Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39851) szabi__memo válasza guriga1234 (#39841) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Most vagy mindenki elhiszi neked hogy tudsz számolni, vagy mint én: nem.
Sajnos a tények makacs dologok. Márpedig te ezekkel vitatkozol úgy, hogy nem megfogható kijelentéseket próbálsz szembeállitani velük. Sajnos a számolás téged nem igazolhat és bárki aki olvassa a hozzászólásaidat rá is jöhet arra, hogy úgy okoskodsz itt, hogy közben nyilvánvalóvá tetted, hogy közöd nincs a témához.
Részemről a vita lezárva, minden kedves fórumolvasó tudja már, hogy neked kb 3* jobb a szemed mint bárki másnak. Te látod 5 méterről a különbséget. Ennyi. Jó neked, mindenki irigyel is érte. Meg a fantasztikus számolási képeségeidért is.

Nincs itt a fórumon valaki aki 15 méterről látja a különbséget? Hátha van itt még nálad is jobb képességű versenyző. Vele hasonló szinten vitatkozhatnál.

(#39852) ORCA58 válasza adriankoooo (#39850) üzenetére


ORCA58
addikt

A logika szerint kompatibilisnek kell lennie. A Philips új készülékei pl. mind CI+ -osak.

Egyébként éppen ezt kérdeztem a SAMUTOL, amire a válaszuk az volt, hogy a két készülék egy és ugyanaz.

(#39853) PLaci58 válasza xtech2 (#39849) üzenetére


PLaci58
őstag

Köszi az értékeket.. Néztem boltban az automata fényerő szabályozót, de csak próba képpen, eltakarva. Nem tudom, hogy otthoni környezetben, hogy szuperálhat.

Ha nálad a 32"-os LCD megeszik "élénk"-en 120W-ot, akkor a 42"-os LG-nél nem tűnik soknak (normál, közepes energiatakarékos) a 160-170W, mivel ráadásul plazma a lelkem :)

adriankoooo !
Most is van lehetőség előfizetni a kódolt DVB-T adásokra (HÍR TV, ATV).
Egy évre 6e Ft. a kártya és kb 15e Ft. egy PCMCIA-os kártyafogadó.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#39854) ORCA58


ORCA58
addikt

Hogy legyünk okosak a fogyasztással kapcsolatban ha nincs egységes kimutatás?

néhány példa a SAMU oldalakon

[ Szerkesztve ]

(#39855) ORCA58


ORCA58
addikt

Bocsi hibáztam

Hogy legyünk okosak a fogyasztással kapcsolatban ha nincs egységes kimutatás?

néhány példa a SAMU oldalakon

Magyar : LE46B650T2W
Fogyasztás működés közben 240 W

Osztrák : LE40B650T2WXZG
Üzemi fogyasztás 200 W
Átlagos Fogyasztás 150 W
Energiatakarékos 70 W

Német : LE40B650T2PXZG
Üzemi fogyasztás 150 W (IEC 62087 2-es kiadás szerint)
Energiatakarékos 60 W

[ Szerkesztve ]

(#39856) wolfman válasza ORCA58 (#39855) üzenetére


wolfman
veterán

Igen! Erre meg még rájön a mega kontraszt, amit már számokkal nem képesek kifejezni! :)

Amúgy a békéscsabai Media Marktban a TVm(UE40B6000) rá volt kötve egy fogyasztásmérőre, ahol energiatakarékos üzemmódban átlagos értékek mellett 70-75W közt fogyasztott!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39857) GazRic válasza wolfman (#39856) üzenetére


GazRic
senior tag

40B650 energiatakarékos üzemmódban 80-90W ...

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#39858) judek


judek
tag

Sziazstok!

A LE40B550-es samu milyen formátumokat tud lejátszani USB-ről?

(#39859) csimav válasza judek (#39858) üzenetére


csimav
senior tag

Ha jól tudom: .mp3, .jpg

Szerk.: A 650-es lejátssza a filmeket is.

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39860) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!

Karácsony körülre tervezünk TV vásárlást. 170-180.000 Ft-ból mit tudnátok ajánlani?

Jó lenne, ha Full HD lenne. Esetleg Plazma is szóbajöhet.

Üdv!

(#39861) judek válasza csimav (#39859) üzenetére


judek
tag

Hát az nem egy nagy durranás. Akkor a 650-es tud többfélét lejátszani?

(#39862) csimav válasza nike_ (#39860) üzenetére


csimav
senior tag

SAMSUNG LE-37B650

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39863) hcs57


hcs57
őstag

A fogyasztásról: a Fukarban üzemel egy Samu 32B6000 fogyasztásmérőre akasztva... a fogyaszás ha tök sötét a kép - 40 W fölött néhány wattal (na ez nagyon ritkán van)...
Normál képnél 110 - 115 W között mutatott a mérő.
Ez szerintem nem nagy megtakarítás, hiszen ennyit fogyaszt általában a fénycsöves modell is.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#39864) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok!

Ismeri valaki itt a Philips 32HF7875-ös LCD tv-t? Elég olcsón hozzá tudok jutni egy ilyenhez és érdekelne mit is tud valójában.

Köszi

(#39865) hcs57 válasza yoogie (#39864) üzenetére


hcs57
őstag

Hotelekbe gyártotta a Philips..

Kép/Kijelző
•Átlós képernyőméret: 32 hüvelyk / 81 cm
•Képméretarány: 16:9, Széles képernyő
•Megjelenítő képernyő típusa: LCD WXGA Active Matrix TFT
•Panel felbontás: 1366 x 768p
•Fényesség: 500 cd/m²
•Kontrasztarány (tipikus): 1500:1
•Dinamikus képernyőkontraszt: 7500:1
•Látószög (v / f): 178 / 178 fok
•Válaszidő (tipikus): 8 ms
•Kép javítása: 3D színélesítés, 3/2 - 2/2 mozgáslebontás, Active Control, Contrast Plus, Dinamikus kontrasztjavítás, Digitális zajcsökkentés, Szaggatott vonal elnyomása, Progresszív pásztázás, Színátmenet-javítás, Luminanicaátmenet-javító, Pixel Plus HD
•Képernyő minőségének javítása: Tükröződésmentes bevonattal ellátott képernyő
Támogatott képernyőfelbontás
•Video formátumok
Felbontás
Frissítési sebesség
640 x 480i
1Fh
640 x 480p
2Fh
720 x 576i
1Fh
720 x 576p
2Fh
1280 x 720p
3Fh
1920 x 1080i
2Fh
•Számítógépes formátumok
Felbontás
Frissítési sebesség
640 x 480
60, 72, 75 Hz
800 x 600
60, 72, 75 Hz
1024 x 768
60, 70, 75 Hz
1280 x 768
60 Hz
1366 x 768
60 Hz
Hangolóegység/Vétel/Adás
•Antennabemenet: 75 ohmos koaxiális (IEC75)
•Előre beállított csatornák száma: 125
•Hangolási sávok: hipersáv, S-csatorna, UHF, VHF
•Hangolás megjelenítése: PLL
•TV rendszer: PAL I, PAL B/G, PAL D/K, SECAM B/G, SECAM D/K, SECAM L/L'
•Videolejátszás: NTSC, PAL, SECAM
Hang
•Hangrendszer: Nicam Stereo, Sztereó
•Kimenő teljesítmény (RMS): 2 x 10 W
•Hangkiemelés: Automatikus hangerőszint-beállítás, Incredible Surround
Hangszórók
•Beépített hangszórók: 2
Csatlakoztathatóság
•Scart csatlakozók száma: 2
•Ext 1 Scart: Audio B/J, CVBS be/ki, RGB
•Ext 2 Scart: Audio B/J, CVBS be/ki, S-video be
•Ext 3: Audió B/J bemenet, CVBS be, S-video be
•Ext 4: Audió B/J bemenet, YPbPr
•Ext 5: HDMI
•Ext 6: HDMI
•Egyéb csatlakozások: Antenna IEC75, Fejhallgató kimenet, VGA PC-bemenet
•Csatlakoztathatóság javítása: RJ12 csatlakozó, RJ45 csatlakozó, Külső hangszóró csatlakozó, HM-csatlakozás, Kiegészítő tápegység (12 V / 1 W), SmartCard Xpress egységhez felkészített, Gyors infravörös áthidalás, Soros Xpress interfész, SmartPlug Xpress interfész, Bekapcsoláskor aktív scart, SmartCard bővítőnyílás
Kényelem
•Kényelem: Szállodavendég funkciók, Kezdő csatorna, Hangerő-korlátozás, Üdvözlő üzenet, Üzenetjelző
•Könnyen telepíthető: Fejlett hotel üzemmód, Finomhangolás, Programnév, Vezeték nélküli Smart Loading, Billentyűzár feloldása, Biztonságos menü-hozzáférés
•Egyszerű használat: Automatikus hangerőszint-beállítás (AVL), Smart Picture, Smart Sound
•Képernyőformátum beállítás: 4:3, 7 széles képernyős üzemmód
•Teletext: 1000 oldalas hiperhivatkozás
•Teletext nyelvek: Cirill betűs, Kelet-európai, Nyugat-európai
•Óra: Elalváskapcsoló, Ébresztőóra, Beépített LCD órakijelző
•Fejlesztett órafunkciók: Szinkron idő PDC/TXT útján
•Frissíthető firmware: Teljes TV-szoftver távoli frissítése, Teljes TV-szoftver helyi frissítése
•Egyéb kényelmi felszerelések: Kensington zár, Átalakítható fogyasztói TV-vé
Tápkapcsoló
•Tápellátás: 100 - 240 V, 50/60 Hz
•Áramfogyasztás: 150 W
•Aktív készenléti fogyasztás: 19 W
•Passzív készenléti fogyasztás: 2 W
•SmartPower kiemelt mód: 70 W
•SmartPower közepes mód: 90 W
•SmartPower takarékos mód: 118 W
•Környezeti hőmérséklet: 5 °C-tól 40 °C-ig
Méretek
•Készülékház színe: Fekete
•Egység méretei (Sz x Ma x Mé): 805 x 546 x 112 mm
•A készülék méretei állvánnyal (Sz x Ma x Mé): 805 x 610 x 210 mm
•Doboz méretei (Sz x Ma x Mé): 877 x 641 x 267 mm
•Termék tömege: 14,91 kg
•Termék tömege (+állvány): 17,78 kg
•Tömeg csomagolással együtt: 21 kg
•A VESA szabvánnyal kompatibilis: 200 x 100 mm
Tartozékok
•Mellékelt tartozékok: Garancialevél, Hálózati kábel, Forgóállvány lopásgátlóval
•Opcionális tartozékok: Vezeték nélküli SmartLoader 22AV1135, Az RC2573GR távvezérlő beállítása, RC2886 (távvezérlő)

A Google ezt mutatja: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#39866) yoogie válasza hcs57 (#39865) üzenetére


yoogie
aktív tag

Jelenleg az a kérdés, hogy megér-e egy Deákot a dolog. :U

(#39867) hcs57 válasza yoogie (#39866) üzenetére


hcs57
őstag

Egy Deákot? Szerintem nem. Valószinüleg lopott...

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#39868) judek


judek
tag

Van esetleg más tv (a B650-esen kívül) ami lejátszik filmeket usb-ről?

(#39869) yoogie válasza hcs57 (#39867) üzenetére


yoogie
aktív tag

Azt sajnos nem tudom honnan van, egy ismerős ismerőse adja el saját használat alól.

(#39870) csimav


csimav
senior tag

A Samu tv-ken mit takar a Hotel mód? :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39871) SpeedR válasza csimav (#39859) üzenetére


SpeedR
őstag

Ha a szervízmenüben átállítod 650-esre, és bekapcsolod a control/sub menüben a high devi nevű opciót, akkor viszi az avikat és mkv-kat is, ugyanúgy mint a 650-es. A dolog egyetlen hátránya, hogy így kb 20 mp-re nő a bekapcsolási idő.

yoogie
Ha nem lopott akkor megéri.

[ Szerkesztve ]

(#39872) hcs57 válasza yoogie (#39869) üzenetére


hcs57
őstag

Neked nem gyanús az ár??

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#39873) csimav válasza SpeedR (#39871) üzenetére


csimav
senior tag

Meg ugrik a 2-3 év garancia... :O Inkább kihagyom :(

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39874) SpeedR válasza csimav (#39873) üzenetére


SpeedR
őstag

Nem ugrik. Illetve csak akkor ugrik, ha a meghibásodás és a szerviz menüs babrálás között okozati összefüggés van.

[ Szerkesztve ]

(#39875) anrab válasza yoogie (#39864) üzenetére


anrab
addikt

szerinted mit tudtak 2007-ben az LCD tv-k? mármint képalkotás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#39876) csimav válasza SpeedR (#39874) üzenetére


csimav
senior tag

De, mivel írta több webshop is(tvstore,digitalplaza,digitalko...)
LOG fájlba menti a TV a szerviz menüs dolgokat.
És ha ezt látják a szervizbe, akkor ugrik.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39877) SpeedR válasza csimav (#39876) üzenetére


SpeedR
őstag

Ismétlem. Ha a szerviz menüs babrálás nincs összefüggésben a meghibásodással (magyarul nem te tetted tönkre), akkor nem ugorhat a gari. Punktum.

anrab
20k-ért tudnál jobbat ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#39878) csimav válasza SpeedR (#39877) üzenetére


csimav
senior tag

Ezt mivel tudod megerősíteni?

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39879) SpeedR válasza csimav (#39878) üzenetére


SpeedR
őstag

A magyar jogrenddel.

(#39880) anrab válasza SpeedR (#39877) üzenetére


anrab
addikt

ilyen árral nem vetekszik egyik sem, de ne is várjál tőle sokat.
meg kell nézni a szineket, kontrasztot, mennyire húz utána a kép, nehogy fölösleges pénzkidobás legyen.
ami benne van technika az alap. a mostani 3000-es kb. ha jól rémlik, csak 3 éves.

(#39881) sb


sb
veterán

Két független kérdés:

1. LG 37LH3000-4000-5000 tulaj van a környéken? Általános vélemény érdekelne a TV-ről ill. külön az USB-ről való lejátszásról. (Mi nem megy, mi zavaró, stb...)

2. Samsung xxB650-en a "Game" mód ugyanolyan ronda sz*r, mint xxA656-on?
Értsd: fakóbb színek és rajta van vmi élkiemelés, ami miatt olyan minden, mintha szellemképe lenne. Egyszóval nem sima 1:1 pixel mapping.
?

(#39882) guriga1234 válasza csimav (#39862) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem jó! Ez is hibás!
Svideo bemenet nincs!
A PIP megy komponensről is.
DVB-C is van.

(#39883) guriga1234 válasza csimav (#39870) üzenetére


guriga1234
addikt

Azt csak a szerviz menüben tudod bekapcsolni.
Gondolom, hogy csökkentett funkcionalitás mellett a szálloda informatikai szolgáltatásait is tudja kezelni. Én egyszer láttam ilyesmit egy szállodában, ott egy Philips tévé volt a szobámban, azon le tudtam kérni az egyenlegemet (amit a szállodában költöttem el a kártyámmal), tudtam e-mailezni, webezni, fizetős csatornákat nézni, híreket olvasni, meg ilyesmit.

(#39884) CptAdamica


CptAdamica
veterán

sziasztok most vettem egy új gépet és olyan problémám lenne hogy mikor bekapcsolom a gépet a monitor nem indul de viszont ha újra indítom akkor bekapcsol nem tudom mi lehet a baja és rém idegesítő nem tudjátok mi baja lehet ?

Megyen!

(#39885) hcs57 válasza CptAdamica (#39884) üzenetére


hcs57
őstag

TV-t vettél? ... mert ez a topic arról szól.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#39886) CptAdamica


CptAdamica
veterán

ok félre is olvastam fantasztikus sry idegesítő

Megyen!

(#39887) hcs57 válasza CptAdamica (#39886) üzenetére


hcs57
őstag

Itt tedd fel a kérdésed: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#39890) csimav válasza guriga1234 (#39883) üzenetére


csimav
senior tag

Oké.
És te mit mondasz a szerviz menüs állítgatásokról? :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39891) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

LG TV tulajok segítségét kérném (LH3000-4000-5000-7000).
Az érdekelne, hogy a TV-n belehet-e egy csatorna listába tenni az analóg és digitális adókat és lehet-e őket kedvem szerint rendezni (vegyesen az analóg-digitális).
Valamint, lehet-e egyszerre használni a digitális kábel tunert és a digitális földi tunert? Gondolok itt arra, hogy lekeresni a csatornákat mindkét sugárzási módnál, betenni egy csatorna listába és sorba rendezni(ahogy szeretném). Természetesen egyszerre csak egy csatornát akarok nézni :)

(#39892) snowflake válasza SpeedR (#39877) üzenetére


snowflake
tag

Ismétlem. Ha a szerviz menüs babrálás nincs összefüggésben a meghibásodással (magyarul nem te tetted tönkre), akkor nem ugorhat a gari. Punktum.

Óvatosan az ilyen kijelentésekkel, még készpénznek veszik!
A szerviz menüben történő babrálás többnyire gar. vesztéssel járni (gyártója/márka szervize válogatja). Ezért is logolják már újabban ezt, illetve bizonyos készülékek erre fel is hívják a figyelmet a belépés előtt.

Egyébként józan paraszti ésszel belátható: ha valamit elbabrálok egy készüléken (történjen az annak megbontásával vagy egy non-invaziv módszerrel pl: szoftveres babrálás), akkor annak javítási költségét én állom, ez nem tartozik a garanciális témakörbe, és többnyire a teljes garancia elvesztésével is együtt jár.

Néhány hasznos olvasnivaló a dologgal kapcsolatban:

http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/samsung-syncmaster-226bw/4864-3174_7-32327967.html?messageSiteID=7&messageID=2541039&cval=2541039&ctype=msgid

http://samsungplasmatvfaq.com/index.php/Service_Menu

Samsung reserves the right to void any warranty claims if you or any unauthorized person modifies settings within the service menu.

(#39893) n@p@lm


n@p@lm
őstag

samu b650-en tulajok!
van itt olyan tulaj aki pc-ről néz filmet hdmi kábellel összekötve (a tv-t)?

(#39894) SpeedR válasza snowflake (#39892) üzenetére


SpeedR
őstag

"Egyébként józan paraszti ésszel belátható: ha valamit elbabrálok egy készüléken (történjen az annak megbontásával vagy egy non-invaziv módszerrel pl: szoftveres babrálás), akkor annak javítási költségét én állom, ez nem tartozik a garanciális témakörbe, és többnyire a teljes garancia elvesztésével is együtt jár. "

Ebből józan paraszti ésszel következik az is, hogy ha nem te teszed tönkre (mert pusztán a szerviz menübe való belépéssel nem teszed tönkre), akkor nincs jogalapuk a javítás visszautasítására. Ha megteszik, és nem engednek az igazukból, akkor a jegyzőkönyvvel bebattyogsz egy bíróságra és ott szerzel érvényt igazadnak. (előtte lehet próbálkozni esetleg fogyasztóvédelemmel, békéltető testülettel, de az ő döntésük nem kötelező érvényű)
A samsung ennyi erővel előírhatná pl. azt is, hogy nem táncolhatsz piros szoknyában a tv előtt, mert ugrik a gari. Kb. egyforma eséllyel mehet tönkre ettől is, mint a szerviz menübe történő puszta belépéssel. (Ha belépsz, elállítasz valamit és ennek folytán megy tönkre az már egy egészen más történet. Olyenkor jöhet a log file olvasás és a garis javítás elutasítása.)

(#39895) sb válasza SpeedR (#39894) üzenetére


sb
veterán

Szerintem ez azért nem ilyen egyszerű:

1. Egyrészt nem mindenki szeret bíróságra battyogni.
2. Ha szeret is, hónapok, évek, amíg a döntés megszületik nem biztos kellemes és hasznos idő TV nélkül.
3. És ez még a jobbik eset, mármint ha a javadra döntenek. De én ezt sem látom olyan egyértelműnek. Mi van ha nem visszakereshető, hogy mikor mit állítottál? A "szakértő" mond valamit... te meg mást. Kinek lesz igaza? Ez finoman szólva is kétesélyes.
4. Sőt, mi van ha nem is cél visszakeresni hogy ki mit állított és minek mire volt hatása?
Hiszem ott egy elég egyszerű érv, miszerint tisztán és világosan le van írva mi a rendeltetésszerű használat a gyártó szerint: Az, hogy nem mész be a szerviz menübe.
- A gyártó - saját, szakmai belátása szerint - elkülönítette a neked szánt funkciókat és a nem neked szántakat.
- Ezt világosan le is írta.
- Te nem tartottad be.

Ezek után megnézném milyen döntés születik... gyakorlatilag egy ilyen döntés, ha véletlenül a user nyerne, nem egyedi esetről döntene, hanem általánosan arról, hogy mit engedhet/tarthat meg egy gyártó magának. Ez meg erősen szakmai vonal és nehéz vele vitatkozni... lásd fentebb. Szinte kizárt enneka megnyerése.

Ilyen alapon a mosógépet is szétszerelhetnéd, kicserélhetnéd a motort, elektronikát... majd 3 év múlva a vízkő miatti hibával visszavinnéd a gariba/bíróságra és elmesélnéd, hogy a módosításoknak semmi köze a vízkőhöz - ami még igaz is lenne. Szerinted milyen messze küldenének el? :)

[ Szerkesztve ]

(#39896) snowflake válasza SpeedR (#39894) üzenetére


snowflake
tag

Ha nem kefél el semmit a delikvens a művelet során, akkor természetesen nincs miről beszélni, öröm és boldogság van, egyelőre.
De tegyük fel valami balul sül el.
Ez esetben kétlem, hogy garanciában, mosolyogva és örömtől ittasan javítják majd meg a készüléked.
Továbbá előferdülhet az a képtelen és ritka eset is, hogy a készülékkel a beavatkozást követő néhány napban történik valami egyéb hiba. Ekkor ha az illető nem tud felmutatni valami szerviz munkalapot a kérdéses időpontról, akkor szintén nehéz lesz a garanciát érvényesítenie.

(#39897) dabadab válasza snowflake (#39896) üzenetére


dabadab
titán

"De tegyük fel valami balul sül el."

En meg nem lattam olyat, hogy vki szervizmenubol tette volna tonkre a TV-jet.

"Ekkor ha az illető nem tud felmutatni valami szerviz munkalapot a kérdéses időpontról"

...akkor sincs semmi, ugyanis a gyarton van annak a terhe, hogy egyertelmuen bizonyitsa, hogy a user rontott el valamit.

DRM is theft

(#39898) hedgehog01 válasza SpeedR (#39871) üzenetére


hedgehog01
tag

A "high devi"-t be se kell kapcsolni, én csak a típust állítottam át, és így is működik. A bekapcsolás így kb 10-12 másodperc.

(#39899) oszi11


oszi11
csendes tag

Tudom nem teljesen LCD téma, de kapcsolatos vele.

MPEG 4-es tv-hez szeretnék a padlásra UHF antennát venni, hogy a mindig tv-t így nézzem. Milyen antennát javasoltok, nagyon sok fajta van és én szeretném ha tuti lenne....

Egyébként ha valakinek sharp le 700e tv-el van tapasztalata lécci ossza meg velem.

(#39900) hedgehog01 válasza sb (#39895) üzenetére


hedgehog01
tag

Ez mind szép és jó, amit leírtál. Csak annyit kérek:

Mutasd meg, hol van a kézikönyvben leírva, hogy van egy ilyen speciális "szervízmenü"! Mutasd meg, hol van leírva, hogy kell belépni!
Mutasd meg, hol van leírva, hogy "Ne lépj be, mert garanciavesztést okoz"!
Én még nem találtam meg...

Egy hétköznapi felhasználó, aki csak a kézikönyvet olvassa el, nem is tudhat a szervízmenü létezéséről. A menübe belépés előtt se jön fel semmilyen üzenet, hogy "Vigyázz, ne lépj tovább, csak ha szakember vagy!"
Ha pedig nincs leírva, akkor mit nem tartottam be?
És ha véletlenül léptem be, mert csak úgy nyomkodtam a gombokat? Négy gombot kell egymás után, nem egyszerre megnyomni, ez ezért nem olyan rendkívüli. Ha annyira le akarnák védeni, miért nem tettek arra is kódot?

Nem vagyok jogász, de szerintem nem olyan egyértelmű a bukta. Az persze más kérdés, hogy meddig tart egy ilyen per.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.