Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38701) wolfman válasza Levin01 (#38700) üzenetére


wolfman
veterán

Szerintem a 100Hz se ér semmit! Legalábbis én még szépet nem láttam

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#38702) wolfman


wolfman
veterán

Nekem van egy érdekes problémám.
Van egy SAMU 6000-es LED TVm és ha be van kapcsolva a dinamikus kontraszt, ha nem, amikor sötétebb jelenet jön egy filmben, akkor a TV lejjebb veszi a fényerejét. Ha a TV nem kap jelet és fekete képernyő van, akkor az 'ellenőrizze a jelkábelt' felirat is elsötétül. Ez miért van? Ez a LED TV sajátossága lenne? Csak mert barátom LE37B650 TVje nem csinál ilyet.

Tapasztaltatok már ilyet?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#38703) sparks válasza wolfman (#38702) üzenetére


sparks
senior tag

40B650-es samu is ugyan így csinál.

(#38704) penene válasza Levin01 (#38700) üzenetére


penene
őstag

LG 32LH7000-em van.

A 100hz és a truemotion kikapcs között nálam ég és föld látszik az utánhúzást illetően, főleg PC használat során. Pixperan teszt, meg bármilyen más játékteszt. Szóval nekem állandóra be van kapcsolva.

Film közben lehet némi probléma, mert olyan folyamatossá teszi a képet néha, mint begyorsulna a kép (de időben nem gyorsabb a movie :) ), így ott a közepes javasolt. De számomra még mindig jobb bekapcsolva, mint ki.

200-hzet nem tudom elképzelni, milyen lehet. Vagy nagyon jó, vagy tényleg nem eléggé kiforrott abban a modellben, hisz talán nem véletlenül 100hzes a ráköv. modell.

42-es kivitelben valószínűleg még sokkal jobb a panel, mint 32-esben.

Ha megveszed, akkor lehet kíváncsi lennék rá élőben!!!

(#38705) wolfman válasza sparks (#38703) üzenetére


wolfman
veterán

Hát most barátomnak nem tudom pontosan milyen típusa van, de neki ezt nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#38706) hagen válasza dabadab (#38696) üzenetére


hagen
csendes tag

Oké, köszi. Teljesen igazad van.
Majd megpróbálom rábeszélni őket egy 32"-esre.

(#38707) sith7


sith7
nagyúr

Erre valaki esteleg ? #38699 :F

(#38708) szabi__memo válasza dabadab (#38696) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez csak akkor tanács ha elfér a 32-es...

(#38709) Levin01 válasza penene (#38704) üzenetére


Levin01
őstag

Szeretném látni mindkét típust élőben 100 illetve 200Hz-en is HD anyaggal és számítógépről ha van rá mód. Ez alapján fogok dönteni, hogy melyiket veszem.
Ha megvan, akkor megbeszéljük, hogy meg tudd nézni élőben.

(#38710) Levin01 válasza penene (#38704) üzenetére


Levin01
őstag

Ki tudnád nekem próbálni at LH7000-eseden, hogy külső winyót USB-n rákötve le tudsz e úgy .mkv file-t játszani, hogy hozzárendeli e a felirat file-t is? Ha tud is ilyet, valszeg ennek az a feltétele, hogy a felirat pontosan ugyan olyan névvel legyen a .mkv file mellett.
Megéznéd .srt és .sub kiterjesztéssel is, hátha csak az egyiket ismeri.
Köszönöm!

(#38711) guriga1234 válasza wolfman (#38702) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez tipikusan dinamikus kontrasztra utal. Nálad nem lehet ténylegesen kikapcsolni? Az egyes megjelenítésekhez, mint normál, film, kiemelt, természetes, eltérő beállítások tartoz(hat)nak. A normál és film módban ki is lehet kapcsolni a dinamikus kontrasztot (nálam).

(#38712) dabadab válasza szabi__memo (#38708) üzenetére


dabadab
titán

Ha az nem fér el, akkor meg lehet, hogy érdemes megfontolni a CRT-t.

DRM is theft

(#38713) guriga1234 válasza sparks (#38703) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem valószínű. Nekem ugyan 37B652 van, de ha kikapcsolom a dinamikus kontrasztot, akkor garantáltan nem csinál ilyet.
Neked 40B650 van?

(#38714) Moric válasza sparks (#38703) üzenetére


Moric
aktív tag

Az energiagazdálkodás nincs auton?
Állítsátok át, akkor fix lesz a fényerő, nem fog hirtelen besötétedni.

(#38715) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Sziasztok! Erröl a tipusu tvröl kinek mi a tapasztalata?Erdekelne,mert a szüleimet akarom vele meglepni.Leginkabb tvzesre meg dvdezesre hasznaljak a tvt. LG 32 LH 2000

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#38716) szabi__memo válasza dabadab (#38712) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet kapni barhol is itthon 26os CRT-t ami monitornak is hasznalhato es ha nem is full hd-s de hd filmet elvezhetoen lehet rajta nezni (mondjuk hd ready)???

(#38717) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Már egy hete egy Samsung LE32B530 büszke tulajdonosa vagyok.
A készülékkel maximálisan elégedett vagyok, DE

Hogy lehet kikapcsolni azt a hangot, ami a készülék ki, illetve bakapcsolásakor jelentkezik.
Egyszerűen megőrít... :W :O
Már a mobilomban is kikapcsoltam az ilyen gyártóspecifikus effekteket, mert én erre nem vagyok vevő.
Lehet, hogy mind a 33 szomszédom örül neki, hogy én is SMSUNG TV-t vettem, és ők ezt már abból tudják, hogy kikapcsolom hajnali felékettőkor, de én emiatt egy kicsit felhúzom magam...

Állítólag nem csak nála van ez, de én ezt nem tudom, és ezzel nem voltam tisztában a vásárlás előtt. :W

Ha van tipp, ötlet, MEGOLDÁS, kérlek segítsetek.
(tudom, ha digitális outra nyomom a hangot, akkor nincs semmi zaj, de azt minden ki-bekapcsolás előtt el kell játszani, és az nem egy családbarát megoldás)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#38718) tupacamaru válasza vegyszer (#38717) üzenetére


tupacamaru
veterán

Menü->Beállítás->Általános->Dallam

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#38719) vegyszer válasza tupacamaru (#38718) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm!

Hogy én mit össze nem kergettem, de nem leltem meg.

Egyszerűen nem találok rá szavakat!
:C :C :C

Aki a tudást birtokolja azé a hatalom...

Esetleg egy "jól bevált" FullHD-s tesztevideót tudnátok ajánlani?
nagy bitráta, ami kihatjtja a VGA-t, és megmutatja mire képes.
Mármint nem mozira gondolok, abból van elég, hanem olyan geometrikus alakzatok, halottpixelkeresős videóra gondolok.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#38720) vkrisz válasza wolfman (#38701) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Na igen, erre lennék én is kíváncsi. 42PFL5604 és 7404 között gondolkozom, de a 100Hz nem tudom megér-e 50.000 Ft-ot. Szóval jó lenne tudni, hogy van-e értelme mindennapi használat során (pl. SD adás + xbox + DVD).
Másik: nézegettem még az LG 42LH4010-es TV-t is, de sokan panaszkodnak az LG feketéjére. A 4010-es viszon 80.000:1 a 4000-es csak 50.000:1. Szóval tényleg annyira problémás a fekete, és ha van valakinek 4010-ese akkor megírná a tapasztalatait?

(#38721) sb


sb
veterán

Melyik LG TV az, ami alapból nem, de némi szervíz menü piszkálás után le tud játszani mindent USB-s eszközről is?

Régebben írták itt de most nem találom.

Köszi!

(#38722) dabadab válasza vkrisz (#38720) üzenetére


dabadab
titán

"A 4010-es viszon 80.000:1 a 4000-es csak 50.000:1."

És ez mindkettő dinamikus kontraszt, ami többé-kevésbe teljesen kamu érték.

DRM is theft

(#38723) snipr válasza sb (#38721) üzenetére


snipr
aktív tag

LH4000 talán...

(#38724) vkrisz válasza dabadab (#38722) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Ebben igazad van, de gondolom nem az elektronika "finomhangolásával" érték el a +30.000-et, ergó más lehet a panel. Vagy tévednék?

(#38725) dabadab válasza vkrisz (#38724) üzenetére


dabadab
titán

"gondolom nem az elektronika "finomhangolásával" érték el a +30.000-et"

Tekintve, hogy marketinges meg elektronika bűvészkedés nélkül a mostani panelek olyan 1500:1-es kontrasztot tudnak, azt mondanam, hogy de, ez csak elektronikai (meg marketinges) trükközés.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38726) Miszy válasza Brekecs (#38688) üzenetére


Miszy
csendes tag

Igen tudom, az Én TV- kapcsolómon van info gomb, de a barátomén nincs...

(#38727) Csubee


Csubee
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném. LCD-tv vásárlás előtt vagyok. Rég dédelgetett álmom, hogy összeállítsam házimozi konfigomat, amihez ugye elengedhetetlen egy Lcd-tv.
Az első kérdésem az lenne, hogy milyen lényegi különbség van a SAMSUNG két hasonló terméke között.
-Samsung - LE-40B530
-Samsung - LE-40B550
A másik kérdés, hogy kell-e nekem a 40"-os tv? Kb. 4 méter távolságból (talán kicsit kevesebb) nézném többnyire, FullHd-s filmek lejátszását tervezem. Azt hallottam, van egy minimális távolság, aminél távolabb nézve már nem kivehetőek a nagy felbontású film apró részletei. Esetleg egyéb ötlete, tanácsok. Pc-ről vezérelném, nem kötök rá se dvd-t, se blu-ray-t, se Popcorn-t.
És még valami.. Olvastam a fórumokon, hogy érdemes a tv szoftverét frissíteni... Na az miért kell? Megkérdeztem egy "szakavatott eladót" egy áruházban és azt mondta, a szoftverfrissítés garanciavesztéssel jár.
Köszönöm a válaszokat

(#38728) penene válasza Levin01 (#38709) üzenetére


penene
őstag

Oké. Egyébként bármelyik veszed, szívesen megnézem otthoni környezetben. :)

Sajnos nem tudom megnézni pendriveos MKV-t, mert egyelőre olyat nem használok, és nincs is lehetőségem rá (2 gigás pendriveom van, de nincs 2 gigás feliratos filmem, se sample.
Külső usb vinyóm sincs.

(#38729) Petie


Petie
veterán

üdv
eldöntöttem, holnap megyek MM-ba és megveszem az LG LF2510-est :) 110 körül ez tetszik a legjobban.

kérdeztem a hitelről a srácot, azt mondta hogy eddig mindenki megkapta és senkinek se kellett többet fizetnie. tehát ami ott van az újság hátulján apróbetűben azt kérheti a bank, de eddig nem kért senkitől.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#38730) fokukac


fokukac
nagyúr

napi.hu cikk :

Kegyetlenül csökkenhet az LCD-tévék ára

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38731) Petie válasza Csubee (#38727) üzenetére


Petie
veterán

szia
én ilyet találtam google-val. remélem hasznos.
[link]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#38732) anrab válasza Miszy (#38726) üzenetére


anrab
addikt

(#38733) bajuszati válasza fokukac (#38730) üzenetére


bajuszati
tag

remélem is....karácsonyra mondjuk, de inkább újévre..akkor jön a nagy leárazás

(#38734) burcz.techno


burcz.techno
tag

ma visszavittem a kábelt és kicseréltem megfelelőre. 2méteres HDMI1.3
Nos most h. ezzel beüzemeltem a tv-t, így a csíkozás megszűnt :) Sikerült is másodlagos megjelenítő felületté tenni a tv-t. viszont mintha ezzel a kábellel nem lenne olyan tiszta a kép mint d-sub-bal. olyan mintha egy 4:3 as közepes felbontású képet széthúznánk egy 16:9 es nagy felbontású monitorra :/ esetleg vmi ötlet?? :/

Asus M2N-E | A64 x2 5200+ 2,6Ghz | SAPPHIRE HD4670 512MB | Kingmax 2x512/800 + 2x1024/800 | SG 250GB + WD250GB + WD500GB + WD1000GB | GIGABYTE SUPERB 460 | AudiGY SE | BenQ 2200 HD 1920x1080 | Samsung 40LB530 1920x1080

(#38735) szabi__memo válasza Csubee (#38727) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha visszaolvasnál néhány hozzászólást észrevennéd, hogy minden nemtúlsokadik kérdés a távolság. Talán a választ is megtalálnád ám.

(#38736) fokukac válasza bajuszati (#38733) üzenetére


fokukac
nagyúr

izé, bocs, sikerült elrontanom a linket.

szóval a cikk it :
Kegyetlenül csökkenhet az lcd-k ára

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38737) ProdyG


ProdyG
senior tag

van itt olyan, akinek LG TV-je van az LG6xxx vagy LG7xxx szériából, és működik neki rendesen a "real cinema" feature? mert én nem látok semmi különbséget, mindenhogy szar.....

(#38738) Csubee válasza szabi__memo (#38735) üzenetére


Csubee
csendes tag

Köszönöm a szakmai ill. építő jellegű kritikát. Csak tudod nekem nincs lehetőségem órákig a gép előtt ülve több 10000 hozzászólást végignyálazni. Ezért voltam bátor megkérdezni. Esetleg a másik két kérdésemre is van válasz az előző 30000 hozzászólásban?? Segítséged előre is köszönöm. Ha nincs, kérlek kímélj meg!
Köszönöm

(#38739) bajuszati válasza fokukac (#38736) üzenetére


bajuszati
tag

ok..elolvastam..aztán remélem januárban befigyel egy jobb 82es

(#38740) sonique válasza wolfman (#38702) üzenetére


sonique
őstag

ezért nem vettem samsung 6000 es vagy 7000 es ledes -t
mert nem lehet kikapcsolni az automatikus hattér világitást
mindig huzogatja a fényeröt aszerint milyen a kép ...

ma rendeltem meg a sharp 32LE700E tv met kivancsi leszek milyen

ez már full ledes és nem automatikus a hattérvilágitás ...

(#38741) szabi__memo válasza Csubee (#38738) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha elolvastad volna amit irtam akkor most nem irtal volna hülyeséget.

(#38742) burcz.techno


burcz.techno
tag

mégvalami! Az miért lehet, h. pc re kötve a TV-n a megjelenített kép nem egyezik meg a TV maximális képméretével?! tehát a megjelenített kép körül található mind a 4 irányba egy fekete sáv :S

Asus M2N-E | A64 x2 5200+ 2,6Ghz | SAPPHIRE HD4670 512MB | Kingmax 2x512/800 + 2x1024/800 | SG 250GB + WD250GB + WD500GB + WD1000GB | GIGABYTE SUPERB 460 | AudiGY SE | BenQ 2200 HD 1920x1080 | Samsung 40LB530 1920x1080

(#38743) scream24


scream24
senior tag

Üdv fanok. Érdeklödnék, hogy mit ajánlanátok egy 40" tv falra valo elhelyezéséhez. Nincsenek nagy igényeim, a lényeg, hogy lehessen dönteni pár fokot, ill. ne essen le a a tv a falrol. :F Szoval, hol érdemes körülnézni, ill. mik azok a tipusok amit bátran ajánlotok. A válaszokat elöre is köszi. :R

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#38744) sonique válasza guriga1234 (#38711) üzenetére


sonique
őstag

sajna a samsung edge ledes tv ben
a dinamikus kontrasztot hiába kapcsolod ki
a hattérvilágitás még dinamikus marad .. és nem lehet kikapcsolni
és mivel nem full ledes a tv igy ha sötétebb a kép
sajna azok a részek is sötétebbek lesznek amiknek nem kellene

ezért rossz valasztas az összes samsung led tv ...
majd a 9000 es talan jobb lesz mert ott már lokális szabályzásu a hattérvilágitás és elvileg csak azok a részek lesznek elsötétitve ahol a kép is sötétebb ...

(#38745) vargapdavid


vargapdavid
tag

Rossz választás vagy nem.. Engem otthon vár a 40B6000-em. Még nem próbáltam ki meló miatt, de amint hazaérek kipróbálom és ha gondoljátok írok pár sort.

Üdv :D

(#38746) sonique válasza vargapdavid (#38745) üzenetére


sonique
őstag

b6000 ben elvileg majdnem az összes olyan funkciot be lehet kapcsolni
ami a 7000 ben van benne .. mint filmek lejátszása usb röl ..
majd nézd meg a service menüt

[ Szerkesztve ]

(#38747) vargapdavid válasza sonique (#38746) üzenetére


vargapdavid
tag

Úgyis számítógéppel összekötöm és úgy fogom nézni a filmeket.
Nem hiszem, hogy csalódni fogok. :)

(#38748) guriga1234 válasza sonique (#38744) üzenetére


guriga1234
addikt

Nekem nem LED-es van (nem is kéne).
Mi az, hogy full LED-es?

[ Szerkesztve ]

(#38749) SpeedR válasza burcz.techno (#38742) üzenetére


SpeedR
őstag

Nálam is ugyan ez van. (B550 hdmi-hdmi)) Ma már én is felvetettem ezt a dolgot a topikban , de úgy látszik senki nem tudja a megoldást. :(
Egyelőre marad a d-sub, azzal legalább jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#38750) gere válasza guriga1234 (#38748) üzenetére


gere
tag

Ez a full LED?

Sokszor a drága olcsóbb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.