Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Jester01


Jester01
veterán

Sziasztok!
Nemrég én is rákaptam a led világítás dologra, gondoltam megosztom eddigi tapasztalataimat. Jelenleg az alábbi szerkentyűk birtokosa vagyok:

Azt tudom írni ahogy hírdetik/vettem, mérési adatom nincs. Ezeket mind itthon vásároltam, külföldről valószínűleg olcsóbban hozzájuk lehet jutni.

Balról jobbra:

1) 102 LED, 3.8W, hideg fehér. Ő szegényke elég gyenge, mondjuk 40W hagyományos izzó helyett (bár a dobozára pofátlanul 60W-ot írtak). Mint ilyen, egymagában csak kis helyiségekben - pl. mosókonyha,kamra - kb. 6 nm-ig használható szerintem. Hosszabb üzemelés után is kézmeleg. Ára 1700Ft körül.

2) 149 LED, 7W, hideg fehér. Ez elég jó általános célú égő, az előző nagyobb testvére, ez valóban kiválthat egy max 60W-os hagyományos izzót. Ez sem melegszik jelentősen. Ára 2500Ft körül. "Tengelyirányban" érdekes mintát produkál (a kistesó is, egyébként):


3) 21 SMD LED, 6W, hideg fehér. Ez valahol a fenti kettő között van, de érzésre inkább a halványabbhoz közelebb. Van burája is ami hosszabb üzemelés után valamivel melegebb mint a másik kettő. Gondolom a ledek még sokkal melegebbek. Majd kiderül meddig bírja, egy ilyen lóg a fejem felett, így télidőben napi 8 órát biztos megy. Ára 2400Ft körül.

4) 38 LED, 3W, hideg fehér. Ez kis foglalatú E14 spot lámpa. Apró probléma, hogy bár az átmérője a normál 5cm, de nincs "nyaka", hirtelen szélesedik. Ezért aztán a tervezett alkalmazási helyek felébe nem tudtam becsavarni. Ára 800Ft körül, ha befér akkor jó vétel.

5) 35 LED, 2.5W, színes "LEDMASTER". 25W-os hagyományos izzóhoz képest a sárga kicsit halovány, piros az jó, zöld de legfőképp a kék gyilkos erejű. Hangulatvilágításhoz kellett, így egy frappáns megoldással eldobható műanyag poharakat húztam rá (mivelhogy nem melegszenek) ezáltal szórt fényt produkálva. Így utólag belátom, hogy kisebb teljesítményű is jó lett volna, de a ledes lámpáknál mindig attól tart az ember, hogy túl halvány lesz. Ára színtől függően 1600-2300Ft.

Az összesről elmondható, hogy jól néznek ki nyitott lámpában is. Nálam sajnos több lámpa is vastag tejüveg burával rendelkezik ami nagyban visszafogja a fényáramot. A falak viszont változatosan színesek, így a hideg fehér világítás teljesen jó még olyan emberek szerint is, akik egyébként nem szeretik. Eddig a 149 ledes vált be legjobban. Még folyamatban van egy rendelésem külföldről amiben érkezik 102 led, 6W, irányított fényforrás mennyezeti "ufo" lámpába. Valószínűleg az jobb lesz, csak aggódom a megadott 16cm-es hossz miatt. A konyhapult felett két fénycső teszi a dolgát, úgyhogy led szalagot egyelőre nem tervezek.

Jester

(#602) fradi81


fradi81
veterán

Köszi az infót, beszerzek egy 149 ledest.

moto g72, Ninebot d28e

(#603) ati2 válasza Jester01 (#601) üzenetére


ati2
őstag

Klasz, én is gondolkoztam hasonlókon egy darabig.

A sárga falon nem sötét a hideg fehér? Amikor az UTP kábelt szereltem a hideg fehér zseblámpával a sárga és barna szál teljesen egyformán barnásan nézett ki, mert a sárga hullámhosszán nem bocsátott ki elég fényt. Ergo szinte nincs minek visszaverődnie.

(#604) ati2


ati2
őstag

Lassan kezd összeállni a hom made [csillárom]:

(#605) lapa válasza ati2 (#604) üzenetére


lapa
veterán

tudom, hogy melegfehéret rendeltél, de ez azért annyira nem tűnik annak. ettől függetlenül nem rossz, nekem is egy csomó ideig ment a hasonló "természetes fehér" a nappaliban. pláne, hogy ezekszerint az "alulfeszelt" driverrel is megy. lehet tudni milyen kialakítás lesz? hőmérő mit mond?

mondjuk talán teljes fehér szobában kicsit szokatlan lesz, nem tudom ez-e a célhelyszín.

[ Szerkesztve ]

(#606) ati2 válasza lapa (#605) üzenetére


ati2
őstag

Nem hajtottam csak 1-2 percig, mert csak a maradék paszta fogta ami a proci után maradt a core2 hűtőn :DDD.
Hőmérővel nem mértem, de kézzel mérve 30 °C-nál nem volt melegebb ennyitől, se a led, se a borda. Hétvégén majd odadrótozom, hogy biztos legyen a kontakt egy terheléses tesztre.
A 20W-os meg a 30W-os driver ugyanannyi feszt ad, csak 1300 vs 2000 mA a különbség.

A színe tényleg természetes fehér inkább, de az nem baj. Mondjuk az a tungsram 2700K-s CFL meg már zavaróan narancssárga élőben is.

Igen oda lesz, meg a nagyobb szobába is a 30W-os driver-el.
Szokni kell a színét, az biztos, de jobb mint a CFL.

(#607) Jester01 válasza ati2 (#603) üzenetére


Jester01
veterán

Nem sötét. Ha jól emlékszem ennek valami 85% a színhűsége.

Megjöttek a 102 ledes irányított UFO lámpák tegnap (DX sku 34391), kicsit melegszenek szabadon is, gondolom beépítve még jobban. Mondjuk írták is, hogy zárt lámpatestben ne használjam de ez nem hatott meg különösebben bár nem is annyira zárt :B

Jester

(#608) biker válasza ati2 (#604) üzenetére


biker
nagyúr

megcsinálnád úgy a tesztképeket, hogy a WB-t kiegyensúlyozod? így rohadt csalóka

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#609) ati2 válasza biker (#608) üzenetére


ati2
őstag

Direkt nem piszkáltam csak paint-al, a képek nagyjából fedik a valóságot (+/- 10%).

A led brutál fényereje miatt az a kép kicsit túl exponált lett, a színe meg a napfényhez hasonlít legjobban. A fényerő közel azonos volt a két fényforrással.
Az 20W-os tungsram 2700K-s CFL a képen kicsit narancsosabb, mint a valóságban, de élőben is nagyon sárga/narancs színű.
Az első vakus képen nézd meg a parketta színét, az élőben is pont olyan, jó viszonyítási alap.

Dobtam fel még egy képet, amin mindkettő megy egyszerre.

(#610) biker válasza ati2 (#609) üzenetére


biker
nagyúr

Bocs, de ha jó az exif akkor egy tukorreflexes géppel készült, amin biztos van white balance állítás
Ne paintezz

A cfl eseten flurescens beállítás lenne jó
Lednel más
Így a sárga megzavarja a népet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#611) lapa válasza biker (#610) üzenetére


lapa
veterán

az, amit látsz szerintem is reális, szerintem ez ugyanaz a led, mint nekem volt-van, csak kicsit nagyobb végre a tokozás. fura, de csak ha figyelsz rá. szerintem a betegsárga ccfl sokkal zavaróbb.

(#612) biker válasza lapa (#611) üzenetére


biker
nagyúr

Tessék??? :U

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#613) lapa válasza biker (#612) üzenetére


lapa
veterán

csak arra utaltam, hogy a fotó szerintem így is nagyjából a valóságnak megfelelő látványt mutatja. pláne, ha az is azt mondja, aki látta mind a valóságot, mind az elkészült fotót.

(#614) biker válasza lapa (#613) üzenetére


biker
nagyúr

Nem egyről beszélünk sajnos
Ha a kamera feheregyensulya rossz, akkor túl mely sárga lesz a kép
Ehhez képest egy feherebb de akar gyengébb fény is erősebbnek tűnhet, de ez meg világosabb is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#615) ati2


ati2
őstag

Kipróbáltam folyamatos üzemben, a passzív core2 hűtő kevés neki 20w-on 45-50 perc után a mag 80-90 °C borda lamella 45-50 °C, igaz nem volt újrapasztázva, mert így akartam mérni. Megrendeltem közben a 30w-os táppal is még egyet.

lapa: láttál mostanában valahol nagy alu bordát?

biker: este majd csinálok olyan képet is, de az is "betegsárga" lesz szerintem.
A fényerőt nem lehet összehasonlítani 2 képen, bárhogy fényképezek.
Ahhoz a két fényforrásnak egymás mellett kéne lennie, a fényüket meg kitakarni egymástól egy képen. És mivel mindkettő egyenletesen terít ezt elég nehéz lenne megcsinálni.

(#616) biker válasza ati2 (#615) üzenetére


biker
nagyúr

Dehogy nehéz, de akkor add el a géped :)

Fogod, LED bekapcs
Autó mód, félig lenyomod az expó gombot, megnézed mit ír ki, pl F2.8 1/60s
Megjegyzés
Manuel mód, beallitod a látott értékeket, fenymeres nem változik, feheregyensuly a fehér falra mérve
Aztán cfl be, manual marad, fehéret korrigal, majd expó

Így lesz kettő, csak fenyeroben más keped

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#617) ati2 válasza biker (#616) üzenetére


ati2
őstag

Csak a 8 éves nikon coolpix 3200-al ezeket nem lehet megcsinálni, de fényképezőt már tuti nem veszek csak HD CAM-ot, ha lesz olyan amivel sötétben is lehet normális videót felvenni.

Dobtam fel még 3 képet [fluorescent] beállítással, a fényerő jobban látszik, de a led színe is sárgább lett :DDD

(#618) lapa válasza ati2 (#615) üzenetére


lapa
veterán

minden attól függ, hogyan akarod felszerelni. ha felfelé vagy lefelé fog állni a led, akkor a borda, amivel teszteltél annyira nem rossz. lényegesen sűrűbb a bordázata viszont annál, mint amit én használok a ledekhez. ez azért jelentős különbség passzív üzemben. mindamellett én rászánnék egy 2,5 literes Lift üdítőt kéménynek, annak szép egyenes a palackja és ha minden igaz rámegy a te bordádra is, ha kivágod a négy lefogató helyét. a cukros vegyianyagot ki lehet önteni belőle. természetesen újrapasztázás nélkül a számaid semmit nem jelentenek, simán lehet a két felület között légbuborék, vagy ilyesmi. mondom lehet, nem tudom hogy csináltad. nekem ahogy olvashattad 10w felett passzívan nem sikerült a dolog az általam elvárt hőmérsékleten, azért nem is erőlködtem vele. ha oldalra világítana, az megint másfajta bordát kíván, ott kicsivel jobb lehetőségek is vannak hűteni (könnyebb kéményt csinálni).

[ Szerkesztve ]

(#619) ati2 válasza lapa (#618) üzenetére


ati2
őstag

A bordázata jó a core2 hűtőnek, de a réz mag csak a led sárga részét fedi le, a többi lóg a levegőben. Emiatt hiába is pasztáznám újra max 5-10 °C különbség lenne. Amúgy rendesen rásült a hűtőre a led, simán megáll magától rajta.
A 20w-ost még talán meg lehetne oldani vele, de a 30w-os verzióhoz biztos aktív hűtés kell majd. Próbálok szerezni egy [Arctic F8 Pro]-t, meg valamelyik alpine-t.

Nálad mennyi az elvárt hőmérséklet?

(#620) biker válasza ati2 (#617) üzenetére


biker
nagyúr

Ezért mondtam, ha jó az exif info
Nálam mintha d50-et irt volna ki

De most sokkal jobban látszik az eltérés

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#621) lapa válasza ati2 (#619) üzenetére


lapa
veterán

azt mondják ugye, hogy 80 fok fölé ne menjen a mag. nekem anno asszem 96 fokos lett a 30w a linkelt bordával és az üdítős kéménnyel. de vissza kéne olvasnom, hogy tuti legyek.

(#622) ati2 válasza lapa (#621) üzenetére


ati2
őstag

Raktam egy [Arctic F9 Pro] -t a core2-re próbának, szerintem a min 600 RPM-en körül pöröghetett, a hangja kb. mint egy szúnyognak :DDD
A borda 28 °C, a mag 50 °C lett 2 órás tesztüzem után (az első 30 perc után beállt).

Szerinted a linkelt hűtőd elég paszívban a 20w-os verziómhoz?
Mert akkor rendelnék belőle, a 30W-os meg lesz aktív.

(#623) lapa válasza ati2 (#622) üzenetére


lapa
veterán

szerintem inkább kéménnyel. mindenesetre érdekes lehet kipróbálni, szerintem rendesen leszorítva megvan a 85-88 fok, kéménnyel mondjuk 80-83. hogy ez tényleg annyi-e, azt hiszed ha látod. én csak próbálom besaccolni a 10 meg 30w alapján. mivel mérsz egyébként?

az megint más kérdés, hogy ha lecsökken 10.000 órára az élettartama addigra kapsz majd ugyanennyiért dupla lumeneset már.

honnan hajtod ki a ventit? ezt is írja a mod? ahogy olvastam csak a dimmelésre meg a 12v kimenetre megoldás. mondjuk a vidit még nem néztem, nekem annyira nem izgalmas ugye. vagy arra te kreálsz valamit?

most már egyre kíváncsibb vagyok az eredményekre, ha a 20w kijönne belőle passzívan az nagyon olcsó lumen / huf, nem? mindjárt visszanézem mennyi volt...

[ Szerkesztve ]

(#624) lapa válasza lapa (#623) üzenetére


lapa
veterán

5 forint körül vagy lumenenként, az azért jópofa. és a 20w verziót számoltam (alsó hangon 1600 lument). azért 7500 hufból van egy nagyon tartós és legalább két 11w ccfl-t kiváltó pilácsod. itt már csak dobozolni kell aztán csókolom. gondolom a driver is kicsit komolyabb, mint a rommá miniatürizált kompaktban.

nekem a fürdőbe kéne még valami, de mintha a fogamat húznák, mert egy kupacban van az alternatív kapcsoló meg a konnektor. a vékony flexicsövekből ki kéne szednem a 220v-ot, illetve leválasztani a konnektort, és az egyik kapcsolót átkötni 12v-ra. így elmondva nem nagy ügy, de már hányni tudnék ha csak a forrasztásra gondolok. meg ugye ki is kell mérni melyik vezeték mi.

(#625) ati2 válasza lapa (#623) üzenetére


ati2
őstag

Ilyen szarral mérek: [VOLTCRAFT IR-280]
Nem ajánlom senkinek mert kézben fogva elkezd felkúszni a hőmérséklet, a különbséget azért jó mutatja, csak mindig vissza kell lőni a padlóra, hogy tudjam mennyivel mér többet.
De lehet beszerzek egy ilyet is, a voltcraftnál csak jobb lehet: [link]

A venti most külön 12V-os tápról ment, de elvileg elég egy ellenállás, hogy 12V legyen a 16-18V-ból. Igazából csak minimális légáramlás kellett a bordának és rögtön jól hűt.

Az élettartam engem sem izgat, mert mire kinyúlik tényleg 10-15W-on kapunk ugyanilyen teljesítményt, ami már passzívban is bőven jó lesz.

Egy led és táp így 30-33$ + hűtő + venti + barkács = nem vészes 9-10 eFt alatt simán megáll.
Mondjuk a 20W-os táppal jó ha 1300 LM-t tud, legalábbis szemre nem volt fényesebb mint a az 1180 LM-es CFL.
Tápok: [20W] + [30W]

(#626) lapa válasza ati2 (#625) üzenetére


lapa
veterán

volcraftban volt maghőmérő, szerintem jobbak mint ezek a távolról találgatósok. ilyesmi nekem is van, az egyszerűbb kivitel. anno nekem a komolyabb infrás se jött be. pontosan nemigen tudsz mérni ha nem tudod pontosan a felület melyik részét méred.

[ Szerkesztve ]

(#627) ati2 válasza lapa (#626) üzenetére


ati2
őstag

Rendeltem a "bordád"-ból tesztre + infra mérőt is.
Elvileg lehet megközelítőleg pontosan mérni Infrával, a célterület felett lassan mozgatva maximumot nézni pár centiről.

(#628) lapa válasza ati2 (#627) üzenetére


lapa
veterán

ez jogos, erre magamtól mondjuk nem jöttem rá. persze nekem ott volt a kontaktos hőmérő, nem sokat filóztam a dolgon. várjuk az eredményeket szeretettel.

(#629) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Sziasztok!

Csak pár gyors kérdésem lenne.
Ez a ledes izzó drimmelhető ?
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.45034
Egy körülbelül 5mx5m-es szobát mennyire tudna bevilágítani ? Mennyire jó megoldás ?

Köszi előre is a segítséget !

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#630) ati2 válasza meridaharcos (#629) üzenetére


ati2
őstag

A hozzászólások alapján elég a fényerő, de én a helyedben várnék amíg feltolnak egy képet is róla. Ráadásul a színhőmérséklet is zsákba macska. De gyanús hogy hideg fehér lesz, mert különben warm white lenne. Meg jó nehéz ahogy írták, le ne szaggassa a csillárt :DDD
Meg szerintem rettentően drága.

Amit linkeltem képet pár hozzászólással fentebb, az 3,6x3,6-os szobában van és kb 1300 Lumen természetes fehér (igaz melegnek árulják).
De ha megjön a nagyobb táp akkor dobok majd fel 2000+ lumenes képet is vele.

[ Szerkesztve ]

(#631) meridaharcos válasza ati2 (#630) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszi a segítséget és várom a képeidet.
Amennyiben rendelnék, én is írom majd a tapasztalatokat.
A drimmeléses kérdésem kimaradt. Tehát lehet vagy sem ? Nem erre utal a tól-ig feszültség ?

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#632) lapa válasza ati2 (#630) üzenetére


lapa
veterán

annyira nem drága (4 huf / lm), csak hát gondolom ez a kékesfehér kategória. én legalábbis hirtelen nem láttam színhőmérsékletet.

meg hát 4000 / 25 az 160 lm / w. az is karcos kicsit. ha meg fele a fényerő, akkor az árba még mindig beleférne, de a kékesfehérség szerintem nem jó buli.

arra mindenképp figyelni kell, hogy ez óriási, majdnem mint egy fél lityis üdítős palack így ránézésre.

(#633) ati2 válasza meridaharcos (#631) üzenetére


ati2
őstag

A 100-240V AC csak azt jelenti, hogy menne az amcsi 110V-al és az EU 230V-al is.
De a hozzászólásokban volt aki panaszkodott, hogy villog 110V-al.
Érdemes minden hozzászólást és képet, megnézni a DX-en. Én általában csak akkor veszek drágább cuccot, ha minden ember csak pozitívat írt róla. Még így is mellé lehet nyúlni.

Ha a "dimmable" = szabályozhatóra gondolsz, akkor ez szerintem nem az :F.

lapa: hidegfehérben lehet 160 LM/W-os, de mondjuk én is sokallom.
Vagy 2-3000 LM-nél nem lehet több, vagy pedig többet fogyaszt, ez inkább jellemző a DX-es cuccokra.

[ Szerkesztve ]

(#634) Jester01 válasza meridaharcos (#629) üzenetére


Jester01
veterán

Ha hinni lehet a specifikációnak, akkor szerintem túl sok fény ;)
Ha nem lehet, akkor meg olcsóbban kijön ha kisebbekből építkezel, amennyiben megvalósítható.

Nekem kb 5x4-es teret világít be 2db DX 34391 égő, mennyezeti burás lámpatestből. Attól függően neked milyenek a feltételek, például 2db 51280-as, ha szükséges akkor egy Y elosztóval, jóval olcsóbb megoldás lenne. Bár arról egyelőre nincs review DX-en, illetve nekem sincs vele tapasztalatom. Azok közül amiket én használok, 3db 149 ledes kellene szerintem.

Jester

(#635) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Nagyon köszi srácok az összes segítséget! :R
A lehetőségek határtalanok, a felújítás alatt lévő lakásomban szeretnék ledes világítást kiépíteni, ezért érdeklődöm.
Ezek a javasolt fényforrások drimmelhetőek ? (pl DX51280)
Ha szeretnék hangulatfényt is, akkor további lámpákat kellene feltennem, vagy ezek "csendesíthetőek" valahogy ?
A 149 ledeset nem találom. Az nem DX termék ? :F
Köszi előre is a segítséget!

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#636) Jester01 válasza meridaharcos (#635) üzenetére


Jester01
veterán

Nem, ezek általában nem szabályozhatóak (dimmelhető - r nélkül). Éppen a széles bemeneti feszültségtartomány miatt - olyan áramkör van benne, ami (több-kevesebb sikerrel) garantálja, hogy ugyanolyan fényes legyen az egész működési tartományban. Ráadásul a szabályozók is lehetnek különböző fajtájúak, az olcsóbbak kifejezetten izzószálakra vannak kihegyezve ezért nincs bennük simítás se. Vannak egyébként dimmelhető ledek is, csak azok drágábbak szoktak lenni.

Ha felújítás alatt van a lakás, akkor én személy szerint ajánlom, hogy minél több lámpát/foglalatot telepíts. Dupla foglalatos mennyezeti ufo lámpa, 2-3 ágú függeszték, stb. Akkor biztos tudsz megfelelő fényt produkálni.

A 149 ledes az nem DX.

Jester

(#637) meridaharcos válasza Jester01 (#636) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Ismét köszi a segítségedet!
Rendeltem pár lámpeszt próbának, majd beszámolok, ha már megérkezett. :K

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#638) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Megjött a hidegfehér 149ledes 7w fényforrás, egy 14W-os halogént váltott le, most úgy 15%-al világosabb van a szobában. A plafon nem zöld mint a képen.
9 dollárt megért.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#639) Integra


Integra
titán

urak, segítsetek egy picit:)
fürdőbe vennék a tükörhöz a jobb és bal oldalára függőlegesen felfúrva ilyen lámpa testet.
e14-es foglalat, ebbe keresek megfelelő fényerejű, meleg, sárgás fényű led izzókat. szóval nem arra a műtős fehér fényre gondolok, hanem amilyenek a hagyományos tungsram izzók voltak, amíg ki nem nyírták őket. nem tudom mi a hivatalos neve ennek a régi színű fénynek:)
mit ajánlotok? tényleg fontos, hogy legyen rendes fényereje. 4 izzó már megkell tudja világítani erősen a búrám:DDD
illetve a plafonra valszeg ez menne és ebbe is keresek megint csak sárgás izzót. azért a sárgás, mert bronz beütésű járólapok lesznek és a fehér fénnyel nem csillan meg, csak az a régi sárgás tudja kihozni a színét a lapnak. kell a nagy fényerő.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#640) Jester01 válasza Integra (#639) üzenetére


Jester01
veterán

Hát a tükrös lámpákba legjobb valami irányított lenne (már ha jól sejtem a belső felépítését), mint amit én is vettem a mennyezeti ufo lámpába. Azzal három bibi van: E27, hideg fehér, és még az is lehet, hogy nagy :U Viszont körbe világítani nagyon pazarló lenne ha igazából csak a tükör felé szeretnéd. E27-E14 adapterrel az első orvosolható, a második döntés kérdése a harmadik meg adott. Nálam egyébként a tükör fölött van 2 spot lámpa direktben, 2.5W hideg fehér. Az oda több mint elég. Tükör oldalára nézhetsz led szalagot, de azokkal nekem nincs tapasztalatom.

A plafonra szánt lámpa sem ideális, hacsak nem pont lefelé akarsz világítani - akkor tehetsz bele spot lámpákat. (Oldalra árnyékol a bura). Viszont látszólag eléggé zárt a lámpatest, így a szellőzés nem lesz túl jó, márpedig ha sok fényt akarsz 3 égővel ráadásul melegfehérben akkor kell oda a teljesítmény.

Én személy szerint kedvelem a hideg fehéret (másnéven természetes fehér!). A meleg fehér nekem hangulatvilágítás kategória mert a tűzhöz hasonlít, de ha fényt akarok akkor nem azt választom. Persze ez én vagyok. Kipróbáltad egyébként a hideg fehéret? Pont fürdőszobába kiváló, mert tisztaságot és higiéniát sugároz (mármint a fényen kívül).

Jester

(#641) Integra válasza Jester01 (#640) üzenetére


Integra
titán

igen, ki és iszonyat számomra, ez volt az első, amit csináltam, mikor a járólapokat kinéztem. :) nem világítja úgy meg, nem hozza ki a lapoknak a bronzos festését. nem szeretem a hideg fehéret, steril és rideg.
az, hogy más felé is világít, az nem baj, csak világítson kellő fényerővel az arc irányába is a tükörnél. nem szétvakító fényáradatot akarok, hanem a fürdőhöz illő megvilágítást.
nem akarok felső világítást, próbáltam mindkettőt, és sokkal jobban bejön a két oldali megvilágítás, fényévekkel jobb számomra.
az a kérdés, hogy ki tudom e meleg fényű led izzóval váltani a hagyományos 40w-os izzókat és kellő fényerővel tudom e ezt megoldani?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#642) PHM válasza Integra (#639) üzenetére


PHM
addikt

"nem tudom mi a hivatalos neve ennek a régi színű fénynek:)"
Warm white. 3000 Kelvin fok körüli színhőmérsékletűt keress.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#643) ati2 válasza Integra (#639) üzenetére


ati2
őstag

Egyik csillárba se kapsz még olyan ledet ami belefér és van is fényereje.

A hideg fehér tényleg gáz beltérre, de egy 3000-4000K közötti led pont jó.
Nálam színre a [3500K-s] jött be a legjobban. A gáztűzhely oldalán látszik a napfény (szürkület volt), és felül a meleg fehér led színe. A bútor a mostani sötétebb juhar színű.
Este meg természetes fehérnek látszik és szinte minden szín tökéletes, a CFL, halogén, hagyományos izzóhoz képest.

(#644) Integra válasza ati2 (#643) üzenetére


Integra
titán

ááá, kutya fáját :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#645) ati2 válasza Integra (#644) üzenetére


ati2
őstag

Dobtam még fel 2 képet a halogen vs 3500K-s témában színhőfok összehasonlításra: [link]

Egyébként vicces, ha nincs sárgább fény a 3500K-s lednél, akkor az is sárgának látszik, igaz inkább citromsárgának.

(#646) Integra válasza ati2 (#645) üzenetére


Integra
titán

hm...
hova érdemes elmenni boltba?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#647) KrAt


KrAt
veterán

Anyum kapott karácsonyra egy cégtől ajándékba 2 ledes cuccot:

Egy ilyet: [link] és [link]

Elsőre szkeptikusan álltam hozzájuk, majd leesett az állam.. :)

A refi az kurvajó, hogy valami pici led így tudjon világítani, hihetetlen.. Erős, fehér, kurvajó..

Az izzó is nagyon nagyon baba, de sajna elég szpot, így nem alkalmas lakásba, úgy próbáltam ki, viszont az is veszettül erős..

Ennyi meg is győzött a led technikáról, egyedül az élettartamot nem tudtam, de vmi 50 ezer óra.. :) Nincs is több kérdésem :)

u.i.: le is nyúltam muteromtól, jó lesz a leendő lakásomba :D

(#648) ati2 válasza Integra (#646) üzenetére


ati2
őstag

Itthon passz, nem sok helyet találsz még a neten se, ahol van bemutató darab is.
Az OBI + Saturn-ban láttam kirakva pár darabot méregdrágán, nézelődni jó.
De villanyszerelő boltban rendelésre hoznak [kanlux LED]-eket, de jó drága az is.

Én meg [Hong-Kong]-ban vásárolok, félár + ingyen posta, fizetés paypal-al :DDD

KrenAtesz: Látom téged is gyorsan megfetőzőtt :DDD
Refi 40$: [link]

[ Szerkesztve ]

(#649) KrAt válasza ati2 (#648) üzenetére


KrAt
veterán

Persze, vágom hogy drága hely, csak linkelésképp írtam be :) Amúgy meg, elsőre, nagyon jó, hogy elég fényerős negyedannyi fogyasztással és 10x-es élettartammal :)

(#650) Jester01 válasza Integra (#646) üzenetére


Jester01
veterán

westend-ben van a leddiszkontnak standja, bár elég drágák és nem is túl nagy a választék.

Jester

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.