Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43851) ORCA58 válasza Levin01 (#43842) üzenetére


ORCA58
addikt

Mi alapján mondod a meghibásodás arányt? Például 100 eladott japánból 5 kevesebb mint 1000 eladott koreaiból 10? (EZEK NEM VALÓS SZÁMOK CSAK A PÉLDA KEDVÉÉRT ÍRTAM) Esetleg van neked konkrét forrásod? Amit kétlek, hiszen a mai világban nincs két egyforma, sőt még két hasonló statisztika sem. Pontos adatot pedig végképpen nem lehet megtudni.
Persze ettől még lehet igazad, de nem hiszem hogy be tudod bizonyítani

[ Szerkesztve ]

(#43852) guriga1234 válasza Levin01 (#43849) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem akarlak megingatni a hitedben. Javaslom, hogy te soha ne vegyél se LG, se samu terméket. Kár beléd :))

(#43853) anrab


anrab
addikt

ha egy termékből a duplája fogy, akkor a meghibásodásból eredő javítások esélye is a duplájára nő, a másik termékkel szemben.

(#43854) ssolitude válasza anrab (#43853) üzenetére


ssolitude
őstag

Csak ha a két termék egyforma minőségú.
Az eladott mennyiségnek semmi köze a minőséghez, így a meghibásodási arányhoz.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#43855) tkesy


tkesy
őstag

Nem tudom volt-e már linkelve, az alábbi két kalkulátor, ha igen akkor sorry. Ha nem, akkor pedig remélem, páran hasznát tudják majd venni...

1. Milyen messziről nézzük a tévét?
2. Képernyőátmérők (méretek) összehasonlítása

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#43856) anrab válasza ssolitude (#43854) üzenetére


anrab
addikt

és miből adódik a minőségbeli külömbség? és most nem a képre gondolok.
mindent robotok csinálnak. a külömböző hardvereket meg ki tudja hogy ki-kitől vásárolja. az lcd penelek több mint 40%-át az LG gyártja. lehet hogy, mondjuk a samu és a pana is ugyan onnan veszi a tápot. vagy ugyanaz a tajvani cég a gyártója a nyomtatott áramköri lapoknak. vagy ugyan az a cég gyártja a procikat. stb.
de elnézést ha nem így van.

(#43857) adriankoooo válasza guriga1234 (#43850) üzenetére


adriankoooo
senior tag

"The processing can even be applied to broadcast TV, gaming content and legacy DVDs to automatically convert 2D viewing into 3D in real time. If you’re not in the 3D mood, you’re back to watching one of the best quality HDTVs on the market with the push of a button."

Ez nem tudom mennyire lesz olyan, mint ha Blu-Rayen jonne ki majd a 3D adás. Meg aztan egyre tobb 3D filmet is jelentenek be. Meglatjuk mit hoz a tavasz.

(#43858) ssolitude válasza anrab (#43856) üzenetére


ssolitude
őstag

A technikai részében nem szeretnék állást foglalni, de maga az állítás nem igaz. Azért mert valamiből többet adnak el, nem FELTÉTLENÜL növeli a meghibásodások számát.
Egyébként nehéz megmondani miben látható a minőségbeli különbség. Nekem Samu van, teljesen meg vagyok vele elégedve. Hogy meddig bírja, az lutri. Ahogy a Panasoncnál, a Sonynál, meg a többi "neves" gyártónál is.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#43859) guriga1234 válasza adriankoooo (#43857) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez a 2D 3D-re való konvertálás valós időben olyan valódi lehet, mint a LED tévé. Vicc.

(#43860) anrab válasza ssolitude (#43858) üzenetére


anrab
addikt

én ezt úgy értettem hogy ha mondjuk 50-50% az eladott termékek javítása, akkor amiből többet adnak el, annak a javított készülékek száma is több.
de lehet hogy csak így hirtelen fejben volt logikus.

(#43861) zsolt501 válasza guriga1234 (#43835) üzenetére


zsolt501
nagyúr

DE használnak már a fényszóróban és a hátsó világításban is LED technikát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43862) anrab válasza ssolitude (#43858) üzenetére


anrab
addikt

ezt csak úgy mellékesen:
nekem volt egy sharp tv-m. kijött a szerelő, megbontotta a hátulját. én mint kíváncsi tulaj, persze ott álltam mögötte és néztem a készülék belsejét, s mit látok? ITT alkatrész, PHILIPS képcső. kérdezem mi a SHARP? azt mondja a szerelő hogy a két hangszóró meg a felirat, biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#43863) zsolt501 válasza adriankoooo (#43839) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Már vannak LED-es fényszórók az ORSAM gyártja csak még nem nagyon terjedtek el mivel drágábbak mint a halogén fényszórók.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43864) adriankoooo válasza zsolt501 (#43863) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Tudom, hogy vannak, de a reflektort irtad, hogy ott hasznaljak. A reflektor nalam a tavolsagi fenyszorot jelenti, ott tudomasom szerint meg nem letezik :)

Sima hetkoznapi izzok meg mar persze, hogy vannak LED-esek, csak dragak mint irtad. Autoban csak tompitott fenyre esetleg helyzetelzokent es a hatso lampakban hasznaljak tudtommal.

szerk: talaltam cikkeket 2006-2007 idejerol, hogy jonnek a teljesen LED-es elso fenyszorok, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#43865) adriankoooo válasza adriankoooo (#43864) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Osram katalogusban sem talalok LED-es egot, lehet meg csak kiserletben vannak ezek az izzok naluk is.
Osram katalogus

(#43866) BBéci válasza guriga1234 (#43817) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy einstein is írja, a tévé lakberendezési tárgy. Nem csak akkor látom, amikor leülök elé filmet nézni, arra a heti pár órára valóban lehetne 12 centi vastag is, mint a Samsung/Armani, ami tavalyelőtt karácsonykor volt nálam.
Véleményem szerint egy lapostévének a falon a helye, Kifejlesztésüknek egyok oka éppen a falraakaszthatóság volt. 15-20 éve erről álmodtunk.
Éppen a napokban tervezem a könyvespolcomat, a héten megyek az asztaloshoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43867) BBéci válasza Levin01 (#43833) üzenetére


BBéci
titán

"A meghibásodási arányokat több bolt ügyfélszolgálatától tudtam meg."

Városi legenda kategória, semmi konkrétumot, hiteles tényt, adatot nem tartalmaz. Az ilyennek hinni botorság.
A Samsungok és az LG-k fogynak legjobban, ezért minden erővel igyekeznek a többi márkát "nyomni", a vásárlókra rábeszélni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43868) guriga1234 válasza zsolt501 (#43861) üzenetére


guriga1234
addikt

Melyik autóban van ilyen?

(#43869) 88ben


88ben
csendes tag

Szóval elvileg szerinted jobb HDMI-s lejátszó kéne egy 101cm lcd tv hez??lehet!még egy dolgot hozzáfűznék!!barátom áthozta a laptopját.öszekötöttük a tv.vel és lejátszottunk róla egy dvd filmet,és ugyanolyan rossz volt a kép!!aztán meg raktunk egy blu-ray filmet és az meg jó volt!!elég érdekes nem??mégegyszer hozzáteszem h az én lcd-m le40b530,a barátomé pedig le40m87bdxix.és ez valahogy 100-szor jobb!!valamint utolsó kérdés:)lehet köze a képminőségnek hogy upc,vagy digi a szolgáltató??köszi a segitséget

(#43870) guriga1234 válasza BBéci (#43866) üzenetére


guriga1234
addikt

Einstein nem lakberendező volt, így az ilyen irányú véleménye Mari néniével vetekszik.
Az én tévém az ablak előtt van, arra meg nem szerelhetem. De ha nem ott lenne, akkor sem szerelném falra (soha nem is álmodtam ilyesmiről).

PS: valahogy nem hatnak meg, hogy milyen tévék fordultak meg nálad. Nálam olyasmik vannak, amiket én választottam ki, és megvásároltam. Idegesítene, ha olyasmi is lenne itt, ami nekem nem kéne.

(#43871) guriga1234 válasza 88ben (#43869) üzenetére


guriga1234
addikt

Megbarátkozhatnál a "Válasz" lehetőséggel. Kitől kérdezted?

(#43872) 88ben


88ben
csendes tag

Valaki válszolna aki ért is hozzá??köszi

(#43873) 88ben válasza guriga1234 (#43871) üzenetére


88ben
csendes tag

Tőled:)ha tudnál segiteni

(#43874) macikos válasza guriga1234 (#43868) üzenetére


macikos
addikt

Audi R8-ban teljesen LED-es a fényszóró. Sőt, már az új A8-ban is (felárért).

Samsung LE40B679-hez megjelent az 1008-as FW. Van valahol leírás, hogy mi változott benne a korábbi verziókhoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#43875) Steven


Steven
addikt

Hi tanácsotokat szeretném kérni hogy ez mennyire jó tv?

Philips 42PFL3604

Gyártó azt írja hogy számítógépes formátumból 1680 x 1050
50 Hz, 60 Hz A HDMI/DVI bemeneten keresztül ezt támogatja csak....Akkor ez most nem full hd-s

Én mozizásra pchez , xboxozáshoz meg sima tvnézéshez (kábel analog) használnám.
xboxhoz meg pc hez jó lenne ha full hd ba menne...

Ha tudtok jobbat 42-st 150 körül azt megköszönöm ...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#43876) guriga1234 válasza 88ben (#43869) üzenetére


guriga1234
addikt

"Szóval elvileg szerinted jobb HDMI-s lejátszó kéne egy 101cm lcd tv hez?" - a méret itt lényegtelen. HDMI-n jobb képet kaphatsz, de a csatlakozó még nem garancia semmire.

Min ment át a laptopról a jel? A Blu-ray nagyobb felbontású, mint a DVD, nem csoda, hogy jobb a kép.

A tévéadás minősége bizony függhet a szolgáltatótól is.

(#43877) guriga1234 válasza macikos (#43874) üzenetére


guriga1234
addikt

LED sor van (de az csak design), a fényszóró xenon. Bocsika.

[ Szerkesztve ]

(#43878) BBéci válasza guriga1234 (#43870) üzenetére


BBéci
titán

Én választom ki, a tesztelésre hozzám érkező tévéket és egyéb házimozis és hifi készülékeket. Általában a csúcsmodelleket, közülük is az engem valamiért különösen érdeklőket kérem és kapom. Az említett Armani után Sharp XS1, majd Panasonic Z1 következett.
Mire jó ez az ellenséges stílus, ami sugárzik a hozzám címzett írásaidból?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43879) macikos válasza guriga1234 (#43877) üzenetére


macikos
addikt

[link] :)

A mai korszerű LED-ek alázzák a xenon-t...

(#43880) libus


libus
őstag

Van egy Samsung LE37B530 Tv-m, és azt szeretném megkérdezni, hogy meglehet-e ezen nézni valahol, hogy a földi digitális sugárzású csatornák (MindigTV) adások, mekkora jelerősséggel jönnek? Mert én nem találom. :(

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#43881) guriga1234 válasza BBéci (#43878) üzenetére


guriga1234
addikt

Az már jobban hangzik. Az állandó cserék viszont kupival járnak, nekem nem lenne hozzá kedvem. Szerencsére én aránylag rövid idő alatt fel tudom mérni, hogy mi mit tud, és ehhez nekem nem kellenek otthoni körülmények.

(#43882) decoder válasza guriga1234 (#43877) üzenetére


decoder
csendes tag

http://wwww.audi.hu/news.php?newsid=702&K_ID=&haendler=
Bocsika.

(#43883) guriga1234 válasza macikos (#43879) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha egy blogban mást írnék, akkor az is hiteles lenne? Ugyan már!

(#43884) guriga1234 válasza decoder (#43882) üzenetére


guriga1234
addikt

Az a 4 db. w érdekes a cím elején... Ez mióta divat? Az első w biztos a LED-ek miatt van. LOL!

[ Szerkesztve ]

(#43885) BBéci válasza guriga1234 (#43881) üzenetére


BBéci
titán

Egy alapos teszthez hosszú időre van szükség, amennyiben 3 hétnél kevesebb időre akarnak valamit adni, köszönöm, nem kérem. Kivétel volt a SIM2 C3X vetítő, azt 17 napig nyüstöltem. Az előbb elfelejtettem, hogy einstein nem a relativitásos tudós, hanem itteni topiktárs és fogalmam sincs, mi a foglalkozása, akár lakberendező is lehet. A lényeg, hogy velem értett egyet a vékonyság témában. :-)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43886) macikos válasza guriga1234 (#43883) üzenetére


macikos
addikt

Ez jobban tetszik? [link]

"voll-led frontscheinwerfer"

(#43887) Steven


Steven
addikt

[link]

erre valaki? :O

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#43888) BBéci válasza Steven (#43887) üzenetére


BBéci
titán

Apósomnak ez a típusú tévéje van, full HD. HDMI-n fogadja a 1080p jelet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43889) Steven válasza BBéci (#43888) üzenetére


Steven
addikt

köszönöm akkor bátran használhatom pc vel is!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#43890) 88ben válasza guriga1234 (#43883) üzenetére


88ben
csendes tag

A laptopról is HDMI kábelt használtunk méghozzá aranyozottat,ami ugyhallottam jobb!!és azzal is ugyanolyan a kép!!mostmár nagyon tanácstalan vagyok,h a tv e a rossz!!csak a blu ray volt jó!!a dvd meg sem közeliti a dvd minöséget,plusz még az avit sem!!

(#43891) anrab válasza 88ben (#43890) üzenetére


anrab
addikt

a dvd-ben a menü beállításaiban a kimenetet RGB-re kell állítani.
most nézem HDMI-vel lett összekötve, nem scart-tal.
a tv-n állítsd be a bemenetnek megfeleő eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#43892) 88ben válasza anrab (#43891) üzenetére


88ben
csendes tag

Köszönöm a hozzászolást,de nem nagyon lehet változtatni a kimenetet:(

(#43893) anrab válasza 88ben (#43892) üzenetére


anrab
addikt

a tv menüjében a csatlakoztatott eszközöket kell társítani a megfelelő bemenettel.
pl.: PC-HDMI1
DVD-HDMI2
VIDEO-SCART1
stb.

[ Szerkesztve ]

(#43894) 88ben válasza anrab (#43893) üzenetére


88ben
csendes tag

tényleg nincs ilyen menüpont!!nem viccelek!már mindent átnéztem de semmi:(

(#43895) Lipton


Lipton
őstag

Frissítettem fw-t a 46B660-ben. Tudja valaki, hogy a legfrissebb verzió (2009/09/30_002005)miben különbözik az korábbitól? (Nekem gyárilag 2009/06/02_001010 volt rajta).

(#43896) ///M válasza Lipton (#43895) üzenetére


///M
tag

Semmiben

(#43897) anrab válasza 88ben (#43894) üzenetére


anrab
addikt

van itt annyi samu b530 tulaj, nem tudom miért nem írják le.
mindenesetre kell lennie valahol a menüben.
surce gomb is kell hogy legyen rajta. ez a bemenet választási gomb. itt szerepelnie kell az egyes bemenetekhez társított eszközöknek. gondolom neked ez üres.
keresgélj.
végső esetben vedd elő a kézikönyvet.

[ Szerkesztve ]

(#43898) BBéci válasza 88ben (#43890) üzenetére


BBéci
titán

Múltkor sógoromnak megmutattam legújabb szerzeményemet, a Stomp koncert BD ripjét. Már indulni készült, ezért nem engedte, hogy átállítsam a laptop kimenetét 1280x800-ról full HD-ra, úgy néztünk pár jelenetet. Amikor elment, elvégeztem a szükséges beállításokat (24p, 1920x1080) amitől engem is beleértve, mindenkinek lereccsent az álla. Brutális volt a különbség, a javulás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43899) 88ben válasza anrab (#43893) üzenetére


88ben
csendes tag

?

(#43900) 88ben válasza anrab (#43897) üzenetére


88ben
csendes tag

Igy van!!van source gomb!azzal váltok át tv-röl dvd re!kiad kb 5 variácios lehetoséget.tv,pc,hdmi stb!és rákattintok a HDMI re bejön a kép,de pixeles.a kézikönyv pedig nem ir semmit ilyen hibákrol.azért fordultam hozzátok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.