Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42701) anrab válasza Skyfish (#42700) üzenetére


anrab
addikt

várjuk!

(#42702) anrab válasza Gááboor (#42699) üzenetére


anrab
addikt

kikapcsolható.
lehet egyszínű.
lehet a képnek megfelelően több színű. /ambiligth-tól függően/
lehet tv nélküli hangulatvilágítás, váltakozó színekkel.
lehet tv nélküli hangulatvilágítás, egyszínnel.
lehet tv nélkül venni led sort! :)

(#42703) tom64 válasza dh66e (#42693) üzenetére


tom64
csendes tag

Köszönöm a tanácsot,hétfőn megpróbálom.

(#42704) hcs57 válasza tom64 (#42692) üzenetére


hcs57
őstag

A Sony tunere szerintem hibás, nem lenne szabad gyengébbnek lenni a képnek, legalábbis nagy eltérés nem lehet. Azért van a tv-nek tunere, hogy azt használd... és ha nincs videomagnód?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42705) anrab válasza Gááboor (#42699) üzenetére


anrab
addikt

ja, nem tudom mennyivel fogyaszt többet, de ezek a led-ek nem nagyon fogyasztanak.
már írtam hogy a beépített kb.-i fogyasztás mutató nem mozdul el ha ki vagy bekapcsolom.

(#42706) adriankoooo válasza Bakkara (#42695) üzenetére


adriankoooo
senior tag

"A boltban, ahol a TV-t és a konzolt vettem, már a mondatomat sem várták végig, az eladó hátrálva mondta, hogy sajnos nem tudnak segíteni. A Samsung weboldalán a SUPPORT nem válaszol..."

Ird meg esetleg a boltot, hogy hol ne vasaroljunk.

Samsungnak meg telefont dobj, ne emailben ekresd oket. Ingyenes a telefon is ;)

(#42707) hcs57 válasza tom64 (#42703) üzenetére


hcs57
őstag

Ne... a tv hátulján lévő furat nem biztos, hogy metrikus szabvány... s ha nem az, azon a WD40 sem segít.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42708) adriankoooo válasza hcs57 (#42707) üzenetére


adriankoooo
senior tag

valahol benne kene lennie, hogy milyen csavarokat hasznaljon. Vagy a kezikonyvben, vagy a fali tarto konyveben vagy a TV hatuljan a csavarok mellet nincs utalas ra?

(#42709) VGYke


VGYke
addikt

Boldog Karácsonyt!
Tudom olvassak vissza, megtettem, de nem igazából hámozom ki a megoldást.
Samu TV + DigiKábel= EPG, illetve TV idő ha automatán van késik 1 órát. Kézivel beállítva jó, csak ugye akkor nem frissít. Mi is a megoldás?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#42710) tom64 válasza hcs57 (#42704) üzenetére


tom64
csendes tag

Nem tudod,a frissítések helyett nem lehetne a tunert komplette kicseréltetni,mielőtt háborúzni kezdek,vagy ez nem olyan egyszerű?

(#42711) anrab válasza hcs57 (#42707) üzenetére


anrab
addikt

ha nem fémes a széle a lyuknak akkor abba bizony lemezcsavar kell!!!

(#42712) guriga1234 válasza emre33 (#42655) üzenetére


guriga1234
addikt

Akkor én képtelenségekre is képes vagyok :))
Írtam neki, hogy én írtam a P-s fw-ekről, csak a nevemre kellett volna keresnie (CTRL+F) oldalanként. Egyébként meg neki W-s van, így nem kellett keresnie sem.

(#42713) anrab válasza VGYke (#42709) üzenetére


anrab
addikt

:DD
nekem siet

(#42714) hcs57 válasza anrab (#42711) üzenetére


hcs57
őstag

Az enyém fémes, de nem tudom milyen csavar kell bele..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42715) Bakkara válasza adriankoooo (#42708) üzenetére


Bakkara
csendes tag

Sajnos a kézikönyvben nincs utalás a csavarok méretére...
Amúgy a PHOTO HALL -ban vettem a TV-t, a konzolt meg a SATURN-ban. Az univerzális konzolhoz adtak is M5, M6 csavaroka gyárilag, de az sajnos egyik sem jó. SAMSUNG-ékat még felhívom távrecsegőn, hátha.....

(#42716) hcs57


hcs57
őstag

What is a VESA mount?

Flat Display Mounting Interface (FDMI) is a standard for mounting flat panel monitors and TVs. This is correctly
known as FDMI, but more often referred to as VESA mount. The interface is implemented on most modern flat-panel
monitors and TVs, but not all Sub-standards

The first standard in this family was introduced in 1997 and was originally called Flat Panel Monitor Physical Mounting Interface (FPMPMI).

The original VESA mount (MIS-D) consisted of four screws arranged in a square, with the horizontal and vertical distance between the screw centers being 100 mm. This is still the most commonly used configuration for desktop computer displays. A 75 mm × 75 mm layout was defined for smaller displays.

The MIS-D screw holes have an M4 thread and are are typically 10 mm deep. Appropriate fasteners (typically ~10 mm long) are often supplied with the mount rather than the display, but they are also easily available from many hardware stores.

The FDMI was extended in 2006 with a collection of additional screw patterns that are more appropriate for larger TV screens.

MIS-D 75 75 mm × 75 mm
MIS-D 100 100 mm × 100 mm
MIS-E 200 mm × 100 mm
MIS-F 200 mm × 200 mm
400 mm × 400 mm
600 mm × 200 mm
600 mm × 400 mm
800 mm × 400 mm
280 mm x 150 mm
Examples of the full identification of a particular FDMI variant look like

VESA MIS-D, 100, C
VESA MIS-F, 200, 200, 6
where

the letter after MIS- identifies the part of the standard used, e.g.
part B, C, D, E for flat displays with 10–78 cm diagonal
part F for flat displays with 79–230 cm diagonal
for part D, a number identifies the 75 mm and 100 mm variants (100 or 75),
for part F, a number pair identifies the maximum width and height of the mounting-hole pattern,
for parts B–E, a final letter identifies the interface location on the flat display as center (C), top (T), bottom (B), left (L), right (R), top and bottom (T/B), or left and right (L/R),
for part F, a final digit distinguishes between 10 mm deep M6 mounting holes (6) and 15 mm deep M8 holes (8).

Forrás:[link]

ezek szerint az enyémbe Philips 32PFL7864H -> vesa mis-f 200 200 6 M6-os csavar kell..(a furat 10mm hosszú)

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42717) anrab válasza tom64 (#42710) üzenetére


anrab
addikt

akkor inkább vegyél egy komolyabb tanítható távirányítót, ha nem sikerül a csere.
de szerintem egy antenna erősítő megoldja. ez a seria ezt tudja.
a haver V4000-el ugyan ez volt. beraktak egy erősítőt és egész szép képe lett.
és ne kábelről legyen a leágazás, hanem az első elosztóból közvetlen zsinór.

(#42718) anrab válasza hcs57 (#42714) üzenetére


anrab
addikt

én se tudom hogy az enyém milyen de a multkor a hugoméknak a hálóba raktunk fel egy LG-t és ahoz rövid lemezcsavart adott az LG.

(#42719) tom64 válasza anrab (#42717) üzenetére


tom64
csendes tag

Reggel innen a m.helyemről viszek egy antennaerősítőt,ha mégsemez a baja akkor ne vegyek feleslegesen még azt is... Azt hogy érted,hogy ne a kábelre kössem?

(#42720) hcs57 válasza tom64 (#42710) üzenetére


hcs57
őstag

A tuner rá van integrálva az alaplapra, csak komplett cserélhető..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42721) anrab válasza tom64 (#42719) üzenetére


anrab
addikt

"Azt hogy érted,hogy ne a kábelre kössem?" nem így írtam.
ha mondjuk több tv van és egy kábel elindul, és arról csak leágaznak a tv-k. első szoba-második szoba-harmadik szoba. ésmondjuk Te vagy a harmadik. elvész a jel erőssége.

[ Szerkesztve ]

(#42722) guriga1234 válasza Gááboor (#42666) üzenetére


guriga1234
addikt

A DLNA nem vezeték nélküli kapcsolatot jelent, hanem hálózati kapcsolatot, ami lehet vezetékes, vagy vezeték nélküli. Nem macerás, és szerintem nagyon jó dolog. A vezeték nélküli kapcsolathoz venned kell egy samu adaptert is.

A LED-es háttérvilágítású szerintem semmivel sem ad jobb képet, mint a másik. Viszont jóval drágább. Valamivel vékonyabb, de ha talpra teszed, akkor tökmindegy, mert a talp foglalja a helyet. Kevesebbet is fogyaszt, de ennek az előnye csak hosszú évek alatt térül meg.

(#42723) guriga1234 válasza Outlaw7 (#42657) üzenetére


guriga1234
addikt

Azt neked kell eldöntened.

(#42724) sb válasza g@bo (#42632) üzenetére


sb
veterán

Én is kérdezgettem itt 37LH3000 vételt tervezgetve az infókat (vagy épp a B650 Game módjáról), de sok nem jött, hiába vannak tulajok... :(

Az usb lejátszás bekapcsolása után engem az érdekelne, hogy lehet-e képet nagyítani aránytartóan vagy bárhogy... hogy a 16:9-nél szélesebb filmeknél csökkenjen az alsó-felső fekete csík.

Meg tudnád nézni?

(#42725) hcs57 válasza hcs57 (#42716) üzenetére


hcs57
őstag

itt a kép:

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42726) guriga1234 válasza danzi (#42660) üzenetére


guriga1234
addikt

Úgy kell írnod, mintha sms-t írnál. Ha nem nyomod le elég gyorsan a számgombot, akkor várja a következő betűt.

A samu programját használod a DLNA-ra?

(#42727) Bakkara válasza anrab (#42717) üzenetére


Bakkara
csendes tag

Ennyit ír a gépkönyv:

Installing the Wall Mount Kit:
Wall mount items (sold separately) allow you to mount the TV on the wall.
For detailed information on installing the wall mount, see the instructions provided with the
Wall Mount items. Contact a technician for assistance when installing the wall mounted
bracket.

Samsung Electronics is not responsible for any damage to the product or injury to yourself or
others if you elect to install the TV on your own.
Do not install your Wall Mount Kit while your TV is turned on. It may result in personal
injury due to electric shock.

Van még a szöveg mellett egy kis mórickarajz a TV hátuljáról, ahol a furatokat négy pötty jelzi és ennyi... Biztos a mérnökök szabadságon voltak és a marketinges írta az idevágó részt. :W

(#42728) Bakkara válasza guriga1234 (#42726) üzenetére


Bakkara
csendes tag

Ezek szerint M6-ost kell belenyüzzentenem...
Befogom fúróba előtte a csavarokat és leszedek pár század mm-t a menetekről reszelővel.

Köszi az infókat

(#42729) guriga1234 válasza Bakkara (#42728) üzenetére


guriga1234
addikt

Ezt szerintem nem nekem szántad.

(#42730) tom64 válasza hcs57 (#42720) üzenetére


tom64
csendes tag

És ezt a komplett cserét élvégzik?Esetleg a lakásban megoldható?

(#42731) tom64 válasza anrab (#42721) üzenetére


tom64
csendes tag

ok,köszönöm.

(#42732) Barnes


Barnes
aktív tag

Hello!

LCD TV-t szeretnék vásárolni 32"-osat viszont az ár korlátoz, max netto 100-110 körül gondoltam de ez már a felső határ.
Milyent ajánlotok?

ezt láttam:
SAMSUNG LE-32A656A1F/XXH

sztetek?

előre is köszi

(#42733) RockHaRD


RockHaRD
addikt

hát emberek :(

nem túl nagy öröm nézni ahogy egy 2 hónapos 300k-s tv megadja magát egyik napról a másikra... és leghamarabb holnapután tudok telefonálni, h mi a teendő...

vki esetleg intézett már garis ügyet avplanetnél?

(#42734) Ch68


Ch68
csendes tag

Sziasztok,

"Boldog" tulajdonosa lettem egy LE40B650T2 készüléknek. Minden rendben is volt egészen addig míg az usb wireles lan adapter (Samsung) nem kezdtem használni. Youtube rendben megy stb. Egyszer csak azt mondja a drága, hogy usb túlterhelés és a készülék kikapcsol. Pen drive-nál úgy néz ki nincs ilyen gond. Jól gondolom hogy a lan adapterrel valami nem tökéletes?

Köszönöm.

(#42735) nightshadow válasza adriankoooo (#42623) üzenetére


nightshadow
veterán

Konkrétumot még nem olvastam, de a 2010-es CES-en (Las Vegas január 7-10) fogják bemutatni a nagyközönségnek a különböző gyártók a 2010-es modelljeiket. Előtte nem is lesz róla konkrét információ szerintem, utána meg felkerülnek a net-re a képek és a készülékek speckói. A boltokba pedig általában valamikor tavasszal kerülnek a 2010-es modellek.

(#42736) guriga1234 válasza Ch68 (#42734) üzenetére


guriga1234
addikt

Használj kábelt, az gyorsabb és biztosabb.

(#42737) nightshadow válasza tom64 (#42692) üzenetére


nightshadow
veterán

„Ezek után a Sony-t nem ajánlom senkinek,nagyon megszívtam.”

Ez a kijelentés így túlzás szerintem. A Sonynak jelenleg 37-es méretben 4 féle típusa kapható, ezek a következők sorrendben KDL-37P5500, KDL-37S5500, KDL-37V5500, KDL-37W5500.
A P5500 állítólag kimondottan a bevásárló központoknak (Tesco, Auchan) készült, egy igen gyenge készülék, engem két helyen is óvtak a megvásárlásától az eladók, mikor érdeklődtem a készülékről, mert 200k-át egyszerűen nem ér meg. Ami érdekes, hogy a Sony is mintha szégyellné ezt a típust, ugyanis a hivatalos sony.hu honlapon semmilyen szinten nincs megemlítve, mintha a készülék nem is létezne. Egyébként mind a P5500 és S5500 az „elavult” Bravia Engine 2-őt tartalmazza, ami arról híres, hogy az SD adást elég gyengén képes megjeleníteni. Szerintem ezek közül egyiket se szabad megvenni.
A V5500 és W5500 között csak az a különbség, hogy a W5500 az 100Hz-es. Viszont mindkettőben már az új Bravia Engine 3 található. A W5500-ról itt van egy magyarnyelvű teszt, ha érdekel: [link]

Egyébként a Sonyval az a legnagyobb probléma, hogy a konkurenciához (főleg Samsunghoz) képest nagyon túl van árazva, ezért ár/érték arányban a Sony a legrosszabb választás. Csak a nevet fizeted meg.

(#42738) hcs57 válasza tom64 (#42730) üzenetére


hcs57
őstag

Fődarab csere, csak a szervízben csinálják..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42739) Ch68 válasza guriga1234 (#42736) üzenetére


Ch68
csendes tag

Hmm... szerintem inkább kicseréltetem, mert gondolom azért gyártják, hogy működjön :)

(#42740) guriga1234 válasza Ch68 (#42739) üzenetére


guriga1234
addikt

Ahogy gondolod. De a kábel akkor is gyorsabb. A wifi sebessége függ a távolságtól is, a kábelé nem. Full HD-s tartalom esetén nem mindegy a sebesség.

(#42741) tuso válasza nightshadow (#42737) üzenetére


tuso
tag

37" van még:37P5600 (DVB-T MPEG-4) 30.0000 kontraszt, 37S5600 u.a csak 33.000 kontraszt, 37P5650 DVB-T és C MPEG-4 , 37S5650 u.a csak 33,000 kontraszt. Limitált széria, az alsó szegmensből, főleg kelet E.u piacra szánt. A tavalyi V,W szériák BE2-es processzorát kapták meg.

(#42742) Outlaw7 válasza g@bo (#42664) üzenetére


Outlaw7
csendes tag

és azt h tom megnézni estleg eladó tudni fogja? :D

(#42743) csucsu69


csucsu69
tag

Sajnos képcsöves lett a régi Sony tv-nk, van 4-5 kiszemeltem, segítsetek választani:
Sony KDL-32W5500
Samsung le-32b650 t2w
Philips 32PFL7404H
TX-L32G10E - Panasonic
LG - 32LH7000
A DLNA nem feltétel, számítógéppel nem akarom összekötni, a szoba mérete fölöslegessé teszi a nagyobb képátmérőt.Köszönöm!

(#42744) Tyca válasza Ausztenit (#42694) üzenetére


Tyca
senior tag

Az a baj, hogy nincs összehasonlítási alapom 100 Hz-es tv-vel. Ezt a 3/2-2/2-t észre lehet venni, aszimmetrikusan rángat a kép a hosszú kameramozgásoknál...Hd adásoknál nem nagyon zavart, mondjuk nem is nézek sok hd-s tvadást, inkább filmeknél jön ez ki. De ott meg azt vettem észre, hogy nagyban függ a film stílusától/minőségétől/kódolásától/vagy nem tudom mitől, hogy mi mennyire szaggat. A Cranck 2-t pl. eléggé fáraztó volt nézni egy idő után.

A képernyő szemből kellően matt, ami érdekes, hogy ha teljesen oldalról nézem a képet kikapcsolt állapotban, akkor viszont majdnem teljesen élesek a tükröződő képek. De ez használat közben nem szempont nyilván.

A pozitívumokat, amiket leírtál, meg tudom erősíteni, számomra negatívumok:
- a menüben kicsit lassan lehet navigálni
- EPG-be belépve nem látod/hallod az aktuális adást. TréHome-os boxban láttam olyan megoldást, hogy kis képernyőn ment epg közben is az adás
- ez apróság lehet, de hangerőszabályzásnál nincs számérték kiírva, csak egy háromszög töltöttsége változik
- ha nem tv-nézés üzemmódban kapcsolom ki a tv-t, hanem pl. számítógép üzemmódban, akkor a köv. bekapcsoláskor nem jegyzi meg az utolsó tv-adást, ha tv-re váltok (remélem érthetően írok), mindig az 1-es pozícióban lévő adóra ugrik (nálam ez az Al-Jazira). Ez is zavarni szokott néha...

(#42745) emre33 válasza Tyca (#42744) üzenetére


emre33
addikt

24HZ nem a 3/2 2/2 miatt szaggat.

Nem mert kevés a 24 képkocka. Voltál már moziba? Ott is szaggat.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#42746) camalot


camalot
tag

Hi! Lcd tv-t kellene vennem, a keret 120k. Kb 80 centis kellene. Mit vegyek?

(#42747) Tyca válasza emre33 (#42745) üzenetére


Tyca
senior tag

a moziban 3x látsz egy képkockát, ami kb. 72 Hz, ezt egy 50-60 Hz-es tv nem tudja produkálni. A moziban is szaggat a kép, de nem "ugrálva" (hol jobban-hol kevésbbé), mint a 3/2-2/2-nél. Nem hiába találták ki a különböző True Motion vagy mianeve és egyéb képjavításokat ennek kiküszöbölésére a nagyobb szériákban... szvsz

(#42748) guriga1234 válasza camalot (#42746) üzenetére


guriga1234
addikt

Az igényeidet nem írtad le. Így hogyan segítsen bárki is?
Gondolom, cipőt sem úgy veszel, hogy mondod az eladónak, hogy pl. kérek 5 ezerért egy 44-est.

(#42749) Skyfish


Skyfish
tag

Átmenetileg megoldódott a probléma.Éjjel kikapcsoltam a tv-n levő kapcsolóval a készüléket,és reggel az eltárolt sorrendben voltak a csatornák.Hogy ez egy hét alatt miért nem jutott az eszembe... :W Várom a következő fw-t hátha az segít.

(#42750) anrab válasza Tyca (#42747) üzenetére


anrab
addikt

biztos jók a codec-ek?és a lejátszó!?
ennyire nem kellene durvának lennie. vagy nem segít a video karid.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.