Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39301) Cyberpunk válasza Petie (#39299) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha kösz akkor no para:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39302) Cyberpunk válasza sonique (#39300) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És másik modell esetén ki lehet iktatni a dinamikus kontrasztot? Van egy másik alternatívám egy Samsung LE32B550.
Igazából nem lenne állandóan monitornak használva csak HD-s mkv-kat nézegetnék rajta meg persze játékra lenne használva. Ezért is akarom mellette megtartani a jelenlegi monitoromat.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39303) guriga1234 válasza Cyberpunk (#39302) üzenetére


guriga1234
addikt

Az 550-et nem ismerem, a 650-en ki lehet kapcsolni.

(#39304) guriga1234 válasza anrab (#39296) üzenetére


guriga1234
addikt

Ne haragudj, de ez nem jelent semmit. Sajnos nem mérvadó, amit írsz.

(#39305) Thom! válasza Cyberpunk (#39297) üzenetére


Thom!
veterán

Samsung LED TV-je messze van attól h LED TV-nek hívjuk. Az is LCD TV. :R

(#39306) guriga1234 válasza Yany (#39295) üzenetére


guriga1234
addikt

Biztosan nem játssza le a HD-t, mert nem lehet rábírni, bár képes lenne rá, hogy le tudja azt is játszani.
Próbaképp ajánlom az alábbit:
Keress rá a "Home"-ra a youtube-on. Azt a verziót nézd, ami több, mint másfél órás. Nem mondom, hogy csúnya, de biztosan nem HD. Ha PC-n nézed ugyanezt, és bekapcsolod a HD-t, akkor (ha ügyes vagy, akkor le is mentheted magadnak mp4-ben), és ha azt az MP4-et nézed a tévén (kimásolod valamilyen USB-s eszközre), akkor már látni fogod a különbséget.

(#39307) guriga1234 válasza Thom! (#39305) üzenetére


guriga1234
addikt

Mindegyik LCD (leszámítva az OLED-et), nemcsak a samu.
A LED háttérvilágítás csak parasztvakítás, hogy drágábban el lehessen adni a rohamosan csökkenő árú LCD-ket.

[ Szerkesztve ]

(#39308) Thom! válasza guriga1234 (#39307) üzenetére


Thom!
veterán

Így van!
De LG-Philipsnek vannak Full LED LCD TV-i is, ami nem pusztán az oldalkeretben található ledet jelent!

De az OLEDig is lesznek izgalmas dolgok. :C

(#39309) kittycat válasza Yany (#39289) üzenetére


kittycat
csendes tag

Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam! :N

Most viszont van egy nagy problémám(bár biztos nem TV gond) Kicseréltettem a régi scartos beltérimet egy HDMI csatlakozósra. Nem kellett volna! Sokkal rosszabb a kép, darabos a mozgás stb. Lehet, hogy elállították a műholdvevő fejet? :W
Volt valakinek ilyen gondja?

(#39310) dabadab válasza Thom! (#39308) üzenetére


dabadab
titán

Igen, vannak local dimminges LED háttérvilágítású LCD-k is, azok se váltják meg a világot, a local dimming néha egész jó eredményeket, néha meg csúnya hibákat produkál.

DRM is theft

(#39311) Cyberpunk válasza Thom! (#39305) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tisztában vagyok a készülék jelezőivel ;] Csak a látottak alapján szerettem volna ez melett dönteni. De ha azt mondják hogy nem jó a képe PC-vel össze kötve akkor felejtős.

Az lenne jó ha LCD TV is kijönne RGB LED-es háttér világítással :K monitorban már van ilyen LG 2420R csak egy vagyon :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39312) dh66e válasza Cyberpunk (#39311) üzenetére


dh66e
veterán

Az lcd tv-ben is egy vagyon lásd sharp xs1e széria potom 1.8milka.

(#39313) zhagyma válasza anrab (#39294) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... nagyon benne vagy ezekbe a frekvencia meg stb. dolgokba ..."

Nem nagyon, csak legfeljebb többet olvasok róla.

" ...Finn o.-nál a jelsebesség: 6900 volt most: Magyar o.-nál a jelsebesség :-1.0-1 ... :"

A magyarországi DIGI kábel esetén 6900 MS/sec a szimbólumsebesség. Amit a PHILPS-ed kijelez, az értelmezhetetlen. Az EU-ban a DVB-C szabvány szerint adnak a kábelszolgáltatók digitális rendszer esetén 6111 MS/sec, 6875 MS/sec, vagy 6900 MS/sec szimbólumsebességgel. Ezért fogalmam sincs mit akart elérni a PHILIPS/LG az országfüggő hardver aktiválással. Egy ilyen megoldás megfelelő működéséhez aktuális országfüggő információkra lenne szükség. Mint tudjuk az meg nincs. Érdekesség: Egy adástechnikai eszközöket gyártó cég fejlesztőmérnökei hosszú ideig vakarták a fejüket, vajon a PHILIPS TV-k milyen hardvereket aktiválnak Törökország esetén. Feladták ...

[ Szerkesztve ]

(#39314) guriga1234 válasza Thom! (#39308) üzenetére


guriga1234
addikt

Ugyan! Az sem LED tévé, az is csak LED háttérvilágítású.
Nem kell seggre esni a hangzatos kamutól.

(#39315) anrab válasza zhagyma (#39313) üzenetére


anrab
addikt

köszi a választ egyértelmű. ha valami normális számokat írt volna ki, nem is hiszem hogy kérdeztem volna bármit is.
még esetleg annyi hogy maradjak mert idáig nem vettem észre semmi különöset, vagy esetleg menjek a biztos 6900-ra és kapcsoljam vissza országfüggőre?

(#39316) tuso


tuso
tag

Sony jövőre a Sharp-pal közösen gyártja az új 10. generációs UV²A” (Ultraviolet-induced Multi-domain Vertical Alignment), azaz ultraviola fénnyel előidézett több-tartományú függőleges rendezés” technológiája.
klikk
Kíváncsian várom... :K

(#39317) nightshadow válasza tuso (#39316) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt meg egy cikk arról, hogy egyáltalán a Sony miért van lemaradva a LED-et illetően a Samsunghoz képest: [link]

(#39318) tuso válasza nightshadow (#39317) üzenetére


tuso
tag

Igen ,de azt is hozzá teszik ,hogy ".....Az RGB LED-es háttérvilágítás élénkebb és telítettebb színeket (szélesebb színtartományt), valamint a helyi fényszabályzás révén mélyebb feketeszintet és nagyobb képdinamikát produkál, de drága....". Tehát a 46" és 55" X4500 sorozat jobb RGB LED háttérvilágítást használ, mint az EDGE . Csak hát az anyagiak.... :O

(#39319) wolfman


wolfman
veterán

Tudna nekem valaki segíteni szervíz menü ügyben? Egy SAMU 6000 LED-es TVm van és a szervíz menüben szeretnék tudni pár dolgot, hogy mi micsoda. Gondolom itt már kitárgyalátok.

Akár privátba tud valaki írni dolgokat hogy micsoda. Angol oldal linkje nem járja! :)

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39320) zhagyma válasza anrab (#39315) üzenetére


zhagyma
őstag

Szerintem az "hülye" szimbólumsebesség érték azt mutatja, hogy a PHILIPS szoftver országfüggő DVB-C hardver aktiválással működik megfelelően. Ha nincs más ok, akkor érdemes visszakapcsolni.

(#39321) anrab válasza zhagyma (#39320) üzenetére


anrab
addikt

ok, köszönöm!

(#39322) tacpeter


tacpeter
csendes tag

Pusztán kíváncsiságból:
Ami a Sugáron van nagy képernyő, meg a Sportarénánál is, azok LED TV-k?
Biztos valaki látott már ilyet közelebbről.

(#39323) kásás


kásás
tag

Philips tulajokat kérdeznék, hogy nekik az EPG idő nem siet 1 órát?
A helyi időt jól mutatja. Minden óra beállítást kipróbáltam már. Áramtalanítva
egy kis ideig jó, de utána megint előz az EPG idő.
Vagy ez a finn keresés miatt lenne?

Azt, hogy lehet elérni a Philipseknél, hogy azokat a lépéseket végig csináljam,
mint amikor először bekapcsoltam (menü nyelve, stb)? Nem a kép beállításokra gondolok!
Ha jól emlékszem ott kétszer is kellett országot választani.

[ Szerkesztve ]

(#39324) wolfman


wolfman
veterán

Korábbi postomhoz még egy kérdés. :)

Feltelepítettem a Windows 7-et újra mert már necces volt, és érdekes dolgot csinál. Pár játéknál (eddig 3-ból 2) hiába van beállítva az 1920x1080-as felbontás, mégse teljes képernyőn futnak. :( Újratelepítés előtt nem volt ez. Valamit lehet állítani ezügyben?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39325) toeki válasza wolfman (#39324) üzenetére


toeki
senior tag

általában elsődleges/másodlagos kijelző beállitási probléma

(#39326) Tamas7


Tamas7
tag

Sziasztok segítsetek!! Sikerült vennem egy Samsung P2470HD monitort és HDMI kábellel kötöttem be a videokártyára(5870).
És 1920*1080-as felbontáson csúnya a kép, a színek fakultak, meg csúnya az egész. Mit tudok tenni? Felraktam a legújabb ATI drivert. De semmi....
Ha leveszem 1680*1050-re akkor rendes képet ad.
Ötlet??

(#39327) anrab válasza kásás (#39323) üzenetére


anrab
addikt

beállítások-installálás-nyelvek-menü nyelve...
ha erre gondoltál
az epg-t meg nem tudom nekem is szokta csinálni és én is áramtalanítok de nem mindig áll vissza tőle. aztán meg egyszer csak jó.
állítsd be a kedvenceket meg hogy hálózatról és majd reggel nézd meg. csak készenlétibe kapcsold ki éjszakára. de lehet hogy már jó is.

[ Szerkesztve ]

(#39328) nightshadow válasza tuso (#39318) üzenetére


nightshadow
veterán

Igen, csak az X4500 az tavalyi modell. Idén eddig a Sonynak egyáltalán nem jelent meg LED-es tv-je, s valahol olvastam, hogy már nem is fog. Majd csak jövőre.

(#39329) kásás válasza anrab (#39327) üzenetére


kásás
tag

Köszi!

Ha jól gondolom EPG időt a szolgáltató sugározza. Akkor nem lehet, hogy tényleg ez a finn
keresés miatti +1 óra kavar be?
A nagy keresében legalább sikerült az rtl klubbot és a tv2-t is betenni az EPG-be.

[ Szerkesztve ]

(#39330) 2ning válasza kásás (#39329) üzenetére


2ning
tag

Az nem lehet hogy (mint a régi tévéknél) a telelextből frissít időnként. Mert ott vannak furcsa idők, elég gyakran. :F

(#39331) anrab válasza kásás (#39329) üzenetére


anrab
addikt

nincs jelentősége a Finn o.-nak. Német o.-ra is csinálta. nem tudom mitől szokott beállni, de beáll.
a epg kedvencekben csinálsz egy minden kijelölés törlése majd egy reset vissza állítást és a csatornák úgy állnak be ahogy a csatorna listában követik egymást.

(#39332) kásás válasza anrab (#39331) üzenetére


kásás
tag

Köszi!

Rád mindig lehet számítani! :R

(#39333) Krisz_82 válasza zhagyma (#39284) üzenetére


Krisz_82
tag

Szia!
Tegnap meló után kipróbáltam a manuális keresést ahogy javasoltad,+ felvettem a listába a 69-es cstorna listát és működik!!! :DD Jön szépen az RTL klub; TV2; Euronews (3 nyelven); a duna; +valami autonomia (aszem ez a neve). Jelerőség 94-98% között mozog!
Mégegyszer kösz a segítséget nagy vagy ,fülig ért a szám hogy mégsem kell vennem másik antennát,(+ kimásznom a tetőre :D )
:R :R :R

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#39334) snowball


snowball
tag

Üdv!

Most készülök venni egy Samsung B650-es tv-t és azoktól kérdezném, akinek ilyen tipus van, hogya dobozon rajta van-e a panel gyártmánya??? (SQ01, AA01 vagy CN0x)

Előre is köszi!!!!

(#39335) melandri


melandri
tag

Samsung LE40B550 TV.t szeretnék venni és PC-n kívül PS2-t is szeretnék használni vele.
Fogalmam sincs milyen felbontásra képes a PS2, megfelelő képet fog ez a páros kreálni?
Van valakinek info.ja , tapasztalata erről ? Nem sok a FullHD a PS2-nek?

Tudtok olyan boltot Budapesten ahol nem szürkeimportos Samsungokat árulnak és az árak is barátságosak?

(#39336) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egy Samsung LE-32S81B TV készülék a mai világban 1,5 garanciával 75k-ért jó vétel-e. Nincs nagy igényem, úgyis csak kábel-TV-s adás lenne rajta nézve és néha a laptop lenne rákötve filmezés céljából. Mivel a szobám kb. 22nm, ezért nagyobbat nem tudok venni.
Aki használt ilyet az mondana valami tapasztalatot? Képe szép-e, van-e benne valami digitális képjavító tecnológia meg hasonlók.

Köszi előre is.

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#39337) guriga1234 válasza snowball (#39334) üzenetére


guriga1234
addikt

A csomagoláson nincs. A tévé oldalán van egy matrica, ez onnan olvasható le, "Version" elnevezés alatt. Az nem egyértelmű, hogy ez a panel típusára utal-e.

(#39338) guriga1234 válasza plaszy (#39336) üzenetére


guriga1234
addikt

"1,5 garancia" - ??? Év akar lenni?
"75k" - HUF?
"22nm" - Ezzel semmit sem mondtál. Inkább azt írd, hogy milyen messze lenne tőled a tévé.

(#39339) guriga1234 válasza melandri (#39335) üzenetére


guriga1234
addikt

A nem szürkeimport és a barátságos ár egymást kizárják.

(#39340) glas


glas
csendes tag

Vettem egy Samsung 40leb620 -ast,a leírások paraméterei tekintetében jó..., de nem vagyok tőle elájulva ,sűrűn lekockáz ,az elektronika próbál utána mászni,mint amikor az objektívet állítgatják, de mire utoléri magát jön a következő kép(elég zavaró) ,a kontraszt szinte vakító,fényképeket jól vissza adja,de nem túl melegek vagy élethűek a színek,tavaly vettem egy Philips PFL 42 7403 lcd azt mondhatom hogy szinte mindenben veri,de az élethűbb megjelenítésben biztos.Én azt mondom ha valaki lcd-t vásárol elsőként a paraméterek ,de a legfontosabb amit látsz,én mielőtt a philipset megvásároltam ,be egy nagy műszaki áruházba sony panasonic philips összetol egymás mellé, ugyanaz a jel és higgy a szemednek, ,ja és persze internetről megvásárol,kb 20-30%
árkülönbség!

(#39341) plaszy válasza guriga1234 (#39338) üzenetére


plaszy
őstag

1,5 év igen, ez kimaradt valóban...:B
75k persze, hogy Ft.
Kb. 3,5 m-re lenne a TV a nézés helyétől.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#39342) guriga1234 válasza plaszy (#39341) üzenetére


guriga1234
addikt

Inkább gyűjtenék még a helyedben.

(#39343) guriga1234 válasza glas (#39340) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem nagyon sikerült kihámoznom, hogy most a samuról vagy a Philipsről írtál-e. Ha a samut szapulod és a Philipset dicséred, akkor öngólt rúgtál, mert azt nem nézted meg előtte.
Egy biztos: nem a papírnak kell hinni (a papír mindent elbír), hanem a saját szemednek.

(#39344) plaszy válasza guriga1234 (#39342) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi.
Másoktól kicsit konkrétabb írásokat is elfogadnék.

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#39345) kormi0312 válasza Krisz_82 (#37629) üzenetére


kormi0312
senior tag

szia Krisz,
nekem is LH4000-es tv-m van (igaz csak 3napja), de küszködöm a fekete feketítésével :)
megtudnád mondani hogyan sikerült neked a legjobb beallitasokat megadni a legjobb fekete érdekében?
egyébként ezt a 100Hz-es történetet hogy lehet kikapcsolni? mert van 1 film aminél nagyon észrevehető az alakok "droid" mozgása.
köszi előre is!

(#39346) glas válasza guriga1234 (#39343) üzenetére


glas
csendes tag

Tulajdon képen egyiket sem szapulom ,mivel kategóriájában mind a két márka megállja a helyét, viszont mivel már mind a kettőből van 1, így könnyebb az összehasonlítás" így már letesztelve (itthon) ,bánom hogy nem philipset vettem megint.

(#39347) johnny23


johnny23
tag

#39108-ra vki plz.

-- new gamer --

(#39348) einstein válasza plaszy (#39344) üzenetére


einstein
senior tag

Az S81 két generációval ezelőtti tévé, és akkor is belépő modell volt.
100k környékén kapsz idei 32"-osokat, bár az szintén belépőkategória, de valószínű magasan verik. Uh. én is gyűjtenék még....
Amúgy 3,5 méterről a 32"-os nem lesz túl nagy, sőt inkább kicsinek mondanám. :) Ha lenne rá keret mindenképp 40-42"-osat néznék. Ha fontos a pénz viszont nem fontos a Full-HD és a folyamatos PC-s felhasználás, átnéznék a plazma topikba. :) 150-ért már minőségi 42"-os HD-Ready plazmákat kapni, amik magasan verik a hasonló kategóriás LCD-ket.

Ha ragaszkodsz az S81-hez, és használtan veszed, akkor viszont bőven kéne még alkudni. Szvsz 75-ért nem éri meg.

(#39349) kormi0312


kormi0312
senior tag

Tudja valaki hogy LG LH40 szériánál a DTS kimenet megoldódott-e FW frissítéssel? tényleg eltűnik a felírat kezelési funkció ha 3.15-ről váltunk felfelé?
köszi előre is!

(#39350) plaszy válasza einstein (#39348) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi szépen ezt az infót.
Ez a TV tulajdonképpen csak nekem lenne, a szobámba. Mert a nappaliban ott van már 1 Philips 42PFL7404H.
Szóval igen, a pénz az számítana, és hát nem akarok sokat költeni új vásárlására.

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.