Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) xxxjjjkkk válasza fery02 (#11976) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

az pedig indokolatlanul sok, inkább kevesebb szokott lenni
valami árulás van
más műszer, mondjuk a szomszédé is ezt mutatja?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12002) MaCS_70 válasza radi8tor (#11978) üzenetére


MaCS_70
félisten

radi8or, Kernel, pjen -- köszönöm!

Hely volt bőven, úgyhogy a hagyományos gyertyaformák mentek az elszívóba.

A 200 lumenes égő mondjuk nem igazán értem, hogy mire elegendő -- legfeljebb hangulatvilágításra a fazékban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12003) fery02 válasza Kernel (#11987) üzenetére


fery02
addikt

Ez megnyugtató számomra, akkor lehet csak szimplán gagyik tényleg ezek a Hepol-ok.

----------------------------------------

@xxxjjjkkk: Majd kipróbálom valóban másik műszerrel is.

(#12004) pjen válasza MaCS_70 (#12002) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha van elég hely 2vagy 3 U-s kompakt fénycsövet kéne tenni,az legalább világít.

(#12005) macilaci78 válasza Vertigo18 (#11997) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha folyamatosan világít a sérült mozgásérzékelő miatt, akkor csak egy sima villanykapcsolót is feltehetsz a lámpához és használod manuálisan. Vagy amit fentebb írtam, egy szabadon álló mozgásérzékelőre drótozod át a beépítettet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12006) Vertigo18 válasza macilaci78 (#12005) üzenetére


Vertigo18
addikt

Persze, ezek megvannak! 2k egy mozgásérzékelő magában, azokat már nézegettem, menne az átrakása. Egy 3x2-es csoki és ennyi. De azt gondoltam, hogy valamit lehet "berakni" a kitört "üveg" helyére és ennyi, de tévedtem ezek szerint.

A sima villanykapcsoló sem hülyeség, lent a pincében van olyan, hogy csak két dróton lóg egy foglalat, abba meg be van csavarva egy régi izzó. "Jóvanazúgy", gondolták, fény van, minek több? Nah, majd akkor megcsinálom kapcsolósra, az úgyis van itthon!

Köszi!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#12007) macilaci78 válasza Vertigo18 (#12006) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugyanolyan lencsére cserélheted persze, csak szerintem külön nem árulják, bontottat meg nehéz keríteni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12008) Vertigo18 válasza macilaci78 (#12007) üzenetére


Vertigo18
addikt

Valami ingyen szállításos magyar webshop nincs a köztudatban? Mixvill tetszik, csak egy ezredes a szállítás...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#12009) MaCS_70 válasza pjen (#12004) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, ez a fény éppen elég -- gyakran amolyan irányfényként funkcionál az éjszakai lakásban, mivel a páraelszívó teleszkópos részét a legegyszerűbb kihúzni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12010) macilaci78 válasza Vertigo18 (#12008) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kis méretű, kis értékű árukról van szó... :N
Ha van mögötte volumen, érték, akkor több webshop is elengedi a szállítás költséget, illetve vannak akciók például ingyen szállításra.

De vegyünk egy fiktív példát: legolcsóbb ajánlat egy adott termékre egy webshop pl 890 Ft-tal, plusz posta 990 Ft, összesen 1.880 Ft. Ezzel szemben a sarki vegyesboltban ugyanaz a termék kerül 1.490 Ft-ba.
Jelen esetben 600 Ft-on megy a huzavona, hogy jajj, ingyen posta, jajj, nem akarok 6 hetet várni ebay-es rendeléssel... Spórolni akarsz? :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12011) Vertigo18 válasza macilaci78 (#12010) üzenetére


Vertigo18
addikt

Persze, tökéletesen megértem ezt is...

De akkor nézd az én példámat! Rendelek az edigitaltól (nem fújjolni!!! :) ) egy 8 cm-es ventilátort 900 Ft-ért... És kihozza ingyen a futár.

Közben rendelek a Mixvilltől 3 darab akciós izzót, 7W-osat, darabját 300 Ft alatt, így összesen 900 Ft-ért. És egy ezresért kiszállítják! De a főoldalon még ki is írják, hogy 50.000 Ft Ők állják a szállítást.

Hááát, ezért kérdeztem!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#12012) Dluinet válasza Vertigo18 (#12011) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Minek rendelsz a Mixvilltől, amikor van Pécsen a lánc utcai rendelővel szemben egy?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12013) macilaci78 válasza Vertigo18 (#12011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért az edigital-nál sem volt ez mindig így és most is Az ajánlat visszavonásig érvényes és az Expressz házhoz szállításra nem vehető igénybe.
De mint mondtam, máshol is vannak akciók, kuponok például a szállítási költségre. Nem néztem meg a mixwill oldalát, de ezek szerint ott is van ingyenes csomagküldés bizonyos rendelési értékhatár felett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12014) Met


Met
nagyúr

Ugye jól láttam hogy GU10-es foglalattal nincs körte égő?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12015) xxxjjjkkk válasza Vertigo18 (#12008) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

na offoljunk kicsit, az úgy is megy nekem is:
-attól, hogy egy bolt nem írja oda, hogy szallítasi költség, az attól még benne van az árban, most az egyedi akcióktól tekintsünk el
-ezért van az, hogy 10-20ezer felett ingyen szallitas van, mert nincs, csak be van építve az árba
- a futar nem jar ingyen, azt valakinek ki kell fizetni, nyilvan szerzodessel olcsobb
-ahol nincs, ott azert olcsobb, mert +posta, ez a korrektebb, csak sajnos mindenhol siras van az ingyen postan

ez pont olyan mint amikor a vénasszony mondja nekem, hogy ő csak olyan szerelőt hív, aki nem szamít fel kiszallasi dijat, dehogynem :)

egyebkent meg 900ft, 3 bkv jegy, 2 liter benzin, egy tüdőgyuszi, ha gyalog mész, van, hogy nem éri meg elmenni érte

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12016) pjen válasza Met (#12014) üzenetére


pjen
félisten

Ha van hely, esetleg tehetsz átalakítót.

(#12017) Vertigo18 válasza Dluinet (#12012) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ennek nagyon örülök, de nekem az is nagyon messze van!

És ennyi erőből edigital is van Pécsen... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#12018) Dluinet válasza Vertigo18 (#12017) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Havonta egyszer azért bejössz?

Lesz idén is PH tali Pécsen, szívesen látunk.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12019) Vertigo18 válasza Dluinet (#12018) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem, nem megyek be havonta egyszer se! :N Nejemet meg nem szeretném beküldeni oda, amikor megy nagybevásárolni, mert fogalma sincs, mit kellene vennie. De majd megoldom valahogy.

Pécsi talin meg tavaly dolgoztam, idén remélem nem fogok.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#12020) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Van ötletetek, hogy proximity szenzoros szekrényvilágítást hol lehet kapni? A Lidlben vettünk (5000 Ft), nagyon bevált, kéne több -- és a fene se tudja, mikor lesz legközelebb.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12021) Met válasza pjen (#12016) üzenetére


Met
nagyúr

Hely lenne, ha egy közepes méretű golyó lenne ott még elmenne, de a toldás plusz a golyó az már idétlenül nézne ki szerintem:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12022) pjen válasza Met (#12021) üzenetére


pjen
félisten

Sejtettem.A foglalatot nem Tudod kicserélni?

(#12023) ginola


ginola
addikt

Heló!
Milyen LED forrást ajánltok konyhába, ahol eddig 20 W-os Philisps Tornado
spirál fénycsövet használtam, Fura, hogy LED fényforrásnál 1520 lumen a 100
wattot kiváltó fényforrás, kompakt kénycsőnél 1100 lunem. Félek az 1520
lumen sok lenne, főleg úgy, hogy a két 50 cm-re lelógó függeszték között kb.
1 m van...
Gondolom a 2700 KElvinest ajánltok otthonra.
Mondjuk azt nem mondtam, hogy a lakásban a konyha és a nappali kb. 25 négyzetméter, egybe is nyitott, egy légtér
1 lámpa a pult felett, 1 lámpa a konyhaasztal felett, és egy a nappali közepén a többitől jó 3 méterre.

Ez esetben mindháromba a 75 wattnak megfelelőt tenne? Gyakorta csak az egyik ég, pl a konyhában a két közeli ritkán van egyszerre felkapcsolva.

Elnézést, hogy körülményes vagyok, sosem használtam még LED-et ilyen formában!

(#12024) pjen válasza ginola (#12023) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem először vegyél egyet,egy 100W nak megfelelőt,és próbáld ki.A lednek más a világítás képe mint a kompakt fénycsőnek.

(#12025) ginola válasza pjen (#12024) üzenetére


ginola
addikt

Más a világítási képe, azaz?

(#12026) Met válasza pjen (#12022) üzenetére


Met
nagyúr

Ilyen lámpa.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12027) pjen válasza ginola (#12025) üzenetére


pjen
félisten

Nehéz ezt leírni.Nekem szűkebbnek tűnik a sugárzási szög,több az árnyékos rész.

Met:Érintés védelmi szempontból nem tudom,de esetleg valami talpas e14 foglalatot bele barkácsolni.Nem tudom,hogy nézne ki,főleg,hogy nincs a kezemben.Tul.kép mért nem jó a ledes spot?

[ Szerkesztve ]

(#12028) Tony21 válasza MaCS_70 (#12020) üzenetére


Tony21
tag

Csütörtöktől lesz 1999Ft-ért, akciós újságban nézd meg (aztán majd persze élőben, hogy megfelel-e).

(#12029) MaCS_70 válasza Tony21 (#12028) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszöi, de ez sajnos elemes -- amit éppen le szeretnék váltani.
Hálózati áramellátásút keresnék.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12030) pjen válasza MaCS_70 (#12029) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom hány elem van benne,esetleg átalakítani?

(#12031) MaCS_70 válasza pjen (#12030) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jellemzően 3 AAA szokott ezekben a LED-es lámpákban lenni, és ha az IR-t is táplálják, akkor elég sűrű cserére lehet számítani -- jó esetben töltésre, ha bírja az akkut.

De nem igazán van most érkezésem barkácsolni, inkább keresgélek tovább.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12032) pjen válasza MaCS_70 (#12031) üzenetére


pjen
félisten

Sok szerencsét.

(#12033) Met válasza pjen (#12027) üzenetére


Met
nagyúr

A szoba sarkaiba kellene több fény.
Most 3W-os 220 lumenes spotok vannak benne, lehet megoldaná a dolgot 7W 660 lumenre cserélés.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12034) pjen válasza Met (#12033) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Lehet,hogy egy csomó félmegoldás helyett egy lámpa csere,kellene.Ha nagyobbakat teszel bele a sávos világítás akkor is megmarad. :((

[ Szerkesztve ]

(#12035) Kernel válasza MaCS_70 (#12031) üzenetére


Kernel
nagyúr

3 AAA a legjobb, mert általában gond nélkül elbír a szerkezet 5V tápot is (új elemekkel 3 x 1,65V már majdnem annyi). Persze, létezik az ismert diódás feszültségejtés, de többnyire még azzal sem kell bíbelődni, ha valakinek probléma.

5V dugasztáp / USB-táp pedig manapság macskadobáló kategória, akad belőle bőven. (Legalábbis így szokás mondani, elnézést a macskáktól).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12036) MaCS_70 válasza Kernel (#12035) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, ezzel kapcsolatban éppen nincsenek is aggályaim, 5 voltos tápból meg van egy dobozzal.

Csak gondoltam, hátha...

Kezdek rábeszélődni. :)

Köszönettel: MaCS

UI: A macskám üzeni, hogy semmi gond!

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12037) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Rendelni akartam 60 centis V-tac ledfénycsöveket. Felhívtam őket és azt mondták, hogy teljesen át kellene alakítani a lámpatestet hogy használni tudjam. Én úgy tudtam, hogy csak a gyújtópatront kell eltávolítani, és lehet használni.
Szerintetek mi az igazság?

(#12038) pjen válasza Silentfrog (#12037) üzenetére


pjen
félisten

Kit hívtál fel?Amelyikhez kell ahhoz adnak egy "vak dugót"a gyújtó helyére.

(#12039) Kernel válasza Silentfrog (#12037) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha erről van szó, azt írják:

Közvetlen 230 volttal üzemel, előtétet illetve gyújtót nem igényel, nem is használható velük. Mindkét végén szükséges bekötni a hálózatba.

Ez nem nagy kaland, gyújtót kivenni, fojtó maradhat általában, de ha annyira fontos kiiktatni (nem biztos, hogy az eladók jól tudják egyébként), az sem komplikált.

Nem lehetséges, hogy szóban mondtál még valami mást is, például kétcsöves, soros armatúrád van? Annál kicsit más a helyzet, de megoldható.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12040) macilaci78 válasza Silentfrog (#12037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha annyira át kell alakítani, veszel egy pár foglalatot a fénycsőhöz, 4 db lemezcsavart, meg egy méter kábelt mondjuk egy ezresért, minden mást kihajigálsz az armatúrából, vagy akár a kutyaházból és át is alakítottad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12041) v_viktor válasza Silentfrog (#12037) üzenetére


v_viktor
csendes tag

Én úgy tudom, hogy a régi vasmagos trafóval használható csak a gyújtót kell cserélni. Az újabb elektronikus trafóval nem használható így sem.

(#12042) pjen válasza v_viktor (#12041) üzenetére


pjen
félisten

Ez lehet,hogy előtét függő.Most cseréltem vagy ötvenet 4x18 wattos aímatúrában.Elektrónikus előtétek voltak,elmark led csövekre.Semmit nem kellett szerelni,cső ki,cső be és passz.

(#12043) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Köszönöm szépen a segítséget, nem nagyon értek ehhez így nem variálok vele rendeltem egy komplett bútorvilágítót amit csak fel kell rakni a régi helyére. :)

[ Szerkesztve ]

(#12044) xxxjjjkkk válasza pjen (#12042) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

[link]
van par variacio a bekötésre, meg kell nezni, hogy milyen az adott cső, altalaban adnak rajzot melle, különben hajlamos verni a biztit :)

az előtét miatt mindenhol sipákolnak, lehet alaptalanul

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12045) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok! Tud valaki olcsó beszerzési helyet alumínium sarok profilhoz? Webboltokban egész jó az ár de csak egy méteres, gondolom a posta miatt.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#12046) radi8tor válasza sysrq (#12045) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Villamossági szaküzletekben is lehet kapni ilyeneket. Kisebb választék de azért van.

⭐ Stella

(#12047) xxxjjjkkk válasza sysrq (#12045) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

lomex

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12048) sysrq válasza radi8tor (#12046) üzenetére


sysrq
őstag

radi8tor Nincs. Rendelésre hoznak. Igaz 3 méteres, de 3500-ért.

xxxjjjkkk Van raktáron de ott is csak 1 méteres, Csomagolási egység: 20 db, remélem megbontják.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#12049) xxxjjjkkk válasza sysrq (#12048) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ha regisztalsz akkor latod a darab arat, valami 1100br
ket meteres ritka, azthiszem a prater utcaba van valami ledes, akitől szoktunk még venni, de ne kérdezd a nevét

azért, ne csak az árát nézd

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12050) macilaci78 válasza xxxjjjkkk (#12049) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ne is, mert a 10 centis ára becsapós! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.