Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39551) ludsimon válasza SpeedR (#39550) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó színe legyen, ne fakó, ronda, és élethű képet adjon. Ennyi.

undefined

(#39552) #49155328


#49155328
törölt tag

Lenne egy használt (1 éves) Philips 32PFL7603H LCD televízió.
Szerintetek megér 60k-t :F

(#39553) Thome válasza SpeedR (#39550) üzenetére


Thome
addikt

Erre van pénz, 32-es, 40-esre esély sincs. Tehát akkor úgy mondom, 22-24" környékén kellene nekem valami tv féleség, ami aránylag jó is.

(#39554) anrab válasza #49155328 (#39552) üzenetére


anrab
addikt

meg, de az nem hiszem hogy H-s mert tavaly ilyenkor meg D-sek voltak ezek. vagyis DVB-T MPEG 2 tuneresek. az ideiek H-sok ami mär DVB-T MPEG 4. de nezd meg a honlapjän.

(#39555) #49155328 válasza anrab (#39554) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mpeg-4 -es ! Ez a Fehérvári Philipsből van. :)

(#39556) macikos válasza ludsimon (#39551) üzenetére


macikos
addikt

Plazma: Jó fekete, nagy fogyasztás, élettelenebb színek(főleg a fehér, ami konkrétan szürkés...) az LCD-hez képest, a csatorna logó percek alatt beleég a képernyőbe...

LCD: lásd előzőek, a fekete gyengébb, mint a plazmánál, de a színek és a kép dinamikája jobb, ez pedig szerintem sokkal fontosabb.

(#39557) SpeedR válasza ludsimon (#39551) üzenetére


SpeedR
őstag

Samsung 40B530 ~150e
Ha nincs ennyid , de fontos a 40"+ akkor nézz vmi plazmát. Ha jó a 32" is, akkor a Samsung 32B550 lcd elég kedvező áron van. (~120e)
Ha számítógéppel is össze akarod kötni, akkor sztem a plazma felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#39558) ludsimon válasza SpeedR (#39557) üzenetére


ludsimon
veterán

Végre egy korrekt válasz!
Köszönöm!!!

undefined

(#39559) Zsohi


Zsohi
őstag

Hello!

Lenne egy surgos kerdesem es a valaszt nem igen talalom amit talaltam az se teljesen egyertelmu. Par nap mulva fogok TV-t venni es az a TV amit kineztem ATSC es QAM tunerrel rendelkezik (Kanadaba elek) es itt az analog adast NTSCbe sugarozak na es ha en ezt rakotom erre a TV-re http://www.bestbuy.ca/catalog/proddetail.asp?logon=&langid=EN&dm=DEBUG&sku_id=0926INGFS10122352&catid=23244 akkor ugyan ugy fogahatom azokat az adasokat mint a jo oreg kepcsoves TV-n (digitalis tv-re majd csak 1 ev mulva tervezem a valtast) es az osszes tv csatorna jonni is fog mint a regi sd tv-n? Vagy ha ezt a mostani sima kabel tv elofizetest hasznalni szeretnem akkor olyan hd tv-t vegyek ami rendelkezik NTSC tuneral?

A valaszokat elore is koszonom.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#39560) Takcsi


Takcsi
csendes tag

Szia Mindenki!
Én is hasonló cipőben járok. Kinéztem egy LCD-t de nem tudom hogy a választásom jó lesz-e. :F
LG 42lf2510 valaki tudna róla mondani valamit pró és kontra?
A segítségeteket előre is köszönöm. :R
Üdv: T

Takcsi

(#39561) anrab válasza #49155328 (#39555) üzenetére


anrab
addikt

jo kis tv

(#39562) sonique válasza anrab (#39520) üzenetére


sonique
őstag

anrab:

mi a f@sz az a layout?

a pixel layout amit fenteb be szurtam kép ..
a pixel felépitése összetétele ahogy megjelenik ..

tulajdonképpen ettöl függ hogy épp egy egyenes vonal fürészfogas lesz vagy picit szellemképes vagy ép valoban egyenes ...

Lg LH7000

samsung b6000

no ezen a két képen tökéletesen latszik a 32" samsung cmo panel hatránya
és ez a pixelek összetételétül függ

(#39563) Thome


Thome
addikt

Hali!

Kinéztem egy tv-t, nem tudom hogy miféle, ezért kérdezem meg. Az Acoustic Solutions tv-k milyen kategóriát képviselnek az árszintjükben?

Konkrétan erre lennék kíváncsi, hogy mennyire megbzható, milyen képet produkál, mert rendkívül olcsó: LINK

[ Szerkesztve ]

(#39564) Yany válasza Thome (#39563) üzenetére


Yany
addikt

Ezt a típust ugyan nem ismerem, de az ipon-on nézz körbe, úgy rémlik, hogy kifejezetten TV/monitor hibrideket is teszteltek ebben az 50-70e Ft-os kategóriában.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39565) guriga1234 válasza Thome (#39563) üzenetére


guriga1234
addikt

"milyen képet produkál" - elmész és megnézed.

(#39566) adriankoooo válasza sonique (#39562) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Hat itt tenyleg teljesen nagy a kulonbseg...

Egyszer kiadnek 300 ezret egy teveert es akkor ilyen CMO panelekkel akarjak kiszurni a szemem. Miert nem lehet mar a 46"-es modellekbe csak egy fajtat rakni? Vagy megnezni vasarlas elott?

Egy sracnak mondjuk az mpeg4-players forumon a 46B650-ben AA05 panel van...

Ebben a meretben es arkategoriaban van jobb TV ami biztos, hogy SPVA paneles? Mondjuk valamilyen Sony?

(#39567) guriga1234 válasza Zsohi (#39559) üzenetére


guriga1234
addikt

Az LN kezdetű samuk elvileg jók neked, de miért nem érdeklődsz ott egy üzletben?

(#39568) Thome válasza guriga1234 (#39565) üzenetére


Thome
addikt

Nem a szomszéd városba kell mennem, és csak egy tv nézésért ami 10-15 perc, nem fogok felmenni Bp-re ezért.

Sejteni sem lehet, hogy miféle képet adhat egy ilyen tv, ilyen specifikációval?

Yany: Köszönöm, megnézem!

[ Szerkesztve ]

(#39569) v2izzy


v2izzy
tag

Mi vélemény erről a TV-röl: Philips 37PFL8694H?

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#39570) guriga1234 válasza Thome (#39568) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem csak Bp-en van üzletük, de mindegy. Ha itt bárki is azt mondaná neked, hogy ez tuti jó tévé, akkor megrendelnéd? 55 ezret megkockáztatsz? És ha neked mégsem tetszik, akkor reklamálsz annál, aki azt mondta, hogy ez jó tévé?
A papír mindent elbír, aztán ha mégsem úgy van, akkor mi van?

(#39571) Thome válasza guriga1234 (#39570) üzenetére


Thome
addikt

Akkor biza így jártam. De addig feleslegesen nem mennék el érte, amíg ki nem derül, hogy egyáltalán tudok-e vele analóg adásokat fogni... Sajnos rengeteg helyen adják el, ez megrémiszt, de valószínűleg nézek másikat...

(#39572) Yany válasza v2izzy (#39569) üzenetére


Yany
addikt

Nem ismerem, de az aláírásodról ez jutott eszembe: bigyó

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39573) guriga1234 válasza Yany (#39572) üzenetére


guriga1234
addikt

Még szerencse, hogy csak 1450 Ft-ba kerül :))

(#39574) PLaci58 válasza ludsimon (#39546) üzenetére


PLaci58
őstag

ludsimon!

Plazma: a képpontokban (pixel) plazma állapotú gáz van, ezt gerjesztve UV (ultra ibolya) fényt bocsát ki, amit foszfor réteg segítségével látható fénnyé alakít.
A képalkotás során a pixelek egyenként vannak vezérelve, ezért a TV "fogyasztása" a képtartalomtól függ. Működése alapján leginkább a régi képcsöves TV-khez hasonlítható.

LCD: a képet folyadék kristályos panelekkel állítják elő, amelyek fényt nem bocsátanak ki, ezért ezekben a TV-ben fénycsövekkel vagy újabban LED-ekkel világítják át az LCD paneleket, amikoris a folyadékkristályok az átmenő fény mennyiségét szabályozzák. A háttérvilágítás szinte állandó fényerejű. Ezeknek a TV-knek a "fogyasztása" a képtartalomtól függetlenül szinte állandó.

LED TV: ugyanúgy működik mint az LCD TV, de itt a háttérvilágítást a kijelző peremén vagy a hátulján elhelyezett LED-ek adják. Jelenleg ezek fogyasztása a legkisebb.

Képtulajdonságok: A plazma lágyabb, melegebb színeket produkál, az LCD keményebb, ridegebb. A plazmát inkább sötétebb, otthoni használatra ajánlják, az LCD-t világosabb környezetbe. A plazmáknál még létezik a beégés, illetve ghost (szellem) jelenség, ami hosszabb ideig tartó kontraszos állóképnél jelentkezhet (csatorna logóknál nem!), ezért számítógépes felhasználáshoz (pl. játék, internet) inkább az LCD javasolt, de a plazma TV-knek is van játék üzemmódjuk, csak időnként érdemes szünetet tartani :)
A fogyasztás tekintetében manapság már nincs nagy eltérés. A képernyő mérete viszont erősen befolyásolja a fogyasztást.

Nagy vonalakban talán ennyi.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#39575) einstein válasza guriga1234 (#39565) üzenetére


einstein
senior tag

Egy kis kötekedésképp itt az avforums "mottója" . :DDD
[link]

(#39576) v2izzy válasza Yany (#39572) üzenetére


v2izzy
tag

és ezt vajon hol gyártják? :DD

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#39577) anrab válasza sonique (#39562) üzenetére


anrab
addikt

eleg meggyözö!

(#39578) Teaway válasza v2izzy (#39576) üzenetére


Teaway
veterán

Made in China

Nincs itthon csokid??

(#39579) adriankoooo válasza Yany (#39440) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Most jott valasz az akciohaztol:

Köszönjük érdeklődését. A készülékre természetesen a gyári 3 éves gyrancia van. Sajnos nincs raktáron a készülék, de ha megrendeli - és ez semmilyen kötelezettséggel nem jár - és megérkezik a raktárba, akkor telefonon értesítjük és ha aktuális még a rendelés, akkor megbeszéljük a kiszállítást.

Köszönettel Akcióház

---

Nem rossz, rakerdeztem meg, hogy nem -e lehetne megnezni panel-t, de gondolom, hogy nem :N

(#39580) ludsimon válasza PLaci58 (#39574) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszönöm!
Ez aztán a korrekt válasz! :R

Még annyit kérdeznék, hogy mértékegységekben mennyi a fogyasztása a 3 különböző típusú TV-nek?
Illetve egy nagyon régi 48cm-es képcsöves TV hová sorolható?

A mai világban a mértékletesség a mérvadó, főleg, hogy van, hogy 20 órát is megy folyamatosan, és nem mindegy mennyit vesz ki a zsebemből havonta, 2000-et, vagy 6000-et.

undefined

(#39581) guriga1234 válasza einstein (#39575) üzenetére


guriga1234
addikt

Az is csak egy vélemény a sok közül. Ugyanúgy emberek irkálnak oda is, mint ide. Tévedni, illetve fals információt olvasni ott is lehet.
Ha egy tévé képe tetszik a boltban (persze nem demóanyagok, mert azok minden tévén szépek!), akkor valószínűleg otthoni körülmények között sem fog csalódni.
Ha valaki annyira határozatlan, hogy még a saját igényeivel sincs tisztában, illetve nem tudja eldönteni, hogy egy csomó kiállított tévé közül melyiknek van jobb képe (pedig szeme van, születése óta lát (vakok nem szoktak tévét venni), el kell tudnia dönteni, hogy melyik a legjobb), az vegye meg a legolcsóbbat, legalább nem kell sok pénzt elköltenie az esetleges tévedéséért.

(#39582) guriga1234 válasza ludsimon (#39580) üzenetére


guriga1234
addikt

Csak tól-ig értékek adhatók meg.
Tudni kéne, hogy milyen tévéről van szó. Az, hogy 48 cm, nem mond semmit.
Spórolni úgy lehet, hogy ha nincs olyan műsor, ami tetszene, akkor kikapcsolod.

(#39583) adriankoooo válasza guriga1234 (#39581) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Melyik filmet erdemes vinni a boltba teszt anyagnak? Vagy esetleg van valami speci teszt anyag?

(#39584) ludsimon válasza guriga1234 (#39582) üzenetére


ludsimon
veterán

Pontosabban egy Thomson TV, azért sejtésem szerint annyira nagyon régi nem lehet.
5-10 éves.
Amúgy most röhögni fogtok, azért nem szoktuk kikapcsolni, mert hidegindításnál fél óráig csúszkál frekibe. :DDD
Bejön 1 percre utána meg hangyafoci.
Javítani nem fogjuk, mert akkor inkább veszünk használt 100Hz-eset.

undefined

(#39585) guriga1234 válasza adriankoooo (#39583) üzenetére


guriga1234
addikt

Demó anyagok vannak a boltban is, abból kideríthető, hogy mire képes a tévé. Esetleg érdemes állítgatni (ha engedik), hogy lássuk, hogy arra mit produkál. Tévéműsort mindenképpen kell nézni rajta, hogy azt hogyan adja vissza.
Mivel az egyes tévék képességei elég változatosak, így nem lehet általános tesztanyagot mondani. Az esetleges pixel hibák kiderítésére mindenképp érdemes piros, kék, zöld, fehér, fekete és szürke képet (6 kép) magával vinnie az embernek. Filmet nem mondok. Olyat filmet kell vinni, amit jól ismer az ember.

(#39586) guriga1234 válasza ludsimon (#39584) üzenetére


guriga1234
addikt

Akkor mindegy, hogy milyet veszel, mert az újat nyugodtan kikapcsolhatod, mert visszakapcsolásnál nem lesz ilyen probléma.
A Thomson tévén nincs rajta, hogy mennyit fogyaszt?
Egy 48 centis tévé persze nem fogyaszthatott nagyon sokat. De ugye nem 10 méterről nézted? Nekem a monitorom is nagyobb, ami 60 centire van tőlem :)

[ Szerkesztve ]

(#39587) ludsimon válasza guriga1234 (#39586) üzenetére


ludsimon
veterán

:D Nem. 1 méterről néztem kb.
Azt rögtön gondoltam, hogy az új nem csinál ilyet.

Amúgy tök izgalmas rajta filmet nézni, ha este kapcsolod be, akkor 2 percig van kép, aztán mikor már lerágtad izgalmadban a körmöd, hirtelen elmegy a kép, és csak a hangyafoci megy. :DD

undefined

(#39588) ORCA58 válasza adriankoooo (#39583) üzenetére


ORCA58
addikt

Épp tegnap voltam nejemmel B650 nézőben a SATURN-ban. Egy pendriv-on vittünk különböző videókat.
A legrosszabb gyenge flv-ből konvertált AVI volt 480x360 as felbontásban majd mp4 ből. 640x 480 as.
(Ezek a házimozi miatt voltak átkonvertálva) A többi jó minőségű pl 576x240, 640x352 felbontásban.
Vittem a Pana FZ7 fényképezőgéppel készített MOV ból készített VOB fájlokat ill. letöltött HD felbontású demókat is.
A TV-t oldalra fordítottuk, hogy KB. 4 m-ről tudjuk nézni mint otthon.
Csak az első felvétel volt rosszabb mint a jó öreg 20 éves -korához képest meglepően jó- 72 cm-es PHILCO tv-n. Itt főleg a kék megvilágítású részen kockásodott. A többi egész jó volt, sőt jobb mint a CRT-n, csak bazi nagynak tűntek a megszokott alakok
Vittem fotókat is Azok szebbek voltak mint a BENQ monitoromon. Sokkal megnyugtatóbb a képe.
Természetesen megnéztük analóg adással is és digitálissal is.
Csak egy dolog lepett meg. Habár tudom s már láttam is, hogy fényes a kép borítása, mikor elé guggoltam a kép mellett az áruház kivilágított részét is jól láttam a képernyőn. Remélem otthon nem lesz ilyen veszélyes.
A demó sikeres volt, nejem rábólintott a vételre, csak aggódott hátha túl nagy lesz 5,3 X 4 méteres szobába. A békesség kedvéért kartonból készítettem méretarányos "modellt" és az ablak elé állítottam a régi helyére. Hát én is meglepődtem olyan hatalmasnak tűnt. Az első megdöbbenése után pár végül elfogadta a méretet is "Nem olyan szörnyű" nyugtatat magát.
Így mindjárt meg is rendelem a MEDIA PLANET-nél. Több megkeresés után csak ők ígértek P-s modellt gyári hologramos 2+1 évgaranciával.

Pár nap múlva kiderül.

(#39589) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni a Grundig LCD tv-ről.Mennyire megbízható és hogy érdemes-e megvennem. Pontosan két készülékről lenne szó: egy Grundig Vision 6 37-6850 T (125.690 Ft) és egy Grundig Vision 6 37-6851 T(133730 Ft).Mindkét TV Full HD,DVB-T,és USB bemet is van rajta.A két TV között annyi a különbség,hogy a drágábbnak a kontraszt aránya 40.000:1-hez a másiknak csak 12.000:1-hez.Ez pontosan mit is jelent és megéri-e azt + 8000 Ft-ot?

Köszönöm a segítségeteket.

szerk: szombatig van akció :(

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#39590) hattorihanzo válasza anrab (#39554) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Egyszer már megbeszéltük, a d vagy h nem az évjáratra utal. Én is tavaly ilyenkor vettem és a pontos típusa : 42PES0001H .

(#39591) anrab válasza hattorihanzo (#39590) üzenetére


anrab
addikt

ja, de valamiert belemäszok mindig.
nem tudom miert ragad meg bennem ez.

(#39592) Yany válasza adriankoooo (#39579) üzenetére


Yany
addikt

Válasznak nem rossz, de telefonon egyetlen egyszer sem sikerült elérnem őket. Még ki sem csöng a megadott szám. Meg a CMO panel sem túl vonzó. :S

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39593) adriankoooo válasza Yany (#39592) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Tenyleg csak uy lehet, mint pl. ORCA58 csinalja, be kell menni, megnezni, letesztelni a TV-t. Igy otthonrol hiaba olvasom, hogy jobb az SPVA es roszabb a CMO, lehet mi eszre sem vennenk a kulonbseget normal felhaszalaskor /film, jatek/.

(#39594) adriankoooo válasza ORCA58 (#39588) üzenetére


adriankoooo
senior tag

szolj ha megjon a tv es szamolj be, hogy milyen :)

(#39595) tigipuf


tigipuf
senior tag

Nekem samu 32bl530-m van ,és gyönyörű rajta mind a tényleges HD adás,mind a pc-ről való üzemelés is teljesen korrekt(játék,film).
Ezért nem értem ezt a nagy" 32 coll-ost ,és ilyen olyan panelt NE!" hisztériát.
De ez szigorúan a magánvéleményem :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#39596) penene válasza tigipuf (#39595) üzenetére


penene
őstag

Nekem 32 LH7000em van, és hasonló véleményen vagyok.
De azért már kacsintgatok egy nagyobb kivitellel. :D De így is elég messze tettem tőle az asztalt (PC Desktopnak használom főleg, a film hátulról kanapéról, ami kicsit nagyobb képernyőt kívánna), szóval nem kéne feszíteni a húrt. :D

Bár főleg azért ültem messzebb,hogy a fényereje már ne bántsa a szemem (TVknek ugye nagyobb ez az alap, mint a monitoroknak, így nem nagyon nézhető olyan közelről), lehet a nagyobb kivitel sem fogja már innen bántani, akkor meg lehet nagyobb is - de lehet ezzel nagy hülyeséget mondtam, akkor bocsánat. :)

[ Szerkesztve ]

(#39597) snowflake válasza ludsimon (#39546) üzenetére


snowflake
tag

Mi a különbség a Plazma és az LCD között?
Teljesen laikus ember vagyok.

Sok infót találsz a neten róluk, pl.: Elektrotanya

(#39598) elbandi2


elbandi2
tag

Egy hangal kapcsolatos kérdésem lenne a Samsungosokhoz.
Van egy 40B551 tv-m kb 2 hete vettem, és az tűnt fel tegnap, hogy a hangja a beépitett hangszóróin egy minimális fáziskésésben van. Ez akkor hallatszik, ha a tv is szól, és bekapcsolom mellé a mozierősítőt. Halgathatatlanul viszhangos lesz. Ugyanilyen eltérés van a hálóban lévő régi crt-hez viszonyítva. :F Egyébként nem szoktam egyszerre a mindkettőt halgatni, csak érdekelne hogy miért lehet ez a jelenség, ill. másnál is fennáll-e.

Esetleg valami beálítás okozza?

[ Szerkesztve ]

(#39599) guriga1234 válasza elbandi2 (#39598) üzenetére


guriga1234
addikt

A service menu-ben állítható csak a késleltetés ideje.

(#39600) guriga1234 válasza penene (#39596) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem a panel méretére értette (a mizériát), hanem a típusára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.