Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13073) Ance válasza kola99 (#13068) üzenetére


Ance
őstag

Azért a 2012-es modelleknél már nagyon kell majd vigyázni, ahogy olvastam. Mostanában mindent feláldoznak az energiatakarékosság oltárán.

1. egyre csökken a blacklit ledes tévék száma, mert az fogyaszt a legtöbbet és rosszul néznek ki a fogyasztási adatok

2. a blacklit után ugye bejött az edge led, amit a képernyő alsó, felső, hosszanti oldalára tettek mely által romlott az egyenletes képminőség

3. 2011-ben kitalálták, hogy további fogyasztáscsökkenést jelent, ha nem a hosszanti oldalra teszik a ledeket, hanem a két rövidebb oldalra, aminek kiváló negatív eredménye, hogy egyes tévéken a két oldalon van egy fényesebb csík, mert a fényelosztó réteg nem tökéletes

4. Egyes hírek szerint a további fogyasztáscsökkentés érdekében 2012-ben már megjelennek azok a tévék, ahol csak 1 oldalon :Y lesz ledsor (nem tudom, hogy a hosszabb, vagy rövidebb oldalon) és majd így már nagyon keveset fogyaszt és az már milyen jól néz ki. Persze állítólag olyan szuper diffúzort csináltak, ami aztán az 1 ledsor ellenére egyenletesen fogja a legtávolabbi sarokba is elosztani a fényt, de az idei példák alapján ebben nem túlzottan hiszek, főleg, hogy mindenen spórolnak.

Szóval: nem nagyon várnám a 2012-es modelleket. Egyben én reménykedem a legjobban, hogy ne legyen igazam :O

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.