Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38301) Joe_Muad_Dib válasza anrab (#38298) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

:R

Esetleg olyan akinek van tapasztalata?

(#38302) hehehun válasza tupacamaru (#38296) üzenetére


hehehun
csendes tag

Még egy dolog amiben segítségre szorulok, osszátok az észt kérlek :)

Tegnap HD filmet nézve (1080p, Crank2) a gyorsabb mozgások elég darabosak voltak, nemtom hogy hívjátok ezt szakszerűen :B ahogy megfigyeltem a 200Hz motion plus tulajdonképpen nem sokat változtatott a helyzeten, én nem nagyon érzékeltem különbséget különböző beállítások mellett.
Analóg tv adásnál ez nem kifejezetten érzékelhető, a digitálist még nem tudom, holnap reggel hozzák az stb-t :)
Van még vmilyen opció amivel ez csökkenthető? Olyan érzésem van, hogy elsiklok vmi felett, amit tudnom kéne. A tv Samsung LE40B750 típusú.

(#38303) PLaci58 válasza dabadab (#38290) üzenetére


PLaci58
őstag

Egy LG 42PQ1000-est vettem 130e-ért a Corában volt akcióban.

Ezzel kapcsolatban: nem tudja valaki, hogy hogyan lehet megnézni a service menüjét ennek a TV-nek. (3.07-es a szoft van benne!)

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#38304) Hedgehanter válasza hehehun (#38302) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Olvastam hogy ha a Auto Motion plust Custom-ra allitod es a Blur-t 10-re a Judder-t 0 ra huzod az sokat javit... De ki is kapcsolnam azt csak ugy kivancsisagbol....

(#38305) hehehun válasza Hedgehanter (#38304) üzenetére


hehehun
csendes tag

köszönöm a tippet, ki fogom próbálni és referálok :) még vmi ötlet esetleg?

(#38306) olahjana


olahjana
tag

PLESE HELP csak mai nagyon jó áron kapnám!!!!
Valaki tud segíteni abban hogy a samu40b530 tv milyen? gépre lenne kötve esetleg minimális tv-zés. Nem annyira akarok usbről filme nézni. a különbözetbői inkább veszek egy ionos letöltő netezős gépet. Szóval csak a képminőség, panel érdekel.
THX

(#38307) hehehun válasza olahjana (#38306) üzenetére


hehehun
csendes tag

ne haragudj, én nemtom mi a különbség, tök hülye vagyok ehhez a témához, egy hónapig tartott, mire sikerült kiválasztanom a tv-t :( nemtom, hogy jól döntöttem-e.
Próbálj vissza keresni, biztos volt már szó róla....

[ Szerkesztve ]

(#38308) Royal


Royal
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, tv-vásárlás elött állok és nem tudok dönteni 2 típus között: Samsung le46b530p7w és Sony kdl 46w4000, szigorúan csak a képminőség érdekel, a szolgáltatások nem, csak hd-ra és játékra kéne, sajnos a két tv-t nem láttam egymás mellett így nincs összehasonlítási alapom, sztetek melyik a jobb minőség? (nem érdekel az sem hogy hogy a sony tavalyi modell, télleg csak a képminőség :K ) Segítségeteket előre is köszönöm.

(#38309) hehehun válasza Royal (#38308) üzenetére


hehehun
csendes tag

emlékeim szerint mintha a sony-t agyon dícsérték volna képminőség alapján, nézz körül ezeken az oldalon, nekem segített, bár itt szubjektív vélemények vannak.

http://www.testfreaks.co.uk/tvs/
http://alatest.co.uk/reviews/tv-reviews/

(#38310) burcz.techno


burcz.techno
tag

Sziasztok.
Nos! HDTV vásárlás előtt állok. Az a helyzet h. nem igazán tudom h. a nagy márkák közül melyiket is lenne ésszerű választani, illetve melyik milyen 'felszereltséggel' van ellátva. Kikötés az h. 1080p felbontással bírjon, valamint a kép mérete min 94cm legyen. Durván 170-180 ezer huf-t szánok rá. A tv-t gépre kötve használnám filmezésre. Ajánljatok iylen árfekvésben ár érték arányban tv-ket!
Várom a javaslatokat :)

Asus M2N-E | A64 x2 5200+ 2,6Ghz | SAPPHIRE HD4670 512MB | Kingmax 2x512/800 + 2x1024/800 | SG 250GB + WD250GB + WD500GB + WD1000GB | GIGABYTE SUPERB 460 | AudiGY SE | BenQ 2200 HD 1920x1080 | Samsung 40LB530 1920x1080

(#38311) Jimmy8 válasza anrab (#38254) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszi a linket, de egy év garival tuti nem veszek tévét. Sajnos van tapasztalat :)))

(#38312) SpeedR válasza Tyca (#38284) üzenetére


SpeedR
őstag

A MM-ban is a Credigen a hitelező. Hát ha bármi plusz költség merül fel, akkor nagyon valószínű, hogy inkább kp-ra veszem meg máshol, mert a MM árai azért nem annyira jók. (200e a 40B550, míg máshol 210k-ért már B650-t kapni)
Egyébként egyszer már vettem fel 0% THM-es hitelt, igaz hogy csak 6 hónap volt a futamidő, de semmi egyéb költség nem volt. (ennek már vagy 5 éve) Lehet, hogy a hitelbírálatkor döntik el, hogy kitől kérnek biztosítást is?

(#38278) ducsesz
Tudnál írni egy pár sort a tv-dről. Mik a tapasztalataid vele? Előnyök/hátrányok??

[ Szerkesztve ]

(#38313) 5oultrain válasza anrab (#38299) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Köszi!

PSN ID: legalkriminalz

(#38314) ProdyG válasza hehehun (#38302) üzenetére


ProdyG
senior tag

szerintem ha más film tökéletes nálad és nincs szaggatás, akkor ne foglalkozz a témával, mert a crank2 direkt úgy van megcsinálva, ahogy látod. szaggatósra :)
B650-en tökéletesen kell mennie sztem mindennek.

(#38315) Hold válasza ProdyG (#38314) üzenetére


Hold
őstag

22-23"os monitort vennék és TV-t is néznék rajta
TV Tuneressel lehet ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#38316) vizimi


vizimi
tag

Sziasztok!

LCD vagy LED tv ideális méretének kiválasztásához kérném segítségeteket.

A tv-t minimum 1,5m-es és maximum 3,2m-es távolságról nézném.

Netes oldalakon nézelődtem ahol ezekre a távolságokra 40"-os tv-ét javasolják viszont több boltban is jártam ahol szinte lehülyéztek és és a 32"-os méretet ajánlották inkább.
Próbára nincs lehetőségem.
Legfőbb indokuk az volt, hogy tartós nézésnél a magas kontraszt arányú és egy ben nagy képernyőjű tv-ék kisütnék a szemem.
Most egy 70cmképátlójú 4:3 méretarányú tévém van.

Minél több tapasztalaton alapuló tanácsot várok tőletek.

Köszönettel....

(#38317) sonique válasza einstein (#38280) üzenetére


sonique
őstag

@einstein

És te kalibráltatod a tévédet?

igen befogom kalibráltatni
mert iszonyat külömbséget vannak a gyari és egy kalibrált közt

a monitorom is be van kalibrálva ...samsung 971P

[ Szerkesztve ]

(#38318) tupacamaru válasza vizimi (#38316) üzenetére


tupacamaru
veterán

A 1,5 méter az tényleg nagyon kevés. A 3-3,5 méterről már egész jó nézni. Ebből a távolságból már a sima TV adás hibáit is kezdi összemosni.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#38319) vizimi válasza tupacamaru (#38318) üzenetére


vizimi
tag

Akkor mos melyik az ideális méret szerinted, légyszí segíts valami ötlettel

(#38320) anrab válasza tupacamaru (#38318) üzenetére


anrab
addikt

nem tudom most hirtelen hogy milyen tv-t nézel. de "3.5 m-nél már kezdi összemosni a hibákat"
gyorsan vidd vissza és nézz valami másikat.

(#38321) anrab válasza vizimi (#38319) üzenetére


anrab
addikt

én 250-260 cm-ről nézem a 42"-os tv-t. minden jó. ami nem az a crt-n se lenne jó!

ja, és a kontrasztot lehet csökkenteni de az újabbak már el vannak látva automatikus fényerő szabályozóval is.

[ Szerkesztve ]

(#38322) tupacamaru válasza anrab (#38320) üzenetére


tupacamaru
veterán

Azt akartam írni hogy a sima TV adás kockásodása ebből a távolságból már nem annyira szembetünő. És nem viszem vissza mert meg vagyok vele elégedve. ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#38323) nightshadow válasza vizimi (#38319) üzenetére


nightshadow
veterán

Hátha ez segít: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38324) hehehun válasza vizimi (#38316) üzenetére


hehehun
csendes tag

Több helyen azt olvastam, hogy az átmérőt meg kell szorozni 2,5-3-al és megkapod az ideális(de legalábbis a minimum) távolságot cm-ben. én 40"-ost vettem és 2,5m-ről nézem, teljesen ok.

(#38325) vizimi válasza anrab (#38321) üzenetére


vizimi
tag

Újra mértem a távolságokat 2 - 2,8 m a min és max távolság.

Nem zavar a nagy képernyő ilyen közelről nézve, világos jeleneteknél nem zavaró?
A szobánk se túl nagy 3,2x5,2-as.

(#38326) anrab válasza tupacamaru (#38322) üzenetére


anrab
addikt

az csak jó ha te elégedett vagy. :K

(#38327) Hold


Hold
őstag

KONTRASZTARÁNY: 50000:1 és 1000:1 között mi a különbség ?
Mi az ideális egy 22"osnál ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#38328) anrab válasza vizimi (#38325) üzenetére


anrab
addikt

olyasmi az én szobám is, és keresztbe vagyok. azért írtam a 250-260 cm-t. ott a fejem, mivel én heverészve tv-zek. kivétel mikor itt vagyok a gépnél és természetesen megy a háttér tv-zés.
itt van a monitor mellett és innen sincs gond a képpel.
azt azért hozzá tenném nem mindegy milyen az a tv és milyen jelet és csatornát nézel. a minőség szolgáltatónként és csatornánként is változó, legyen az digitális vagy analóg adás.
nincs nagy képernyő csak kis tv. :K

[ Szerkesztve ]

(#38329) anrab válasza Hold (#38327) üzenetére


anrab
addikt

az 50000 az dinamikus, míg az 1000 az statikus.
talán egy 22"-os monitornál még elég de ehhez nem értek.

(#38330) anrab válasza anrab (#38328) üzenetére


anrab
addikt

na meg az se mindegy kinek milyen a szeme, vagy esetleg szemüveggel nézi a tv-t.

(#38331) Hedgehanter válasza vizimi (#38325) üzenetére


Hedgehanter
őstag

En 2.5m -re 46" tervezek szoval a 40" tuti nem lesz rossz... :D A haverom 47"-et is 2.5-rol bamuljuk semmi gaz, bar eleinte (elso nap) meg fajfajos volt egy kicsit, de egy 21"-rol 47"-re az szerintem nem is csoda.... :DDD

(#38332) vizimi


vizimi
tag

A SHARP LC 32 LE 600H vagy a LC 40 LE 600H modellek valamelyikén gondolkodom esetleg a SAMSUNG UE 37B6000-es tv jöhet szóba.

A szívem a SHARP felé húz viszont nekik nincs 37"-os led tvjük.

Sokat nézünk tv-ét UPC analóg adásunk van és persze akad jó néhány biztonsági másolatom amit dvd-ről vagy merevlemezről szeretnék megnézni.
Idővel szóba jöhet a digitális adásra való előfizetés és a nagyobb terjedelmű biztonsági másolatok lejátszása.

(#38333) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Vettem ma egy HDMI kábelt és nem tudom működésre bírni ha összekötöm az lcd tv t a notebookommal.Mi lehet a probléma?Mert ahogy rádugom a tv azt irja ki ellenörizze a jelkábelt és se kép se hang.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#38334) Hold válasza anrab (#38329) üzenetére


Hold
őstag

Szemüveggel nézném és szerintem is kevés 5-10000:1 már talán elég.. 50 ezer már nagyon vakító lehet..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#38335) Lg52xMAX válasza SANYA28 (#37920) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Szia. Nekem is Sharp 37dh65e tv-m van. Megnéztem és a szervizmenüben a Backlight sort és a következő adatok szerepeltek ott: 1479H 55M A tv-t tavaly december elején vettem, a 479 óra reális üzemidő lenne. Nem lehet hogy a számláló 1000 ről indul?
Már én is kiváncsi vagyok, szintén az Euronicsban vettem.

[ Szerkesztve ]

(#38336) sonique válasza vizimi (#38332) üzenetére


sonique
őstag

nekem is a sharp a szimpatikusabb
föleg hogy ma megneztem egy 42le700 ast .. a többi
mint lg és samsung tényleg nem olyan jo ...

a 700as nem férne bele a költségvetésbe ?!?
szerintem ennél nagyon sokkal jobb tv nem kell .. és arban sem annyira vészes 248e

szerintem a b6000 es felejthetö... annyira nem jo mint amennyire vékony ...
ás CMO panel van benne amiröl meg az hirlik hogy nem tul jo a minösége

(#38337) vizimi válasza sonique (#38336) üzenetére


vizimi
tag

Hol láttad a SHARP 40 LE 700 e (ez led tv) tv-ét 248 ezerért? Ezt a modelt 400e forintért árulják a legtöbb helyen. Én 329.990ft-os extra ajánlatot kaptam az eredeti 399.999ft -os normál árhoz képest.

(#38338) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Tényleg problémás a Samsung LCD tv-k csatizásra szgépre?
Ezt néztem ki magunknak: Samsung LE32B530
Vagy mit ajánlotok 82 cm-esben?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38339) fury71 válasza sonique (#38336) üzenetére


fury71
aktív tag

Én is a Sharp LE700-ast néztem ki. Nagyon jól néz ki ez a Tv. :C El tudnám képzelni a nappaliban már holnap, csak hát az ára. :W Én a netes boltokban is 350-370 között láttam a 40"-t.
Egy 52LE700-t láttam 500 ezerért és egy Samu 46B7000-t 360.e-ért
Igaz szolgáltatásokban a Samu LED-esek többet nyújtanak.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#38340) olahjana


olahjana
tag

PLESE HELP csak mai nagyon jó áron kapnám!!!!
Valaki tud segíteni abban hogy a samu40b530 tv milyen? gépre lenne kötve esetleg minimális tv-zés. Nem annyira akarok usbről filme nézni. a különbözetbői inkább veszek egy ionos letöltő netezős gépet. Szóval csak a képminőség, panel érdekel.
THX

(#38341) Joe_Muad_Dib válasza Joe_Muad_Dib (#38273) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Kérlek segítsetek! Nekem "csak" az a fontos, hogy tetőantennával szép képe legyen. Tudom, hogy nehéz de légyszi, légyszi

(#38342) vizimi válasza fury71 (#38339) üzenetére


vizimi
tag

A Mediamarkt-ban 30 havi részletre megvehető 0%-os thm-el holnaptól számított 5 napon keresztül! SEMMI egyéb költség nem rakódik rá.

Utána fizetheted a költségeket kamatokat stb.

(#38343) SpeedR válasza vizimi (#38342) üzenetére


SpeedR
őstag

A mondataid ütik egymást. Most akkor van egyéb költség vagy nincs? Komolyan érdekelne.

(#38344) vizimi válasza SpeedR (#38343) üzenetére


vizimi
tag

http://www.mediamarkt.hu/
"Utána fizethetsz mindent" ......November 19.-től fizetni kell a kamatokat, kezelési költséget stb.

Szóval, ha veszek tévét akkor a többség a 40"-es képméretre szavaz a 32"-es ellenében?

[ Szerkesztve ]

(#38345) kásás válasza anrab (#38299) üzenetére


kásás
tag

Köszi!

(#38346) AlexSt


AlexSt
csendes tag

Hali.
Samu b650-nél vajon mi lehet az oka,hogy mkv-n ac3 hangot felismeri,a dts-t nem?
Technologiai probléma,vagy csak szivatás?

(#38347) guriga1234 válasza AlexSt (#38346) üzenetére


guriga1234
addikt

Nincs megvéve a tévéhez a DTS licence.

(#38348) SpeedR válasza vizimi (#38344) üzenetére


SpeedR
őstag

Ja igen, ez az akció nov. 18-ig van.

Én mindenképp a 40-esre szavaznék. A 32-esek nekem nagyon picinek tűnnek a widescreen miatt, még egy 29"-es crt után is.

[ Szerkesztve ]

(#38349) PLaci58 válasza Lg52xMAX (#38335) üzenetére


PLaci58
őstag

Ez már tényleg elkeserítő, hogy a TV-kre ugyanúgy kell figyelni, mint az autókra, hogy mennyit ment már mire megveszi az ember.
Nekem is gyanús, hogy már ment a boltban a TV-m, mert nem gyári csomagolás volt és sokára hozták ki a raktárból. A fóliák rajta voltak, de a működő, kiállított darabon is :D
Ezek szerint nem tudhatjuk, hogy mennyit ment már a boltban bemutató darabként?
Lehet, hogy időnként cserélgetik?
Egyébként 3 hét alatt nálam már ment vagy 180-200 órát. Ha jól számolom nálad durván napi 4 óra üzemidőt jelent az 1479 óra.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#38350) dabadab válasza Hold (#38327) üzenetére


dabadab
titán

"50000:1 és 1000:1 között mi a különbség ?"

Az, hogy az 1000:1 kis hazugság, az 50000:1 meg nagy :P Az utóbbi a "dinamikus kontraszt", ami kb arra jó, mint a hangfalaknál a PMPO: hogy minél nagyobb számot lehess odaírni (sőt, láttam már olyan TV-t, ahol nem is vacakoltak számokkal, egyszerűen azt írták, hogy "ultra" :D ).

Az ideális a minél nagyobb, ugyanis a nagyobb kontraszt azt jelenti, hogy a "fekete" még sötétebb szürke (vagy kék).

22-es TV-t meg csak tényleg akkor, ha nagyon muszáj, mert azok TN-esek, brrrr.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.