Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43101) Lipton válasza humax (#43082) üzenetére


Lipton
őstag

Köszi :)

Olyat nem tud, vagyis nem találtam még benne. Egy kicsi ablakba tudja betenni a képet a másikra.

(#43102) bazsee83


bazsee83
tag

Hali

Hozott a Jézuska egy Samsung LE32B530 tv-t. Lenne egy olyan problémám, hogy ha össze akarom kötni laptoppal HDMI kábelen keresztül akkor kisebb a képem mint maga a teljes képernyő, pedig Full HD-ben van a felbontásom. Akkor tölti ki teljesen a képernyőt ha 1680x1050-ben van. Amugy egy HP pavilion DV5 1120eh laptopom van.
Segítségeteket előre is köszi.

(#43103) Tyca válasza guriga1234 (#43099) üzenetére


Tyca
senior tag

Ok...viszont ha jól olvastam, léteznek szemüveg nélküli 3D-s megoldások is, mondjuk nem tudom, hogy milyen szinten állnak a fejlesztésben...van egy olyan érzésem, hogy ha akarnák a cégek, egyből ezzel a technológiával rukkolnának elő, de akkor átlépnének egy lépcsőt, ami nekik nem biznisz

(#43104) guriga1234 válasza Tyca (#43103) üzenetére


guriga1234
addikt

Van ilyen, csak nem tévének való. Prizmás megoldás, pontosabban: függőlegesen nagyon sok apró prizma van, és ez osztja 2 felé a képet. De ez csak egy bizonyos pontból nézve jó. Tévét meg általában többen néznek, és nem mindannyian ugyanabból a pontból. Vagyis: a 3D élvezhetőségi és láthatósági szöge 0-5 fok. Hol van ez a 178 fokos LCD-khez képest?

(#43105) guriga1234 válasza Lipton (#43101) üzenetére


guriga1234
addikt

Tudja, majd megtalálod te is (benne van a leírásban is). De nem PAP (a PAP más), hanem PIP. Tudja felezni is a képet, az ablak is több méretben állítható, ha nem felez, akkor az ablak (alkép) pozíciója is állítható.

[ Szerkesztve ]

(#43106) szaszapi


szaszapi
őstag

Hi!

Kinéztem ezt a monitor tv-ét.

Lg M2762d

A gyártó oldalán azt írják full hd de rábukkantam egy másik oldalon erre

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=hu&sl=en&u=http://www.currys.co.uk/martprd/store/cur_page.jsp%3Fpage%3DProduct%26source_id%3Daw%26sku%3D758572%26camp_id%3Dppc_google_tv_M2762D_E%26source_id%3Daw%26camp_id%3DCurrys%2520Google&prev=/search%3Fq%3Dlg%2Bm2762d%26hl%3Dhu&rurl=translate.google.hu&usg=ALkJrhi68eqcZkPe_7pUhmap6TNJ5xLFOg

most ez akkor mit takar?hd ready 1080p?Ez mi?

(#43107) guriga1234 válasza szaszapi (#43106) üzenetére


guriga1234
addikt

A gyártó oldalára adj, ne valami himihumi oldalra.

(#43108) ///M válasza Lipton (#43098) üzenetére


///M
tag

Milyen tv pukkan?
Milyen jelenség ez?

(#43109) Mushroom válasza bazsee83 (#43102) üzenetére


Mushroom
tag

Ha ati videokártyád van, akkor a Scaling ooptions-ben lehet nagyítani a képet a Catalyst Control Centerben.

(#43110) Mushroom


Mushroom
tag

Nekem két gondom lenne:

Az egyik amitől majdnem megőrülök, hogy a Philips 42PF5604H tv-émre HDMI-n át mind egy Hd4850-es és egy HD5750-es videokártyával változó rendszerességgel elmegy a kép, és van, hogy inverz színekkel jön vissza(szép rózsaszínes árnyalatú). Van egy Hd3200-as integrált videokártyám, azzal ilyen probléma nincs HDMi-n át. Azt hittem szar a HD4850-es kártyám ezért kicseréltettem garanciában és most a HD5750-es is ezt csinálja. Már állítgattam a Pixel formátumot is, de mindegyikkel ezt csinálja! Már teljesen tanácstalan vagyok, legszívesebben rommá b@sznám az egészet! Találkozott már valaki hasonlóval, vagy valakinek valami ötlete mitől lehet?

A másik, hogy egy sima elég gyenge antennával tudom fogni Budapesten a MUX C(802MHz) adásokat, de a MUX A(746MHz) egyszerűen nem. Ez lehet attól, hogy nagyon gyenge a jel, és ezért az M1-et és M2-őt már egyáltalán nem találja meg. Ha vennék egy erősítős szobaantennát az dobna annyit a dolgon, hogy érdemes rá beruházni, mert most csak egy mezei két ágú szobaantennát használok, egy 40db-es erősítős pedig olyan 7000ft?

A válaszokat és ötleteket előre is köszönöm!

(#43111) Lipton válasza guriga1234 (#43105) üzenetére


Lipton
őstag

Még csak ismerkedés van... a menüje ezer pontból áll :)

(#43112) anrab válasza Mushroom (#43110) üzenetére


anrab
addikt

frissítsd le a tv szoftverét, a video kari illesztőjét és a catalystot.
nekem a legelején csinált ilyet de mikor összehangolódott jó lett és azóta se. másnak is volt. írták itt valamikor.
már csak a puk-kot kellene megszüntetni. :D

(#43113) dh66e válasza Mushroom (#43110) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem erősítős van, mostanában pont a mux c nem jön csak nagyon gyatrán,de nem is ver a földhöz. Sztem meg találsz olcsóbban is ilyeneket.

(#43114) runner 125 válasza SpeedR (#43028) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez volna az a kábel. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#43115) Mushroom válasza anrab (#43112) üzenetére


Mushroom
tag

Minidenből a legfrisebb van: catalist, tv firmware, vidk bios
Ha másnál is volt már ilyen az megnyugtat:), most az új kártyával jóval ritkábban van, a régivel már 3 percenként inverzbe ment át a szín! Remélem ez nem jut el addig! De fel nem foghatom, hogy az integrált kártyánál miért nem csinálja?

(#43116) Tutu7030 válasza Mushroom (#43110) üzenetére


Tutu7030
veterán

"A másik, hogy egy sima elég gyenge antennával tudom fogni Budapesten a MUX C(802MHz) adásokat, de a MUX A(746MHz) egyszerűen nem. Ez lehet attól, hogy nagyon gyenge a jel, és ezért az M1-et és M2-őt már egyáltalán nem találja meg. "

Érdekes.. pont ma jutott eszembe nekem is,hogy próbát tegyek a 32b650-nel, mindigtv vételére(~80cm koax(hogy az ablakig elérjen) + ~10cm drót sacc/kb kiskőrös irányába). Az m1/m2 még véletlenül sem jött be(meg a két kódoltnak sem volt semmi nyoma)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#43117) anrab válasza Mushroom (#43115) üzenetére


anrab
addikt

lassan jönnie kell egy uj fw-nek a tv-re. hátha utána nem csinálja.
de lehet hogy nem is a tv-vel van a baj. nem tudom.

(#43118) hcs57 válasza Mushroom (#43110) üzenetére


hcs57
őstag

Az első gondodra: A távirányítón a házikós gomb megnyom, készülék hozzáadása, a hdmi port kiválasztása, eszköztipus (számítógép) kiválasztása, és kész...
A másodikon egy külső jó antenna lenne a megoldás.. ha nincs elég jel bent, akkor csak a zajt erősíted.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#43119) hcs57 válasza Mushroom (#43115) üzenetére


hcs57
őstag

Azért csinálja, mert nem tudja felismerni a számítógépet...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#43120) Mushroom válasza hcs57 (#43119) üzenetére


Mushroom
tag

Na erre még nem gondoltam, hogy ezt azért csinálja, mert nem ismeri fel rendesen, de mondjuk úgy hozzá van adva a gép ahogy leírtad! A Hdmi2-es porton. Az oldalsón esélytelen volt! Talán majd átdugom az 1-esre hátha jobb lesz, bár most egész ritkán csinálja.

(#43121) hcs57 válasza Mushroom (#43120) üzenetére


hcs57
őstag

Valószinüleg a tv le akarja kérdezni a PC-t, de az nem tudja a hdmi-n megmondani, hogy kicsoda - micsoda.. ezért van ez.. Az egyik helyen úgy szünt meg a hiba, hogy a hiba észlelésekor kihúzták a hdmi kábelt a tv-ből, majd visszadugták.. ekkor a pc telepített valamit, azóta nincs hiba....

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#43122) Barnes


Barnes
aktív tag

egy kis segítséget kérnék.
a samsung LE40B530 tudja az 1:1 pixel mappinget?
hd3650 vid kártyám van notebookon, de sajna csak vga kimenettel. menni fog a tv-re kötése? előre is köszi a választ

(#43123) toeki válasza Mushroom (#43120) üzenetére


toeki
senior tag

másik kábellel próbáltad már? akár olcsó fajtával is - irták már hogy a gagyival nem jöttek elő olyan próblémák mint a többezer forintos hiperszuperkábellal

(#43124) runner 125 válasza anrab (#43117) üzenetére


runner 125
nagyúr

Apropó, ezeket a frissítéseket honnan tudom letölteni? Az én esetemben a Samsung oldaláról? Samsung 37A551 a készülékem típusa.
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#43125) Outlaw7


Outlaw7
csendes tag

Hali!
Tvt szeretnék venni... De sehol nincs oylan bolt budpesten ahol LG 37LH 4000 illetve Samsung LE 37B650 készüléket megtudnám tekinteni... és persze nem bluray adást szeretnék nézni. H letudjam vonni meiknek jobb a képe...
Válaszotokat elöre is köszi.

(#43126) Lipton válasza guriga1234 (#43105) üzenetére


Lipton
őstag

Tényleg megy, megtaláltam benne :)

(#43127) szoja válasza Mushroom (#43110) üzenetére


szoja
tag

Az erősítős antennák a zajt is felerősítik, úgyhogy óvatosan. Nem valószínű, hogy az segítene. Bp-n a MUX-A alacsonyabb teljesítménnyel jön, mivel az a frekvencia ütközik egy honvédségi frekvenciával (a MIG-ek leszállító rendszere). Ha jól tudom, folynak egyeztetések, remélhetőleg az első negyedévben feljebb tudják majd tekerni az adó teljesítményét. Erre jó esély van, mert MIG-eket már nem használunk, viszont a hinvédség egyelőre még nem adta vissza ezt a frekvenciát.

[ Szerkesztve ]

(#43128) guriga1234 válasza runner 125 (#43124) üzenetére


guriga1234
addikt

(#43129) anrab válasza szoja (#43127) üzenetére


anrab
addikt

vajon akkor miért osztották ki ezt a frekit ha a honvédségé!

(#43130) szoja válasza anrab (#43129) üzenetére


szoja
tag

Nemzetközi szervezet osztja ki, nem tudom hogy fordulhatott elő. De korlátozásokkal jelenleg is használható, az eredeti teljesítmény töredékén szórnak most azon a frekin. Az NHH oldja fel majd a korlátozást, valószínűleg pár hónapról van már csak szó.

(#43131) Fidel76 válasza hcs57 (#43121) üzenetére


Fidel76
tag

Ha jól tudom kikapcsolt állapotban lehet a hdmi-t dugdosni. Már volt itt olyan akinek ez miatt ment tökre a hdmi bemenete és ez nem is számít garanciális hibának mivel a felhasználó vágta tönkre.(mondjuk lehet az 1 évesbe benne van, mármint az első éves gariban)
A tv használíti útmutatójába is ez van írva(szerintem ez mindegyikbe van)

"Ha külső eszközt csatlakoztat a TV-hez, győződjön meg róla, hogy a készülék ki legyen kapcsolva."
(bementekek alá van írva másik 2 figyelmeztetés közé és csak utána kezdi taglalni/leírni a bemeneteket)

[ Szerkesztve ]

(#43132) runner 125 válasza guriga1234 (#43128) üzenetére


runner 125
nagyúr

Wow! Köszi.

Amit elsőként leszedtem, az a jelenlegi legfrissebb sw rá? :B

:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#43133) guriga1234 válasza runner 125 (#43132) üzenetére


guriga1234
addikt

Annál nincs újabb. Az a samu hivatalos oldalán van.

[ Szerkesztve ]

(#43134) runner 125 válasza guriga1234 (#43133) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm. :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#43135) Csabi8507


Csabi8507
tag

Üdv Urak.
Samsung B650-nél hol tudom megnézni mennyit ment a készülék.
Nagyon megvagyok elégedve a tv-vel eddig.A fogyasztását is kúrva jól belőttem. :))

(#43136) hcs57 válasza Fidel76 (#43131) üzenetére


hcs57
őstag

Jól tudod, a hdmi bemenet ettől nem szokott tönkre menni, hanem a felismeréshez kell a kikapcsolt állapot. Tönkre menni akkor fog, ha áramlökést, túlfeszültséget kap.
A bemenet elromlása is lehet garanciális hiba, csak ha égési nyomok látszanak, az zárhatja ki a garanciát.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#43137) guriga1234 válasza Csabi8507 (#43135) üzenetére


guriga1234
addikt

A szerviz menüben. Jobb, ha nem lépsz be oda, mert amit eddig beállítottál, azt kezdheted újra.

(#43138) Lipton válasza guriga1234 (#43137) üzenetére


Lipton
őstag

A belépésnél minden törlődik? A minden az a csatornák beállítása és/vagy az egyéb mindenfajta beállítások?

(#43139) nrob46


nrob46
csendes tag

halihooo,

a kovetkezo a problemam:
van egy lg 32lh4000 lcd tv-m!

ha osszekotom a laptopommal hdmi kabelen keresztul nincs a tv-n hang!
a tv-n vagy a laptop-n kell valamit beallitani, hogy legyen,mert ha a ps3-mal kotom ossze, akkor termeszetesen van hang!!!

(#43140) guriga1234 válasza Lipton (#43138) üzenetére


guriga1234
addikt

Szerintem úgysem nyugszol, amíg egyszer bele nem lépsz. Próbáld ki, majd meglátod.

(#43142) tupacamaru válasza nrob46 (#43139) üzenetére


tupacamaru
veterán

A laptopon kell a hang kimenetet átállítani hogy a HDMI-n küldje ki azt. Közelebbit nem tudok. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#43143) KDavid17


KDavid17
aktív tag

Sziasztok!
Lenne 1 L26B450C4... új lcd tv január 8.-ig kicserélhető ha valami baja van és van 1
KDL-32L4000 amin már nincs gari és használt.
Szerintetek melyiket vegyem meg? Játékhoz lenne(pc-hez, meg xboxhoz), de filmeket is néznék rajta, meg néha tv-nék is.
Előre is köszi!

szerk: a sony(KDL-32L4000) 5k-val drágább lenne.

[ Szerkesztve ]

(#43144) rrbm


rrbm
csendes tag

Hello.
Egy Gainward GTS 250-et (http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=118) szeretnék összekötni hdmi-n egy 32LG5700 tv-vel, a tv fullHD-s, de mikor összekötöm a két készüléket, 1920x1080 felbontáson "kilóg a kép a tv-ből", így át kell méreteznem, és valami 1848x1034 felbontással lesz csak jó.
Ez így normális, vagy valamelyik eszközzel gond van (esetleg a kábellel)?
OP rendszer: Windows 7 32bit
help

(#43145) zsoltee10 válasza nrob46 (#43139) üzenetére


zsoltee10
addikt

beállítottad, hogy a noti a hangot a hdmi-n küldje ki? Nálam alapértelmezett hangeszköz a S/PDIF/HDMI. Máskülönben a noti hangszóróján szólal meg az anyag.

(#43146) Fidel76 válasza hcs57 (#43136) üzenetére


Fidel76
tag

Nem tudom miért gondolod, hogy 1 bemenetet jel alatt ki be lehet húzogatni...
Kikapcsolt tv szerintem nem ismer fel semmit.:) Stand by az nem egyenlő a kikapcsolással.
Én tudtam, hogy már pár embernek elment a hdmi-je ilyen miatt itt a forumon, így 1 kis kereséssel.

6250-6300-ig.(hozzászólásokban) 1 szervizes állítása szerint is tönkremegy a hdmi bemenet ha ki/be játszól vele jel alatt. Ugyan itt felmerül 1 probléma is, mégpedig aki ki be húzogatja nem jön rá, hogy valami gubanc van?:) Ugyanis az nem rendeltetésszerű, ha ki be kell dugdosni + ha falon van elég macerás.

2888x körül a ki/be húzogatással, hogy nyírja ki az egyik forumtárs mind3 hdmit egymás után.:)

40986-tól Tyca és Anrab is átrágják a dolgot. Kis helyi tüzijáték után mind2en nyugtázzák a dolgot és várják a nagyot ami mindjárt itt is lesz.BUÉK.:)

ui: Nekem mind1, ki mit csinál a tvjével. Csak más hibáiból inkább érdemes tanulni.

(#43147) Lipton válasza guriga1234 (#43140) üzenetére


Lipton
őstag

Annyira nem mozgat a dolog. Most még azt sem tudom, hogy miket lehet ott csinálni, azaz mi értelme lehet egyáltalán belépni?
Valaki tudja, mit lehet piszkálni egy 46B650 szervizmenüjében?

Esetleg valaki egy jó beállítást tud ajánlani? Állítgatom már egy napja.:) Amit észrevettem, hogy valahogy a korábbi TV-hez képest itt állítanom kell a nappali és az esti TV-nézések között...

(#43148) hcs57 válasza Fidel76 (#43146) üzenetére


hcs57
őstag

Nem a tv ismer fel új hardvert, hanem a PC. A többi stimmel.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#43149) hcs57 válasza #46372352 (#43141) üzenetére


hcs57
őstag

A három készülék közel azonos.. te fogsz dönteni, mi a fontos neked. Esetleg a design vagy a méret? a Philips viszonylag keskeny.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#43150) westie1


westie1
csendes tag

Sziaszttok PS58b855 a készülékem ,hogy tudom a widgeten az index.hu beállitani? :W

"Nincsen semmi, ami igazságosabban van elosztva mint a józan ész; mert mindenki azt hiszi, jutott neki belőle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.