Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42951) Alex1978


Alex1978
csendes tag

Nekem a Samsung LCD TV-k paneljával kapcsolatban lenne kérdésem.
Itt a fórumtémában nem találtam hatékony és gyors keresési lehetőséget a "Samsung panel"-re. (Arra lusta voltam, hogy most 50-100 oldalt CTRL+F-fel végigbogarásszak. Bocs! :U)

Ezeket az infókat már korábban feljegyeztem magamnak (talán épp erről a fórumról valók):
"A Samsung AAxy paneloknak lényegesen rosszabb volt a képe mint az SQxy verziósoknak. Itt első sorban a sötétebb jelenetekre és a feketére gondolok.
Néhol kékülés látszott!
Sőt még SQ verziók között is látható különbség. pl. SQ01 és SQ04 , de csak éles szögből volt más.
...

A Samsung különböző panelokkal gyártja:
A - AU Optronics (AUO)
C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)
P or W - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S or nothing - Samsung (S-PVA)
Valaki éppen panaszkodik, hogy neki AA02-es jutott és teljesen "szar" a képe. Más azt mondja neki SQ04-es és tökéletes. Ez a matrica csak a kibontás után látszik, a boltok nem bontják ki természetesen.
...

Utánanéztem és az SQ04-es panel a szlovák Samukban van.
...

Állítólag a Samsung paneleseknek jobb a feketéje. Bár nekem AA04 paneles van, meg vagyok ezzel is elégedve. A készülék jobb oldalán van egy matrica, azon van rajta a panel típusa. SQ - Samsung, AA - AUO"

Pár napon belül érkezik meg a boltba a Samsung LE37B550esem. Mint látjuk, majd csak kibontás után fog kiderülni, hogy SQ panel van benne vagy rosszabb. (S lefogadom, hogy a boltban nem fogják kibontani, hogy kipróbálhassam egy filmmel és megnézhessem a panel tipusát fizetés előtt! :(( )

Két kérdésem lenne:
A fentebb emlitett kékülést hol és hogyan fogom észrevenni, ha a gyengébb AA panelos TV-t kapom ki?
Ha nem SQ panelos TV-t kapok - már pedig én az adott lehetőségek közül a "legjobbat" szeretném - akkor szerintetek milyen lehetőségem van "kikövetelni", hogy cseréljék ki olyanra? Azért fizetek csak, rosszabbért nem szeretnék ennyi pénzt kiadni.
(Mert sztem, ha az AA panelos TV-nek nem lesz vmi hibája, akkor le leszek sz**va, nem fognak cserével, stb. foglalkozni, mondván, hogy a készülék hibátlan.)

megj.: Telefonáltam, hogy amennyiben lehetséges SQ (Samsung) panelos változatát szállitsák le Bp-ről. Az volt a válasz, hogy azt ök nem tudják, hogy milyen tipusú panel van benne. :O Röhej! A TV dobozának oldalán nem tüntenik fel? :((( Igy könnyen szívás lehet belőle, s ezt szeretném elkerülni! :))

[ Szerkesztve ]

"In a digital binary world, are you the zero or The One?"

(#42952) holinorby


holinorby
tag

Helló!

Samsungosoktól kérdezném, hogy a távirányítón találni olyan gombot, hogy AD és SUBT. ezek pontosan mire is valók, próbálkoztam már egy anynet+-es dvd-vel ott sem csinált semmit, pedig lett volna mit kiválasztani.
A leírásában azt írja, hogy AD - hang kiválasztása, SUBT- digitális felirat kiválasztása.
CSináltam nemrég egy mkv file-t, amiben 2 hangsáv volt benne, egy dts és egy ac3, választani nem tudtam, illyetve a gyári angol mellé beraktam egy srt feliratot, ezt sem tudtam választani...
Tehát a kérdésem, milyen módom tudom ezeket a gombokat használni, mi számít digitális feliratnak, és miért nem tudok 2 hangsáv között választani?
Mkv esetében DLNA-t használtam.

Köszi!

Norbi

[ Szerkesztve ]

(#42953) Zin


Zin
senior tag

2009-es samsung modellek tipus számát vki megtudja mondani?thx

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#42954) emre33 válasza Alex1978 (#42951) üzenetére


emre33
addikt

AA02 tv-m van, full fekete minden.

korábban valaki belinkelt egy SQ04-es videót, ahol láthatod, ha jól felemeled a háttérvilágítást, akkor látni kék színt SQ04 esetén is.

Ezek a panelok tök egyformák.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#42955) anrab válasza szaszapi (#42942) üzenetére


anrab
addikt

a video kari beállításaiban.

(#42956) anrab válasza bazsika89 (#42943) üzenetére


anrab
addikt

ne, csak egy jó lejátszó legyen a gépen.

(#42957) anrab válasza bazsika89 (#42947) üzenetére


anrab
addikt

amelyiket beállítod alapértelmezett hangeszköznek.

(#42958) xcsab


xcsab
aktív tag

Udv!

egyaltalan nem vagyok temaban az lcd tvk teruleten..
Nagyszuleim rambiztak h vegyek nekik egy 'jo' tvt:)... itt kezdodik a problema..
Az egyetlen kikotes h kb 60 es 70 cm kozott legyen az atmeroje....
Termeszetesen semmi masra nem kell nekik, csak tvzesre...nincs mit rakossenek:)
Meg az sem volna baj ha nem lesz majd tul draga:)
koszi :R :R :R

Just do it!

(#42959) vkrisz


vkrisz
csendes tag

Egy jó kis cikk a garanciáról. Gondoltam megosztom veletek.

(#42960) anrab válasza xcsab (#42958) üzenetére


anrab
addikt

vegyetek egy 72cm-es CRT tv-t.
vagy a legkissebb plazmát. 94 cm.

[ Szerkesztve ]

(#42961) guriga1234 válasza holinorby (#42952) üzenetére


guriga1234
addikt

Digitális tévéadásnál tudod használni a 2 gombot.

(#42962) tothbe válasza Alex1978 (#42951) üzenetére


tothbe
addikt

pedig ha a fórumtéma van nyitva a sima gyorskereső a bal oldali menü felett az aktuális fórumtémában keres, szóval baromi egyszerü lett volna.
És jobban is jártál volna vele, mert ez amit megtaláltál még a 2-3 évvel ezelőtti szériáknál volt ez a panelkérdés(panellottó, ahogy akkor hívtuk). Mára már eltűnt a dolog, legalábbis Samsung-nál bizonyosan semmi érdemi kül.-t nem találsz.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#42963) gyáliSanyi válasza Zin (#42953) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

(#42964) tothbe válasza Zin (#42953) üzenetére


tothbe
addikt

2008 óta a Samsung típusszám így néz ki:
LEXXBYZZZZZ

ahol:
LE: LCD kijelző/tv
XX: méret col-ban.
B: ez jelöli a 2009-es szériát. (2008-ban A volt, akkor kezdték)
Y: úgynevezett tudásbeli minőségi szám, azaz a 3-as a gyengébb a 8-9 pedig a legszuperebb a szériában.
ZZZZZ: Alverzió, általában ilyenekre utal: dizájnvariáns, szin, európai/amerikai norma, stb.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#42965) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Valaki erre a kérdésre?

Live poor, die ritch.

(#42966) tothbe válasza gyáliSanyi (#42965) üzenetére


tothbe
addikt

már írtak neked rá.
Még az alsóbb kategóriásak is a márkásabbakból, amit kérdeztél sokkal több ideig is elüzemelnek, mint 10ezer óra.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#42967) macikos válasza tothbe (#42962) üzenetére


macikos
addikt

Tehát azt mondod, hogy mindegyikben ugyanaz a panel? Érdekes...

SQ02 - S-PVA-s 40B550

AA02 - A-MVA-s 40B679

(#42968) dh66e válasza gyáliSanyi (#42965) üzenetére


dh66e
veterán

Gondolom nem sokunknak futott 60.000 órát a tv-je,így nem tudom megmondani mennyi a valós adat ami nagyban függ a beállításoktól.

(#42969) nightshadow válasza dh66e (#42968) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem ez a 60,000 óra elméleti adat. Nekem a 2,5 éves monitorom most ment tönkre, s az egész LCD panelt ki kellett cserélni.

(#42970) dh66e válasza nightshadow (#42969) üzenetére


dh66e
veterán

Tudod a remény hal meg útsónak....

(#42971) Outlaw7


Outlaw7
csendes tag

ma voltam egy tv-s boltban... csávó jófej volt kérdezte h mire szertném hasznlni a tvt és elmondta a dolgokat... én Lg lh4000re gondoltam és lg lh7000re de mondtam neki h játszani szeretnék vele meg pc-n filmet nézni esetleg focimeccs..
azt mondta h nem ajánlja mert a feketét nem jól jelenitik meg. nem fekete a fekete.
Mutatta a sony-t. Nemtommár melyik szériát de 40-es volt és 200 felett volt az ára és mondta h ez eléggé veri a led-tvket hát tény és való geci szép képe volt...
Így hát lehet elgondolkozom h Sony-t vegyek. Meg mondta h várjam meg a január elejét akkor jönnek ki az új szériák! Lehet lesz változás.
Nemtom mikor lesz tvm de már jó lenne.... :D

(#42972) Jarlaxle válasza Outlaw7 (#42971) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Január 7-10. a CES, ott fogják bemutatni a gyártók az új TV-ket, szerintem is érdemes mostmár megvárni.

(#42973) anrab válasza Jarlaxle (#42972) üzenetére


anrab
addikt

és lesz április mire kapható

(#42974) nightshadow válasza anrab (#42973) üzenetére


nightshadow
veterán

s lesz november, mire esik 80-100k-át az ára.

(#42975) anrab válasza nightshadow (#42974) üzenetére


anrab
addikt

és ez van minden évben. csak vissza kell nézni a topic-ot. :K

(#42976) Jarlaxle válasza anrab (#42973) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

És? Ha nincs valakinek igénye az új széria extra dolgaira akkor is jól jár ha most vár kicsit, mert le fogja nyomni az előző széria árait. Ha meg kell (pl. 3D) akkor meg úgysincs sok választása.

(#42977) xcsab válasza anrab (#42960) üzenetére


xcsab
aktív tag

szoval az lcd egyertelmuen kizarva?
a 94 az marhanagy lesz...szoval marad a crt..
a multkor voltam vmi elektro nagykerben de mind csak 50es crtk voltak...
honnan tudnek ilyet beszerezni?
marka mind1?
koszi :R

Just do it!

(#42978) adriankoooo válasza Jarlaxle (#42976) üzenetére


adriankoooo
senior tag

3D-s TV aranyarban lesz es anyag is keves lesz ra valoszinuleg, ennek meg nem jott el a korszaka szerintem.

Az en prognozisom: jon egy halom uj LED tv, a mostaniak ara meg meredeken elkezd csokkenni az ev masodik feletol.. Remelem azert hoz uj fimwaret es widgeteket a Samsung.. :U

Az uj modelleket csak az varja aki nem sajnalja ra majd a penzt, mert tavasztol lesznek kaphatoak dragan..oszre leesnek az arai.
Persze ennyi erovel lehetne mindig varni a jovo evet, aztan az oszt, hogy megvegyuk az uj modellt olcson :K

[ Szerkesztve ]

(#42979) szabi0423 válasza sb (#42019) üzenetére


szabi0423
csendes tag

Szia SB és mindenki akit érdekelhet.

Innen letölthető b650-hez való buherált firmware.
(Igaz nem a legújabb de nekem ez bevált LE46b650t2w-n)
T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_NewAge_v2

Pen drive-ról úgy és olyan módon nyujtogatjátok vele a képet ahogy akarjátok.

Ezúton pedig valaki segíthene abban, hogy hogyan tudom a feliratillesztést átbuherálni.
(fekete háttérrel fehér betűket szeretnék)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#42980) tomb válasza Alex1978 (#42951) üzenetére


tomb
csendes tag

Megnéztem,a TV dobozának az oldalán nincs feltüntetve a panel típusa. Sorozatszám van, de abból tudomásom szerint nem lehet visszakövetkeztetni...

(#42981) macikos válasza tomb (#42980) üzenetére


macikos
addikt

Azt fogom majd megnézni, hogy a "Üzlet mód" és az "Otthon mód" között képminőségben van-e és ha igen mekkora különbség. Sony-nál van az, hogy a Shop módban 50W-al többet fogyaszt a TV, ekkor van Vivid beállításon, tehát jobb a kép, hogy demózhassanak a vásárlók előtt. Nem lennék meglepve, ha a Samsungnál is lenne különbség. Bár a feketén a nagyobb fényerő csak ront, de ki tudja.

(#42982) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Nem tudom kihagyni, a plazma hátrányai :D
Plazma TV ingyen :C

[ Szerkesztve ]

(#42983) anrab válasza xcsab (#42977) üzenetére


anrab
addikt

ez a magán véleményem volt. szerintem nem kapnál élvezhető képet ilyen kis méretben tv-zéshez. ekkora monitor-tv-n.
crt-t még az mm-ekben látni, egy-egy db-ot.

(#42984) anrab válasza macikos (#42981) üzenetére


anrab
addikt

shop módban a tv az élénk beállításokat használja!
azért van shop mód hogy a vevő ha elnyomogatta akkor bizonyos idő elteltével visszaállnak az értékek.

(#42985) SpeedR válasza xcsab (#42977) üzenetére


SpeedR
őstag

Esetleg egy 81cm-es lcd? Normál 4:3 adásnál ha képarányosan nézed még talán kisebb is mint egy 72cm-es crt.

(#42986) dh66e válasza anrab (#42983) üzenetére


dh66e
veterán

Anrab!
Azért az előnyeit ne titkold el a crt-vel szemben.Gondolj bele csak egy mozdulat és portalanítva van a tv teteje. :) :) :)

(#42987) Jarlaxle válasza adriankoooo (#42978) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

[link]
Hát pedig pont hogy eljött a korszaka, az idei széria mind LCD, mind plazma, mint majd a lézeres vonalon erről fog szólni. Én most már biztos nem vennék TV-t mert ez a 3D elég nagy "ugrás" lesz, de persze ez az én véleményem, nem kell egyetérteni vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#42988) Josi válasza xcsab (#42977) üzenetére


Josi
aktív tag

Legutoljára a Tescoban láttam 72cm CRT TV-t olyan 50 ezer körül Hyundai.
A Metróban volt Orion szintén 50 körül.
Viszont olcsóbban lehet kapni Orion tv-t az Orion márkaboltban:
http://www.orion.hu/orionsploffershun.htm

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#42989) semetka


semetka
őstag

Nagyon kíváncsi leszek a 2010-es Sony LCD-kre.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#42990) adriankoooo válasza Jarlaxle (#42987) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Magyarorszagon? ;) Kivancsi vagyok. Azt hiszem Guriga kollega vazolta fel a legjobban a 3D helyzetet Magyarorszagon egy korabbi HSZ-ben.

szerk: megtalaltam:

Egyelőre csak moziban tudod nézni, hiszen a filmet még nem adták ki Blu-ray lemezen. Ha majd kiadták, utána ugye kell egy szerkezet, ami le tudja játszani a lemezt, és egy 3D-s Sony tévé. Ha megveszi más gyár is a licenszet, akkor elképzelhető, hogy más cégek is kiadnak majd 3D-s tévéket. De ez még odébb van. Az első darabok horror áron fognak megjelenni, és 3D-s tartalom sem nagyon lesz rá. Kezdetben csak a 3D-s Blu-ray lemezek lesznek, aztán később a gazdagabb stúdiók, amik megengedhetik maguknak, hogy a kameráikat, stúdióberendezéseiket lecseréljék 3D-re, azok saját tartalmakat is fognak tudni készíteni. De ez nem holnap lesz, és nem is holnapután. Aki ma vesz tévét, az sem fog lemaradni semmiről, mert mire ez a technika nálunk megjelenik, és elérhető árban lehet majd megvenni, addigra már úgyis mindenki azon fog gondolkodni, hogy a 10 éves tévéjét ideje lenne lecserélni.

Ezzel 100%-ig egyet tudok erteni. Lehet be sem valik mint az MMS a telefonokban. En mondjuk nem szeretnek 3D filmezni. Ha annyira jo valami 3D-ben azt megnezem moziban. :R

[ Szerkesztve ]

(#42991) anrab


anrab
addikt

seviio media serverrel dlna-n akartam képet nézni és csak pukkant egyet a tv aztán se kép se hang. /előtte dvd9-et nézegettem rajta, hogy hogy sikerült./ majd vissza jött számítógép monitorként.
még az elején volt ilyen hogy a wmplay-el csinált ilyet.
valami hozzáfűzés? mi okozhat ilyet?

(#42992) tupacamaru válasza xcsab (#42977) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem van egy eladó 72 cm-es az apróhírdetésekben. Csak gondolom nem a környékünkön laksz, mert a szállítás nem nagyon megoldható.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#42993) adriankoooo válasza adriankoooo (#42990) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Egyaltalan mennyi lesz egy normalisabb mereti 3D-s TV? 1-2-3 millio?

Mert 3D tevet nem erdemes venni 32-40-es meretben, mert ugye el tudjuk kepzelni, hogy az milyen. Semmi "lelep a keprol erzes", szerintem. 46-55-os meret? A jobb 55 vagy nagyobb tevek most is 500 000 felett vannak. Az 55B7000-es LED-es tv a megjeleneskor 850 000 HUF volt, akkor mennyi lesz a 3D?

(#42994) Josi


Josi
aktív tag

Egy kis elmerengés:
[led vs ccfl]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#42995) anrab válasza tupacamaru (#42992) üzenetére


anrab
addikt

26"-os kell neki. a tied már nagy.

(#42996) tupacamaru válasza anrab (#42995) üzenetére


tupacamaru
veterán

JA, meg az enyém CRT csak elfelejtetem odaírni. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#42997) Jarlaxle válasza adriankoooo (#42990) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Nem Magyarország specifikusan beszélgettünk eddig se, úgyhogy ezt ne keverjük ide. Majd a nyugati piac eldönti, hogy mekkora igény van a 3D otthoni TV-zésre, és ha van rá akkor ahhoz fognak alkalmazkodni a stúdiók is, nem hiszem, hogy bárki meg lenne áldva akkora jóstehetséggel, hogy el tudja most dönteni a 3D sorsát.
Biztos drága lesz eleinte, minden új technológia drága.

[ Szerkesztve ]

(#42998) ///M válasza anrab (#42991) üzenetére


///M
tag

Milyen tv d van?

(#42999) Tyca válasza anrab (#42991) üzenetére


Tyca
senior tag

a minap nekem is csinált ilyesmit...asszem a Eurosport HD-t néztem, egyszer csak bekockásodott-szétesett a kép, aztán jött a pukk, meg a restart...elég ijesztő jelenség

[ Szerkesztve ]

(#43000) thomyerk


thomyerk
tag

sziasztok
nemrégiben valamennyire le tudtam szűkíteni az igényeimet, szóval inkább véleményekre lennék kíváncsi:
olvastam egy honlapon, h a Sony KDL-40W5500 nem annyira alkalmas konzolos játékra, ezzel van valakinek tapasztalata? (ps3ra gondolok)
illetve annyit tudok, hogy a sonyk tetszenek, csak a multiflow-100hzes, nagyon tűéles-folyós technika nem annyira jön be, létezik olyan dlna-s készülékük, ami inkább a "vibrálós", crt tévés adást idézi? - mellesleg nekem ez nem egyenértékű, mert láttam már 100hzes tévét, amin nem volt ilyen "folyós" sztem
köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.