Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39701) sonique válasza zhagyma (#39642) üzenetére


sonique
őstag

zhagyma:

Megkérdezhetem mi lett a SHARP sorsa?

a sharp atvaltozott egy dell 2709W monitorrá :)

isten igazábol tv nek tökéletes de monitornak sok zavaro dolog van benne ...
ami pedig végképp kiverte a biztositékot az akitöl vettem no ott senki se vasaroljon

ugy rendeltem hogy sharp garival kérem csak ..
az ürge pofatlanul lepecsételt egy Német garancia papirt
aztan csak probaképpen megkérdezem már a sharp mo. ot hogy érvényes e ez itthon
és láss csodat a sharpnak nincs EU garanciája
szal nem kaptam rendes magyar garanciát ..... ezutan kivertem a balhét és visszakértem a pénzem ..
szal a digitalszalon.hu -nál ne vásároljatok mert németországbol szerzik be a termékeket és
nem mindig magyar a garancia hozza ha pedig a bolt eltünik nem lesz aki érvényesitse nekünk a garit :(

(#39702) Hedgehanter válasza KriszBoy (#39699) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem csak ablak a gaz, a fenyforras ugy altalaban gaz mert tukrozodik mint allat.. De sokkal tisztabb kepe van...

Fogalmam sincs mi lehet meg a kulonbseg a ketto kozott de nem hinnem hogy olyan egetvero valami is lenne.. Nekem csak az szamit hogy jol nagyon jol nezzen ki a mozi, a TV meg legyen rajta HDMI.... :D

(#39703) ProdyG válasza guriga1234 (#39677) üzenetére


ProdyG
senior tag

"akár 5 méterről is simán észlelhető egy akár 32"-os tévén is a 720 és a 1080 közötti különbség.
Aki ezzel vitatkozni akar, az valószínűleg hiányzott matekórán a párhuzamos szelők tételénél, vagy fogalma sincs a látószögről."

te aztán biztos nagy matekos vagy, az atomtémának ehhez semmi köze....
csak osztassz itt mindenkit állandóan, de értelmes dolgot még nem nagyon hallottam tőled.

(#39704) zhagyma válasza sonique (#39701) üzenetére


zhagyma
őstag

Értem. Sok sikert a monitorhoz.

(#39705) guriga1234 válasza ProdyG (#39703) üzenetére


guriga1234
addikt

Igen, elég jó matekos is vagyok (vagy inkább csak voltam, mert már hosszú évek óta nem foglalkozom aktívan vele. De korábban nyertem versenyeket is, később tanítottam is matek-fizikát). Téged talán még így is lemosnálak lábfejből.
Hallani nem nagyon hallhattál, mert még nem beszéltem veled. Olvasni viszont olvashattál. MEGALOL!!!!!
Hogy minek mihez van köze, azt majd mindenki maga eldönti. Te akarod itt a tutit megmondani? Kevés vagy ahhoz nagyon.
Amúgy meg: nem "osztassz", hanem osztasz.

[ Szerkesztve ]

(#39706) Csabi8507 válasza Yany (#39687) üzenetére


Csabi8507
tag

Köszi :))

(#39707) ProdyG válasza guriga1234 (#39705) üzenetére


ProdyG
senior tag

most aztán jól visszavágtál, kiderült, hogy még nyelvtanból is zseni vagy.
nem is merek többet szembeszállni veled :)

(#39708) emre33 válasza Yany (#39687) üzenetére


emre33
addikt

40B650 esetén pl akár mi van irva oda, akkor is ugyan az a panel van benne.
Szóval hülyeség

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#39709) dabadab válasza guriga1234 (#39677) üzenetére


dabadab
titán

"30 centiről lehetne látni egy hidrogénatomot, ha az elég fényt tudna kibocsájtani."

Felhívnám szíves figyelmedet, hogy ennek abszolút semmi köze ahhoz, hogy mekkora a szem szögfelbontása, ilyet csak akkor hihetsz, ha nem csak matematika, hanem kémia terén is súlyos hiányosságaid vannak.

Egyébként az emberi szem szögfelbontásának maximuma kb 0,02 fok, ami öt méteres távolságból kb 1,7 mm-t jelent, vagyis öt méter távolságból akkor látható mind az 1080 pixel, ha a TV legalább kb 90"-es.

További kellemes estét!

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#39710) emre33 válasza emre33 (#39708) üzenetére


emre33
addikt

"
AA-s is Samu panelt takar...legalábbis 40 colban......az AA SQ elnevezés régionként megy....nem pedig a panel tipust jelőli meg.....olvassatok vissza már ki volt tárgyalva rengetegszer....40 colban csak Samu panel van......37ben csak amva.....32ben ilyen i solyan is....46ban Amva és S váltakozva....
"

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#39711) PLaci58 válasza ProdyG (#39703) üzenetére


PLaci58
őstag

"akár 5 méterről is simán észlelhető egy akár 32"-os tévén is a 720 és a 1080 közötti különbség."

Hát ez tényleg nagy butaság és lehet, hogy kicsit számolni kéne mielőtt ilyeneket leír az ember.
Ennek az atomfizikához semmi köze, de a szem fiziológiájához annál több!
Mi az a legkisebb alakzat (pont, vonal) amit még az emberi szem egy adott távolságról, adott kontraszt aránnyal meg tud különböztetni?
Nem véletlenül adják meg a gyártók a 2,4-es számot, ami annyit tesz, hogy a TV képátlójának a 2,4x-es távolságából optimális a nézése. Innen ugyanis már nem a pixeleket, hanem a képet nézzük. Ez annyit tesz a gyakorlatban, hogy 5m távolságról nézve 2 db. 42"-os TV-t, ahol az egyik Full HD, a másik HD Ready, nem látsz különbséget, míg 2,5 m-ről nagyon szépen látszik a Full HD jobb felbontása.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#39712) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Van olyan B650-es tulaj aki lépett már be a Service Menu-be? Az Options-ban a Factory Reset alatti Type sorba mi van neki írva??

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#39713) malisonX válasza tupacamaru (#39712) üzenetére


malisonX
aktív tag

40L1UF0C
Neked vannak Yahoo!-s widgeteid? Ha igen, akkor nekem is lenne majd pár kérdésem ;]

[ Szerkesztve ]

(#39714) tupacamaru válasza malisonX (#39713) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem csak B550-em van, csak azért kérdeztem mert a Service Manual szerint az első betű jelöli a panel tipusát.

A: AMLCD
D: CMO
L: AUO
I: CPT

Szerintem, az A betűsek a Samsung panelesek. Neked mi van a TV oldalán lévő matricán? (SQ02, AAxx.)

Az én enyémben 40A-val kedődik és az oldalán SQ02 van.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#39715) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy LCD TV-t.

A következő típusokat néztem ki:

-Samsung T220HD 16:10
-Samsung P2270HD 16:9
-LG M227WD 16:9

Ezek közül melyiket ajánlanátok? Ha jól tudom csak a P2270HD Mpeg4-es igaz?

(#39716) hcs57


hcs57
őstag

Kicsit távol vagyok, és annyit írtok, hogy elég követni... az a panel, amelyik oldaról a fekete kékes (lilás) az az S-IPS panel... na szerintem neki van a legszebb szine, csak mindenki a PVA MVA panelt melegeti, pedig a kettő technológialilag ugyanaz.
Valaki írta még az ASV panelt, amit a Sharp fejlesztett, az is nagyon szép szineket produkál.

Amit tapasztaltam, a tv-k egymás mellett teljesen eltérő képeket mutatnak, de kikapcsolva a sok "képjavító" kontrasztjavító és egyéb funkciókat, közel azonosra hozható az eredmény.

Azt már nem is említem, hogy az agy miként korrigálja a látottakat, így otthon bármelyik tv-hez hamar hozzá lehet szokni, legfeljebb a kép akadozása, vagy valami hasonló lesz, ami zavarhat a nézésben.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#39717) hcs57 válasza sulep (#39715) üzenetére


hcs57
őstag

Ezekben TN +film panel van, hasonló tulajdonságokkal, talán a P2270HD lenne a legjobb közülük.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#39718) guriga1234 válasza dabadab (#39709) üzenetére


guriga1234
addikt

Amit beidéztél, azt nem én mondtam, hanem egy elismert csillagász (ismét tévedtél). Vele vitatkozz. Az már más kérdés, hogy igaza is volt.
Bizonyára kémiából is gyenge vagyok, bár fizika-kémia tagozatos voltam gimiben, de már az is rég volt. Mellesleg inkább biológiára kellett volna utalnod, nem kémiára (ismét tévedtél).
Továbbá felhívnám becses figyelmedet, hogy én nem azt állítottam, hogy az egyes pixeleket akár külön meg tudnád számolni, hanem azt, hogy tudod észlelni, és ez nagy különbség (ismét tévedtél).
Csak a próba kedvéért tedd meg nekem azt, hogy csinálsz egy 1920x1080-as egyszínű képet, és benne valahol elhelyezel egy eltérő színű, 1 pixel kiterjedésű pöttyöt. (Ilyen a pixelhiba jelenség is, ami simán észlelhető). Ezt a képet nézd meg egy Full HD-s tévén, aztán távolodj tőle. Ha nem vagy gyengénlátó, akkor látni fogod. A Full HD-nak pont az az előnye, hogy részletgazdagabb, mint a HD Ready (720). És bizony ezeket a részleteket ki lehet venni ugyanúgy, mint egy pixelhibát.

(#39719) guriga1234 válasza PLaci58 (#39711) üzenetére


guriga1234
addikt

#39718

(#39720) Thom! válasza guriga1234 (#39718) üzenetére


Thom!
veterán

igazad van különbség, bár nem olyan sok, mint SD vs. HD között, de aki maximalista annak 1080p fog felírni az orvos :DDD

(#39721) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Sziasztok!
http://avplanet.hu/KDL-32S5600
Erröl a tvröl mi tudnatok mondani? Ja es a persze a cegröl is lenyeges lenne egy kis info. Naluk neztem ki a tvt.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#39722) wolfman válasza guriga1234 (#39718) üzenetére


wolfman
veterán

Egymás tanárát kellene egymásnak eresztenetek! :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39723) Scoobyka válasza wolfman (#39722) üzenetére


Scoobyka
addikt

Sztem jobban jartal volna egy b650essel,mint a b6000essel...en nem is tanacsoltam ezeket az ugymond led tvket,mivel ezek meg az elso fecskek eleg sok bakival..

(#39724) dabadab válasza guriga1234 (#39718) üzenetére


dabadab
titán

"Amit beidéztél, azt nem én mondtam, hanem egy elismert csillagász"

Lehet, hogy ezzel újdonságot mondok, de tudok olvasni, így elég jól el tudom dönteni, hogy ki mit mondott. Az un. "értő olvasás" skillemnek hála meg tudtam állapítani, hogy olyan állítással próbáltad igazolni magadat, ami semmilyen logikai kapcsolatban nincs a te állításoddal.

Még egy kicsit próbálkozhatsz kozmetikázni azt, hogy rettenetesen nagy arccal marhaságokat beszéltél, de szerintem a gerincednek jobbat tenne, ha ezt hanyagolnád.

DRM is theft

(#39725) guriga1234 válasza dabadab (#39724) üzenetére


guriga1234
addikt

Eddig azt hittem, hogy értelmes vagy, de úgy látszik, hogy tévedtem. Nagy arcú meg úgy vélem, hogy te vagy.
Kipróbáltad amit leírtam? Vagy csak osztod a nem létezőt?
Apropó: mi köze ennek a gerinchez?

[ Szerkesztve ]

(#39726) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Na, most jöttem haza, nézzük mi lesz ebből!! :DDD
Én leszek a bíró, OK? :)) :P

(#39727) tibi666


tibi666
senior tag

sziasztok!

nem szeretnék tv-t vásárolni, viszont egy hd-s set top box-ot igen, mert az egyik lcd tv-m nem tudja venni a földfelszíni digitális adást. milyet ajánlanátok?

olyan van esetleg, hogy antennát is tudok bele dugni, meg parabolát? mert ha igen, akkor már olyat vennék, és mellé egy parabola antennát is. így tudnék venni műholdról is hd adást, meg a földfelszínit is fognám.

műsorrögzítés nem lényeges, de ha esetleg később szerelhető bele ilyen célra winchester, az előny.

(#39728) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Micsoda osszeszolalasok mentek itt a minap :Y

(#39729) Andrej29 válasza emre33 (#39710) üzenetére


Andrej29
csendes tag

46b650esetén érdemes a panel tipusát vadászni(.46ban Amva és S váltakozva...)vagy nincs különbség,eléggé maximalista vagyok,vagy legalább a pénzemért a legjobbat akarom.

(#39730) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Egy újabb LCD teszt : [link]

Már megint a Philips :B

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#39731) wolfman válasza Scoobyka (#39723) üzenetére


wolfman
veterán

Én viszont nem úgy látom. Pontosabban nem hibásak, hanem ahogyan régebben itt egy kolega írta, úgymond "félkész" TVket veszünk. Minden benne van, csak vagy nincs beállítva vagy le van tiltva. Csak finomhangolni kéne, de ugye mindenki fél a garanciavesztéstől vagy hogy úgy elállítja hogy úgymarad.

De persze a LED is kiforratlan még, legalábbis a tökéletes feketéje az rosszabb mint a CCFL-eseknek (legalábbis saját tapasztalat, de lehet hogy ez is csak beállítás kérdése). Sokan említik hogy nem éri meg az az ár csak azt hogy kevesebbet egyen. Én azért örülök minden kis megtakarított wattocskának. :) Media Marktban volt egy fogyasztásmérőre kapcsolt 6000-es, energiatakarékos üzemmódban 75W-ot evett, az meg nem rosz.

Na majd az oled meg feleennyit! :)

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39732) epy


epy
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Most vettem egy Samsung LE32B650 LCD TV-t. PC-vel DVI-HDMI kábellel nem tudom rendesen összekötni, a TV nem engedi az 1920x1080-as felbontást beállítani, csak az interlace-est. A kép pocsék, szörnyűek a színek, életlen a kép ki is lóg, hatalmas az input lag, A PC-ben ATI Radeon 9200 van. Ha a nem interlace-est állítom be akkor a TV azt írja ki hogy 'No Signal'. D-SUB-on tökéletes a kép. Mi lehet a probléma, a kábel, a video kártya, a TV, vagy én?

Előre is köszi a válaszokat.

(#39733) vizimi


vizimi
tag

Sziasztok!

Elpasszolnám az 1 napos Samsung UE37B6000VW Led tévémet 260.0000ft-ért.
Médiamarkt-os full garanciával. Mindenképp nagyobbat szeretnék venni, de mivel semmi hibája a Mediamarkt elzárkózik a cserétől.
Ha valakit érdekel jelezzen légyszíves.
www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE37B6000VWXXH/index.idx?pagetype=prd_detail

Másik:

A 7-es sorozatú Samsung Led tv-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? NTF-es meghajtón lévő filmeket melyek 4GB-nél nagyobbak kezeli?

(#39734) csimav


csimav
senior tag

Hy!
E 3 webshop közül melyiket ajánljátok?
Electro-Store
AV PLANET
Digitalplaza

Fontos az elérhetőség, megbízhatóság és segítőkészség.

:R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39735) Csabi8507 válasza csimav (#39734) üzenetére


Csabi8507
tag

Én ezt ajánlom[link]
A csávó nem 1x elmondta,hogy a samsungtól kapták a tv-ket.2+1 év hologrammos garancia.(HUN)
Hétfőn kapom meg a tv-t.

(#39736) Tutu7030 válasza epy (#39732) üzenetére


Tutu7030
veterán

Te? :DD
Én még nem kényszerültem ilyen dologra,de itt valami olyasmit írtak már többször,hogy a bemenetet át kell nevezni PC-re a rendes működéshez.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#39737) epy válasza Tutu7030 (#39736) üzenetére


epy
csendes tag

Természetesen azzal kezdtem hogy átneveztem. Nem változott semmi. Ez csak a bemenet nevét adja meg, a típusát nem.

(#39738) csimav válasza Csabi8507 (#39735) üzenetére


csimav
senior tag

Úristen, drágábbak, mint az Auchan :U

Digitalplaza-t néztem én ki...:)
Itt is rendes garanciát adnak, de csak 2 év +2 hónapot(ha regisztrálod a terméket)

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39739) sulep


sulep
senior tag

Közben a Tescoban láttam egy ilyen típust:

Hyundai HLH-22782 22"-os. 58000Ft

Ez mennyire ajánlott vagy éppen nem ajánlott?

(#39740) sulep válasza sulep (#39739) üzenetére


sulep
senior tag

Ja és még most láttam az auchanos újságban:

-Orion LCD T22S 50 ezer Ft
-Orion LCD T22 DVDC Ebben van DVD lejátszó is. 60 ezer Ft

Ezek milyen minőségűek lehetnek? Orion mennyire rossz lcd téren?

(#39741) toeki válasza csimav (#39738) üzenetére


toeki
senior tag

digitalplaza-val épp mostanában volt valakinek baja
asszem a garival . olvasss vissza egy napot most nem keresem meg :D

(#39742) wolfman


wolfman
veterán

A SAMU TV Szervíz menüjében a LIGHT EFFECT funkció mire jó?

Nekem be van kapcsolva, de ha kikapcsolom majd visszalépek is bekapcsolva lesz!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39743) adriankoooo válasza Andrej29 (#39729) üzenetére


adriankoooo
senior tag

A 46-ost CMO panellal is szerelik.

---

ez a tvstore.hu nagyon jonak tunik, a 46-os B650 240 ezer.. hivatalos garanciaval.

http://tvstore.hu/index.php?item=cikk&cikk_id=3442&tit=Samsung%20LE-46B550A%20%20Samsung%20LE-46B550A%20LE-46B550A%20LE-46B550

Akinek megjott innen a tv-je jelezze a tapasztalatokat :)

[ Szerkesztve ]

(#39744) csimav válasza toeki (#39741) üzenetére


csimav
senior tag

Digiplaza vélemények.

69 véleményből: 56 ötcsillagos, 10 egycsillagos, abból a 10 ből is 6-7 olyan, amiről a bolt nem tehet.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39745) Yany válasza adriankoooo (#39743) üzenetére


Yany
addikt

Gyerekek, már mindenki félrenéz mindent? Nem akarlak lehangolni, de ez 550-es. ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39746) adriankoooo válasza Yany (#39745) üzenetére


adriankoooo
senior tag

jobb ha megyek meg aludni :D 284 ezer a 46B650-os..Amugy szimpatikus ceg, 10 perc alatt visszairtak az elobb.

Melyik boltban lehet a 2+1-hez meg +garanciat vasarolni, mintha valaki mondta, hogy vett valamelyik aruhazban hozza, de nem talalom.
A kulfoldi forumokon a B650-esekre LN-xxB650-eskent hivatkoznak, mikozben nalunk joforman csak LE-xxB650-es jelzesueket latni. Van valami kulonbseg? Gondolom nincs.

(#39747) guriga1234 válasza adriankoooo (#39746) üzenetére


guriga1234
addikt

Elég nagy különbség van.
Az LE európai modell, az LN nem.

(#39748) adriankoooo válasza guriga1234 (#39747) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Akkor semmi funkciobeli kulonbseg :)

(#39749) Yany válasza adriankoooo (#39748) üzenetére


Yany
addikt

Az egyik NTSC specifikációkkal dolgozik, a másik PAL. Miből szűrted le, hogy nincs különbség?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39750) adriankoooo válasza Yany (#39749) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Jo akkor fogalmazok egyszerubben: nem az NTSC-re, vagy a PAL-ra gondoltam (se egyeb szokasos teruleti elteresekre: más a dugója stb..), hanem valamilyen EXTRA funkcio hianyaban. De az nincs, es ez jo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.