Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) ati2 válasza lapa (#750) üzenetére


ati2
őstag

Tessék: [link]

Mind a kettő van: [négyzet], [téglalap]

[ Szerkesztve ]

(#752) lapa válasza ati2 (#751) üzenetére


lapa
veterán

vagy úgy... én eddig azt hittem ez valami homályosító bigyó, mintha savmaratott üveg lenne vagy ilyesmi. most már látom miről van szó.

(#753) h.istvan


h.istvan
csendes tag

sziasztok,

lenne eladó LifeLight LED lámpatestem (GU10-es foglalat, 220V, 4W, 120˙ szórásszögű, melegfehér, DIP tokozású) 6 darab.
tegnap (2011 január 17.) vettem 14520 forintért a Westendben, de nekem nagyon nem jön be a sárgás színe ezért szeretném eladni, blokk van hozzá, ezért erre még egy év garancia jár.

(#754) Winner_hun válasza h.istvan (#753) üzenetére


Winner_hun
félisten

3 napon belül nem veszik vissza mindenféle indoklás nélkül? Vagy az erre nem vonatkozik?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#755) pierre35 válasza Winner_hun (#754) üzenetére


pierre35
csendes tag

a 72 óra visszavétel a meghibásodásra vonatkozik .... azért, mert nem tetszik a színe, az nem cserejogosult sajnos .. És Alex nem is fogja visszavenni .... ( ismerem ugyanis, bár egy próbát megér )

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#756) lapa válasza lapa (#748) üzenetére


lapa
veterán

tudom, hogy megint féloff, de szerintem nagyon tanulságos volt a fent vázolt kísérletem.

ahogy írtam szombat este raktam rá a világítást egy párszor már mélykisült, messze nem 100%-os, 110Ah autóakksira.

az akksi elé egy komolyabb elektronikával és hőmérő szenzorral ellátott mppt napelemes töltő van kötve, az akció előtt legalább két hétig rá volt engedve az akksira egy 90w notebook táppal, azaz folyamatosan regenerálta (feszültségtüskékkel szulfátmentesítette). szombat este le lett húzva a noti töltőről.

az autóakksi a teszt alatt külső környezeti hőmérsékleten tartózkodott, és lényegében a lakás összes világítása erről volt hajtva (12v ledek 40w, 30w, 12w, 12w, 3w, 3w, valamint utolsó két éjszaka 6w folyamatos terhelés).

a kezdő 13,0v ma hajnalra 11,4v lett, majd a 40w led bekapcsolása után 3 perccel feladta a küzdelmet, a mélykisülés-védelem 10,5v-nál letiltott.

a most nem játszó, még nem ledes világításokkal és egyéb tervezett fogyasztókkal ez az 5 nap inkább 4 nap lesz csak, de mivel a tesztidőszak alatt normál módon használtunk mindent szerintem ez is szuper. pláne, hogy az év legsötétebb időszakáról van szó, délután 5-től 8-ig, 9-ig mentek a nagy lámpák, sokszor mindkettő (csak ez a két lámpa 70w).

ez az áthidalási idő szerintem impresszív, elég ritka az ilyen hosszú áramszünet. sajnos a töltésvezérlő nem logolja a kimenő áramerősséget csak a bemenetit (napelem ill. notebook táp), így nem tudok szép grafikonokat csinálni a fogyasztási szokásokról.

a másik amit látni kell, hogy az autóakksi nem a legjobb erre a célra, 1-200 ilyen teljes kisütés megöli simán. meg persze a töltöttségi fok is más lesz, ha csak lassan csurog bele az áram a napelemből ilyen borús időben.

mindezektől függetlenül a rengeteg számolgatás végül igazolódott, a dolog az elvárásoknak megfelelően műx. remélem rövidesen sikerül felbarkácsolnom a tetőre a paneleket és akkor kiderül mennyi fotont sikerül a drauton bevinni a lakásba.

(#757) h.istvan válasza Winner_hun (#754) üzenetére


h.istvan
csendes tag

sajnos nem. esetleg nem tudja valaki, hogy hol lehetne meghirdetni? itt a hardveraprón már csak az egyéb rovatba tudnám beilleszteni, ott meg nagyon elveszne ....

(#758) fradi81 válasza h.istvan (#757) üzenetére


fradi81
veterán

expressz, iwiw :)

moto g72, Ninebot d28e

(#759) ati2 válasza ati2 (#749) üzenetére


ati2
őstag

És a helyén a lámpa, alatta barnulni is lehet :)

(#760) pierre35


pierre35
csendes tag

Sziasztok :)

Amit említettem, megérkeztek a dimmerelhető High Power Led Spot, Gömb és Gyertya izzók . Ellentétben az eddigiekkel, a tesztek azt mutatják, hogy ezek hangtalanok ... Megoldották a zizegés problémát a Kínaiak :)

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#761) xylacc válasza pierre35 (#760) üzenetére


xylacc
csendes tag

No, ez jó hír.
Szimpla egyszerű közhasználatban levő dimmerekkel lehet használni őket?
Mert én próbáltam párat, de vagy csak a dimmer utolsó 2%-ában hirtelen változtatta a fényt, vagy tényleg zizegett borzalmasan, vagy kis fényteljesítményen vibrált.

(#762) pierre35 válasza xylacc (#761) üzenetére


pierre35
csendes tag

Természetesen azzal is lehet, hétköznapi forgalomban lévő dimmerrel használható :) És ez egyáltalán nem zizeg

teszteltem , illetve egyik partner

és kb annyi hangja van, hoy minimum 5 centire kell lennie az ember fülének az izzótól, és akkoris nagyon picit lehet hallani, de ök csöndben ... tehát elmondható, hogy hangtalan

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#763) Exom


Exom
tag

Sziasztok
Tudnátok abban segíteni, hogy SMD 3528 -as melegfehér ledet hol tudok külföldön jó minőségben olcsón megvásárolni ? (n * 1000 db kellene lámpaépítéshez).
Köszi

(#764) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok!

Az utolsó 1 év hozzászólásait elolvastam googleztam, ebayeztem, és most egy picit kezdek összezavarodva lenni.
Szüleimnek gondoltam segítek lecserélni az ezeréves 60 wattos wolfram izzókat valami korszerűbbre. És hát most eléggé tanácstalan vagyok több okból is. Egyrészt egyik oldalon ott van az energiatakarékos izzó egyszerűsége, és olcsósága, csak bemegyek az OBI-ba/TESCO-ba és veszek 8-9 izzót és 10ezer forinttból meg is van a teljes lakás, izzónként átlag 10-20Watt fogyasztással 2-3 évig.

Másik oldalon ott van a LED-es megoldás, ami az itthoni árakat nézve brutális, és ahogy olvasgattam közel sem kiforrott (tekintve a magas maghőmérsékletet, és azt, hogy 1 izzónak sosem lesz 1000 Lumenes fényereje).

Úgyhogy jól jönne pár tanács, hogy mi a lehető legjobb döntés szerintetek. Beruházni sima energiatakarékos izzókra, és várni 2-3 évet míg tönkre mennek, addigra LEDek is talán magukra találnak, és elfogadható áron lesznek? És relatíve olcsón megúszni ezt a "korszerűsítést"? Vagy ha már lúd legyen kövér, és LEDre váltani mindent, viszont csillárokat, és foglalatokat nem szeretnék cserélni, mert az megint csak olyan plusz költség, amit nehéz lenne nekik elmagyarázni, így mindenképpen marad az E27. Viszont akárhogy nézegettem külföldi oldalakat, sehol sem találtam olyan ledes izzót, ami legalább a 60 Wattos izzó fényerejét elérnék, és nem 10k körül mozogna 1db.

Jelenleg ezet szeretném lecserélni:
1db - Előszoba, ritkán van felkapcsolva a villany, viszont akkor kell a rendes fényerő. (1m x 2.7m) ~ 2.7nm
3+1db - Szoba1, itt plafonon van egy eléggé retro "csillár" 3db 60 wattos izzóval, és egy asztali lámpa. (3.84m x 2.55m) ~9.8nm
3db - Szoba2, 3db 60 wattos izzó a plafonon. (3.84m x 2.55m) ~9.8nm
1db - Konyha, itt jelenleg 2 fényforrás van, egyik a falon, másik a konyhapultnál, a konyhapultnál egy 20 wattos neon cső van, amit egyenlőre nem birizgálnék, mert teszi a dolgát, és új neon cső van benne, viszont a falon levő 60 wattos izzót jó lenne lecserélni, ez ha ég, akkor sokáig ég, és nincs fel-le kapcsolgatva állandóan.
Étkezőnél nagyon régóta energiatakarékos izzó van, így azzal nem is törődnék, viszont ott van még az igazi áramzabáló, a Nappali.
Itt egy igazán régi 5 lámpabúrát számláló csillár van, mindegyikben 60 wattos izzó, és ehhez egy érintéses fényerőszabályzó "kapcsoló".
Megmondom őszintén nem tudom, hogy ez miben számít, de nem a "hagyományos" tekerős kapcsolóról van szó, hanem egy rézrácsról, amit ha hirtelen érintünk meg, és engedjük el, akkor teljes erővel világít, ha viszont megérintjük, és rajtahagyjuk az ujjunkat, akkor fokozatosan világosodik. Ehhez lehet egyáltalán akármilyen energiatakarékos megoldást használni?

És még ott van az is, hogy hallottam jókat rosszakat is eBayről való Ledekről, hogy 1 hét után fényerejüket vesztik 1 hónap után tönkre megy, stb... Elég sok mindent rendeltem eBayről, általában utána jártam minden dolognak, emiatt nem csalódtam még sosem. Viszont Ledekről nagyon nem tudok semmit. Legtöbb eladó még azt sem tudja megmondani, hogy hány lumen fényereje van a portékájának, és csak következtetni tudok, hogy 60-70 Lumen/Watt, viszont nem nagyon találtam olyat ami nem egy kissebb váza méreteivel rendelkezik, 220V-al működne, és legalább 7-800 Lumenes (10-13W) lenne.

Ha esetleg valaki mostanában ment át hasonló váltáson, örömmel venném, ha megosztaná tapasztalatait pontról pontra. Új lakásban könnyebb dolgom lenne, mert ott egyértelműen beleinvesztálnék LED-be, 12Vról mehetne minden, de itt nem tudom :\

Köszi előre is!

(#765) lapa válasza BullZeye (#764) üzenetére


lapa
veterán

szia. mindannyian össze vagyunk zavarodva, csakúgy mint te.

az E27 nagy úr, nem erre van tervezve. mindazonáltal a kukorica jellegű smd ledek mostanában már közelítik a 60 ill. 100w teljesítményeket a kompakt méretek megtartásával. én úgy gondolom, hogy ezek a 6 meg 9w kukoricák fognak elterjedni, csak előtte még lehúznak pár bőrt az emberekről.

"1 izzónak sosem lesz 1000 Lumenes fényereje"

miért ne? egy 10w körüli ilyen kukorica megcsinál pár éven belül 100-120 w/lument, azaz ott lesz ahol egy normál izzó.

az olcsó kompakt fénycsövek áraival nem fognak tudni egyelőre versenyezni (4000 vs. 1000 huf). a normálisabb élettartamú kompaktokkal már inkább. persze ez elvi megközelítés, amíg az átlagos várható élettartam nem ismert. én azt mondanám, hogy a termelés igazi felfutásáig a ledekben még normálisabb alkatrészek vannak. persze ez semmit nem jelent, lásd 1 hónap után tönkremenő cuccok. de ugyanezt látod kompaktnál is, szóval ilyen szempontból nincs különbség. erre annyit mondanék, hogy a 3 ikeás ledes olvasólámpából 2-nek a fénye minimális használatot követően szakaszosan vibrál.

szóval előre megmondani nehéz. hogy melyik csinálja meg a reklámozott x ezer órát. azt is nehéz megmondani, hogy megcsinálja-e a led (azaz az elektronika) a 4-szer annyi üzemórát. én nem vennék kompaktot, de ez nagyjából hitéleti kérdés. részemről pont emiatt (is) mentem bele a 12v-ba, ott nincs ez a bizonytalansági faktor, hogy 100 óra után eldöglik az elektronika az 50 ezer órás led alatt...

(#766) csemberlen válasza pierre35 (#762) üzenetére


csemberlen
őstag

villanyszerelő vállalkozóként érdekel a led-es technológia, nézegetem a honlapod, Nem értem, hogy mért kell telefont ragadni ha kiváncsi lennék 1 árra??
Mért nincsenek feltüntetve az árak?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#767) Integra


Integra
titán

megjöttek a fürdőbe a lámpa testeim, ez az opál fehér üveg nagyon fehér:DDD
gyönyörű lesz, viszont abban nem vagyok biztos, hogy egy erősebb e17-es foglalatú 9w vagy 11w-os kukorica izzó rendesen át fog rajta világitani.. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#768) xylacc válasza BullZeye (#764) üzenetére


xylacc
csendes tag

Szia!

Van most is 60W-ot kiváltó, illetve ahhoz közelítő (600lm) termék a piacon, nem is tízezerért. Én most 96Led E27 2 chipest használok.
Másik....
A kukorica típusúval nagyon kell vigyázni. Azzal is bepróbálkoztam már, és nagyon szépen világít, tényleg nagy a fényereje, csak egy a baj....
Az élettartam. Nem akarok rosszat mondani a cégekről, de nekem a nagyobb led-számúból volt kettő, a kisebből egy. A nagyobbakat 7-9 hónap után vittem vissza, a kisebb bírt 14 hónapot. Mondjuk voltak használva, és akkor még úgy tűnt jó lesz.

(#769) Integra válasza xylacc (#768) üzenetére


Integra
titán

ez nem jó hir... :(

viszont ami érdekelne: g foglalatba, vagyis halogén izzósba kellene led. minden egyes izzó 50w lenne, 60 fokos szöggel. lesz összesen 2x5 foglalatom. ezek a konyhát és nappalit emberesen megvilágitják, de vajon képes e erre a led? direkt nem a 12 voltos, trafóssal, hanem 220-as kiszerelésben lesznek berakva a led miatt, hogy jövőben akár azzal is tudjam használni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#770) BullZeye válasza xylacc (#768) üzenetére


BullZeye
veterán

Itt nézelődtem, de egyik sem közelítette meg 600lm-t. Vagy kamuznak össze vissza. Mert itt pl 6W-ra is csak 180lm-t írnak :D az meg hát elég kevés. Vagy pl itt is 9W-ot ír 48SMD leddel, de csak 200lm. A másik meg ami lol, hogy itt pl 2.9W-hoz ír 260Lumen-t :D

Nagy különbségek vannak SMD-k között? Vagy azért ugyanannyira világít az összes? :)

(#771) Tibor_560sec válasza Jester01 (#601) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Szépen rákaptál a LED világításra .... :D
Sokat segített rajtam ez a beszámolód .
Köszönöm :R

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#772) Didzsé


Didzsé
csendes tag

Sziasztok:)

A tapasztalt ledezőktől szeretném megkérdezni, hogy egy 20W os Power Led-hez milyen, mekkora hűtőbordát estleg aktív hűtést ajánlanak mert egy búrába szeretném majd beleaplikálni és a konkrét számításhoz szükséges adataim nincsenek meg mert ebay-ről szereztem a cuccot:S
Előre is Köszönöm a válaszokat:)

(#773) ati2 válasza Didzsé (#772) üzenetére


ati2
őstag

A lapa féle borda nálam szabadon, passzívban épp elég a 20W-hoz, de le kellett esztergálni síkra a bordát.
Innen jött a csomag: [link]

(#774) Didzsé válasza ati2 (#773) üzenetére


Didzsé
csendes tag

Felületegyenetlenség miatt vagy a felső kiemelkedő rész volt túl kicsi a lednek?:)

(#775) lapa válasza BullZeye (#770) üzenetére


lapa
veterán

"A másik meg ami lol, hogy itt pl 2.9W-hoz ír 260Lumen-t :D"

ez szerintem tök reális. hasonló felépítésűből van nekem is, csak más foglalattal. ez mondjuk a 40w és alatta nagyságrendnek felel meg hagyományos fényerőben.

(#776) Didzsé válasza ati2 (#773) üzenetére


Didzsé
csendes tag

Hány cm ennek a bordának az átmérője amit linkeltél?

(#777) lapa válasza Didzsé (#776) üzenetére


lapa
veterán

ott a linken 11 cm.

(#778) Didzsé válasza lapa (#777) üzenetére


Didzsé
csendes tag

Igaz, bocsi nem vettem észre:)

(#779) lapa válasza Didzsé (#778) üzenetére


lapa
veterán

arra figyelj, hogy ezt zárt búrába nem rakhatod bele, mert megsül.

(#780) Didzsé válasza lapa (#779) üzenetére


Didzsé
csendes tag

Sajnos én is ettől félek... Lehet megpróbálom valami régi aktív procihűtővel.
80°C körül kellene neki mozogni? Azt megkérdezhetem, hogy mivel méred a hőmérsékletét?

(#781) lapa válasza Didzsé (#780) üzenetére


lapa
veterán

búrán belül az se feltétlen segít. a búra külső felületén kell az összes hőnek eltávoznia. ha ez ott nem megy, akkor a búra addig melegszik, míg beáll az egyensúly. az egyensúly abból következik, hogy a forróbb búra több hőt tuid leadni.

szóval a hőt leadja, csak 22 fok helyett 40-50-ről indítasz. a bordád 70-80, a magod 100 fok környékén lesz. persze ez így csak durva becslés, teljesen zárt (pl. "lécsőházi gömb") búrára gondoltam. ha felül lukas és tud szellőzni, akkor sokat javulnak az értékek. minden attól függ mekkora ledet raksz bele.

maghőmérővel mérem a hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

(#782) Didzsé válasza lapa (#781) üzenetére


Didzsé
csendes tag

Hát meglátjuk mi lesz, ha megcsináltam, megméregettem majd feldobom a fórumra a tapasztalatokat:)

Köszönöm szépen a gyors és segítőkész válaszokat:)

(#783) xylacc válasza BullZeye (#770) üzenetére


xylacc
csendes tag

Sokat számít az elektronika.
Van olyan elektronika (800Ft spot) ami többet fogyaszt, mint amennyit a ledek.
De van olyan is, ami már meg tudja közelíteni a 90-110lm/W-ot. Itt meg arra kell figyelni, hogy ne a hőmérséklet rovására hajtsák ki a ledből ezt a teljesítményt....
Az örök szabály: fogd, meg, és megtudod az élettartamát! :D
Jah, és ilyen teljesítményű normális fényforrást ne várj 5-6dollárért... :))
Pláne, ha minőségi ledekből van szerelve.

(#784) BullZeye válasza lapa (#775) üzenetére


BullZeye
veterán

Hát, mivel azt írták többen is, hogy warm white 60-70 lumen/w max, így picit hihetetlennek tűnik, hogy ezek 90W/Lumennel képesek világítani, 3200 – 3500K.

(#785) lapa válasza BullZeye (#784) üzenetére


lapa
veterán

jogos, helyesbítenék azzal hogy az legalább nagyjából rendben van. kicsit tényleg túlzónak érzem én is.

(#786) xylacc válasza BullZeye (#784) üzenetére


xylacc
csendes tag

Leírtam már párszor.
Az összefüggések....
Minél hidegebb egy led, annál nagyobb fényteljesítményt ad le ugyanazon teljesítményfelvétel mellett.
Tehát ha egy ledet nem hajtasz meg úgy, hogy 100°C-on forrjon, akkor simán elérhető a 100lm/W.
Megoldás: Nem sűríteni kell a ledeket (POWER LED), hanem minél nagyobb felületre szétszórni, és csak kis maghőmérsékleten üzemeltetni (40-50°C). Ja, és 99% hatásfokú driverrel. Bár vitáztam már egy-két emberrel ezzel kapcsolatban is.. :D .
És figyelj rá légyszi, mert nem mindegy, hogy 100lm/W vagy 100W/lm !! :D

(#787) BullZeye válasza xylacc (#786) üzenetére


BullZeye
veterán

Elírtam, előfordul :) Egyébként ez a baj, hogy ugye e27 kéne, így túlságosan nem lehet szétszórni a ledeket. :D Akkor maradok egyenlőre az energiatakarékos izzóknál, már csak ki kéne találnom, hogy melyik a lehető legjobb ár/érték.

(#788) ati2 válasza Didzsé (#774) üzenetére


ati2
őstag

Horpadt volt a közepe, kb 0,5 mm lett leszedve belőle.
De miért akarod burába rakni? Kültérre megy?

(#789) Didzsé válasza ati2 (#788) üzenetére


Didzsé
csendes tag

Hát ez egy érdekes kérdés:D A hálószobában majd meg vakulok olyan szar a fény és a lámpatestet a kedves párom a világ minden kincséért sem cserélné le... nemhogy még össze vissza ledeket rakjak rá:D

Egyébként ez egy alul nyitott fél gömb alakú kis búra amibe bele akarom rakni, van itthon egy Zalman CNPS-3100 as régi procihűtőm szerintem az elviszi venti nélkül is de majd megméregetem:)

(#790) HEro


HEro
tag

Sziasztok!

PHILIPS MASTER LED KÖRTE E27 12-60W 2700K DIMMELHETŐ

ezt már próbálta valaki közületek?

tapasztalatok? azt olvastam, hogy ez az első és egyetlen olyan led ami valóban kiváltja a 60W-os izzókat, igaz hogy 10 000 000 dollárt kapott érte a philips? hallottatok erről?

[ Szerkesztve ]

:)

(#791) ati2 válasza HEro (#790) üzenetére


ati2
őstag

Szerintem ez gyorsan megsül.
Nálam 6W-os kínai, nagyobb bordával is tűzforró 30 perc után.

(#792) xylacc válasza HEro (#790) üzenetére


xylacc
csendes tag

Ezért van ráírva a 25.000óra élettartam.

Azt hallottam, hogy a Philips beadta a termékét vizsgálatra, de az eredményről nem tudok, nem olvastam róla.

A 800Lument kicsit soknak tartom. Illetve nem is soknak, hihetetlennek.

(#793) lapa válasza xylacc (#792) üzenetére


lapa
veterán

12w / 800lm miért lenne hihetetlen? ez nagyjából olyasmi, mint az én 10w ledjeim, csak más árfekvés.

(#794) xylacc válasza lapa (#793) üzenetére


xylacc
csendes tag

A különbség csak annyi, hogy kitétel volt a pályázatban, hogy 32$ alá be kell férni az árral. az első 10.000 darabnál.
Ja, és a különbség a hűtés. A Te ledjeiden van egy félkilós hűtőborda. Ezt meg úgy kellett megépíteni, hogy egy teljesen zárt fürdőszoba-lámpába is jól működjön...
Van különbség...

(#795) lapa válasza xylacc (#794) üzenetére


lapa
veterán

majd azért nézz meg egy ilyen dobozt, kisbetűvel kiscsillaggal rajta lesz, hogy a 25000 óra nyitott armatúrára vonatkozik.

amúgy l-prize kritériumok (amit eszerint a philips sem teljesít, elsősége ellenére):

60W Incandescent Replacement Lamp

* More than 90 lm/W
* Less than 10 watts
* More than 900 lumens
* More than 25,000 hour life
* More than 90 CRI
* Between 2700–3000 K CCT

(#796) ati2 válasza xylacc (#794) üzenetére


ati2
őstag

Inkább a fél kilós borda, mint az 5000 óra utáni fele fényerő :DDD

Arról nem is beszélve, hogy én 1 db-al is 32$ körül jöttem ki, ha nem veszem figyelembe a elfekvőben lévő ALU hulladékot.
És nyugodtan mehet 24/7-ben is, akkor is bírja :DDD

(#797) xylacc válasza ati2 (#796) üzenetére


xylacc
csendes tag

Nem vonom kétségbe, hogy lehet házilag tuti jól működő lámpát összerakni.
Itt most arról volt szó, hogy a PHILIPS- sem bírta összehozni a terméket olyanra, amilyenre ígérte...
Mert nagyon nehéz egy alacsony hőmérsékletű terméket összehozni ilyen kis formában, ráadásul elektronikával, dimmelhetőre....
Azt, hogy 24/7-ben mit bír, előbb teszteld hónapokon át, és utána mond meg, legalább egy luxmérőt használva.
Láttam már csodás POWER LEDes GU10 terméket, amit pult fölött használtak kocsmába, és fél év alatt 60% fényerő veszett rajta....

(#798) pierre35 válasza xylacc (#797) üzenetére


pierre35
csendes tag

No sorry, hogy közbeszólok .....
A mutatott terméknél, valóban a hűtés a probléma, mert 12 W -hoz igen igen kicsi a hűtőfelület mérete, főleg úgy, hogy a hűtőfelületnél kell elhelyezni a nagy méretű dimmer drivert. Ezért van az élettartamra csak 25 00 óra megadva, mert tovább nem is bírja .... Mivel nem láttam működés közben még, ezért nekem kétséges a 300°-os megvilágítás ....

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#799) csemberlen válasza xylacc (#797) üzenetére


csemberlen
őstag

Mi a manónak a fényerőszabályzása 1db 60W körüli izzó fényét tudó cuccnak?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#800) lapa válasza xylacc (#797) üzenetére


lapa
veterán

erre nekem van egy hideg referencialedem, pont a fényerővesztés mérésére vettem egy pótdarabot. majd egy-két év múlva kiderül van-e látható különbség.

@csemberlen: mert ha van belőle egy csillárnyi (mint a hagyományosból), akkor hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.