Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) macilaci78 válasza ugforma (#17999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

4 pin vezeték és minden más.
A vezeték ellenállása azonos keresztmetszet mellett a hosszal arányosan nő. Hosszú vezetékből vastagabb kell. Nem tudom, hogy az egyes szalagok és az elosztó között milyen hosszú vezetékek lesznek és a vezérlő és az elosztó közé milyen hosszú kerül, továbbá a vezérlő és a tápegység közé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18002) macilaci78 válasza FerNandor (#18000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Összeadódik, ha ugyanazt a felületet világítják meg, de gondolom, nem ez a cél.
Az 575 lumen mellett legalább 120°-os szórás kell, hogy legalább esélyed legyen homogén világítást kapni, nem túl nagy általános fényerővel. Vagy irányítod a spotokat a frekventált helyekre kerülve például a TV-t.

Ha nem vagy kellően felkészült és magabiztos, a bekötéshez hívj szakembert!

A termék oldaláról elérhető rakási útmutató 14. oldalán egy fázis, egy nulla és egy védőföld köthető be a sorkapocsba. Két körhöz két fázis kellene.
A rajzból nekem nem derül ki, de a filigrán megjelenés miatt vélelmezhető, hogy a kosárban van közösítve a spotok fázis és nulla ága, így ha és amennyiben a kosárban elfér pár wago, akkor meg tudod oldani a 3+2 osztást.

Kell 1 kettes wago a védőföldnek.
2 db hármas wago a 2-es körnek (fázis, nulla)
2 db ötös wago a 3-as körnek (fázis, nulla)
Egy vezetékkel a kettes és hármas körök nulla wagoit összekötöd és az ötös wagoban maradt utolsó helyre bekötöd a mennyezetből lelógó nullát.
Az egyik kapcsolt kör fázisa a 2-es kör fázis wagojába, a 3-as kör fázisa pedig annak fázisos wagojába.
A villanykapcsolót pedig úgy kösd be, hogy a fázist kapcsolja, különben derenghet a led.

Teszel az 5 foglalatból egybe egy izzót és a kosárban lévő vezetékpárokon szakadásvizsgálatot végzel. A foglalatnál az izzó zárja az áramkört, így ahol jelez a műszer, az az érpár tartozik az adott foglalathoz.

Magamnak ezt a lámpát nem tenném a 20 m2-es nappalimba.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18003) ugforma válasza macilaci78 (#18001) üzenetére


ugforma
tag

megvan minden amazonról, és elvileg forrasztani sem kell

(#18004) FerNandor válasza macilaci78 (#18002) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm a részletes segítséget!
nem, én nem szerelek villanyt, arra jön ember, ma már egy adagot megcsinált :)

Te milyen típusú lámpát ajánlanál egy ilyen nappaliba?
Nem sikerül dűlőre jutni, de most valami olyasmi jó lenne, ami így pl 3+2-ben kapcsolható. Az se baj, ha e27 LED izzó megy bele, de nem tudom már :(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#18005) FerNandor válasza macilaci78 (#18002) üzenetére


FerNandor
őstag

Iletve te miért nem tennéd be? És mit tennél helyette?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#18006) macilaci78 válasza FerNandor (#18005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Láttam pár ilyesmi lámpát ismerősöknél. Olyan, mint pár zseblámpával bevilágítani a szobát: ahova épp világít a led, ott jó, mellette már nem és hát macerás annyi spotot összerakni kis helyre, hogy a fényéből egyformán mindenhova jusson.
Persze az irányított világításnak is van előnye, például csak a kanapéra világít olvasáshoz...

E14, vagy E27 led minimum 180° sugárzási szöggel lefelé, vagy +30% fényerővel a fehér mennyezetre. Akár több karú lámpatestek. A mennyezetről visszaverődő fény szórtabb.
Itt két áramkörrel inkább csak a fényerőt tudod befolyásolni, azt nem, hogy hova jusson fény.
Ufo lámpa még egy életképes elgondolás több izzóval. A héten volt erről szó bővebben, olvass vissza.

Amúgy a linkelt fazonú lámpából láttam már e14 foglalatost, azzal jobb a szórási szög, ha ez tetszik. Egy pohár formájú keskeny csőszerű búrát szokott kapni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18007) AssAssynn


AssAssynn
őstag

A következő V-Tac izzókra most akció van.
Ha jól rémlik, akkor korábban ajánlottátok itt ezt a márkát.

9W LED IZZÓ E27 A60 - 269 Ft/db

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#18008) macilaci78 válasza AssAssynn (#18007) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Samsung chipeseket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18009) Lokids


Lokids
addikt

Eljutottam odáig, hogy 3 Eglo lámpa közül kellene választani:
7800lm:
Giron S 80W
Lanciano 80W
5800lm:
Giron S 60W

Egy ~25nm2 nappaliba melyik lenne a jobb választás? Szükség van 5800lm-nél többre?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#18010) macilaci78 válasza Lokids (#18009) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a 2 Giron típusúból venném, mert szabályozható a fényerő. Így ha soknak találod a lumeneket, akkor tudsz rajta igazítani. Emellett a színhőmérséklet is állítható esetükben.
Méretben a Lanciano a még Giron közt van, árban is kb ugyanaz.

Tegnap este kirakóztunk otthon, 6 db 6W-os e14 led van a csillárban, 5×4 méteres nappali, de a lámpától kb 2,5 méterre lévő, sötét témájú kirakóhoz már elbírtunk volna több fényt. Igazából fáradtak is voltunk már, de a kirakóval ellentétben lehet olyan feladat is, amit nem tudsz csak úgy szüneteltetni... Ez így kb 3600 lm.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18011) Lokids válasza macilaci78 (#18010) üzenetére


Lokids
addikt

Lancianoban is szabályozható a fényerő.
Őszintén nem tudom mi a különbség a 2 80W-s között. Mármint a kinézetén kívül :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#18012) FerNandor


FerNandor
őstag

A LED lámpáknál más a Lumen értéke?
Csak azért, mert most egy 105W-os halogén van betekerve csak úgy, ami elvileg 1900Lumen körül van és nem azt mondom, hogy agyon szuper, de nagyon kevés kéne ahhoz, hogy teljesen "jó" legyen.. Itt a feljebb linkelt 5800/7800 Lument el se tudom képzelni... :Y

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#18013) macilaci78 válasza Lokids (#18011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A termékleírásnál nincs feltűntetve, hogy a Lanciano is szabályozható lenne.
Az eltérés a tányérok átmérője, illetve a Lanciano tányérjának pereme más, a mennyezet síkjával mintha párhuzamos lenne, míg a Giron búrája inkább arra hasonlít, mint egy folyadékcsepp egy nem nedvesítő felületen: visszahajlik.
Nekem a Giron szebb.

Rendeld be mindhármat, amelyik tetszik, felrakod, a többitől elállsz.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18014) Lokids válasza macilaci78 (#18013) üzenetére


Lokids
addikt

Akkor már csak azt kell eldönteni, hogy elég-e az 5800lm vagy kell-e a 7800. Bár ez utóbbit már nagyon soknak tartom. Sajnos lehetőségem nincs mindkettőt megvenni, majd az egyiket visszaküldeni. 50K-s termékekről beszélünk. :P De boltban a sok másik mellett nem látszik rendesen, hogy mit is tud.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#18015) Lokids


Lokids
addikt

Ezt magyarázza meg nekem valaki:
Megvettem ezt a lámpát:

Kibontom a dobozát, amin ordas nagy betűkkel szerepel, hogy 1400lm.
Gyártó honlapja. E szerint 2000lm.
Találtam még1 ilyent.

Melyiknek lehet hinni?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#18016) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok ajánlani olyan energiatakarékos égőt ami:
- E27
- centiméretre akkora mint a régi hagyományos villanykörték (a búra miatt)
- Kiváltott fényforrás: 100 W E27 normál izzó
- lehetőleg 2-3000 Ft-tól nem drágább (/db)
Én ilyesmire gondoltam, de a kolegám lebeszélt róla: [link]
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#18017) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Hátsó udvar végét kellene megvilágítani (20m hosszú). Nincs hátul villany, nem is szeretnék hátravinni, ezért arra gondoltam, hogy reflektorral talán lehetne hátra annyi fényt szórni.
A ház kb középen van, a két szélére szereltem fel kültéri lámpatestet egy éve 14W 4100K 1521 lumenes Emos körtékkel és az udvar első felét szépen be is világítja 10m-ig, de a hátsó felébe már elég kevés fény jut. Annyi jut, hogy ne essek orra, de még kéne azért.
Reflektorral el lehet oda világítani hátra vagy csak az udvar elejében lesz még több fény? Mert oda nem kell több. Ha működne akkor az egyik lámpatest mellé feldobnék pluszban egy refit is, ez lenne a terv.

A 4100K az jó, melegebb nem kell, mert rosszul terül, de hidegebb se, mert kiégeti a retinámat.
Munkahelyen vannak 10-15W-os kínai refik (szart se érnek), a 14W-os körtékkel nagyobb fényt csinálok, úgyhogy szerintem 30, de inkább 50W-ban kellene gondolkodni a jobb refik közül.
Kb. 2 méter magasan lenne felszerelve.
Van értelme kiadni érte pénzt vagy nem lesz az udvar végében normálisan fény így sem? Van valami lényege annak, hogy víztiszta előtte az üveg vagy homályos?
[link] [link] [link] Ezekre gondoltam elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#18018) makoss válasza makoss (#18016) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#18019) macilaci78 válasza #89309696 (#18017) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Apám felrakott az ereszen túlnyúlóan, a kb 60 méterre lévő kerítés tövében is ennek fényénél ásta fel a kertet.
Az egy 800 W-os fémhalogén izzóval volt szerelve.
Szóval van olyan reflektor, ami elegendő fényt ad.

Munkahelyen a csarnokok oldalán 10 méterenként elhelyezett 50 W-os refik világítják meg az udvart, hasznosak.
Amit vegyél figyelembe, hogy a refi szórja a fényt, vagy elmegy a fele a kerítés fölött, vagy közelre több jut a kelleténél.

Ha csak az udvar végében bóklászás a cél, én megfontolás tárgyává tenném a fejlámpát is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18020) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Szeretnék az éjjeli lámpámba egy GU10-es foglalatú izzót, ami a lehető leg halványabban világít, lehetőleg meleg fehér fénnyel.
Tudnátok ajánlani ilyet, akár kínából is?
Köszi!

(#18021) Ance válasza huan (#18020) üzenetére


Ance
őstag

Mivel gondolom tudsz bele led-et tenni, ami nem melegszik, javaslom alkoholos filctollal sötétíteni a led üvegét első körben. Egyszerűbb, mint várni, hogy a Kínából rendelt elég gyenge lesz-e.

Ennél profibb megoldás az üvegfesték, de nem biztos, hogy megéri szórakozni vele.

Ja, és olyan meleg fényt generálsz, amilyet csak akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#18022) macilaci78 válasza huan (#18020) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szabályozhatóval lehet megvalósítani, fix fényerővel nem igazán döntögetnek negatív rekordokat.
Már az 1 W-os is jóval több, mint éjszakai irányfény.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18023) huan válasza macilaci78 (#18022) üzenetére


huan
őstag

Milyenek a szabályozhatóak? A foglalata a szabályozó? :F

(#18024) fokukac válasza huan (#18023) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez dimmelőkapcsoló nélkül, sima kapcsolóval is dimmelhető, és a legalacsonyabb állásban kb. 34 lument bocsát ki, nagyon meleg fénnyel.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18025) Ance válasza fokukac (#18024) üzenetére


Ance
őstag

Gyerekszobába ilyen van nálunk és a leggyengébb is túl erős.

(#18026) MaCS_70


MaCS_70
félisten

30 nm-es nappaliba keresek ufólámpát, és a következő kettő között vacillálok:

Rábalux Ollie - 100 W - 6600 lm - 25000 Ft
Eglo Giron-S - 60 W - 5800 lm - 40000 Ft

Gyanús, hogy a Rábalux miért olcsóbb ennyivel, illetve, hogy egy alapvetően sötét falú (3 fal + plafon cseresznyeszínű fa) szobában mennyire fontos a 6600 vs 5800 lm különbség.

Jelenleg 6×50 W GU10 halogén világít, ami szerintem 5000 lm és vidéke fényáramot ad, és lehetne több is.

Szerintetek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18027) macilaci78 válasza MaCS_70 (#18026) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Egloban a név is drágább. Amúgy a Gironból a napokban linkeltek nagyobb teljesítményűt, ráadásul egy kisebb helyiségbe keresték.
Én a nagyobb fényerejűt venném, mivel mindkettő fényerőszabályzós, így nem szenvednél hátrányt. Ráadásul a fényesebb az olcsóbb is most.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18028) MaCS_70 válasza macilaci78 (#18027) üzenetére


MaCS_70
félisten

A fényesebb nekem is jobban tetszene, csakhogy 84 cm a köz a gerendák között, úgyhogy a nagyobb átmérőjű típus nem fér el.

A Rábalux viszont elég kicsi és fényes, csak vajon milyen a minősége?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18029) macilaci78 válasza MaCS_70 (#18028) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tapasztaltam gondot a Rábalux termékeivel, de ha gerendák közé szorítod, akkor az levesz a fényből.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18030) Ance válasza MaCS_70 (#18028) üzenetére


Ance
őstag

Nekem túl sok ez a lumen ekkora búrákhoz. Vagy nem lesz annyi, vagy egy nyári meleg napon szépen elszáll.

A Yeelight lámpáim (a nagyobbak, amik kb. 45 centisek) is csak 2200 lumenesek, pedig a kínaiak imádnak sok lument betenni mindenbe. :)

(#18031) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Mosogató fölé illetve kocsi bejáróhoz falra szerelhető lámpát keresek.
Kinéztem ezeket:
Mosogató fölé,
Kocsi bejáróhoz.
A Ledvance milyen márka? Ez a reflektor fogja bírni az esőt, havat is? 2700 lumen elég arra, hogy a lámpától kb 10-15 méterre is lehessen látni tolatás közben hol van az út széle? Vagy nézzem inkább az 50W-os változatát belőle?

(#18032) macilaci78 válasza gyenesmartin (#18031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

IP 65 jó kültérre. Fentebb írtam, hogy a reflektor nagyon szórja a fényt, nézegess a szélekre inkább prizmát, vagy valami napelemes leszúrós lámpát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18033) farkas-j


farkas-j
őstag

Rendeltem Kínából reflektorokat a kerékpártárolóba és eléje. Gondoltam 2 x 3,7$-t bekockáztatok mert azért látszott, hogy nem szuper minőségűek. Megjöttek és felszereltem őket. A fényén meglepődtem, mert nem vártam ilyen brutál fényt (hideg fehér). Széles sávban terít és pont erre volt szükségem. A kivitelük egyébként elég primitív, és kültérbe ahol eső érné nem merném kirakni. Nagyon melegednek, de járattam őket másfél órát és túlélték. Egyébként a valós teljesítményfelvétele ~28W. Nem tudom milyen hosszú életűek lesznek, de ha rövid időn belül nem romlanak el, azt kell mondjam nagyon megérték az árukat!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18034) w.miki


w.miki
veterán

Erről a lámpáról vélemény?
Rabalux - LED mennyezeti lámpa távirányítóval 1xLED/40W/230V - 15e Ft
Még mindig nem tudom, mit vegyek a plafonra.
jó lenne, automatizálható, de nem tudom, kihasználnám-e?
Itthonról, vagy kínából valami?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18035) MaCS_70 válasza w.miki (#18034) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bármi, aminek van infrás távirányítója, automatizálható, csak a visszajelzés megoldása trükkös. Egy wifi-infra adapter kell csak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18036) Alarikman


Alarikman
senior tag

Üdv. A topik összefoglalóban sajna nincs ajánlás konkrét termékekre, úgyhogy megkérdezem tőletek, hogy ti mit ajánlanátok egy gyerek szobába mennyezeti lámpának. Ami számítana:
- Mivel 4*4 méteres így szerintem egy kb. 30W-os(sajna lumenben még nem tudok gondolkodni) Led-es fényforrás kellene.
- Jó lenne távirányítós, amivel a szín hőmérsékletet és teljesítményt lehetne állítani.
- Okos wifis nem kell, mert gyerek szobában nincs wifi, nem is szeretnék.
Nézegettem a Möbelix-ben tegnap, de egyik sem győzött meg. Volt több Rábalux-os termék. De az egyszerűbbek. Amik nem állíthatók. Meg pár ismeretlen márka(számomra)
Van-e ajánlott márka/bolt ahol érdemes nézelődni (Praktiker, OBI, stb), vagy rendeljen online itthonról? Külföldi rendeléstől tartok, mert lehet eltörik szállítás közben. Bocsánat, de nincs jelenleg időm visszaolvasni mindent.
Köszi!

(#18037) MaCS_70 válasza Alarikman (#18036) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Praktikerben kapható Eglo Giron ufók szerintem pont jók lennének. Az áruházaikban kis is tudod próbálni őket.

Gyerekszobába esetleg nem lenne jó poén egy BT hangszórós lámpa?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18038) Alarikman válasza MaCS_70 (#18037) üzenetére


Alarikman
senior tag

Köszi a tippet. Jónak tűnik. Ez saját márka nekik vagy valami külsős? Kicsit drága. Mondjuk a Praktiker nem az olcsóságáról híres. A Bluetooth nem lenne fontos, van hifije. Láttam, van olyan is a kínálatban.
A 10-20 ezres kategóriában is van jó ajánlat? Mert amit ajánlottál, az már majdnem kb Yeelight kategória árban. De minőségben is?

(#18039) macilaci78 válasza Alarikman (#18038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Eglo önálló márka, jóféle.
Olcsóbbaknál kevesebb a gari, vibrálhat, zúghat alacsonyabb fényerőn, akármi.

Van az említett ufólámpa, vagy e27 forma izzó például a Philips-nél, ami hagyományos kapcsoló nyomogatásával állít fényerőt ls színhőmérsékletet. Ebből 2-3 darab kiadja a 30 W-ot, de ehhez lámpát is venned kell. Cserébe ha kiég a led, nem kell az egészet eldobni. Árban a Giron környékén leszel.

Amúgy a Giron az elmúlt 100 hsz-ben kétszer is felmerült, akciós is volt akkor a Praktikerben és a Rábaluxnak is van rá alternatívája. Amúgy a Rábalux se rossz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18040) BullZeye


BullZeye
veterán

Volt egy automatizálás hiba, és 2db 12V 10A tápot Sonoff Basic kb 2x10 másodpercig ki-be kapcsolt másodpercenként 5-8x.

Azóta mindkét táp mikor kikapcsol (sonoff áramtalanítja), akkor serceg 1 másodpercig.
Kb olyan hangja van mint amikor a tüzijáték robbanás után eltűnik.
Nem coil whine hanem tényleg egy sercegés, mintha rezegtetné az ablakot valami, nem tudom jobban leírni.

Mi lehet az oka, cseréljem a 2 tápot biztos ami biztos, vagy normális jelenség? Előtte nem hallottam ezt a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#18041) Alarikman válasza macilaci78 (#18039) üzenetére


Alarikman
senior tag

Köszönöm, már visszaolvasva látom. Még egy utolsó kérdés. Erről mi a véleményed:
link Elvileg Osram és 5 év gar. Most akcióban 19.900 a 38w-os verzió. Mennyire terítik a fényt oldalra a sarkokba ezek az ufólámpák? Szépen szórják? Ez a csillagos lyukacsos verzió tényleg szép gyerek szobába (kék színű fal)? Boldog Új Évet kívánok nektek!

(#18042) macilaci78 válasza Alarikman (#18041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A képek közt látni, a mennyezetre sok fény nem jut, de az ablak magasságától lefelé mindent megvilágít.
Nálam ennyi fényerőt ad egy hatágú csillárban e14 led a 4*5 m nappaliban, egy állólámpa van még a kanapé mellett, elég is mindenre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18043) macilaci78 válasza BullZeye (#18040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyen sercegő hangot én füstjel kíséretében hallottam egy kínai lemezházas tápnál. Kondenzátor, vagy lassú biztosíték is adhatja a hangot, mivel kikapcsolásnál hallani, én a kondenzátor hibájára vetek, kisül.
Terhelve ha nincs hangja, akkor tesztre látható helyre tenném mondjuk egy jénai üvegtálba: bírja a hőt, nem gyullad meg és nem vezeti az áramot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18044) w.miki


w.miki
veterán

Ezek az itthon kapható távirányítós lámpák milyenek egy Xiaomi Yeelight-hoz képest?
használ valaki Xiaomit?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18045) macilaci78 válasza w.miki (#18044) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Belinkelted egy bolt minden mennyezeti lámpáját egy konkrét lámpával szemben. Mit mondhatnék, választékosak a linkelt lámpák.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18046) BullZeye válasza macilaci78 (#18043) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor egy kondenzátor cserével jó eséllyel javítható? Jelenleg álmennyezetben van, Sonoff Basic vezérli az áramot hozzá ami épp nem ad neki, ha lesz időm kibányászom és leszedem.

Működés közben semmi hangja, tényleg csak mikor sonoff kikapcsolja, és csak azóta mióta megkergült egy jó pár másodpercre egy automatizálás, és 100-200 alkalommal ki-be kapcsolta.

Tűzet ez okozhat? Körülötte nincs semmi csak gipszkarton, meg az áram kábelek.

(#18047) macilaci78 válasza BullZeye (#18046) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kondenzátor ha elszáll, akkor az okozhat galibát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18048) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Megvettem karácsonyra a nagy, 1 méter átmérőjű Eglo Giront.

Tegnap este ünnepi szerelés keretében helyeztük üzembe -- és visszük is holnap vissza a Praktikerbe.

Látszólag minden működik szépen, minden LED világít, de a saját bevallása szerint 7800 lumenes lámpa teljes fényerőn is kifejezetten és érezhetően kevesebb fényt ad, mint a 250 wattnyi, tehát saccra kb. fele olyan erős halogén. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18049) pjen válasza MaCS_70 (#18048) üzenetére


pjen
félisten

A led máshogy világít,sokkal irányítottabb a fénye.

(#18050) Ance válasza MaCS_70 (#18048) üzenetére


Ance
őstag

Én szóltam.

pjen: A Yeelight azt adja biztosan, amit írnak rá. Egy nappalit simán bevilágít.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.