Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39351) guriga1234 válasza glas (#39346) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez most valami bújtatott Philips marketing akar lenni? Ha neked tetszett a Philips, akkor miért nem azt vettél? Miért nem hasonlítottad össze üzletben a kettőt? Az ember előre legyen okos, ne utólag!

[ Szerkesztve ]

(#39352) hattorihanzo válasza guriga1234 (#39351) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Ha mindenki ilyen egyszerűen gondolkodna, mint te, akkor az egész fórumra lehetne mondani, hogy SAMSUNG marketingesek fóruma.
Miért fáj, ha valakinek a Philips jön be? Nem értelek.
Most aztán megint jöhet a pm.

(#39353) ORCA58


ORCA58
addikt

Ha minden igaz hamarosan én is 40B650 tulajdonos leszek. Csak a nejem aggódik, hogy a gyengébb minőségű YouTobe -ról származó AVI-ba konvertált videói teljesen nézhetetlenek lesznek a jelenlegi 72cm-es hagyományos TV után, amin szintén elég gyatra.
Az itt olvasottak alapján mindenképpen 40B650T2P -s készüléket szeretnék. Egy P-s tulaj a TVSTORE -t ajánlotta ( ott vette). Mind kiderült csak véletlen, hogy a bolt azt adta neki nem forgalmaznak P-s változatot. Csak hazai beszerzésűt.

A Media Planet és a Pc-Dream jelzte vissza mailemre, hogy forgalmazzák. Az utóbbi csak az áru beérkezése után tudja, hogy kapott vagy sem ilyen változatot. mindkettő 3 év garit ígér.

Melyik üzlet a jobb szerintetek. megbízhatóság gari .stb terén. Esetleg valaki más ?

Előre is köszi:

(#39354) guriga1234 válasza hattorihanzo (#39352) üzenetére


guriga1234
addikt

Tudod te mi az egyszerű? Amiket írsz, meg a vonatfütty.
Felőlem aztán mindenki azt vesz, amit akar. Soha nem ajánlottam senkinek semmit, sőt, mindenkit arra buzdítottam, hogy a saját szemének higgyen, ne mások véleményére adjon.
Ami miatt ott reagáltam, az a meglehetősen zavaros hozzászólás volt.
Amúgy meg: jó bornak nem kell cégér.

(#39355) guriga1234 válasza ORCA58 (#39353) üzenetére


guriga1234
addikt

Egyszerű a megoldás: a nejed konvertálás nélkül is tudja majd a youtube videókat nézni a youtube-on, másrészt, ha létezik HD-s verziója is, azt lemented (MP4), és szintén tudja majd konvertálás nélkül nézni, de jobb minőségben, mint a korábbi konvertáltakat a 72 centisen.

(#39356) #09634560 válasza glas (#39340) üzenetére


#09634560
törölt tag

Most félretéve a Philips-Samsung ellentétet és a problémádra koncentrálva:nem lehet a probléma.a pulldown-ban keresendő? Egyáltalán:milyen anyagoknál kockáz?Dvd,Blue-ray,.mkv vagy sugárzott?Hány Hertzre van állitva?50 v.100?Ha átállitod,javul-e?

(#39357) murex válasza murex (#39279) üzenetére


murex
tag

Megválaszolom magamnak a kérdést. A Samsung Magyarország szerint garancia vesztéssel jár, ha valaki a Service menüben egyszer is elállít valami, mivel a log file megjegyzi, és innentől bukva van a garancia!

(#39358) anrab válasza murex (#39357) üzenetére


anrab
addikt

és ha veszel egy B550-est nem fogod beállítani a 650-es szintjére?
vagyis egy kissebb kaliberü tv-ből tudsz egy sorozattal jobbat, akkor meg tudod állni hogy ne túrbózd fel? :N

(#39359) anrab válasza murex (#39357) üzenetére


anrab
addikt

nem nagyon pörög a topic, itt egy kis levelezés a philips képviselettel. a service menüről jutott eszembe.
"----Original Message-----
> [Comment / Question]
> A televizióhoz kapott univerzális távirányítót nem lehet aktiválni, mert a tv menüjében nem szerepel a távvezérlő segéd opció! A letöltött legújjabb szoftver sem tartalmazza azt. A sárga gomb megnyomására nem jön elő a felhasználói kézikönyv. Tisztelettel:..........."
válasz:
"> Tisztelt .........
> Köszönjük, hogy felvette a kapcsolatot a Philips Ügyfélszolgálatával.
> A 42PFL8694H/12 tipusu TV készülékhez nem univerzális távirányitó jár. Ha önnek univerzális távirányitója van akkor szükségünk lesz a távirányitó pontos model számjára.
> Amit a kézikönyvet illeti, kérjük tartsa lenyomva a sárgagombot egy pár másodpercig.
> Tisztelettel
> A Philips Ügyfélszolgálata
> Mihály Róbert"
vissza válasz:
"T. Mihály Róbert!
A 42PFL8694H/12 tipusu TV készülékhez univerzális távirányitót adnak, még a műszaki leírásban is ez szerepel.
Nem elírás mert megnéztem és a többi ország leírásában is ezt találtam. A távvezérlőn megvannak a funkció gombok
csak a tv menüjében nem szerepel mint ahogy írtam az előző levelemben.
"Távvezérlés: Univerzális"
"Távvezérlő tupusa: RC4495"
A sárga gombot többször is 30mp.-ig nyomtam, ugyanis eddig engedi.
Ezalatt villog a készenléti ki/be kapcsoló, a tv gomb, és a televízión eddig villog a piros infra vevő majd elalszik.
Sajnos semmi nem történik.
Számomra a távvezérlő lenne fontos.
Köszönettel: .................."
Több válasz nem érkezett.
a service menüben egy kattintás volt és már be is került a menübe.
úgy hogy én már itt elvesztettem a garit ezek szerint.

(#39360) Csabi8507 válasza ORCA58 (#39353) üzenetére


Csabi8507
tag

Tudtommal a pc-dream nem magyar garit ad.
Én pénteken rendeltem a Tv storetól de még nem jött meg a tv.Srác mondta 2+1 év magyar gari,nekem ez fontos volt.Mi a különbség a W-s és P-s között?
40650-et rendeltem :))

(#39361) #49155328


#49155328
törölt tag

Hali !

Lenne egy használt (1 éves) Philips 32PFL7603H LCD televízió.
Mennyit érhet szerintetek :F

Árgép

32"-es 32PFL7603H/10

(#39362) hattorihanzo válasza anrab (#39359) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Szerintem ne eróltesd, inkább felejtsd el a Philips üsz-át.
Én egyszer telefonon hívtam őket egy kérdéssel, de már a tipusnál elakadtunk, azt mondták, ilyen tipus nincs.

(#39363) csimav válasza murex (#39357) üzenetére


csimav
senior tag

Ez komolyan így van? :Y
Meg ha a TV elbaszódik, az 80%-ban alkatrészhiba, nem szoftver.
Amúgy mit is lehet csinálni? B550-es TV-nk lesz.. :)

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39364) murex válasza csimav (#39363) üzenetére


murex
tag

Ma beszéltem velük, és a srác mondta telefonba, hogy megnézik számítógéppel a tv-t, és ha kiderült, hogy állítva lett a sevice menü, ugrott a gari. Nekem ezt mondták telefonon. 06-80-SAMSUNG. Úgyhogy inkább rádobok egy picit, és veszek 650-est!

[ Szerkesztve ]

(#39365) Petie válasza Csabi8507 (#39360) üzenetére


Petie
veterán

nem 1+2? nekem mindenhol ezt mondták samsungra.
aztán felajánlották és vettem hozzá 5 év teljeskörű gart :D

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#39366) anrab válasza hattorihanzo (#39362) üzenetére


anrab
addikt

:D

(#39367) ducsesz válasza ORCA58 (#39353) üzenetére


ducsesz
csendes tag

Szia
Én a pc dreamnél vettem tv-t és meg voltam elégedve. Vasárnap reggel rendeltem, hétfőn már hozták. Összerakták, helyére tették, beállították a csatornákat is. 3 év gari van rá.Még az igért ajándékot sem felejtették el. Uniós garit adtak, a samunál regisztráltam és adtak +2 hónapot.

[ Szerkesztve ]

(#39368) kittycat válasza Petie (#39365) üzenetére


kittycat
csendes tag

Javaslom olvasd el a Samsung honlapot, mielőtt a téves tájékoztatásnak hiszel!
2+1 év a Samu Tv-re.Persze csak a gyári garjeggyel. :((

(#39369) Petie válasza kittycat (#39368) üzenetére


Petie
veterán

oks megvan :)
MM-ban is és euronicsban is tévesen informáltak akkor. na nem baj. jó az az 5 év nekem

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#39370) v2izzy


v2izzy
tag

Hello!
Mik a vélemények a Sharp 32LE600-as TV-röl?
Ilyen vételén töröm a fejem mert ha jol tudom ez már teljes LED háttérvilágitású. Legalábbis is én így olvastam és a 60W-os fogyasztás is erre utal.
üdv

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#39371) glas válasza guriga1234 (#39351) üzenetére


glas
csendes tag

Sokkal erősebb a samu marketingje,és most sajnos nem hittem a szememnek, a samut a 220wolt online boltban vásároltam, a honlapjukon kiemelve pip-esnek hirdetik a tévét, hát persze hogy a le 620 -as nem tudja,fontolgatom hogy vissza viszem"

(#39372) ZewaDeluxe


ZewaDeluxe
tag

Üdv Mindenkinek!

Régóta olvasgatom a topicot, miután én is LCD-vásárlás előtt állok. A B650 és a B550 között vacilálok. A TV egy erős konfigra lenne kötve, úgyhogy a TV saját multimédiás, hálózatra kötős képességei érdektelenek, így eddig erősen a B550 tűnt befutónak - mivel lényegesen olcsóbb. Csakhogy ma volt szerencsém bemenni a MediaMarkt-ba, és hát bizony fennakadt a szemhéjam. Egy B550 és egy B620 voltak egymás mellett - HD anyag ment, egész jól be voltak állítva a gépek, de bizony a B620-as egyértelműen vitte a prímet.

Meg tudná-e valaki mondani, hogy a B620 és a B650 között mi pontosan a különbség? :F

Előre is köszi!

(#39373) nightshadow válasza v2izzy (#39370) üzenetére


nightshadow
veterán

Korábban már volt róla szó. Erről, illetve az LE700-ról (amelyik 100Hz-el tud többet az LE600-nál). Több angol nyelvű teszt is negatívumként hozza föl a „motion blur”-t. Ezért az egyik teszt úgy összegzi a tv-ről alkotott verdiktjét, hogy sport és akciófilm rajongóknak nem ajánlott.

(#39374) nightshadow válasza ZewaDeluxe (#39372) üzenetére


nightshadow
veterán

A B620-ba nincs internet@tv és DLNA, a B650-be meg van.

(#39375) v2izzy válasza nightshadow (#39373) üzenetére


v2izzy
tag

Igen a 100Hz-t én is hiányolom, de akkor az LE700 jobb választás lenne (ha jol tudom más extra is van a 100Hz mellett (pl usb))?

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#39376) ZewaDeluxe válasza nightshadow (#39374) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Ha jól értelek, minden más ugyanaz (elektronika, panel, képfeldolgozó stb.)?

Szerk.: most nézem, hogy a neten van vagy 8.000.-Ft. különbség a B620 és a B650 között - legalábbis a 40''-osok esetében. Akkor viszont érdektelen a többi részlet. Marad a B650...

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#39377) Csabi8507 válasza ZewaDeluxe (#39376) üzenetére


Csabi8507
tag

Kollégák!Ezek a tv-ék fel vannak matricázva?Lehet hülye kérdés.Aki weben vette azoktól kérdezném.Előre is köszi. :D

(#39378) maláj


maláj
őstag

(#39379) nightshadow válasza v2izzy (#39375) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt össze lehet hasonlítani a két típust: [link]
Szerintem jól nézd meg élőben, mert nálam például a "motion blur" miatt kiesne mindkettő.

(#39380) nightshadow válasza ZewaDeluxe (#39376) üzenetére


nightshadow
veterán

A Samsung.hu szerint nincs más különbség.

(#39381) dh66e válasza nightshadow (#39373) üzenetére


dh66e
veterán

Az LE700-ban van dvb-c tuner is.

(#39382) guriga1234 válasza glas (#39371) üzenetére


guriga1234
addikt

Jó lesz az 220Volt-nak is (nem w, hanem v)!
Miért nem nézted meg a tévé adatlapját a Samsung-nál? Ott írják is, hogy nincs PIP. Nem mintha a samu oldala hiba nélküli lenne, de én, ha ilyen eltérést találnék, felhívnám a samut (ingyenesen hívható!) és megérdeklődném a dolgot.

PS: a 220Voltnál elég sok hibás/téves adat szokott lenni az oldalukon.

(#39383) ZewaDeluxe válasza nightshadow (#39380) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Hmmm. Ne akarj összezavarni, mikor már végre kezdek dűlőre jutni... :W

Te 200e.Ft. körül mit javasolnál 40''-ban...? Apropó! Neked milyen TV-d van? :)

(#39384) Virág et.


Virág et.
senior tag

Uraim,
érdemes foglalkozni egy két éves, 800:1 -at tudó Viewsonic TV-vel, vagy ez már a múlt?
Normál nappali fényviszonyok között mennyire használható egy ilyesmi készülék?

Előre is kösz

(#39385) nightshadow válasza ZewaDeluxe (#39383) üzenetére


nightshadow
veterán

Mivel zavartalak össze? Megkérdezted, hogy mi a különbség a B650 és B620 között, s erre írtam az internet@tv-ét és és DLNA-t.
Egyébként nekem jelenleg még nincs tv-ém, de nekem a Samsung/Sony, amelyik szimpatikus. Konkrétan most a Sony KDL-40W5500-al szemezek.
Szerintem 200k körül jelenleg a 40B650 az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#39386) v2izzy válasza nightshadow (#39379) üzenetére


v2izzy
tag

Köszi a választ meggyőztél :)
Most a Sonykat nézegettem és ugy nézt hogy egy árban van kb a 32W5500 és a 37V5500.
Miben tud többet a W-s? Összehasonlitottam a Sony oldalon és csak a dinamikus-kontrasztban láttam eltérést? Van még valami? Látom te szemezel egy ilyennel gondolom tudod :))
szintet léptem :DDD

[ Szerkesztve ]

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#39387) nightshadow válasza v2izzy (#39386) üzenetére


nightshadow
veterán

A W-ésbe jobb panel van, nagyobb dinamikus kontraszt, meg a 100Hz.

[ Szerkesztve ]

(#39388) ORCA58 válasza Csabi8507 (#39360) üzenetére


ORCA58
addikt

A P-s ben nem CI hanem CI+ kártya interfész van , és a fórumban olvastam, hogy az AVI megjelenítésben W-s ben hiba van (kép méret probléma). A P-s változatban nincs.
Nekem a garancia és és a P is fontos. Páran már vannak az országban P-s tulajok rendes magyar garival.

(#39389) ORCA58 válasza ducsesz (#39367) üzenetére


ORCA58
addikt

A SAMU küldött egy új garancia papírt , vagy csak jelezték, hogy OK + adtak +2 hónapot ?

(#39390) kali válasza ORCA58 (#39389) üzenetére


kali
legenda

nekem anno levélben küldtek egy igazolást a + 3 hónap gariról, a regisztrációt követően ~ 2 hét elteltével.

(#39391) Krisz_82 válasza murex (#39364) üzenetére


Krisz_82
tag

Akkor még jó hogy én LG-t vettem.Ugyanis a szervíz menüben már korábban bekapcsoltam az mkv-file-ok lejátszhatóságát,de nem sokkal később elment a fülhallgatós kimenetem (én kúrtam el a szervíz menüben).Nem tudtam első körben mást tenni, kihívtam a márkaszervízből a szervizes kolegát.Ő zavarában nyomkodta ki-be az ajzatba a fülhallgató csatlakozóját , majd mivel nem járt sikerrel , kicserélte a main board-ot!!! :Y Persze előtte szétnézett a szervíz menüben , (fo..tam is rendesen,meg persze ártatlanul pislogtam mikor belépett :hogy ez meg mi,valami rejtett menü??) :B De csk feljegyezte a készülék gyári azonosítóját,majd az új kicserélt panel betáplálta azokat! :D Aztán tul.kép ennyi volt..Persze azóta én sem állítgatok el semmit előzetes infó hiányában , de az ominózus esetet ingyen megúsztam... ;) Fogalmazhatnék úgy is hogy felhasználóbarát az LG-garanciakezelése... :U

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#39392) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Volna egy kérdésem:

Leszedtem több 1080 - as filmet (Bluray copy, mkv stb.), és azt vettem észre, hogy mintha nem egyforma minőség lenne.

Elinditottam a Fraps - t, és a filmek közben nyomtam screenshot - ot, hogy lássam , mekkora a képfelbontás.

Pc - n és monitoron csináltam, mert amikor a pc a tv - re volt kötve, akkor a pc - be betettem egy sima eredeti dvd filmet, és az arról készült screenshot 1920 * 1080 - as volt. :F

Szóval vannak ilyen IMAX - es természetfilmek, azok 1920 * 1080 - asok, a Terminátor, és az új Harry Potter viszont 1920 * 800 - as, illetve van még egy film, az pedig ha úgy állitom a lejátszó programot, akkor 1680 * 848, ha teljes képernyőre teszem, akkor 1680 *1050 (ez a monitorom max. felbontása)

Ilynekor mi a helyzet ?

Nem full hd - sak az IMAX kivételével a filmek, és majd a tv fogja csak felkonvertálni, vagy én szedtem le rossz minőségben ?

Upsz, lehet rossz helyen kérdezem ... :U

[ Szerkesztve ]

(#39393) zhagyma válasza sith7 (#39392) üzenetére


zhagyma
őstag

Ezek a filmek az eredeti Blu-ray anyagok rippelt, újra tömörített változatai. Gyakran egyéni enkóder beállításokkal és felbontásokkal, amelyeknek nincs sok köze az MPEG szabványokóban meghatározott profilokhoz. Itt többet tudnak a témáról.

(#39394) sith7 válasza zhagyma (#39393) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi, akkor ott nyomulok ... :R

(#39395) hedgehog01 válasza murex (#39357) üzenetére


hedgehog01
tag

Bár már sokan hozzászóltak a B550 hackelős témához, én még egy apróságot hozzáfűznék, amit tegnap este vettem észre:
A szervíz menüben B650-re állítottam a tv típusát, így az usb-n keresztül remekül lejátssza a videókat is. Akartam egy filmet nézni, de előtte még babráltam kicsit a komponens csatlakozón rákötött xbox 360-al. Épp a játék módot akartam bekapcsolni, amikor megláttam, hogy a menübe bekerült a PIP funkció is, ráadásul nem is szürkén. Beléptem a PIP menübe, és láss csodát, az is működik!!! Forza motorsport közben a kis képen láttam, ahogy a loki kiesik a BL-ből.:)
Egyre biztosabb vagyok benne, hogy a B550 és a B650 hardveresen ugyanaz. A digitalversus.com-on összehasonlítottam a két tv-t, és mind a színvisszaadásnál, mind a kontrasztnál ugyanazok az eredmények vannak, valószínűleg a panel is megegyezik. (mielőtt guriga mestertől kapok egy vesénrúgást, a 82cm-es méretről beszélek) Már csak a 100Hz-et kéne valahogy kiimádkozni belőle, bár arra igazából semmi szükségem.
Szóval valóban gáz, hogy ugrik a garancia, de cserében itt van még egy ok az 550-es mellett.:)

(#39396) SpeedR válasza murex (#39357) üzenetére


SpeedR
őstag

Na azt azért megnézném, hogy ha bíróság elé vinnék egy ilyen ügyet, akkor hogyan magyaráznák meg ezt a dolgot, ha teljesen egyértelműen megállapítható, hogy nem a szervizmenüben való turkálás folytán ment tönkre a készülék. Az, hogy a szervizes pistike, vagy az ügyf. szolgálatos józsika mit mond nem releváns.

(#39395) hedgehog01
Szvsz a 40-es méret esetén is kb ennyi a különbség. Szabad szemmel én nem tudtam különbséget tenni a kettő között.

(#39397) ProdyG


ProdyG
senior tag

LG tulajoktól kérdezném, hogy van-e értelme belépni a szervizmenübe?
42LG7500-as TV-m van, sose foglalkoztam még ezzel, elő lehet csalogatni onnan valami használható dolgot? köszi

(#39398) hcs57 válasza ProdyG (#39397) üzenetére


hcs57
őstag

Érdemes... bemész és körbenézel. :DDD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#39400) Tutu7030 válasza GazRic (#39035) üzenetére


Tutu7030
veterán

Felhívtam a samu üsz.-t az index widget miatt.
Elmondásuk szerint, már sokan érdeklődtek ez ügyben,de sajnos még nem elérhető. A kérdéseket/kéréseket továbbították,de választ még nem kaptak ők sem,hogy mikortól lesz belőle valami.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.