Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42451) anrab válasza #46372352 (#42449) üzenetére


anrab
addikt

hát ha ekkora a nappalid hogy ennyi világítás kell bele, akkor elgondolkoznék egy 52"-os tv-n.
32"-ost a hálóba vagy monitornak szoktak venni. nekem a 42" itt van a monitor mellet kb. 50 cm-re és tuti. vagy az ágyból 250 cm-re és lehetne nagyobb. na erről ennyit.
ha mégis ilyen világítós tv-t vennél kíváncsian várom hogy az 5 féle világítást használod vagy elég lesz ez az egy is aminek még jóformán fogyasztása sincs.

(#42452) #09634560 válasza hcs57 (#42407) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tényleg nem,bocsi! De Ő akar mky lejátszást usb-ről.

(#42453) macikos válasza dabadab (#42410) üzenetére


macikos
addikt

A kontraszt a fekete és a fehér közötti fokozatok számát mutatja meg. Ezt Te is tudod, szóval nem tudom miért jössz ezzel a fekete dologgal... Meg én nem "feketékről" beszéltem, hanem a #000000-ról :)

A feketét sötét képernyőnél kell megnézni vagy jobb esetben a világítást megmérni, bár ha tökéletes a fekete, akkor nem is kell mérni.

Vagy vegyük például az OLED-et. Ott is a fekete színt mutatja meg a kontraszt? :) Nem. Ott a fekete 100% fekete.

(#42454) Digitalis válasza hcs57 (#42406) üzenetére


Digitalis
senior tag

Az 50000:1 és a 80000:1 kontrasztok között nem látsz különbséget

Hát már hogyne látna különbséget, majd' kétszer jobb! Az 5000000 dinkontizs TV ami meg ledezs is, meg trendy is az pontosan 100X jobb TV ! :)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#42455) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. A barátom vett egy Samsung P2370HD monitor-tv-t. HDMI kábellel csatlakoztattuk a számítógépet, 1920x1080-ra állítva.(Win 7, automatán be is lövi) A kép nem tölti ki a teljes felületet, van egy fekete keret körben! Mi lehet a gond, ilyet még nem is láttam? Analóg kábellel tökéletes ebben a felbontásban, és a kép is szebb.(betűk, stb.) DVI kábelt kellett volna venni a HDMI helyett? Van valakinek tapasztalata ezzel a monitorral? Örülnék a segítségnek, mert ez egy egy kicsit csalódás, pedig szerintem nagyon jó ez a monitor!
Köszi!

(#42456) hcs57 válasza Digitalis (#42454) üzenetére


hcs57
őstag

Nyilván a számokat látom, de a képen nem valószinű...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42457) Tyca válasza Grande Ale (#42455) üzenetére


Tyca
senior tag

Milyen a videokártya? Ha ATI, akkor a Scaling-ot kell 0-ra állítani CCC-ben, az segíteni szokott...

(#42458) Grande Ale válasza Tyca (#42457) üzenetére


Grande Ale
őstag

Igen, Ati, a legfrissebb meghajtóval. DVI- kábellel is ilyen lehet?

(#42459) laszlo168 válasza Bazsó (#42443) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ezt egy másik fórumon találtam-
(109 eFt-ért van egy LCD TV-m, ami 32 collos, FullHD-s, MPEG4-es tuner van benne és pendrive-ról játszik képeket, MP3-akat, AVI-kat, MKV-kat, stb..." )
a tv tipusa LG32LH3000

(#42460) coleen válasza anrab (#42451) üzenetére


coleen
aktív tag

Szia!

Látom neked 42" van, és azt mondod lehetne nagyobb. Én leendő TV-mnek 52-55" szeretnék, de egyik MM-ban dolgozó ismerősöm le akar róla beszélni, szerinte a 20 m2-es nappalimba bőven elég egy 37" is, mert a nagyobb ki fogja sütni a szemem... szerintem ez baromság, de szeretnék egy tapasztalt embertől megerősítést akinek van is átlagnál nagyobb TV-je :)

Amúgy az 52+ inch 80% játékra, 20% mkv filmekre kéne.

üdv: Coleen

(#42461) Lui76


Lui76
őstag

Ünnepek után szokott leértékelés lenni ?
Ha vki nagyon akciósat lát 32" full HD pl samsung , beírhatná ide (vagy nekem)
- ha mást nem zavar.

www.kezmuveskeramia.hu

(#42462) tib-bee válasza Lui76 (#42461) üzenetére


tib-bee
tag

Januárban mutatják be az új 2010-es modelleket, azután valószínű fog esni az áru.

(#42463) toeki válasza coleen (#42460) üzenetére


toeki
senior tag

sokan leirták már, én csak ismétlem:
nincs olyan, hogy "bőven elég" "túl nagy", egy héttel azután hogy megvetted el fogsz rajta gondolkodni, hogy az egy mérettel nagyobbat kellett volna.
nappaliba főleg ajánlott az 52+ főleg ha van rá keret

(#42464) anrab válasza coleen (#42460) üzenetére


anrab
addikt

nem az alapterület számít, hanem a távolság. játékra és filmekre tökéletes de már a tv nézésre nem hinném hogy megfelelne ha csak nem az is full, nem pedig a mostani felkonvertált. ill. már van azért jó is. a lényeg hogy legyél olyan távol a tv-től hogy belásd a képernyőt és ne keljen a fejedet jobra-balra kapkodni. 2,5 m-ről ezek beláthatóak. ezt arra alapozom hogy én 2,5m-ről mennyit látok még a tv-n kívűl. bármit nézek beleférne. nézem a tv közepét és a szemben lévő 270 cm-re lévő 4m széles falat is látom. ez durva példa de így van. a fiam xbox-al elé ül úgy 80 cm-re és nem tudom hátrébb zavarni. azt mondja úgy jó. bár látom hogy azért neki néha mozog a feje.
hogy ne süsse ki a szemed azt meg belehet állítani vagy gyújtasz egy kis lámpát. ez minden képpen ajánlatos mint annak idején nagyanyáink. ők már tudták hogy kell az ambilight. ;)

(#42465) anrab válasza toeki (#42463) üzenetére


anrab
addikt

mire megírtam látom te is válaszoltál! így igaz.
el msn-eztem a volt nejemmel az időt. :)

[ Szerkesztve ]

(#42466) coleen válasza anrab (#42464) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszi a tanácsokat!

Én 2,7 méterről nézném. Pár napja vettem meg a TV állványt (amin majd a valamikori LCD lesz) és az állány ugyebár ilyen modern, lapos, 150 cm széles, és ha odaképzelek egy nagy LCD-t, akkor az még keskenyebb is, mint az állványt, pedig simán belátom a 150 cm-t is.

Amúgy rendes TV műsort 99,9%, hogy _nem_ fogok rajta nézni, amúgy még sohasem volt TV-m, nemhogy TV előfizetésem... :)

Furcsán is néztem az MM-os ismire, amikor ilyeneket mondott, azt hittem neki ráadásul eladó is a nagy TV. Persze nem MM-ben fogom megvenni, mert 100-200e-el drágább mint az online shopok.

Coleen

(#42467) Petya02


Petya02
csendes tag

Samsung B650 tulajokhoz lenne kérdésem! A médialejátszóba miért csak olyan kevés képbeállítást enged? Ennyire korlátozva lenne? Egyébként a tv-be SQ04 panel van és a feketével közel sem vagyok megelégedve, nem olyan mint amilyet feltöltöttetek. Nappal jó a fekete, de este látszik, hogy kékül. Majd töltök fel képet!

(#42468) Fidel76 válasza Petya02 (#42467) üzenetére


Fidel76
tag

Samsung 40es B530ast láttam egy üzletbe, na az nagyon kék volt. Átmentem 1 másikba és ott is ugyan ebbe a méretbe ugyan olyan tipusú ki volt rakva, viszont az nem kékült. Mind2 SQ01es volt. Most vagy ezek a számok nem a panelt mutatják vagy amire én gyanakszom a kékülés beállítás függő.
Mondjuk ahogy itt írták 1 bizonyos szint után a kékülés már hibás készülékre utal.

Vagy túl sokat nézték az óceános demoanyagot a tv-n és beleégett a kékség. :D

(#42469) Petya02 válasza Fidel76 (#42468) üzenetére


Petya02
csendes tag

http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Settings.htm Ezzel a beállítással használom. Egyébként beletörődtem volna a feketéjébe (LCD technológia), de látva másokét már nagyon bántja a szemem.

(#42471) Yahhher válasza #46372352 (#42470) üzenetére


Yahhher
aktív tag

A 72 centis crt-nek ( ha nem 16:9-es ) magasabb a képernyője, mint a 32-es lcd-nek.

(#42473) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!A hdmi 1.1 cucc működik 1.3 kábellel?

A logikában semmi sem véletlen!

(#42474) guriga1234 válasza toeki (#42463) üzenetére


guriga1234
addikt

Attól még nem lesz igaz valami, hogy sokan leírják/mondják (ugye ismered a több milliárd légy nem tévedhet mondást?).
HD-s forrás esetén valóban ki lehet jelenteni, hogy "nagyobb is lehetne". De egyéb források esetén nem csak a kép lesz nagy, hanem a képhibák is, ami viszont nagyon zavaró tud lenni.
Amúgy meg a nagyobb tévének nagyobb hely is kell, és általában nem a tévéhez vesz az ember bútort, hanem fordítva. Nem mellékes az sem, hogy minél nagyobb egy tévé, annál drágább.
Úgyhogy nem kéne itt 52+ vagy más számokkal dobálózni, mikor a nappali fogalma is más és más. Van egy ismerősöm, annak csak a nappalija 120 m2. De nem ez az általános, sőt!

(#42475) guriga1234 válasza anrab (#42464) üzenetére


guriga1234
addikt

Az ember szeme mindig arra az aránylag kis területre fókuszál, amit éppen nézni akar. Az egy dolog, hogy a látótér nagyobb. Hiába fér be valami a látóteredbe, ha mondjuk pl. a látótered jobb szélén történik valami, akkor oda fogsz nézni.
Ha monitoron egy szöveget olvasol, olvasás közben is mozog a szemed.

(#42476) dabadab válasza hoby36 (#42473) üzenetére


dabadab
titán

Igen, maga a kábel gyakorlatilag nem változott.

DRM is theft

(#42477) hoby36 válasza dabadab (#42476) üzenetére


hoby36
senior tag

Akkor jó.Márt megíjedtem,hogy vihetem vissza. :B

A logikában semmi sem véletlen!

(#42478) szabka válasza Werlor (#40071) üzenetére


szabka
tag

Szia!

Szerintem a felirat megjelenítése mindenképp a TV -den múlik, úgy ahogy a popcornom pedig megy. Szerintem a NAS ilyen szempontból nem számít. De szerintem a popcornt nem DLNA-n hajtod, hanem smb-n. És http streemelni nem mindent lehet/tudnak a DLNA -t használó eszközök.

Nekem csak egy 32b6000 van de ehhez töltöttem le szoftverfrissitést, az EPG kezelést nagyon szépen fejlesztették benne, lehet, hogy a Te TV-d hez is elérhető frissebb firmware.

(#42479) kásás


kásás
tag

Sziasztok!

Két napja küzdök, de nem sikerül, hogy a Philips (8404) tv-n valahogy tallózni tudjak a pc-n, a windows media player 11-ben. Az istennek sem tudom elérni, hogy a wmp11-ben a médiafájlok megosztásánál hozzá tudjam rendelni a tv-t. A tv folyamatosan média szervert keres, de nem akarják látni egymást. Tűzfalat letiltva is próbáltam. Egy Netgear WGR614v9 wifi routeren keresztül próbálkozom.
A Net-tv megy tökéletesen!
A lassan dőlök a fakardba! :W
Valakinek sikerült már a tallózást a pc-n életrekelteni Philipsen?

Megköszönném, ha valaki tudna segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#42480) coleen válasza guriga1234 (#42474) üzenetére


coleen
aktív tag

Én azt az élményt keresem, hogy "benne vagyok a jelenetben". Nekem 20 m2 a nappalim, egyben a dolgozó szobám (a hálóban nincs helye nálam semmilyen képalkotó eszköznek!) és baromi jó lenne, ha betespednék a kanapéra, és szinte beleugranék a jelenetbe, nem pedig távolról fürkészném a részleteket.

(#42481) coleen válasza kásás (#42479) üzenetére


coleen
aktív tag

Bocsi, nem konkrétan rád értem, viszont az nem fér a fejembe, hogy miért nem egyenesen PC-ről hajtjátok meg a TV-t? Miért kell a nem teljesen kiforrott médialejátszóval meg DLNA-val bajlódni, amikor egyenesben lehetne PC-ről nyomni mindent?

(#42482) koliz1 válasza coleen (#42481) üzenetére


koliz1
tag

Nagyon egyszerű a szitu , szeretsz a moziban az első sorban ülni ? akkor vegyél nagy tv-t és mozgasd a fejed le föl és oldalra mert nem fogod belátni a képet.

(#42483) guriga1234 válasza coleen (#42481) üzenetére


guriga1234
addikt

Nálam 3 gépen is megy a DLNA (van több gép is, de csak 3 van DLNA-ra felkészítve), ezek hálózatban vannak, bármelyik gépen lévő megosztott médiatartalom elérhető. 2 DLNA-s tévé van szintén a hálón, és bármelyik tévéről bármelyik gép elérhető mindenféle kábelcserék nélkül.

(#42484) guriga1234 válasza koliz1 (#42482) üzenetére


guriga1234
addikt

Így van.

(#42485) dabadab válasza koliz1 (#42482) üzenetére


dabadab
titán

"akkor vegyél nagy tv-t és mozgasd a fejed le föl és oldalra mert nem fogod belátni a képet."

Bullshit.
A 40"-es TV-t 40 centinél közelebbről kell néznem ahhoz, hogy előhozzam ezt az effektet, ami azért nem túl életszerű.

DRM is theft

(#42486) guriga1234 válasza dabadab (#42485) üzenetére


guriga1234
addikt

A nagy tévé nem konkrétan 40"-t jelent. Sőt, a 40" nem is nevezhető nagynak.
Egyébként az ember hajlamos arra, hogy a fejét is úgy mozdítsa, hogy a szemével előre nézzen még akkor is, ha csupán a szeme mozgatásával is "be tudja lőni" a nézett területet. Persze akkor, ha a nézett terület egy bizonyos méret alatt van, akkor csak a szem mozog, de annál nagyobbnál bizony mozdul a fej is.

[ Szerkesztve ]

(#42487) anrab válasza kásás (#42479) üzenetére


anrab
addikt

ez így van nálam is sajnos MP12 WIN7.
belépek a tallózás pc-n majd kihúzom a tápkábelt a routerből és vissza egy pár mp. múlva. így csatlakozni fog csak picit várj.
ha kilépsz belőle van amikor vissza is tudsz lépni de van hogy csak így.
nem nagyon használom mert itt van melletem a tv. mikor elkap valami és b@ssza a csőröm hogy nem úgy működik ahogy kellene, akkor szoktam gyötőrni az idegeimet vele, de még nem jutottam előrébb!
ha rájössz valamire légyszi tudasd!

(#42488) anrab válasza koliz1 (#42482) üzenetére


anrab
addikt

elolvastad amit írtam? "a lényeg hogy legyél olyan távol a tv-től hogy belásd a képernyőt és ne keljen a fejedet jobra-balra kapkodni"
erre Ő, "Én 2,7 méterről nézném"
ez bőven benne van az optimális távolságban.
még a 720p-nek is tuti.

-oda ülök a 42" elé 1m-re és nem kell a fejemet mozgatnom még akkor sem ha kifókuszálok valamelyik sarokba.

(#42489) kásás válasza anrab (#42487) üzenetére


kásás
tag

Szia!

Nem akar ez nekem így sem működni! Igaz nekem xp és wmp11.
Jól értelmeztem? Elindítom a tallózás pc-n a tv-n (nekem ilyenkor folyamatosan keresi a médiaszervert), a pc-n elindítom a wmp11-et, ott műsortár kiválasztom a a médiafájlok megosztását.. itt húztam ki a routerből a tápot, de úgy sem találta.

(#42490) khamuka


khamuka
csendes tag

Helló!
Samsung LE 37B530-as Tv-t Pc-vel összekötöttem,DE! nincsv hang????Tudnátok tanácsot adni?

(#42491) zsolt501 válasza khamuka (#42490) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kicsit részletesebben is leírhatnád hogy mit és hogyan kötöttél össze na meg mivel. ;)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42492) anrab válasza kásás (#42489) üzenetére


anrab
addikt

megosztott mappákban vannak a fájlok. /mondjuk filmek mappa/ nem kell vele csinálni semmit!
rámész a tallózásra-elkezd keresni-nem találja-kihúzod a routerből a dugót /nem kell nyomni a tv-n semmit hgyd/-vársz kb. 30mp.-vissza a dugót-hagyod keresni-bejönnek a megosztott mappák.
a media player-rel ne csinálj semmit csak legyenek megosztva a mappák!!! képek stb.
ja és persze legyen beállítva az otthoni hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#42493) toeki válasza koliz1 (#42482) üzenetére


toeki
senior tag

hmm és lol
Mmekkora tévét kéne ahhoz venned és milyen közel kéne ülnöd hozzá, hogy mozgatni kelljen a fejed amikor történik a képen vmi....
Direkt beültem 3.5m -re egy 4.5*3 m -es fal elé és minimális szemmozgással beláttam az egészet. Projektor előtt viszonylag gyakran ülök(180*180) 3m-en belül-nem fájdul bele a nyakam.

(#42494) toeki válasza guriga1234 (#42474) üzenetére


toeki
senior tag

természetesen minden hozzászólásom szvsz. de attól még előttem sokan leirták ugyanezt...

irta,hogy normál adást 0.01%-ban fog rajta nézni tehát valszeg a képhibát is csak ritkán fog észlelni.

nagyobb tv/nagyobb hely. -> alapból 52+-t akart venni

itt van a karácsony legalább most ne kössünk bele mindenbe

Kellemes ünnepeket minden fórumozónak és neked is Guriga.

[ Szerkesztve ]

(#42495) tom64


tom64
csendes tag

Szevsztok! 2 hete vettem egy 96 cm-es Sony lcd tv-t.Az rf aljzatba csatlakoztatva kábelt / T-Home/,nagyon rossz voltz a kép.Elmosódott kép,lassú mozgás,stb.Videomagnón keresztül,scart kábellel viszont kitűnő volt minden.Kihívtam a szerelőt,azt mondta,hogy szoftverfrissítés.Ma jöttek egy pendrive-val,félóráig nyomatta,majd elment.Az rf-bemeneten a kép javult valamennyit,de a v.magnón keresztüli minőséget még mindig nem éri el.Az asszony balhézik a 2 távirányító miatt,és azért,hogy 200 ezerért többet vártunk,az az igazság.Tud valaki tanácsolni valamit?Előre is kösz!

(#42496) thomyerk


thomyerk
tag

sziasztok
tanácsot szeretnék kérni lcd-s tv ügyében, fullhd-s érdekelne 40"es átlóval. a kérdéseim a következők lennének
-van e értelme a dlna-nek, vagy inkább sima usbn dugjam be a dvdbe a filmeket, nem ér meg annyit a technika?
-milyen jó minőségű tvket tudtok ajánlani a fenti kondíciókkal, olyan 200-250k körül?
-dvdzésre, tvnézésre (set top boxos) és playstation 3azásra is szeretném használni, melyik lenne ehhez ideális?
-végül még egy kérdés, amit sosem tudok jól megfogalmazni: hogyan hívják azt a technológiát, amitől a kép túlságosan éles, "folyós" lesz, nem pedig a megszokott vibrálós? mert ezt a folyósságot szeretném elkerülni
köszi előre is

(#42497) emre33 válasza thomyerk (#42496) üzenetére


emre33
addikt

1: Szerintem van, kényelmesebb
2: Samsung LE40B650. 229.000 Ft az edigitalnál

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#42498) Titoo


Titoo
tag

Milyen messziről témához:
Optimális távolság a HDTV-től:

* 28 hüvelyk: 1,13 méter
* 32 hüvelyk: 1,28 méter
* 37 hüvelyk: 1,46 méter
* 40 hüvelyk: 1,58 méter
* 42 hüvelyk: 1,67 méter
* 46 hüvelyk: 1,82 méter
* 50 hüvelyk: 1,98 méter
* 52 hüvelyk: 2,07 méter
* 60 hüvelyk: 2,37 méter
* 63 hüvelyk: 2,5 méter
* 70 hüvelyk: 2,8 méter
PC world

És boldog tulajdonosa lettem egy Samsung LE40b550 - nek !

(#42499) Titoo válasza thomyerk (#42496) üzenetére


Titoo
tag

szerintem a 100hz vagy nagyobb lesz az amire te gondolsz

(#42500) toeki válasza tom64 (#42495) üzenetére


toeki
senior tag

analóg jeltől (főleg ha gyenge) sztem ne várj sokat. valszeg a video tuner-je minőségibb mint a tv-beépitett(esetleg a tv sajátja hibás de azt gondolom a szerelő kiszurta volna)

nem irtad a tv pontos tipusát de az olcsobb tv-k (még ha sony akkor is) nem igazán boldogulnak analóg adással

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.