Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42751) hcs57 válasza csucsu69 (#42743) üzenetére


hcs57
őstag

Hasonló tudás, különböző design, te fogsz választani.. tiéd a döntés. Valószinüleg a Philipset venném, nekem a 32PFL7864H van.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42752) anrab válasza Skyfish (#42749) üzenetére


anrab
addikt

örülök hogy jó lett, de szerintem tegnap belenyúltál valamibe és azért maradt meg. ma ne kapcsold ki és holnap is írd meg hogy maradt-e? ha nem akkor service! bár a fw-t várd meg.

(#42753) emre33 válasza Tyca (#42747) üzenetére


emre33
addikt

na stop.

3x látsz egy képkockát. ? Mindegy hogy egy képkockát mennyi ideig látok. Baj az hogy két KÜLÖNBÖZŐ képkocka közt mennyi mozgás telt el.

Két különbőző képkocka közt ha az ember úl nagy távolságot tett meg, akkor fog akadni.

Ezen nem segít ha egy képkockát x ideig mutatod meg.

Erre van a sok hülye képkitalálós módszer.

Ahelyett hogy 48 FPS-el készülnének a filmek. Vagy még a 30 is elég lenne NTSC.

Itt lett egyébként a BLU-RAY szabvány elcseszve.

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#42754) Tyca válasza emre33 (#42753) üzenetére


Tyca
senior tag

ok, lehet, hogy a moziban főleg a villódzzás elkerülése miatt ismételnek meg minden képkockát 3-szor, de tény, hogy ott így csinálják.

(#42755) guriga1234 válasza Tyca (#42747) üzenetére


guriga1234
addikt

A moziban azért látsz többször egy képkockát, hogy ne érezd azt, hogy vibrál a kép.

(#42756) guriga1234 válasza emre33 (#42753) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha valami nagyon szaggat, az két ok miatt lehet:
- van frame drop (ez bárhol lehet a láncban, akár adó, akár vevő oldalon)
- kicsi a zársebesség (a felvételnél)

(#42757) emre33 válasza Tyca (#42754) üzenetére


emre33
addikt

igen, de ugyan ugy szaggat moziba mind itthol.

Igen, villogás elkerülése miatt vevítenek 3 képet

Ha itthol meglátod mi a különbség a 100hz és a nem 100hz közt, akkor moziba is fogod látni, hogy milyen képminőséget tudnak a mai mozik.
Sok év kell még hozzá mire a 24hz eltünik. Sajnos

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#42758) adriankoooo válasza Bakkara (#42728) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Es milyen csavarokat adnak hozza? Csavarhuzo fejut? En mindenkeppen lecserelnem M6_os imbuszfejuekre, azt tudod a legjobban behuzni es nem csuszik at a feje.

(#42759) sztomika123


sztomika123
csendes tag

üdv
holnap veszek tv-t, már fogalmam sincs melyiket, olvastam hideget-meleget, de nem tudok dűlőre jutni. Egyszer írjátok mindent lejátszik a Samu, az LG-vel gondok lehetnek, az LG-nek szebb a képe... ááá, számítógépes összekötés, szaggat a kép...
Továbbra is kérdésem, ha valaki tud érvekkel segítsen:
LG 37LH5000
LG 37LH7000
Samu 37B650
Samu 37B620
köszi

[ Szerkesztve ]

(#42760) #41635072


#41635072
törölt tag

Ezek a rángatózások nálam is eléggé szembetűnőek.
Ezen segít a 100/200/600Hz? Vagy az csak az elmosódáson javít?

Egyébként anno direkt 24p-s tv-t vettem 3:2-es pulldown-al. Most ez mire is jó, mert anno nagyon istenítették. Mert pl gépről inkább 60Hz-en küldöm át a filmeket, mert 24Hz-n szembetűnöbb a szaggatás. :U

[ Szerkesztve ]

(#42761) Tyca válasza emre33 (#42757) üzenetére


Tyca
senior tag

Azért nem teljesen úgy szaggat, mint a moziban, ahol minden képkocka 3x jelenik meg, mert 3/2-2/2-nél mondjuk minden páratlan képkocka háromszor, minden páros viszont csak kétszer jelenik meg, ezért mondtam, hogy aszimmetrikusabb a rángatás...

Van ez a tesztprogi Ez elsősorban lcd monitorok tesztelésére alkalmas, de tv-re is jó. Az lcd monitoromon pl. a Flag tesztben utánhúzással, de folyamatosan mennek a zászlók, míg a tv-n hol folyamatosan halad - hol meg egy kicsit bereccen...

(#42762) Barnes válasza guriga1234 (#42748) üzenetére


Barnes
aktív tag

Nekem is hasonló kérdésem van

az igényeim: rá tudjam kötni a laptopomat (TOSHIBA A300) és tudjak rajta játszani, valamint tv nézésre szeretném használni.
erre tudtok valami jó alternatívát(kat)?

max 120 lenne a bruttó ár

(#42763) oyko


oyko
tag

Valaki meg tudná mondani, hogy Sony KDL 40Z5500 -nál hogyan lehet a szervízmenüt elővarázsolni!

A " info, 5, vol up, standby kapcs " lenyomása nem vált be!

Ha kikapcsolt állapotban nyomom le az alábbi bill kombinációt, akkor csak egy szervíz infót mutatja a tv!

Márk

(#42764) Gááboor válasza anrab (#42702) üzenetére


Gááboor
tag

Na ez így érdekes, csak lehet a puding próbája az evés és hát mi van ha nem ízlik. Az élettartamról nem is beszélve, bár tudom a led maga sokáig bírja.

Egyébként a LED-nek vagy az LCD-nek van jobb képe az sd forrásoknál vagy a TV műsoroknál?

Az usb csatolón keresztül képesek az lcd-k avit lejátszani? Gondolom a filmkódolása befolyásolja azt. Tapasztalat van? És a gyakorlatban az ethernet itt hogyan használható?

(#42765) #41635072 válasza #41635072 (#42760) üzenetére


#41635072
törölt tag

Még annyit tennék hozzá, hogy az én televízióm 5:5 pulldownos. De ahhoz meg nem 120Hz kéne? :F

(#42766) guriga1234 válasza Barnes (#42762) üzenetére


guriga1234
addikt

Szerintem tévéműsorhoz és egyéb műsorforrásokról filmnézéshez tévét érdemes venni, PC-t meg monitorra kell kötni. A kettő együtt csak kompromisszumos megoldásokkal megy, én meg nem szeretem a kompromisszumokat. Ezért van külön tévém és monitorom. Ezzel persze itt sokan nem fognak egyetérteni, de éppen ezért azokat kérdezd inkább, akik monitorként is használják a tévéjüket.

(#42767) camalot válasza guriga1234 (#42748) üzenetére


camalot
tag

Hát dvb-t tuner, mpeg4 dekódoló, most már működő mindigtv miatt gondolom kell - nem érdemes plusz 30k-t kidobni rá. Ahol használnák ott egyelőre tányéros digi van, de azért tv-t nem egy évre vesz az ember. Samu b530 -108k?

[ Szerkesztve ]

(#42768) pbalu


pbalu
aktív tag

Sziasztok!
Lenne olyan kedves akinek Samsung LE32B530 típusú LCD-je van hogy megméri a pontos szélességét? A leírás ugyanis nem egyértelmű: rajzon 795mm máshol 801mm-t ír... és pont ennyin múlik beférne-e a helyére.
Köszi, Balu

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#42769) Barnes válasza guriga1234 (#42766) üzenetére


Barnes
aktív tag

igazából csak focis játékot játszanék ketten haverommal, ami nagyobba jobban adja mint egy akár 22"-os monitoron. úgyhogy csak ilyen jellegű játékra kéne, a többi az tv nézés lenne rajta.
esetleg így valamit?
a samsungtól a B530 az milyen?

(#42770) anrab válasza Gááboor (#42764) üzenetére


anrab
addikt

LED háttérvilágításra, vagy LED él háttérvilágításra gondolsz? mert a tv-k mindegyik LCD tv csak a háttérvilágítása külömbözik. majd jönnek az OLED tv-k. de az egy teljesen más technológia megint.
usb-n lejátszák az avi fájlokat. az mkv-t nem.
az eternet kérdés nem tudom mire vonatkozik.
egyébként megy a DLNA az internet és a widgetek. van amelyik wifi-n van amelyik vezetéken.

(#42771) anrab válasza Tyca (#42761) üzenetére


anrab
addikt

ez a progi érdekes! áthúztam a tv-re és akkor is a moncsin indult el!

(#42772) guriga1234 válasza camalot (#42767) üzenetére


guriga1234
addikt

Nézz meg egy olyat. Ha az tetszik, akkor azt kell megvenni.

(#42773) guriga1234 válasza Barnes (#42769) üzenetére


guriga1234
addikt

Szerintem focizni nem számítógépen kell, de lehet, hogy ez csak az én hülyeségem.

(#42774) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!
Engem az érdekelne, hogy melyik jobb az LCD vagy a Plazma? Esetleg más?

LCD monitoroknál hallottam olyat, hogy némelyik pixel/pixelek (egymás mellől) elmegy a képernyőről, ami néha zavaró lehet. Az LCD tv-nél is van ilyen? Mert mondjuk gondolom vannak egy páran akik nem csak 3-4 évre vesznek ilyen TV-ket, hanem tovább és hát meddig bírja pixelhiba nélkül.

Live poor, die ritch.

(#42775) #41635072 válasza gyáliSanyi (#42774) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én LCD-t ajánlom, most nem részletezem miért.

A pixelek sehova sem mennek a képernyőről.
Pixelhiba pedig gyártás során szokott lenni, tehát amikor kibontod, akkor lesz látható, később nem igen alakulnak ki.

[ Szerkesztve ]

(#42776) Barnes válasza guriga1234 (#42773) üzenetére


Barnes
aktív tag

jó, de mégis
mi a vélemény a B530-asról?

(#42777) anrab


anrab
addikt

ez az USB-ről való filmnézés nagyon érdekes ahogy 3D hatása van. akárhányszor lejátszok pen-ről, ezen mindig elcsodálkozom. kár hogy csak avit tudok lejátszani.

(#42778) tomb


tomb
csendes tag

Kb. 1 hete használom a 46B650(SQ04) TV-met, így gondoltam írok néhány gondolatot, hátha hasznos lesz valakinek. Előtte egy felső kategóriás LG-t, egy 37LY95-öt hajtottam, tehát a FullHD TV nem ismeretlen számomra.
Az antennajel kábel TV-s, tehát jó közepes minőségű.
Nos. A két TV ég és föld. Azért nagyon látszik a két év technológiai fejlődése, ill. a spec. megoldások a Samuban. Az analóg csatornákon sokkal szebb, tisztább, kontrasztosabb a képe, vsz. a külön chipnek köszönhetően. Azt hiszem, az mindennél többet mond, hogy a 46 colos TV-n sokkal jobb analóg kép van, mint az előtte lévő 37-esen. Digit-en pedig egyszerűen tökéletes a kép. Elsőre megtalált vagy 70 TV és rádió csatornát, persze ebből az a bizonyos 5-6, ami nem kódolt. Az M1 HD-ban gyönyörű, és nagyon látszik mikor natív HD és mikor felkonvertált a kép.
A lejátszó funkciói is nagyon jók. Olyan AVI-t is sikerült vele lejátszanom, amit a Popcorn A110 sem játszott le. Ennek a hangja MPEG1-es. DTS-es mkv-t valóban nem visz.
Popcornról HD anyagot lejátszva. Na ez a non plus ultra. Tökéletes, tűéles, hihetetlen kontrasztos kép, semmi ugrálás vagy mosódás.
A képbeállítás szerintem gyárilag nem rossz, én állítgattam sokféle leírás alapján, de végül a normál beállításnál maradtam, kissé lecsökkentett háttérvilágítással és fényerővel.
A 100 Hz nekem nem jön be. Nehéz megfogalmazni a különbséget, olyan a kép mintha műteremben vették volna fel és még mintha a kép is csúszna a hanghoz képest. Kikapcsolva rögtön visszaáll a tökéletes kép érzete.
A hangja tényleg picit doboz, az LG-é jobb volt, de filmeknél úgyis az erősítő szól. Lehet, hogy az annak is köszönhető, hogy nem előrefelé sugároz.
A bekapcsolás, csatornaváltás és a menü navigálás sebessége elfogadható, nekem nem tűnik lassúnak.
Az LG távirányítója szebb és funkcionálisabb volt, de hát nem lehet minden tökéletes.
Ingadoztam, hogy ezt vegyem vagy a 40B6000-et. Azt kell mondjam, szerintem jól választottam, eddig tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
Ja és fekve hoztam haza Budapestről (kb. 100 km) a kocsiban, semmi baja nem lett.
Ennyi. Bocs ha kicsit hosszú volt.

(#42779) anrab


anrab
addikt

két napja jól ment az EPG-m! most beléptem, a duna hd nem volt betőltve, rákattintottam és rögtön elcsúszott az idő!
most kivettem a kedvencekből az megy hd, mkettő hd-val együtt. /philips/
samunál nem tudom hogy van.
kihúz-bedug, minden jó. /egyenlőre/

(#42780) Tyca válasza anrab (#42771) üzenetére


Tyca
senior tag

Az elsődleges kijelzőn indul el. Állítsd át a tv-t elsődlegesre a teszt erejéig...

(#42781) anrab válasza tomb (#42778) üzenetére


anrab
addikt

sok örömet a tv-hez! :C

(#42782) Gááboor válasza anrab (#42770) üzenetére


Gááboor
tag

Természetesen nem az OLED- re gondoltam.

DLNA val kapcsolatban van tapasztalata bárkinek? Egészen érdekesnek hangzik ha PC-ről fotót vagy videót tudok küldeni a tv-re ..jól értem?

[ Szerkesztve ]

(#42783) anrab válasza Tyca (#42780) üzenetére


anrab
addikt

jó volt! :C
eljátszottam vele! minden simán ment nekem és tiszta volt.

(#42784) anrab válasza Gááboor (#42782) üzenetére


anrab
addikt

nem tudom melyik a jobb háttérvilágítás! amit üzletben láttam, ugyan olyannak tűnt mind a kettő hd anyagnál.
fent samu b6000
alul philips 3xxx
nem küldöd a pc-ről hanem a tv-vel hívod le az anyagot. megjelenik a megosztott tartalom a tv-n és a tv távirányítójával navigálsz, indítod a filmeket, tekersz, stb.

[ Szerkesztve ]

(#42785) tomb válasza anrab (#42781) üzenetére


tomb
csendes tag

Köszi, megvan. Volt aki óvott a Samsungtól, de nem bántam meg.

(#42786) guriga1234 válasza Barnes (#42776) üzenetére


guriga1234
addikt

Nekem nem az van. Fogadd el ezt véleményként. Egyébként is az a lényeg, hogy neked mi a véleményed róla, nem pedig az, hogy másnak mi.

(#42787) guriga1234 válasza Gááboor (#42782) üzenetére


guriga1234
addikt

Amikor képet, vagy videót küldesz pc-ről a tévére, az ugyanaz, mintha monitorra küldenéd. A DLNA más. Ott a tévé szedi a gépedről, és nem a géped küldi a tévére (bár mindkét esetben a gépről megy a tévére. Egyes esetekben a küldés is megvalósítható)

(#42788) Gááboor válasza anrab (#42784) üzenetére


Gááboor
tag

végül is mind1 nekem küdöm vagy fogadom. :) A youtube teli van olyan videokkal ahol mobilról küldik a fotót vagy videot a tv-re.... örület.
De ez működik nagyobb bitrátájú filmekkel is a wifi-n?

Ez a kettő, amit eddig megnéztem. A philipsnek ha jól értem alapból benne van vezeték nélküli kapcsolat lehetősége a samunál meg kell egy USB adapter még.
Philips 32PFL8404H
Samsung LE32B650T2WXXH LCD
De tv műsorra melyik a jobb?

guriga1234: Értem. Végül is így kényelmes, ez a lényege. Még nem használtam ilyet és nem tudom érdemes e 20 -30 ezerrel többet adni.

[ Szerkesztve ]

(#42789) anrab válasza Gááboor (#42788) üzenetére


anrab
addikt

működik N-es router kell azt hiszem, de majd valaki megmondja mert nekem vezetékes a kapcsolatom.
csak a 9xxx széria tudja a vezeték nélküli és a vezetékes adat átvitelt. a 8xxx vezetékes kapcsolatban van a routeren keresztül a számítógéppel és internettel.
abban a nagy többség egyetért hogy tv műsorra a philips a megfelelő választás. hd anyagnál mindkettő jó szerintem.
mediában a samu tud .mkv-t lejátszani a philips nem. azt hiszem a többit mindkettő tudja. legalábbis a fontosabbakat.
a philips-el lehet internetezni, és sok-sok widget van benne.
a samu két widget-et tud az internetről. you tube és időjárás.
nekem ennyi jutott eszembe. a többit majd hozzá teszi valaki, pro-kontra.

(#42790) guriga1234 válasza Gááboor (#42788) üzenetére


guriga1234
addikt

Pont a mobiltelefon tartozik az egyes esetek közé.

(#42791) guriga1234 válasza anrab (#42789) üzenetére


guriga1234
addikt

A samunál lehet a Yahoo-s widgeteket is használni, ott alapból nagyobbak a lehetőségek, de a youtube-os lejátszó abban egy rettenet. Keverve viszont sajnos nem lehet. Vagyis vagy az Accu-s időjárás és youtube, vagy a Yahoo-s widgetek.

(#42792) Barnes válasza guriga1234 (#42786) üzenetére


Barnes
aktív tag

pont azért kérdezem mert még nincs véleményem róla :)
de ha hallott valaki valamit azt megköszönném, nagyon szutykot nem akarok venni :)

(#42793) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Olyan kérdésem lenne még, hogy ugye mi a régi TV-n 3:4-es felbontásban nézzük a TV csatornákat. Ez a "nolmál, megszokott" módban nem torzul a kép, de gondolom egy szélesebb vászon már széljelebbhúzza az egész képet.
Ez hogy jelentkezik egy FULL HD (16:9) tv nél? Van rá valami korrigálási mód?
(Ez addig gond még nem megy minden adás HD-ba és szélesvásznúba.)

Live poor, die ritch.

(#42794) guriga1234 válasza Barnes (#42792) üzenetére


guriga1234
addikt

Megnézted már a saját szemeddel? Próbálgattad?

(#42795) guriga1234 válasza gyáliSanyi (#42793) üzenetére


guriga1234
addikt

Van rá mód.
3:4-es tévéről nem tudok, 4:3-as van.
A HD és a szélesvásznú nem egymás feltételei. Szélesvásznút lehet analógban is adni (adnak is), és digitálisan is. A HD a felbontásra vonatkozik, nem a képarányra.

[ Szerkesztve ]

(#42796) Barnes válasza guriga1234 (#42794) üzenetére


Barnes
aktív tag

bemutató adást láttam rajta az szép volt, viszont tv adást még nem tehát azzal még nincs tapasztalatom sajnos :S

(#42797) guriga1234 válasza Barnes (#42796) üzenetére


guriga1234
addikt

A demo anyagok mindegyiken szépek. Menj el megint és nézd meg tévéadással is.

(#42798) emre33


emre33
addikt

Hd film nézésekor (popcorn) az élességet mennyire szoktátok beállítnai? (samsung le40b650)

Van különbség 0 és 100 közt.
0-nál mindha elmosná a képet
100-nál megl átszik minden szemcse is

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#42799) anrab válasza emre33 (#42798) üzenetére


anrab
addikt

tedd 50-re! :DDD
hogy lehet a HD szemcsés?

[ Szerkesztve ]

(#42800) camalot


camalot
tag

Ha kitolnám a költségvetés határát 140k-ig, ez [link] jobb választás lenne mint egy fullhd 82 centis lcd? 2-4 méterről, főleg sd-re.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.