Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) pierre35 válasza lapa (#900) üzenetére


pierre35
csendes tag

Ezzel mind tisztában vagyok . Már amikor az elején felhívtad a figyelmemet a direkt marketingre ... Ebben az esetben azonban én egy kérdésre, egy liknre adtam szakmai választ, és a kérdés feltevőjének próbáltam segíteni legjobb tudásom szerint. Ez nem igazán meríti ki a direkt marketinget , ellentétben azokkal, akik szakmai hozzászólás gyanánt a saját maguk által összeszerelt cuccokat leírják, hogy egy egy részét honnan és mennyiért szerezték be ... no az már direkt marketing , sőt lehet kéretlennek is venni, mert pl az adott üzleti egység nem kérte, és nem fizetett azért ... Én egy megoldást ajánlottam a kérdést feltevőnek, és NEKED is....

"az első ráadásul ződ, a többi meg hidegfehér. +1 szavazat valamilyen smd-s cuccra."

Pl erre a felvetésedre ... aszóval ez nem direkt marketing volt ...... bőven elég nekem a google és más keresők találati aránya ......

[ Szerkesztve ]

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#902) lapa válasza pierre35 (#901) üzenetére


lapa
veterán

szerintem ne feszítsd túl a húrt feleslegesen mert megunom és megkérdezek egy moderátort. de előre szólok, ezt bármelyikük az alapelvek többszöri, figyelmeztetések ellenére történő megsértésének tekintheti. szerintem te sem akarod az összes eddigi posztod meg az accountod elveszteni. az, hogy neked milyen elképzeléseid vannak a reklám fogalmáról, az irreleváns. legközelebb írj annyit mint mondjuk én, és senki nem fog belédkötni.

és mivel ez a pingpong közöttünk kezd sokadszorra unalmassá válni, kérlek ne kommentáld semmivel az általam leírtakat. én tényleg jó fej próbálok lenni, de nem tolerálom tovább ha hülyének nézel.

(#903) pierre35 válasza lapa (#902) üzenetére


pierre35
csendes tag

:) tégy belátásod szerint .... Mellesleg, már régen akartam törölni magam, de itt nem lehet ...... Próbálok alternatívát kínálni azoknak akik kérdeznek, de ha a fórum, vagy egyes tagjai nem kíváncsiak rá, nagyon sajnálom.
Ebay B-led, egyes külföldi oldalak reklámozása mehet .... akkor ám legyen , én ebben nem igazán akarok részt venni, láthatod, hogy mennyi hozzászólásom van... De neked mint műszakilag képzett embernek kéne a legjobban tisztában lenni azzal, hogy a Led technika fejlődik, még ha te elképzelni sem tudod az adatokat ....

Tudod azért tart itt a Magyar Ledes társadalom, mert a hozzáértőknek mondott emberek , elképzelni sem tudják milyen fejlődésen megy keresztül a led technológia .... A régi berögzült dolgokhoz ragaszkodnak, amik már régen elavultak ..... Mindegy , , mert tudom, hogy ez a hozzászólásom nem sokáig lesz látható .... Az össze nyilvántartott adatomat töröltesd . ( ezt meg az adatvédelmi torvény írja elő, hogy a felhasználó bármikor törölhesse magát... az adatok megváltoztatása nem egyenértékű ezzel )

Pár szemelvény :

"Hali!
EURONICS-ba is elkezdték árulni, ha jól láttam..."

"praktikerben van 2w-os e27-es meg e14-es 1200-ért.
sima melegfehér ledes."
"majd megpróbálom
egyébként LIDL-ben árulnak most LED izzókat
volt normál méretű és kisebb foglalatú, a kicsi 1500 Ft volt, asszem sárgás fénnyel
nem vettem, mert nekem kékesebb fényű kellene íróasztalra"
"Hát a kukorica lámpa az tuti nem jó. Én vettem smd ledeseket azokkal eddig semmi bajom nem volt. A 3 chippes a legjobb. Ilyet találtam itt: www.inter-led.hu
Ezeket vettem meg és nagyon elégedett vagyok velük:

http://inter-led.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=91&category_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=53

http://inter-led.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=103&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=53

http://inter-led.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=78&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=53"

Végül is nem szúrtál ki magadnak ...... No comment :)

[ Szerkesztve ]

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#904) #65675776 válasza pierre35 (#903) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Te viselkedéseddel mindössze annyi a probléma, hogy láthatóan csak és kizárólag a saját vállalkozásod reklámozása miatt regisztráltál. Ezzel kapcsolatban pedig felhívom a figyelmed az Alapelvek (amit regisztrációkor elfogadtál, szóval nem érdekel, hogy nem tudtál esetleg róla) két pontjára:

"amit tiltunk fórumunkban:

a saját apróhirdetéseken kívül bárhol hirdetni (saját apróhirdetés, vagy bolt linkelése), vagy bármilyen terméket, szolgáltatást eladásra kínálni

az ingyenes hirdetést vállalatok, vállalkozások vagy üzletszerűen hirdető magánszemélyek részére. Számukra Médiaajánlatunk itt elérhető!"

A Te tevékenységed nem vethető össze azzal, hogy valaki, aki egyébként is rendszeresen tevékenykedik a fórum más területein is, belinkel egy akármilyen bolt kínálatából ezt-azt. Utóbbi ugyanis nem alapvetően haszonszerzési céllal teszi mindezt.

A továbbiakban mellőzd az önreklámot!

(#905) toldy


toldy
őstag

Sziasztok, ma újabb 10 db led érkezett. szépen ki is cseréltem az izzókat, van gu10,e27, e14 és azt vettük észre hogy azokon a helyeken ahol két kapcsoló van ( pl a szoba két végén) ott folyamatosan világít, ( mint a tv stand by ban). Ez kiküszöbőlhető, ilyenkor fogyasztanak, és mennyit valamint ez káros a ledekre nézve?

Az élet nem habostorta.

(#906) fradi81 válasza toldy (#905) üzenetére


fradi81
veterán

Hello, nálunk is van egy 2w-os ledes égő ami világít, nemtom miért, sőt egy halogén 5w körüli izzó is csinált ilyet, de az ráadásul még pulzált is közbe :)

moto g72, Ninebot d28e

(#907) 5teve válasza fradi81 (#906) üzenetére


5teve
senior tag

ha jelzőfényes a villanykapcsoló akkor csinálhat ilyet.
(nekem azt mondta a villanyszerelő, hogy ne jelzőfényes kapcsolót vegyek, mert az nem jó a ledes világításhoz)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#908) toldy válasza 5teve (#907) üzenetére


toldy
őstag

fradi81,

A helyzet az hogy kiderült nem csak ott csinálja ahol alternatív kapcsoló van, henm végig próbáltam és az előszobában valamint a spájzban is parázslik. Egyébként ahol alternatív kapcsoló van és beraktam más ist a rendszerbe a ledek mellé ( régi , gagyi tesco led, valamint egy normál izó a másikhoz) akkor megszünt a parázslás. Egyébként ami alegjobban érdekel, ez a parázslás rontja a ledek élettartamát? káros ez rájuk?

Az élet nem habostorta.

(#909) fradi81 válasza 5teve (#907) üzenetére


fradi81
veterán

Ahol most az a led égő van, hát az konkrétan nem jelzőfényess hanem egy kis pöckött kell átbillenteni :) De van jelzőfényes kapcsoló is abban a helységben.

Toldy
Nem értek hozzá, de sztem valami olyasmi lehet hogy kicsi az ellenállása-kevés watt szám :F ,és ha beraksz még egyet mellé akkor megnő, és utána nem kap áramot. :) Az élettartam jó kérdés, biztos csökken valamennyit, de szerintem nem vészes, jó pár évig bírni fogják ezek, de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#910) PHM válasza toldy (#908) üzenetére


PHM
addikt

A jelenség oka nagy valószínűséggel az, hogy a problémás helyeken
nem a fázist, hanem a nullát szakítja meg a kapcsoló.
Ilyenkor a kapcsolóig menő vezeték mintegy antennaként viselkedik.
Nézesd meg villanyszerelővel, s ha lehet, köttesd át a kapcsolókat.
A ledek élettartama nem hiszem, hogy csökkenne, ilyenkor csak
kevesebb, mint 1 mA folyik rajtuk keresztül.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#911) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,
GU10 foglalatba mit érdemes megvenni? SMD, Power led, vagy sima?
Esetleg dealextreme-ről rendelt már valaki konkrét típust?
Mire érdemes még odafigyelni a vásárlásnál?

(#912) Vled válasza adalbert1 (#911) üzenetére


Vled
csendes tag

Szia!
Szerintem először otthon érdemes feszültséget mérni, mert sok gyártó 240V-ig lövi be a ledet és ha több, nem biztos hogy bírja. A feszültségingadozást sem mindegyik szereti. SMD vagy power led spotot kell venni. Az SMD általában 120 fok szórásszögű. A power ledes változó. Attól függ, hova szeretnéd, annak megfelelően válassz. Mennyezetre érdemesebb kisebb, pl. 60 fokosat venni. Nagyjából 1W/m2 a szükséglet. Talán tudtam segíteni.

www.led24.hu

(#913) adalbert1 válasza Vled (#912) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi. Feszültség mérést nem fogom tudni megcsinálni, se eszközöm, se szaktudásom nincs hozzá.
Első blikkre ezt néztem ki, mi a véleményetek róla?

(#914) fradi81 válasza adalbert1 (#913) üzenetére


fradi81
veterán

Jó, vagy itt van még egy hasonló.

moto g72, Ninebot d28e

(#915) adalbert1 válasza fradi81 (#914) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor már csak el kell döntenem hogy melyik legyen :) , a kettő a végére kb. majdnem egy árra jön ki (dealextremnél kapok kedvezményt, itt pedig rájön még a shipping).

(#916) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Kicsit off téma:
Ilyen armatúrát keresek, a kék szám a lényeg (hogy ne lógjon ki belőle az izzó...):

... pl ez:

Évekkel ezelőtt még a Rába-Vill gyártotta, és volt hosszabb típus, de az újabbak már inkább csak halogén spotokat tudnak elrejteni.

(#917) Integra


Integra
titán

izzó-led origo cikk

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#918) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Yo Everybody!
Lenne egy olyan kerdesem hogy ha LED vilagitasba szeretnek 'fektetni' akkor mit erdemes venni?
Eddig a DX tol rendelgettem. Veluk a kovetkezo a gondom: kinai. 3-4 izzobol egy tuti semmit nem csinal.
A masik hogy 2700K mondanak szinre es koszono viszonyban nincs ezzel a szine (inkabb 5000+ os)
Mindenki panaszkodik a driver-re valamint a ledek is kiegnek ebbol kifolyolag.

Szoval mi a tuti? (a legtobb izzo a lakasba GU10 220V) Nem indegenkedem a lecsoba belecsapastol sem. (akar meg is epitem a drivert kulon gondolkodtam is hogy egy pulzus modulalt jo lenne egy ket helyre ahol dimmelni akarok)
Igazibol a koltseghatekonysag lenne a lenyeg.
Koszi

(#919) fradi81 válasza Z0mbi (#918) üzenetére


fradi81
veterán

Hello

Ebayról szoktam venni, az is kínai, nekem még működik mindegyik, de a ha a mediamarktba veszed kb 3x-os áron az is kínai. Szerintem nincs tuti, a lényeg hogy smd 5050 ledes legyen most az a legjobb.

moto g72, Ninebot d28e

(#920) Z0mbi válasza fradi81 (#919) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Az a baj az 5050 el hogy 8000K a szine :( az mar nalam a korhazi vilagitas szinet surolja :D
De meglesem kozelebbrol.... koszi

(#921) fradi81 válasza Z0mbi (#920) üzenetére


fradi81
veterán

Melegfehérben is van, mondjuk olyat még nem vettem. 3100-3500K körül láttam.

moto g72, Ninebot d28e

(#922) Z0mbi válasza fradi81 (#921) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Oki koszi akkor meggooglizom :)
Udv

(#923) fradi81 válasza Z0mbi (#922) üzenetére


fradi81
veterán

A melegfehérek 'warm white' néven vannak.

moto g72, Ninebot d28e

(#924) lapa válasza Z0mbi (#920) üzenetére


lapa
veterán

melegfehéret nyugodtan vehetsz, teljesen korrekt a színe.

(#925) ledluz


ledluz
újonc

Hello, everyone.

I'm Christine from LEDLUZ in China. We specilized in led lights for several years,such as led bulb,tube,strip,downlight,power supplier ,controller etc.with high quality and competitive price.

If you intend to buy these products, please don't hesitate to contact me.

My e-mail:christine@led-luz.com
Skype:christinewuli

Thanks,

kinds of led lights with high quality and competitive price, if any need,welcome to contact me .

(#926) fradi81 válasza ledluz (#925) üzenetére


fradi81
veterán

Hello öreg

Ebay jó lesz továbbra is.

moto g72, Ninebot d28e

(#927) maláj


maláj
őstag

üdv
a kérdésem az lenne, hogy 5050-es verzióból a 30 led/m vagy 3528-asból 60 led/m :F
illetve a 2 SMD led között a fényerő lenne a különbség vagy mi ? :U

(#928) Vled válasza maláj (#927) üzenetére


Vled
csendes tag

Helló!
Az 5050 SMD 5,0mm×5,0mm. 17-19 lumen/led. Tehát 1 méter kb. 500 lumen. Fogyasztása 7,2W/m
A 3528 SMD 3,5mm×2,8mm. 6-7 lumen/led. Tehát 1 méter kb. 350 lumen. Fogyasztása 4,8W/m

Van még a 3528-as led szalagból 120 led/méter Fogyasztása 9,6W/m.
És az 5050 SMD led szalagból 60 led/m Ez 14,4W/m.

Így könnyen tudsz számolni, hogy neked melyik a megfelelő. A második kérdésedre a válasz: igen:)

www.led24.hu

(#929) maláj válasza Vled (#928) üzenetére


maláj
őstag

:R
értem már - bár amiket én találtam azok "5050/30 led/m & 3528/60 led/m"
pont fordítva mint te javasoltad :DDD

na akkor picit matekolok ;]

(#930) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

No megosztom veletek is sracok :)
Egyre tobbszor rendelek a dx tol. megbizhato kinai minoseg :D:D:D (volt mar ami elsore mukodott)

Cree XPE Q2
ezen ket termek nagyon eros jeloltek a listamon a halogen/kicsereles projektemen. (10db van a lakasban)

Aztan sajna van egy rakat gu-9 foglalatu. Ahoz mar rendeltem 2020 as tipusu leddel szerelteket de nem vagyok tolul elajulva. :(

Viszont a fent emlitettek Cree ledek (allitolag) es a 320-360 lm az eleg jol hangzik. Eloszor rendelek 3db ot. (vagy 4 et hogy o;lcsobb legyen) Oszt majd megirom milyen lett ;)
/Z

[ Szerkesztve ]

(#931) tildy


tildy
nagyúr

Vettem 3 gu10es 5050est, ma érkeztek meg .De ez normális, hogy lekapcsolva is ha nagyon halványan, de van egy kis fénye?
Új építésű lakás, ezért lep meg. Mikor az utolsó halogént kivettem, akkor kezdtek el halványan derengeni, addig jó volt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#932) PHM válasza tildy (#931) üzenetére


PHM
addikt

Normális, ha a kapcsoló a fázis helyett a nullát szakítja meg.
Ha lehet, köttesd át villanyszerelővel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#933) lapa válasza tildy (#931) üzenetére


lapa
veterán

normális, összeszedi a kábelről vagy mi. már megfogalmazták párszor szakszerűbben, de lényeg hogy oké.

képet tudsz felrakni? ár? melegedés? más paraméterek?

(#934) lapa válasza PHM (#932) üzenetére


lapa
veterán

mondjuk azért ilyen lámaságot csak nem követnek el ilyen gyakran. nem az volt, hogy a párhuzamos kábeleken (a nullán) indukálódik?

nem mernék megesküdni rá, de nekem szerintem mindkét irányba bedugott dugasznál csinálta anno. mondom, nem 100%, de már nem tudom tesztelni.

(#935) tildy válasza tildy (#931) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, most nézem, 3528-as. Nem élvilágítós kapcsoló. Bár azt el tudom képzelni, hogy ezek az angolok rosszul kötötték, és fázis elyett nullát szakít meg, ahogy írjátok. No mindegy, egyik így jött a konyhába, a másik mellé meg bekerült egy halogén.
3at vettem, előszobába , 48 led /3W per db, egyébként igen erős fénye van.
Sajnos túl sok a lakásban a halogén, még a fürdőben is az van, oda ez a fajta sajnos nem jó , nincs plexi rajta.

Nem saját lakás, albérlet, max 5-6 éves lehet az épület.
Odahaza volt albiban is volt ilyen gond, de ott még az energiatakarékos fénycső is villogott.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#936) Sajtli


Sajtli
tag

Sziasztok!

G4-es foglalatú (tűlábas) halogén izzókat szeretnék cserélni hasonló foglalatú LED-es fényforrásokra. Sok helyen olvastam, hogy ilyenkor szükséges a táp cseréje is LED-es tápra.
Valóban így van ez?

Udv

(#937) Z0mbi válasza Sajtli (#936) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Attol fugg. De nagy valoszinuseggel.... A halogen tapod nem tul stabil. Ez az egyik gond. A masik az hogy induktiv terhelesre vannak keszitve. Ez akar meg is ;hulyitheti; a led lampadat.
Mukodik vele csak ne szamits 50000ora elettartamra.
Egyebkent meg IP67 es led tapok ~20 W korul vannak mar 2000 akarhanyszaz forintert a neten. Ezen nem sporolnek :)

(#938) xylacc válasza Sajtli (#936) üzenetére


xylacc
csendes tag

Sok helyen találsz ilyen G4 tűlábas izzókat.
Amire figyelj oda, az a működési feszültség.
Van amelyik csak 12V-ot ír, van olyan, amelyik 10-16V AC/DC,
és van olyan is, ami akár 10-30V AC/DC tápfeszültséget is elbír.
Ezek ennek megfelelően más-más árkategóriában vannak.
Én személy szerint egy nagyobb tűrésűt választanék, lehet, hogy 300-500Ft-tal drágább, de sokkal stabilabb lesz.
Priviben tudok segíteni árban.

(#939) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv!

Szeretnék magamnak hatékonyabb LED "izzót" építeni, és ezzel kapcsolatban kérdezném a véleményeteket: (egyébként 2 éve LEDes a lakás, gond nincs vele)

Tehát amit eddig kibogarásztam azaz hogy minél nagyobb legyen a watt/lumen arány annál jótékonyabb lámpát tudok építeni.
Az első kiszemeltem az a Cree Xlamp MP-L Easy White chip lenne, DE!
Több helyen írják 24 chipes Led, 4 W-os teljesítmény, egy 75 W-os hagyományos izzó kiváltására alkalmas... Elkezdtem keresni webshopokban hol, honnan lenne érdemes megvenni, mert nem olcsó.
Lényeg: mást írnak a webshopok: LED-Tech, LEDs.de...

Most akkor össze lehetne hozni a marketingelt 900lumen /4W-ot?

:R

[ Szerkesztve ]

(#940) lapa válasza GIJoe (#939) üzenetére


lapa
veterán

nemigen. hidegfehérben nagyjából 100lm / w, melegfehérben még annyi se. ami e fölött van annak az árképzése még egyrészt nem teszi gazdaságossá, másrészt legnagyobb hatásfokot kis áramnál csinálnak csak (azaz több kell belőle ha hatékonyat akarsz).

(#941) lapa válasza lapa (#940) üzenetére


lapa
veterán

na okoskodás helyett megnéztem a datasheetet és tényleg 180w / lm. kár, hogy 25v.

mindenesetre az 5050-es kialakításokat driverrel és bordával együtt is megkapod 10 huf / lm körül, ez meg 10,x huf driver (és tok) nélkül.

(#942) Gibbs válasza GIJoe (#939) üzenetére


Gibbs
csendes tag

Én is régóta rágódok fürdőszobába és konyhapultra jó minőségű ledes világítás összehozásán, de jó és olcsó megoldást még nem találtam. Amit linkeltél, azok közül a német oldalakon szereplő adatok jók, a magyar oldalon lévők kamuk.
A 900 lument nem nehéz összehozni, de nem 4W-ból, az mese!
Ma a legújabb, leghatékonyabb led a Cree XM-L, aminek a T6 binje 91 lumen/watt fényáramot ad, a maximális 3A áramfelvétel mellett. A leden eközben 3,337V esik, ez így 10W bemeneti teljesítmény. Ennél jobb hatásfokú led még nincs a kereskedelemben, de már aktuális lenne egy új emitter megjelenése, mivel az XM-L már több, mint egy éve a piacon van.
Ilyen mérvű meghajtás mellett persze irdatlanul sok hőt termel a led, amit tartós üzemben bizony el kell vezetni, megfelelő hűtéssel. 700mA-os meghajtásnál ugyanez a led 280-300 lument ad le és a hűtése sem olyan gond, elég hűtőbordára erősíteni, de hővezető pasztát, vagy ragasztót célszerű használni.

(#943) GIJoe


GIJoe
addikt

Mi szólnál például Samsung HV DC-hez?

Ezek nem rossz értékek:

Datasheet
Current 230 mA 460 mA 620 mA
Voltage 17 V 17,8 V 18 V
light efficiency 140 lm/W 134 lm/W 116 lm/W
luminous flux 550 lm 1100 lm 1300 lm

(#944) lapa


lapa
veterán

az előző linkről ez jól néz ki.

egyébként nézegetve a linken a modulokat meg a sima high power modulokat, még mindig azt mondom ebay.

de van ugyanebből foglalattal is, persze aktív hűtéssel. de az is megoldható egy rendes kialakítással.

teljesítményre meg dizájn szempontjából aranyosak a nichia 4w stripe-ok is, bár azok is csak 80lm/w-ot csinálnak. meg ilyesmi célokra alkalmasak az 5050-es g4-ek is.

a samu hv-dc az hidegfehér, abban nem nehéz 100+lm/w-ot csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#945) lapa válasza Gibbs (#942) üzenetére


lapa
veterán

neked egyébként az 5050 vagy 3528 miért nem jó? ezekkel a kis pontba sűrített minikkel csak a baj meg melegedés van.

(#946) GIJoe válasza lapa (#944) üzenetére


GIJoe
addikt

Nekem ezzel csak az a bajom hogy vegyünk például egy energiatakarékos fénycsövet:
20W fogyasztással kihozzák a közel 1300 lument (azaz 100W hagyományos izzót) tehát
1300/20=65, > 65 lumen/watt, amit linkeltél LED 600 lumen/10W, tudom a LED jobb,
de gondolj bele hogy lehetnek esetleg lehetnek gondolok a kínai minőséggel is!
Plusz arról nem beszélve hogy egy minőségibb 20W CFL akár Tungsram 400-500 Ft!

A Samsungból van meleg fehér is, igaz ott már "csak" 98 lm/W

Az előzőekből kiindulva a jó hatékonyságú meleg-fehéret több LEDből lehetne kirakni jól pozicionálva...

Samsung 3535 LED

Current 175 mA 350 mA 1500 mA
Voltage 3,0 V 3,3 V 3,5 V
light efficiency 133 lm/W 121 lm/W 85 lm/W
luminous flux 70 lm 140 lm 448 lm

Mondjuk 6 db 3535 (6 x 140=840) 840

Vagy esetleg 5050 helyet Samsung 2323 SMD
Datasheet alapján
Current 33 mA
Voltage 2,8 V
light efficiency 140 lm/W
luminous flux 13 lm

(#947) lapa válasza GIJoe (#946) üzenetére


lapa
veterán

telkintve hogy én még jó kompakt fénycsővel nem találkoztam, nekem az nem túl jó hasolítási alap. az megint más kérdés, hogy én a 12v-ra esküszöm.

ettől függetlenül a kínai fénycső legalább annyira jó, mint a kínai led. nekem ezekkel a modulokkal és a 12v driverekkel még sose volt gondom. azért a kompakt fénycső kicsit bonyolultabb tematika.

egyébként nem látom a számolásodban a drivert, meg a megfelelő hűtést...

a sok kicsivel sok a baj. szerintem a legjobb ha megcélzod a maximum teljesítményűt, amit az adott helyen még passzívan el tudsz hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#948) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

Kérdéssel fordulok hozzátok, a konyha szekrény felső részére szeretnék LED világítást, 3 hete rendeltem 5050-es LED spotokat de sajnos 120fokban szórják a fényt (kis helységekben kiváló) amivel csak annyi a gondom, hogy nem ér le a pultig a fénye csak szórtan , most kinéztem a mennyezeti high power LED spotokat, ezekből van több fajta is és 60fokban szórják a fényt, a kérésem az lenne, miként járnék jobban ha
veszek 3db 1 wattos high power LED-et tartalmazó testet
vagy
egy 3 watt teljesítményűt, Igazából 3 vagy 4 db lesz beépítve a bútorba, bizonyos szinten lenne megvilágítási funkciója is mert a mennyezeti lámpa megkapja az 5050 SMD 24LED-es világítást.

ezzel az E27-essel kacérkodok egy próbát lehet megérne, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

veszek 3db 1w pw ledet tartalmazó testet vagy egy 3w-osat, belinkelem, melyik lehet vajon a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#949) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hello!

Valaki tudja esetleg, hogy hol lehet beszerezni G23-as foglalatra LED lámpát?
CFL cső helyére tenném, de sehol nem találok megrendelhető terméket (Pl. De@lextreme).
A másik, hogy ha LED lámpát teszek a CFL helyére, akkor a gyújtóelektronikát/előtétet le kell-e kötnöm?

Köszi a segítséget előre is :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#950) PHM válasza hcl (#949) üzenetére


PHM
addikt

Ha kicseréled a CFL csövet led lámpára, a cső előtét elektronikáját is kösd ki.
A ledes lámpák (legalábbis ami neked fog kelleni) közvetlenül 12 V-ról működnek.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.