Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39401) glas válasza nightshadow (#39374) üzenetére


glas
csendes tag

Sajnos mi nap tudtam + hogy nem csak ebben különbözik a 620as a 650es-től a kis videókat sem játssza le,most tesztelgetem a 620-ast gépet, de csak csalódásokba ütközöm,
mint például a doboz hang, amin akár hogy próbálok állítani, igen gyenge minőség.
Az 1 tuneres pip, még álló képet sem jelenít meg csak + külső tuneres készülék esetében.

(#39402) GazRic válasza Tutu7030 (#39400) üzenetére


GazRic
senior tag

tök jó ... de legalább akkor ne reklámoznák.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#39404) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Helló!

A tv-m a következőt írja ki firmware verziónak: 2009/06/02_001010
Azt szeretném kérdezni, hogy kell-e, vagy érdemes-e frissítenem erre: T-CHL7DEUC-2005.0
Egyáltalán honnan tudom, hogy melyik az újabb? Vagy van-e a fentinél újabb? Widget-ek nem nagyon érdekelnek, hdmi-n kap képet, hang egyből erősítőre megy. Később talán lesz DNLA. Érdemes frissítenem? (40B651)

[ Szerkesztve ]

(#39406) guriga1234 válasza G.I.JOE (#39404) üzenetére


guriga1234
addikt

Azt hiszem, már válaszoltam erre neked korábban.
Ha nincs semmi gondod a tévével, akkor ne frissíts. Ha van, akkor frissíts.
"Később talán lesz DNLA" - még az is lehet (mi is az?), bár egyelőre csak DLNA van :))

(#39407) ricsik


ricsik
őstag

ha módosítom az 550 szoftját 650-re, utána nem lehet visszarakni 550-re? Csak mert a szervice honnan tudja, hogy módosítva volt? Ez csak akkor bukó, ha fullra elmegy a kép ás nem lehet már visszatenni, egyébb hibáknál működik nem?
Legrosszabb esetben egy FW update és visszaáll 550-re nem?

(#39408) ZewaDeluxe


ZewaDeluxe
tag

Tiszteletem az Uraknak/Hölgyeknek!

Mielőtt még itt egymás torkának ugranátok: :B

Valóban az volt a kérdés, hogy mi a különbség a B620 és a B650 között. Az 550-es úgy került a kontextusba, hogy korábban azon vaciláltam, hogy 650 vagy 550 legyen-e a választás. Ugyebár rövid történetemben az volt a helyzet, hogy egymás mellett láttam az 550-et és a 620-at. 620-at korábban még nem láttam. Meglepődtem a különbség mértékén (620 és 550 között), és arra voltam kíváncsi, hogy végső soron a 620-as az mennyire lebutított verziója a 650-nek.

Aztán érdektelenné vált az ügy, miután a B620 és a B650 közötti árkülönbség elenyésző, úgyhogy megköszönve szíves tanácsotokat, a 650-es mellé rajzoltam egy képzeletbeli pipát. :)

De ha már megint "tollat ragadtam":

van-e valakinek személyes tapasztalata az LG LH4000-rel?

Üdv!

(#39409) pitike79


pitike79
csendes tag

Sziasztok
le40-b650 tv-m van.
Belevetettem magam a hd filmek nézésébe ezzel kapcsolatban kérdezném:
video mkv és audio ac3 filmeket szedtem le vegyesen 1080p 720p minőségben.
A probléma az hogy a kép minden esetben tuti volt de a hang nagyrészt nem egy ciril (vagy ki tudja) betűs hibaüzenetet ír ki a tv a film megy szépen de hang nincs minden esetben ac3 5.1.
Ha esetleg van vmi. tipp megoldásra vagy hogy mire figyeljek letöltésnél.

Köszönöm

(#39410) ProdyG válasza ZewaDeluxe (#39408) üzenetére


ProdyG
senior tag

nekem van, de inkább a B650 :)
viszont a B550-estől sztem jobb az LH4000.
tehát a sorrend szerintem:
1. B650
2. LH4000
3. B550 (ez nem 100hz-s, emiatt én pénzt nem adnék érte mai árak mellett)

(#39411) hedgehog01 válasza ricsik (#39407) üzenetére


hedgehog01
tag

Vissza lehet állítani 550-re, ugyanazzal a módszerrel, ahogy átállítottad. A probléma abban rejlik, hogy a tv elvileg logolja a szervíz menübe belépéseket, és valószínűleg a módosításokat is. Van is egy "log" menüpont, de még nem mertem belelépni. Szóval ha beviszik a szervízbe, ott vélhetőleg egyből megnézik, és ha látják, hogy rajtuk kívül más is belépett, akkor morcosak lehetnek. Bár jogilag tényleg érdekes kérdés, tudtommal sehol nincs leírva, hogy garivesztést okozna, mivel ez egy nyilvánosan nem dokumentált lehetőség. Te jóhiszeműen eljárva is beléphetsz, mert mondjuk unalmadban nyomkodod a gombokat...:)

ZewaDeluxe és mások hozzászólásaira: kezdem nem érteni az általatok látott "hatalmas" különbségeket a 6-os sorozat javára az 5-össel szemben. Szerintem a bolti beállítás kicsit más a 6-osoknál, hogy kívánatosabbak legyenek, de semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#39412) guriga1234 válasza pitike79 (#39409) üzenetére


guriga1234
addikt

Tisztázzunk valamit. Az mkv egy konténer, nem pedig videocodec. Az ac3 pedig audiocodec.
Az ac3-at a 650-es le tudja játszani, a dts-t nem.
Mivel nézted meg, hogy ac3 a hang?

(#39413) hypno skate válasza maláj (#39378) üzenetére


hypno skate
senior tag

Senki nem tud semmit róluk. :(
Valójában nem igazán trendi 26"-os tv-ben gondolkodni.
Én is ilyen/hasonló méretet akarok és én sem találok érdemi véleményt.
Ezért azután elkezdtem megnézni, hogy milyen képet produkálnak.
Eddig az Elektroworld kínálatát néztem meg.

A B350-es betekintési szögei tetszettek, a kép is rendben volt, bár valamilyen természetfilm ment. Vélhetően demolemezről.
Philips-et nem láttam, ahogyan B450-est sem.
Volt viszont egy Panasonic és még egy valamilyen márka (már nem emlékszem), amin oldalról is látszott a kép és nem fordult negatívba.

Egyenlőre ennyit tudtam meg róluk. Mondjuk nálam akár egy TV/DVD kombó Orion is szóba jöhet, csak előtte látni kellene működés közben.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#39414) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sehol nem talalok egyertelmu infot: az osszes 46B650-ben CMO panel van? Mennyivel gyengebb ez az eredeti Samsung S-PVA-tol?

(#39415) Tyca válasza hedgehog01 (#39411) üzenetére


Tyca
senior tag

tudtommal sehol nincs leírva, hogy garivesztést okozna, mivel ez egy nyilvánosan nem dokumentált lehetőség.

más gyártó lehet, hogy nem, de a Philips-em konkrétan kiírja a szervízmenübe lépés előtt, hogy ha folytatod, akkor az garvesztéssel jár...

(#39416) dabadab válasza Tyca (#39415) üzenetére


dabadab
titán

"a Philips-em konkrétan kiírja a szervízmenübe lépés előtt, hogy ha folytatod, akkor az garvesztéssel jár..."

Kiirni kiirhatja, de a magyar jog szerint ez pont annyit er, mint ha azt irtak volna oda, hogy "Pistike huje".
A jotallas ideje (ket ev) alatt a gyartonak kell bebizonyitania azt, hogy adottesetben a vevo okozta a hibat, megpedig annal valamivel jobban alatamsztott oksagi lancot kell prezentalnia, mint hogy pl. "belepett a szervizmenube es ettol egett le a tap".

DRM is theft

(#39417) SpeedR válasza ProdyG (#39410) üzenetére


SpeedR
őstag

Én pedig az LG-ért nem adnék pénzt, mert a B550-hez képest botrányos a feketéje (az IPS panel miatt), a 100hz-nek pedig számomra semmi haszna. Azt kell megérteni, hogy mindenkinek különböző a szeme, és mások a preferenciái.

(#39418) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Valamelyik internet@tv tulajdonos megprobalhatna az uj 1080p-s youtube videokat is lejatszani, hatha megy, de ketlem :) pl. ez mar az, de ki kell valasztani a 1080p-t a HD menubol: http://www.youtube.com/watch?v=tgbNymZ7vqY&feature=player_embedded

(#39419) guriga1234 válasza adriankoooo (#39418) üzenetére


guriga1234
addikt

A samu 650-esben van youtube elérés, de címet nem tudsz beírni, sőt, HD-ra sem tudsz váltani, ennélfogva HD menü sincs.
Vannak már valóban 1080p-s videók is, bár az adatfolyam kicsire van korlátozva, így a minőség nem az igazi. Az, hogy valami 1080p, csak lehetőség a jó minőségre, de nem garancia rá (pl: felkonvertálás)

(#39420) nrob46


nrob46
csendes tag

LG LH4000 milyen tapasztalatok vannak? erdemes megvenni???
allitolag usb-n keresztul lejatsza a DivX-es filmeket, csak picit modositani kell valahol valamit?
Valaki tudja ezt???

(#39421) GazRic válasza SpeedR (#39417) üzenetére


GazRic
senior tag

Nem olyan rossz dolog az a 100Hz ... nekem B650-esem van, és most már állandóan be van kapcsolva.
De igazad van ... ízlések és pofonok!

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#39422) tupacamaru válasza GazRic (#39421) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem vagyok biztos benne hogy az 550-esben nem lehet bekapcsolni. :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#39423) GazRic válasza tupacamaru (#39422) üzenetére


GazRic
senior tag

Ezt nem tudom ...

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#39424) Emi2


Emi2
csendes tag

Sziasztok!
Amatőr (még annál is) műkedvelő vagyok!
Segítsetek!
LCD tv vásárlás előtt állok. Tények:
22 " -os tv szeretnék (hálóba néha rápillantok vagy film végét megnéz ennyi)
Digi tv tányéros a hálózat (egyenlőre)
Legfontosabb kérdésem ez a földi sugárzás csak külön jelátalakító bla bla szövegű tv nem fog találni semmi jelet a digi hálózaton? A digi nem MPEG2 -ben adja a jelet ?
Eladó szerint csak MPEG4-es tuneres lcd tv-vel tudom fogni az adást, ha meg MPEG2 lcd-t veszek kell a +30ezres box.
Mit ajánlotok? Azon kívül persze, hogy vegyek nagyobb tv-t :)

(#39425) ProdyG válasza tupacamaru (#39422) üzenetére


ProdyG
senior tag

hát ha az 550-esben be lehet kapcsolni a 100hz-t akkor az járt a legjobban, aki 550-est vett :)

(#39426) guriga1234 válasza ProdyG (#39425) üzenetére


guriga1234
addikt

Vagy nem :)

(#39427) adriankoooo válasza guriga1234 (#39419) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Azt hiszem nem csak felskalazasrol van szo:

http://gizmodo.com/5412308/muppets-bohemian-rhapsody-1080p-youtube-video-excites-my-gonads

(#39428) hcs57 válasza Tyca (#39415) üzenetére


hcs57
őstag

Hogy lehet belépni a szervíz menübe a Philipsnél?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#39429) fury71 válasza G.I.JOE (#39404) üzenetére


fury71
aktív tag

Hali

Bocs ha nem válaszolok a kérdésedre. Én is a B651-t néztem ki. Engem csak annyi erdekel milyen a 651 dizájnja? Jobban néz ki mint a 650-es? Ezen az alsó ív vöröses?

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#39430) hedgehog01


hedgehog01
tag

Most már szinte teljes az örömöm a B550-essel kapcsolatban. Annyi maradt, hogy rájöttem, nem pendrive-ot akarok venni, hanem külső vinyót, elvégre 250-320-500... GB mégis csak több, mint 8 GB.:)
Szóval olyantól kérdezem, aki már próbálta és bizton tudja állítani: Milyen fajta winchestert vegyek? Számít a méret (2,5" vs. 3,5")? Jobb, ha van külön tápkábele, vagy elég az 1 db usb csatalkozó (ugye B550-ről beszélünk)? Ajánlott, esetleg kerülendő márka?
Amit eddig néztem, a Western Digital My Passport Essential. Ezzel van valakinek tapasztalata?
Előre is köszi a válaszokat!

(#39431) melandri válasza hedgehog01 (#39430) üzenetére


melandri
tag

Én is 40B550-est akarok venni...
Tudsz valamit a panelekről ebben a szériában? Pl.: milyen jelölésű a samu panellel szerelt?
A tiéd milyen ?

Esetleg bárki: tud adni infot a Samsung 40B550-be milyen panelek lehetnek?
Vagy nagy valószínűséggel a 40-esekbe milyet szerelnek??????

(#39432) nRu3 válasza melandri (#39431) üzenetére


nRu3
addikt

LCD panelt tesznek :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#39433) hedgehog01 válasza melandri (#39431) üzenetére


hedgehog01
tag

Ha hazaértem, megírom, milyen az enyében. Gőzöm sincs, milyen panelek lehetnek, nálam levő szép, az biztos.:)
Mintha korábban olvastam volna, hogy a 32 és a 40 colosak eltérő fajtájúak, és a 40-esek mind Samsung gyártmányok, de nem akarok hülyeséget állítani.

(#39434) Andrej29 válasza adriankoooo (#39414) üzenetére


Andrej29
csendes tag

Nekem is 46b650 tv tetszik ,a mérete miatt a 40b650- el szemben.Árban már csak egy 50-es a különbség.Csak hát a panel típusáról én sem találtam infót.Annyit láttam a MM-mintha a 40b650-nek szebb képe lenne,persze tudom ez lehet áruházi beállítás kérdése.

(#39435) hypno skate válasza Emi2 (#39424) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ha kábelszolgáltatótól kapod a jelet, akkor ne parázz.
A cirkusz a földi sugárzásnál lesz.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#39436) guriga1234 válasza adriankoooo (#39427) üzenetére


guriga1234
addikt

Én nem azt mondtam, hogy a youtube felskáláz, hanem azt, hogy a 1080p-s videók elég szerény adatfolyammal jönnek, vagyis annyival azért nem lesz jobb, mint lehetne.
1080p-t felskálázással is el lehet érni, de attól az nem lesz jobb.
Ha csak a kamerámat veszem alapul, 1080p-t tud 17 Mb/s és 24 Mb/s sebességgel is rögzíteni. 1 perc anyag így 180 MB (megabájt!) tud lenni. Persze lehet utólag tömöríteni, de sok múlik a codec-en, és a tömörítés minőségén. Valahol azt olvastam, hogy a youtube a 1080-as videókat 4 Mb/s-el nyomja, ami elég karcsú, de ez mondjuk látszik is.
Az általad belinkelt videón én nem tudtam váltani a HD-nál, amiket én néztem, azoknál ott volt az opció, hogy 720 vagy 1080.

(#39437) adriankoooo válasza Andrej29 (#39434) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Mindenkeppen 46-ost veszek, mert nem egy evre veszem...kesobb nem akarom megbanni, hogy kicsit vettem. Argepen mar 250ert is van valamilyen "aukciohaz" nevu uzletben, bar ebben nem nagyon bizok, tul olcso.

Hol lehet venni a hivatalos SAMU garancia melle meg kiterjesztett garanciat? Euronics, vagy melyik bolt volt az?

Panel ugyben mar ketten kerjuk a segitsegeteket: milyen panelek lehetnek a 46"-es B650-es modellben? :R

(#39438) adriankoooo válasza guriga1234 (#39436) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Mar ertelek es igazad is van. De ertheto persze, egy rendes bluray minosegu, bitrataju filmet lejatszani egy-ket megabites kapcsolattal nem lehetne. :N

(#39439) SpeedR válasza melandri (#39431) üzenetére


SpeedR
őstag

Az enyém SQ02 paneles. Ez gyári Samsung SPVA ha jól sejtem. (40B550)

(#39436) guriga1234
Így van. Hiába HD a felbontás, ha agyontömörítik a filmet, akkor a minőségnek annyi...
Egyébként, ha nem lehet címet beírni, akkor hogy a jóistenbe lehet videót keresni? csak tagek alapján?

[ Szerkesztve ]

(#39440) Yany válasza adriankoooo (#39437) üzenetére


Yany
addikt

Ez a 46"-os B650 engem is érdekel. Mind a két kérdés: vajon milyen panel van benne és ez az akcióház startüzlet mennyire megbízható? Milyen garit adnak vajon? Én telefonon próbáltam őket kétszer is hívni, de ki sem csöngött. Nem túl jó kezdet...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39441) melandri válasza SpeedR (#39439) üzenetére


melandri
tag

Van az eredeti csomagoláson( dobozon) valamilyen jelölés a panelra utalva vagy csak a TV hátulján vagy a szerviz menüben ???

Remélem igaz, h minden 40-esben samsung s-pva van......

Ha márSamsung TV-t veszek legalább a lelke legyen samsung.......

(#39442) LamehTheDark


LamehTheDark
csendes tag

Sziasztok!

LCD TV-t vennék 40-42", full HD, 3.5-4méterről lesz nézve, 60%-ban TV 40%-ban DVD és HD tartalom, esetleg később BluRay filmek.

Fő prioritás, hogy "szép képe legyen"! Pffff.... Tudom, hogy mindenkinek más tetszik...
Ja! Kb. 200-230ezerre gondoltam, de amennyiben érezhető és jelentős a "tudásbővülés" és észrevehetően szebb, hajlandó vagyok valamivel többet is rááldozni! Szóval egy jó ár/érték arányú készülék kellene. Érzelmileg a Sharp felé húzok, mert tavaly ilyenkor egy 32"-os Sharpot vettem a kisszobába és nagyon szeretem!

Köszi előre is a tanácsokat és bocsánat a laikusságomért...(olvasgattam jópár tucat hozzászólást azért visszafelé...)

"Do not waste time, that is the stuff life is made of!"

(#39443) SpeedR válasza melandri (#39441) üzenetére


SpeedR
őstag

A dobozon nincs rajta, csak magán a tv-n jobb oldalt.

(#39444) Miszy


Miszy
csendes tag

Sziasztok. "pici" gond akadt a barátom Philips 42, 7623-as tv-jével.
Áramtalanítottuk, és a bekapcsoláskor, miután bejött a kép és a hang, pici durranás és kikapcsol, majd újra bekapcsol, és folyamatosan ezt ismétli. Tapasztalt már valaki ilyen jelenséget. Nem tudunk mit kezdeni vele... kérlek segítsetek!!! :W

(#39445) adriankoooo válasza Yany (#39440) üzenetére


adriankoooo
senior tag

En irtam reggel nekik egy emailt, de semmi. Szerintem oket zarjuk ki, inkabb valami neves hazai lánc, kiterjesztett garanciaval. Annyit azert nem er meg a 30 ezer forint nyereseg, hogy ha baj van eltunnek.

(#39446) Miszy


Miszy
csendes tag

Akit esetleg érdekel, december elején lesznek ismét original Philips LCD-k. HIrdetések közt megtaláljátok a típusokat és az árakat... :DD

(#39447) Tyca válasza hcs57 (#39428) üzenetére


Tyca
senior tag

0 6 2 5 9 6 + az infó gomb

(#39448) g@bo


g@bo
nagyúr

jövő hónap végén vennék egy lcd tévét, tudtok ajánlani egy megbizható modellt?
( nem olvastam végig a fórumot, ha mondtok valamit, kiszűröm a léyneget.) :R

( 200k körül, 80cm+ )

(#39449) g@bo


g@bo
nagyúr

dupla...

[ Szerkesztve ]

(#39450) Csabi8507 válasza ORCA58 (#39388) üzenetére


Csabi8507
tag

Ez usb-ről van vagy géppel összekötve van a hiba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.