Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38401) vargapdavid


vargapdavid
tag

Sziasztok!

Samsung 37B650-ben gondolkodok.

Valaki tudna írni valamit a játékközbeni használatról? Akad vagy késik vagy valami?? (xbox360 or ps3) Mert láttam, hogy 6ms-es, ami így számról nem a legideálisabb játszani.

Üdv.

(#38402) poirot válasza laczkoo (#38396) üzenetére


poirot
senior tag

Az 5-6 méteres távolságról fogalmam sincs, mert nekem "keresztben" van a szobában, és itt is jó esetben 2,5-3 méteres távolságból nézem, mint TV-t. Ez szerintem egyéni dolog, a legjobb ha elmész, és saját szemeddel győzödsz meg olyan helyen ahol ez lehetséges. Nekem ismétlem, monitorként tökéletesen bevált, igaz volt amit itteni segítséggel tudtam csak megoldani. Talán a lassú csatornaváltás, a TV be-, és kikapcsolása a szokatlan. Mivel Fibernetes vagyok még egy ideig, így a TV még közel sem hozza ki "magából" amit tud. Mkv filmet már néztem rajta, szóval ott már lényegesen klasszabb volt.

(#38403) toeki válasza oxox (#38399) üzenetére


toeki
senior tag

amennyiben lcd-t veszel és game módra állitod valószinű nem lesz se áthuzás se nagy válaszidő ( bár azért ez függ attól milyen tv-t veszel :D)
nyugodtan elég a tv is monitornak felesleges mással vesződnöd

(#38404) dabadab válasza guriga1234 (#38397) üzenetére


dabadab
titán

És mégis, hogy nézze meg? Haza nem nagyon viheti a kiszemelt TV-t tesztelni, boltban meg teljesen más az élmény.

Egyébként 5-6 méterről egy 37"-es elég kicsi, de ezzel sokat nem lehet kezdeni, ilyen távolságból a 42"-es is az.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38405) nightshadow válasza Yany (#38384) üzenetére


nightshadow
veterán

Már előtted megcáfolták, amit beírtál. Ráadásul nemrég linkeltem be az erre vonatkozó cikket is, de én is próbáltam megfogalmazni a lényegét, hogy miért bullshit ez a "nincs értelme a 10 bitnek" dolog. Úgy látom sokan térnek be ebbe a fórumba write-only módban... bocsi a nyers modorért, de a türelmemből kezdek kifogyni, mikor 153x is ugyanazt látom beírva, mikor már le lett tisztázva ez az egész...

Én meg ezt a cikket találtam: [link]

A lényeg magyarul:

„Amikor filmet nézel a multiplexbe digitálisan kivetítve, nagy esély van rá, hogy a Blu-ray-el megegyező felbontásban látod, azaz 1920*1080-ba. De egy Blu-Ray lemez soha nem nézne ki ilyen jól egy 50 láb átmérőjű képernyőn. Ennek részben ez az oka: a mozi előadás 12 bites szint használ (a 3-D 10 bitest). A film, mivel analóg, nem rendelkezik szín-mélység korlátozással és ezért elméletileg végtelen számú szint tud nyújtani.

Akkor hol a felhajtás? Teljesen mindegy, hogy a HD TV-éd mire képes, nagy valószínűség szerint soha nem fogsz rajta látni 10 bites tartalmat. Se a HD TV adás, se a Blu-Ray nem támogatja. Ha egy stúdió kiadna egy filmet Blu-ray-en 10 bites szín mélységgel, azt nem lehetne lejátszani egyetlen egy mai létező lejátszón. Ez valójában egy új formátum lenne, ami nem lenne kompatibilis egyetlen egy mai lejátszóval sem.”

Természetesen ezzel nem állítom, ellentétben veled, hogy nekem van igazam, de a teljes cikk azt sugallja, hogy nincs értelme a 10 bites HD TV-nek. Ezért ilyen szempontból érdekes az internet, mert minden állításnak, és annak az ellenkezőjére is lehet cikkeket találni egy állítás alátámasztására. Ezért én nem merném a te hozzászólásodat „bullshit”-nek nevezni, mint te az enyémet. Főleg azért, mert mint a korábbi hozzászólásomba írtam, én is az internetről tájékozódom, teljesen laikus vagyok, s még csak a bölcsek kövét se hordom magammal, így tényleg nem tudom eldönteni, hogy kinek van igaza.
Azt viszont tudom, hogy nekem bőven elég a 8 bites panel, mert ha jól tudom, akkor a tv-ék döntő többsége 8 bites, s az én szememnek nem hiányzik a plusz 2 bit extra felárért.

[ Szerkesztve ]

(#38406) 5oultrain válasza napata2 (#38400) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Ha már ennyire ragaszkodsz hozzá.. :)
akkor majd otthon megnézem és leírom egy P.ü. ben

PSN ID: legalkriminalz

(#38407) guriga1234 válasza dabadab (#38404) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem élményről szólt a kérdés, hanem képméretről. Azt meg maga is le tudja ellenőrizni egy boltban, hogy megnézi 5-6 méterről. Egyébként meg otthon sem ugyanolyanok mindig a körülmények. Mikor nézné meg? Este? Nappal? Szürkületben? Napsütésben?

(#38408) oxox válasza toeki (#38403) üzenetére


oxox
addikt

köszönöm... :R tehát nincs olyan mint régen, hogy a monitoron inditom a gépet, és softveresen átállitom tv-re?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38409) guriga1234 válasza nightshadow (#38405) üzenetére


guriga1234
addikt

A cikkben ott van a tévedés, hogy a képfeldolgozás (Blu-ray) már 10-12, vagy még több biten történik, és ezt továbbítja a tévének HDMI-n, ami 10 vagy 12 bites jelet is továbbít. Vagyis: ha a tévé csak 8 bites, akkor információ veszik el. 10 bitesen viszont megjelenik.

(#38410) kittycat válasza poirot (#38378) üzenetére


kittycat
csendes tag

Boltokban a TV képernyő méretének 2,5 szeresét szokták ideális távolságként megadni.

Tudnál a B650 áramfogyasztásáról valamit mondani? Hagyományos Tv-ről váltanék, de fontos szempont lenne az energiatakarékos működés. Hiteles info nem nagyon van ebben a témában. :R

(#38411) hehehun válasza kittycat (#38410) üzenetére


hehehun
csendes tag

fontos szempont az energia fogyasztás?! nem a képminőség a fontos? furi hozzáállás :)

(#38412) laczkoo válasza guriga1234 (#38397) üzenetére


laczkoo
tag

Mar megneztem, de sajnos nem tudok egy teljes meccset/filmet vegignezni a Media Markt-ban, h megnezzem, milyen hosszabb ideig bizonyos tavolsagrol nezni a TV-t, ezert kerdeztem. :)

csak akik pokereznek: http://poker150.fw.hu/

(#38413) hehehun válasza laczkoo (#38412) üzenetére


hehehun
csendes tag

szerintem 1,5m-ről nagy lesz, 5m-ről meg kicsi...szerintem...

(#38414) laczkoo


laczkoo
tag

Az igaz, h mindegyik netes aruhaz csak a sajat garijat adja a TV-khez es nem gyarit? Azt hallottam, h a Samsung TV-kre csak a nagyobb (es joval dragabb) aruhazak (MM, Saturn EW) adnak gyari garit es anelkul nem tudom markaszervizbe vinni, csak a netes aruhazon keresztul tudok vele barmit is kezdeni, ha gond van.

csak akik pokereznek: http://poker150.fw.hu/

(#38415) guriga1234 válasza laczkoo (#38412) üzenetére


guriga1234
addikt

Neked egy teljes meccset/filmet végig kell nézned, hogy meg tudd állapítani?
Most nincs tévéd? Ha van, az mekkora, és milyennek találod? Ahhoz képest is tudsz viszonyítani.

(#38416) pizzicato válasza napata2 (#38385) üzenetére


pizzicato
csendes tag

Hali!
Nekem sem működik az EasyLink ,pedig 1.3-as szintén HAMA-val megy.Nekem ez a két Philips nem akar együttműködni.LCD-TV - 42PFL7864H/12, DVDR3595H/58.Ha megtudsz valamit beírnád?

(#38417) Joe_Muad_Dib válasza Joe_Muad_Dib (#38393) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Senki :O :O :O :O

(#38418) dabadab válasza nightshadow (#38405) üzenetére


dabadab
titán

Akkor vegyük újra: nem azért kell a 10 bites feldolgozás, hogy meg lehessen jeleníteni a 10 bites forrást, hanem azért, hogy a 8 bites forrásból a képfeldolgozás után (színbeállítás, ilyenek) nem 7 bitnyi információ maradjon.

Guriga #38409: én még nem láttom olyan BR lejátszót, amiből 8-nál több bit jött volna ki (ráadásul a BR-en a lejátszó részéről túl sok feldolgoznivaló nincs is).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38419) dabadab válasza Joe_Muad_Dib (#38417) üzenetére


dabadab
titán

Tök mindegy, túl nagy különbség nincs.

DRM is theft

(#38420) dabadab válasza napata2 (#38385) üzenetére


dabadab
titán

Nem, nem lehet.
A HDMI-CEC (mert igazából ez van az EasyLink, Viera Link, Bravia Sync, Anynet+ meg a többi hangzatos megnevezés mögött) már az 1.0-tól része a HDMI szabványnak, azóta sem változott ez ügyben semmi, ami érintené a kábelt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38421) napata válasza dabadab (#38420) üzenetére


napata
csendes tag

Igazad van, köszi.

(#38422) nightshadow válasza dabadab (#38418) üzenetére


nightshadow
veterán

Akkor vegyük újra: nem azért kell a 10 bites feldolgozás, hogy meg lehessen jeleníteni a 10 bites forrást, hanem azért, hogy a 8 bites forrásból a képfeldolgozás után (színbeállítás, ilyenek) nem 7 bitnyi információ maradjon.

Ez az elmélet. A gyakorlatban te személy szerint látsz különbséget a 8 bit és a 10 bit között? Mert én az egyik Sony shopban láttam egymás mellett a Sony W4000 (10 bites) és a Sony W4500-at (8 bites) Blu-ray tartalommal, s mindkettőn gyönyörűek voltak a színek. Én nem láttam különbséget.

Guriga: én se találkoztam még olyan cikkel, ahol 8 bitnél nagyobb színmélységre lenne képes egy Blu-ray. Az én általam korábban beszúrt cikk szerint az már egy új formátumnak minősülne, amivel egyetlen egy mai Blu-ray player sem tudna megbirkózni.

(#38423) dabadab válasza nightshadow (#38422) üzenetére


dabadab
titán

Tesztábrákon lehetne látni a különbséget, film közben valószínűleg senki sem veszi észre, de ezt a kört is lefutottuk már itt a topikban :)

DRM is theft

(#38424) vargapdavid


vargapdavid
tag

Sziasztok!

Xbox360 v PS3hoz legalkalmasabb LCD TV?

Köszi. Üdv.

(#38425) nightshadow válasza dabadab (#38423) üzenetére


nightshadow
veterán

Akkor gyakorlati szempontból igazam van, nem? Mert tudtommal mindenki azért vesz tv-ét (legalábbis a többség), hogy filmeket nézzen rajta. Olyannal még nem találkoztam, aki tesztábrákkal szórakoztatná magát, persze ettől még lehet.

(#38426) G.I.JOE válasza vargapdavid (#38424) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Pénzmagtól is függ sztem!

(#38427) vargapdavid válasza G.I.JOE (#38426) üzenetére


vargapdavid
tag

37-40 col körül mondj egyet. És ne LED háttérvilágítású legyen. Üdv. :D

(#38428) dabadab válasza nightshadow (#38425) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor gyakorlati szempontból igazam van, nem? "

A levezetés fals volt, a végkövetkeztetés (miszerint nem sokat számít az, hogy 8 v 10 bites-e a TV) stimmelt.

DRM is theft

(#38429) dabadab válasza vargapdavid (#38424) üzenetére


dabadab
titán

Bármelyik.

DRM is theft

(#38430) Brekecs válasza pizzicato (#38416) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !

Nekem tökéletesen működik ! Egy Samu HDD/DVD-vel van össze boronálva(HDMI-n), illetve tányéros digit nézek és az is HDMI kábellel van összekötve, az viszont nem működik együtt vele mivel nem talált hozzá kódot,(Strong srt 8345ci) gondolom még ujj neki talán később bekerül ennek a kódja is egy frissítéssel, bár a tv is ujj. :K

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#38431) burcz.techno


burcz.techno
tag

nem igazán tudom követni itt a dolgokat, de az feltűnt h. tv-knél DTS-t problémákat emlegettek. nekem ez totál új dolog mert én abba na tudatban voltam eddig h. ennek köze nem lehet a tv hez :S ezek szerint mégis csak van :( valaki adna egy kis felvilágosítást erről h. ez h. is van?! ha én a tv-t HDMI1.3-mal kötöm a géphez, akkor az elvileg hangot is továbbít nem de?! NA már most ha én a 6csatornás hangot külön hangkarin küldöm ki erősítőre, akkor elvileg nem lehetnek problémák a DTS megszólaltatásával :O Vagy igen?! mert akkor tuti elhalasztom a TV vásárlást és elkezdem magam ebbe beleásni...
Egyébként tudnátok ajánlani nekem oylan HDTV-t ami az alábbiakat teljesíti?
1920x1080, legalább 94 centi képátmérő és olyan 180k nál ne nagyon legyen több.
A Tv mint említettem a gépre lenne kötve és HD filmek lesegetésére lenne használva, valamit nagyritkán helyi kábeltv adásait nézném rajta.
Ötleteket várok ;)

Asus M2N-E | A64 x2 5200+ 2,6Ghz | SAPPHIRE HD4670 512MB | Kingmax 2x512/800 + 2x1024/800 | SG 250GB + WD250GB + WD500GB + WD1000GB | GIGABYTE SUPERB 460 | AudiGY SE | BenQ 2200 HD 1920x1080 | Samsung 40LB530 1920x1080

(#38432) tigipuf


tigipuf
senior tag

hali!
Egy gyors segítséget kérnék a tapasztalattal rendelkezőktől.
ATI HD 4850-es kari samu lcd-vel való összeköttetésére,milyen kábelt javasoltok,HDMI-HDMI(DVI-HDMI átalakítóval),vagy DVI-HDMI kábelt.5 méters kábelre volna szükségem,most akarok rendelni,de melyiket :F .
Megköszönném,ha javasolnátok ,hogy melyik a jobb megoldás, és gyorsan le tudjam tesztelni a tv-t,és esetleges gubanc esetén.még időben vissza tudjam vinni a MM-ba :R

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#38433) pizzicato válasza Brekecs (#38430) üzenetére


pizzicato
csendes tag

Köszi, akkor van még remény!
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.(bocs) :U

(#38434) tupacamaru válasza burcz.techno (#38431) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az a probléma hogy ezek a modern TV-k képesek USB-n keresztül, számitógép közbeiktatása nélkül, filmet lejátszani. Az.mkv filmfájl tartalmazhat DTS kódolású hangsávot is amit a TV készülék nem képes kódolni. Amikor te összekötöd a számítógépedet a TV-vel akkor nem a TV végzi ezt a feladatot hanem már készen kapja a PC-től.

#38432 tigipuf: Én a HDMI-HDMI kábelt ajánlom a VGA kártyához kapott átalakítóval, mert csak azzal megy át hang is a kábelen. Legalábbis én így tudom.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#38435) Xenobyte


Xenobyte
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok, és nagyon bízom benne, hogy tapasztalatotokkal és tudásotokkal ki tudtok okosítani engem.

Van egy Samsung LE32R84BX/XEC típusú LCD készülékem, amely RGB Scart csatlakozón keresztül van összekötve egy LG RH7700 típusú DVD-felvevővel. Annyi a problémám, hogy egyetlen adó (TV2) esetében időszakonként elkezd vibrálni (???, olyan, mint amikor a régebbi monitorok mellett a mobilra bele-beleremegett a kép). A többi adón pöpec a kép. Csatlakozókat ellenőriztem (aranyozott végűek), plusz van egy túlfeszvédő is a rendszerben.

Egyszerűen nem jövök rá, hogy mi okozhatja ezt az idegesítő jelenséget. Kérlek, segítsetek, hogy ilyen esetben mit lehet és érdemes tenni?

Köszi!

(#38436) tigipuf válasza tupacamaru (#38434) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszönöm, habár hang nem lényeg, azt erősítőre küldöm,de hogy lehet az,a dvi-n nem megy a hang,akkor átalakítóval igen?a lényeg a zökkenőmentes képátvitel lenne.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#38437) dabadab válasza tupacamaru (#38434) üzenetére


dabadab
titán

Átmegy DVI-HDMI-n is.

DRM is theft

(#38438) tupacamaru válasza tigipuf (#38436) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ezt csak az ATI kártyák tudják és csak a hozzájuk adott átalakítóval, másikkal nem. A VGA kártya van úgy megszerkesztve hogy a DVI kivezetésen ki tudja küldeni a hangot is. A zökkenőmentes képátvitelhez mindkét megoldás jó, és egyik sem jobb a másiknál.

dabadab Akkor ezt rosszúl tudtam. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#38439) toeki válasza oxox (#38408) üzenetére


toeki
senior tag

dehogynincs
ha rá van kötve a monitorod + a tv-d akkor beállithatod bármelyiket elsődlegesre vagy klónozhatod is ugyanúgy mint régebben a tv-out os vidkártyákkal
csak azt irtam , hogy sztem bőven megfelel magában a tv is felesleges mellé egy monitort is venni a szoba másik sarkába de ha neked ez a kényelmesebb/célszerűbb az is menni fog

(#38440) burcz.techno válasza tupacamaru (#38434) üzenetére


burcz.techno
tag

köszönöm az okítást. kicsit nyugodtabban fogok így aludni, tudván h. ilyenen nem kell problémázni h. esetleg lőttek a dts nek. Na de! Nem akarok lustának tűnni, de sajna nem igazán tudom még mindig, h. ilyen árfekvésben melyik TV-t lenne érdemes választani :( ha kapnék egy két tippet annak nagyon örülnék :)

Asus M2N-E | A64 x2 5200+ 2,6Ghz | SAPPHIRE HD4670 512MB | Kingmax 2x512/800 + 2x1024/800 | SG 250GB + WD250GB + WD500GB + WD1000GB | GIGABYTE SUPERB 460 | AudiGY SE | BenQ 2200 HD 1920x1080 | Samsung 40LB530 1920x1080

(#38441) poirot válasza tigipuf (#38432) üzenetére


poirot
senior tag

Nekem ATI Radeon HD 4830 512 MB-os kártyám van és egy 5 méteres Kabel Monitor 5m HDMI-HDMI kábel (ára: 3.490 Ft) kötöttem össze a Samsung 37 collos B650-es TV-mel.

TÖKÉLETES.

(#38442) tupacamaru válasza burcz.techno (#38440) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem nincs sok tapasztalatom, mert 3 hete van LCD TV-m. De abban az árkategóriában vettem amit te leírtál. 170-ért egy Samsung 40B550-esem van és az én igényeimnek teljesen megfelel. A HD filmek nagyon szépek rajta, mind PC-ről, mind USB-ről lejátszva.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#38443) dabadab válasza tupacamaru (#38438) üzenetére


dabadab
titán

Nvidian is működik a hang, DVI-HDMI kábellel is. A hang ugyanazon az éren megy, mint a kép, egyébként, szóval nem kell semmi spéci átalakító :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38444) nickwaren


nickwaren
tag

Újra én!:)

Végre megoldódni látszik a foltos 37LG3000-esem gondja, most már csak dicsérni tudom az LG szervizt, nagyon korrektek, a hibáról készült képet még a koreai központba is továbbították. Jelenleg a szakvéleményt várom postán, remélem holnap megjön és mehetek az EW-be intézni náluk a garancia többi részét, bízom benne, hogy cserélik/visszafizetik (ahogy az LG-sek mondták).

Amennyiben az utóbbi történik mit javasolnátok, eddig 2 jelöltem van:

LG 42LF2150 és a Samsung 40B530, vagy várom az ötleteket egy 37" feletti Full HD és digitális földi sugárzást is fogó készüléket. Amivel használom, T-s digitális adás HD csomaggal fűszerezve, XBox 360 és filmnézés a divx-től az 1080p-s mkv-ig. A keret 190e Ft és az EW-be lesz véve újra.

Hegyirabló hogy-hogy LG-t vettél végül?

Előre is köszi a segítséget.

(#38445) tupacamaru válasza dabadab (#38443) üzenetére


tupacamaru
veterán

Na bakker, akkor én teljesen le vagyok maradva e téren...is. :R Most gondolkozok hogy amikor a laptopról néztük a filmeket akkor is kiment a hang pedig abban NVIDIA kari van. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#38446) nickwaren


nickwaren
tag

Illetve jó lenne, ha lenne rajta RGB csatlakozó,mert alaptopot csak úgy tudom rákötni.

(#38447) tigipuf


tigipuf
senior tag

köszi a segítséget mindenkinek kábel ügyben :R

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#38448) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

A Saturn, majd a MediaMarkt 0% THM akciójának hála utánanéztem a jelenlegi LCD tévé kínálatnak, össze is gyűlt egy nagyobb lista - olyan 50 tévé - és felvetődött pár kérdés!

1) Hol szabad és egyben hol éri meg LCD tévét venni? Néztem a nagyáruházak árait (MM, Saturn, Tesco) meg azokét a boltokét amelyikekben a legolcsóbb az adott tévé az Argep.hu szerint, és azt kell hogy mondjam jelentős különbségek vannak az árak között! Nem ritka a 20-30, akár 40 ezer forintos különbség sem!
Minek köszönhető mindez? Ha nem nagy áruházban veszem, lényegesen drágábban, akkor is megkapom a teljes garanciát, és nem egy kamionról leesett készüléket kapok? Vagy csak MM-ben, Saturnban, meg ElectroWorldben szabad nézelődni?

2) LED vagy sem? :DDD

(#38449) G.I.JOE válasza vargapdavid (#38427) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Ha mindenképpen kell vmi típus, akkor legyen Samu B530. De majdnem mindegy sztem.

(#38450) Tyca válasza dabadab (#38443) üzenetére


Tyca
senior tag

Na az nagyon érdekelne, hogy hogyan hoztad össze, nekem sehogy sem megy.

Ha tudnál ide tippet adni, azt nagyon megköszönném:

http://prohardver.hu/tema/ati_rv670/hsz_43690-43690.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.