Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43551) guriga1234 válasza BBéci (#43545) üzenetére


guriga1234
addikt

Ne vedd személyeskedésnek, csak kíváncsiságnak. Hol is tesztelsz te? Vagy csak a privát véleményedet írod itt le, mint tesztet? A komoly tesztelők a saját oldalukon tartják a kapcsolatot az érdeklődőkkel, nem pedig máshol osztják az észt.

(#43553) BBéci válasza guriga1234 (#43551) üzenetére


BBéci
titán

Miért észosztás a véleményem? Akkor a tiéd is az?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43554) Lipton válasza guriga1234 (#43541) üzenetére


Lipton
őstag

Statisztikailag ez nem igaz :)

(#43555) guriga1234 válasza BBéci (#43553) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem az utóbbi 2-3 hozzászólásoddal kapcsolatban kérdeztem, hanem a korrábbiakkal.
Én többnyire tényeket írok, nem pedig szubjektív dolgokat, minősítgetni meg nem szoktam.

(#43556) guriga1234 válasza Lipton (#43554) üzenetére


guriga1234
addikt

Te nem statisztikát kértél, hanem valószínűséget.
PS: a valószínűségszámításba azért ne menjünk bele, mert nem ismerjük a szükséges adatokat. Mivel nem ismerünk adatokat, így az 50% az egyetlen értelmes válasz.

(#43557) BBéci válasza guriga1234 (#43555) üzenetére


BBéci
titán

Az audiovizuális eszközök tesztelése 80 %-ban szubjektív, nézzük és hallgatjuk a készülékeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43558) guriga1234 válasza BBéci (#43557) üzenetére


guriga1234
addikt

Az igazi tesztek mérési eredmények alapján készülnek, és csak minimális mértékben szubjektívek.
Amiről te írsz, az csak egy magánvélemény, a teszt fogalmához nem sok köze van. Ilyen alapon itt mindenki tesztelő.

[ Szerkesztve ]

(#43559) BBéci válasza guriga1234 (#43558) üzenetére


BBéci
titán

Ebben óriási tévedésben vagy! Mit lehet mérni egy LCD tévén? Fényerőt, kontrasztot, CIE ábrát, de ha ezek az adatok képeznék a megjelenő cikk túlnyomó részét, a kutya sem lenne rájuk kíváncsi.
Az 1999. 03-as szám óta az összes német Video magazin itt van mellettem a polcon, felette a Hifi Test, Home Cinema Test és a Heimkino utóbbi 10 évfolyamának lapjaival. Nem a levegőbe beszélek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43560) guriga1234 válasza BBéci (#43559) üzenetére


guriga1234
addikt

Annál azért több dolgot lehet mérni, de mindegy. Nem nagyon hat meg, hogy pár populáris magazinból hány példány van melletted, attól az még nem jelent minőséget, csak mennyiséget. Persze a vásárlók egy részének csak az számít, hogy mit írnak le valahol, nem pedig a saját tapasztalata, és ez nagy hiba.

(#43561) ORCA58 válasza #46372352 (#43525) üzenetére


ORCA58
addikt

A PANASAONIC saját gyártású IPS ALPHA panelt használ. Ezeken a paneleken oldalról sem torzul a szín, és legjobb a szín visszaadása is. Hátránya a nem tökéletes fekete és alacsonyabb kontraszt.

A 40" -osban van S IPS panel, abban a méretben nem gyárt panelt.

(#43562) Fidel76 válasza BBéci (#43559) üzenetére


Fidel76
tag

Na most ha nekem megvan a playboy összes száma akkor én tesztelő vagy szakértő vagyok szexbe :F
(sajnálom ezt nem bírtam kihagyni):)

(#43563) BBéci válasza guriga1234 (#43560) üzenetére


BBéci
titán

A trustedreviews szerintem jó tesztoldal, semmilyen mérési eredményt nem közöl.
Melyik az a teszt, amit jónak, értékesnek tartasz?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43564) macikos


macikos
addikt

[link]

A Bxxx-ekben, tehát a 2009-es modellekben van ilyen?

(#43565) Szotyi25


Szotyi25
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Vettem egy Samsung 32b530-as tv-t és azt vettem észre hogy bekapcsolom a távirányítóval, megnyomom 2-3 szor utána 20-30 másodpercig nem reagál semmire, aztán megint minden müxik. Ezt csak bekapcsolás után produkálja. Találkoztatok már ezzel a jelenséggel? :F
Az észrevételeteket és véleményeket előre is köszönöm!

Üdv.: Zoli

(#43566) BBéci válasza Fidel76 (#43562) üzenetére


BBéci
titán

Arról volt szó, hogy milyen a mérések és a szubjektív részek aránya egy tesztben.
Hogy jön ide a sex?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43567) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenn szükségem.
Olyan gond van a Samsung LE32R41 LCD TV-mmel, hogy néha (van amikor óránként van, amikor csak pár nap után) bezöldül a kép. Ha kicsit megnyomogatom a burkolatot több helyen, akkor visszajön a tiszta kép. Ja és ciripel a tv.(nem tom ez összefügghet-e)

Mi lehet a gond, és hogy lehetne orvosolni?

Köszönöm előre is a választ! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#43568) Lipton válasza macikos (#43564) üzenetére


Lipton
őstag

Minden TV-ben van bizonyos keretek között automatikusan szabályozott erősítő (AGC), ez a tuner első egysége. Azért, hogy megfelelő képminőséget kapjál a különböző jelforrásokból erre eleve szükség van.
Azt, hogy ezt így simán lehetne szabályozni, olyat még nem hallottam.

46B650-ben én nem láttam eddig ilyet, de ettől még lehet.

(#43569) macikos válasza Lipton (#43568) üzenetére


macikos
addikt

Én azon lepődtem meg, hogy szabályozható a 2008-as modellekben.

(#43570) guriga1234 válasza Lipton (#43568) üzenetére


guriga1234
addikt

A 650-es sorozatban nincs felhasználói menüből való állítási lehetőség. Finom hangolási lehetőség van csak, de az is csak analóg vétel esetén.

(#43571) Lipton válasza guriga1234 (#43570) üzenetére


Lipton
őstag

köszi! Most nem vagyok otthon, azért nem tudtam megnézni...
És tényleg van olyan TV, ahol ezt lehet állítani? Nem is hallottam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#43572) simi12345


simi12345
tag

sziasztok
szeretném a dts kódolású hd film hangját átkonvertálni, hogy hallható legyen a samu550-esen.

kérdés

milyen progival
hol található
és mennyi időbe tellik egy ilyen átkonvertálás
(gondolom függ a hd film méretétől)
válaszokat előre is köszi

(#43573) BBéci válasza simi12345 (#43572) üzenetére


BBéci
titán

Erre én is kíváncsi vagyok, bár nem hiszem, hogy képes leszek végleg elrontani a jó dts hangot, inkább AV erősítővel próbálkozom.
Olyan megoldás kellene, ami a dts-t is meghagyja.

Konvertál = átalakít
Átkonvertál = ???

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43574) guriga1234 válasza Lipton (#43571) üzenetére


guriga1234
addikt

Fogalmam sincs. Attól kérdezd, aki ezt eredetileg állította. Bár többször is rákérdeztek erre, bőszen hallgat róla.

(#43575) macikos válasza BBéci (#43573) üzenetére


macikos
addikt

MKVmerge

Betallózod az mkv-t+ egy másik videófájlt és kijelölöd, hogy az új videófájlba az mkv-ból a képet tegye át, a dts hangot ne, a másik fájlból pedig az AC3-as hangot, de a képet ne. 2 perc alatt végez.

(#43576) guriga1234 válasza simi12345 (#43572) üzenetére


guriga1234
addikt

Volt már róla nem is egyszer szó, olvass vissza.

(#43577) guriga1234 válasza macikos (#43575) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez így eléggé semmilyenre (érthetetlenre sikerült).
Ha van az mkv-ban AC3 és DTS is, de a DTS az elsődleges, akkor az AC3-at kell elsődlegesre beállítani. Ha csak DTS van, akkor konvertálni kell.

(#43578) guriga1234 válasza simi12345 (#43572) üzenetére


guriga1234
addikt

Pl. eac3to
gugli
mérettől és géptől függ

(#43579) BBéci válasza guriga1234 (#43577) üzenetére


BBéci
titán

Van vagy 10 filmem, amin csak dts hangsáv van, azokat nem kezeli a Samu médialejátszója.
Nem tragédia, mert legfeljebb nem mobil HDD-ről direktben, hanem laptopról játszom le erősítőn keresztül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43580) guriga1234 válasza BBéci (#43579) üzenetére


guriga1234
addikt

Akkor is ott van a lehetőséged, hogy a DTS mellé beteszel egy DTS-ről konvertált AC3-at is.

(#43581) BBéci válasza guriga1234 (#43580) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, ki fogom próbálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43582) anrab


anrab
addikt

Nos, közzéteszem a philips "tesztemet", amit ma küldtem el nekik.

"T. Philips Magyarország!

Vásároltam egy Philips LCD-TV-t. 42PFL8694H 42"-es Full HD 1080p digitális TV Ambilight Spectra és Pixel Precise HD rendszerrel. A legújabb 3 hónapos fw. van telepítve rá! Olyan problémával és észrevételekkel fordulok Önokhoz hogy a tv több esetben is egy nagy pukkanással, mely mindkét hangszóróból hallatszik, kilép mindenből és se kép, se hang, se reakció! Majd kb. 30-60 mp. elteltével visszakapcsol. Idáig DLNA-n keresztül, film vagy kép indításánál és internet böngészésnél tapasztaltam. Az esemény rendszertelen és ezért nem tudom hogyan lehetne ezt a hibát garanciálisan javítani, ha esetleg ebből kifolyólag tönkremegy a készülék. Ezért is jelezném Önök felé a hiba meglétét. Az EPG szolgáltatás használhatatlan mert nem tölt be csak ha végig lépkedek a csatornákon, majd valamikor, egy idő után elcsúszik egy órát és használhatatlan lesz, míg újra nem hangolom a csatorna kereséssel! Ha belépek az EPG műsorujságba, akkor miért törvényszerü hogy el kell mennie a hangnak, mikor más EPG szolgáltatónál még a kép és hang egy kis ablakban tovább megy a böngészés alatt. A teletext adásnál miért szűntették meg az első gombnyomásra történő felezett képernyő elérését. Tavaly PFL42"7613-as készülékem volt, melyben így működött. Most két gomb és négy kapcsolással lehet ezt a hasznos funkciót elérni. Hamár egyszer elértük és bekapcsoltuk a felezett képernyőt, akkor legalább megjegyezné és legközelebb így jelenne meg és ki-ki kedve szerint használná ezt a szolgáltatást. Nagyon nagy a reakció idő mire a dinamikus háttérvilágítás vagy din. kontraszt a képekben lévő fekete részek jeleneteinél feketére vált. 1 mp. késés. Addigra megjelenik a következő kép és így élvezhetetlenek a sötét jelenetek. Olyan mintha nem tudná a tv a fekete színt csak szürkét. Ez, éjszakai tv-zésnél feltünő. Viszont ha elég ideig mutatják a képet és átugrik valós feketére, akkor nagyon szép erős a fekete. Leginkább az energia takarékos és egyéni beállításoknál venni észre. A hangrendszere nagyon jól sikerült, mind zenére úgy filmre is bármely beállítás nagyon megfelel, dinamikus tiszta mély-magas, és érthető beszéd még az átlagosnál jóval nagyobb hangerőnél is. A DLNA kapcsolatot csak a router tápkebelének kihúzásával majd vissza csatlakoztatásával lehet elérni, azt is csak egyszer. Ha kiléptem belőle és ujra szeretnék visszalépni, miközben a készülék üzem alatt van, akkor ezt ujra el kell játszani. Net tv-nél az internet elérését is már az első oldalon fel lehetne ajánlani mert mire eléri az ember már elmegy tőle a kedve, mire átlépked a sok wid get-eken, opciókon. Egy egyszerű de esztétiku media play felület is beleférne abba a szoftver frissítésbe. A menürendszere az egyszerű és logikus puritán felhasználói felületével kifogástalannak tartom. Ellenben nem fordul, és a végéről ujra fel kell navigálni, míg a tavalyi készüléken ez körbe forgott. A hibák feltárását a készülékek fw. általi javítása érdekében írtam le, nem pedig a készülékkel kapcsolatos elégedetlenségemből! A készülék esztétikus, felhasználóbarát könnyen kezelhetől, és megragadó, mellyel élmény a televíziózás. Az ambilight pedig csak fokozza ezt az élményt, melyet ha kipróbál valaki otthoni környezetben, akkor elhagyhatatlan lesz. Remélem ezzel a pár sorral hozzájárultam a felhasználói élményt megcélzó frissítések pontosabb felméréséhez!

Tisztelettel: ................."

(#43583) Tyca válasza anrab (#43582) üzenetére


Tyca
senior tag

Korrekt...bár szerintem süket fülekre fogsz találni, de ne legyen igazam...

(#43584) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Fiuk egy kerdes! Csereltetni/javittatni csak ugy lehet a Samut, hogy futar jon erte? Szemelyesen nem lehet bevinni? Ha igen, hova? Lehet jobban jarnek egy bolti garanciaval?

Megkerdeztem a Samsungtol is, meg kerdeztem egyebet e-mailben es vegkepp nem arra valaszoltak amit kerdeztem... agyatlan tarsasag. :W

[ Szerkesztve ]

(#43585) Barnes válasza SpeedR (#43518) üzenetére


Barnes
aktív tag

mobility HD3650
hogy van ennél a TV-nél(LE40B530), hogy kirakja teljes képernyőre?
van valami beállítás amit a tv-n kell csinálni?

(#43586) anrab válasza adriankoooo (#43584) üzenetére


anrab
addikt

valamelyik nap olvastam hogy azt hiszem 15 kg felett kötelesek ingyen és bérmentve elszállítani ha a helyszínen nem javítható.

(#43587) Tyca válasza adriankoooo (#43584) üzenetére


Tyca
senior tag

kinézed a legközelebbi Samsung márkaszervízt és beviszed hozzájuk...bár 15 kiló felett a helyszínen kéne javítaniuk (legalábbis az edigital-nál vásárolt cuccoknál így működik)

(#43588) adriankoooo válasza anrab (#43586) üzenetére


adriankoooo
senior tag

+@tyca:

nem gond en el is viszem hozzajuk ha valami van.. A helyzet a kovetkezo: esztergomba az egyik ismerosomhoz fogom megrendelni a TV-t BP-rol. Ha valami van en felhivom a Samsungosokat (06-80-SAMSUNG, remelem kulfoldrol is hivhato) elviszem a TV-t Esztergomba az ismeroshoz aztan johetnek erte.. Vagy vajh a hivatalos SAMU garancia ervenyes nalunk Szlovakiaban is?

A valasz enyhen szolva is nevetseges, jo nagy kaosz uralkodhat naluk:

"Javasoljuk, érdeklődje meg a Szlovákiai Samsungtól, hogy elfogadják-e a Magyarországon kiállított garanciajegyeket és számlát. Abban az esetben, ha bolt saját garanciát ad Önnek a garanciát is a bolt vállalja."

A legviccesebb, hogy ha felhivom a Szlovakiai Samut az is Magyarorszagon csorog, egy hazban vannak (es megsem tudjak, hogy mi a helyzet)...az ismerosom ott dolgozik (csak sajnos nem a TV reszlegen).

[ Szerkesztve ]

(#43589) simi12345


simi12345
tag

bocsi ha érthetetlen voltam, azt nem mondtam hogy mindenképpen usb-n keresztül játszanám le a filmet és sokan azt mondták hogy igy nem játsza le a hangot, ha dts kódolású. Ezért volt a kérdés. És igen átalakítani szeretném laptopon a hangot, olyanná hogy hallható legyen. Ehhez kellene egy progi.

(#43590) adriankoooo válasza adriankoooo (#43588) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Holnaptol CES, jonnek az uj TV-krol a hirek.. végre! :)

pl. az LG Infinia, gyonyoru.

(#43591) simi12345 válasza macikos (#43575) üzenetére


simi12345
tag

mit értesz azon hogy egy másik videófájl? Bármilyen másik mkv film?

(#43592) simi12345 válasza macikos (#43575) üzenetére


simi12345
tag

mit értesz azon hogy egy másik videófájl? Bármilyen másik mkv film?

(#43593) simi12345


simi12345
tag

bocsi ha érthetetlen voltam, azt nem mondtam hogy mindenképpen usb-n keresztül játszanám le a filmet és sokan azt mondták hogy igy nem játsza le a hangot, ha dts kódolású. Ezért volt a kérdés. És igen átalakítani szeretném laptopon a hangot, olyanná hogy hallható legyen. Ehhez kellene egy progi.

(#43594) simi12345


simi12345
tag

bocsi ha érthetetlen voltam, azt nem mondtam hogy mindenképpen usb-n keresztül játszanám le a filmet és sokan azt mondták hogy igy nem játsza le a hangot, ha dts kódolású. Ezért volt a kérdés. És igen átalakítani szeretném laptopon a hangot, olyanná hogy hallható legyen. Ehhez kellene egy progi.

(#43595) SpeedR válasza Barnes (#43585) üzenetére


SpeedR
őstag

(#43596) anrab


anrab
addikt

"A tökéletes kontraszt a hisztogram feldolgozás és a változtatható háttérvilágítás ötvözete, amely a világosabb részeket még világosabbá, a sötét részeket még sötétebbé teszi."
nos a válasz a háttérvilágításra, hogy a philinél miért is van ez együtt.
ha a háttérfényt és kontrasztot külön-külön állítod be az addig olyan marad míg megnem változtatod, míg eközben minden képhez más beállítás kellen. /ha minimálisan is/ itt viszont a beállított értéken belül a képtartalomtól függően másodpercenként már nem tudom hányszor az összes pixelt utána állítja, és mindig a megfelelő képet kapod. ezeket a funkciókat külön külön állítgatod soha nem lesz olyan képminőséged mint amit ez a hisztogram jelfeldolgozó produkál neked.
nem véletlen hogy világelső a phili a világítás technikában.

(#43597) Prof01 válasza Prof01 (#43567) üzenetére


Prof01
veterán

Vki? [link] :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#43598) dh66e válasza Prof01 (#43597) üzenetére


dh66e
veterán

Szervizzel lehet orvosolni.

(#43599) szoja válasza anrab (#43596) üzenetére


szoja
tag

Látom, nagyon nem hagy nyugodni a téma... Te tényleg nem érted vagy csak ennyire nem akarod megérteni, miért mondtam azt, szerencsétlen megoldás a több funkció összevonása? Ugyanazt szajkózod, a marketingesek polírozott mondatait idézed be ide, de ha mutatok neked 3-4 képet egy ISFxxx kalibrációt támogató készülék menüjéről és részletesen elmagyarázom neked, miért nem szerencsés, ha nem állítható külön a backlight és a szürkeszint, akkor csend van - majd ha már szinte mindenki elfelejtette a témát, bedobod újra a marketinget.

Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de ezt muszáj volt leírnom.

Egyébként soha nem támadtam mások egyéni ízlését, ha neked ez tetszik, legyen, de ettől még ez a felhasználók és a gyártók többségének nem praktikus megoldás, nem véletlenül van a tévék többségében ez külön választva.

(#43600) anrab válasza Prof01 (#43597) üzenetére


anrab
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.