Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37101) tuningfine


tuningfine
csendes tag

Szintén egy hozzá nemértő kérdésem lenne hozzátok, "47"-es LG6000? Mi a véleményetek? Köszi ,ili

(#37102) Hegyirabló válasza hattorihanzo (#37077) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hogy érted azt, hogy megszűnik a mozihatás?

Aquila non captat muscas.

(#37103) n@p@lm


n@p@lm
őstag

johnny82
megjött a hologramos garlevél.

[ Szerkesztve ]

(#37104) rankesz


rankesz
veterán

proba a philips net-tv-rol... :D

(#37105) Csabi8507 válasza n@p@lm (#37103) üzenetére


Csabi8507
tag

Ez most azt jelenti,hogy érvényes Magyarországi garileveled van?Kinek telefonáltál? :))

(#37106) luckyboi82


luckyboi82
tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy mindenképpen a Sony KDL-37W5500-asát veszem meg. Az avforumon és itt sem találtam eddig egyértelmű választ: milyen video/kép/felirat formátumokat támogat az usb/dlna kapcsolat, illetve lehet-e a videókba tekerni, megállítani azokat. Ha nem játsza le, úgyis veszek egy media playert ( WD TV Live ) , uh :D

Na szal akinek van kérem írja le tapasztalatait W5500-asáról.

(#37107) coolmpi válasza wolfman (#36989) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Hát én még félig izomból sem törölgettem. :( Antisztatikus ronggyal csak a port... 1,5 éves a készülék, még nem is volt ideje rendesen összekoszolódnia... :(

(#37108) zso79


zso79
őstag

Sziasztok,

Lehet, hogy sokan furcsálljátok a kérdést, de meg lehet valahogy oldani az LG5000 sorozatnál (konkrétan 37LG5000), hogy bekapcsoláskor ne az utoljára használt üzemmódban induljon? Tehát ha mondjuk HDMI-t használtam lekapcsoláskor, akkor ha valamelyik számbillenytűt megnyomom, akkor TV módban induljon? Sőt, esetleg egyből arra a csatornára álljon?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#37109) VGYke válasza tupacamaru (#37098) üzenetére


VGYke
addikt

Ebből az látszik, hogy a laptophoz képest (mert ugye az is LCD+elektronika és annak is van bőven input lag) 0 és +/-16,666ms között van (feltéve hogy mindkettő 60hz-en ment)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37110) tupacamaru válasza VGYke (#37109) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem ez nem így van. :N Ugyanis a laptop kijelzőjébe egyből a videókártya LVDS portjából megy a jel és már nincs közben semmilyen elektronika. Ezt támasztja alá az is hogy ugyanennek a laptopnak a VGA kimenetére egy CRT monitort kötöttem és annál sem tudtam input lag-ot kimutatni. Szerintem. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37111) n@p@lm válasza Csabi8507 (#37105) üzenetére


n@p@lm
őstag

igen, azt.
sehova.
az a feltétele a dolognak hogy a samsung weboldalán regisztráld be a televíziódat. ha sikerül, akkor a samsung magyarország garanciái érvényesek rá, azaz a 3 év.

(#37112) VGYke válasza tupacamaru (#37110) üzenetére


VGYke
addikt

:F De a laptop is LCD, ami lassú. A fénykép / kijelző Hz is számít, mert ugye pl. 60hz=16,7ms, ennyi időnként változik a kijelzőn valami. Szerintem amit írtál a CRT-vel azt bizonyítja, hogy a laptop kisebb mint 16,7+CRT ms.
Igazság úgy derülne ki, hogy baromi nagy (pl. 1/8000) zársebességgel sorozatfelvételt készítenél, és a fényképek közötti különbségeket elemezve ismerve a 2 megjelenítő halál pontos frissítését, statisztikai úton ki lehetne szűrni a valóságot. Na de kinek van erre ideje / türelme, eszköze?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37113) Fidel76 válasza tupacamaru (#37110) üzenetére


Fidel76
tag

E szerint 2 képkocka(kb 32ms) az input lagja game mode-ba.:
[link]
Hát nem tudom miért gondolod, hogy laptopba más panel van mint lcd monitorba. Lvds-ről megy az inverterbe a jel és utána a panelra.:)
Ha 0 lenne a késése akkor kb minden forum ettől lenne hangos és dobnák ki a tft paneles monitorjaikat a játékosok.:)
Laptopodon ha nem veszel észre lagot a tv-n se fogod, ez legalább jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#37114) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Full HD-s LCD TV-t és szeretném a tanácsotokat kérni, hogy melyik márkát illetve típust érdemes venni.

Ami fontos szempont:

- 1080p
- 100Hz
- minimum 106cm-es képátló, max 120cm
- ne legyen drágább 260-270K-nál
- szép feketét tudjon, ne szürke legyen a fekete

Amire használnám, az főként HD-s filmek nézése, illetve számítógépet szeretném rákötni és olykor játszani is vele.

A Samsung Series 7-8-9-nek nagyon tetszett a képe.
Javaslatok?

(#37115) Hegyirabló válasza Levin01 (#37114) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A többiek azt fogják írni, hogy nekem ez a mániám, de én koreai tévét nem vennék.

Aquila non captat muscas.

(#37116) VGYke válasza Fidel76 (#37113) üzenetére


VGYke
addikt

Ugye én csak válaszoltam a lag-ra... Bizony a 17,?"-os DELL Inspiron 9400 laptopon (Gef 7900GS 1920x1200) szubjektíve nagyon észreveszem az asztali gépem + Samu monitor közötti lag különbséget, természetesen az asztali gép győzelmére, pedig mindkettő megjelenítő LCD, laptop méretben kisebb, de nagyobb a felbontása....

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37117) VGYke válasza Hegyirabló (#37115) üzenetére


VGYke
addikt

Barátom! Globalizált világunkban mi a koreai, kínai, japán, német, szlovák, magyar, stb? Max. a tőke, meg az innováció, ha olcsóbb a keleti mérnök...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37118) Hegyirabló válasza VGYke (#37117) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Jaj, ne gyere nekem azzal, hogy "A Sony-t is Szlovákiában gyártják." Attól még minőségbiztosítás létezik, s a Sony sem szlovák. Gyárthatják a Samsungot a világ bármely táján, attól még egy koreai szar marad.

Aquila non captat muscas.

(#37119) szaszandras válasza Hegyirabló (#36941) üzenetére


szaszandras
csendes tag

Szerintem ez a 100k-s forrás felejtős... Semmilyen csatornán nem reagál a kolléga, a telefonja nem elérhető. Lehet, hogy megemelték a gyár kerítését? :)

(#37120) totalrevenue


totalrevenue
csendes tag

Sziasztok!
Lcd Tv vásárlás előtt állok( mondjuk azt h. üllök ), elovastam vagy ezer oldalnyit amit itt irtak, és az a benyomásom hogy érvényesül az igazmondás, mi szerint, minél többet tudsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.A rengeteg személyeskedés ami itt folyt, az nem semmi. Én a következőket szürtem le: a Sony tv az mindig is Sony, Mo-n közkedvelt a Samsung 40B650-es ( miért ne:emlékeztett a Suzuki a mi autónk ), a Philipsekről egy két kivétellel, nem irtak sokat ( akik azt vettek meg azok nagyon megvannak elégedve főleg az SD adások miatt, és a hangszórójukra ), a Panáról lcd terén semmit, vagy a Sharpről, Hitachiről. A Samsung alternativája itt lehet az LG.Most jöhet a kérdésem:megjegyezném, előre, hogy, senkivel nem akarok személyeskedni, ha tud valaki epitő kritikát mondani szívesen elolvasom: van az LCD TV-re kb.340000 Ft.Amit én kinéztem mind befutó modellek a Köv.:

1.Samsung UE 40B7000 326.900 Ft.
2.Sony KDL- 40 Z 5500 337.800 Ft.
3.Philips 42 PFL 8684 298.920 Ft.
4.Sony KDL-40 WE5 327.600 Ft
5.Sony KDL-40W5730 321.100 Ft. :F

Várom a válaszotokat!
Előre is megköszönöm függetlenül a hozzászolásotoktól !!! :Y

(#37121) guriga1234 válasza totalrevenue (#37120) üzenetére


guriga1234
addikt

Láttad valamelyiket/mindegyiket a saját szemeddel? Ha nem, akkor menj, és nézd meg. Ha igen, akkor az igényeidnek melyik felel meg a legjobban?
Azt várod, hogy más költse el a pénzedet?

(#37122) nightshadow válasza totalrevenue (#37120) üzenetére


nightshadow
veterán

A Sony KDL-W5730 az egy limitált kiadású széria, ami tökéletesen megegyezik a KDL-W5500-al. Csak a designban tér el. Mivel limitált széria, ezért jóval drágább is. A 40W5500 már 250k körül megkapható. [link]

[ Szerkesztve ]

(#37123) nightshadow válasza totalrevenue (#37120) üzenetére


nightshadow
veterán

A Sony KDL-40WE5 pedig a KDL-40W5500 energiatakarékos változata. Kevesebbet fogyaszt, a többi paraméterbe a két tv ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#37124) VGYke válasza nightshadow (#36811) üzenetére


VGYke
addikt

nightshadow: tényleg :R a 40 és 46 között megtalálható a 32, a 46 után meg a 37, logikus nem? :Y

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37125) nightshadow válasza VGYke (#37124) üzenetére


nightshadow
veterán

A Samsung honlap nem az egyik legjobban szerkesztett honlap, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#37126) hattorihanzo válasza Hegyirabló (#37102) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Inkább "film" hatás, tudod, van különbség mondjuk egy mozifilm és pl, a Barátok közt között ( megjelenésben ), A perfect pixel olyan hatást kölcsönöz a filmnek is, nagyon szép lesz, de zavaró. Filmeken kívűl mindenen dob azért szemmel láthatóan.

(#37127) hattorihanzo válasza totalrevenue (#37120) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Van egy jó ismerősöm, ismert szaklapoknak (magyar) tesztelget és cikkeket ír a véleményéről . Nemrég összefutottam vele, szóba kerültek a tv-k és hogy én mit vettem. Mikor meghallotta, alaposan kiosztott, hogy mekkora baromságot csináltam, mert azok (Philips) mekkora szarok. Egy perc múlva kiderült, hogy minden más szar, viszont most van nála először olyan lcd, amit ő is el tudna viselni, szinte nem talál benne hibát. Nos ez a készülék a Samsung 8000-e. Szó szerint azt mondta, ez alatt nem szabad semmit venni.Még említést tett a sharp ledes tv-ről is

Ha ennyire maximalista vagy te is, vedd figyelembe a véleményét, de szerintem meg magadra halgass. Én az enyémet látatlanban vettem, pusztán a dizájnja miatt és nem bántam meg.

(#37128) Yany válasza guriga1234 (#37121) üzenetére


Yany
addikt

Soha nem értem, hogy az egyébként segítőkész hozzáállásod mellé hogy fér el az ilyen modortalan beszólás. Simán lehet valaki olyan tapasztalat birtokában, ami kizárhatja számára az egyik vagy másik készüléket. Pl. Lehet, hogy valaki benyőgi a listájára, hogy a XY tv-t ne vedd meg, mert képtelen lejátszani bármilyen AVI-t, vagy mert nem lehet a képarányt rendesen beállítani. Ez nem feltétlen derül ki helyben és a képminőség sem fogja elárulni, de mi tudhatjuk. Szóval picit szerintem ilyen beírások előtt hűtsd le magad, vagy igyál egy pofa sört. Peace. :K

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37129) tupacamaru válasza Fidel76 (#37113) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én úgy tudom hogy az egy feszültség átalakító és az a szerepe hogy legyen háttérvilágítás a kijelzőn. Így semmi köze a kijelző felé menő adatok feldogozásában. Ha rossz az inverter attól még van kép csak alig látszik. Én nem Game módban csináltam a felvételeket hanem a 4-es HDMI porton küldtem a jeleket amit elneveztem PC-nek, lehet hogy Game módban is kellett volna fényképezni párat. Lehet hogy kipróbálm.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37130) dabadab válasza Hegyirabló (#37118) üzenetére


dabadab
titán

Es azzal szabad jonni, hogy a Sony paneleit is a Samsung gyartja? Vagy mondjuk plane azzal, hogy hagyjuk a hulye eloiteleteket es nezzuk csak magukat a TV-ket?...

DRM is theft

(#37131) anrab válasza Hegyirabló (#37118) üzenetére


anrab
addikt

pü.

(#37132) totalrevenue válasza guriga1234 (#37121) üzenetére


totalrevenue
csendes tag

Szia!
Elöször akarnám leszürkiteni a választ, és utána természetesen elmegyek megnézni élőben is.Kösz a válasz!

(#37133) totalrevenue válasza nightshadow (#37122) üzenetére


totalrevenue
csendes tag

Szia! Látod ezt nem tudtam.Egyet már kizártam a listából!Köszi! :R

(#37134) totalrevenue válasza nightshadow (#37123) üzenetére


totalrevenue
csendes tag

Szia! Kösz a válasz!Költői kérdés fogalmazódott meg bennem ezáltal: megéri a pénztöbblet kifizetése az energiatakarékosságért, egyszerűbben, mikor térül meg nekem az energiamegtakarításomba ez az összeg?! :F

(#37135) totalrevenue válasza hattorihanzo (#37127) üzenetére


totalrevenue
csendes tag

Szia! nekem is tetszenek a 8000-s szériák, sajnos, mint sokaknak : a pénz beszél , a kutya ugat! :K

(#37136) totalrevenue


totalrevenue
csendes tag

Sziasztok!
Van-e valakinek Sony KDL-40 Z5500 -ese?Leirná róla a tapasztalatát?!Előre is köszi! :)

(#37137) anrab válasza hattorihanzo (#37126) üzenetére


anrab
addikt

ha átkapcsolod film módra akkor kikapcsolja a képjavítókat. 100 Hz stb. ha nagyon zavar.
és van egyéni beállítás is. azt használsz ami jólesik! nem? fóleg ha zavar.
nem baszogatni akarlak. csak szerintem ez hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#37138) anrab válasza totalrevenue (#37134) üzenetére


anrab
addikt

megveszed az olcsóbbat és az egyedi beállítást úgyállítod hogy a normál módnál lejjebb veszed a háttér világítást-kontrasztot, lejjebb veszed az élességet stb. és kész az energia takarékos mód egy gombnyomásra.

(#37139) guriga1234 válasza totalrevenue (#37134) üzenetére


guriga1234
addikt

Kiszámolni úgy tudod, hogy először is nézed az árkülönbözetet, az egy biztos adat. Ezt a különbözetet kéne behoznod a kevesebb energiát fogyasztóval (ami ugye drágább). A fogyasztásbeli különbözetet beszorzod az átlagos napi használati óraszámmal, átváltod kW-ra, az értéket beszorzod a fogyasztás árával, és a kapott értékkel osztod el az árkülönbözetet. Kapsz egy becsült értéket, hogy hány nap múlva jársz jobban a kevesebbet fogyasztó tévével.

(#37140) guriga1234 válasza anrab (#37138) üzenetére


guriga1234
addikt

Ezt a másiknál is ugyanúgy megteheti!

(#37141) Moric


Moric
aktív tag

Használja valaki a Samu B650-esét youtube videók nézésére?
Miként lehet a youtube-s HD videokat lejátszani a tvvel?
A sima videok azok mennek, de nem vált át HD-re, mindig a kis felbontásut nyomja ki teljes képernyőre.

(#37142) nightshadow válasza totalrevenue (#37134) üzenetére


nightshadow
veterán

A 40W5500 a hivatalos honlap szerint otthoni módban 131 W-ot fogyaszt, a 40 WE5 pedig 88 W-t. Ezt leszámítva, mint írtam korábban, a két készülék ugyanaz.
A 40Z5500 jelenleg a Sony csúcs készüléke, e fölött már csak az X sorozat áll, de az új 40X5500 még nem jelent meg.

(#37143) guriga1234 válasza Yany (#37128) üzenetére


guriga1234
addikt

Nincs igazad, hiszen pont az érintett állította magáról, hogy már elolvasott mindent. Vagyis már csak az hiányzik, hogy meg kell néznie, de pont ez az, ami nem történt meg! Mi volt ebben a modortalanság? A tévé tipikusan egy olyan termék, amit nézni kell. Pont a leglényegesebb hiányzott, a szemmel való értékelés.

(#37144) guriga1234 válasza Moric (#37141) üzenetére


guriga1234
addikt

Talán a későbbiekben lesz ilyen opció.

(#37145) tuso válasza nightshadow (#37142) üzenetére


tuso
tag

Azt azért hozzá tenném, hogy más a háttérvilágítás (HCFL), ezáltal jobb kontrasztot és feketeszíntet produkál a jobb fogyasztási adatok mellett. + personal senzor.

(#37146) Hegyirabló válasza hattorihanzo (#37126) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azért gondolom ez szem függő is, valaki meg azt írja az Edigitalos adatlapon, hogy bevécézett, olyan szépen megy egy mezei DVD rajta.

Aquila non captat muscas.

(#37147) anrab válasza guriga1234 (#37139) üzenetére


anrab
addikt

és kijön hogy mire megtakarítja az árkülömbözetet már veheti is az új tv-t.

(#37148) anrab válasza guriga1234 (#37140) üzenetére


anrab
addikt

miről is beszélünk?

(#37149) nightshadow válasza tuso (#37145) üzenetére


nightshadow
veterán

Én a Sony shopba néztem meg mind a kettőt. Az eladó mondta, hogy ugyanaz a készülék. Ha megnézed a sony.hu-t, akkor van egy összehasonlítási táblázat is ([link]), ott is miden ugyanaz, a kontraszt is (ezáltal a fekete is). A háttérvilágítás az ami más (HCFL és nem CCFL), de ez a képminőségre nem hat ki, idézet a honlapról (képminőség megőrzése és nem javítása mellett):

„A BRAVIA LCD TV-kben mikrocsöves HCFL (melegkatódos fénycső) háttér-világítási technológia található, így az energiahatékonyság a képminőség megőrzése mellett valósulhat meg. A hagyományos CCFL háttér-világítási technológiával összehasonlítva a HCFL háttérvilágítás akár 50%-kal csökkenti az energiafogyasztást”

A personal senzor megint nem befolyásolja a képminőséget, csak az energiatakarékosságot, amit szintén írtam korábban. Tehát az energiatakarékosságot leszámítva a két készülék tökéletesen megegyezik.

[ Szerkesztve ]

(#37150) Fidel76 válasza tupacamaru (#37129) üzenetére


Fidel76
tag

Igaz, az inverter nem szól bele. Utánanéztem, az lvds-nek is van késése a CRThez képest(de csak annál a CRTnél amibe nincs semmilyen képjavító áramkör, hanem egyből kimegy a jel a képre). Gondolom a pixel helyesség számítása miatt van késése az lvds-nek lcd monitornál.
Én még 1 forumon nem olvastam olyat, hogy ennek a tipusnak 0 lenne az input lagja, pedig ha tényleg így lenne akkor már az összes forumon/tesztbe írnák.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.