Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39201) Teaway válasza moraraliz (#39197) üzenetére


Teaway
veterán

Mintha ezt már olvastam volna vhol... :DD

Nincs itthon csokid??

(#39202) moraraliz válasza Teaway (#39201) üzenetére


moraraliz
csendes tag

Hát igen, próbálkozik az ember lánya, ha tanácstalan... :K

(#39203) guriga1234 válasza moraraliz (#39197) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha mindent kihúzol, és akkor is búg valamelyik bemenetet kiválasztva, akkor szerintem cseréltesd ki, nem kéne ilyenkor búgnia.

(#39204) melandri


melandri
tag

Nem konkrét LCD kérdés csak annyiban, hogy LCD TV-t szeretnék venni az alábbi helyeken:

digitalko.hu
műszakiudvar.hu
digitalszalon.hu

Itt elég barátságosak az árak, van valakinek tapasztalata ezen boltok valamelyikével? Vagy tud valaki jobb alternatívát Budapesten?
Egyébként én a Samsung LE40B550 mellett döntöttem.

Szerintetek mennek még lejjebb az árak vagy Karácsony előtt megint felkúsznak?

(#39205) nickwaren


nickwaren
tag

Elnézést, ha beleszólok, de látom, megy a vita, hogy HD ready, vagy Full HD. Szerintem ezt mindenkinek magának kell eldönteni, ebben nem lehet jó tanácsot adni, mert lehet a tanácsadó semmi különbséget nem lát, és aki tanácsot kap nem azt veszi, ami neki kellene. A legegyszerűbb út a tapasztalás, aki nem tud dönteni, az nézze meg a saját szemével, és azután döntsön.
Azt kell mondjam, hogy irigylem azokat az embereket,akik a 37, 40, stb. méretű tv-ken nem látják a különbséget a DVD, HD ready, Full HD és HD tv adások között a különbséget. Én kb. 2.5 méterről nézem a 40"-os Full-HD Toshibát, de mindig látom a különbséget, tudom, hogy mikor ad a HBO HD felkonvertált filmet vagy full HD-t, mert van különbség, nem kevés (még a 37LG3000-en is látható volt) . Igaz az asszony ezt már nem látja,de még ő is észre veszi az SD és a HD adás közötti különbséget.

Így azt mondom,hogy nem lehet egyértelműen kijelenteni,hogy HD-ready bárkinek jó lehet, mert úgy sincs különbség, inkább meg kell nézni, és az alapján dönteni, amennyiben nem tudja megnézni,inkább vegyen Full-HD-t, úgy mond biztos ami biztos alapon.

Remélem nem voltam túl zavaros.:)

(#39206) anrab válasza melandri (#39204) üzenetére


anrab
addikt

digitalko.hu-ról jó a véleményem.
e-mail-ben rendeltem a gépet, nem tudták időben szállítani ezért írtak és elnézést kértek a késés miatt amire egy hetet mondtak és 10000 minuszt. a készüléket két nap múlva meghozták. előtte már 20000-et alkudtam. így összesen a kiírt ár alatt 30000-el vettem. :K

(#39207) macikos válasza nickwaren (#39205) üzenetére


macikos
addikt

Én is látom a különbséget. Az üzletben is láttam, hogy a nem FullHD paneleken sokkal nagyobb a pixelek közti távolság, ezt pedig észrevenni, már a fényerő is kevesebb így, mindezt 3-4 méterről 40"-nál!

Amit tanácsolni tudok mindenkinek, ha teheti, akkor DLNA-s TV-t vegyen vagy olyat, ami USB-n keresztül lejátszik HD filmeket. Állítom ez a legnagyobb fejlesztés az utóbbi években. Nem kell Blu-ray lejátszó, mehet minden HD film a gépről, vinyóról.

(#39208) SpeedR válasza macikos (#39207) üzenetére


SpeedR
őstag

Ha nincs dlna, akkor egy sima hdmi kábellal összekötve is ugyanolyan jó. A végeredmény ugyan az, annyi különbséggel, hogy nem a távirányítóval indítod a filmet.

anrab:
Hát akkor nem semmi haszonkulccsal dolgoznak. Főleg hogy ingyen házhozszállítást és ajándék hdmi kábelt is adnak a tv-k többségéhez.

(#39209) nickwaren válasza macikos (#39207) üzenetére


nickwaren
tag

Na igen ez a DLNA és USB-s funkció nekem is jó lett volna, de amikor cserélték az LG-t nem volt pénz ilyen készülék megpótlására, de talán karácsonyra megszűnik ez a hiány egy eGreat lejátszó+1TB vinyó+1 Logitech Harmony kombó személyében.:)

(#39210) kerlas


kerlas
tag

Üdv!

Ma sikerült laptoppal letesztelnem egy Samsung LE-40B650-est és egy Philips 42PFL7404H-st és a Philipset meggyőzőbbnek találtam főleg méretre (korlátozott a magasság ahova rakni tudom) és konfigurálhatóságra is, viszont ami szemet szúrt, az az, hogy analóg TV adásoknál NEM LEHET 4:3-BA KAPCSOLNI a képformátumot, csak auto-ba, ami nem feltétlen jó, mert nem mindegyik adó küldi a képarány infókat, és esetlegesen bevált 16:9-be egy 4:3-as képarányú műsornál.
Tehát Philips 42PFL7404H, vagy 42PFL8404H tulajok: firmvare frissítés után megjelenik-e a 4:3 üzemmód analóg adásoknál, vagy esetleg a gyári menüben be lehet kapcsolni, vagy egyéb megoldás van erre (a szétnyújtott képtől a hideg kiráz)?
Ha tud valaki, segítsen, mert már csak ez tart vissza a vásárlástól.

(#39211) ORCA58


ORCA58
addikt

guriga1234

Még az idén szeretnék LE40B650-es készüléket venni Ha tudok P-set, az esetleges jövőbeli kábelszolgáltatás változásokat figyelembe véve.
Ha jól emlékszem Te írtad, hogy neked B650T2P-s a fiadnak pedig B650T2W- készüléke van.
Van valami különbség a két készülék között a CI+ interfészt leszámítva?

pl Widget-ek, menü vagy valami egyéb ami előnyt vagy hátrányt jelenthet az egyik vagy másik készülék javára?

Előre is Köszi!

(#39212) guriga1234 válasza ORCA58 (#39211) üzenetére


guriga1234
addikt

Rosszul emlékszel.
A fiamnak B650T2W van, nekem B652T4P.
A fw-t és a desing-beli különbséget leszámítva csak a CI illetve CI+ a különbség.

(#39213) anrab válasza SpeedR (#39208) üzenetére


anrab
addikt

a hozzászólásod mindkét részével egyetértek.
annyit azért még a DLNA-ról hogy nekem az internet is megy rajta. ez is szempont vol nálam, inkább mint a filmezés.
és még valami.
a számítógépet egyes telefonokkal is lehet irányítani bluetoot-on keresztül. nekem sony e. K600i van, és az ágyból ugyan úgy tudom irányítani a media lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#39214) SpeedR válasza anrab (#39213) üzenetére


SpeedR
őstag

Nekem ugyan nincs rá igényem, de a dlna internet az tényleg elég innovatív dolog. Az usb-s média lejátszás szintén jó dolog, mert így a pc-nek nem muszáj mennie, ha egyébként nincs rá szükség.
Én az ágyba a wireless billentyűt szoktam vinni. :)

[ Szerkesztve ]

(#39215) moraraliz válasza guriga1234 (#39203) üzenetére


moraraliz
csendes tag

Köszönöm, én is arra jutottam, hogy kicseréltetjük. Bár azóta az egyik DVD-t rákötöttem HDMI-vel és így tökéletesen szól, de a többi még mindig ugyanúgy zúg. Pedig a másik DVD egy fullos aranyozott árnyékolt scartot kapott. :O

(#39216) oszi11


oszi11
csendes tag

Hali !

Minék több mindent olvasok itt annál jobban megkeveredek. nem vagyok jártas a témaban mélységeknem. Szóval 37-40 colos tv-t vennék. Kikötésem 100 Hz, Full HD,80 % tv nézés főképp saját antennáról a 7 ingyen adó, illetve néha számítógépre kötném. DEe látom némelyik nem igazán jó Pc-re kötve. Meg olvasom, hogy DVB-S2 tuner és külföldi adás mehet stb. Na meg ne leygen magas energia felhasználása,,,,,meg nem tudom kell-e bele internet szóval érdemes-e? Sony, samu, sharp....Nem szeretném meg bánni egy kis idő múlva szóval segítsetek

(#39217) anrab válasza kerlas (#39210) üzenetére


anrab
addikt

"Ha tud valaki, segítsen, mert már csak ez tart vissza a vásárlástól."
ne fogd vissza magad, 4:3-as tv-t kell venni, vagy jobban megnézni azt a szétnyújtott képet.
de egyébként ha normálisan letesztelted volna a készüléket akkor megtaláltad volna a 4:3-as beállítást. /nem a számítógépes formátumnál/
vagyis van benne, de semmi értelme.

(#39218) toeki válasza guriga1234 (#39190) üzenetére


toeki
senior tag

az egyik legszebb mondat:

"A DLNA lényege, hogy nem kell mérnöki diploma a használatához."

lollollol

(#39219) anrab válasza SpeedR (#39214) üzenetére


anrab
addikt

amit lehet USB-ről. minek fogyasszon feleslegesen a gép. nem is keveset.

[ Szerkesztve ]

(#39220) ProdyG


ProdyG
senior tag

arról hallottatok már vmit, hogy az LG TV-ken az oldalsó HDMI csatlakozó nem támogat 1.3-as kábeleket, csak a hátsók?
mert nekem a DVD lejátszóm jól megy az oldalsó HDMI-n keresztül, de a laptopot fel se ismeri, és nem tudom, hogy rossz-e vagy direkt ilyen. köszi

(#39221) guriga1234 válasza anrab (#39213) üzenetére


guriga1234
addikt

Szerintem már megint nem vagy képben. Az internet neked wlan-on vagy wifi-n keresztül megy, nem pedig DLNA-n (ami egyébként ugyanúgy wifi-n vagy wlan-on keresztül megy).
Nekem meg olyan telefonom van, ami DLNA képes (Omnia) :)) Távirányítani PC-t szintén tudok vele.
A MIO PDA-mmal pedig (mivel azon van infra is) tudok bármilyen távirányítót kiváltani :))

[ Szerkesztve ]

(#39222) anrab válasza ProdyG (#39220) üzenetére


anrab
addikt

ott nincs társítás? lehet hogy bekellene állítani hogy oldal HDMI,PC. de nem ismerem. nálam hozzá kell társítani.

(#39223) n@p@lm válasza Teaway (#39201) üzenetére


n@p@lm
őstag

nekem is ismerős volt :))

(#39224) n@p@lm


n@p@lm
őstag

ha usb-ről játszok le filmet a samuval akkor kitölti teljesen a képernyőt.
normális dolog?
állítani az arányt nem tudom.

(#39225) guriga1234 válasza n@p@lm (#39224) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha a film 16:9-es, akkor normális. Ha más a képarány, akkor nem.
Véletlenül nem W-s van neked?

(#39226) kerlas válasza anrab (#39217) üzenetére


kerlas
tag

anrab: jobban megnéztem a szétnyújtott képet, és nem tetszik, tudom, hogy vannak mindenféle trükközések, amikkel már nem olyan torz a kép, de akkor is úgy lenne az igazi, ha a megfelelő képaránnyal lehetne nézni.
Ennyi erővel azt is elmondhatnád, hogy pontosan hol találhható, mert a távirányítón a format (aszem ez volt a neve a gombnak) lenyomásával nem jött elő a megfelelő képarány.
Tehát a kérdés még mindig fenn áll, képes a TV a 4:3-as analóg adásokat a megfelelő képaránnyal megjeleníteni (nem úgy, hogy kirakja 16:9-be és alul felül meg levágja a túlnyúló sávokat), ha igen, hol/hogyan kell bekapcsolni ezt a módot?

(#39227) n@p@lm válasza guriga1234 (#39225) üzenetére


n@p@lm
őstag

igen, 16:9-es. akkor ezek szerint ok.
azt honnan tudom hogy w-s a készülék?
az enyém : LE40B650T2WXXH.

[ Szerkesztve ]

(#39228) GazRic válasza n@p@lm (#39227) üzenetére


GazRic
senior tag

W-s

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#39229) ORCA58 válasza guriga1234 (#39212) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi !

(#39230) HunChaos


HunChaos
aktív tag

hali!nem tudja valaki hogy tudnám rákötni az s-video-s tv-met a hdmi-csatis vga-mra?

(#39231) maláj


maláj
őstag

klikk ide

srácok
ezek közül kellene választani vagy ennél jobb 26"-os modellt mondani ...
egy kis indoklás nem árt :)
thx a válaszokért

(#39232) anrab válasza kerlas (#39226) üzenetére


anrab
addikt

házikó-beállítás-kép-autom.formátum üzemmód-a kép autom.nagyítása-kilépés.
így 4:3-as lesz a képarány kezdésnek. utána még lehet a format gombbal állítgatni, nagyítani.
ha megveszed esetleg és otthon próbálgatod a külömbséget /mert lehet közvetlen egymás után nézni a változást/ akkor írd meg hogy maradt-e a véleményed vagy pedig te is jónak látod a képfelület automatikus kitöltése opciót.

[ Szerkesztve ]

(#39233) n@p@lm válasza GazRic (#39228) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi.

(#39234) Tyca válasza HunChaos (#39230) üzenetére


Tyca
senior tag

normál vga kimeneted is van?

mert akkor ilyen megoldás létezik:

http://www.ascenddistribution.com/shareimage/POTHVGASVRC1_2.jpg

(#39235) anrab válasza HunChaos (#39230) üzenetére


anrab
addikt

(#39236) HunChaos válasza anrab (#39235) üzenetére


HunChaos
aktív tag

köszi!nekem valami házilagos kellene,ennyit nem szánnék rá..vagy itt ph-n valaki hátha árul ilyesmit..van 1 dsub,1hdmi,1dvi kimenetem...

(#39237) ProdyG válasza anrab (#39222) üzenetére


ProdyG
senior tag

itt nincs semmi ilyesmi.

(#39238) kerlas válasza anrab (#39232) üzenetére


kerlas
tag

anrab: Köszönöm, ez tisztességes válasz volt, így most már bátran meg merem rendelni. Esetleg van valami bevált webáruház, ahol érdemes megrendelni és az esetleges garancia érvényesítéssel sem lesz gond (samsungnál olvastam ilyesmit, hogy nem mindegy hol veszi az ember)?

(#39239) anrab válasza HunChaos (#39236) üzenetére


anrab
addikt

én csak a google-val az első találatot belinkeltem. azért hogy ilyet keress és nem azért hogy szaladj megvenni a legdrágábbat. mert ez az mivel ps3-hoz árúlja.
de hát van ott minden jó. ezekhez találsz átalakítót.

(#39240) anrab válasza ProdyG (#39237) üzenetére


anrab
addikt

csak ötlet volt. :F

(#39241) anrab válasza kerlas (#39238) üzenetére


anrab
addikt

minden webáruházzal lehet gond. írtak már mindegyikről jót is rosszat is.
legfeljebb annyi hogy inkább az ismertekből válassz.

(#39242) G.I.JOE válasza kerlas (#39238) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Meg mondjuk azt kérdezd meg, hogy az x év gariból menyi teljes körű és mennyi csak alkatrész garancia! Abban is vannak különbségek.

(#39243) ProdyG válasza kerlas (#39238) üzenetére


ProdyG
senior tag

digitalko-tól vásárolj, ismerem őket személyesen, nem lesz gond. :)

(#39244) #49155328 válasza HunChaos (#39236) üzenetére


#49155328
törölt tag

HDMI vagy DVI (Digitális ) jelet nem fogsz tudni Svideo és társai (Analog) kimenetre kötni, mivel egy sima kábellel a digitális jelből soha nem lesz analog jel ! :U

Esetleg ha videokaridon van régi VGA kimenet, ahhoz van olyan kábel amit scart-ra vagy Svideora tudsz kötni .

Ilyen

[ Szerkesztve ]

(#39245) guriga1234 válasza n@p@lm (#39227) üzenetére


guriga1234
addikt

A T utáni második pozíción nálad W van, ezért a tied W-s. Ha ott P lenne, akkor lenne P-s.

(#39246) guriga1234 válasza n@p@lm (#39227) üzenetére


guriga1234
addikt

Furcsa is lenne, ha egy 16:9-es tévén egy 16:9-es film teljes képernyőn torzulna.

(#39247) guriga1234 válasza #49155328 (#39244) üzenetére


guriga1234
addikt

Így van, bár anrabot ez sem zavarja.

(#39248) Thom!


Thom!
veterán

Sztem ha LED TV-t akar venni az ember akkor:
Philips vagy LG
Sony csúnyán levan maradva..Samung meg edge-led nem fogja sokáig húzni...

(#39249) n@p@lm válasza guriga1234 (#39246) üzenetére


n@p@lm
őstag

csak csodálkoztam hogy nem hagy neki keretet alul-felül.

(#39250) macikos válasza Thom! (#39248) üzenetére


macikos
addikt

Szerintem meg a LED TV az egyik legnagyobb átverés. Szegény tudatlan embereket csapják be. Azt hiszik, hogy valami világmegváltó technikai újdonság van a LED-es TV-kben, holott ugyanolyan LCD technológiát használnak, csak a megvilágítás más. Persze a reklám, meg a név, hogy LED TV pont elég a "behűlyítésre".
Azt meg csak sajnálni tudom, aki képes LG-t venni Sony vagy Samsung helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.