Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43251) dh66e válasza #98593280 (#43246) üzenetére


dh66e
veterán

Neked előnyös digikábeledhez a DVB-C tuneres készülék.A mostani tv-kben néhány alap típustól eltekintve már vannak.

(#43252) thomyerk


thomyerk
tag

sziasztok
mostmár célegyenesben vagyok, ma megnéztem egy sony kdl 40w5500at és nagyon tetszett, de hallottam olyat is, hogy a 4500as jobb lenne. valaki hallott erről? főleg az input lag érdekel, mert ps3azni is szeretnék rajta, mennyire észrevehető (kb 2 mről játszanék, és 4m ről tévéznék vele)? ill. h még mindig áll az h fehéren "bleedel" v micsoda egyes készülékek?
köszi

(#43253) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#43209) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Up!

(#43254) anrab válasza thomyerk (#43252) üzenetére


anrab
addikt

a tesztelők szerint jobb a 4500-as, input lag tekintetében.
attól függetlenül hogy hány méterre vagy. :) mert annak semmi köze hozzá.

(#43255) thomyerk válasza anrab (#43254) üzenetére


thomyerk
tag

franc, pedig végre megnéztem tv-vel egy 5500ast és baromi szép képe volt...vagy képminőségileg semmi különbség nincs a kettő között? bár én már szinte mindegyiknél látok különbséget, még az azonos típusokon is :D:D:D

(#43256) Hedgehanter válasza thomyerk (#43252) üzenetére


Hedgehanter
őstag

De azt tudod hogy a 4500 az egy evvel korabbi modell, BE2 van benne meg hasonlok szoval az az input lag nem is biztos hogy olyan mervado, de biztos vaguyok benne hogy nem rosszabb...

szerk most olvasom anrab-nak igaza van egy kicsivel magasabb az input lagja itt... :D

[ Szerkesztve ]

(#43257) macikos válasza Hedgehanter (#43256) üzenetére


macikos
addikt

Az semmi hogy egy évvel korábbi modell, de néhány eléggé jelentős dologban jobb is! :W Sony is elmehet a f@szba!

[link]

Tehát az egy évvel régebbi W4500-ben 10bites panel van és WCG-CCFL megvilágítás, míg a W5500-ban 8 bites panel és sima CCFL!

(#43258) thomyerk válasza Hedgehanter (#43256) üzenetére


thomyerk
tag

oi
és ez akkor annyira látszik? próbálta már valaki? :D

update: viszont azt is írja ez a dolog, h a 4500al dlna-n nemtudok videót nézni. ami hoppá azért... :S

[ Szerkesztve ]

(#43259) Hedgehanter válasza thomyerk (#43255) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Vedd meg a Z5500-at az tuti jo... :D

(#43260) macikos válasza thomyerk (#43258) üzenetére


macikos
addikt

Ezért mondom, hogy a Sonyék is egy mocskos banda! Tehát vedd meg a legeslegjobb TV-t, hogy azt tudja, mint a tavalyi modell! :W

Ez olyan, mint hogy 8-10 évvel ezelőtt nagyon sok TV-ben már volt 2 tuneres PIP, külön mély hangszóró, kicsivel később memóriakártya olvasó, stb. erre 2009/2010-ben egyikbe sincs vagy csak a legdrágább abszolút csúcsmodellekben, amit alig vesz meg pár ember.

(#43261) thomyerk válasza Hedgehanter (#43259) üzenetére


thomyerk
tag

sajna nem biztos :( ez a motionflow dolog nekem annyira nem jön be, és valszeg ennek is ilyen túldigitalizált, "folyós" képe van, amit nem szeretek, de nagyonnem. de lehet h tévedek, de a 200hzes tech sztem már olyasmi lehet ami nekem nem feltétlen kell :(

(#43262) macikos válasza thomyerk (#43261) üzenetére


macikos
addikt

A MotionFlow mértéke állítható illetve akár ki is kapcsolható. Néha kell!

Ezt is érdemes lehet megnézni: [link]

(#43263) Zin


Zin
senior tag

lcd árak mikor fognak esni?Led tv-k nem nyomják le kicsit?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#43264) stultus78


stultus78
tag

Hali mindenki.

Tudnátok nekem mondani 32"(81-82cm)-es full HD-s Lcd-t 100-130-ért.
Miket érdemes megnézni?
Milyen adatokra figyeljek hogy jól tudjak választani meg ilyesmi. :R

[ Szerkesztve ]

(#43266) toeki válasza stultus78 (#43264) üzenetére


toeki
senior tag

attól függ mire akarod használni
ezekkel nagyon nem lősz mellé:

[philips 32pfl5604]

[samu le32b550]

[lg 32lh3000]

[ Szerkesztve ]

(#43267) stultus78 válasza toeki (#43266) üzenetére


stultus78
tag

Igen az LG-t már én is nézegettem és az van a legjobb érban is.

De asszem 50Hz-es, az nem hátrány képminőségben?

Eggyébként főleg tv-zni kell, DVD,Blue-ray,stb stb

[ Szerkesztve ]

(#43268) guriga1234 válasza adriankoooo (#43265) üzenetére


guriga1234
addikt

(#43269) WonderCSabo válasza guriga1234 (#43268) üzenetére


WonderCSabo
félisten

2Dből 3Dt ? :)

(#43270) adriankoooo válasza guriga1234 (#43268) üzenetére


adriankoooo
senior tag

"A New Jersey központú vállalat nagyközönség számára szánt 3D-s technológiája az ImageIQ 3D nevet viseli, és legelőször a 2010-es CES-en (Consumer Electronics Show) mutatják majd be. Ez képes bármely HD TV jelet 3D-be konvertálni, természetesen egy időben az adással."

En vegkepp nem varom a 3D-t, de masok igen.. Mindenesetre lesz par ujdonsag a jovo heti CES-en az biztos.

(#43271) Zin válasza guriga1234 (#43268) üzenetére


Zin
senior tag

nem az mivel a vilag legnagyobb HD kijelzoje!47 meter hosszu azt hiszem tv-be láttam beszarás!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#43272) hcs57 válasza inter29 (#43238) üzenetére


hcs57
őstag

Nem erre gondoltam, hanem más készülékekkel való összevetésre...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#43273) Lipton válasza runner 125 (#43183) üzenetére


Lipton
őstag

Nem mindegy. Sok szürkeimportos van, amihez nincs magyar hologrammos garancia, csak vagy a boltba kell visszavinni vagy "nemzetközi".
Ha nincs ilyen garancialapod, a samu szervizben csak mosolyognak rád...

(#43274) adriankoooo válasza Zin (#43271) üzenetére


adriankoooo
senior tag

(#43275) guriga1234 válasza adriankoooo (#43270) üzenetére


guriga1234
addikt

A bármilyen 2D-ből 3D-t csinálás nagy kamu. Ilyet már sokszor elsütöttek, már a Philips is évekkel ezelőtt, és azóta sincs semmi. Még ha lenne is valamilyen 3D-s hatás, az is hamis.
Elolvastam, hogy miképp "csinálják", összehordtak mindenféle sületlenséget. Komolytalan a dolog.

(#43276) kásás válasza anrab (#43172) üzenetére


kásás
tag

Nem táppal.

Nekem nem zavarja meg a Duna.

(#43277) toeki válasza stultus78 (#43267) üzenetére


toeki
senior tag

analóg tvadás nézésre inkább philips,
dvd, xbox -nál szinte mindegy
ha teheted lesd meg őket élőben és az alapján dönts

(#43278) adriankoooo válasza guriga1234 (#43275) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Fogalmam sincs milyen elven mukodnek a jelenlegi 3D-s megoldasok, ezert fogalmam sincs igy hinnem kell neked.

A regi piros-zold kepeket ismerem csak, gondolom annal mar valamivel bonyolultabb a technika :)

(#43279) guriga1234 válasza adriankoooo (#43278) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem az ilyen-olyan szemüveges, vagy prizmás megoldások a kamuk, mert azok két objektíves, valódi 3D-s anyagot jelenítenek meg. A kamu az, hogy 2D képből 3D-t csinálnak.

(#43280) ssolitude


ssolitude
őstag

Tudna valaki egy kis útmutatót adni PC(Windows XP) és LCD (32"fullHD) együttes használatáról?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#43281) szoja válasza thomyerk (#43252) üzenetére


szoja
tag

Szia thomyerk,

Én 2 hete vettem egy W5500-at, maximálisan elégedett vagyok vele. Az analóg adást (UPC kábel) saját tapasztalat alapján, ugyanazon a vételi helyen nézve, zajmentesebben jeleníti meg, mint az LG SL8000 és a Philips 8404. A képbeállítási lehetőségek is szabad kezet adnak, sok a lehetőség. A 100 Hz-es megjelenítése sem olyan műanyag, egészen természetesen hat, legalábbis alacsony módban - ha feljebb paraméterezem, ott már néha zavaróan barátok közt-ös lesz a film, de ez minden ilyen tévénél így van.

Input lag: game módban 25-30 ms körül van, szerintem még használható. Én Wii-t kötöttem rá, és ott a gyors reflexeket igénylő játékoknál sem vettem észre semmi zavarót. Ha kikapcsolom a game módot, akkor van lag rendesen, de hát a játékoknál úgysincs semmi értelme a mindenféle zajcsökkentésnek meg a 100 Hz-es interpolált frame-eknek.

Bleeding: 1-től 10-ig lehet állítani a backlight erősségét, 6 fölött már látható, de CSAK TELJESEN SÖTÉT KÉPNÉL. Hozzátenném, a 6-os backlight is kellően kontrasztos képet ad, és átlag képi tartalom mellett pedig nem venni észre semmit.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#43282) thomyerk válasza szoja (#43281) üzenetére


thomyerk
tag

köszönöm szépen a választ, még gondolkodom a dolgon, meg megnézem még egyszer. nem tudom, másmilyen sonykat is láttál, van ami hasonlóan "nem olyan műanyag" képet ad 100hz-en? mert igazából ez az egyetlen nagy problémám a drágább készülékekkel...

(#43283) szoja válasza thomyerk (#43282) üzenetére


szoja
tag

Otthoni használat közben nem volt szerencsém máshoz. A V5500-at is érdemes megnézned, ha nem szereted a 100hz-es megjelenítést, az kb ugyanazt tudja mint a W, csak nincs benne motionflow. Ugyanúgy Bravia Engine 3, DLNA, DVB-T/C MPEG4, stb.

(#43284) anrab válasza thomyerk (#43282) üzenetére


anrab
addikt

nem lehet kikapcs. a 100Hz-t?

(#43285) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv! Tudtok olyan webshop-ot, ahol lehet szűrni képátlóra, felbontásra is?
Ezenkívül azt kérdezném még, létezik-e HDready-ben 100cm körüli LCD TV?
Meg a fogyasztás is érdekelne, vhol 60 wattot látok, máshol meg 150 wattot, mi a kevés és mi a sok, mi ez a nagy különbség?

(#43286) macikos válasza #98593280 (#43285) üzenetére


macikos
addikt

[link]

A fogyasztás az aktuális fényerőtől függ, ez pedig a dinamikus kontraszttól, ami állandóan változtatja a fényerőt, továbbá függ még az energiagazdálkodási beállítástól. Alcsony, közepes, magas, stb. állás. Minél magasabb annál alacsonyabb a fényerő, tehát kevesebbet fogyaszt a TV. Konstans 60W-ra csak nagyon alacsony fényerőnél számíts!

(#43287) thomyerk válasza anrab (#43284) üzenetére


thomyerk
tag

ez jó kérdés, ennyire nem értek hozzá. de akkor érdemesebb vmelyik kicsit drágább készüléket venni és kikapcsolgatni ami nem tetszik? tudtok valamit ajánlani, ami nem túl drága (max 300ezer) és jobb lenne, mint a w5500? igazából már csak sony témakörben keresgetek, olyat ami tud dlna-t. szóval van megbízható nem túl drága modell?

(#43288) macikos válasza thomyerk (#43287) üzenetére


macikos
addikt

Sony KDL-40WE5 - ez kicsivel drágább, mint 300 ezer, viszont melegkatódos (HCFL) megvilágítású, kisebb fogyasztás, magasabb fényerő, jobb kontraszt! Ez az egyik legkisebb fogyasztású LCD TV.

[link] [link]

(#43289) ivinorbi


ivinorbi
csendes tag

Hi. 40b650 tv vásárlása előtt állok, az szeretném kérdezni mennyire zavaró a készülék inpu lagja, xbox-ot is hajtanák rajta. Előre is köszönöm :)

(#43290) ///M válasza ivinorbi (#43289) üzenetére


///M
tag

Nem veszélyes,nekem is xbox van rákötve,és van olyan hogy játékmód!

(#43291) KriszBoy válasza ivinorbi (#43289) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Én PS3-al használom a 46-ost és nem látok semmiféle laggot...

(#43292) thomyerk válasza macikos (#43288) üzenetére


thomyerk
tag

thx
input lagos méréseket hol lehetne találni? van még ami ilyen jó eredményeket mutat mint a w4500as? (10ms alatti)

[ Szerkesztve ]

(#43293) anrab válasza thomyerk (#43292) üzenetére


anrab
addikt

tavaly előtt a philipsel mértek ugyan annyit. én azóta nem olvastam másikat.

(#43294) szoja válasza thomyerk (#43292) üzenetére


szoja
tag

Az avforums.com oldalon a fórumokban találsz ilyesmit, keress rá. Szerintem túl nagy jelentőséget adnak az input lag-nek, 30-40 ms alatt már nem nagyon van különbség. 30-40 ms = 3-4 századmásodperc (!!)

[ Szerkesztve ]

(#43295) hcs57 válasza Mushroom (#43110) üzenetére


hcs57
őstag

Itt a megoldás (forrás:[link]:

fordítás..

Megtaláltam a megoldást keresztül AMD Game Fórumok.

Ez elég egyszerű néztem utána.

Az ATI CCC-ben a képpont formátumot változtatni kell az alapértelmezett YCbCr 4:4:4 az RGB 4:4:4. Majd indítsa újra a számítógépet és az összes működik.

Ez azonban olyan kérdés, hogy vagy ATI vagy a Philips kellene tenni valamit, mint vannak több tíz felhasználók ezzel a problémával. Nem tudom elképzelni sem, hogy valaki csak korlátozott informatikai tudás valaha is megoldja ezt a problémát.

Az alapvető oka ennek a problémának tűnik, hogy a CCC használja alapértelmezés szerint YCbCr 4:4:4 és a Philips TV: s nem támogatja ezt. CCC-ben a képpont formátumot a lapon alapvetően azt mutatja, hogy a készülék támogatja mind a négy pixel formátumokat. Szóval ez a Philips közlése téves információt, vagy mindkét végén valójában nem támogatja YCbCr helyesen? Tehát csak a lehetőségeket kell CCC RGB 4:4:4 és 4:2:2 és senki nem volna ez a probléma!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#43296) anrab válasza hcs57 (#43295) üzenetére


anrab
addikt

nekem élből full rgb 4:4:4-ként ismerte fel a tv-t.
lehet hogy kábel?

(#43297) Outlaw7


Outlaw7
csendes tag

nah megjött a tv Lg 37 LH 4000...
Van egy kis bajom...
szemcsés a kép kicsit de ha feketét jelenit meg akkor nem...
az lenne még a kérdésem h miaz a DTV??? abból nem talál, semmit

(#43298) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali,

rákerestem, de nem nagyon tiszta a dolog.
Mitől lesz egy film teljes képernyős egy 16:9-es lcd tv-n? a film képaránya számít, nem? a film felbontásának ebben nincs szerepe elvileg, ugye?

csak mert pl itt van a watchmen 2.35 : 1 erre imdb-n azt találtam, hogy widescreen, azaz 16:9 ?????? de alul felül fekete csík van.

meg van ilyen, hogy 1.85 : 1... valaki helyretenné ezeket a dolgokat? :)

egyébként megjött a WD TV HD kis bébi playerem :DDD nagyon aranyos és nagyon jó. Ájpontól jött. Rev2-es.

üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#43299) Alex1978 válasza ORCA58 (#43024) üzenetére


Alex1978
csendes tag

Tehát akkor a 37"-es Samsung TV-be ne is várjam, hogy esetleg kiváló Samsung panel lenne?

Megvan a Samsung LE37B550-esem. Az oldalán lévő matrica szerint: AC02.
Erről tud vki vmit?
Hogyan, hol kellene keresnem az esetleges panelhibát (kékülést)?

"In a digital binary world, are you the zero or The One?"

(#43300) FerNandor válasza Outlaw7 (#43297) üzenetére


FerNandor
őstag

Ha olyan a szolgáltatód, hogy az adást digitálisan is adja, akkor tudod használni a DTV-t, pl DIGInél. Én Finnországra raktam az országot és úgy megtalálta a digitális adásokat meg 3 rádió adót.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.