Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Morris válasza runner 125 (#1649) üzenetére


Morris
veterán

Itt csemegézhetsz. Egyáltalán nem olcsó sajnos, de egyszer kell megvenni és utána örök élet. ;)

(#1652) csemberlen válasza runner 125 (#1641) üzenetére


csemberlen
őstag

Szereltem már párfajta ledcsikot. Fényt nem sokat adnak , csak diszitésre jó!
Linkelve lett 4,5W-os akármi, élőben nézd meg, nehogy azt gondold, hogy egy fénycsőves alsó világitással felérnek ezek!

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1653) runner 125 válasza Morris (#1651) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, közben megtaláltam ezt a boltot is, illetve egy másikat is.
Utóbbi egész korrekt áron van és tetszik is.

csemberlen

Ha, LED soros történetre esik a választásom, akkor lesz körbe a párkányon és az összes felsőelem alján is, ezzel a megoldással:

Azt írják mindnél, h opál vagy fehér takaróprofillal. Fehér takaróval is gyengének tartanád így duplán is?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1654) Winner_hun válasza runner 125 (#1653) üzenetére


Winner_hun
félisten

120 LED/méter-es ledszalagot tegyél fel, elég lesz a fényerő. Ha nagyon biztosra akarsz menni akkor 2 sort tegyél fel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1655) Morris válasza runner 125 (#1653) üzenetére


Morris
veterán

huh, de jó ezt belinkelted. Jóval barátibb ára van amelyiket Te találtad. :K
Csak azért kontárkodtam bele a témába, mert én is ilyen profilt keresek hamarosan, de szerintem akkor az lesz amit találtál... :U :B

jah, van itt 1800 lumen/méter-es kiszerelés is[link] :Y

[ Szerkesztve ]

(#1656) moha21


moha21
addikt

Hi!

[link] erről mi a véleményetetk? 5k körül vesztegetik. Van hideg is meleg is meg közép is.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#1657) Ance válasza runner 125 (#1639) üzenetére


Ance
őstag

Lemértem, 17 cm a kilógó rész, annak a közepén vannak. Nálam egyelőre a régi halogén spotok vannak, mert a led-esnek utánaszámoltam, egyelőre nem éri meg cserélnem. Még túl drága ami jó. Kivárok. :)

(#1658) mzso válasza Morris (#1655) üzenetére


mzso
veterán

Vagy feldob öt ilyet és akkor biztos lesz elég fény. :DDD

(#1659) mzso válasza moha21 (#1656) üzenetére


mzso
veterán

Az adatokból a 900 lumenes egész jó, de van egy érzésem, hogy az drágább mint 5k. (Bár ebay szinthez képest az is jelentősen túlárazott)

(#1660) runner 125 válasza Ance (#1657) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, rendes volt tőled.

Egyelőre most ez a ledsoros megoldás nagyon szimpatikus lett. Ha, meg tudom oldani korrekt áron, akkor szerintem erre esik majd a választásom.

Winner_hun

Köszi, mentem ki a jegyzetembe ezt az infót is. :)

Morris

Volt egy kis időm, így keresgéltem. De, találtam utána már annál is olcsóbbat ugyanabból a profilból, méghozzá itt. 1695FT/m áron szerintem baromi jó.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1661) moha21 válasza mzso (#1659) üzenetére


moha21
addikt

jaja a nettó ár 5k.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#1662) Ance válasza runner 125 (#1660) üzenetére


Ance
őstag

Szívesen. Újonnan mindenképp ledes megoldást választanék én is. A helyedben mindkettőre készítenék költségvetést, meg egy kis fogyasztás számítást és annak eredménye alapján döntenék.

(#1663) Morris válasza mzso (#1658) üzenetére


Morris
veterán

úú bazz, ez de kemény lehet :Y :DDD

runner 125: Nekem ez kell majd, mert látszódni fog az egész.[link] köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1664) Gibbs válasza Morris (#1663) üzenetére


Gibbs
csendes tag

Én nemrég csináltam a konyhapulthoz led szalagos világítást. Először 2m meleg fehér szalagot vettem, de még felragasztás előtt felpróbáltam és nagyon gyenge volt a fénye, így rendeltem hozzá még 2m hideg fehéret.
A felső pult aljára, egészen a szélére szereltem az alu profilt, hogy ne a falat világítsa. Két részre bontva kapcsolható, külön-külön 2db 20W-os tápegységgel. A tápokat a felső szekrény sarkaiba rejtettem és a vezetékek csak a világítótest végénél bújnak ki a profil mögött, így nem látszik semmi, csak a 7mm magas profil és a két kapcsoló, amiket középen a felső pult aljára, hátulra szereltem. A szalag Claro 48db 5050-es led, 7,2W/m, két szalag egymás mellett (meleg+hideg). Így lett elfogadható fényerősség.
A cuccot a ledcenter.hu-n vettem, de azóta én is találtam már olcsóbbat,de ők nagyon korrektek voltak.

(#1665) Morris válasza Gibbs (#1664) üzenetére


Morris
veterán

Az ok, csak nekem egy fali polcrendszer alatt lesz és látszódni fog, mert közvetlen alatta a számítógép lesz. Nem a hagyományos konyhapult alá tervezem. Mindegy, a héten megcsinálom a polcot és majd lefényképezem. Talán úgy könnyebb lesz dönteni. :U

Ha mondjuk veszek egy olyan ledszalagot, ami kb 20w-ot eszik 1 méteren és nekem kell kb 150cm akkor ennek a fogyija 30W. Ez eddig stimmt.
Mellé egy kisebb tápegység mennyit dob még a fogyasztáson?

(#1666) Batman2 válasza Morris (#1665) üzenetére


Batman2
őstag

Mondjuk +20%,
mivel többnyire 80-85%-os hatásfokkal működnek.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1667) Morris válasza Batman2 (#1666) üzenetére


Morris
veterán

Értem, köszi!

Arra van mód, hogy a számítógép tápegységéről üzemeltessem úgy, hogy kikapcsolt szgépnél is be lehessen kapcsolni a ledsort?

Ahogy én gondolom, ahhoz rövidre kéne zárni a 24pines csatin az alaplapindító két kivezetést. Ekkor az tápegység folyamatosan megy ... és a gép is ... :F :U

(#1668) Kicsirics77 válasza Morris (#1667) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elméletileg megy akkor a gép is mivel te zárod rövidre a 2 kivezetést,így az alaplap is kap áramot...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1669) Batman2 válasza Morris (#1667) üzenetére


Batman2
őstag

A stand by +5V van csak, amit tudnál használni anélkül, hogy maga a gép, az alaplap is be lenne kapcsolva, de az meg túl kicsit terhelhetőségű, általában 5W, esetleg 10W és csak 5V.
Ehhez külön táp kell.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1670) fPApi


fPApi
őstag

Most gondolkodom a cserén és segítséget kérnék: Felfelé néző (tehát a mennyezet felé nyitott, lefelé opálos) mennyezeti lámpába lehet led lámpát tenni és ha igen, milyet érdemes? Az ilyen lámpa fénye alapvetően két részből áll: az opálos üvegen átszűrődő, valamint a fehér mennyezetről visszaverődő és nem tudom, hogy a led ilyen helyzetben hogyan viselkedik.
Például van egy ilyen lámpa, melyben van 3 db 40 W-os izzó, ki tudnám ezt leddel váltani és ha igen, milyennel?

(#1671) runner 125 válasza Ance (#1662) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mindenképpen. Azért nekem sem mindegy, h mennyit kajál meg a kb. 12 méternyi (fent és lent is) ledszalag.

Csak na, ebben az alu profilban a ledszalagos megoldás közelebb áll hozzám. Pláne, h modernebb, újabb technológia, mint a sima spot. Új konyhabútor esetén akkor már a lúd legyen... :))

Morris

Nah igen, sarokba betolva (felsőszekrény alatt) ez tényleg jobb, hisz a döntöttsége miatt nekem is megvilágítaná a munkalapot, viszont ez árban már jóval drágább, mint a sima L profil.

Gibbs

Pár fotót nem tennél fel róla?
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1672) Morris válasza Kicsirics77 (#1668) üzenetére


Morris
veterán

Kicsirics77, Batman2: Ettől tartottam. no sebaj, kap egy kis tápot. Az bőven elég lesz.

runner 125: Hát igen, sajnos, valamit valamiért :o :)

[ Szerkesztve ]

(#1673) Batman2 válasza fPApi (#1670) üzenetére


Batman2
őstag

1-2 száz hozzászólással ezelőtt egyik kollega egy ilyen átalakítást írt itt le, keress vissza !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1674) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

kész a szegényember led világítása a polcra
20x20-as fehér kábelcsatorna 50cm hosszú darabok 6 melegfehér 5mm led benne 8 cm-es távolságban
első nekifutásra szerintem nem lett rossz,kép később ha be lesz szerelve,márha érdekel itt ez valakit is :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1675) mzso


mzso
veterán

Nekem az nagyon nem tetszik a LED szalagoknál, hogy kijön 150 LED-re 30W, viszont abból csak 150*(3,5*0,02)=10,5W a LED-ek teljesítménye a többit arra használod, hogy fűtsél az ellenállásokkal. Erre még rájön a táp vesztesége és a ledek hatékonyságból adódó veszteség.
Plusz amit valaki korábban említett, hogy túl vannak vezérelve. Korábban rendeltem tesztnek két kis darab szalagot. És tizenkét volton 40 mA helyett inkább 80 közelében volt az áram mindkettőnél, kb 10,01 voltnál volt a megfelelő 40 mA.

(#1676) Batman2 válasza mzso (#1675) üzenetére


Batman2
őstag

Ha hatékonyabbat szeretnél, akkor viszont meg kell csinálnod saját magad a szalagot !
A tápot az elvileg áramgenerátoros, tehát alkalmas ellenállsá nélkül is hajtani a LEDeket, legfeljebb állítani kell rajta.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1677) Batman2 válasza Kicsirics77 (#1674) üzenetére


Batman2
őstag

Természetesen ! :K

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1678) Kicsirics77 válasza Batman2 (#1677) üzenetére


Kicsirics77
veterán

na a hétvégén fel lesz szerelve ahová szántam és lesz majd kép is akkor...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1679) runner 125 válasza mzso (#1675) üzenetére


runner 125
nagyúr

..megmondom őszintén, ezekhez tök hüle vagyok. Elektromosságot soha nem vágtam. Hozzávetőlegesen FT-osítva nagyjából mennyi energiát enne meg 12 méter ilyen LED szalag 1 óra alatt? Nyilván beleszámolva akkor a táp veszteséget is.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1680) Dluinet válasza runner 125 (#1679) üzenetére


Dluinet
nagyúr

3,50Ft/óra

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1681) Kicsirics77 válasza Dluinet (#1680) üzenetére


Kicsirics77
veterán

havi szinten nem is lenne sok ha rendesen bevilágítana például egy szobát

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1682) runner 125 válasza Dluinet (#1680) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az pcsa, ez kell nekem. :)
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1683) Dluinet válasza runner 125 (#1682) üzenetére


Dluinet
nagyúr

de a fényereje is pcsa, díszítésre tudod használni vagy 20-cm-ről megvilágítani valamit

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1684) runner 125 válasza Dluinet (#1683) üzenetére


runner 125
nagyúr

A felső párkányra csak annak szánnám, viszont a felsőszekrények aljára azért raknám, h a munkalapot megvilágítsa.
Oda akkor tervezzek inkább 5050-es LED sorral?
Mondjuk ez már árban is húzósabb, és a fogyasztása is gyakorlatilag 3x-osa, de gondolom akkor a fényereje is.
64cm-ről kellene megvilágítania a munkalapot.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1685) Winner_hun válasza runner 125 (#1684) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezen csak 60 db van egy méteren.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1686) mzso válasza Batman2 (#1676) üzenetére


mzso
veterán

Ez az én nagy gondom. :) (Mondjuk áramgenerátoros tápot sem nagyon láttam csak ilyen 12 voltosokat, gondolom azért nincs az egyik mert a másik sincs. :) )

A másik, hogy nincsenek 5000K-sak. Amit kinéztem az csak 6500K/3500K verzióban van. Ha lehet hinni valamit az adatoknak akkor kb kétszer olyan erős mint az 5050-es. Mindenesetre olcsóbb.

Egy 5000K-sat találtam, de az nagy és van egy olyan érzésem, hogy az közel sem olyan hatékony.

(#1687) gboszi válasza runner 125 (#1684) üzenetére


gboszi
senior tag

Nekem ez egy régebbi alkotásom, most jön majd az uj 5050 led ami nálam is a konyhapult felett lesz. Bemarva kb 4-5mm-

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1688) runner 125 válasza Winner_hun (#1685) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hopp, igaz.
Dobtam nekik egy e-mail-t, 120LED/m -esből csak sárga fényűt látok, de nekem fehér kell.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1689) Dluinet válasza runner 125 (#1688) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Úgy szokták, hogy fele hideg- fele meleg fehér.
Ha illik az enteriőrhöz, akkor lehet csak hideg fehér.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1690) runner 125 válasza gboszi (#1687) üzenetére


runner 125
nagyúr

Frankó, jól néz ki. :K

A konyhabútor sajna most eléggé megcsapja egy időre a költségvetést, de majd később én is szeretnék játszadozni hasonló megoldásokkal. Régóta tervezek a tv-m hátha mögé, körbe egy ledosrt, ami szépen világítana mögüle. Ami késik az nem múlik. :))

Dluinet

Legfőbb problémám, h nem láttam még élőben ilyen ledsort világítani, így lövésem nincs, h kombinálva milyen hatást kelt.
A lényeg, h a felsőpárkányban csak díszként funkcionálna, alul viszont szeretném, ha korrekten világítaná a munkalapot. Épp ezért arra takaró sem megy, csak simán az L profil mögé rejteném.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1691) Batman2 válasza runner 125 (#1684) üzenetére


Batman2
őstag

3x-osa, mert az 5050-es LED 3db. 20mA-es kristályt tartalmaz, egy tokba integrálva.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1692) Gibbs válasza runner 125 (#1671) üzenetére


Gibbs
csendes tag

A pult megfelelő megvilágításához az én tapasztalatom szerint legalább méterenként 14-15W szükséges.
[L:/dl/upc/2012-11/13/301347_x4v3f97uzqhcgvao_dscn7846.jpg](IMG:/dl/upc/2012-11/13/301347_x4v3f97uzqhcgvao_dscn7846.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2012-11/13/301347_sigaonmlnjrm1unq_dscn7847.jpg](IMG:/dl/upc/2012-11/13/301347_sigaonmlnjrm1unq_dscn7847.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2012-11/13/301347_usyd8zxxsjmuusjf_dscn7848.jpg](IMG:/dl/upc/2012-11/13/301347_usyd8zxxsjmuusjf_dscn7848.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2012-11/13/301347_iqomqgvtbfkssvsa_dscn7850.jpg](IMG:/dl/upc/2012-11/13/301347_iqomqgvtbfkssvsa_dscn7850.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]
Öt fotót akartam beilleszteni, de úgy látszik, egyszerre csak egyet lehet. Ez az első.

[ Szerkesztve ]

(#1693) Gibbs válasza Gibbs (#1692) üzenetére


Gibbs
csendes tag

A felső szekrényben vannak a tápok.

(#1694) Gibbs válasza Gibbs (#1693) üzenetére


Gibbs
csendes tag

Alulról csak ennyi látszik:

(#1695) Gibbs válasza Gibbs (#1694) üzenetére


Gibbs
csendes tag

Így világít:

(#1696) runner 125 válasza Gibbs (#1692) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jól néz ki, és frankón is világít.

A 120 LED/m-es szalag amit néztem, csak 9,6W/m. 60LED/m-esből (5050) viszont van 14,4W/m-es.
..csak, fentebb Winner javasolta, h vegyek majd 120LED/m-est, a kellő fényerő miatt.

Noh most akkor a kettő közül melyikkel járok jobban?
Neked milyen van fent?

mod.
Jah és több fotót is be tudsz illeszteni egy hsz.-ba. Miután betallóztad és felöltötted, van egy "Új kép feltöltése a szöveghez" link. Bal első.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1697) Gibbs válasza runner 125 (#1696) üzenetére


Gibbs
csendes tag

Úgy emlékszem, hogy a 120db-os szalagon 3528-as, kisebb ledek vannak. 5050-esből úgy tudom nincs 120 db-os, de a hozzáértők majd kijavítanak. Rá kell keresni. Az enyémen 48 db 5050-es van méterenként, ez ad 7,2W-ot.

A fotó beillesztésnél úgy csináltam, ahogy írtad, fel is sorolta a fotók adatait, de nem illesztette be a
fórummotor.

[ Szerkesztve ]

(#1698) Batman2


Batman2
őstag

A W/m nem minden !
Ugyanis vannak hatákonyabb és kevésbé hatékony LEDek, a lumen fogja megmondani, hogy mennyi fényt fognak produkálni !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1699) Vled válasza Gibbs (#1697) üzenetére


Vled
csendes tag

Így van, 3528-as led szalagból a 120 ledes a legnagyobb, 5050-es szalagból a 60 ledes. (Létezik ettől több, meg dupla soros, de Magyarországon nem terjedt el.) Ezeknek a névleges fogyasztása 9,6W illetve 14,4W. De a méréseim szerint ezt csak akkor adja le, ha mindkét végén megkapja a 12 voltot. Ezektől kisebb szalagot nem érdemes konyhapult világításra használni. Az alu profil jó dolog, mert elvezeti a hőt és a szalag meghálálja. (Tovább működik). Viszont ha opál plexit raksz elé, értelemszerűen veszít a fényéből. Szerintem nem érdemes. Úgyse fogod a ledsort bámulni. :) A tápokról meg annyit, hogy amit ledekhez ajánlanak kapcsolóüzemű tápoknak minimális az áramfelvétele. Most mértem fogyasztásmérővel terheletlenül. A 30 wattos tápnál semmit nem mutatott, a 60 wattosnál 2 watt fogyasztást jelzett.

www.led24.hu

(#1700) Batman2 válasza Vled (#1699) üzenetére


Batman2
őstag

Fogyasztóval terhelve mérdd az áramfelvételét, akkor irányadó és számolható a vesztesége is, amennyiben megméred a fogyasztó által felvett áramot is !
Így lehet hatásfokot számolni !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.