Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38151) fnatic válasza dabadab (#38150) üzenetére


fnatic
tag

A két szélén jobb és bal oldalon volt.
Úgy néz ki sikerült megoldanom. Az nvidia vezérlőpultban a több megjelenítő beállítása menüpont alatt átállítottam Dualview-ről Klón-ra. Most nincs ez a fekete rész és rendesen lehet nézni a filmeket.
így viszont gyanítom, hogy a tv a monitor felbontását használja. Amikor dualview-en van (külön állíthatóak a felbontások) sokkal-sokkal szebb a kép a tv-n, mint amikor klón-ra van állítva Lehet tévedek.

Egyébként én is azt hittem, hogy a tv-t maximum 1376x768 felbontásban fogom tudni használni. Nem igazán értem, hogy mi a különbség a hdready és a fullhd között.

[ Szerkesztve ]

(#38152) dabadab válasza fnatic (#38151) üzenetére


dabadab
titán

"Nem igazán értem, hogy mi a különbség a hdready és a fullhd között."

Az, hogy a panelen fizikailag hány pixel van. De azt azért mindenki tudja, hogy egy LCD kijelzőt, legyen az TV vagy monitor, nem csak a natív felbontásában lehet használni.

DRM is theft

(#38153) Tyca válasza dabadab (#38150) üzenetére


Tyca
senior tag

Az addig vili, hogy megjeleníti a jelet, de én úgy értettem a hsz.-t, hogy a windows-ban állított be akkor felbontást a tv-re...

(#38154) fnatic válasza Tyca (#38153) üzenetére


fnatic
tag

Így történt. Mmint az nvidia progijában.

[ Szerkesztve ]

(#38155) Tyca válasza fnatic (#38154) üzenetére


Tyca
senior tag

Valamiért azt gondoltam, hogy a tv natív felbontásánál magasabbat nem enged beállítani a windows...

(#38156) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! A Samsung WIS09ABGN adapterrel milyen tapasztalataitok vannak? Működik rendesen? Egy Linksys WRT54GL (v1.1, Tomato fw) -en keresztül lenne használva, ami ugye G-s router. Nyilván a HD filmek nem mennek át, de a sima divx-ek igen, jól sejtem? Egyes helyeken már 11,5K-ért lehet kapni, szóval most elgondolkodtam rajta, hasznos dolog lenne. Egy 32B650-el lenne használva. Köszi előre is a segítségeteket!
Egy merész kérdés még: csak ezt a WIS09ABGN adaptert lehet használni a TV-n, mást nem, jól tudom?

(#38157) tupacamaru válasza ^Clown (#38156) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én is gondolkoztam ezen, DE nem egyszerűbb és praktikusabb venni egy nagyobb méretű pen-drájvot? Azon lehet HD-s film is nem csak DivX és nem kell közben a számítógépnek se bekapcsolva lennie. Féreértés ne essék, nem lebeszélni akarlak, csak én erre a következtetésre jutottam.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#38158) ^Clown válasza tupacamaru (#38157) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, ebben is van valami. Viszont a TV nem annyira okos, hogy pl. több nyelvű mkv-kat lejátsszon, vagy az mkv-khoz feliratot is hozzárendeljen. Nekem viszont főleg olyan filmjeim vannak, amik a fent vázolt problémák miatt nem indulnak el. A Divx filmeket gond nélkül viszi, a feliratot is jól kezeli, viszont az mkv-kkal meggyűlik a baja. Lehet, hogy egy fw frissítés segítene ezen a problémán?

(#38159) tupacamaru válasza ^Clown (#38158) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ebben igazad van és sajnos még most sincs olyan firm ami megoldaná ezt a gondot, legalábbis úgy tudom. Mielőtt én is megnéznék egy .mkv-s filmet azelőtt átrakom a magyar szinkront első helyre hogy azt játsza le.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#38160) ^Clown válasza tupacamaru (#38159) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

És azt hogyan lehet megcsinálni?

(#38161) tupacamaru válasza ^Clown (#38160) üzenetére


tupacamaru
veterán

Írtam egy privit a leírással.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#38162) ^Clown válasza tupacamaru (#38161) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm! De ettől függetlenül azért még kíváncsi vagyok a tapasztalatokra! :R

(#38163) frici69 válasza anrab (#38101) üzenetére


frici69
tag

Ma ezt a választ kaptam a 32pfl5604 okt.28-i frissítéssel kapcsolatban:"Ami a szoftver frisítést illeti, a legujabb frisítés 2009.09.11-kéből származik. Ez az információ szerepel a weblapunkon.

Amennyiben bármilyen kérdése lenne vegye fel a kapcsolatot a Marka Szervizünkkel, amely Budapesten található."

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#38164) dh66e válasza Levin01 (#38128) üzenetére


dh66e
veterán

Nos szerintem amire te használnád arra tökéletesen megfelelnek a Sharpok.Persze saját tapasztalat alapján mondom ezt.

(#38165) dh66e válasza Hegyirabló (#38137) üzenetére


dh66e
veterán

"Márkaképviselet viszont nincs nálunk, csak Ausztriában."

Budaörsön nekem sikerült találnom egyet. :)

(#38166) emre33


emre33
addikt

Samsung LE40B650

1080P (hdmi) keresztül melyik a pixel pontos megjelenítés?
1: képernyőhöz igazítva
2: 16:9

16:9 esetén kép két szélén nem látható 1-1 kisebb rész.

Ti melyiket használtjátok? kóKépernyőhöz igazítva a natív beállítás?

köszi.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#38167) anrab válasza emre33 (#38166) üzenetére


anrab
addikt

nálam nem méretezettre kell állítani. nem 16:9 az biztos

(#38168) guriga1234 válasza miki03 (#38149) üzenetére


guriga1234
addikt

Elolvastad a leírást? Abban részletesen le van írva minden.

(#38169) rene85


rene85
aktív tag

Helló!
Egy pajtásommal együtt mindketten 32"-os LCD TV vásárlásán gondolkozunk, valamikor december elején. az árat maximalizáltuk 120k-ban, a hdmi bementek számát pedig tettük 3-ra. (ip/digitális kábeltv, pc, plusz még ami jön), ill tudja fogni az ingyenes magyar földfelszíni sugárzású adásokat. Felbontás határozottan NEM full hd, hanem 1366x768, mert játékra is lenne használva, viszont a 4850-es videokártya full hd felbontásban nem feltétlen produkál folymatos játékot... Tudtok valamit ajánlani? Mivel ezeken a lefektetett dolgokon kívül totál amatőrök vagyunk a dologhoz, mire kell ezeknél figyelni?
Előre is köszi a válaszokat.

(#38170) Hegyirabló válasza dh66e (#38164) üzenetére


Hegyirabló
veterán

dh66e, én kedvellek téged, mert szerinte jó fej vagy, de egyre inkább kezdem azt érezni, hogy azért véded ilyen elvtelenül, strucc módra a Sharpo-t, mert te is érzed titkon, hogy nem ez volt a legjobb vétel. Elárulom neked: ezerszer jobb tévék vannak ennél!!!

Aquila non captat muscas.

(#38171) Hegyirabló válasza dh66e (#38165) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Az csak lerakat, cimborám, kevered a szezont a fazonnal!

Aquila non captat muscas.

(#38172) napata válasza napata (#37998) üzenetére


napata
csendes tag

Számomra nagyon úgy néz ki, - pláne azok véleménye alapján, akiknek volt szerencséje kipróbálni a Digit és a UPC-t is -, hogy jelenleg nem éri meg UPC digitális csomagról(+settopbox+smart kártya) a kódolatlan Digikábelre váltani, mivel az magasabb UPC-s bitrate többet nyom a latba képminőség szempotnjából, minthogy egy megfelelő TV-vel a Diginél közvetlenül médiabox nélkül is lehetne a kódolatlan digitális adásokat fogni.

Habár eddig még csak a DigiTV-s bitrate-ek állnak rendelkezésre, de mért UPC-s még nem, hacsak valaki nem ír majd ilyet. úgyhogy egyelőre kivárok és maradok a UPC-nél.

Azt tudja esetleg valaki, hogy a UPC-nél adnak-e olyan médiaboxot, amelynek van HDMI-s csatlakozója de NEM műsorrögzítős?

(#38173) doki83


doki83
csendes tag

Egy Samu 37B650P boldog tulajdonosa lettem, fw már frissítve, viszont a kép a képben funkciót nem tudom elérni a menüben, mert nem enged rálépni. Ez miért van? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#38174) dh66e válasza Hegyirabló (#38171) üzenetére


dh66e
veterán

Persze hogy vannak jobb tv-k,ez nem is kérdés,amennyiben az hogy én elégedett vagyok vele szerintem még nem azt jelenti hogy elvtelenül.Az a lerakat vette a fáradságot és válaszolt a kérdéseimre telefonon és mail-ben is.Pedig tuti hogy csak raktárosok dolgoznak ott.Sajnálom hogy te rosszul jártál vele,de tényleg ne tévesszük össze a szezont a fazonnal.

(#38175) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sehol nem talalok infot arrol, hogy erdemes -e megvenni a dragabb LED-es B7000-es modellt a nem LED-es B650-essel szemben. Ti mit tudtok rola?

Lesznek meg iden/tavasszal uj modellek?

(#38176) Hegyirabló válasza dh66e (#38174) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na de akkor is, hogyan nevezhetsz egy lerakatot, vagyis egy raktárat hazai márkaképviseletnek? Az egyetemen erre mondtuk, hogy szándékos csúsztatás.

Szerk. Ja, amúgy elárulom, a 06-80-as szám (nem a szervízé), és Szilágyi Hajnalka is Ausztriában veszi fel a telefont, attól még, hogy ő viszi a magyar ügyfélszolgálatot.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#38177) guriga1234 válasza doki83 (#38173) üzenetére


guriga1234
addikt

A kézikönyvben is le van írva:
A főkép komponens, HDMI, vagy PC kell legyen, az alképhez tudsz TV jelet választani.

(#38178) nightshadow válasza adriankoooo (#38175) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt egy magyar teszt a B7000-ről: [link]

(#38179) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#38103) kisgee: köszi a választ, szomorú lettem.. egyébként a samu általad emlitett 26osainak 160-170 fok van megadva betekintési szögnek. Tehát TN-esnek kell lennie.

(#38120) runner 125: (#37635)

(#38123) runner 125: lehet semmi csak egy két hüllő és csótánygfaj a földön :)))

(#38180) ducsesz


ducsesz
csendes tag

sziasztok! Valaki tudna segíteni, hogy pontosan hogy lehet beállítani az usb-t film játszásra a LE40B550-n. Láttam a leírást de tök béna vagyok hozzá, még a menüben sem találtam ilyeneket. Az angol sajnos nem az erösségem. Előre is köszi. :R

(#38181) Tomasz28


Tomasz28
csendes tag

Sziasztok.
Mától énis egy lh4000es boldog tulajdonosa vagyok :)
Sajna a 3.40es firmware van rajta szóval majd downgradelni kell,ehez vonatkozóan lenne egy kérdésem.Csak pendriveról lehet firmwaret cserélni vagy hordozható vinyóról is?Csak mert pendrivom nincs viszont vinyót fogok majd venni hogy hd filmeket tudjak nézni rólla.
Egyébként milyen hdd-t ajánlotok hogy ne kelljen külön tápot adni neki?
Én ezt néztem ki:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38182) anrab válasza ducsesz (#38180) üzenetére


anrab
addikt

töltsd rá a filmet és dugd be. kiírja hogy mi van rajta. legalábbis nálam. aztán elindítod vagy megnyomod a menüt és vélogatsz hogy mit szeretnél vele. gondolom.

(#38183) kisgee válasza szabi__memo (#38179) üzenetére


kisgee
csendes tag

Nem akartalak elkeseríteni, de sajna ez a helyzet. Ha a Samuk TN-esek, akkor a jobb fajtából. Nem akarlak rábeszélni (nekem sem jönnek be igazán), de még azok elfogadhatóak (árban). Az említett Pana pedig 120k alatt nincsen, de inkább 130-140k a jellemző. Amikor láttam kb. 1 hónapja, akkor a MM-ban 160k volt.

(#38184) szabi__memo válasza kisgee (#38183) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Samukat megnézem majd saját szemmel, aztán meglátom. Panaért sok ennyi, lehetne valami akcióban, bár akkor se lesz 90 alatt ami már azt mondom kifizethető egy 26osért. Talán.

(#38185) ducsesz válasza anrab (#38182) üzenetére


ducsesz
csendes tag

Köszi, de nem látja a filmeket. Neked biztos a 6-os széria van. Vagy már beállítottad. Volt régebben egy angol leírás, de nem értem, mert a menüket sem találtam a tv-n.:)

[ Szerkesztve ]

(#38186) kisgee válasza szabi__memo (#38184) üzenetére


kisgee
csendes tag

90 alatt lehet, hogy Samu sem lesz. Egyébként legjobb ha te is megnézed őket a saját szemeddel. Vmi külföldi tesztben olvastam a 450-esről, hogy szép képet ad, de ahhoz állítani kell rendesen. Az tuti, hogy alapból nagyon "túlvezérelt színei vannak" és nem sokat segít, ha csak szimplán leveszel belőle. Én azért lőttem ki a típust, mert nem kötök rá erősítőt és a hangja szerintem nagyon gatya. De majd megnézed és kipróbálod, lehet, hogy neked bejön.

(#38187) szabi__memo válasza kisgee (#38186) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Láttam már valamelyik katalógusban 89900ért.. de sem látni, sem hallani nem hallottam. Sok jót nem várok.. de hát csak ekkora fér el oda ahova ezt szánom.

(#38188) Moric válasza ducsesz (#38180) üzenetére


Moric
aktív tag

A szerviz menüben állítsd át a tv típusát b550-ről b650-re, utána menni fog.

(#38189) Bazs- válasza ^Clown (#38158) üzenetére


Bazs-
tag

A feliratokat mkv-nál is kezeli. Egy könyvtáron belül kell lenni a feliratnak és az mkv-nak, azonos filenévvel éppúgy mint az avi-s filmeknél.

(#38190) ducsesz válasza Moric (#38188) üzenetére


ducsesz
csendes tag

Mondtam hogy tök béna vagyok, melyik a szerviz menű? Ha megkérnélek kicsit részletesebben leírnád?
Előre is köszi! :R

(#38192) Chili7


Chili7
őstag

Hali!

Kimentek a divatból mostanában ezek a HDD-s LCD TV-k? Így első nekifutásra nem találtam ilyet.

köszi

(#38193) Yany


Yany
addikt

Akit érdekel: [Digitális TV mustra @ HWSW]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38194) hehehun válasza guriga1234 (#38095) üzenetére


hehehun
csendes tag

múlthéten megvettem a csodát, Samu LE40B750U1W. Zseniális szerkezet... :R

Mindezt azért írom, mert nekem is magyarnyelvű a youtube-os widget.

(#38195) hehehun


hehehun
csendes tag

Csak egyetlen kérdésem lenne, lehet hogy tényleg olyan egyszerű a válasz, mint gondolom.
Hétvégén letöltöttem pár HD filmet, ami a DLNA-nak köszönhetően LAN kapcsolaton tökéletesen működik, viszont 6-ból 4-nek nincs hangja. Audio codec? A film nfo-jában azt írják, hogy AC3-as az audio codec, ezt tudja is a tv a leírása alapján még sincs hang. A filmek nfo-ját összehasonlítva nem találtam eltérést a két audio codec között, mindegyik AC3-as, leginkább ezért nem értem.

Van vmi ötletetek erre, vagy majd egy újabb firmware remélhetőleg megoldja a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#38196) tommy.p2


tommy.p2
csendes tag

Tegnap megjött a tv-m.Sharp lc42sb55e.Tányéros DigiTv-vel nem valami jó a kép, gyors mozgásoknál(foci...)pixeles a kép,dvd-nél a fekete sem egy csúcs.Mindenesetre a nagyságáért vettem meg,a szuper minőség nagyon messze áll tőle.De a régi tévémnél sokkal jobb (Grundig 100Hz crt). :K :C(ennyiééé..)

[ Szerkesztve ]

Sharp lc42-sb55e

(#38197) guriga1234 válasza hehehun (#38194) üzenetére


guriga1234
addikt

Nekem is magyar volt, amíg az első fw frissítést meg nem csináltam.

(#38198) hehehun válasza guriga1234 (#38197) üzenetére


hehehun
csendes tag

néztem az fw dátumát, egészen friss, 2009.08. havi van rajta...szvsz egy darabig biztos nem lesz újabb...

Hang nélküli HD film ügyben meg tudod erősíteni az audio codec probléma gyanúmat?

[ Szerkesztve ]

(#38199) guriga1234 válasza hehehun (#38198) üzenetére


guriga1234
addikt

Annál van újabb...
Az, hogy HD film, még önmagában kevés. Milyen formátum?

[ Szerkesztve ]

(#38200) guriga1234 válasza hehehun (#38195) üzenetére


guriga1234
addikt

Ne az nfo-ra hagyatkozz, hanem valami alkalmas programmal nézd meg magad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.