Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39951) PLaci58 válasza Lala6 (#39891) üzenetére


PLaci58
őstag

A TV-nek egy antenna csatlakozója van 2 tunerhez (analóg és DVB-T).
Automatikus keresésnél mindekettőt végigpásztázza.
Úgy képzeld el mintha egy tuner lenne amiben van még egy +sáv.
A csatornák természetesen sorba rendezhetők és nevet is lehet nekik adni.
Inkább azon gondolkodj, hogy hogyan közösíted a 2 antennát.
Nem tudom mire gondolsz a "digitális kábel tuner" alatt. Nem tudom van-e benne DVB-C vagy csak a DVB-T-t tudja..

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#39952) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék venni karácsonyra a gépemhez. Sokáig gondolkodtam, nézegettem a jó kis 22-24"os monitorokat... Aztán 1x csak jött az ötlet, hogy mi lenne ha LCD TV-t vennék. Már vannak is jelöltjeim 65k-s kategóriában (ez a legolcsóbb tényleg nincs több zseton, amúgy samsungok). De mindenekelőtt tisztázzuk, hogy jött szóba a TV:
...Jelenleg egy 17" TFT-t használok. Egyik nap néztem egy filmet a monitoron amit a netről szedtem, majd jött az ötlet, hogy kiírjam dvd-re és megnézzem tv-n mennyivel jobb, de én inkább rosszabbra számítottam... és hogy miért?? mert ha a mostani kis monitoromon kirakom teljes képernyőre a képet, szerintem tök sz@r a minőség még ha távolabb megyek is. Na ezek után ugye gondolhattam, hogy ha TV-n nézzem 3x akkora kijelzőn akkor még ocsmányabb lesz a kép... de nem! de miért nem???? :F nem értem egyszerűen. 100x jobb élmény 100x nagyobb kép. DE basszus ha közel megyek kikapcsolt állapotban a tv-hez meg tudom számolni a pixel kockákat és mégis veri a monitort. nem értem miért. Elvileg csupa bumszli pixeleket kéne látnom és nem... most akkor hogy is van ez? :S és továbbá érdemes beruháznom inkább ennyi pénzért egy 22"os HD redy-s TV-be?

Mellesleg ezt néztem ki [link]:

[ Szerkesztve ]

(#39953) Yany válasza Csabi8507 (#39949) üzenetére


Yany
addikt

Nagyon köszi. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39954) PLaci58 válasza Blood Mage (#39952) üzenetére


PLaci58
őstag

Igen, ez egy érdekes dolog. Én is azóta becsülöm a divx-es filmeket (nem mindet :) ), mióta 42"-on nézem és nem a 17"-os LCD monitoron. A TV felbontása rosszabb (HD ready) mint a monitoré és mégis sokkal jobb a kép. Minap megnéztem az "Orion űrhajót", ami még FF és 1966-ban készült, igaz 2003-ban felújították és digitalizálták, de egész jó minőségű lett.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#39955) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Kis teszt samu és LG imádóknak

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#39956) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#39955) üzenetére


gordonfreemN
addikt

hopp a link lemaradt: [link] :N

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#39957) judek


judek
tag

A Samu B650-eseknél az USB-ről ha filmet nézek akkor párosítja mellé a feliratot is ami a mappában van?

(#39958) SpeedR válasza judek (#39957) üzenetére


SpeedR
őstag

Ha a feliratfájl neve megegyezik a filmfájl nevével akkor igen.

(#39959) judek válasza SpeedR (#39958) üzenetére


judek
tag

Köszi a választ. :))
Természetesen úgy értettem.

(#39960) gmiki válasza Moric (#38379) üzenetére


gmiki
csendes tag

Szia!
Én is nem rég szereztem egy ilyen TV-t. Az alábbo oldalaon megtalálod a hozzászólást is és a FW letöltést is. Nekem gyárilag az van rajta, de a dts-t nem oldja meg.

(#39961) gmiki válasza gmiki (#39960) üzenetére


gmiki
csendes tag

Hopp... Jó régi hozzászólásra válaszoltam. Google megviccelt. :R

(#39962) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Sziasztok!

Elérkezett az ideje, hogy leváltsam 32"-os lg tévémet egy 46"körüli társára. Sajnos nem követtem az utóbbi 1.5év újitásait, igy nem vagyok naprakész.

kb 220-230ks ársáv jöhet szóba és ingyenhitel(ergó a bevásárlóközpontok kinálata jöhetne szóba leginkább, illetve néhány bolt ahol van ilyen lehetőség)

Igazából még modelleket sem néztem ki..a lényeg, hogy htpcről futna és videószerkeztés ill. kis játék miatt jó lenne a fullhd felbontás. ebben az árkategóriában érdemes fullhd v. jobban járnék egy komolyabb hdready-vel?

Philips 47PFL5604H ez még tűréshatáron belül van 250-ért.

vagy egy hdready 50es plazam és kész?:D

fő a bizonytalanság :K

köszönöm :R

(#39963) ORCA58


ORCA58
addikt

Ma megjött a LE40B650T2P készülékem. AA04 es verzió.
Ha minden igaz magyar hologramos garival (WARRANTY CARD bal fent, a jobb felső sarokba egy szabálytalan sokszögeket ábrázoló hologramos matricával, három nyelvű cseh, szlovák és magyar. Remélem ez a jó. 2 lapos

Még csak ismerkedünk, de már el vagyok kenődve rendesen.
Eddig sok készüléket megnéztem az elmúlt hónapokban, hogy biztosan tudjak dönteni. A szerintem is gyönyörű fekete volt az egyik fő szempont. Na ez nálam nem létezik. Ha minden jelforrás ki van kapcsolva és nem a tv-re van állítva akkor illene feketének lennie, de nem az. "gyönyörű" sötétkék szemből. Oldalról is sötétkék, de világosabb.

650 tulajok? Nektek milyen a sötét kép?

Normál használatkor ez nem látszik ha 16:9 arányba nézem, sötétebb jeleneteknél én látom. Az érdekes az, hogy világosban még kékebbnek látom, mint sötétben. 4:3 as képnél kétoldalt ott a kék csík.
Részletesebb tapasztalat később, ha nem viszem vissza. Nem tudom, hogy sikerül-e megszokni.
Ha boltban ilyent látok mindenkit lebeszélek róla!

(#39964) ORCA58 válasza Csabi8507 (#39949) üzenetére


ORCA58
addikt

SZIA ! Érdekes, te vagy a második, akiről tudok, hogy T2P-set kapott ebben az üzletben , Én is ott akartam venni, két e-mailt is küldtem nekik, mindig az volt a válaszuk, hogy ők ilyent nem forgalmaznak csak W-set. Ha valakinek azt adtak, akkor az véletlen volt.
Így a Medi Planet-nél vettem 209 900-ért + ajándék a 1db aranyozott HDMI kábel + 1 fix fali tartó.

A feketéje neked milyen ? Nekem nem tetszik mint előbb írtam. Az enyém inkább sötétkék.
Pixelhiba nálam sincs.

(#39965) GazRic válasza ORCA58 (#39963) üzenetére


GazRic
senior tag

AA az mire utal?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#39966) zhagyma válasza ORCA58 (#39963) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Igaz amerikai piacra gyártott típus és jóval nagyobb panel, de ilyesmit látsz ("kékes" fekete): LN55B650 with CMO panel

[ Szerkesztve ]

(#39967) Tyca válasza zhagyma (#39966) üzenetére


Tyca
senior tag

bakker, elég durva ez a kékülés... :Y

(#39968) Brekecs válasza ORCA58 (#39963) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !

Ez a kékülés minden Samsung B650-nél jelen van vagy függ a 650 után lévő számoktól/betűktől ?

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#39969) laczkoo válasza ORCA58 (#39964) üzenetére


laczkoo
tag

Mi a kulonbseg a T2P-s es a W-s kozott? Nekem is mostanaban jon el az ido egy LE37 B650-re, addig probalok minel tobb infot osszeszedni rola.

Vszinu, h nekem is TVStore lesz, a webshopok kozul szinte csak ok adnak gyari garit a TV-khez.

csak akik pokereznek: http://poker150.fw.hu/

(#39970) Andrej29 válasza ORCA58 (#39963) üzenetére


Andrej29
csendes tag

Akkor most már tényleg megvagyok lőve.Mert eddig mindig azt olvastam hogy b650-eseknek a legjobb a feketéjük.Vagy talán keresűk az SQ... panelal felszerelteket vagy nézzünk más márkát?

(#39971) rocciax


rocciax
csendes tag

Szép jó reggelt kívánok mindenkinek!

Lenne egy barátom részéről egy érdekfeszítő kérdés ezzel a jószággal kapcsolatban: http://href.hu/x/aqq5

Szép, jó, nagy és viszonylagosan drága is. :P Viszont egy kisebb problémába bele ütközött, ugyanis nem játszik le minden formátumot rendesen, igen a Tv. :) Ugyanis van olyan funkciója, hogy hálózaton keresztül tudsz játszatni vele cuccokat, ami frankó meg minden, csak nem 100%-os az eddigi tapasztalatok szerint, hanem olyan 25%.
Tudnátok-e ebben segíteni, akár ötlet terén, hogy mi ilyenkor a teendő? Kodeket kell benne frissíteni, vagy a firmware-t ápdételni, vagy kicserélni a TV-t? :P

Bármilyen érdemben ehhez írt információért előre is kösz.

(#39972) ///M válasza ORCA58 (#39963) üzenetére


///M
tag

hali

Nekem LE40B650T2W van.SQ04 panellal.
Nállam nincs ilyen "kékes" jelenség.
A fekete teljesen fekete olyan mint a tv széle.
Csináltam képet is nézd + a külömbséget

(#39973) zhagyma válasza zhagyma (#39966) üzenetére


zhagyma
őstag

Gondolom nem mondok újat vele, hogy a Samsung jóval több TV-t gyárt, mint amennyi S-PVA panelt készít. A különbözetet valahonnan vennie kell. "A miben milyen panel van" típusú kérdéseket "annó" itt boncolgatták: [link]
Annyi biztosnak tűnik, hogy TV-ben lévő LCD panelra ráírják a típus (megbontás). A másik lehetséges megoldás a pixelek mintázatának megtekintése, amely az adott gyártó által alkalmazott LCD technológiára jellemző.

(#39974) VGYke válasza laczkoo (#39969) üzenetére


VGYke
addikt

Pl. a jelentősebb különbség: W=CI, P=CI+ slot. Itt a fórum keresőjét használva is olvashatsz róluk ezer hozzászólást, írd be a bal lap tetején lévő keresőbe hogy "CI CI+"

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#39975) Hedgehanter válasza zhagyma (#39966) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ezek a kepek nekem is betettek... :(

(#39976) zhagyma válasza Hedgehanter (#39975) üzenetére


zhagyma
őstag

Valóban "ronda". De azért 55"-s modellről van szó. Kisebb méretű panel esetén nem biztos, hogy ennyire zavaró.

///M Hol lehet megnézni a képeket?

[ Szerkesztve ]

(#39977) GazRic válasza Andrej29 (#39970) üzenetére


GazRic
senior tag

SQ04 verzión szép a fekete, nekem ilyen van. Nincs vele probléma. AA-st néztem, de az kicsit más, ugye elvileg nem is Samsung panel van benne:
S = Samsung
A = AUO
C = CMO

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#39978) GazRic válasza ///M (#39972) üzenetére


GazRic
senior tag

Igy van! Nekem is ilyen van, és "tökéletes"!

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#39979) emre33 válasza GazRic (#39977) üzenetére


emre33
addikt

Nem a gyártó a lényeg, hanem hogy svpa panel legyen.
És mind az , tehát egyforma mindegyik.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#39980) donald_boy


donald_boy
tag

Azt tudja vlaki, ohgy az új lcd tv-re ha rákötöm a gépet akkor a hang bexarik. rezonál, recseg stb... A csatlakozóval van gond?

(#39981) tupacamaru válasza donald_boy (#39980) üzenetére


tupacamaru
veterán

Írhattál volna több infót is, pl azt hogy a hangot mivel vitted át a gépre?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#39982) ///M válasza zhagyma (#39976) üzenetére


///M
tag

itt a kép amit csináltam
nos, szerintetek j?

[ Szerkesztve ]

(#39983) Brekecs válasza ///M (#39982) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Hát ez egy elég kék kép amúgy is :)

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#39984) ///M válasza Brekecs (#39983) üzenetére


///M
tag

Itt lehet látni a külömbséget

[ Szerkesztve ]

(#39985) Yany válasza emre33 (#39979) üzenetére


Yany
addikt

Ezek szerint mégsem. Többen is írják, hogy kékül oldalról és mindegyikük T2P-s. Nekem ennyit nem ér meg a CI+ slot, pláne, hogy nem is biztos, hogy szükség lesz rá a közeljövőben. Képminőség terén nem vagyok hajlandó kompromisszumra, főleg, ha nem is vagyok rákényszerítve. Asszem marad a W-s változat. Lehet, hogy rosszul kalkulálok, de úgy tűnik, hogy a P-s TV-kben AOU panel csücsül...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39986) emre33 válasza Yany (#39985) üzenetére


emre33
addikt

Nekem W-s van és AA03-as szöveg szerepel az oldalán.

Ez csk gyártó, lcd ugyan az.
Beállítások terén soroljam mennyi különbség van,lehet?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#39987) zhagyma válasza Yany (#39985) üzenetére


zhagyma
őstag

Scooby is azt mondja, a "kalóz" szervízkönyv is azt írja, hogy minden 40b650-ben S-PVA van. És mégis, talán túl sok fogy ebből a TV-ből. A "kékesedés" alapján inkább CMO-ra gondoloknék, de meglehet csak "túlállították" a kék színt.

(#39988) sb válasza SpeedR (#39944) üzenetére


sb
veterán

Nem csavartam. Pont ezt kérdeztem és dabadab egyértelműen válaszolt, hogy "igen, bármit módosítani lehet a jogszabályok szerint"

Egyébként meg pont azt feszegettem a korábbi hsz-ekben, hogy akkor hol a határ? Szerinted? Mert a gyártó a TV hátlapjára is ráírja, hogy szét ne szedd, mert oda a gari... meg a szervíz menüre is, hogy ne állítgasd, mert oda a gari. Akkor az egyiket be kell tartani a másikat meg nem? Egy bíró hogy döntene? ... túlragoztuk nagyon és elég egyértelmű a válasz józan ésszel, elolvasva a két ide vonatkozó szabályozást is.

Inkább erre várnék választ:

Két független kérdés:

1. LG 37LH3000-4000-5000 tulaj van a környéken? Általános vélemény érdekelne a TV-ről ill. külön az USB-ről való lejátszásról. (Mi nem megy, mi zavaró, stb...)

2. Samsung xxB650-en a "Game" mód ugyanolyan ronda sz*r, mint xxA656-on?
Értsd: fakóbb színek és rajta van vmi élkiemelés, ami miatt olyan minden, mintha szellemképe lenne. Egyszóval nem sima 1:1 pixel mapping.
?

szerk: Illetve még egy kérdés: LG-nél, konkrétan a 37LH3000-nél van panel lottó? Milyen van benne? Valami jó review is jól jönne, de nem találtam részleteset sehol, ami ezekre (és esetleg input lagra, stb... is) kitérne.

[ Szerkesztve ]

(#39989) GazRic válasza Yany (#39985) üzenetére


GazRic
senior tag

IGEN! Összefoglaltad a lényeget!

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#39990) donald_boy válasza tupacamaru (#39981) üzenetére


donald_boy
tag

HDMI-vel: Noti - lcd tv (Samsung LE-40B530P7W )

(#39991) tupacamaru válasza donald_boy (#39990) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem kellene hogy recsegjen, már én is próbáltam így és a hang tökéletesen átment a TV-re. Pedig csak egy sima 2000 forintos kábellal volt összekötve.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#39992) laczkoo válasza Yany (#39985) üzenetére


laczkoo
tag

Kicsit utananeztem, meg felhivtam TV Store-t, ahol azt mondtak, h mind a 37B650T2P-t, mind pedig a T2W-t tudjak hozni.

Kerdes, hogy a kekules egyik W jelunel sem jott-e elo es hogy szarmazna-e hatranyom a CI+ hianyabol?

T2W-s es T2P-s tulajok tapasztalataira is kivancsi lennek ezzel a kekseggel kapcsolatban.

csak akik pokereznek: http://poker150.fw.hu/

(#39993) szendyfree


szendyfree
csendes tag

Nekem W-s 32-es van AA01 van az oldalmatricán és olyan buzi fekete a fekete, hogy vissza kellett venni belőle mert sz**t se láttam egy csomó filmből az éjszakai jeleneteknél. Ill. mind ua. volt: négerek harca az alagútban szénlapátolás közben.

Szerintem kicsit túl van misztifikálva ez a panel kérdés.

[ Szerkesztve ]

talaldki.hu

(#39994) szendyfree


szendyfree
csendes tag

Van itt egyébként valaki akinek van valamilyen kártya bedugva a TV-be? CI v. CI+? Szerintem a Mo-i szolgáltatók az STB-t erőltetik és hiába van kártyahely a TV-ben gyakorlati haszna nincs.

talaldki.hu

(#39995) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Még mindíg nem sikerült döntenem:

LG 42LH7000 (215K bruttó)
Samsung 40B650 (207K bruttó)
vagy az itt Prohardveren is árusított SHARP LC-42DH77E (230K bruttó)

Ár/tudás tekintetében az LG felé húz a szívem, de itt a fórumon a Samsungot preferálják jobban.
A Sharp-ot leginkább mindkettő fölé helyezik képminőségben.

Még ami piszkálja a fantáziámat az egy LG 50PS3000 (220K bruttó) plazma. Elolvastam már mindent az LCD és Plazmák közötti különbségről. Előnyök-hátrányok stb...
Elsősorban filmezésre lenne (HD) meg mondjuk átlag napi 1órás autóverseny. Állandó állókép nem nagyon lenne rajta, arra van 22-es monitor. Azért 50col az 50col :DDD

Szerintetek?

(#39996) csimav


csimav
senior tag

Hy!
Hogy lehet azt megoldani legolcsóbban, hogy HD TV-n jó minőségű adást lehessen nézni 16:9-ben?
Melyik szolgáltatóhoz érdemes menni? :R Mit érdemes venni?

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39997) psg5


psg5
veterán

Hellotok!
22".os monitornál ti milyen felbontást használtok, normál használatnál (nem játék csak normál)
1440x900 vagy 1680x1050 ?
Tudom hogy szubjektív dolog, de a nagyobb felbontásnál, mivel kisebbek a betűk erőltetni kell a szemet, a kisebbik felbontással viszont pl: kevesebb ablak fér el az asztalon.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#39998) erika062


erika062
csendes tag

Hello.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A család kinézte a Samsung 37B650 -es LCD TV-t.
Van egy olyan szolgáltatása, hogy USB 2.0 Movie.
Ezzel én tudok nézni pendrive-on lévő .avi formátumú filmeket?
Mert nekem a filmek 90%-a Xvid-es .avi.
Köszi
:)

(#39999) SpeedR válasza csimav (#39996) üzenetére


SpeedR
őstag

A legtöbb magyar adót sehogy sem tudod 16:9-ben jó képminőséggel nézni.

(#39997) psg5
Rossz topik. 1680x1050.

(#39998) erika062
Igen.

tupacamaru:
Neked milyen panel van a 40B550-ben?

[ Szerkesztve ]

(#40000) murex válasza erika062 (#39998) üzenetére


murex
tag

Igen, tudsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.