Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42801) adriankoooo válasza guriga1234 (#42791) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Remenykedek benne, hogy bemutatnak a januari CES-en az uj TV-k mellett valami nyilt fejlesztoeszkozt amivel megnyilnanak a widget fejlesztes lehetosegei, mert amit most olvasok toletek ezekrol a widgetekrol az a vicc kategoriajat meriti csak ki teljes mertekben :(( Igy teljesen felesleges bele, mert egy csomo medialejatszo tamogat internetes widgeteket (pl wd tv live), de nem kell olyan messzire mennunk pc-n se. Itt az XBMC htpc progi amit ha feltelepitesz a PC-re 1000x tobbet tudsz (nyilt fejlesztesu widgetek menubol telepithetok, allandoan frissul, mindent lejatszik DTS-hangot is) kezdeni, mint ha a TV sajat widgetjeit+beepitett medialejatszojat hasznalnad.

Egyetlen elonye a TV-be epitett rendszernek, hogy keznel van mindig, ha nincs is gep. De ha ez a rendszer a TV-ben gyenge, akkor azzal nem sokra mesz (pl widgetek).

Remelem lep valamit ez ugyben a Samsung es nem csak a minel tobb TV eladasa lesz a cel a jovoben (bar ketlem, hogy ez ne igy lenne). Kivancsi leszek meg mennyi FW fog megjelenni a jovo evben a B650-re. Szeirntem max 1, de ne legyen igazam.

(#42802) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

16:9-es felbontásarányú TV-knél zavaró az, hogy 4:3-as Tévéműsorok vannak (Márahol)? Vagy van rá valami, hogy ne húzza szét a képet?

guriga1234 - félreítram 4:3

Live poor, die ritch.

(#42803) Tyca válasza gyáliSanyi (#42802) üzenetére


Tyca
senior tag

persze, be lehet állítani, hogy 4:3 legyen az arány, ilyenkor kétoldalt fekete csíkok vannak..vagy belenegyítást állítasz be, akkor meg a kép alja-teteje levágódik, de a kép nem nyúlik szét legalább

(#42804) gyáliSanyi válasza Tyca (#42803) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Értem!
De gondolom ez nem mindegyik mezei márkánál van így?

Live poor, die ritch.

(#42805) Tyca válasza gyáliSanyi (#42804) üzenetére


Tyca
senior tag

szvsz ezt minden lcd tv tudja, ez elég alap dolog...

(#42806) guriga1234 válasza adriankoooo (#42801) üzenetére


guriga1234
addikt

Használtam egy ideig a Yahoo-s widgeteket, de visszatértem a youtube+accu pároshoz. Ha internetezni akarok, akkor azt pc-ről teszem, valódi böngésző nekem nem hiányzik a tévéből. A youtube hasznos, mert nem áll messze a tévé műfajától, az időjárás meg hasznos.
Az a baj, hogy widgetet csak fw frissítéssel lehet feltenni. Gyáritól eltérőt nem használnék, így a fejlesztőeszköz hiába lenne publikus.
Külső, mindent lejátszót nem akarok, mert arra ott van a PC. Annál többet egyik csoda sem tud.

(#42807) emre33 válasza anrab (#42799) üzenetére


emre33
addikt

? Rakás HD film szencsés.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#42808) guriga1234 válasza Tyca (#42805) üzenetére


guriga1234
addikt

Talán az nem alap dolog, hogy tudod állítani a nagyítás mértékét és a nagyított kép pozícióját. Ezt azért nem tudja mindegyik.

(#42809) guriga1234 válasza emre33 (#42807) üzenetére


guriga1234
addikt

A HD csak a felbontásra garancia, nem pedig a minőségre. Mellesleg, gondolom, hogy nem BD-t nézel, hanem rip-et, azt is újrakódolva, akkor meg ne csodálkozz.
Persze lehet szemcsés akkor is, ha eleve az alapanyag is az volt. Egy jó minőségű HD-s anyag is lehet meglepő, mert olyan részleteket is látsz, amiket korábban nem.

PS: téged nem zavar, hogy aláírásnak a cuccaidat adtad meg? Aki kíváncsi rá, az rákattint a nevedre és megnézi. Miért kell ezt egy fél soros hozzászólásnál is mindig megnézni? Én nem vagyok rá kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#42810) anrab válasza emre33 (#42807) üzenetére


anrab
addikt

nem tudom. nem is értem, mert az sd adásra szokták mondani hogy szemcsés. de te lárod!
lehet hogy tv rip!

[ Szerkesztve ]

(#42811) emre33 válasza guriga1234 (#42809) üzenetére


emre33
addikt

pl: da vinci kód eredeti BD lemezen megvan, abba is látni pl: szemcséket.
De általába jelenet függő.

Ha az élességet levszem 0-ra, akkor nem annyira szemcsés.

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#42812) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Tel Elek Mondta, hogy LCD TV érdemesebb választania annak aki TV-t akar.
Ezt szerintetek milyen okból lehet elmondani?
Ár/Érték arányban ez a legjobb választás? Vagy a plazmák nem bírnak annyit?

Live poor, die ritch.

(#42813) Tyca válasza guriga1234 (#42808) üzenetére


Tyca
senior tag

nem is azt mondtam, hogy ez alap lenne...az alap az, hogy a 4:3-as adást meg tudja jeleníteni az eredeti arányban

(#42814) kormi0312 válasza adriankoooo (#42436) üzenetére


kormi0312
senior tag

igen, arra gondoltam hogy átállítom 550-ről 650-re és mondjuk fél év után elszáll a TV, akkor van esélyem a gariztatásra vagy elsőként szúrják ki hogy a szervíz menu babrálva volt?!
köszi

(#42815) adriankoooo válasza kormi0312 (#42814) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Valaki ragaszkodik ahhoz, hogy nem lesz semmi baj a garival, valaki szerint ugrik a gari. En talan az utobbiakhoz tartozom inkabb..de ezt ne vedd keszpenznek.

En mindenesetre egy kb 20 ezer forintos WD TV lejatszot ajanlok neked, ami mindent lejatszik (DTS hangokat is, nem tudom mennyire fontos ez neked: a kulfoldi filmek tobbcsatornas hangja szinte csak DTS-ben vagy Dolby TrueHD-ban van kodolva) es a garid 100%, hogy nem ugrik. +nem kapcsol be lassabban a TV-d, meg nem tudom milyen hatranyok voltak ha atallitod 650-re.. :)

(#42816) szoja válasza guriga1234 (#42795) üzenetére


szoja
tag

Pontosítanék, a HD felbontású anyag csak 16:9 lehet. Ha 4:3-as anyagot HD formátumban nézel, az is 16:9, csak "pillarbox"-ra alakítva nézed, a két szélén függőleges fekete csíkokkal. HD adásnál nincs lehetőség a képarány TV által történő megváltoztatására. SD-nél nincs ilyen megkötés.

(#42817) szoja válasza emre33 (#42811) üzenetére


szoja
tag

Egy BD film is lehet szemcsés: ha a film eredetije magas érzékenységű alapanyagra készült. Általában a sötét jeleneteket veszik ilyen alapanyagra. De te magad is utánajárhatsz: ha egy digitális fényképezőgéppel 100-as ISO értéken fotózol, majd ugyanazt a témát 800 vag még magasabb ISO értéken kapod le. A magasabb ISO értéken kisebb a bemozdulás esélye, de cserébe a kép zajos lesz.

(#42818) Tyca válasza szoja (#42816) üzenetére


Tyca
senior tag

ezzel vitatkoznék...az m1HD a híradót 4:3-ban adja, de szét lehet húzni 16:9-re

(#42819) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

LCD Tv-knél mit kell megnézni mielőtt venne valaki egy ilyet? (Középkategóriában)

Live poor, die ritch.

(#42820) camalot válasza gyáliSanyi (#42819) üzenetére


camalot
tag

(#42821) anrab válasza szoja (#42816) üzenetére


anrab
addikt

" HD adásnál nincs lehetőség a képarány TV által történő megváltoztatására."
nálam megy automatikus képformátumban is. egy ideig a duna hd-t nem rakta ki teljes képernyőre, csak az megy-mkettőt. most már mindegyik megy minden formátumban.

(#42822) Brekecs válasza emre33 (#42811) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !

Igen igazad van tényleg szemcsés a blu ray film ha nagyon fel van állítva az élesség, én 5-re szoktam tenni a tv-ben ( Philips ) a lejátszom is Philips de abban nem találtam állítási lehetőséget de lehet csak elnéztem. Amúgy a már más hol is olvastam erről a szemcséről de most már én is látom néha ( sajnos ) :((

Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#42823) anrab válasza anrab (#42821) üzenetére


anrab
addikt

de az eredeti képméret az a nem méretezett, mint a számítógépnél. ilyenkor van aztán képformátum variáció!

(#42824) atesz999 válasza gyáliSanyi (#42812) üzenetére


atesz999
tag

Hello!

A Plazma mindenben jobb,ami a képminőséget meghatározza. Kontraszt,input lag,válaszidő,betekintési szög,természtesebb színek,mélyebb fekete. Egyedüli hátránya az LCD-hez képest "ghosting" jelenség,rosszabb esetben a statikus tartalom beégése. De ezen a téren már sokat javultak a Plazmák az utóbbi időben. Szóval a lényeg, az alapján kell dönteni,hogy mire szeretnéd használni.

Szóval az önmagában,hogy LCD-t érdemes választania annak,aki TV-t akar,ez így hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#42825) gyáliSanyi válasza camalot (#42820) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi! Hasznos!

Live poor, die ritch.

(#42826) gyáliSanyi válasza atesz999 (#42824) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Csak infórmálodni akarok e-téren.
De szerintem ha később Blu-Ray leváltja a DVD-ket akkor édemesebb a plazmát választani.?
Bár az LCD gyártók is fejlődnek folyamatosan. Ma még nem tudja a technika, de újításokkal fejlődik az is.

Live poor, die ritch.

(#42827) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Annyit akartam biztosan kérdezni, hogy amelyik TV-t pixelhibamentesen vásárolja meg valaki azzal ilyen téren nem nagyon lesz már gond? (Gondolok itt egy 95%-os arányra.)

Live poor, die ritch.

(#42828) spgabor


spgabor
aktív tag

Helló mindenki!

Nem tudom, hogy jó fórumtémába írok-e, de ez tűnt a legmegfelelőbbnek. Ha tévedtem, elnézést!
Szóval... vásárolni szeretnék, nézelődök, de nincs nagy tapasztalatom a területen. Szeretnék venni egy 24" és 32" közötti képátlójú fullHD mpeg-4-es tunerrel rendelkező tv-t, amin van pc bemenet is. Szeretném nézni a földfelszíni digitális adásokat(mindigtv), valamint ezt szeretném monitorként is használni. Árban 110k fölé nem szeretnék menni.(bár ez nagyon szimpatikus: Samsung LE-32B550A5) Azt szeretném kérdezni, hogy ki mit tud tanácsolni, mit figyeljek vásárláskor, melyik típust lenne érdemes megvenni?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.:
spgabor

[ Szerkesztve ]

(#42829) #41635072 válasza gyáliSanyi (#42812) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az a két dolog, ami a legjobban idegesítene, ha plazmám lenne:
-Erősebb fényben fakó színek.
-Ghostosodás/beégés. Erről bővebben camalot fórumtár által ajánlot linken.

[ Szerkesztve ]

(#42830) macikos válasza gyáliSanyi (#42812) üzenetére


macikos
addikt

Plazma TV azoknak való, akik sötétben szeretnek filmeket nézni, az LCD meg inkább világos szobákba...
Plazma TV-n jobbak a sötét színek, cserébe fakóak a világosak, LCD-nél fordítva.
Továbbá az LCD nagyobb dinamikával jeleníti meg a színeket.

Nem túl friss teszt, de jó Plazma vs. LCD összehasonlítási alap: [link]

Ezeket a képeket kiemelném:

[link]
[link]
[link]
[link]

A felső a Plazma, az alsó az LCD.

Még valami!

"Fogyasztás

Panasonic TH-42PZ85: Átlagosnak tekinthető 220-250 Wattot mértünk az Amazonas Kincse alatt sötét jeleneteknél, viszont a teljesen fehér háttérnél akár 412 Wattig is felszökött a kijelzőn olvasható érték.

Samsung LE40A656: Normál használatnál, beállítva 200 W körüli fogyasztást mértünk, az ECO mód Auto állásában ez lecsökkent 160W-os értékre."

[ Szerkesztve ]

(#42831) ///M válasza macikos (#42830) üzenetére


///M
tag

Szerintem minden beálítás kérdése!

(#42832) macikos válasza ///M (#42831) üzenetére


macikos
addikt

A két technológia nagyban különbözik és a sajátosságaik is! LCD-nél állandóan van világítás, tehát ezért a 100%-os fekete kizárt dolog! Ha meg nagyon levesszük a fényerőt, akkor eltűnnek a részletek! Ugyanígy a Plazma-nál gyárilag nem lehet maximális fényerővel hajtani a képernyőt, hogy szikrázó fehéret kapjunk, mert akkor jön a beégés... hasonlóan mint a CRT monitoroknál. Így vagy ez vagy az! Tökéletes nem lesz egyik se!

(#42833) gyáliSanyi válasza macikos (#42830) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi!

LCD vagy Plazmánál milyen márkák jöhetnek szóba (legalább 5)?
(Vagy inkább csak az LCD-nél mert ez az a topic.)

Live poor, die ritch.

(#42834) macikos válasza gyáliSanyi (#42833) üzenetére


macikos
addikt

[link]

Bal oldalt az első 6 márka :)

(#42835) gyáliSanyi válasza macikos (#42834) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi!
Szóval akkor a legmegbízhatóbb márkák közé tartozik a Samsung, Panasonic, LG, Sony, Philips és a Sharp. Nagyjából ebben a sorrendben lehetne választani. (A Plazma TV-s leírásban is hasonló.)

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#42836) anrab válasza gyáliSanyi (#42833) üzenetére


anrab
addikt

plazmából Panasonic.
erre voltak ráállva. idáig nem is nagyon volt LCD-jük ha jól tudom.
amit írtak sorrendet az nem a megbízhatósági sorrend.

[ Szerkesztve ]

(#42837) lacko22


lacko22
aktív tag

LCD-ben milyen sorrend lenne?
SONY vagy SAMSUNG a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#42838) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Köszönöm mindenkinek!
Szóval akkor világosabb helyekre kicsit jobb az LCD.
Olvastam a Plazmás első hozzászólást, hogy nem árt majdnem 100 cm átmérőbe gondolkodni. LCD-nél is így van?
Melyiket érdemesebb választani LCD-ből a FULLHD-t vagy a HDready-t? (normál használatnál)

Az LCD kevésbé erőlteti a szemet mint egy régifajta tv?

Live poor, die ritch.

(#42839) KrAt


KrAt
veterán

Most kaptunk egy 32-es Sony Bravia FullHD-t.. Hát egyszerűen: KURVAJÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ :Y :Y :Y :Y

Notit rádugtam, már az asztalon olyan durva képe van.. FullHD videót meg nem viszi a notim, nincs olyan erős.. :O:O

(#42840) zso73


zso73
veterán

Most tervezek LCD TV-t venni. Az LG 42LH5010-ről mi a vélemény?
Esetleg jobbat tudtok 150-250 e Ft-os kategóriában?
Ez? SONY BRAVIA KDL-40W5500 LCD televízió

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#42841) mad1


mad1
veterán

Ez milyen? :N

Ne szemetelj ! = Steam

(#42842) danzi válasza guriga1234 (#42726) üzenetére


danzi
tag

Nem, mert Mac-em van, DLNA-ra a medialinket használom. A PS3 simán játszik le róla filmet képet zenét..

Akárhogy nyomom a távirányítót, nem ír se második se harmadik betűt. Csak az elsőt... :(

Ja igen, és ez a single signon nem tudom mire jó, csak két cucc van, a youtube meg az accuweather... :(

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#42843) zso73


zso73
veterán

USB csatis TV-k normális sebességen le tudják játszani a filmeket? Esetleg MKV-t is?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#42844) mad1 válasza zso73 (#42843) üzenetére


mad1
veterán

Amelyik kompatibilis az lejatsza az mkv t is.Normalisan. :K

Ne szemetelj ! = Steam

(#42845) tom64 válasza nightshadow (#42737) üzenetére


tom64
csendes tag

Köszönöm a válaszod,de ezt már nem lehet visszacsinálni,annál is inkább,mert öröm az ürömben,hogy antennaerősítővel kiváló lett a kép.Utolsó lehetőségként egy kölcsönkért 15 éves antennaerősítővel jobb lett a kép,mint a videon keresztül,pedig azzal is nagyon meg voltam elégedve.Holnap mehetek ant.erősítőt venni...Amilyen nszerencsém van,sikerül abból is "bevásárolnom".Üdv.

(#42846) tom64 válasza hcs57 (#42738) üzenetére


tom64
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#42847) macikos válasza mad1 (#42841) üzenetére


macikos
addikt

Szakembró a srác, az már biztos :D :W

(#42848) mad1 válasza macikos (#42847) üzenetére


mad1
veterán

Poennak jo de ez mar szanalmas. :)

Ne szemetelj ! = Steam

(#42849) tom64 válasza anrab (#42717) üzenetére


tom64
csendes tag

Kösz,az antennaerősítős módszer bevált! Üdv.

(#42850) gyáliSanyi válasza macikos (#42847) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Szerintem csaló! Lehet, hogy én vagyok óvatos, de mindig megnézem az eladó értékelését mielőtt üzletet kötök. Ha nincs értékelése, de mondjuk már elég idős tagja az oldalnak akkor is jobban megbíznék benne mint egy újonnan regisztráltba.
Gondolj bele, hogy odaállítasz egy olyan helyre 200e. Ft.-val ahol olcsó ajánlatot ígérnek mondjuk valami utcai találkozón. Leveszik a pénzét és mehet haza üresen.
Na ez túl durva eset, de egy ilyennel nem üzletelnék aki a hirdetéshez hozzászólt.

Live poor, die ritch.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.