Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Nudlee válasza syler123 (#8985) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Nem kimondott termékre gondoltam. Szinte mindegyik márkánál találkoztunk már ilyennel, legyen az reflektor, táp, szalag vagy "izzó". "Nagyon szeressük" az ilyet...papírozás, visszaküldés, magyarázkodás. :DDD

(#9002) syler123 válasza WestBam (#8999) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, szétnézek bangood-on is.

Nudlee: Félreérthetően fogalmaztam. Az alatt hogy "Igazán elárulhatnád melyikek, csak "kicsit" rontana a forgalmon :D" Arra értettem, hogy melyik tápot veszitek kínából, hogy berendelhessem onnan :D

[ Szerkesztve ]

(#9003) McCsaplak


McCsaplak
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy Rábalux 3 ágú e14-es csillárba ez jó lenne-e?
[link]

Most 3db 40wattos halogén van benne, csak ugye a világítási szög miatt nem mind1. Van valakinek tapasztalata?

Köszi

Mc

(#9004) macilaci78 válasza McCsaplak (#9003) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyet használok, 6 ágú csillár, az izzók lefelé állnak kb 220 cm magasságban, a 4×5 méteres nappaliban elég.
Íróasztalon asztali lámpa, kanapé mellett állólámpa. Párom az álló lámpa olvasóját felkapcsolja, ha a kanapén ülve olvas, de vasaláshoz a csillár mellé más nem kell neki.

Szerintem általános dolgokra a 3 is elég, de ki kell egészíteni helyi megvilágítással olvasáshoz például.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9005) Nudlee válasza McCsaplak (#9003) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Jó termék, otthon több helyen én is használom ezt a típust.
A sima 40w -os izzónál szerintem erősebb, a 42w -os halogénnél talán gyengébb a fénye.

syler123: mi nem importálunk, szívjon vele más :D .
Kis kockázat, kis haszon, de az legalább biztos :K

[ Szerkesztve ]

(#9006) Ronak8409


Ronak8409
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék a konyhába led világítást ledszalagból.
Vettem is egy 3m-es 24V szalagot, egy 24 V trafót, egy kapcsolót (kétpólusú, falon kívüli).
A kérdésem az lenne, hogy a kapcsolót a trafó elé vagy mögé kell kötni, tehát a kapcsoló a 230V-ot vagy a 24V-ot szakítja meg?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#9007) syler123 válasza Ronak8409 (#9006) üzenetére


syler123
veterán

Kapcsolót persze hogy nem a trafó után teszed, az hogy nézne ki? A villanyszerelővel szereltetsz be egy kapcsolót, ami egy konnektort kapcsol, így a trafó kábelét sem kell elvágnod ha műanyagot veszel.

Sorry most látom, hogy te már megvetted a kapcsolót, de a véleményem ugyanaz, hogy a trafó előtt kapcsolj, hiszen ha bármi baja lenne neki, csak akkor van áram alatt ha otthon vagy.

Azért várd meg mások mit írnak.

[ Szerkesztve ]

(#9008) Nudlee válasza Ronak8409 (#9006) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Ahogy syler123 fórumtárs is írta, ha megoldható a 230V -ot szakítsd meg. Feleslegesen ne legyen áram alatt a tápegység.

(#9009) radi8tor válasza Ronak8409 (#9006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindenképpen a trafó hálózati áramkörét szakítsd meg a kapcsolóval. :K Lehetőleg a fázis vezetéket, ha nullát szakítod meg attól még áram alatt lesz a trafó, igaz nem fog áramot fogyasztani, de érintésvédelmi szempontból fázis megszakítása ajánlott.

Más:

Ma felszereltem 60cm 2835-120-ast a fürdőbe. Brutális fénye van, még jó hogy van fényerő szabályzóm hozzá. :)
Csak az a fránya táp ciripel, ha 2-3 fokozattal visszább veszem a fényét. (ez nem a korábban linkelt V-TAC hanem egy régebben máshol használt kisebb táp)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9010) Nudlee válasza radi8tor (#9009) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Azt írja kétpólusú kapcsolót vett, ott nem lesz ilyen gond ;)
Egyébként jó a felvetés, sok laikus azt hiszi, hogy ha le van kapcsolva a kapcsoló, akkor "nem ráz", oszt lehet szerelni.

[ Szerkesztve ]

(#9011) radi8tor válasza Nudlee (#9010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, kétállású =/= kétpólusú. :D

⭐ Stella

(#9012) syler123 válasza radi8tor (#9009) üzenetére


syler123
veterán

VTAC tápod nem ciripel, rendben van?

(#9013) Ronak8409 válasza radi8tor (#9011) üzenetére


Ronak8409
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.
Igen, direkt kétpólusút vettem, mivel csak vizes(ebb) helyiség a konyha. :)

(#9014) Vertigo18 válasza radi8tor (#9009) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tényleg "brutális fénye" van? :Y

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9015) macilaci78 válasza radi8tor (#9009) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tekerd le a tápot, ha van rajta ilyen tekerő a sorkapcsok mellett. Esetleg kisebb teljesítményű, ha csak leszabályozva akarod használni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9016) Melack


Melack
veterán

Helló! Hálószobába (cca 20m2) lenne led világítás applikálva, középen a mostani csillár helyére menne fel a led.
1) a csillár jelenlegi 220-as kábeléhez milyen átalakító kell, ami elég a led szalaghoz?
2) a szalag a fehér plafonra lenne irányítva, így onnan jönne vissza a szórt fény. Ide milyen erősségű led kell?
3) egy keretre lenne felrakva, így még a kábel management miatt is számolnom kellene, hogy mekkora hőt ad le a szalag. Ezt kb lehet előre tudni?

Köszönöm a válaszokat!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9017) macilaci78 válasza Melack (#9016) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Neten találsz ledszigeteket: egy bútorlap/gipszkarton van a mennyezet alá lógatva, körbe led. Ez lehet szabályos, vagy szabálytalan, akár konkáv forma.
Ha egyenes vonalakkal határolt síkidom, akkor 45°-os szögben ledszalag a szélektől valamivel beljebb, ami felfelé-kifelé szórja a fényt, így több jut le.
A lap meg eltakarja a gépészetet, vezetékeket.

12 V-os trafó kell, a meglévő lámpakapcsoló majd kapcsol mindent.

Esetleg csinálj akkorát, hogy szükség esetén egy 30×30 cm, vagy 60×60 cm ledpanelt bele tudj tenni a közepére fővilágításnak, csillárkapcsolóval két külön kör és lesz hangulatvilágítás+fővilágítás is.

Meleg és hidegfehér ledpanelt tudok mutatni melóhelyemen, 5050/60 WW ledszalagot is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9018) Donki Hóte válasza radi8tor (#9009) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mindenképpen a trafó hálózati áramkörét szakítsd meg a kapcsolóval.

Értem én ezt, de vettem egy ilyen fényerőszabályozót. Ezzel lehet kis/be kapcsolni a LED-eket, meg a fényerőt is lehet vele szabályozni, csakhát ugye ezt a 12 V-os körbe kell rakni.

Ha ez mellé az elegáns kapcsoló mellé tennék még egy 220 V-ot kapcsolót is, akkor eléggé agyonvágnám a rendszer kinézetét, meg a praktikusságát is :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9019) radi8tor válasza macilaci78 (#9015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az nem megoldás ezekkel a frekiváltós fényerőszabályzókkal. Amúgy minimumon volt a táp. Ennél csak fényesebb lehet. Lehet veszek rá tejfehér takarólemezt. Most opál van.

Donki Hóte: értem, de akkor sem célszerű 24 órában járatni a tápokat az év 365 napján. Amit nyersz LED-re váltással azt bukod a táp készenléti áramfogyasztásával.

Vertigo18: 2100 lumen méterenként szerintem elég meggyőző. Veszek majd elemet a fénymérőmbe és megmérem a helyiség világítását. Jelenleg ez lett a legvilágosabb szoba a lakásban. :)
Mi lesz a konyhából, ha végre megérkeznek a sínek. Oda 1.8 méter kerül ebből. Tuti 3-4 fokozattal vissza kell venni majd a fényéből mert ott munkalap fölé kerül nem a mennyezetet világítja mint a fürdőben.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9020) macilaci78 válasza Donki Hóte (#9018) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Munkahelyen mi is használunk fix tápos megoldást, de nem örülök neki.
Ha nem akarod, nem kell folyamatosan a hálózati áramot kapcsolgatnod, de érdemes tenni rá egy kapcsolót.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9021) Kernel


Kernel
nagyúr

Ma kaptam egy ilyen lámpát, 25 nap alatt ért ide: [link]

https://www.youtube.com/watch?v=Nme8T2yLhL0

Lényegében a két sarok között 4 párhuzamos ágon folyik az áram, áganként 30 LED-en, így jön ki a 120 db.

A névleges áram valószínűleg ezeknél is 15 mA, mint a szimpla filamentnél, tehát 60 mA lenne négy ágra, konkrétan 55 mA-t mértem. A méréséhez nem feszegettem szét a lámpát (mint a videóban), hanem csak kihúztam a vezetéket a résen keresztül. Elvágtam, ampermérőt beiktattam. Utána összeforrasztottam, így nem gányolódott semmi. LED-feszültség hidegen 102 V, majd csökken 98 V-ra, tovább nem figyeltem (szabályoz az áramgenerátor). 100 V / 30 LED = 3,33 V LED-enként, ami persze nem meglepő, így kell lennie. A video alapján szakmailag korrekt driver van benne.

Gyakorlatilag kerekítve 5,5 W tisztán a LED-teljesítmény. Hálózatból 6,5 W körül vesz fel, tehát kb. 1 W a fejben lévő driver vesztesége. A fejrésznél különösebb melegedést nem éreztem, nagyon jó hatásfokú lámpa szerintem, aminek a fényhasznosítását fokozza, hogy a LED-ekből minden irányba terjed a fény.

60 W izzóhoz képest jóval világosabb, fehérebb is (warm white típust rendeltem).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9022) Donki Hóte válasza Kernel (#9021) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A linken 12 W van írva teljesítménynek...

Szubjektíven nézve kb. hány wattos hagyományos izzónak felel meg afényereje?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9023) Kernel válasza Donki Hóte (#9022) üzenetére


Kernel
nagyúr

100-asnál kevesebb, 60-nál több, valahol félúton. De elég kellemes színvilága van, nem hideg, nem is sárga. Jól kitalálták, még a belső tövében lévő fehér felület is veri vissza a fényt, növelve a hatásfokot.

A kommentek között is rengetegszer le van írva, hogy 6-7 W hálózati fogyasztást mérnek, már tavaly is le volt írva, kutya sem foglalkozik vele.

Ez egy ilyen marketing, Kínában mindenki nagyobbat mond. Aki nem, az ráfázik, nem tudja eladni a termékét.

Arra mondjuk már rájöttem, más esetekben úgy számolják, hogy ha egy lámpában van például 14 db 0,5 W-os LED, akkor az 7 W lesz és kész. És így tovább, szimplán csak szorozgatnak.

Más kérdés, hogy az a LED nincs is kihajtva 0,5 W-ig (nem bírná hűtéssel), sőt ha jól megnézzük, még az adatlap szerinti névleges áramon sem áll elő a 0,5 W, ami inkább egyfajta határérték, ennyit bírna disszipálni elvileg a tok.

Végül a valós teljesítményfelvétel (a driverrel együtt) 50-60 %-ra jön ki, az eladó szerinti értékhez képest. Legalábbis a Kínából rendelt lámpáknál én így tapasztaltam.

Ennél viszont nem tudom kikalkulálni még az elméleti 12 W-ot sem, hogy vajon miből származhat (hasraütésből). Nem egy standard LED, katalógusadat sincs.

Vagy a 120 LED valamikor tizedwattosnak készült, csak nem bírta.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9024) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Villogást tesztelted, villog-e? Nekem van egy régebbi filamentem, tetszik, szép, de vibrál.

(#9025) Kernel válasza csucsotke (#9024) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt a részét úgy jelöltem a hozzászólásban, hogy "korrekt driver", nem akartam már tovább nyújtani. Tehát biztosítja a vibrálásmentes fényt, stabilizált áramot, beleértve a kíméletes indítást is.

Ez egy egyszerű, de hatékony céláramkör, elvileg még kis pufferkapacitás esetén is képes kiszabályozni, csökkenteni a hullámzást.

Szétszedős videókban láttam filamanteket, amiben csak passzív, kapacitív előtétes meghajtás van, az vibrálhat is. Ez nem olyan:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9026) Dluinet válasza Kernel (#9021) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rendeltem egy hideg fehéret
meglátjuk milyen lesz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9027) radi8tor válasza Dluinet (#9026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mint egy vaku. :)

Amúgy nem rossz cucc, de ez a "tollaslabda" kinézet nekem nem jön be. :(

⭐ Stella

(#9028) Dluinet válasza radi8tor (#9027) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szét lesz szedve és olyan burába lesz, amiben nem látszik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9029) mzso válasza Kernel (#9023) üzenetére


mzso
veterán

Szóval akkor az az ócsó kinézetű búra nem nyel el sok fényt?

"Arra mondjuk már rájöttem, más esetekben úgy számolják, hogy ha egy lámpában van például 14 db 0,5 W-os LED, akkor az 7 W lesz és kész. És így tovább, szimplán csak szorozgatnak."

Szerinted ez hány wattos lehet a valóságban?

Vagy ezekből a legnagyobb: http://www.aliexpress.com/item/2015-E14-2W-4W-220V-E12-110V-LED-Filament-Candle-Bulbs-360-Degree-cob-light-bulb/32355609067.html

http://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Lot-Energy-Saving-E14-4W-8W-LED-Candelabra-Light-Filament-Candle-Bulb-AC-220V-Indoor/32550810140.html

(#9030) mzso


mzso
veterán

Tud valaki jó féle LED fényvetőt/reflektort? Legalább 80-at elvárnék lumenből és CRI-ből is, mint egy átlagos e27-es fényforrásnál. Egyelőre olyat nem találtam amelyiknél mindkettő teljesül.

Egyébként a gondolom A COB-osok homogénebb fényt adnak mint a SMD sokledesek. Van valami előnyük a az SMD-seknek?

[ Szerkesztve ]

(#9031) Kernel válasza mzso (#9029) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tulajdonképpen félopál, vagyis átlátszóbb, mint a tejszínű opál, úgyhogy elmegy.

Aliexpressen is van azért olyan, ahol azzal nyomulnak, hogy "mi valós teljesítményt adunk meg", ellenőrizni persze nem tudhatom, mert annyi lámpát fel sem tudna már használni a háztartás, ha mindent ki akarnék próbálni.

Filament lámpát nem vettem még, de van itt egy videó, ebben a 8 W-os 8 W-ot vesz fel: [link] Ez elvileg szálanként 1 W lenne, plusz a driver vesztesége. Ebben is aktív driver van, nem vibrál.

Egy ellenpélda: [link] Noha ebben is aktív elektronika van, de csak puffer nélküli áramgenerátor. A 100 Hz vibrálás durván kijön rajta, ahogy a kamerával "interferál". (Nyilván a valóságban nem így vibrál.) Amit most vettem, az nem vibrál, ugyanaz a tesztelő: [link]

Filamentet vettem még barkácscélra, de ez várat magára, mert a barom eladó nem csomagolta be rendesen. A szokásos szürke nylon tasakban csak egy tépőzáras tasak volt, abban 5 filament. Mindegyik eltört. Pedig más esetben kínai eladóktól nagyon alapos védőcsomagolásban kaptam olyan dolgokat, ami nem is érzékeny, vagy nem ennyire. Ez meg csak egy vékony tasak volt, hirtelen azt hittem, nincs is benne semmi.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy a sárga rész gyakorlatilag szilikongumi, fényporral keverve. Mivel a gumi összetartja, csak meghajlítva tudtam fotózni a "problémát".

Gyárilag ponthegesztéssel alkalmazzák, de gyantázva jól forrasztható. Tűvégű műszerzsinórral még áramot is tudtam vezetni rá, a csupasz LED ibolya fényben világít. Tegnap ahogy napsütésnél fotóztam, a képen is megjelent egy kékes árnyalat. Kb. így világít áramra is, csak erősebben:

A fehér hordozó porcelánszerű, törékeny.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9032) mzso válasza Kernel (#9031) üzenetére


mzso
veterán

Vajon, hogy kell kiszúrni olyanokat, amik nem vibrálnak... Gondolom az ilyen 210-240V-osnak árult példányok mind ilyen kapacitív előtétes vibrátorok.
Nekem kínából még csak vibrálósat sikerült venni...

[ Szerkesztve ]

(#9033) mzso válasza mzso (#9032) üzenetére


mzso
veterán

Úgy látom olyan egyáltalán nincs filament-esből ami 100V-240V vagy hasonló. Korábban ennek a figyelése lett ajánlva, hogy az ember kiszűrhesse a vibrálós kapacitív előtéteseket. (Legalább is nagy valószínűséggel)

Van más adat amiből arra lehet következtetni, hogy a kapott fényforrás nem fog vibrálni?

[ Szerkesztve ]

(#9034) mzso válasza mzso (#9033) üzenetére


mzso
veterán

Végül egy ilyet vettem. Kicsit szokatlan, hogy a szabályozható verzió olcsóbb, mint a normál. Abban meg csak reménykedni tudok, hogy nem fog vibrálni.

Először erre gondoltam. De gyanús volt, hogy csak négy szál van benne. Azt csak utólag vettem észre, hogy csak 400 LM-t ígér... Úgyhogy szerintem jobb lesz a hat szálas.

(#9035) Dluinet válasza mzso (#9034) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mindenképp írj róla ha megkaptad, ha nem vibrál már veszem is (gondolom mások is)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9036) mzso válasza Dluinet (#9035) üzenetére


mzso
veterán

Oké. Ha kivárod az akár 1,5-2 hónapot is rosszabb esetben. :))

(#9037) Dluinet válasza mzso (#9036) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem az elmúlt három hónapban a 20 nap volt a legrosszabb, átlag 2 hét.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9038) Kernel válasza mzso (#9033) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerencsés esetben a feedback segíthet, csak egy példa: [link]

Bejelölöm a képes kommenteket, kapok két találatot. Egyik vevő ugyan elégedett, de mindegyik képen sávosodás látszik.

Csak sajnos nem mindig lehet találni ilyen hozzászólásokat, vagy ellenkezőjét.

Egy ilyen filament névlegesen 1 W / 15 mA / 66 V. Ahol többet kötnek sorba, már nem férne bele a tápfeszültségbe (a szükséges tartalékkal együtt), ezért szűkül a tartomány még akkor is, ha jófajta driver, így ebből nem lehet következtetni. Még a dimmelhető driverből sem, mert hiába lehetne jó, ha abból is kispórolják a lényeget, vagyis a puffert.

Másrészt a 230 V-os változatnál azért is kötnek többet sorba, illetve vegyesen, mert így kevesebb áramot igényel, olcsóbban és hatékonyabban megoldható.

Másfajta LED-eknél, amikor úgy kötik, hogy kevesebbre jön ki az összfeszültség, lehet használni wide input range drivert, ezek sima kimenőáramot biztosítanak.

A Foxanon kínai viszonylatban a jobb nevek közé tartozik állítólag, más topikban is ajánlották, akkoriban rákerestem a termékeikre. Vannak alu-PCB kukorica lámpáik, aminek jobb a hűtése, itt-ott a belsejét is mutatták fotón, ami igényesebb driverre utalt. De reklámoztak puffermentes (vibráló) drivert is, hogy milyen nagy találmány. Mindig az a jó, amit el akarnak adni.

Viszont másik árunál a puffermentest már csak elavult generációként mutatták, amitől sokkal jobb az újabb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9039) Dluinet válasza mzso (#9036) üzenetére


Dluinet
nagyúr

eddig bírtam a várakozást, már meg is rendeltem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9040) fecus


fecus
őstag

Sokszor beszélgettünk itt a LED fényforrások megtérüléséről. Összedobtam egy kis kütyüt ami 30 napig rögzíti egy lámpa bekapcsolási idejét és az utolsónál a kapcsolások számát is.
Hátha valakinek segít megtérülést számítani, beteszem ide az értékeket.
(3 fős család)

Tehát 30 nap alatt:
WC 18 óra
Fürdőszoba 40 óra
Nagyszoba 54 óra
Íróasztal lámpa 70 óra 108 kapcsolás.

A 40 - 60W-os kategóriában inkább 3 év a megtérülés.

Én arra jutottam, hogy "bármennyire" is olcsó az akciós LED csak a garancia biztosítja, hogy ne veszíthesd el a pénzed. 3-5 év garancia kell, hogy érdemes legyen beszerezni.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#9041) Dluinet válasza fecus (#9040) üzenetére


Dluinet
nagyúr

- én már nem szeretem a sárgán világító lámpákat, így nekem maradnak a fénycsövek és a ledek
- halogén lámpák legtöbbje nálam 1 éven belül meghalt, mindig felkapcsolás alatt
- a sima kriptonos pedig 3 hónap és 1 év között szórt
- csak a 100W-os kriptonosnak megfelelőt vagy az felettieket szeretem,

konklúzió:
led és fénycső, többi szóba sem jöhet

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9042) mzso válasza fecus (#9040) üzenetére


mzso
veterán

Úgy érdekesebb lenne, hogyha odaírnád, hogy hány wattos fényforrás van ott. (És hogy mekkor izzó helyett van, ha épp nem izzó)

(#9039) Dluinet
:DD Te is 6W-osat?

[ Szerkesztve ]

(#9043) Dluinet válasza mzso (#9042) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, mivel ez a legnagyobb e14-es fronton
illetve, nagyon sok többnek hazudott van, csak azt meg én nem hiszem el

mondjuk ezeken a képeket látva, egyszerűen nem tudom, hogy hova rejthették az elektronikát meg a puffert

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9044) radi8tor válasza Dluinet (#9043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Talán Photoshop. :U

fecus: köszi a mérést! Valami ilyenre tippeltem én is, kellene az az 5 év garancia a LED fényforrásokra.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9045) mzso válasza Dluinet (#9043) üzenetére


mzso
veterán

"egyszerűen nem tudom, hogy hova rejthették az elektronikát meg a puffert"

Hát az e27-esekben a foglalatban volt. De ugye e14-esnél jóval kevesebb hely van. Lehet nem is lesz benne puffer. :DDD Egy dióda hidat meg nem nagy kunszt belerakni egy kis áram korlátozó kapacitással.

Most nézem, hogy ilyesmiből van homályos verzió is, csak nem jutott eszembe olyat keresni... Hátha nem fog nagyon szúrni a szálak fénye.

[ Szerkesztve ]

(#9046) Kernel válasza Dluinet (#9043) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ebben nem sok puffer van:

https://youtu.be/ReO9D1E8XqI?t=547

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9047) mzso válasza Dluinet (#9043) üzenetére


mzso
veterán

Ha ilyen lesz nem fogunk örülni. (szerk: Hopp, pont ezt linkelte Kernel is.)

De elméletileg beférhetne egy driver pufferrel is.

[ Szerkesztve ]

(#9050) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok! Érdeklődnék mit gondoltok erről a tv-re ragasztható usb-s led szalagról? Csak arra kellene hogy esti tv nézés közben legyen egy kis fény. Köszi

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.