Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) drszoke


drszoke
csendes tag

BESTLEDS
9W kukorica izzó = 80W hagyományos izzó
Minőségi 5050-es SMD LED-ek.
Nagyon kedvező ár!

[ Szerkesztve ]

(#452) lapa válasza drszoke (#451) üzenetére


lapa
veterán

jópofák. ebben hol van a 72 db led?

upd: ja látom ezek inkább tájékoztató jellegű fotók.

[ Szerkesztve ]

(#453) pierre35


pierre35
csendes tag

itt valami nem ok :)

a 72 db SMD 5050 Led mióta fogyaszt 9 W-ot? a 60 Led/ méter (SMD5050 ledből)fogyaszt 14,4 W-ot

akkor hogy fogyaszthat 9 W-ot? és ahogy elnézem ennek a fényforrásnak van súlya. az E-14-es foglalat sem igazán stimmel . És még hozzáteszem, hogy a 60 led/ méteres szalagnak 1 méterre 850 lumen a fényárama. Akkor itt a 72 db ? no mindegy nagyon nem értem . kíváncsi lennék egy ilyen termékre ... nagyon kíváncsi

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#454) Jancsi válasza lapa (#452) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Egy tokban 3db LED van, úgy jön ki a 72 db.

pierre35

Miért ne fogyaszthatna 9W-ot vagy akár egyet is? Ha rendes táp van mellette akkor akkorára állítják be a teljesítményét amennyire szeretnék. Túlságosan kihajtani mondjuk nem illik a LED-eket, mivel a fogyasztás növekedése és az élettartam rövidülése miatt nem biztos, hogy megéri a fénytöbblettel szemben.
30mA és ~3,1V mellett a 72 db LED ~6,7W teljesítményt vesz fel, 75%-os hatásfokú táppal kijön a 9W.
Amúgy élőben kellene megnézni, de szerintem az adatok hihetőek. Bele kellene nézni milyen tápja van, és persze megnézni a színhőmérsékletét és hogy mennyire melegszik.
Akár még jó is lehet, bár nincsenek jó talapsztalataim az ilyen pici 5050-es illetve 5252-es LED-ekröl, a hideg Cree XR-E színe nekem sokkal barátságosabb.

(#455) pierre35 válasza Jancsi (#454) üzenetére


pierre35
csendes tag

Szia !

Amit leírtam az 60 mA-es meghajtással van . És az abszolút nincs túlhajtva

ha viszont megfelezzük, akkor a fényáram nem stimmel . 3-as csoportok?

hát nem tudom

egy síkban erre a méretre max 2*3 -as csoport van

az ugye 6 db

é erre a méretre nem fér rá 12 * 6 db .... de igazad van élőben kellene látni .... és még ha hozzávesszük azt, hogy 1 db SMD 5050 led az 0,25 dolcsi ... hát nem tudom annak az ára 18 dollár( csak a ledeké) hol van még az import vám? Áfa? elektronika, gyártás haszn ?

nagyon kevésnek tűnik nekem a 6500 Ft bruttó. itt a kiskereskedő, a nagyker, és a gyártó haszna is kell minimum

Átszámolva haszon nélkül a kiskereskedő adja 24 dollár+ ÁFA árért

ez valahogy nem stimmel ....

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#456) Jancsi válasza pierre35 (#455) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Szia!

3x20mA az teljesen korrekt, szinte az összes gyári paraméterük arra van megadva.
Igazából nem is arra gondoltam, hogy túlhajtod a LED-eket, hanem arra, hogy pl egy Q5-ös Cree XR-E led 350mA mellett 107-114lm fényt bocsát ki, és 1000 mA mellett pedig 220-230 lm-nt. Két darab LED-el jobb hatásfokú lámpát lehet csinálni mint eggyel.
Arra hogy milyen lehet a fény eloszlása a led-ek ilyen elrendezésben ötletem sincs, igazából kerékpár világítás kapcsán foglalkoztam csak LED-ekkel, és oda egy 10-20° körül fókuszált fény kellett.
A kereskedelemhez sajnos nem értek.

(#457) pierre35 válasza Jancsi (#456) üzenetére


pierre35
csendes tag

Pontosan . Jól érted a dolgot . A Kereskedelemhez értek egy kicsit. Ezzel foglalkozom, importálok. Gyanúsan kevésnek találom ezt a bruttó kiskereskedelmi árat, mivel Én is Kínából szerzem be a termékeket. No most nekem a kedvezményes szállítási költséggel együtt a hasonló termék Import nettó ára kicsit magasabb mint ez a kukorica led kiskereskedelmi bruttó ára. Pedig az én termékeim Nichia 183 ledből készültek , és ha jól tudom az a legjobb. Ebben az esetben ha igaz a 9 W fogyasztás, akkor nem igaz a 800 lumen fényáram ( épp az említett dolgok miatt) ha viszont igaz a 800 lumen fényáram, akkor a fogyasztás van tévesen megadva. és egy kis matematika, hogy érzékeltessem a dolgot. Ez a fényforrás kiskereskedelmi áron: nettó 24 USD (ez az árréssel értendő, ami általánosságban 20% ) .
Akkor feltehetően a nagykereskedelmi( import listaára 19 USD (ez is 20 % árréssel számolva.)
Tehát az importőr (nagykereskedő) szállítási költséggel, Vámmal, ÁFA-val növelt ára 15,4 USD. Ebből kb 3-5 USD/db a száll ami ugyebár 11,4 USD a közterhekkel növelt vételár.

A végső ára ( hangsúlyozom ez csak következtetés ) kb 9 USD. No ez a gyanús benne, hogy 72 db SMD 5050 led-ből 72 db csak 9 dollár. Én nagyon nagy kedvezménnyel kapok Kínában 1 db SMD ledet 0,1USD-ért, ami ugyebár 72 vel szorozva 7,2 USD

no itt a bibi, mert 2,8 USD ért lámpatestet, elektronikát hasznot kapni nem lehet.... Ezért gyanús a dolog , hogy itt valami nem stimmel . Ez a szuverén magánvéleményem a tapasztalataim alapján .

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#458) lapa válasza Jancsi (#454) üzenetére


lapa
veterán

szerintem meg egy tok az 1 db smd led. de klikkolgatsz még ugyanott látni fogsz tök ugyanilyen terméket 42 ledesnek írva (ami mellesleg a valósággal egybevág).

mint mondtam ez gondolom csupán technikai jellegű hiba, gondolom rossz fénykép lett berakva oda.

nekem 16 db-os kockák vannak ilyen 5050-ből, erre épül a konyha, az éjjeli lámpák (2) a hálóban meg a nappali hangulatvilágítása is.

egy ilyen kocka 0,25A@11,66V és szép a fénye. ja, 200 lm-nek van hirdetve.

[ Szerkesztve ]

(#459) pierre35 válasza lapa (#458) üzenetére


pierre35
csendes tag

Jogos :) És csak számolni szükséges . egy kocka ( 16 db SMD led ) 2,9 W abból ugye kellene 4,5 tábla (a72 db-hoz) , aminek a fogyasztása 13 W Az már mindjárt korrektebb lenne :)

De az árával akkor sem vagyok kibékülve

[ Szerkesztve ]

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#460) lapa válasza pierre35 (#459) üzenetére


lapa
veterán

a kockát most néztem, kisker ár 11,9 eur. csak infóként.

upd: gondolom a melegedés miatt vannak visszafogva, nem szellőzhet valami jól az a sok egymásnak illesztett nyák. azt nem számoltam, hogy visszafogva kijön-e a lumen.

upd: #461: itt a link

[ Szerkesztve ]

(#461) pierre35 válasza lapa (#460) üzenetére


pierre35
csendes tag

Told ide kérlek a linket, hogy hagy nézzem meg a terméket :) A majdnem 12 € az már jónak tűnik

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#462) pierre35


pierre35
csendes tag

Egyébként ez is tévedés, ami ide van leírva ...... :
http://www.bestleds.hu/szpot-g9-gu9/28-g9-izzo-24w-meleg-feher.html
A G9- es tipusú fényforrás, az nem 12 V-os, hanem 220 V-os

Hasonlít az MR 16-ra

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#463) pierre35 válasza lapa (#460) üzenetére


pierre35
csendes tag

Köszi :)

És ez az Ár Németországban van ..... és ami oda van leírva az fedi a valóságot. mert ugye

egy panel 200 lumen 4 panel 800 lumen . Egy méter 60 db/méter led szalag kb 800-850 lumen
és ugye 4 panel az 64 db led

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#464) lapa válasza pierre35 (#462) üzenetére


lapa
veterán

lestem én is nagyokat a G9-nél, nem állt össze sehogyse.

egyébként elméletileg lehetséges, nekem anno volt ajánlatom E27-re is 12v dc meghajtással. csak nekem E14 kellett volna... kínában minden lehetséges. mindazonáltal természetesen valószínűtlen egy kommersz termék esetén.

megnéztem, én anno 140 eur-ért vettem 10 db kockát a imént linkelt helyen, akkor csak tizesével lehetett kapni. jó hír, hogy már olcsóbb is, meg kevesebbet is lehet egyszerre venni. persze a szállítási díj a németektől mindig könnyeket csal a szemembe.

(#465) pierre35 válasza lapa (#464) üzenetére


pierre35
csendes tag

Látom nem hiába van a rangod, és a hobbidat is nagyon szereted . Reálisan látod a dolgot . Sajnos egyre több ilyen weboldal van ami hemzseg a tárgyi tévedésektől. a G9 szabvány külön kérésre lehet 12 V-os és akkor is csak AC 12V-os .

Valamelyik Kínai emberke nagyon átvertek őket, mert amit ők SMD lednek hívnak az sok esetben Strawhat led

ami mr igencsak elavult

és jelenleg a fényhasznosítása már több mint 92-95 % :) itt pedig az egyiknél 86 % van írva . a nagy teljesítményű gömb izzóban kötve hiszem, hogy SMD led lenne mert akkor nem lehet 180°a megvilágítási szög. Itt azt hiszem próbaképp rendelek egy ilyen izzót, és darabokra szedem . Jelenleg amit gyártanak a kínaiak azok általában vagy nichia 183 ledek, vagy egyéb high power ledek . Itt valami nem okés egyre jobban érzem

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#466) ati2 válasza lapa (#464) üzenetére


ati2
őstag

[E27 -> E14]
És ingyes a légiposta :)

[ Szerkesztve ]

(#467) Jancsi válasza pierre35 (#457) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Talán még a 800lm is hihető 6,7W mellett, az 120lm/W-ot jelentene ami elméletileg nem lehetetlen.
Igazából egy adatlap kellene a LED-ekröl, az szinte minden kérdésre választ adna.

Forgalmazóként gondolom egy s más már megfordult a kezeid között. Ezek a komplett LED-es világítótestek mennyire bírják azt ha sűrű kapcsolgatják őket? Tudom a LED-nek nem gond, inkább az elektronikára értem, elég változatos megoldásokkal örvendeztetnek meg a kínaiak.
Többször megfordult már a fejembe, hogy az a 2-3 maradék izzót LED-re kellene cserélni azokon a helyeken ahol a kompakt fénycsövek nem túl hosszú életűek a kapcsolgatás miatt. De ott a LED-esnek sem lenne könnyű élete, zárt búrában, néhány percre felkapcsolva.
Ilyen felhasználásra léteznek strapabíróbb típusok, vagy próbálkozni kell, melyik húzza tovább?

lapa

A képen látszik, hogy három pici pötty van a tokban, az 3db LED [link]. Akár lehetne külön kapcsolgatni is őket, ha úgy kötik be, de ennek inkább az RGB LED-eknél van értelme.

(#468) pierre35 válasza Jancsi (#467) üzenetére


pierre35
csendes tag

Szia!

a modern technológiával gyártott Led Fényforrásoknál egyáltalán nem számít a sűrű kapcsolgatás, mivel azok már kapcsoló üzemmódú elektronikával rendelkeznek. És annak a gyártóim tájékoztatása szerint épp ez a funkciója, hogy ezeket bírja. Egyébiránt Az smd ledeknél sem a gyártóim sem én nem tapasztaltam még 100 lumen/watt teljesítménynél többet. a Nichia 183 ledeknél igen ... ott már volt olyan a kezemben (épp tegnap, ami 160-at is tud :)

és bírja . az SMD 5050 ledek, nem tudnak többet 100 lumen/wattnál :) és mellesleg 120°megvilágítási szögnél sem . Sajnos nagyon sok ilyen van, akik téves adatot közölnek. ( vagy akaratlanul, vagy szándékosan... ezt nem tudom megítélni )

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#469) Jancsi válasza pierre35 (#468) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Nem utolsósorban, nem kell külön elektronikát gyártani a világ minden tájára, mivel a kapcsolóüzemű táp elég széles tartományban tud működni. :)
Azt hittem ezeknek a pici LED-eknek jobb a hatásfoka mint a nagyobbaknak.
Majd számolgatok kicsit, mennyi idő alatt térülne meg a dolog.
120° miért kevés? A legtöbb lámpatest amúgy is takar bőven az izzóból.

(#470) pierre35 válasza Jancsi (#469) üzenetére


pierre35
csendes tag

A Webshopjára értettem a 120°-ot akiről épp folyik a vita, illetve az észrevételek . amúgy nem kevés a 120 °

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#471) lapa válasza Jancsi (#467) üzenetére


lapa
veterán

értem mit írsz a 3 ledről, csak itt nem erről van szó. attól az még 1 darab (S)urface (M)ounted (D)evice led, azaz felületre szerelődő alkatrész.

(#472) ati2 válasza pierre35 (#468) üzenetére


ati2
őstag

Azért jó hogy neked olyan led is jár a kezedben amit majd jövőre fognak esetleg gyártani :N
[NICHIA_LED_Catalogue2010_2.pdf 11. oldal]

De 208 Lumen/Watt@350mA 4579 K-s CREE-re is várhat még az ember minimum 1 évet: [link]

Szerintem egyelőre bőven jó a kínai melegfehér 80-90 Lumen/Wattos led is negyed áron :)

(#473) pierre35 válasza ati2 (#472) üzenetére


pierre35
csendes tag

Tessék :)

Itt van pl a Nichia ledek egyike . És amiről én beszélek azt a végén találod szerintem
Tekints meg szerintem. a Kínaiak jóval előttünk járnak .

http://ledstore.hu/high-power-led-panel.htm.

És ez nem az összes kínálatom :) ha esetleg kérnél belőle mintát, elárulom a 100 W teljesítmény felvételű led az 8000 lumenes és kb 35 000 Ft-ba kerül. 2010 augusztusát írjuk . mostmár a világban nincs távolság. pl a csúcsom, amit adatokkal tudok alátámasztani 500 db Led modul ( 2 ledes SMD 5050-es ) gyártással együtt 3 naptári nap volt a szállítása . Nem kicsi távolságról :)

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#474) ati2 válasza pierre35 (#473) üzenetére


ati2
őstag

Nem azért de a 183-as sorozatról írtál, hogy 160 lumen:
Pl: NS3W183 = 120 Lumen @350mA * 3,5V = 98 Lumen/Watt.

A kínaiak meg pont hogy az élen járó cégek (CREE, SSC, EDISON Opto, LUMINUS, stb) mögött járnak 1 tehnológiai lépéssel, árban meg töredéke. Biztos másolnak, még mindig :).

A 8000 Lumenes reflektorért a 35 eft nem rossz ár amúgy.

A te csomagodat meg biztos [SR-71 Blackbird] -el hoza az USAF, nálam az AIR-MAIL 7-15 nap alatt ér ide a Hong-Kong-i feladástól.

(#475) pierre35 válasza ati2 (#474) üzenetére


pierre35
csendes tag

Igen nichia 183 ledről írtam, mert ha akarod meg is tudom mutatni, hogy a fényforrásaim abból vannak szerelve :)

Jó lenne, ha az szállítana, akkor új csúcsot állítanék fel :)

De én beérem egyszerűen a UPS 2 napos garantált szolgáltatásával . az olcsóbb is egy kicsit :)

Én a 8000 lumenes Ledről beszéltem . a reflektor kompletten szerelve ami 100 W-os kültéri hőálló üveggel. az egy kicsit a 3* -ba kerül :) a hűtése brutális

[ Szerkesztve ]

http://ledstore.hu Ledstore-a LEDjobb választás

(#476) drszoke


drszoke
csendes tag

BESTLEDS led áruház.
KITÜNŐ ÁR >> [link]LED REFLEKTOR 10W
Célunk, hogy az energiatakarékosság ne legyen luxus. Webáruházunkban, igyekszünk, a LEDes világítástechnika legmodernebb eszközeit, a lehető legjobb áron ügyfeleinknek elérhetővé tenni.

[ Szerkesztve ]

(#477) pohár


pohár
félisten

üdv srácok, remélem tudtok segíteni
most veszünk nemsoká nekem mennyezeti lámpát, ilyet szereték: [link]

na már most ebbe 40W-os halogén izzó pászol, abból is 6db, de látom már van ilyen foglalattal LED és kompakt fénycső is, a LED-ről szeretném kérdezni, hogy van már vele tapasztalatotok?
ezt és ezt találtam, szerintetek melyik a jobb? 12nm-es a szobám, szóval a fényerővel szerintem nem lesz gond, csak a tartósság miatt kérdezem, és egyéb általam nem ismert problémákról :))

még egy kérdés: tudtok-e olyan webshopot vagy sima üzletet, ami ennél olcsóbb? mert zsebből kirántani a lámpára meg a 6 LED-es izzóra a pénzt, eeh.. :D

ja és lemaradt hogy G9-es halogénfoglalatú izzóra van szükségem :))

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#478) pohár válasza pohár (#477) üzenetére


pohár
félisten

vagy talán ezek közül melyiket érzitek jónak? mert ahogy látom, 6db izzó kijönne szállítással együtt 200ft-os árfolyamon számolva 6700ft-ba :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#479) lapa válasza pohár (#477) üzenetére


lapa
veterán

az első, amit linkeltél legalábbis összehasonlítható fényt ad a 40w halogénnel (210 vs 400+ lumen), a második soványkának tűnik (210 vs. 80 lumen). arra figyelj, hogy ezek sokkal nagyobbak, mint a kis halogén műtyür, ellenőrizd a méreteket, hogy befér-e. nem mondják, de nem fog 50.000 órát menni az elektronika, pláne ha nincs rendes légáram a foglalat körül.

upd: megnéztem megint a csillárt, szellőzni végülis szellőzik. viszont eddig azt hittem lefele állnak a foglalatok. így talán jobb lenne valami irányított negoldás. konkét terméket nem tudok neked ajánlani. ettől függetlenül a méret gond lehet, ha sokkal jobban kinyúlik oldalra a lámpicsek, mint ahová megálmodták.

[ Szerkesztve ]

(#480) pohár válasza lapa (#479) üzenetére


pohár
félisten

köszi szépen a reagálást :R

sajna még nincs meg a csillár, sajnos nem tudom megnézni mennyire lóghat ki belőle a LED-es izzó :(
azért se akarok bele halogént mert rendesen megpörgeti a villanyszámlát, másrészt meg anyáméknál a tak.szövben az van, és mondta hogy kb kéthetente jönnek cserélni az izzót :U

az irányított megoldással mire akarsz utalni?
amúgy a 80 lumenes izzót azért is néztem ki mert van olyan kicsit mint a hagyományos halogénizzó, de elég kevés LED is van benne... az a 80 lumen viszont nem 160? mert láttam úgy már hogy xx lm/W

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#481) pohár válasza pohár (#480) üzenetére


pohár
félisten

csak két centivel hosszabb a LED-es izzó :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#482) pohár válasza pohár (#481) üzenetére


pohár
félisten

na még egy ilyet is találtam

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#483) lapa válasza pohár (#480) üzenetére


lapa
veterán

az általad linkelt oldalon van a 80lm, a watt érték is erre utal. valószínűtlen, hogy lm/w-tal kevernék.

ha oldalt van egy ilyen led, akkor a fele fény felfelé irányul. ez jó, ha van elég fényerőd, de rossz ha nincs olyan sok. ha mindet lefelé irányítod (olyat veszel, ami csak lefelé világít), akkor hatékonyabb lesz, de más fénye lesz.

ha jól értem 6 x 210lm lenne, egy akkora szobába szerintem elmehet irányítás nélkül is. ízlések és pofonok.

ha belevágsz a 210lm-es cuccba mindenképp csinálj nekünk fotót, azért a 6 db szépen mutatna benne. a csilár meg ha jól sejtem legalább 10e (inkább 15-18, ha jól saccolom), ezért a pénzért inkább elkocognék egy collstokkal a boltba, hogy legalább nagyságrendi képet kapjak arról, mekkora lenne benne a led. tényleg csak azért javaslom, mert van egy ugyanilyenem itthon és a mérete messze nem egy kategória a halogénnel.

(#484) pohár válasza lapa (#483) üzenetére


pohár
félisten

a csillár kérlekszépen 21k :B
az a baj hogy itthon ami van bútorbolt, az csak megrendelni tudja, de raktánon szinte 100% hogy nincsen nekik :(
esetleg ha Debrecenben van egy bemutatótermük vagy ilyesmi akkor ott meg tudom lesni, hátha szerencsém lesz :U

ezeknek a ledednek mennyi az élettartamuk? mert elég hülyén nézne ki hogy ha kiégne belőle itt-ott 1-1 darab :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#485) lapa válasza pohár (#484) üzenetére


lapa
veterán

én azt hittem ez ilyen massive típusú cucc, ami a barkácsboltokban van. az is ennyibe kerül, próbáltam nem fölé lőni.

a ledek élettartamával kapcsolatban senki nem tud semmit, de biztos tovább bírják, mint az elektronika. az elektronika élettartama passz, de ha nagyon unatkozom szétszedem majd az enyémet és rakok fel róla képet. a műanyag test szinte magától szétesik, nagyjából ez a minőség várható elektronika ügyben is.

(#486) pohár válasza pohár (#484) üzenetére


pohár
félisten

a honlapjukon és a katalógusban benne a mérete a csillárnak, 29cm*45cm, ha a 29-ből kivonom a 2*6,3cm-t, akkor még marad 16cm a foglalatnak és középen annak a fémcsíknak, szerintem simán beleférnek :K
115cm magas a cucc, szerintem itt lehetnének bibik, bár a ledes izzó se olyan hűdevastag hogy ne férne bele
ja és akkor marad 16cm a maradéknak, ha a LED-ek éppen az üveglap szélén lennének, de ezt kétlem hogy így lenne majd :N
hozzávetőlegesen milyen hosszú egy G9-es foglalat? 2-3cm-nél gondolom nem hosszabb

de Debrecenben találtam egy üzletet ahol árulnak ilyen EGLO cuccokat, a héten benézek hogy váccáp :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#487) sbazsi


sbazsi
veterán

kicsit off, nem lakásba kellene, hanem üzletbe.
valamilyen hálózatra köthető megoldást szeretnék arra, hogy van 1 tábla, amit leddel szeretnék megvilágítani. pontosabban valamilyen színes villogó leddel.
nem az a lényeg, hogy fényt csináljon, hanem hogy vonzza a tekintetet.

ötlet?

(#488) sbazsi válasza sbazsi (#487) üzenetére


sbazsi
veterán

még akár egy rövid ~1m hosszú villogó ledsor is számításba jöhet, ha olcsó, sokáig bírja a led, és nem fogyaszt sok áramot :U

[ Szerkesztve ]

(#489) lapa


lapa
veterán

na megmértem nagyjából min dolgoztam az elmúlt lassan 1 évben. az eleje ebben a topikban inkább érdekesség, de a kábelek veszteségei meg a tábla végén a ledek eredményei idevágnak.

(#490) Winner_hun válasza lapa (#489) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valami jobban elterjedt fájlformátumban is feltehetted volna:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#491) Fridi1


Fridi1
csendes tag

Sziasztok!

Itt is van pár jó cucc, nézzetek körül!

http://www.led-energiatakarekosbolt.hu/

(#492) Taru


Taru
tag

Egy kis segítséget kérnék. "Bár szekrénybe" és konyhába, polc alá szeretnék fényt varázsolni. Ehez kinéztem megfelelő smd csíkokat (5050 smd, és 3528 smd is jó), elegendő led van bennük, elég sok fényt tudnak majd adni (2 kis ledes zseblámpával teszteltem, hogy elég lesz-e, a 2ben volt 18 led, a csíkokban 30 db van 60 cm-en (így árulják, nem méterenkén), így feltételezem, elég lesz, a szekrénybe tuti, a polc alá meg azért mert lesz mellette sima égő is csak az nem vílágít oda eléggé, tehát csak segéd fény lesz).

Viszont, ezek 12V-sok, amihez nekem adaptert kéne használnom, de annak nincs sehol hely így szeretném megkerülni. Több helyen olvastam, hogy valahogyan megoldható, hogy 220v-ról menjenek, adapter nélkül, de nem tudom pontosan mit forrasszak és hova. Esetleg valakinek van ötlete? Esetleg tudtok olyan, aránylag lapos LED csíkot ami 220V-ról megy adapter nélkül, minimum 60 led van 1 méteren, hideg fehér fényű és ha lehet nem túl drága? Már pár hete ezen gondolkodom, meg azon is, hogy hova tegyem az adaptert (de azt csak nem tudom elhelyezni, ráadásul többe kerül mint a 2 sor együtt, és csak 60w-sat találok pedig annyi nem kell de az legalább melegszik mint állat). :F

sbazsi: Karácsonyi led sor esetleg nem lenne jó? Az villog (5 külön féle programon +1 módon, végig viszi lassan mindegyik programon), aránylag olcsó, igaz nem éppen 1 méter.

[ Szerkesztve ]

(#493) lapa válasza Taru (#492) üzenetére


lapa
veterán

ezzel a 220v-tal csak a baj van, mondtam én.

szerintem az adaptert nem úszod meg. de valószínűleg linkel valaki megfelelőt.

a karácsonyi ledes fénysorok (amiket én láttam) is mind adapteresek, ráadásul 24 voltosak, hogy borulna rájuk a karácsonyfa. jabocs, látom ez már más kérdés volt.

[ Szerkesztve ]

(#494) Taru válasza lapa (#493) üzenetére


Taru
tag

Gondoltam, karácsonyi sorra is csak nekem az kéne, hogg folyton égjen (esetleg ha valaki látott olyat azt is megköszönném), de pl akinek az kell, hogy villogjon annak jó is lehet (pl sbazsinak talán jó).

Itthon csak adapteres LED sort árulnak? Azért kérdem mert nekem 4db 100s LED sorom van de mind 220v-ról megy, adapter nélkül (de egyik se itthoni). Igaz van 1 "jégcsap" sorom is ami LED-s az meg adapteres, de azt hittem az azért az mert kültéri (na azt itthon vettem). :F Tudnám miért nem hozzák be a 220v-s sorokat (smd-ben meg külföldön sem könnyű találni :O )

(#495) Fridi1


Fridi1
csendes tag

Taru! A 12 Voltos a legelterjedtebb. Nálam 2000 Ft-ért kapsz telefon töltő méretű 2 amperos trafót garanciával. Ledszalag is van sokféle.

(#496) Taru válasza Fridi1 (#495) üzenetére


Taru
tag

Igen csak nincs hely, nem tudom hova elrakni az adaptert. A szekrénysor kellős közepén lenne a csík (mögötte sincs hely, mellette meg rögtön abvlak, a másik oldalon meg ajtó). A konyha meg még ennél is szűkösebb (mert a szekrénynél max felvihetem a tetejére, de a konyhában az se játszik :F ).

(#497) fradi81


fradi81
veterán

hello

Ez miért ennyire olcsó?

moto g72, Ninebot d28e

(#498) lapa válasza fradi81 (#497) üzenetére


lapa
veterán

gondolom mert hasonló a fényereje bekapcsova is, mint a képeken. ami hasonlókat (azaz a nem-smd-ledeseket) én láttam, azok mind elég gyatrák voltak, gyak a semmire se jó kategória. gondolom nem arról van szó, hogy elfelejtették a lument odaírni.

(#499) xylacc válasza fradi81 (#497) üzenetére


xylacc
csendes tag

Nos, ami azt illeti, az a 3,8W sem egetverő teljesítményről tanúskodik :D .
Ha figyelembe vesszük, hogy a LED-es termékeke átlagban 100lm/W teljesítménnyel dolgoznak, akkor ez max 380lm, ami még egy 40W-os izzónak sem felel meg.. :( .
Nos, valószínűleg ezért ilyen olcsó... Ráadásul ezt is csak 30.000 óráig tudja...

(#500) biker válasza Fridi1 (#491) üzenetére


biker
nagyúr

majd igazi megtakarítási értékeket is teszel a honlapodra? :U

1: sehol nem ég 10órát egy izzó, még télen is nehéz, talán évi átlagban napi 6 óra elképzelhető
2: a halogén 50W-hoz +10% a trafó vesztesége
3: a 15W kompakt teljes felvétele 19W (rá van írva a mA, kiszámolható, mindből lecsalják a tápegysége fogyasztását)
4: a 3W led nem elég a 75W izzó helyett, min a duplája kell, +15-20% veszteség a tápon

ja és mióta nem melegszik a led? ja, aminek nincs fénye, hideg, de a combosabbak igencsak melegek...

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.