Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42851) zso73 válasza mad1 (#42844) üzenetére


zso73
veterán

10x cm-es kategóriában, USB-s, full HD TV-t melyiket érdemes venni?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#42852) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Ez még mindig kérdésem:
Szóval akkor világosabb helyekre kicsit jobb az LCD.
Olvastam a Plazmás első hozzászólást, hogy nem árt majdnem 100 cm átmérőbe gondolkodni. LCD-nél is így van?
Az LCD kevésbé erőlteti a szemet mint egy régifajta tv?
Hd Ready vagy Full HD?

Live poor, die ritch.

(#42853) anrab válasza tom64 (#42849) üzenetére


anrab
addikt

hallottam a koppanást :)

(#42854) zso73 válasza gyáliSanyi (#42852) üzenetére


zso73
veterán

Full HD, mert felbontásban többet tud.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#42855) anrab válasza gyáliSanyi (#42852) üzenetére


anrab
addikt

egy 107 cm-es lcd-t vegyél ami full hd-s és 100 Hz-s. kevésbé erölteti a szemet mint a régi.

(#42856) civil74


civil74
csendes tag

Sziasztok úrak!!

kérdésem az lene , hogy melyik a jobb???

LG37lh4000
VAGY
SAMU LE37B550

Elöre is köszi

(#42857) gyáliSanyi válasza anrab (#42855) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi!
És neked is Zso73!
Csak informálódni akartam ilyen téren, de most már tudom, hogy mi alapján választanék, ha tervbe lenne a vétel.

Live poor, die ritch.

(#42858) macikos válasza gyáliSanyi (#42852) üzenetére


macikos
addikt

Nézd meg élőben mindkettőt!

Kíméli a szemet az túlzás... 4-500cd/m2 fényerő LCD esetében a CRT 150-e után elsőre aok lesz. Hiába nem vibrál, a sokkal több fény is fáraszthatja a szemet(bár ez állítható).
100cm-es határt azért mondják, hogy később nehogy megbánd, hogy miért nem vetted a nagyobbat, továbbá a panel 40" felett komolyabb.

(#42859) gyáliSanyi válasza macikos (#42858) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Ezzel mit akartál írni, nem értettem:
"...CRT 150-e után elsőre aok lesz..."
Gondolom azt akartad mondani, hogy kicsivel jobb lesz mint CRT után. Lásd számítógép LCD monitor.

Live poor, die ritch.

(#42860) macikos válasza gyáliSanyi (#42859) üzenetére


macikos
addikt

150cd/m2 akartam írni :)

Jobb lesz, de azért nézd meg élőben is!

(#42861) hcs57 válasza macikos (#42834) üzenetére


hcs57
őstag

ezt a sorrendet ugye nem komolyan gondoltad?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42862) macikos válasza hcs57 (#42861) üzenetére


macikos
addikt

A sorrendet nem, csak a 6 gyártót :)

(#42863) Poo


Poo
aktív tag

hello

nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést de tudna nekem valaki arra választ adni hogy az AGneovo X-15AV típusú monitor mit tud hogy olyan drága.csak úgy kíváncsiságból érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#42864) Teaway válasza Poo (#42863) üzenetére


Teaway
veterán

Valszeg 4 éves árlistát nézel...

Nincs itthon csokid??

(#42865) szoja válasza anrab (#42821) üzenetére


szoja
tag

A Duna TV-nél kb. az elmúlt hónapban nem ment a natív HD adás, csak felkonvertáltat tudtak csinálni egy eszköz meghibásodása miatt. Kb 1-2 hete állt vissza a normál állapot, ezért volt a 16_9-es kép gyászkeretes.

(#42866) szoja válasza Tyca (#42818) üzenetére


szoja
tag

Tyca: Lehet akkor készüléke válogatja, azok amikkel én eddig találkoztam, nem nyúltak hozzá semmilyen formában. Te mivel próbáltad?

(#42867) kásás válasza anrab (#42492) üzenetére


kásás
tag

Szia!

Sajnos így sem jó! Sőt amióta a tápkábelt kihúztam a routerből, a net is rossz, állandóan kiírja,
hogy egy hálózati kábel nincs bedugva. Pedig csak a tápkábelt húztam ki, de ahová a pc van dugva a routerbe ki sem gyullad a szám a routeren, hogy be van dugva. Néha van, hogy jó, de bármelyik pillanatban a tálcán a helyi kapcsolatoknál kiírja, hogy a hálózati kábel nincs bedugva.

Az otthoni hálózatot a tv-re érted, hogy legyen beállítva install--hálózat telepítése--hálózat telepítése, mert ott sikeresen csatlakoztam az otthoni hálózathoz.
Ami nem sikerül, a MP11-ben megosztani a mappákat, ahogy a tv használati útmutatója is írja.
Próbáltam, hogy a meghajtón a dokumentumok között egy mappát osztottam meg, de mivel a tv
médiaszervert (MP11) keres, így esély sincs, hogy megtalálja.

De, hogy jót is írjak, az EPG két napja nálam tökéletes!

(#42868) Tyca válasza szoja (#42866) üzenetére


Tyca
senior tag

Philips-el

(#42869) anrab válasza kásás (#42867) üzenetére


anrab
addikt

nem értem a routerrel állandóan kapcsolatban van a pc.
a router meg a hálózattal. ha jól van beállítva akkor ugyan úgy fel kellene állnia ahogy volt.
jól van beállítva a router?
olyan nincs hogy mondjuk elmegy az áram és utána már nem jó!
én most felraktam a serviio progit! tök egyszerű és ott van kapcsolat bontása-kapcsolat indítása és tök egyszerű az egész. nem kell kihuzogatni.
nem tudom.
de nem is írja itt senki. valamelyik másik topicot kellene megnézni.
én most is barkácsolom az epg-t. az istennek se akar beállni.

(#42870) tom64 válasza anrab (#42853) üzenetére


tom64
csendes tag

Sziasztok!A Bravia KDL P 5500-as tulajdonosa vagyok.Nem akarlak untatni benneteket az esetemmel,csak összefoglalom a "kálváriámat",hátha más is tanul belőle./lásd korábbi írásaimat!. 2hét után ma tudtam először tökéletese élvezni a tv-met,antennaerősítővel.Így nem kell a videó+távirányító.Az eredmény: tűéles kép,tökéletes feketék,a 100 Hz hiánya szinte észre sem vehető.A furcs az,hogy erősítő nélkül rf-en a kép elmosódott volt,a felbontás,mintha nem lett volna tökéletes,a mozgások lassúak,stb.
Mikor hazahoztam a tv-t,és jelentkeztek ezek a problémák,említettem egy ismerős szerelőnek,hogy vennem kellene-e egy erősítőt - mivel a bejövő kábelről a 3. leágazás vagyok a családban-, de azt mondta,hogy nem kell,mert 3 leágazás még nem gyengíti le a jelet annyira,hogy a tv észrevegye.A Sony-szerelő is ezt mondta a szoftverfrissítéskor.
Ezek szerint nem volt igazuk.Ezennel visszavonom a Sonyról alkotott negatív véleményemet igazat adva annak a kedves hozzászólónak,aki azt írta,hogy a Sony-nak sokszor gyenge a bejövő analóg jel.Köszönöm a hozzászólásaitokat!

(#42871) toeki válasza tom64 (#42870) üzenetére


toeki
senior tag

tehát szar a sony tunerje :D

(#42872) tom64 válasza toeki (#42871) üzenetére


tom64
csendes tag

Ha bevitetem a szervízbe és ráküldenek egy erős jelet,akkor azt mondják,hogy indokolatlan a panaszom,nem?

(#42873) bufurc


bufurc
tag

Hali!

Médiában nézegettem a TVket és azt vettem észre, hogy van amelyiken hihetetlenül sima és folytonos a kép (mintha 60fps-el menne a film). Ezek mellett a szokványos sebesség szinte akadt, rossz volt nézni de nem tudom mitől van ez... Nézegettem az adatokat de szvsz össze vissza voltak kiírva másrészt volt olyan 600Hz-es ami akadt a mellette lévő elvileg töksima tv-hez képest. Aztán volt 1 millás tv is ami akadt a 200 ezres meg nem. Ez beállításfüggő vagy kábel? Esetleg tudnátok ajánlani valami jó kis 47es lcd-t ami tuti nem akad?

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#42874) DigitXT válasza bufurc (#42873) üzenetére


DigitXT
félisten

A 100Hz-hez társított mozgásinterpoláció minőségének, és persze beállításainak függvénye. De azért arra készülj fel, hogy nem mindig fog tudni jól interpolálni a cucc, így simán "akadni" fog néha-néha, ami meg szerintem idegesítőbb, mintha mindig olyan mozisan röcögne.:DDD De persze ízlések és pofonok! Lényeg, hogy hardver és beállításfüggő.:K (Valamint forrás, mivel a tapasztalat szerint nem mindenféle képkockák közti átmenetet tudnak ezek egyformán "jól" interpolálni - hogy az jól is nézzen ki.:R)

(#42875) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok valamennyire átnyálaztam a topicot.
Van egy LG32 2000 hdready tv-m.
Van két noti amit rákötök.
1.
Dell 9400 (7900gs) ebben van dvi így hdmi vel kötöm össze ezzel nincs is gond 1360x768 alapból megy.
2.
HP 6735s (HD3200) ezen csak dsub van eddig nem igazán sikerült elérnem az áhított felbontást. Rossz volt a kép minőség vettem egy jobb kábelt 5M-est sikerült, a kép már szinte veri a digitális minőségét.
Leszedtem az új catalystot de 1360 vagy 1366 véletlenül sem jelent meg.... és akárhogy próbálkoztam semmi nem jött be.
A kép mindig életlen elmosódott.... kotorásztam a tv menüjében is és találtam felbontás beállításokat eddig 1024 en volt amit felraktam 1360 ra itt már fasza a kép, 1366 on meg vannak kihasználatlan területek.
No-de win7 oldaláról még mindig csak 1280x768-ban megy.
Kissé már kezdek belefáradni.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#42876) bufurc


bufurc
tag

Az a baj, hogy hiába kérdezem meg az eladót fingja sincs az egészről én meg nem fogok nekiállni ott kiismerni a menüt.

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#42877) toeki válasza tom64 (#42872) üzenetére


toeki
senior tag

természetesen. csak nekem furán jött ki, hogy "visszavonom a sony-ról alkotott rossz véleményemet" miközben ez sztem tervezési/gyártási hiba - vagy egyszerűen belerakják az olcsó tunert a méregdrága termékbe.

(#42878) tom64 válasza toeki (#42877) üzenetére


tom64
csendes tag

Ebben igazad van,csak én már úgy vagyok ezzel,hogy örülök,hogy így legalább jó lett a tv.Egy ilyen szubjektívnek tekinthető hiba-a szervíz vszínűleg ezt mondaná- miatt nem sok eséllyel harcoskodhatnék velük.

(#42879) dabadab válasza tom64 (#42870) üzenetére


dabadab
titán

Nincsen a Sonyban beepitett erosito? (Samsungokban van, csak azert kerdezem, menubol lehet kapcsolgatni (per csatorna), hogy adjon-e extra erositest a jelnek).

DRM is theft

(#42880) tom64 válasza dabadab (#42879) üzenetére


tom64
csendes tag

Úgy tudom,nincs benne ilyen.

(#42881) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Philips tulajok ezt ki meri beválalni ? : [link]

:D

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#42882) macikos válasza dabadab (#42879) üzenetére


macikos
addikt

Samsungban erősítés? :F Melyikben és pontosan hol?

(#42883) fape91 válasza Krisz_82 (#41835) üzenetére


fape91
csendes tag

Szia

Én is ebben a cipőben vagyok.

Hogyan kell upgradelni a firmware verziót a TV-n?
Letöltöttem a megadott verziót, de hogy kerül be a TV-be, ha nem tudom használni az USB portot?

EDlőre is köszi a választ.

(#42884) redlac


redlac
csendes tag

Sziasztok!

Előre is bocsi a hosszú írásért, ha valakinek lesz egy kis ideje és tudna segíteni, megköszönném.
Olvastam pár írást LCD ügyben, feltételezem nem bonyolult (lehet megmosolyogtató) a kérdésem. :)

Ilyen tévém van:
SAMSUNG FULL HD LCD TV, B530-es sorozat, 40" (102 cm) képátló, Clear panel, Wide Colour Enhancer 2, 1920 x 1080, DVB-T/C MPEG 4 tuner, High kontraszt, 3 HDMI-CEC, Csillogó fekete káva, Eco Flower, Szórakoztató mód, SRS Trusurround HD hangrendszer, 1080 24p Real Movie

T-Home IPTV-s tévécsatornákat nézek, vagyis van egy Set-top boxom. A tv-t HDMI kábellel csatlakoztatom a set-top boxhoz. (Dvd lejátszót meg Scart-on, de az most nem lényeges.)

Miért van az, hogy bármelyik tv adást csak akkor tudom teljes képernyőre kirakni, ha a set-top boxon a felbontást 4:3-ra teszem, és a tv-n pedig 16:9-re? Ez 720*576-os felbontást jelent.

A boxon lehetne "szélesvásznú szabványos képarányt", valamint 720p és 1080-s felbontást is választani. Annyit érek el velük, hogy csak a képernyő közepén van kép/film, és két oldalt igen széles fekete rész.
Számomra az lett volna a logikus, ha 16:9 boxon, és 16:9 a tv-n, akkor teljes a képernyő.
Szép így is a kép, de csak akkor lenne max. kihasználva a tv tudása, ha hd / blue-ray filmeket néznék rajta?

Ha jól sejtem, a sima tv adásokat csak akkor tudnám nagyobb felbontásban kilőni a tévére, ha 1.) adnak ilyen adást; 2.) a boxon beállítom 3.) a tv-n is beállítom?

Előre is köszönöm!

(#42885) anrab


anrab
addikt

valamelyik nap beszélgettünk hogy milyen csavar kell a tv hátuljába ha falra szereljük.
msn-en dumálok a volt nejemmel és mondja hogy fel kellene rakni a gyereknek a tv-t afalra. mondom nézze meg milyen csavart ír a kézikönyv, mert nem adtak hozzá csavart hogy a falra rakjuk. azt mondja ott van a zacskóban. mondom az a talphoz van. de biztos az kell a konzolhoz is. :C erről ennyit. akinek nem megy valami, kérdezze a nejét. :DD
akinek nem volt csavarja az próbálja meg a talpnak a csavarjával. már nem emlékszem ki volt az.

mondjuk még nem néztem de valószínű, igaza lesz.

[ Szerkesztve ]

(#42886) Teaway válasza anrab (#42885) üzenetére


Teaway
veterán

Dexion-Salgó csavar. A hosszát nemtom. M8-as.

Nincs itthon csokid??

(#42887) emre33 válasza redlac (#42884) üzenetére


emre33
addikt

box-on kellene beállítanod, hogy felbontáshoz igazítja.
Ezt elég sok néven szokták említeni.
Nézz körül box beállításainál.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#42888) #97544192


#97544192
törölt tag

sziasztok!
gondolkodok egy ilyen vagy egy ilyen full hd lcd tv megvételén. mivel nem nagyon értek az lcd tv-khez, ezért szeretném tudni hogy melyik lenne a jobb, és azt, hogy az 50 hz nem kevés egy kicsit? ugyanis játékra használnám, ergo nekem nem klaffol ha nagyon lassú a válaszidő, meg ilyenek. viszont nagy monitor kell, ezért jobb lenne ilyet választanom. van ugyebár 28"-os hanns.g, de ez lg/samsung, ráadásul 32". :)
szeretném tudni azt, hogy nem-e nyúlok mellé, ha megveszem valamelyik lcd tv-t? ugye nem lesz vele semmiféle gond, és kifogja elégíteni azokat az igényeket, amik játékhoz, ráadásul gyors játékhoz kellenek? :)
remélem hogy mihamarabb választ kapok, minden info fontos.
előre is köszi, br4d

[ Szerkesztve ]

(#42889) trex4d


trex4d
tag

Sziasztok!
Van egy LG 32LC41 LCD-m PS3-al, HDMI kábellel összekötve.
Azt a furcsa dolgot vettem észre, h a kép mindkét oldalán nagyon sok rész nem látszik...Gran Turismo 5 trial demonál tűnt fel.
Próbáltam a felbontást 1080-on és 720p-n is, semmi különbség :(
Sajnos a tv menüjében csak panolási lehetőség van, scale nincs.Amikor tologatom jobbra és balra a menüben a képet, látszik is, h mit veszítek (nem 4-5 pixel az biztos).
Természetesen tudom h mivel csak "HD-ready" ezért nem kell neki feltétlenül jól visszaadnia a 1080-as felbontást.De a 720p-t talán nem ártana veszteség nélkül...
Valaki találkozott hasonlóval, vagy esetleg tud megoldást?
Köszönöm előre is!

(#42890) anrab válasza Teaway (#42886) üzenetére


anrab
addikt

köszi!

(#42891) laczkoo


laczkoo
tag

Sikerult mar valakinek olyan 2m-nel hosszabb D-Sub kabelt venni, amivel zajmentesen at lehet vinni a FullHD kepet sz.geprol a TV-re?

csak akik pokereznek: http://poker150.fw.hu/

(#42892) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Összegyűlt egy kis pénzem, és úgy döntöttem, hogy társat keresek az X360-nak és az érkező mediabox-nak egy 32"-es LCD-TV személyében :) . A kérdésem, hogy az alsó ársávban 120k-ig mely modelleket ajánljátok? Természetesen tervbe van véve, hogy vásárlás előtt megnézzem őket működés közben, csak iránymutatás végett érdeklődöm, hogy mi az amit ne is nézzek :)

A választ előre is köszi..

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#42893) tarquinius


tarquinius
csendes tag

Sziasztok!
Van egy eladó KELLO PLB 108 M falikonzolom! Zsír új, csak a csomagolást bontottam fel, mikor megjött. 30"-50" tévékhez jó, 60 kg-ig terhelhető. Dönthető, illetve a faltól kifordítható, kihúzható. A neten 22500 Ft-ért lehet legolcsóbban megvenni, én 18000 Ft körül odaadnám. Ha valakit érdekel, dobjon egy emilt!

http://www.kellonet.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=331&category_id=1&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

(#42894) Skyfish


Skyfish
tag

Továbra is fennáll a problémám a csatorna eltünésekkel.Akár napközben is több órás stand by után.
Kicsit utánnanéztem a neten,állítólag januárban lesz egy fw frissítés amiben kikapcsolható lesz az automata frissítés(igaz ott a 9xx3 szériát írták).Azért is érdekes mert ezek 2008-as modellek...
Van itt esetleg Philips tulaj hasonló problémával?

(#42895) Lipton


Lipton
őstag

Meg tudjátok mondani, hogy pontosan miben másak:
46B630...650, 651, 652, stb...

Melyik webshop ad rendes samu garanciajegyet?

(#42896) LucifeI2


LucifeI2
őstag

18 négyzetméteres szobába nagy lenne egy 46"-os TV? 50-50%-ban nézek HD és DVD filmeket, és nem tudom, hogy a DVD minőséget mennyire lenne rossz nézni 2 méterről egy 46"-os TV-n. Azt tudom, hogy full HD-hoz kb. pont jó a 2 méteres távolság.

Samsung UE46B7000 - erről a TV-ről lenne szó

(#42897) Jarlaxle válasza LucifeI2 (#42896) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Amiatt én még nem hallottam senkit se panaszkodni, hogy túl nagy a TV amit vett, amiatt viszont már igen, hogy túl kicsi. :) Elsőre biztos sokkoló lesz a méret ha kicsiről váltasz, de nagyon hamar rááll az ember szeme.

(#42898) adriankoooo válasza LucifeI2 (#42896) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nem a nagyzetmeter szamit hanem, hogy milyen messzirol nezed. De szerintem nem, foleg ha van ra penzed... En is 46-osat veszek a 13 negyzetmeteres szobamba igaz nem LED-eset, mert nem latom ertelmet :)) En meg egy 52B750-en is elgondolkodnek a helyedben, ha nem LED-eset is nezel.

[ Szerkesztve ]

(#42899) kisninja válasza kisninja (#42875) üzenetére


kisninja
őstag

Valaki..... :F

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#42900) EasyLife válasza kisninja (#42899) üzenetére


EasyLife
aktív tag

próbálj meg a tv hez leszedni valami drivert ez esetleg segítene bár erre kb 5% esélyed van, a másik hogy leszedsz valami progit ami tud egyéni felbontásokat állítani. ilyen pl a powerstrip. sajna az új driverek gyakran elrontanak ilyeneket. nálam is mindig újra meg kell tanítanom hogy a monitorom ne 60 hanem 75Hz en menjen. bár nekem nvidiámvan ott ez (szerencsére) könnyű mert van benne külön opció ahol egyéni felbontást állíthatok be.
remélem tudtam valamicskét segíteni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.