Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42351) anrab válasza Digitalis (#42336) üzenetére


anrab
addikt

úgy hangzott!

[ Szerkesztve ]

(#42352) hcs57 válasza #46372352 (#42337) üzenetére


hcs57
őstag

Akkora különbség ninc közöttük, mint ahogy itt előadták... mindkettő fénycsöves háttérvilágításu és S-IPS paneles, nekem sikerült jól belőnöm a képet, persze a képjavító progarmok vagy minimálisra véve, vagy kikapcsolva vannak..a 100Hz megy, a Perfect Natural motion is minimumon van, így szép a kép. A Sony is el tudja rontani a képet, ha ráadod a képjavító beállításokat.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42353) szoja válasza hcs57 (#42352) üzenetére


szoja
tag

Én úgy tudom, a Sony W5500-nál a 40"-es tévék S-PVA panelesek, a 37"-esek AUO-k. Este csinálok a panelről egy makroképet, aztán mondjátok meg milyen is, ehhez a részéhez én nem értek.

[ Szerkesztve ]

(#42354) dabadab válasza hcs57 (#42352) üzenetére


dabadab
titán

A Philips tenyelg S-IPS, de a Sony *VA paneleket hasznal (egyreszt a Samsung-Sony kozos gyarban keszul S-PVA-kat, masreszt meg kulso beszallitok cuccait (mert pl. az emlitett gyar 37"-es paneleket pont nem keszit))

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#42355) anrab válasza szoja (#42341) üzenetére


anrab
addikt

"külön nem állítható háttérvilágítás"
kontraszt: 0-100
fényerő : 0-100
din kontr.: KI-MINIMUM-KÖZEPES-MAXIMUM
din háttér világítás: KI-LEGJOBB TELJESÍTMÉNY-LEGJOBB KÉP
optikai érzékelő : ki-be
ennyi nem elég?

(#42356) anrab válasza anrab (#42355) üzenetére


anrab
addikt

ja, szerintem ez elég szabadság hogy kevergesd!

(#42357) hcs57 válasza szoja (#42353) üzenetére


hcs57
őstag

Aha, *VA paneles, akkor azért volt olyan más a szín benne... már értem, miért nem fogott meg. Igazából nem oldalról nézem, és nem a fekete a legfontosabb szín számomra.. De kinek a pap, kinek a ...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42358) szoja válasza anrab (#42355) üzenetére


szoja
tag

Igen, de pl ami nincs: manuális backlight, gamma, és fehérszint állítási lehetőség. Ami engem a legjobban zavart: a sötétek túl sötétek voltak, a világos pedig túl világos. Nem lehetett közelíteni a kettőt egymáshoz. Úgyhogy ez alapján mondom azt, hogy a Philips beállítási lehetőségei nekem nem voltak megfelelőek.

Egyébként igazatok van, kinek a pap, kinek a papné. Ízlésről nem érdemes vitát nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#42359) anrab válasza szoja (#42358) üzenetére


anrab
addikt

hát nem tudom. van a menüben ilyen is hogy színjavítás, ki-minimum-közepes-maximum.
meg egy ilyen is a fehérnek meg a többinek. a két utolsó mind a kettaő a feketé-é.
bocs a sz@r minőségért

[ Szerkesztve ]

(#42360) Tyca válasza anrab (#42359) üzenetére


Tyca
senior tag

mondjuk ilyenek, hogy gamma meg fehérszint az én Philips-emben (5604H) sincs...

szerk:
látom közben dobtál képet is...akkor ezt a kisebb szériákból kihagyták

[ Szerkesztve ]

(#42361) garas1


garas1
csendes tag

Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!Nemrég vettem egy SONY KDL 40S5600-as LCD-t.PC-vel való összekötésnél HDMI bemeneten ráviszem az 1920x1080-as felbontást,ezt a játékokban is beállítom,de a LCD tv-n a játék képe lelóg ˝a képernyőről(jobb és bal oldalon)Esetleg tudna valaki megoldást erre a problémára?A TV nem tudja az 1:1 PM-et? A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#42362) anrab válasza Tyca (#42360) üzenetére


anrab
addikt

tiedbe is benne van ez amit fényképeztem.
szín árnyalat: felhasználói telepítés. itt tudod beállítani a fehér pon piros-fehér pon zöld-fehér pont kék-piros fekete szint és zöld fekete szint.
a gamma helyett van szerintem a színjavítás négy fokozata.
a samu gammát ír és a nullától tudsz minuszba ugrani vagy kettőt meg pluszba is vagy kettőt.
de lehet hogy hármat.

(#42363) anrab válasza garas1 (#42361) üzenetére


anrab
addikt

a video kártyában tudod beállítani.
ATI-nál az option scaling-ot kell nullára állítani.
ja bocs, lelóg. általában kicsi szokott lenni. de lehet hogy akkor is ez a megoldás.
de biztos tudja az 1:1-et.

[ Szerkesztve ]

(#42364) Tyca válasza anrab (#42362) üzenetére


Tyca
senior tag

még nem találkoztam vele, de ha hazaértem megnézem...

(#42365) Tyca válasza anrab (#42363) üzenetére


Tyca
senior tag

ezt a Scaling menüpontot nem mindegyik CCC-ben lehet megtalálni, ezzel is lehet szívni rendesen...legalábbis én nem mindegyikben találtam meg. Hogy ezt miért csinálja az ATi, rejtély...

(#42366) anrab válasza Tyca (#42364) üzenetére


anrab
addikt

légyszíves utána ird be, mert most vettünk a gyereknek egy 32"5604-et. beüzemeltem mert megnéztem hogy működik-e. csak a csatorna keresést futtattam le, meg néztem egy keveset.
nekem tavaly hetes volt és abban is voltak ezek. most nyolcas de én gyári beállításokat használok. megvagyok vele elégedve. ha elkezdeném állítgatni soha nem hagynám abba mert valamelyiken mindig lehetne állítani, mivel soha nem egyforma a képminőség.
elváltunk azért írtam hogy nekem ...

[ Szerkesztve ]

(#42367) anrab válasza Tyca (#42365) üzenetére


anrab
addikt

benne van de a 10-töl kezdve /azt hiszem/ nagyon elvan dugva!

(#42368) adriankoooo válasza KriszBoy (#42334) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Honnan van az info es hol lehet egybol naluk rendelni? En kerestem Samsung nagykert, de nem igazan talaltam megfelelot.

"Helló mindenki!
Csak reménykedem ez a panel mizéria miatt...
Ma jött a Samsung Mo.-hoz több tucat "LE46B650T2W"! Holnap kiderül milyen panel van benne!
Hozzá kell tenni, csak nem leszek elkeseredve ha nem Samsung paneles, de annyian beszélnek itt erről, hogy beletették a bogarat a fülembe!
Választási lehetőségem meg nincsen! Amit kihoznak azt kapom!
Holnap, vagy holnapután azért írok, mert tuti ezek kerülnek ki azokra a helyekre ahol elfogytak!
U.i.: Persz még az is lehet, hogy nem T2W, de tuti b650...
Üdv,
K."

Ez meg az a szallitmany?

[ Szerkesztve ]

(#42369) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Van egy Sharp lcd-m.Vettem most egy hdmi csatlakozós dvd-t.Nem tudom megoldani,hogy ezen a kábelen át hang is legyen.Mit kell állítani?

A logikában semmi sem véletlen!

(#42370) garas1 válasza anrab (#42363) üzenetére


garas1
csendes tag

Köszi a gyors választ,de GF 9800 GT-m van és a driverében csak asztalátméretezést lehet állítani,de ezt hiába állítom kisebbre,nem jó.Ha a játékban 1280x1024-es (SXGA) felbontást állítok be, és be X-elem a teljes képernyőt(ezt is a játékban)akkor jó lesz,és nem lóg le.De ha ennél nagyobb felbontást állítok (a játékban),akkor jelentkezik a probléma.Azért zavaró ez,mert pl. a Witcher játékban nem látom a jobb és bal oldalon lévő ikonjaimat(csak egy részét).Azért kösz a tippet,lehet új drivert kéne letöltenem,ami fent van kb.1 éves.Ha esetleg van vkinek tippje,segítsen! Köszi.

(#42371) anrab válasza garas1 (#42370) üzenetére


anrab
addikt

még talán annyi hogy a sony-nál nem tudom hogy hívják de nálam a kép méretezési opciókban a nem méretezettre kell állítani. a samunál képernyőhöz igazítás /ha jól emlékszem/.
a pc-t pedig társítani kell a bemenethez.

(#42372) garas1


garas1
csendes tag

Na végre sikerült! a Sony tv menüjében kellett a beállításoknál beállítani a WIDE -ot,és NORMÁL-ról TELJES FELBONTÁS-ra állítani!

(#42373) garas1 válasza garas1 (#42372) üzenetére


garas1
csendes tag

Úgy néz ki jó lett!Csak annyit csináltam amit fent leírtam,nem kellett PC-re átnevezni a bemenetet.Köszi a segítséget!

(#42374) anrab


anrab
addikt

philips tulajoknak. /8-9xxx-es/
fw frissítés után írtam hogy eltűnt az internet weboldalak kicsinyítése-nagyítása.
heuréka!!!
rámentem a net tv-re és /nekem HU van az ország mellett, de biztos a többinél is megvan ez/ van egy új widget. "NET TV". itt bemutatja a használatát. jó pofa és ügyes.
na, a nagyítás funkció átkerült a teletext gombra + a navi. nyilak.

(#42375) laszlo168 válasza garas1 (#42373) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nálam lent irtad:)

(#42376) anrab válasza garas1 (#42372) üzenetére


anrab
addikt

:C

(#42377) anrab válasza laszlo168 (#42375) üzenetére


anrab
addikt

nálam is :)
valahogy így jobb mint állandóan lemenni az új hozzászólásokhoz.

(#42378) Tyca válasza anrab (#42366) üzenetére


Tyca
senior tag

megtaláltam ezt a funkciót, ott van, ahol írtad...

(#42379) anrab válasza Tyca (#42378) üzenetére


anrab
addikt

köszi!

(#42380) irombás


irombás
csendes tag

A Toshiba 42RV685D-ről mi a véleményetek. Tesztet nem nagyon találtam a neten róla...

(#42381) KriszBoy válasza adriankoooo (#42368) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Több nagyker is forgalmaz Samsung termékeket és mivel én korábban az egyik nagykerben dolgoztam, így sikerült egyenesen a Samsungtól beszereznem, ahonnan a nagyker is vásárol!

Nekem T2W jött és AC08 a panel...

Semmi kékülés nincs nálam, de persze lehet én vagyok a vak!

(#42382) ezsoezso válasza hoby36 (#42369) üzenetére


ezsoezso
csendes tag

"Hellotok!Van egy Sharp lcd-m.Vettem most egy hdmi csatlakozós dvd-t.Nem tudom megoldani,hogy ezen a kábelen át hang is legyen.Mit kell állítani?"
Helló!

Látatlanban nehéz megmondani, de első lépésben kezdd a DVD-vel. Nekem Ferguson HDMI-s van és ott a DVD menüjében be kell kapcsolni, hogy HDMI alatt legyen hang.

(#42383) hoby36 válasza ezsoezso (#42382) üzenetére


hoby36
senior tag

Az esetleg lehetséges,hogy a dvd nem tudja ezt?A papírján is külön kábelt mutat a hanghoz.Próbáltam a menűben állítani,de nem is találtam igazából.Samsung hd870 a dvd.

A logikában semmi sem véletlen!

(#42384) anrab válasza irombás (#42380) üzenetére


anrab
addikt

maximális fogyasztás: 144W!!!
Resolution plus SD-fel felkonvertálás!!!
nem rossz de de szerintem ebben az árfekvésben van jobb is.

(#42385) adriankoooo válasza KriszBoy (#42381) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Koszi, esetleg ha lesz ujabb szallitmanyokrol tudomasod ird meg ide :)

szerk: pu is ment

[ Szerkesztve ]

(#42386) macikos válasza KriszBoy (#42381) üzenetére


macikos
addikt

Nem a kékülést kell nézni, mert az nem is nagyon lesz, csak nagyon ritka esetben.

A szürke feketét kell nézni, tehát hogy nem tud a panel ugyanolyan sötét feketét, mint a SQ-s S-PVA panellel szerelt TV-k.

(#42387) JX


JX
csendes tag

Sziasztok !

Segítsetek létszi kinéztem egy THOMSON 40FF9234 típ lcd tv-t nagyon szép a képe ill amin meglepődtem az hogy az usb-n simán lehetett filmet is nézni és midez csak 130.000Ft-ért.

A kérdésem az lenne hogy nyugodtan megvehetem, vagy válaszak ismertebb márkát kisebb méretben ugyan ezért a pénzért ??? :R

(#42388) JX válasza JX (#42387) üzenetére


JX
csendes tag

Találtam egy oldalt több infóval

http://www.mistergooddeal.com/tv-lcd-37-a-40-pouces/thomson-40ff9234b.htm

(#42389) anrab válasza JX (#42388) üzenetére


anrab
addikt

[link]
elég magas a panel válaszideje 8ms és nincs benne 100Hz. talán avval jobb lenne.
félő a nagy utánhúzás.
nincs mpeg4 cabel tuner ha esetleg cabel tv-d van.
normál fogyasztás kicsit sok: 200W
képfeldolgozásban nem sokat tud:
Progresszív pásztázás: Progresszív pásztázás az 1 menetben
DCF 3D (Digital Comb Filter): fésűszűrő az élesebb képeket és simább
HiPix 3 HD (valósághű kép, élesebb és élénkebb színek)
nem tudom, én nkább néznék másikat de nem ismerem az igényeidet.

[ Szerkesztve ]

(#42390) ezsoezso válasza hoby36 (#42383) üzenetére


ezsoezso
csendes tag

Kizártnak tartom. A HDMI kábel képet és hangot is visz át.
Amiről Te írsz, az HDMI-->DVI átalakítás. (A Samsungról letölthető leírás 13.oldal) Azért próbáld meg RCA-n áttolni a hangot.

(#42391) hcs57 válasza anrab (#42362) üzenetére


hcs57
őstag

Tényleg, az enyémben is benne van... :Y

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42392) dh66e válasza hoby36 (#42383) üzenetére


dh66e
veterán

Probáld meg másik kábellel,esetleg másik hdmi bemenetre dugod,dvd menüjében keresgélj hátha ott kell hdmi-ra átállítani.

(#42393) Titoo


Titoo
tag

Üdv,
Toshiba 42RV685D LCD TV az E world-ben 170e.
100hz, szép nagy, árban jó, képe tetszik, de nem találok róla semmit, hogy rá lehet-e bírni az usb-jét hogy játsszon filmeket, akár mkv-t.
Tudunk erről valamit hogy lehet-e trükközni vele mint a samu b550-el pl.?

(#42394) hoby36 válasza ezsoezso (#42390) üzenetére


hoby36
senior tag

Rca-n átmegy a hang.Csak ha más hdmi-s cuccot is be akarok kötni,akkor mindig át kell dugni a hangnak a vezetékét.Ezt akartam megoldani.A dvi tudom,hogy nem visz át hangot.

A logikában semmi sem véletlen!

(#42395) #61196032


#61196032
törölt tag

Sziasztok!

Nem tudom,hogy v.kit érdekelne-e egy zsír új dobozában levő Samsung WIS09ABGNX tip. Wireless LAN Adapter.Hamarabb megvettem,mint a tv-t és sajnos mivel nem Samsungot választottam így én nem tudom felhasználni.Azért teszem fel erre a fórum oldalra,mert itt sok a "Samsungos".Kiváló lehet egy Sam 40B650-es lcd tv-hez...
Ha v.kit érdekel a privátra írjon és megbeszéljük az árat is.

http://www.edigital.hu/Kabel_kiegeszito/Samsung_WIS09ABGNX_wireless_adapter-p47958.html

(#42396) napata2 válasza napata2 (#42331) üzenetére


napata2
tag

Sziasztok!

Nem csoda, hogy senki nem tudott segíteni, hogyan az ASRock ION NetTop-ot TV-vel HDMI-vel összekötve, miért csak kép van, hang pedig nincs.
A megoldás az volt, hogy van 3 driver (All_in_1, NVidia HDMI HD Audio, VIA HD Audio) és a drivereket nem mindegy, hogy milyen sorrendben rakja fel az ember. Először VIA, aztán NVidia HD Audio végül All_in_1, s így már működik , mivel így már a hangeszközöknél megjelenik az NVidia HD Audio is.

(#42397) anrab válasza napata2 (#42396) üzenetére


anrab
addikt

gratulálok! nem volt egyszerű! :C

(#42398) hcs57 válasza napata2 (#42396) üzenetére


hcs57
őstag

Mintha az elején a drivereket kérdeztem volna.. de örülök, hogy végül is sikerrel jártál. :C

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42399) Alex1978 válasza hcs57 (#42323) üzenetére


Alex1978
csendes tag

Köszönöm a jobb modelltipusokra vonatkozó tippeket!
Sajnos 37"-es méretben én csak 5604H tipust találtam 200eFt alatt (s ebben a kategóriában a legtöbb Philips LCD TV-nek csak 50000:1 a kontrasztja). :(
8404H 32"-es méretben lenne 180eFt-ért (igazán jó TV-nek tűnik, legalább már 80000:1 kontraszt), ellenben ennyiért már 37"-est is lehet kapni más márkákból! Igaz, Ambilight ott már nincs.

A 7404H és 8404H tipusúak tényleg komoly LCD-nek tűnnek, de Philips 37PFL8404H-t 220eFt-ért találtam, ami már nem fére bele a keretbe. :(
Philips 37PFL7404H-t pedig csak 1 helyet találtam (Digitalko honlap lett volna, de már ott sem található a termék, igy az árát sem tudom, mennyivel lenne a 8404H ára alatt.)

A 10m-es HDMI-kábel pedig király ötlet! Kössz! :C

"In a digital binary world, are you the zero or The One?"

(#42400) ricsik válasza anrab (#42371) üzenetére


ricsik
őstag

Máshol is olvastam, hogy smunál el kell nevezni a hdmi portot valamivé?
Ez mi is pontosan, csak mert én nem neveztem át csak hdmi3-ra kötöttem és megy minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.