Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39651) wolfman válasza zhagyma (#39644) üzenetére


wolfman
veterán

Köszi! Rögtön átböngészem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39652) coleen válasza Yany (#39634) üzenetére


coleen
aktív tag

ProdyG: igen, én is minimum 46"-ban gondolkozom, de a legjobb egy 52-55"-ös lenne :)

Yany: el tudom képzelni, milyen "fps érzésre" gondolsz, nekem is volt már hasonló tapasztalatom, mondjuk sem LCD Tv-vel, hanem avi lejátszás közben.

A fő kérdés már csak az lenne, hogy a Sony vs. Samu küzdelemben (W5500 vs. B650) a Sony technológiailag van-e Samu szinten? Vagy a kérdést inkább fordítva kéne feltenni? :)

(#39653) snipr válasza macikos (#39647) üzenetére


snipr
aktív tag

Hali!

A hangproblemat nem teljesen értem... mitol viszhangzik? Szol a TV-n is meg az erositon is?! (mi a fenének? nem eleg az erosito?!) Kiprobaltam anno en is "veletlen", de nem volt ilyen gond (a tv ugyan ez, az erolkodo valszeg nem - pioneer vsx 819)... egyebkent lip sync ha van az erolkodon, akkor azzal lehet picit reszelni rajta...

A másik... 40-esben eddig még mindig samu panel volt... az SQ, AA stb jelzesekrol azt mondtuk, hogy 40-ben semmit nem jelent... ezekszerint most mégis?!

[ Szerkesztve ]

(#39654) wolfman válasza anrab (#39648) üzenetére


wolfman
veterán

Ez egy valóban nagyon érdekes kérdés. De nem is úgy működik ahogy reklámozzák mindenfelé!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39655) macikos válasza snipr (#39653) üzenetére


macikos
addikt

Én se értem ezt a késést, ha állatható, akkor miért nincs alapbeállításon, tehát hogy ne legyen késedelem? Meg ha csak nálam lenne probléma, de csak ma rajtam kívül 2 ember is írta, hogy nála is van és hogy zavarja...

A panelról 1-2 napja volt valami táblázat, hogy melyik milyen és abban volt, hogy AA az MVA, nem?

ludsimon: Arra gondolj, hogyha van a képen mondjuk egy arc, ami világos, mögötte a háttér sötét és a LED pont a határvonalon van... ennek akkor lenne értelme, ha minden pixelnek külön megvilágítása lenne, de az meg már más technológia, csak addig valahogy el kell adni a TV-ket a népnek.

[ Szerkesztve ]

(#39656) ludsimon válasza toeki (#39638) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha nem TV-t néztek, akkor postoltok?
Basszus annyit írtatok 2 óra alatt.. :D

Akkor ha nem térül meg, szerintem se érdemes, főleg, hogy jóval drágább, mint a sima LCD-s.

undefined

(#39657) tacpeter válasza snipr (#39653) üzenetére


tacpeter
csendes tag

Attól visszhangzik, hogy a TV hangszóróján kicsit késve jön ki a hang, mint hátul a 2 RCA kimenetén (vagy fordítva). Nekem sincs mindig bekapcsolva az erősítő, de mikor bekapcsoltam TV mellé és mindkettő szólt, akkor lehetett tapasztalni hangcsúszást a TV és erősítőre kötött hangszórók között. De mint az előbb írtam, erre van megoldás és azóta jó is.

Ez a panel ügy meg szerintem minden hónapban előjön egyszer-kétszer valakitől, én úgy vagyok vele, hogy úgyse tudom másmilyennel összehasonlítani, nekem AA04-es van és szerintem ez is nagyon jó, ha pont szemből nézed.

[ Szerkesztve ]

(#39658) anrab válasza ProdyG (#39650) üzenetére


anrab
addikt

konkretan egy filmnel es ugyan annäl a jelenetnel meg nem, mert mint irtam nem szokott zavaro lenni ha neha van egy ilyen. mondjuk illett volna kiprobälnom mär, mivel ez a mäsodik philipsem /7613,8694/. en annyira megvagyok elegedve a minöseggel hogy a gyärilag megadott ertekeken hasznälom. egyszerüen nincs ertelme elällitgatni. mikor az elsöt megvettem vagy ket honapig nyomkodtam, aztän maradtak a gyäri beällitäsok.

(#39659) anrab válasza snipr (#39653) üzenetére


anrab
addikt

en pro logic II-ot hasznälom es igy jo. de az idei philipsembe mär ät lehet kapcsolni hogy tv hagszoro vagy valami külsö /most nem tudom a pontos nevet mert kint vagyok oszträkba, azert is irok ilyen hülyen/ es akkor osszhangban van, es nem a pro logic-ot kell kapcsolni.

(#39660) tony70 válasza wolfman (#39617) üzenetére


tony70
tag

Szia!
Nekem is 40b6000-em van , és ezt akkor csinálja ha bevan kapcsolva a Menüben-Beállítások-nál - Általános - Energiagazdálkodás! Kapcsold ki!
Te milyen beállításokkal használod? Neked a feket háttér nem kékes egy picit oldalról?

Köszi!

(#39661) anrab válasza tony70 (#39660) üzenetére


anrab
addikt

"Neked a feket háttér nem kékes egy picit oldalról?"
na ezek is a panelek közti külömbsegek.
az egyik oldalrol kekes, a mäsik szürkül, a harmadik ezüstözödik, meg meg nem tudom.
legaläbbis vagy dabadab v. scubyca irt valami ilyesmit ha jol emlekszem.

(#39662) tome.jr


tome.jr
addikt

Sziasztok!

Jelenleg van egy Samsung T240HD monitorom. Azon gondolkodtam hogy érdemes lenne-e váltani egy LCD Tv-re amit monitorként is használnék. Ami szóba jöhetne az az LG 32SL8000 lenne. Ezt láttam élőben és nagyon meggyőző volt a képe filmek alatt. Azt viszont nem tudom, hogy monitorként, főleg játékok alaltt mennyire működne jól. A másik meg hogy nem biztos jó ötlet 32 colos monitort használni 1 méter távolságból. Mi a véleményetek?

(#39663) Jostikacska válasza Yany (#39633) üzenetére


Jostikacska
tag

Szerintem 650-est veszek. A router ott van 3 m-re :)

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#39664) ProdyG válasza anrab (#39658) üzenetére


ProdyG
senior tag

na majd egyszer én kipróbálom valahol :)

(#39665) zhagyma válasza tony70 (#39660) üzenetére


zhagyma
őstag

Ez érdekes. Eddig kékes elszíneződést LG, no meg CMO gyártmányú paneleknél láttam ... nem mintha nagy panel tudor lennék.

(#39666) Yany válasza anrab (#39648) üzenetére


Yany
addikt

A Samuk esetében szabályozható. Van többféle preset (normál, crisp, stb - nem emléxem pontosan), de tudod "custom"-ra is állítani és akkor kapsz két csúszkát, amik nevére szintén nem emléxem (ugyebár eddig 2x nyomkodtam meg egy ilyen TV-t összesen, és mindegyik esetben siettem).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39667) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Sziasztok!

Többekre is hallgatva eldöntöttem a kérdést....

Vagy a LE46B620 vagy a B650 ami a befutó...

Annyi a "gond", hogy mivel én egy számtech nagykerben dolgozom, így kapok egy egyedi árat erra a két TV-re.

A 620-as 236.000 Ft, míg a 650-es 260.000 Ft!

Ha figyelembe vesszük az árakat akkor is a 650-eset mondjátok?

Köszönöm,

K.

(#39668) SpeedR válasza KriszBoy (#39667) üzenetére


SpeedR
őstag

Máshol jóval olcsóbb.

(#39669) Yany válasza SpeedR (#39668) üzenetére


Yany
addikt

Ezt benézted. Máshol jóval drágább. :)

szerk.: egy újabb kérdésem: van equalizer preset a samukban? Ilyen SRS/Normál/Mozi/Zene/Rock/Pop/stb félére gondolok. Ha van, akkor az a headphone kimenetre is hat, vagy csak a beépített hangszórókra?

thx

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39670) Cha-b válasza SpeedR (#39668) üzenetére


Cha-b
senior tag

46osra kapta ezeket az árakat sztem. :)
[link]

Megelőztek :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#39671) KriszBoy válasza Cha-b (#39670) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Igen, az általam publikált árak 46"-ra vonatkoznak....

Ennek fényében mit mondtok? Megér +30.000 a 650-es Sami?

P.s.: Illetve ezekhez hivatalos magyar Samsung gari jár! Az árgépen szerintem a legolcsóbbakhoz csak kereskedői...

Thx,

K.

[ Szerkesztve ]

(#39672) Hedgehanter válasza KriszBoy (#39671) üzenetére


Hedgehanter
őstag

a 650-est vegyed mert en is azt fogom es el tudod mondani milyen milelott en megveszem.... :D

(#39673) wolfman válasza tony70 (#39660) üzenetére


wolfman
veterán

Szervusz!
Nekem ha be van kapcsolva az energia gazdálkodás akkor nem csinálja ezt, mert akkor ugye alapból sötétebb a kép. Azt csak akkor használom ha a windowsban tevékenykedem, filmnézéskor ez a funkció ki van kapcsolva. SŐT! Ha a dinamikus kontrasztot kikapcsolom akkor még rosszabb a helyzet. Az javít még valamit a fényerőn.

Pontosan milyen beállításokra vagy kíváncsi? A sima üzemmódok beállításaira vagy a szervíz menüére? Utóbbinál egy két dolog tiszta hogy mi, a többi homály számomra! :(

Amúgy nekem nem kékes a feketém. Jobban zavar, hogy teszteken azt írják hogy a Pioneer KURO feketéit megközelíti a feketéje, ehhez képest meg a haverom 650-esének bevilágítása is alacsonyabb! :(

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39674) guriga1234 válasza macikos (#39647) üzenetére


guriga1234
addikt

"Ahhoz képest késik, hogy a STB rá van kötve az erősítőre is és nem lehet élvezni a műsort, mert visszhangzik az egész." - ha erősítőről hallgatod, akkor miért megy a tévé hangszórója is? Egyébként pedig beállítható. Ha nem lennél wtite only, akkor olvashattad volna.

Lefogadom bármennyiben, hogy nem tudod megállapítani, hogy milyen panel van egy tévében. Akkor meg nem mindegy?

"DTS meg éppen csak azért lett volna jó, mert a ripek nagy része DTS hanggal rendelkezik." - helyesen:
DTS meg éppen csak azért lett volna jó, mert a ripek nagy része DTS hanggal _IS_ rendelkezik.

(#39675) anrab válasza Yany (#39666) üzenetére


anrab
addikt

igen de szerintem nem a 100Hz ällithato hanem valami kepjavito funkcio a 100Hz alatt, mint pl: a perfect n.m. nälam, csak nälam külön külön midegyikkel variälhatod. de nem akarok belefolyni mert csak azt tudom hogy az enyem hogy müködik.

(#39676) macikos válasza guriga1234 (#39674) üzenetére


macikos
addikt

Azért megy, mert benne van, ki van fizetve, szóljon ha kell :D ;] egyébként meg ez nem mentség.

A panellal semmi bajom, nagyon jó, akár MVA, akár PVA, de akkor is, ha valaki MVA-t kap, PVA helyett, az ne legyen felháborodva? Amúgy meg igen, hülye vagyok, azt se venném észre, ha TN panel lenne benne... :W Ha egymás mellett lennének, akkor észrevenném, egyébként így nem tudom megmondani, hogy MVA vagy PVA, de ezzel az erővel kapjon mindenki TN panelest, otthon már úgyse hasonlítja össze semmivel, nem igaz?

(#39677) guriga1234 válasza dabadab (#39637) üzenetére


guriga1234
addikt

Mindegyik ma kapható tévé képe kisebb 2 méterről, mint egy átlagos moziban a filmvászon (persze ez függ attól is, hogy hányadik sorban ülsz a moziban).
A látószög a meghatározó, nem pedig a merre hány méter. Ugyanolyan távolságról a nagyobb képernyőt nagyobb látószögben látod. Ha távolodsz, akkor a látószög csökken.

Mindenesetre egy érdekességre felhívnám a figyelmet. 30 centiről lehetne látni egy hidrogénatomot, ha az elég fényt tudna kibocsájtani. Ez a megállapítás nem tőlem származik, hanem egy neves csillagásztól, aki egy távoli, látható csillag távolságából és átmérőjéből vonta le ezt a következtetést. Nos, egy tévé pixelei jóval nagyobbak, elég fény is jön belőlük, vagyis bőven igaz az (hacsak nem gyengénlátó valaki), hogy akár 5 méterről is simán észlelhető egy akár 32"-os tévén is a 720 és a 1080 közötti különbség.
Aki ezzel vitatkozni akar, az valószínűleg hiányzott matekórán a párhuzamos szelők tételénél, vagy fogalma sincs a látószögről.

(#39678) Yany válasza anrab (#39675) üzenetére


Yany
addikt

Ha arra gondolsz, persze, hogy nem a 100Hz frekvenciája állítható. De minél lejjebb veszed a csúszkákat, annál kevésbé érezteti jelenlétét. Hogy a kettő külön-külön milyen hatást erősít, vagy gyengít, azt már nem volt időm megnézni. Ezt egy tapasztaltabb valaki leírhatná, mert a nevük marketing bullshit, mint a Philips-nél. Inkább egy szubjektív élménybeszámoló kéne arról valakitől, hogy melyik mit változtat a képen/élményen. Guriga?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39679) guriga1234 válasza macikos (#39676) üzenetére


guriga1234
addikt

"A panellal semmi bajom, nagyon jó, akár MVA, akár PVA, de akkor is, ha valaki MVA-t kap, PVA helyett, az ne legyen felháborodva?" - Te tévét vettél, vagy panelt? Hol láttad te, hogy egy bizonyos tévébe kizárólag ilyen, vagy olyan panelt köteles tenni a samu, vagy más gyártó?

"Amúgy meg igen, hülye vagyok" - ezt te írtad magadról, csak helyeselni tudok. :))

(#39680) guriga1234 válasza Yany (#39678) üzenetére


guriga1234
addikt

Nálam többnyire ki van ez kapcsolva. Több dolog is hat egymásra, pl. nem mindegy, hogy a film mód be van-e kapcsolva, és ha igen, akkor 1 vagy 2, és emellett a 100 Hz Motion Plus milyen értéken szerepel. Ha rosszul állítod be, akkor csúnya szaggatást lehet előidézni (pl. tévéadásnál a futó feliratoknál, de egyéb mozgásoknál is).

(#39681) SpeedR válasza Yany (#39669) üzenetére


SpeedR
őstag

Hupsz ezt tényleg benéztem.

Kriszboy:
Neked kell tudni, hogy szükséged van-e a dlna-ra meg youtubera. Szvsz ezek nem érnek +30e ft-ot.(nekem 1 forintot se, de ez mellékes)

(#39682) Yany válasza guriga1234 (#39680) üzenetére


Yany
addikt

Szeretek belemélyedni ilyen technikai dolgokba, ezt már bizonyítottam is párszor, de ilyenkor csak előjön belőlem az egységnyi sugarú júzer, hogy ha én TV-t veszek, akkor legyen a pénzemért a legjobb, ne szaggasson, ne legyen ilyen mód/olyan mód, egyszerűen csak legyen mindenhol az, ahogy a legjobb. Tudom, hogy a legjobb az szubjektív, de ez már azért túlzás, hogy ennyi mindent kell tudnom finomhangolni ahhoz, hogy jó legyen. Vagy a gyári beállításokkal sincs már semmi gond? TV/AVI/MKV minden jól mutat rajta? (szaggatás, színek, stb)

SpeedR: szvsz akinek van otthon router-e, simán megérhet ennyit a DLNA. Nekem meg fog. :) Bár én csak 40-esben gondolkodom még. Azért kiváncsi vagyok az akcióházra, ha valaki vesz onnan, akkor milyen garival és panellal. Na meg milyen határidővel. ;)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39683) SpeedR válasza Yany (#39682) üzenetére


SpeedR
őstag

Van routerem, de mivel hdmi-vel amúgy is össze van kötve a gép és a tv, ezért semmi szükségem dlna-ra. A youtube pedig biztos jó poén, meg lehet vele demózni a haverok előtt, de ezen az 1-2 alkalmon kívül én biztos nem használnám. (pc-n gyorsabb és kényelmesebb)
Azt persze hozzá kell tenni, hogy nem vagyunk egyformák, mások az igényeink. Szvsz mindenki el tudja dönteni, hogy mire van szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#39684) Yany válasza SpeedR (#39683) üzenetére


Yany
addikt

Elmondom, hogy ezzel szemben nekem miért jó: a routerem-re lehet USB vinyót tenni, ami ezután elérhető (bár a TV ezt valszeg nem fogja látni), illetve a gépem nem kell, hogy többkijelzős beállítást alkalmazzon. Amíg asszonypajti nézi mondjuk megszokott Jóbarátok részeit, addig ezt én észre sem veszem a gép előtt ülve, több kijelző esetén meg kényelmetlen, mert kiterjesztett módban átcsúszik az egér, vagy elindítok valami fullképernyőset amir arra a kijelzőre pofátlankodik rá, stb. Mindegy is, a lényeg, hogy azt a 10m-t nekem utp-vel egyszerűbb is áthidalnom és nem kell a géphez rohangálnom sem, ha nézni akarok valamit (a gép nálam másik szobában van, nem a nappaliban). Szóval körülményektől függhet, de nem hülyeség azért a DLNA. Az más kérdés, hogy amikor van alternatív megoldás, akkor megér-e valakinek ennyit. 40"-os TV-nél egyébként 5 ropi van a 650 és a 620 között...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39685) tony70 válasza wolfman (#39673) üzenetére


tony70
tag

A sima üzemmódokra vagyok kíváncsi : fényerő,kontrasz, háttér vill, gamma, feket, dinamikus kontrasz stb. amit tv nézésre használsz!
A szervíz menüt nemakarom elállítani

(#39686) Csabi8507


Csabi8507
tag

Skacok!
Hogyan van akkor jelölve a tv-én,hogy Samu panel van benne?
Előre is köszi. :)

(#39687) Yany válasza Csabi8507 (#39686) üzenetére


Yany
addikt

A TV oldalán található egy kisebb fehér matrica, amire fekete szöveggel rányomták, pl. hogy SQ01. Ez esetben az SQ jelenti a Samu panelt, minden más nem az.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39688) wolfman válasza tony70 (#39685) üzenetére


wolfman
veterán

"A szervíz menüt nemakarom elállítani"
Én sem, csak kérdeztem, mert nem tudtam neked mi kell.

Amúgy ezek az értékeim
Normál:
Háttérvilágítás: 5 ; Kontraszt: 95 ; Fényerő: 45 ; DC: ki ; Gamma: 0 ;
Színt.: Hideg ; HDMIfekete: Normál
Ezt csak windóz buhernél, netezésnél használom Energiagazda magassal együtt. Keveset eszik és nem is bántja a szemem.

Film:
Háttérvilágítás: 6 ; Kontraszt: 95 ; Fényerő: 45 ; DC Alacsony ; Gamma: 0 ;
Színt.: Normál ; HDMIfekete: Normál
Ezt - mint neve is mutatja - filmezésre használom. Bár itt állítgatni kell a dolgokat sűrűn, mert mint mondtam a sötétebb részeknél leveszi a fényerőt/háttérvilágítást! :(

A Kiemeltet játékokra használom, de ott is mindig más kell. Játékfüggő. Az viszont ezer hogy horror, fullsötét játékokra nem jó a TV, mert a fekete nem fekete a bevilágítás miatt! :( Doom3 nál engem legalábbis idegesített.

Azt viszont had kérdezzem meg hogy neked játszik a TV a háttérvilágítással?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39689) KriszBoy válasza SpeedR (#39681) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Tehát igazából ennyivel tud többet (Net + YouTube), meg a dizájn...

Mivel nekem falon lesz így az a csiribiri talp nem igen fog látszani... :(

(#39690) tisztaegbolt


tisztaegbolt
csendes tag

heló!

22"es sony bravia vételén gondolkozom. 8800GTXel lesz hajtva, filmre játékra.
tud valaki vmi negatívumot mondani ezzel kapcsolatban? Köszi!

(#39691) kittycat


kittycat
csendes tag

???????B650-em van. Ha Source gombbal kiválasztom a műholdvevőt akkor egy kis ablak jelenik meg egy rövid időre, amiben a felirat 1280x720@50Hz.
Tudja valaki hogy ez mit jelent? :U

(#39692) Hedgehanter válasza SpeedR (#39681) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A kepernyo a 620 nal matt a 650-nel pedig fenyes ami nagy kulonbseg attol fuggoen hol lesz a tv (fennyel szemben vagy nem)....

(#39693) tony70 válasza wolfman (#39688) üzenetére


tony70
tag

Nekem csak akkor ha az energiagazdálkodás bevan kapcsolva. Amúgy kb én is így használom.
Csak zavar egy picit hogy kékes-fekete a tv oldal nézetből egy picit. néztem a saturnban ott is kék volt, ez akkor látszik jobban, amikor alul-felül fekete csíkvan. lehet hogy gyárilag kalibrálják a TV-t, és amikor belépek a szervízmenübe akkor alapértelmezettre ugrik vissza a képbeállításokkal együtt!?

(#39694) nightshadow válasza tisztaegbolt (#39690) üzenetére


nightshadow
veterán

az ára

(#39695) tony70 válasza Yany (#39687) üzenetére


tony70
tag

Az én 40b6000-en SQ01 van

(#39696) jkutya válasza wolfman (#39688) üzenetére


jkutya
tag

Próbáld ki a HDMI fekete szintet alacsonyra állítani - nekem 46b6000nél ég és föld.

Ill. filmnél a spec. beállítások, színközt természetesre.

Az auto dimet ki tudod kapcsolni szervizmenüben ha nagyon muszály - báj az új, október végi firmware ennek agresszivitásából számottevően visszavett.

(#39697) wolfman válasza tony70 (#39693) üzenetére


wolfman
veterán

A gyári beállítás akkor a képbeállítások visszaállnak. Legalábbis nekem. A szervízmenü nem. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39698) tony70 válasza wolfman (#39697) üzenetére


tony70
tag

Kössz, akkor megnyugodtam. Speciális müszerrel kellene beállítani a szín helyességet!

(#39699) KriszBoy válasza Hedgehanter (#39692) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Nekem nem lesz ablak mögötte, tehát akkor a fényes is lehetne...

Van még vmi különbség a 620 és 650 között?

THX,

K.

(#39700) guriga1234 válasza kittycat (#39691) üzenetére


guriga1234
addikt

Igen. Abban a felbontásban kapja a tévé a beltériről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.