Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39901) sb válasza hedgehog01 (#39900) üzenetére


sb
veterán

Most ezt komolyan magyarázni kell? :)

- Azért nincs leírva a kézikönyvben, hogy hogyan kell belépni, mert NEM SZABAD BELÉPNI. Minek írják le? :)
- Hol van leírva, hogy garanciavesztést okoz? Pl. itt idézték felettünk 5-6 hozzászólással a Samsung-ot.

Hétköznapi felhasználóként is vannak bizonyos dolgok amiket be kell tartani, akkor is, ha nem dörgölik az orrod alá. Persze amerikában lehet próbálkozni olyan perekkel, hogy "nem volt leírva, hogy nem lehet a mikróban kutyát szárítani"... itthon nem igazán.

Amúgy pedig nem csak az számít, amit eléd tolnak a használati útmutatóban. Pl. a polgári törvénykönyvet se tolják eléd és mégsem lophatsz a boltban arra hivatkozva, hogy nem ismerted...

Meg egyáltalán... ezt az egész kézikönyv dolgot nem értem, ha csak trükkökkel meg kódokkal lehet a szerviz menübe jutni, ami amúgy meg sincs említve a leírásban akkor mégis hogy jutna el oda a szerencsétlen átlagjúzered? Ja hogy utánaolvasott.... a bejutásnak, de a feltételeknek már nem. ;)

(#39902) sb válasza dabadab (#39897) üzenetére


sb
veterán

És azt nem tudják? Mennyire visszakereshető ez?
Pl. az LG-nél az USB lejátszás bekapcsolása.

(#39903) dabadab válasza sb (#39901) üzenetére


dabadab
titán

"Amúgy pedig nem csak az számít, amit eléd tolnak a használati útmutatóban. Pl. a polgári törvénykönyvet se tolják eléd és mégsem lophatsz a boltban arra hivatkozva, hogy nem ismerted..."

Jelen esetben a polgari torvenykonyv eles ellentetben all a garanciavesztessel riogato hasznalati utmutatoval. Szerinted melyik az erosebb?...

#39902: szinte biztos, hogy nem tudjak bebizonyitani, mivel szinte biztos, hogy a szervizmenuben valo turkalas meg a meghibasodas kozott semmi kapcsolat nincs.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#39904) snowflake válasza dabadab (#39897) üzenetére


snowflake
tag

"En meg nem lattam olyat, hogy vki szervizmenubol tette volna tonkre a TV-jet."

Én már igen. (persze itt nem arra kell gondolni, hogy végérvényesen megadja magát a készülék, és soha nem lehet ezután megjavítani)

Pl:
hangprobléma:
[link]

Ez a magyar srác a tunert ütötte ki:
[link]

"...akkor sincs semmi, ugyanis a gyarton van annak a terhe, hogy egyertelmuen bizonyitsa, hogy a user rontott el valamit."

Erre egyfajta bizonyíték épp maga a napló lehet.

(#39905) Brekecs válasza sb (#39902) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Állítólag van a tvk-ben egy eprom ami megjegyzi mikor léptekbe a szervizmenübe és ott mit állitottak ( Állítólag )

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#39906) dabadab válasza snowflake (#39904) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem az, hogy "elallitgatom es nem mukodik, amik vissza nem allitom a jo erteket" (v.o.: csatornak elhangolasa) azert meg nem az az echte tonkreteves.

DRM is theft

(#39907) anrab


anrab
addikt

philips: 8694
service kód beütése után feldob egy ablakot:
"FIGYELEM: HOZZÁFÉRÉS CSAK HIVATALOS SZERVÍZSZAKEMBEREKNEK!
Az illetéktelen beavatkozás a garancia elvesztéséhez vezet!
TÖRLÉSHEZ KAPCSOLJA KI A KÉSZÜLÉKET!

Folytatás"

[ Szerkesztve ]

(#39908) sb válasza dabadab (#39903) üzenetére


sb
veterán

#39902: szinte biztos, hogy nem tudjak bebizonyitani, mivel szinte biztos, hogy a szervizmenuben valo turkalas meg a meghibasodas kozott semmi kapcsolat nincs.

Nem értitek: Nem ez a lényeg.
Ha le van írva, hogy garivesztés, ha a szerviz menüt nyomkodod, akkor ez független a hibától.
Innentől nem azt kell bebizonyítani, hogy volt kapcsolat a piszkálás és a hiba között. Még csak nem is akarják majd bizonyítani, hanem elhajtanak a búsba a kiemelt mondat értelmében.

Persze ezzel kapcsolatban is pereskedhettek, de ez meg teljesen más kategória. Erre írtam példát, hogy ilyen alapon a lehetőségek tárháza a végtelen lenne. Pl. valszeg. ott a hátlapon, nem csak LCD TV-n, hanem kb. minden elektronikai cuccon, hogy a "ha leszeded, garivesztés". Ezt is perre vinnéd, hogy ha leszeded és visszarakod, majd nem ettől romlik el a hűtőgéped, hajszárítód, stb akkor ne legyen garivesztés? Hol lenne a határ?
Esetleg ha hozzáértő szerelő vagy akkor egészen a panelcseréig elmehetsz, ha utána a meghibásodás nem köthető a piszkálásodhoz?

Ne már...

(#39909) anrab válasza Brekecs (#39905) üzenetére


anrab
addikt

szerintem biztos hogy van benne.
az jegyzi meg a beállításokat, a service menüt, az első indításhoz szükséges funkciókat.
ugyan olyan mint egy sz.gép alaplap.

(#39910) sb válasza snowflake (#39904) üzenetére


sb
veterán

"En meg nem lattam olyat, hogy vki szervizmenubol tette volna tonkre a TV-jet."

"Én már igen. (persze itt nem arra kell gondolni, hogy végérvényesen megadja magát a készülék, és soha nem lehet ezután megjavítani)"

Én az említett LG LH3000-nek olvastam utána, az USB lejátszás engedélyezés miatt. Találtam a fórumban olyat, aki szintén kiütötte a TV-jét azzal, hogy mondjuk Bluetooth-t, vagy szenzoros háttérvilágítás szabályozást állított be, ami abban a TV-ben nem volt.

(#39911) dabadab válasza sb (#39908) üzenetére


dabadab
titán

"Ha le van írva, hogy garivesztés"

Te nem erted: hiaba van ez leirva, ha ez a feltetelt a hatalyos torvenyek explicite ervenytelenitik. Azt is odairhatnak, hogy ha belepsz a szervizmenube, akkor eladhatjak a gyerekeidet rabszolganak, pont ugyanigy ervenytelen lenne.

DRM is theft

(#39912) anrab válasza sb (#39910) üzenetére


anrab
addikt

"szenzoros háttérvilágítás szabályozást állított be, ami abban a TV-ben nem volt."
ha nem volt benne akkor hogy állította vagy kapcsolta be?
ami nincs benne vagy nem lehet bekapcsolni, vagy sötét, vagy nem működik.

(#39913) dabadab válasza anrab (#39912) üzenetére


dabadab
titán

En a szervizmenuben megprobaltam atallitani a kepatmerot 32"-rol 40"-re.

Nem mukodott.

DRM is theft

(#39914) anrab válasza dabadab (#39913) üzenetére


anrab
addikt

:)

(#39915) hedgehog01 válasza sb (#39908) üzenetére


hedgehog01
tag

"Nem értitek: Nem ez a lényeg.
Ha le van írva, hogy garivesztés, ha a szerviz menüt nyomkodod, akkor ez független a hibától."

A kulcsszó ez esetben a HA szócskán van. A Philipseknél le van írva, a menübe belépés előtt figyelmeztet, tiszta sor. Én csak azt mondtam, hogy a Samsungnál sehol nincs leírva, nincs figyelmeztetés, így aztán elvileg nem tagadhatnák meg a garanciális javítást. Olyan dolog miatt akarják megtagadni, amiről a fogyasztó előzetesen nem tudott. Az, hogy egy külföldi fórumra kiírta valaki, hogy megkérdezte, és azt mondták neki, amit, nem túl mérvadó a magyar jognak.
Távol álljon tőlem, hogy évekig pereskedjek efféle hülyeségek miatt, csak az elvet akartam tisztába tenni.

(#39916) sb válasza anrab (#39912) üzenetére


sb
veterán

Nincs ilyen TV-m, én nem tudom. Csak fórumon olvastam, hogy állítólag be lehetett állítani pl. a bluetooth-t is.

Te nem erted: hiaba van ez leirva, ha ez a feltetelt a hatalyos torvenyek explicite ervenytelenitik. Azt is odairhatnak, hogy ha belepsz a szervizmenube, akkor eladhatjak a gyerekeidet rabszolganak, pont ugyanigy ervenytelen lenne.

Ebben igazad van. A probléma a részletekben rejlik:
Ha leírják, hogy a gyerekeim eladják rabszolgának azt egyértelmű, hogy a hatályos törvények, rendeletek felülbírálják.

Azt is, ha a gyártó leírja, hogy ne használd este 8 és 10 között a TV-t, mertcsak.

Ha viszont egy eleve szerviz menünek hívott, eleve a felhasználótól elrejtett, a bejutást nehezítő eszközökkel védett, ill. több helyen (akár leírásban, akár belépéskor) a használatát tiltó bejegyzésekkel támogatott funkcióról van szó akkor ez hidd el, nem fog a rendeltetésszerű használat körébe tartozni.

Ha pedig hiba van és nem rendeltetésszerű a használat, nem fognak vizsgálódni, hogy volt-e köze a hibához. És valszeg törvényi változás sem lesz a végén, ahol majd jó részletesen megmondják a gyártóknak, hogy miket van joga még a júzernek csinálni a szerviz menüben, a panelen meg az elektronikában.

[ Szerkesztve ]

(#39917) dabadab válasza sb (#39916) üzenetére


dabadab
titán

Itt nem rendeltetesszeru hasznalatrol van szo, hanem arrol, hogy a torveny szerint a jotallas ideje alatt a gyarto feladata annak az egyertelmu bizonyitasa, hogy az adott hibat a vevo okozta. Meg az is ott van a torvenyben, hogy annak a rendelkezeseitol a fogyaszto karara elterni nem lehet.
Ezek utan tenyleg nem ertem, hogy mirol megy a vita.

(Egy masik topikban Ariadne (aki jogasz meg tenylegesen foglalkozott ilyen ugyekkel) magyarazta hosszasan az ertetlen kozonsegnek, hogy onmagaban az, hogy valaki nem hivatalos firmware-t rak vmi eszkozre, meg nem jelent garanciavesztest.)

DRM is theft

(#39918) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

A két LCD TV közül Ti melyiket ajánlanátok inkább? Melyiknek mi az előnye, hátránya?

-Samsung - LE-22B350
-Philips - 22PFL3404

Kérek mindenkit, hogy segítsen dönteni, hogy a jobbat vegyem.

(#39919) SpeedR


SpeedR
őstag

Na látom jó kis vita alakult ki a dologgal kapcsolatban.
Egyet kell belátnotok: nem a gyártó fogja megmondani a magyar bíróságnak, hogy mit tekintsen rendeltetésszerű használatnak. Azt bizony a bíróság fogja eldönteni mérlegeléssel a szakértők vallomása és a bizonyítékok alapján. És mivel nem fogják tudni bebizonyítani, hogy ok-okozati összefüggés van a szerviz menü babrálása és a meghibásodás között, ezért simán nyerheted a pert.
Persze pereskedni senki nem szeret, mert macerás, sokáig tart stb... , de ha elég elszánt vagy, akkor szvsz végig lehet vinni a dolgot.

sb: a lopást ne a ptk-ban keresd :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#39920) sb válasza dabadab (#39917) üzenetére


sb
veterán

Meg az is ott van, hogy rendeltetésszerűen kell használni. Ezek viszont nincsenek pontosan, betűről betűre definiálva. Így simán ebbe a kategóriába esik a dolog és ember nem fogja kimondani az ellenkezőjét.
Innentől pedig a garancia másodlagos kérdés.

Csavarhatjátok a dolgot, de nincs sok értelme. Erre biztosra mondani, hogy nyert ügy nem lehet...

ps: Azt sem értem, hogy miért ne lehetne ok-okozati összefüggés, ha azt állítják. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39921) dabadab válasza sb (#39920) üzenetére


dabadab
titán

"Meg az is ott van, hogy rendeltetésszerűen kell használni."

Hol?... Komolyan, abszolut nem ertem, hogy mire fel csavarod a dolgot, tenyleg nem latok semmi olyan tenyezot, ami alapjan ezt erdemes lenne tenned.

DRM is theft

(#39922) KraX


KraX
őstag

Sziasztok!

Ne haragudjatok hogy nem olvasom vissza azt a rettento mennyisegu infot ami itt talalhato a forumon. Szeretnek venni egy 30-32 colos TV-t vagy monitort. Nem tudom melyik eri meg jobban, bar hajlok ra hogy egy LCD TV vagy egy esetlegy egy LED TV jobb valasztas 30 col felett. PC-re lenne elsosorban kotve. Szoval ebben kernem a hozzaertok tanacsat, mi lenne a jobb valasztas erre a celra:
- Monitor
- LCD TV
- LED TV

A valaszotokat elore is koszonom.

For the God Emperor!

(#39923) sb válasza dabadab (#39921) üzenetére


sb
veterán

Mindegy, hagyjuk.

Én csak azt próbáltam elérni, hogy ne terjedjen már itt, hogy 1000%-ra biztos ez az egész, olyannyira, hogy még bírósági ügyig se merik elvinni a gyártók a dolgot, mert annyira egyértelmű a dolog...

A Ti értelmezésetekben egy szabály szerepel: bizonyítandó (és ráadásul a gyártó által), hogy a hibának és a te piszkálásodnak köze van egymáshoz. Minden más esetben köteles javítani és ez halálbiztos.

Két dolgot emeltem ki:
1. Ha ez így ebben a formában igaz, akkor ez azt jelenti, hogy te bármit csinálhatsz egy készülékkel, amíg annak a hibához nincs köze. A gyártó meg regényt írhat róla, hogy mi jár garivesztéssel: a szervíz menübe kotorászás, a készülékben való kotorászás, a készülék átalakítása, stb... Ezt hadd ne kelljen már tovább magyaráznom miért nem igaz.

2. De ha az 1. pont valami miatt mégsem lenne az, és elkezdik bizonyítgatni az ok-okozati összefüggéseket akkor hogy kerül ki valaki győztesen belőle? Adott vagyok én, aki azt mondja nincs köze hozzá... és adott "Tóth Lajos, szakértő, aki 35 éve mosógépek szerel" és aszondja, hogy van köze hozzá. Kinek ad igazat egy (nem programozó) bíró? Akár egetrengető érv nélkül is...

De ha kell az is lesz, mondjuk a szervíz menüben kiderül, hogy a gamma állítás nem csak a gammát állítja, mer így+úgy... Persze ezt te nem tudtad, de nem is lett volna szabad ott járnod és mindkettőre figyelmeztettek is: hogy nem neked való ill, hogy baj lehet belőle. Megint visszakanyarodtunk az 1. ponthoz.

(#39924) adriankoooo válasza anrab (#39907) üzenetére


adriankoooo
senior tag

""FIGYELEM: HOZZÁFÉRÉS CSAK HIVATALOS SZERVÍZSZAKEMBEREKNEK!"

Ki szamit szervizszakembernek? Rengeteg maszek TV szerelo van az orszagban akik jarnak ilyen olyan Samsung treningekre, o belephet?

(#39925) dabadab válasza sb (#39923) üzenetére


dabadab
titán

"bármit csinálhatsz egy készülékkel, amíg annak a hibához nincs köze"

Igen, ez a konkret tenyallas.

"Ezt hadd ne kelljen már tovább magyaráznom miért nem igaz"

Pedig kellene. Es nem hasracsapassal, hanem mondjuk konkret jogszabalyok beidezesevel, mert az ugy er is valamit.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#39926) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Sziasztok! Legyszi ajanljatok nekem 37"-os LCD- tv-t max 150 k-ig. Elvarasok 24 p,Full HD,Mpeg4-es DVB-T es -C Tuner, meg 3 hdmi.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#39927) gtr8


gtr8
csendes tag

Üdv.
Valaki esetleg ismeri ezt a készüléket. Panasonic - TX-L37X15 . 161 300 Ft
Méret: 37” (94 cm) képátló
Képarány: 16:9
Felbontás: 1366 x 768 pixeles
Dinamikus konrtaszt arány: 40.000:1
Fényerő: 500 cd/m2
Látószög: 178 fok
Full HD IPS-Alpha-Fine-Black-Panel
V-Real Pro 4 Pro
100Hz
C.A.T.S. (Automatikus kontraszt követés)
24p Playback
24p Smooth Film
3D fésűs szűrő
Progresszív pásztázás
Sub Pixel vezérlés

Vélemény? Esetleg más tipus ebben az árkategóriában?

(#39928) nike_ válasza csimav (#39862) üzenetére


nike_
addikt

Ez már kicsit sokba kerül :) Esetleg valami más? HD-Ready 32"-os is megfelel, csak akkor legyen valami high-end azok között :)

(#39929) csimav válasza nike_ (#39928) üzenetére


csimav
senior tag

LG 32LH5010
Samsung LE32B651
Philips 32PFL7404H

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39930) Csabi8507


Csabi8507
tag

No megjött a kicsike-Samsung B650 T2P :)) :C :Y :R

(#39931) hcs57 válasza Csabi8507 (#39930) üzenetére


hcs57
őstag

.. és milyennek látod magadat benne?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#39932) nike_ válasza csimav (#39929) üzenetére


nike_
addikt

Köszi, ez a Philips gusztán néz ki :)

(#39933) adriankoooo válasza Csabi8507 (#39930) üzenetére


adriankoooo
senior tag

A 46-at vetted meg vegul? :) Panel tipus az oldalan, hol vetted, mennyiert, mennyire tetszik? Csak ez a par aprosag erdekel :D

Sok sikert hozza, hasznald egeszseggel :K

(#39934) toeki válasza KraX (#39922) üzenetére


toeki
senior tag

milyen árkategóriára gondolsz?
(eddigi hozzászólások alapján a led-es LCD tv-k ár érték aránya a legrosszabb ugyhogy sima LCD-k között nézegess első körben)

(#39935) KraX válasza toeki (#39934) üzenetére


KraX
őstag

200k max es PC-hez lenne kotve.

For the God Emperor!

(#39936) KriszBoy válasza Csabi8507 (#39930) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Én is a héten venném...

Vélemény, vélemény, vélemény....

(#39937) toeki válasza KraX (#39935) üzenetére


toeki
senior tag

2k-ért már érdemesebb 37"-est venni

37"
samu 37b651
lg 37lh7000
philips 37pfl8404 ( ez kicsit drágább de pár hét és ez is 200 alatt lesz)

32"
sharp lc-32le600 (ez már LED-es háttérvil)
sony kdl-32w5500

ár/érték arányban a samu37b651 a legjobb de sztem nézegess utána mindegyiknek majd less be valami nagyobb elektroboltba és élőben is próbáld tesztelgetni, utána rájössz, hogy nem fogsz tudni dönteni mert mind kurvajól néz ki:D

a samu/lg/phili tuti hiba nélküli lesz pc-hez de mintha a ledes sharpról irták volna hogy vmi nem fasza pc-re kötve(nem tuti de igy emlékszem- talán Sonique-nak volt)

(#39938) gere válasza adriankoooo (#39924) üzenetére


gere
tag

Láttál már Samsungot ami ezt írta ki?
""FIGYELEM: HOZZÁFÉRÉS CSAK HIVATALOS SZERVÍZSZAKEMBEREKNEK!"

Sokszor a drága olcsóbb...

(#39939) Tyca


Tyca
senior tag

Ha már a garvesztés a téma:

A firmware frissítéssel kapcsolatos esetleges gebaszok esetén gondolom marad a garancia. Természetesen a hivatalos oldalról leszedett firmware-ről van szó.

Vagy ez is "nem rendeltetésszerű használat"-nak számítana?

(#39940) Yany válasza Csabi8507 (#39930) üzenetére


Yany
addikt

Biztos írtad már, de hadd kérdezzem meg ezeket egyben is, mert már túl sok az infó itt a fórumon:
- Hol vetted?
- Mennyiért?
- Milyen és mennyi garival?
- Mekkorát?
- Milyen azonosító matricája van (SQ, AA, CN)?

köszi :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39941) KraX válasza toeki (#39937) üzenetére


KraX
őstag

koszi szepen a valaszt!
Igazibol azert nem lenne jo 32"-nel nagyobb mert az mar tul nagy lenne, nem latnam be. nekem eleg nagy szgep asztalom van, de a 32-nel nagyobb display mar tul nagy

For the God Emperor!

(#39942) tupacamaru válasza hcs57 (#39931) üzenetére


tupacamaru
veterán

:DD :Y :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#39943) sb válasza dabadab (#39925) üzenetére


sb
veterán

"bármit csinálhatsz egy készülékkel, amíg annak a hibához nincs köze"

Igen, ez a konkret tenyallas.

Ok, meghajlok előtte.
Ha ez valaki szerint így van akkor bátran végezzen bármilyen sw vagy hw átalakítást bármilyen elektronikai készüléken.
:R

Idézgetheted a ptk-t meg az idevágó kormányrendeletet, de ha a fenti sorokat komolyan úgy gondolod, hogy helytállóak és ezáltal bárki neked ítélne igazat akkor... :U

Esetleg cseréld ki a TV-dben a panelt és vidd be javíttatni az utána elromló bekapcsológombbal. :)

(#39944) SpeedR válasza sb (#39943) üzenetére


SpeedR
őstag

Ne csavard ki a dolgot. Nem átalakításról, meg alaplap hegesztésről volt szó, hanem sima gombnyomkodásról.

(#39946) SpeedR válasza pspfan11 (#39945) üzenetére


SpeedR
őstag

Próbáld ki másik kábellal! Ha tudod, akkor nézd meg d-subbal is!

(#39948) n@p@lm válasza Tutu7030 (#39947) üzenetére


n@p@lm
őstag

nem mintha sokat használtam volna, de erre kíváncsi vagyok.

(#39949) Csabi8507


Csabi8507
tag

Nos kérem.
Itt vettem[link]
213 900Ft.----Magyar hologrammos garival---Samsung B650T2P az oldalán a matrica (AA..)
Nagyon megvagyok elégedve vele.Nálam sima analóg Upc van és azt kell mondjam kellemesen csalódtam a kép minőségét illetően.A nagyfelbontású videók azokról nincs mit írni BESZARÁS :DD
Géppel összekötöttem a kicsikét!No most itt ütköztem egy két gondba :F
Faszán kirakta teljes képernyőre az asztal képét de 1152X768-at írt. :F
Átraktam 1920X1080--jobb gomb tulajdonságok stb.Ekkor is faxa volt nem volt csík sehol---hála a csúszkának--overscan.Vagy ennyi???
Kérdésem az lenne.
Mikor összekötitek a gépet a tv-vel HDMI-HDMI akkor a monitort be kell kapcsolni?A videókártyáról nem kell lehúzni a monitort?

Jah :)
Pixelhiba nincs :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#39950) dudika10


dudika10
veterán

Karácsonyra tervbe van véve egy új TV.
82 vagy ha elég pénz lesz rá akkor 107 centi körüli kategóriában nézelődnék.
Később egy HTPC is kerülne mellé, de gondolom a HDMI az már alap.
Milyen márkát érdemes megvenni és hol? A panelekben nagy eltérés van (gondolok itt a monitorokra, TN...)?
Kb. max 150-re gondoltam mint keret, ennyiért már lehet kapni normálisat?

Előre köszönöm a segítséget! :R
Dudika

Itt is felteszem a kérdést, a másik topik elég halott. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.