Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Az alumínium profilt a led szalaghoz mivel szokták felragasztani a konyhabútorra illetve a (nem sima felületű) csempére?

(#19002) Donki Hóte válasza Soma01 (#19001) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem ragasztják! Az alu profilokhoz mindegyikhez adnak hozzáillő formájú és méretű acél klipszeket. A klipszeket fel lehet csavarozni a bútor aljára, aztán az alu profilt csak be kell pattintani a klipszbe.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19003) Soma01 válasza Donki Hóte (#19002) üzenetére


Soma01
veterán

Az enyémhez nem adtak. Az üzletben nem volt hozzá való. A gyártó árul elvileg de nem tudom honnan lehetne szerezni. Akkor nem a ragasztás a megoldás? Valamilyen kisebb (vékony) kétoldalas ragasztóval gondoltam.

(#19004) pjen válasza Soma01 (#19003) üzenetére


pjen
félisten

FBS?

(#19005) macilaci78 válasza Soma01 (#19003) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Átfúrod 4-es fúróval, majd 8-assal süllyeszted a csavarfejet. Bútorlapba 3x15 mm Reisser vsavar, csempébe 5x40 mm tipli.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19006) Soma01 válasza macilaci78 (#19005) üzenetére


Soma01
veterán

Az most nem játszik. Olyan a profil, hogy nem lehet csavart tenni bele felfogatáshoz. 30/60 fokos.
Ezt ragasztani kell majd.

(#19007) Donki Hóte válasza Soma01 (#19003) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A vékony kétoldalas ragasztó meleg hatására elenged, mert az alumínium kitágul és feszíti a ragasztót :(

Esetleg olyannal lehet tartósan felragasztani, ami legalább 2 mm vastag és szivacsos szerkezetű (az engedi egy kicsit tágulni-összehúzódni az alu profilt).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19008) Soma01 válasza Donki Hóte (#19007) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm!
Én is ilyesmire gondoltam, csak valami nagyon vékonyra. Azt mondod, hogy 2 mm-nél ne vegyek vékonyabbat? Mondjuk én is szivacsosa gondoltam, de csak kb. 0,8 - 1 mm-esre.

(#19009) Donki Hóte válasza Soma01 (#19008) üzenetére


Donki Hóte
veterán

1 mm-esel már lehet próbálkozni, de vékonyabb ne legyen.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19011) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Vannak ezek a modern kinézetű, sáskalábszerű asztali lámpák. Az ilyen, ehhez hasonló, LED-es asztali lámpákba, kivétel nélkül, cserélhetetlen a LED?
Tegyük fel, tönkremegy a LED, nem világít. Akkor kuka az egész, a tápcsatlakozóval, a hibátlan állítható karral együtt?
Nem erre a márkára gondolok, általánosan fogalmazom meg a kérdést, a LED asztali lámpákra. Ezekből nincs olyan aminek van egy ipari szabvány csatlakozója, hogy a LED cserélhető legyen? Akár egy Type C USB. Akkal akár azt is meg lehetne csinálni, hogy a karról leveszi a user és bedugja egy powerbankba mert neki éppen egy hordozható lámpa kell.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#19012) Soma01 válasza tknof1871 (#19011) üzenetére


Soma01
veterán

Nem ismerem mindet, de amit én vettem, az hetven x voltot ad a ledsorra. (gondolom azért, hogy kis méretű maradhasson a táp) Ezért csak táp cserével együtt lehet ledsort cserélni, mert a kereskedelmi forgalomban lévő ledek 12 vagy 24 voltosak szoktak lenni.
Nekem amúgy az a gagyi, kínai, alu, konyhapult világító van.

(#19013) tknof1871 válasza Soma01 (#19012) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm a választ!
hetven x volt
Feltalálják a melegvizet. Szerintem az asztali lámpák mehetnének telefontöltőről. Tévedek és nincs elég watt?
Azon gondolkodok LED USB stickből, USB hosszabbítóból én is meg tudnám csinálni. Csak egy kar kell és néhány gyorskötöző.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#19014) macilaci78 válasza tknof1871 (#19011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mind cserélhető, csak az eszköz- és szakértelem igény a kérdés.
Ha tönkre menne, a ledsort cserélném és a fali 12V dugasztápig kapna egy toldásmentes vezetéket.

Amúgy nekem is küllemre ilyen lámpám van szabvány foglalatú halogén fényővel. Egyszer vettem bele új csövet bő 20 éve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19015) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Mennyezeti lámpába tennék 2db dimmelhető Philips LED izzót [link] , ehhez milyen fényerőszabályozós fali kapcsolót ajánlanátok? Köszönöm.

(#19016) pjen válasza gg72 (#19015) üzenetére


pjen
félisten

Olyan helyen vedd a kapcsolót, ahol vissza veszik, ha nem jó.

(#19017) gg72 válasza pjen (#19016) üzenetére


gg72
veterán

OK, de egyelőre azt sem tudom, hogy mit vegyek, a hol a második lépés lenne.

(#19018) pjen válasza gg72 (#19017) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél valamilyet,aztán, ha nem jó vegyél másikat.Olcsót vegyélKop, Düwi, Gao.Voltam egy Philpis bemutatón, ezek működtek a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#19019) gg72 válasza pjen (#19018) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen.

(#19020) Donki Hóte válasza gg72 (#19015) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mutatósabb, de drága érintőkapcsolósat, vagy olcsóbb tekerőset szeretnél?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19021) gg72 válasza Donki Hóte (#19020) üzenetére


gg72
veterán

Lehet megoldom a kérdést SceneSwitch izzókkal, olcsóbban jövök ki, mint a kapcsoló+dimmelhető izzók kombóval.

(#19022) bajzal


bajzal
őstag

Sziasztok!

Valamilyen LED-es hangulatvilágítást szeretnék szobába, de nem nagyon ismerem miket tudnak ezek a led szalagok különböző árkategóriákban. Olyat szeretnék, ami zene ritmusára tud villogni :D

lehet kapni ezekhez hangvezérlőt?

(#19023) pjen válasza bajzal (#19022) üzenetére


pjen
félisten

20 K körül már kapsz koplett ledes fényorgonát.

(#19024) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A Tungsram Filament LED-ek villognak? Nekem 2 van és az egyik villog. Csak a telefon kameráján látszik, a 93115942 LED Fil A60 8.5W 840 E27 FR TU villog. Ez az adatlap a catalog.tungsram.com-on.
A másik Tungsram nem villog (93115563LED Fil Golf 4.5W 865 E14 FR TU).

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#19025) BullZeye


BullZeye
veterán

2 ruhás és 1 barkácsszekrénybe szeretnék 5 vagy 12V-ról működő LED világítást.

2,6méter magas, és 2 szekrényajtóra van szedve, belül könnyedén tudnék kábeleket vezetni, fürdőből pedig lecsípném a 230V-ot hozzá.

Aliexpressen kinéztem pár 5-24V-os mozgásérzékelőt, így ehhez keresek megbízható eladót Alin aki jobb minőségű LED szalagot árul.

De ha van jobb ötletetek amit meg lehet valósítani azt is szívesen fogadom, mert jelenleg egy 800 forintos 200mAh akksis lámpa van bent, ami 2-3 hétig bírja, de meguntam így 2 év után a 10 lámpa folyamatos cserélgetését és töltögetését. :)

Ami lényeg, hogy forrasztani csak végső esetben szeretnék, így 0,7-1méteres szalagokra van szükségem aminek az elejére gyárilag van forrasztva kábel.

(#19026) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

2 dolog miatt szeretnék segítséget kérni, mely az alábbi:
1. Nappali led világítás:
Jelenleg a nappaliban egy kapcsolóval, mely 2 állású egyikkel mennyezeti világítást kapcsolom, másik kapcsolóval a spot lámpákat + régi led világítást, mely az álmennyezetbe van építve.
Képeket teszek majd fel, ez valójában nem ledszalag, hanem szerintem kültéri ledcső lesz, mert kb 10 éves lehet, kör alakú, vastag műanyag és egy komplett 1cm átmérűlű cső van , ami az álmennyezetbe van fektetve, kialakítva. ez már rohadtronda, mert elég sok helyen kiég, sötétsárgán világít.
Itt egy sin is található, sajnos hogy mekkora táp hajta meg nem tudom mert csak a tápcsatlakozóját látom, a többi a gipszkarton mögé van rejtve, így bontani kell.
Ezt szeretném lecserélni valami jobb ledszalagra, úgyis kell majd "szakit" hívni és gipszkartont bontani.
- A Nappali kb 25nm, tehát szerintem kb ekkora ledszalagra lenne szüskégem
- A led és tápegység összeszereléséhez forrasztgatni , bonyolultabb műveletet ne nagyon keljen :DDD (igaz nem én csinálom)
- valamilyen RGB 5050-re gondoltam, sokszínűre, mely állítható legyen távirányítóval vagy mobilos appal.
- Árban remélhetőleg max 100k-ig kijön (led szalag+táp+távirányító vagy vezérlő)
- Lehetőleg itthon venném gari miatt, vagy mindegy hogy itthon vagy aliról rendelem?
2. Led függöny:
Igaz ez nem lakás téma, de kb 3x3m ledfüggönyre lenne szükségünk kb 3-4 hónap múlva.
- méretben még pontosítok, de 3x3m lesz, lehet kisebb is elég lesz
- Beltéri, melegfényű, gondolom 220V-ról fog működni
- Árban max 15ezer, ha lehet ilyet kérni.
kis guglizás után ezt találtam: Link
Ez mennyire megbízható?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#19027) tknof1871 válasza macilaci78 (#19014) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv!
Egy USB csatlakozós egyenes 24 LED-es lámpa valóságban hány lumen-t bocsájthat ki?
Például itt ez az Aliexpress-en. (LINK)
Biztonságosságban, a fény minőségében, elmarad a villamossági boltokban kapható LED-es asztali lámpáktól?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#19028) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nemrég írtam, hogy a tv távirányító bezavarja (irányítja/kapcsolgatja) a ledszalagot is. És akkor írták, hogy RF vezérlőt kéne vennem.
Az infrás, de wifis-s megoldás is jó lenne? Wifin keresztül vezérelni? Vagy ez hogy működik? Mert általában ezek a wifi-s megoldások sokkal több színt tudnak alapból. Legalábbis a távirányítójukon eleve kb dupla annyi szín van, mint ami nekünk van. (24gomb vs. 44gomb). A lányomnak meg ugye a több színű jobban tetszene. Mert nem elég az a 12, ami van... :D
Ezek a wifi-s megoldások telefonon keresztül, applikációval működnek?
A távirányító csak az IR-höz jó, nem?

[ Szerkesztve ]

(#19029) macilaci78 válasza SkyLine3000 (#19028) üzenetére


macilaci78
nagyúr

IR-ből is van 44 gombos táv, nálam azt zavarja.
Vegyél wifi, vagy bt vezérlőt, telefonos appon 256 millió szín lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19030) SkyLine3000 válasza macilaci78 (#19029) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Azt tudom, h IR-ből van 44 gombos. RF-ből nem nagyon találok. Ilyenek vannak, hogy IR+wifi. IR-t gondolom a sima táv irányítja. Wifi, meg csak telón keresztül? Bár, ha IR, akkor a wifi-től függetlenül ugyanúgy zavarni fogja. Nekem megfelelne a 24 gombos RF-es is. Vagy BT-s. Asszem akkor keresek vmi sima wifis, bt-s cuccot, vagy marad 24 gombos RF-es.

(#19031) Csabex válasza SkyLine3000 (#19030) üzenetére


Csabex
őstag

Ezt ajánlanám neked, mert evvel van konkrét tapasztalatom és merem állítani, hogy egész jól működik. Ez csak app-os, de lehet hozzá vásárolni távirányítót is, de szerintem felesleges, mert app-on keresztül sokkal kézenfekkvőbb.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#19032) hwswinfo


hwswinfo
lelkes újonc

Rakás helyen olvasni, hogy a led-es világítás nagyon rontja a szemet. Drága is ugye, oké, hogy 6-8-10 évig is elmegy, mert tartós, de a szemnek nem jó. És sajnos alig látni már a régebbi kompakt fénycsöves energiatakarékos izzókat, mindenhol a led-es izzókat erőltetik...

(#19033) pjen válasza hwswinfo (#19032) üzenetére


pjen
félisten

6-8-10 évig azért kevés megy el.Főleg ha használod.

(#19034) hwswinfo válasza pjen (#19033) üzenetére


hwswinfo
lelkes újonc

Jó, most nem is ez volt a lényeg...csak, hogy én nem szeretem ezt a technológiát annyira, mert több szemész és szerelő ismerősöm is mondta, káros a szemre nagyon.
+

Van egy kis led-es lámpám, már 2014 óta itt van az asztalon az egyik hangfal mögött, esténként ha gépezek bekapcsolom, alig pár wattos, de még megy azért is írtam ezt is.

Na szóval, most vagy mennek ki a kompakt fénycsövek, vagy nem tudom..de alig látni meleg színhőmérsékletá kompaktot azt a hosszúkásat vagy spirál alakút, helyette a sok fehér led-es borzalom van mindenhol csak. :F

(#19035) Darksool válasza hwswinfo (#19034) üzenetére


Darksool
kezdő

Miért káros a LED fénye? Mi a baj vele?

(#19036) macilaci78 válasza Darksool (#19035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Általában sokkal szűkebb spektrumban világít, mint a természetes fény, emellett gyakran pontszerű fényforrás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19037) Darksool válasza macilaci78 (#19036) üzenetére


Darksool
kezdő

Köszi! A spektrumot adom, a pontszerű ellen azért lehet tenni, ez szerintem nem annyira komoly. Most olvasom, hogy a kék színű LED fény még ami káros.

(#19038) Atomgeszi válasza Darksool (#19037) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Amikor bejöttek ezek a led reflektorok azokkal az igazi hideg fehérrel, ami már már kék volt, na azoktól én is falra mászok.

Egyébként a jól megválasztott színhőmérsékletű LED-es fényforrás(ok) szerintem semennyivel sem rosszabbak(legalábbis érzetre), mint a régi Wolfram izzók.
Pl. apósoméknál 34 éve mióta megépítették a házat ugyanazok a fényforrások, ugyanúgy csak a 60-100W Wolfram izzók mehetnek mindenhova elvet alkalmazza, és számomra már az bántó. Egyrészt teljesen nyomasztó. Még több fényforrás is(több E27-es lógó izzó. :DDD ) hasztalan, ha az ember látni akar, a pontfény ott is fellelhető, ha nem jó búrát használ.. és hát miért használna? Lefogja csak a fényt. :DDD
Apám ugyanilyen, mindenhova csak a hagyományos izzó mehet.. udvarra tehettem fel neki egyedül LED ufó lámpát(csak azért, mert mondtam, hogy nincs más abból a fajtából) és ezerszer jobban világít, mint a másik irányban elinduló hátsó udvar részen lévő E27.

Lehet azért, mert én már a LED világba nőttem fel, de számomra(meg párom számára is) a LED fényforrások összessége sokkal homogénebb fényt ad az egész házban. Persze ehhez jól kell megválogatni a dolgokat.
Van egy ismerősöm, a búcsús cnél vett a piacon ilyen ócska ledeket.. felrakták a gyerekszobába, konkrétan jéghideg fehér ledek.. őket nem zavarja. Csak szegény kisbabát sajnálom, hogy csecsemő korától ilyen fények közt kell élnie.. :(

Amúgy meg amikor korszerűsítésre elnyertünk egy kórházat, mindenhova LED fényforrást írtak ki a tervezők, és a végeredmény pazar lett. Utána bemenni egy szocreálba megragadt kórházba maga volt a pokol.. Szóval szerintem sok minden múlik azon, hogy milyen is az a LED fényforrás. Azt is hihetetlen mód el lehet cseszni ez tény.

(#19039) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Konyhai bútor megvilàgításba kiment egy 1,5 éve üzemelő LED spot.

4 darab üzemel + 1m LED szalag a tápròl.
Mentavill-be vettem anno, elmentem személyesen, de màr nem forgalmaznak ilyet, sőt hasonlót se.
Lumenet-nél ugyanilyen csak Osram ~2eft/db.
Viszont talàltam az Edigital-nàl olcsòbbakat ugyanezekkel a feltételekkel csak egyiknél se írják oda, hogy 12V-al üzemel-e ami nekem kellene. Vagy lehet a teljesítményükből ez egyértelmű? De inkább "felesleges" adat van írva többször.
Segít valaki eligazodni jòk ezek nekem?
Előre is köszönöm ;)

(#19040) hwswinfo válasza Atomgeszi (#19038) üzenetére


hwswinfo
lelkes újonc

Én is erről beszélek nagyjából és ismételve...hogy a lakásba vettünk 2-3 led-es izzót (normál foglalatú), felvesz 15 wattot és lead 60-at. Na már most ezek mind fehér 2700k-s "körték", borzalmas a konyha meg a nagyszoba tőle, nem volt olcsó, de dobtam is ki őket a szemétbe.
Olyat szeretnék továbbra is (ha már nincs wolframos évek óta mert betiltották), ami meleg fényű és kompakt hosszúkás fénycső, vagy megvan csavarva fentről lefelé formájú kinézetű kompakt fénycső szintén, ami volt a konyhába és nagyszoba csillárba.
De eleve már kompaktot alig találok, csak ezek a sz@r led-es körték stb. vannak, és mind fehér ráadásul. :(( :U
Most vagy mennek ki a kompakt energiatakarékos fénycsövek is, vagy a led-eseket erőltetik ennyire..? Mert led-esből meleg színhőmérsékletű meg sehol nincs kb. a fehér meg szemet bántó nem komfortos, kenjék a hajukra.

[ Szerkesztve ]

(#19041) Atomgeszi válasza hwswinfo (#19040) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmm érdekes.
Nálunk a házban 4000-4500 körüli színek mennek. Imádjuk őket. Nagyon szép igazi fehér színe van.
Egy kettő tönkremegy, bemegyek a helyi boltba.. szinte csak 3000K árulnak... Semmi mást. Én nekem ez a bajom, hogy nem találni 4000-4500K körüli természeteset helyben, max rendelve.

Anyós vett a Lidl-ben ilyen E14-es LED "izzót"... na annak is borzalmas színe van..

(#19042) hwswinfo válasza Atomgeszi (#19041) üzenetére


hwswinfo
lelkes újonc

4000-4500-es...(az eleve nem fehér színhőmérséklet már...) + Nekem elég lenne egy 3200.as, hol láttál ilyeneket..helyi bolt..? Én voltam auchan, tesco, obi, mindenhol csak a sz@r 2700k-s fehér szinhőmérsékletű borzalmak vannak, 3200-ast alig látni, nemhogy 4000-4500-ast...azt se tudtam olyan is van, nem láttam még sehol ilyeneket.

Nekem meg az a bajom, amúgy értelek, hogy alig látni amivel már beérném 3200-ast az már melegebb mint a fehér borzalom 2700 k-s...azaz olyan lenne kb. mint a régi kompakt sárgás fényű fénycső amit nem látni szintén sehol...

[ Szerkesztve ]

(#19043) Atomgeszi válasza hwswinfo (#19042) üzenetére


Atomgeszi
veterán

4000-4500K a természetes fehér.
3000K a meleg fehér
5000-6000K hideg fehér.


Pedig a 4000K a legjobb szerintem. Nálunk volt 3000K is, étkező fölött, konyhában.. de nem jó. Túl pincefény. Nem modern egyáltalán a mi berendezésünkhöz és életvitelünkhöz.
Mondjuk a közlekedőben meg a WC-ben nálunk 3000K van éjszakai fénynek, de, ha 4000K lenne sem zavarna.

A helyedben inkább netről vennék és márkásat, mert azok biztos, hogy tudják a ráírt lument.

Anrodiszlec, lumenet oldalán nézelődj, és ne a gagyibbakat.

3000K alatt nekem az már kb Kadmium sárga. :D Lidl-s 2700 legalábbis olyan borzalom. Mondjuk, ha nem tetszik legalább vissza lehet vinni.

CRI85-90 körülit keress.

[ Szerkesztve ]

(#19044) Darksool válasza Atomgeszi (#19038) üzenetére


Darksool
kezdő

Tök jó amiket írsz, én sem érzem rosszabbnak őket. Mondjuk mi se a vásárba vettük az égőket :) HUE cuccok vannak fent és megvagyok velük elégedve, voltak hagyományos izzók is meg energiatakarékos halogén(?) is, de szerintem sem rosszabb a ledes, sőt...

(#19045) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Hálóban lévő lámpánkban (ilyen) eddig E14 kompakt fénycsövek voltak. Kiégett egy most, ideiglenesen beletettem 3 LED gyertyaégőt, de ezek hidegfehérek, elég erősek (7W), és túl rideg nekünk a hálóba, meleg fehér (vagy esetleg természetes fehér, de valami gyengébb) jobb lenne. Milyet ajánlanátok bele? 15nm a szoba kb. Igazából az a kompakt fénycső teljesen jó volt, valami hasonló "erősségű" égő lenne jó.

Gyor keresés után ezt a kettőt találtam, nem tudom melyik volna jobb :F
LINK LINK

[ Szerkesztve ]

(#19046) tibbike01 válasza Gabesz87 (#19045) üzenetére


tibbike01
őstag

Én valami 800 lumen körüli 3000k-es E14-et (márha ez kell bele) raknék bele. 3dbot.

Bár a mai 2700K led izzók is fehérebbek mint a régi halogén izzók.

[ Szerkesztve ]

(#19047) Gabesz87 válasza tibbike01 (#19046) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, E14, ahogy írtam is lentebb. Hát akkor amit néztem is, az az Osram (linkeltem lent) jó is lehet!? 2700K, 806lm

(#19048) tibbike01 válasza Gabesz87 (#19047) üzenetére


tibbike01
őstag

Igen az jó, de egy ilyen pakkal megvagy oszt csókolom :D bár egy kicsit gyengébb, de 3x40w-nak felel meg hagyományosból. Az is elég lehet egy hálószobába.

[ Szerkesztve ]

(#19049) Gabesz87 válasza tibbike01 (#19048) üzenetére


Gabesz87
addikt

:R köszi. Rendeltem is. Bár ennek a fényárama "csak" 400 körüli, de remélem attól elég lesz.

(#19050) tibbike01 válasza Gabesz87 (#19049) üzenetére


tibbike01
őstag

Kb ugyanannyi fénye lesz, mint a régi (kiégett) energiatakarékos izzónak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.