Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Chaser válasza joysefke (#14995) üzenetére


Chaser
titán

én 4000k-es inesa led paneleket vettem próbára, nagyon szép természetes fényük van
a jobb erősen szubjektív, 4500 már fordul át a hidegbe, 4000 a melegnél sokkal fehérebb, sztem arany középút

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15002) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Írtam már a csoportba korábban arduinos led rendszer projekttel kapcsolatban, mostanra már kicsit jobban összeállt az egész, több hazsnos tanáccsal láttatok el, most viszont egybegyúrva kérdezném hogy nagy vonalakban stimmel-e minden, most főleg bekötésre célzok, mert "jó buli" lenne ha összeforrasztgatnám és nem lenne jó :DD
előzményeket csatoltam:

És íme a kód, ami amúgy egy egybefüggő 10 pixeles ledszalagon tökéletesen működik és nagyon tetszik nekem is, csak kérdés hogy az alábbi bekötéssel működni fog-e.

#include <Adafruit_NeoPixel.h>
#define PIN 6
#define NUM_LEDS 10
// Parameter 1 = number of pixels in strip
// Parameter 2 = pin number (most are valid)
// Parameter 3 = pixel type flags, add together as needed:
// NEO_KHZ800 800 KHz bitstream (most NeoPixel products w/WS2812 LEDs)
// NEO_KHZ400 400 KHz (classic 'v1' (not v2) FLORA pixels, WS2811 drivers)
// NEO_GRB Pixels are wired for GRB bitstream (most NeoPixel products)
// NEO_RGB Pixels are wired for RGB bitstream (v1 FLORA pixels, not v2)

Adafruit_NeoPixel strip = Adafruit_NeoPixel(NUM_LEDS, PIN, NEO_RGB + NEO_KHZ800);

void setup() {
strip.begin();
strip.show(); // Initialize all pixels to 'off'
}
void loop() {
rainbowCycle(20);
}

void rainbowCycle(int SpeedDelay) {
byte *c;
uint16_t i, j;

for(j=0; j<256*1; j++) { // 1 cycles of all colors on wheel
for(i=0; i< NUM_LEDS; i++) {
c=Wheel(((i * 256 / NUM_LEDS) + j) & 255);
setPixel(i, *c, *(c+1), *(c+2));
}
showStrip();
delay(SpeedDelay);
}
}

byte * Wheel(byte WheelPos) {
static byte c[3];

if(WheelPos < 85) {
c[0]=WheelPos * 3;
c[1]=255 - WheelPos * 3;
c[2]=0;
} else if(WheelPos < 170) {
WheelPos -= 85;
c[0]=255 - WheelPos * 3;
c[1]=0;
c[2]=WheelPos * 3;
} else {
WheelPos -= 170;
c[0]=0;
c[1]=WheelPos * 3;
c[2]=255 - WheelPos * 3;
}

return c;
}
void showStrip() {
#ifdef ADAFRUIT_NEOPIXEL_H
// NeoPixel
strip.show();
#endif
#ifndef ADAFRUIT_NEOPIXEL_H
// FastLED
FastLED.show();
#endif
}

void setPixel(int Pixel, byte red, byte green, byte blue) {
#ifdef ADAFRUIT_NEOPIXEL_H
// NeoPixel
strip.setPixelColor(Pixel, strip.Color(red, green, blue));
#endif
#ifndef ADAFRUIT_NEOPIXEL_H
// FastLED
leds[Pixel].r = red;
leds[Pixel].g = green;
leds[Pixel].b = blue;
#endif
}

void setAll(byte red, byte green, byte blue) {
for(int i = 0; i < NUM_LEDS; i++ ) {
setPixel(i, red, green, blue);
}
showStrip();
}

Továbbá problémám hogy ugye mintmár korábban beszéltünk róla egy lécre nem egy hanem két ledet (pixelt) tennék, csak a másik fontos kritériumom hogy 2A-es tápról kéne hogy menjen, de az talán még a lécenkénti egy leddel is kevés lenne, erről mi a vélemény?

5 Voltos WS2812B 5050 RGB szalagot használok, ha jól számoltam egy pixellel lenne 41 LED ami tudomásom szerint max 2 A-t eszik. JAvítsatok ki ha nem így van. ha két két pixel lenne az ugye majdhogynem duplája lenne, ahhoz már mindenképp kéne tápot vennem (mobiltöltőről szerettem volna eredetileg futtatni (5V,2A)

Pozitív,negatív hozzászólásokat egyaránt nagyon szívesen veszek, és megköszönöm nektek az észrevételeket! :)

(bocsi a hosszú hozzászólásért)

[ Szerkesztve ]

(#15003) ZTE_luky válasza ZTE_luky (#15002) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

az előző hozzászólásomat kiegészíteném annyival, hogy igen sajnos az adapterem max 2A-t tud leadni, viszont nem tudom érdemes lenne szórakoznom azzal, és esetleg levenni a fényerőt vagy nem tudom, vagy inkább vegyek egy tápot. Igazság szerint örültem volna ha működik vele, mert egy minőségi megbízható adapter, nem az ebay-es legalja hulladék

(#15004) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Ismertek arra vmi módszert, hogy lehetne led szalagot arccal az üvegre rögzíteni, ragasztani?
Átlátszó szilikonra gondolok itt elsősorban, ez működhet?
Valamint milyen eljárással vihetik fel gyárilag ezekre a szalagokra a szilikon csíkot?
Köszi!

(#15005) Teasüti válasza ZTE_luky (#15003) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak hangosan gondolkodok:
1. Használhatsz akár több töltőt is, GND-t közösítve. Arra amúgy figyelj, hogy ha gyors töltőd van, akkor az nem fog leadni 2A-t se csak úgy. Szabvány szerint 100 mA-rel indít a töltés amit az USB specifikáció szerinti 500 mA-re emel. A nagyobb áramokat csak úgy fogja leadni, ha azt a telefon kéri. Egyszerű a dolog, ha csak feszültségszintekkel kommunikál az adatbuszon, de lehet akár mikrochip vezérelt kommunikáció is.
2. 82 pixelhez én inkább vennék egy megfelelő dugasztápot.
3. A dekoráció elhelyezésétől függően esetleg rákötném egy közeli PC-re, igaz csak akkor világítana ha be van kapcsolva a gép.

[ Szerkesztve ]

(#15006) macilaci78 válasza Teasüti (#15004) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A vízálló ledszalag keresztmetszete általában téglalap, vagyis sík az arca. Átlátszó szilikonnal mehet is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15007) Vertigo18 válasza macilaci78 (#15006) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem félgömb a vízálló led-szalag azon része...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#15008) ZTE_luky válasza Teasüti (#15005) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

"Használhatsz akár több töltőt is, GND-t közösítve. "

Hogyan gondolod? egyik töltőt kössem usb portra pl másikat meg z 5V GND bemenetre?

"Arra amúgy figyelj, hogy ha gyors töltőd van, akkor az nem fog leadni 2A-t se csak úgy. Szabvány szerint 100 mA-rel indít a töltés amit az USB specifikáció szerinti 500 mA-re emel. A nagyobb áramokat csak úgy fogja leadni, ha azt a telefon kéri. Egyszerű a dolog, ha csak feszültségszintekkel kommunikál az adatbuszon, de lehet akár mikrochip vezérelt kommunikáció is."

ez a töltőm, igen huawei QC. ÉS igazad van, erre valóban nem gondoltam, teljesen más a töltési mechanizmusa, nagyon jó h ezt tudattad velem, mi történhetett volna ha rádugom? pukkant volna, vagy csak random nem világítana a led?

2. 82 pixelhez én inkább vennék egy megfelelő dugasztápot.
Megtudnád pontosan írni nekem hogy a WS2812B 5050 szalagnak mennyi a fogyasztása (egy pixlenek pl)?
mos tgondolkoztam hogyha mindneképp tápot kell vennem hozzá nagyobb rendszert építek és 110 pixeles lesz. de ahhoz hogy belőjem a pontos tápot tudnom kéne a paramétereket, de nem találtam erről hivatalos leírást, csak kínai oldalakon amiben nem bízom.

3. A dekoráció elhelyezésétől függően esetleg rákötném egy közeli PC-re, igaz csak akkor világítana ha be van kapcsolva a gép.

USB port messze nem ad le annyi áramerősséget nem? lehet hülyeséget írok de ezekben 1-2A több nem megy??

(#15009) Teasüti válasza ZTE_luky (#15008) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt hiszem ezt a töltő kérdést már megválaszolták neked a hobbi elektronika topikban.
Nem történne semmi. Nem lenne elég áram, egyszerűen nem működne a led, vagy csak halványan.

1. Nem.
"I need to power LOTS of NeoPixels and don’t have a power supply that large. Can I use several smaller ones?
Maybe. There are benefits to using a single supply, and large power supplies are discussed below. “Non-optimal” doesn’t necessarily mean “pessimal” though, and we wouldn’t discourage anyone from using what resources they have.
If you go this route, the key is to have all of the ground pins among the strips connected in common, but the +5V from each power supply should be connected only to one length of NeoPixels — those should not all be joined. Every power supply is a little different — not precisely 5 Volts — and this keeps some from back-feeding into others.
"

2. Egy 5050 rgb pixel 60 mA-t tud felvenni maximum teljes fényerőn. Vagyis ha 255, 255, 255 jelet kap.
Erre szokás méretezni a tápot, egyszerűen megszorzod a pixelek számával és megkapod mekkora táp kell hozzá. A programodtól függően kisebb is elég lehet, ha raksz egy nagyobb kondit a ledek elé, akkor nem fogja csúcsterheléssel szaggatni a tápot a PWM. A programban meg szinte lineárisan tudod szabályozni a fényerővel a felvett áramot is. Colorwheel-nél (rainbowCycle a programodban) amúgy se világít csak egyszerre két szín, ez máris csak 40 mA max elméletben. A gyakorlatban meg inkább kevesebb, mivel az a kettő se 255, 255 jelet kap ezért a 40 mA-es érték még ráhagy egy kis tartalékot a tápra, ezzel számolhatsz addig, amíg nem akarsz fehér színt. Programmal be lehet vinni akár 2A alá is, mondjuk fele fényerővel máris csak 20 mA kell egy pixelnek és így tovább. ;)

3. Nem USB portra. Közvetlen a tápra Molex csatlakozón. Azon be tud húzni 5-6 ampert vígan.

[ Szerkesztve ]

(#15010) ZTE_luky válasza Teasüti (#15009) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

igen,meg, de most aggályok merültek fel bennem, de köszi hogy pontosítottad.

tényleg sokat segítettél! :)

igen valóban csak két szín világít. kérdés már csak az hogy hogy jön ki szebb homogénabb fény ebből a rendszerből. legyen feleannyi led, vagy feleannyi fényerő :) mert lehet töltőről fog futni :) miért ne ha működik

(#15011) Chaser válasza ZTE_luky (#15008) üzenetére


Chaser
titán

power usb 5a-t lead - de azért guglizz rá -
vannak notebook töltők amik usb-n tudnak 5a-t, nem egy nagy tétel apróról, hp, lenovonak biztos van, annyi előnye van h biztos minőségi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15012) Katana28


Katana28
csendes tag

Sziasztok!
Lehet pakkban venni a led szalagot meg az izéjket hozzá? Nagyjából, mint a [videóban].
Ez jó lenne, vagy valami mást ajánlanátok inkább? Nem nagyon értek hozzá az a helyzet, csak valami hasonló asztali világítást akarok megalkotni én is.

[ Szerkesztve ]

(#15013) Chaser válasza Katana28 (#15012) üzenetére


Chaser
titán

ebayen biztos, de sztem jobban jársz ha külön veszed, akkor pl gagyi tápot nem sóznak rád, meg ilyen csodálatos dimmert, egyszínűhöz is van távos dimmer, ráadásul nem csak infrás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15014) macilaci78 válasza Katana28 (#15012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Praktikerben is láttam szettet bliszterben. Pontosan mihez ajánljunk megoldást?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15015) Vertigo18 válasza Katana28 (#15012) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tudod... Manapság már itthon sem kerül sokkal többe egy led-szalag és magyar gari van az alkatrészekre is... Lehet meg kellene fontolni az itthonról történő beszerzését....

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#15016) Katana28 válasza Vertigo18 (#15015) üzenetére


Katana28
csendes tag

Egyetlen szóval se mondtam, hogy külföldről akarok rendelni. Csak egyben pakkot keresek, ami jó, megbízható. Csak márkanév kell, vagy bármi ami alapján elindulhatok (amit linkeltem azt pl itthon nem találok). Azért egyben, mert nem értek hozzá, nem tudom melyik szalaghoz milyen adapter való/kell/vásárolható. Az anyagiak nem érdekesek. Egyedüli kiindulópontom, hogy 5000-6500k közötti tartományban keresek, 4m kellene és dimmelhető.

(#15017) macilaci78 válasza Katana28 (#15016) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A ledszalag dimmelhető, pont.
A ledvezérlő kérdés: lehet analóg, mint a linkelt videón: tekerős, vagy csúszkás és lehet vezeték nélküli: infrás, vagy rádiós.
A tápegységet a maximális fogyasztás szerint kell méretezni.

Mennyi fényerőre van szükséged? Mire akarod rakni a szalagot? Mire akarod használni? Szempont-e a tisztíthatóság, vízállóság?

Helyileg hol vagy? Legegyszerűbb, ha bemész egy helyi világítástechnikai szaküzletbe. A következő, ha mi összekattintunk neked egy webshopból egy bevásárlólistát.
A szalagokat 5 méteres tekercsben árulják, van olyan bolt, amelyik hajlandó vágott tekercsben is adni, de ez feláras. Ugyancsak van olyan bolt, ahol a szakaszokat vezetékkel is ellátják forrasztva, vagy csíptethető csatlakozót veszel. A bekötés egyszerű: 230 V felől konnektorba dugós tápot veszel, a 12 V felől a piros a pozitzív ág, a fekete a negatív ág.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15018) Katana28 válasza macilaci78 (#15017) üzenetére


Katana28
csendes tag

"A ledszalag dimmelhető, pont."

Látod, ennyire értek hozzá. Azt hittem külön típusnak számít a dimmelhető szalag.
Művészi munkálkodásra használnám (rajzolás, festés), tehát fényerőből annyi kellene, hogy ahhoz elég legyen. Ezért mondtam 5600-as tartományt, ha sok lenne hát veszek le a fényerőből, de ha az infó alapján tudtok jobbat mondani, én hallgatok rátok. Analóg vezérlő bőven elég, mert úgyis az asztal aljára csavaroznám, ott meg mindig elérhető, ha kell. A tekerős megoldást preferálom. Első volt a bolt, csak utána jöttem ide a kérdéssel. Ott nem találtam méretben a 4 méterhez közelit (5 métert sem), csak rgb-t akart volna rám sózni az eladó, így tudatlanságomban inkább nem is vettem semmit. Az, hogy 5 méteresekben árulják nyilván nem lenne gond, mert úgyis csak annyit használnék fel, amennyi kell. Ahogy a videóban elnézem nem valami nagy atomfizika összeforrasztani, forrasztó meg akad itthon. De ott a probléma, hogy tényleg semmi fogalmam nincs az egészről. Ha pl. 5 méterhez csomagolt tápot használok mondjuk 4 méterhez vagy annál egy kicsivel rövidebbre vágott szalaghoz, az nem fog neki túl sok kraftot adni? Azt se tudom szalagból milyet vegyek, nem akarom a házat leégetni valami kínai vacakkal.

(#15019) macilaci78 válasza Katana28 (#15018) üzenetére


macilaci78
nagyúr

így tudatlanságomban inkább nem is vettem semmit - :R
Én innen vásároltam, ez volt legközelebb. Ennek a 4000K-es változatát használom, brutál fénye van, dimmerrel kb 60-70%-ra szabályoztam le.
4 méteren 80 W-ot eszik, ehhez kell dimmert választani és 100 W-os táp illik hozzá. Ami fontos, hogy két méterenként tápláld be. Én csak 235 centit használok belőle, kb 80 centinél van a betáp, onnan megy kétirányba a szalag.
Ez a dimmer visítva elviheti, de jobb lenne egy kicsit erősebb. Esetleg jelerősítő, oké, ez rgb, azaz 3 csatornás, de egy csatornára így is jut 8A, azaz 96W, megfelel.
Jó minőségű táp, Meanwell nagyon sok laptophoz adja a gyári töltőket...
Kell még pár apróság, vezeték, csatlakozó, stb.

Az áramnak két fő tulajdonsága van: a feszültség (Volt) és az erősség (Amper). Emellett a ledszalagok egyenáramot (DC) igényelnek. A feszültség legyen a szalag névleges feszültsége, azaz 12 V. Az áram erőssége meg érje el a szalag által kívántat, különben sérül a trafó. Azért szokták a trafót 20%-kal túlméretezni, mert ennyit úgyis elfűt a trafó, 80%-os hatásfokot úgy értik, hogy 80% jut a fogyasztóra, 20% a veszteség. Áramátalakítás, hő, stb... Ha nagyobb az áramerősség, mint a szükséges, az nem gond. Ha egy táp búg, az jellemzően alacsonyabb terhelésnél jelentkezik. Ha leszabályozod a fényerőt, észreveheted.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15020) Katana28 válasza macilaci78 (#15019) üzenetére


Katana28
csendes tag

Akkor erre a boltra ránézek. Köszönöm a részletes kifejtést, ezzel már tudok mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#15021) Chaser válasza macilaci78 (#15019) üzenetére


Chaser
titán

pwm mentes?:) én is ezt néztem

___
a táp részében a hatásfok miatti túlméretezést rosszul gondolod, ha 100w van a tápra írva akkor le kell adnia, de mivel 100%-os hatásfok nincs, így annak függvénye a konnektorból felvett ehhez szükséges energia, ha pl 100w kell a szalagnak és 100w-os táp van mellette ami tudja is a ráírtakat, 83%-os hatásfoknál 120w kell neki konnektorból, 90%-nál már 110w, és a nem létező 100%-nál kellene 100w neki, túlméretezni inkább az esetleges kilengések miatt érdemes, bár ez led szalagnál elenyésző, gyakorlatban inkább a gagyi tápok miatt és mert semminek nem tesz jót a 100%-os kihasználtság hosszú távon

___
philips sceneswitch van vkinek, pwm mentes kis fényű verzióknál is, illetve van más értelmesebb gyártónak ilyen megoldása?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15022) bekecs76


bekecs76
tag

Sziasztok!
Tudja valaki minek van a képen látható két pöcök?

[ Szerkesztve ]

(#15023) Chaser válasza bekecs76 (#15022) üzenetére


Chaser
titán

jó kérdés, ha jól látom ez karton spot, fülek rögzítik, de ez a két pöcök útban van a kartonnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15024) macilaci78 válasza Chaser (#15023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor van útban, ha kisebb lukat fúrsz neki. Van több méretben is koronafúró.

bekecs76: esélyes, hogy valaki konzolra is rá lehet biggyeszteni a azt a lámpát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15025) csemberlen válasza bekecs76 (#15022) üzenetére


csemberlen
őstag

Egy műanyag lap mehet oda sorkapoccsal.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15026) Chaser válasza macilaci78 (#15024) üzenetére


Chaser
titán

tudok róla:) csak nem értettem mért nem belső perem a méret, de csemberlennek hála már megvan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15027) KilgoreTrout válasza Chaser (#15021) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nekem GU10-es SceneSwitch ízzóim vannak, nem vibrálnak a legkisebb fényerőnél sem a telefon kameráján, kellemes a fényük. Egyedül arra kell figyelni, hogy túl hirtelen kapcsolgatásnál kijöhet valamelyik a szinkronból és akkor lehet sakkozni, hogy ismét mindegyik ugyanabban az állásban legyen.

[ Szerkesztve ]

(#15028) Chaser válasza KilgoreTrout (#15027) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, ez már jó alap
egyesével lesznek, nem kell szinkronizálniuk:)

szerk: így belegondolva egy helyiségben különböző világítások azért mókás, ha mind megy nem feltétlen egyforma színárnyalattal mert nem feltétlen egyszerre voltak használva ( : mindenesetre jó alternatíva néhány helyre

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15029) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A dimmellhető LED (E27) az mit jelent? A LED fényereje szabályozható vagy a fényereje és a színhőmérséklete is?

Ezt csak 1 okostelefonos alkalmazással lehet, amit a LED. gyártója szolgáltat? Google Play-be beírtam “dimmer” és elég sok a találat/alkalmazás. Ezek csak úgy hozzáférnek bármelyik dimmelhető LED-hez?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#15030) Chaser válasza tknof1871 (#15029) üzenetére


Chaser
titán

a dimmer magát a szabályzást jelenti, tehát ha egy led dimmelhető akkor szabályozható a fényereje
ehhez külön spéci kapcsoló kell, nem olcsó, és nem mindig működik, fényerőt állít csak
philipsnek vana scene switch nevű csodája, ahhoz nem kell dimmelős kapcsoló, 3 lépésben szabályozható normál kapcsolóval, 100% leghidegebb, 50% melegebb, 10% legmelegebb - nem feltétlen ezek a pontos értékek, gugli megmondja -
vannak ún. okos izzók, azokat pedig telefonon keresztül tudod vezérelni, de az izzótól függ h mit enged, a philips megoldása úgy lehetséges, h 3 különböző színhőmérsékletű led van az izzóban
e27, e14, gu10 lényegtelen, az csak a foglalat típusa
nagy fényerőhöz ildomos hideg v természetes fehéret választani, kisebb fényerőhöz meleget, ezért is nagyon jó a philips megoldása

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15031) desigo válasza Chaser (#15030) üzenetére


desigo
senior tag

Az miből derül ki,hogy egy LED dimmelhető?
Például egy 5050-esLED szalag dimmelhető?

(#15032) Chaser válasza desigo (#15031) üzenetére


Chaser
titán

szalag mind dimmelhető, a hozzávaló táv is ha van, egyszínűhöz nem feltétlen mert nem mind dimmelős, van on/off verzió is belőle, de rgb-s az mind dimmel is, azt is lehet éppen egyszínűhöz használni, csak kisebb teljesítményt tud úgy
az izzóknál problémásabb a dimmelhetőség kérdése, de egyértelműen feltüntetik ha az, gagyikkal nem érdemes foglalkozni, arra jutottam inkább kicsit drágábban philips, az biztos tudja amit ráírtak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15033) tknof1871 válasza Chaser (#15030) üzenetére


tknof1871
őstag

A SceneSwitch LED nagyon egyszerű. Nem kell hozzá új kapcsoló, vagy távkapcsoló, vagy applikáció. Semmi plusz nem kell hozzá és működik. A cnet szerint az 5 éves garancia regisztrációval 5+5 év. Szinte túl szép hogy igaz legyen. Van "Achilles sarka" amit eltitkolnak?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#15034) Chaser válasza tknof1871 (#15033) üzenetére


Chaser
titán

En is ezt mondtam:) szemelyesen meg kell nezni
Ma osrakokat neztem egy helyen, a scrne swithre hajazo mrgoldasuk pwm-es, a dimmelhetos is, fix fenyerejuekbol volt pwm mentes, de elenyeszo a pwm-esekhez kepest, szanalmas
Lassan eljutok philips bemutato helyre is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15035) Ance válasza tknof1871 (#15033) üzenetére


Ance
őstag

Nincs. Nekem is van egy. Nagyon jó megoldás. Talán annyi a hátulütője, amit a videón is látsz, azaz egy plafonon lévő lámpában nem lesz jó, mert annyira nem erős a fénye. Ott is közel van az asztalhoz. Nekem egy olvasólámpába került, aminél az volt fontos, hogy az égő lefelé világít, nem oldalirányba kell becsavarni. Így tökéletes.

(#15036) Kernel válasza Chaser (#15034) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak így kicsit félrevezetsz másokat, mert például én hiába vontam le már korábban, hogy valami okból a PWM nálad azt jelenti, hogy "vibráló", ha jól értelmezem egyáltalán.

Amit ki is fejtettem, hogy ez téves megközelítés.

De akik később jönnek fórumozók, ők nem tudják, hogy nálad ez mit jelent. Hogyne lenne PWM-es, ha PWM-elven működik mindegyik, amelyik nem kapacitív előtétes. De az nem egyenlő a vibrálással, miután azt nem is a PWM okozza, a lámpák esetében.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15037) Chaser válasza Kernel (#15036) üzenetére


Chaser
titán

Rendben, tovabbiakban villogas mentesnek nevezem, monitorokrol ragadt ram, volt amit ugy promoztak pwm free, egyet jelentett a villogas mentessel
Mondjuk osszefoglaloba bele lehetne tenni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15038) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

Megtáplálhatom a LED szalagot két végéről úgy, hogy azt kettévágom, és összekötöm a másik "végét"? Párhuzamosan lenne, és nem hiszem, hogy a 2538-as szalagot lehet hajlítani.

Köszönöm: G.

(#15039) jeriko2 válasza desigo (#15031) üzenetére


jeriko2
tag

Dimmelhető: régebben a hagyományos izzóknál elterjedt egy fényerőszabályozási mód, triakkal levágtak a 200V váltó áramból egy darabot, így összességében kevesebb áram jutott az izzólámpára, így kevésbé világított.
Ha ezt LED-es fényforrásra alkalmazzák (amiben tulajdonképpen van egy pici tápegység), ott nem működik, mert amikor van áram, "bepótolja" a kieső áramot - ugyanúgy fog világítani. A dimmelhető lámpákban olyan elektronika van, ami együttműködik ezzel a fajta fényerő szabályozással.

(#15040) macilaci78 válasza Gabonetta (#15038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

kettévágom - tehát két különálló ledszalagot szeretnél azonos tápról hajtani. Persze, ez mehet. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15041) Gabonetta válasza macilaci78 (#15040) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszi, de akkor nem kell összekötnöm a másik végét, mintha nem vágtam volna el a szalagot, és így két végéről betáplálni azt? 2x1,5 méterről van szó.

(#15042) macilaci78 válasza Gabonetta (#15041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1,5 méterrel nem lesz gond, hacsak nem 200 led/méter. :D
Egyik végén elég mindkettőt és mehetnek párhuzamosan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15043) Gabonetta válasza macilaci78 (#15042) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#15044) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Összekötöttem 2x5 méter 5050-es led szalagot, közöttük van egy rgb erősítő. A problémám az, hogy a második felén pl. a kék szín kicsit más árnyalatú. Létezik ilyen? Látszólag ugyan olyan smd led van mindkettőn. Ugyan onnan lett rendelve, igaz abban nem vagyok biztos, hogy ugyan akkor-e.

[ Szerkesztve ]

(#15045) macilaci78 válasza Balázs1621 (#15044) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, létezik.
Ezeket pár arasznyi szakaszokból rakják össze és vágják 5 méteres darabokra. Simán lehet, hogy ott egy másik gyártásból származó szakasz van.
Nézd meg figyelmesen, nem egy ilyen toldásnál van a színváltás? Fehér fénynél is kiadja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15046) Balázs1621 válasza macilaci78 (#15045) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Hát az fsza.. Most akkor vegyek több tekercset, és válogassam össze?! Mert több, mint 17 métert kellene. :F

(#15047) macilaci78 válasza Balázs1621 (#15046) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vedd meg egyszerre és vidd vissza, ha valamelyik nem tetszik. Webshopból van 14 napod próbálkozni, személyesen meg vagy megbeszéled az eladóval, vagy ott helyben kipróbáljátok.
Én volt hogy visszamentem vezérlőt, hogy vagy nem működik, vagy én vagyok hülye hozzá. Megmutatták, hogy hülye vagyok és kiokosítottak. Illetve kedvesen az ebayről rendelt vezérlőimet is kipróbálták. :K

Ha meg messziről rendelted, akkor ez benne van a pakliban. Rátartással kell rendelni, így van esélyed kiszedegetni a nem megfelelő szakaszokat. Mivel csak 5 méteres szalagokban árulják, így a 17 méterre jut 3 méter rátartás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15048) Chaser válasza Balázs1621 (#15046) üzenetére


Chaser
titán

talán vehetsz egyben is, slightledet kérdezd meg, azt írják h kínai a kategóriás céggel gyártatnak, simán lehet h tudnak neked kérni tetszőleges hosszúságút

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15049) Balázs1621 válasza macilaci78 (#15047) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Hat ja, banggoodról van sajnos. Akkor berendelek 3-4 tekercset aztan csak kijon.... A m aradek meg megy a tv moge, vagy tudomisen...

(#15050) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Itthon nagyon dragak, kintrol 2100 ft/5 meter.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.