Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36951) guriga1234 válasza bizi990 (#36948) üzenetére


guriga1234
addikt

Az analóg adás képe egy crt-s tévén sokkal jobb, ugyanis az elmossa a képhibákat. Ha tévézni akarsz, és csak analóg adás vételére van lehetőséged, akkor szerezz be egy nagyon jó antennát. De ha már mindenképpen beruházást kell csinálni, akkor jobban jársz, ha műholdas vételre állsz át, akkor ugyanis még HD-s adásra is lesz lehetőséged.
Ha 4:3-as műsort nézel, akkor használd a nagyítást. Ebben az esetben alul-felül levág a képből, de legalább a képarány jó lesz (ellenkező esetben a kép összenyomott lesz, ha pedig kiválasztod a 4:3-as megjelenítést, akkor oldalt lesz fekete csík)
Az LCD és plazma tévéket nem analóg adásra találták ki. Az analóg adásoknak pocsék lesz a képe ezeken a készülékeken. A digitális adások is csak elvétve elfogadhatóak (nem lesz olyan a minősége, mint annak az AVI-nak, amit láttál). Neked Full HD-s tévéd van, érdemes a HD-s adásokat megcéloznod.

(#36952) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy LG LCD Tv, és sajnos 2 folt megjelent rajta. jobb oldalán a képnek. Lehet kezdeni vele valamit?

http://imagerz.com/QENGX0tvAwIBBQ1JEAVR

Előre is köszönöm!

CM

(#36953) anrab válasza guriga1234 (#36951) üzenetére


anrab
addikt

"Az LCD és plazma tévéket nem analóg adásra találták ki. Az analóg adásoknak pocsék lesz a képe ezeken a készülékeken. A digitális adások is csak elvétve elfogadhatóak"
de ugye most nem a philipsekre gondoltál? :))

(#36954) guriga1234 válasza anrab (#36953) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez mindegyikre igaz, a Philipsekre is. Akinek válaszoltam, annak samuja van.

(#36955) toeki válasza anrab (#36953) üzenetére


toeki
senior tag

""

(#36956) bizi990 válasza guriga1234 (#36951) üzenetére


bizi990
senior tag

Teljesen világos, tisztában voltam vele, csak nem gondoltam, hogy ennyire rossz lesz. AXN-en néztünk vmi sorozatot, utána kapcsolgattunk és akkor már sokkal jobb volt szinte minden csatorna, remélem így marad vagy jobb lesz :)
4:3: sötétben nem zavaró a két oldalán fekete csík, sokkal jobban zavar, hogy csomó rész nem látszik illetve kisebb méretben kevésbé pixelesedik. Nekem így jobban bejön, de majd lehet változik.

(#36957) donald_boy


donald_boy
tag

Anyuéknak szeretnék venni egy normális tv-t. Ők csak az analóg műsorszórást nézik. Ma vettünk egy samsungot 102 cm-es képátlóval. Analóg műsorok tök kásásak voltak stb. Rákötöttem a notimat amiről hd ready videók megmutatták, hogy mire képes a tv. De ők ezeket a nagy felbontású filmeket nem fogják nézni (sztem soha).

Ha visszaviszem és veszek egy 1024-es felbontású lcd tv-t akkor már jó minőségűek lesznek az analóg műsorok?

Milyen készüléket tudtok ajánlani? (90 cm körüli képátlóval)

Köszönöm a gyors választ, mert csak a következő két napban tudok ezzel a kérdéssel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#36958) guriga1234 válasza donald_boy (#36957) üzenetére


guriga1234
addikt

Analógra ne LCD-t vegyél. CRT-t már nem nagyon lehet kapni, amit meg lehet, az olyan is, de talán, ha alaposan keresel, kifoghatsz egy elfogadhatót. Persze nem 90 centisben.
Ha a szüleid szemüvegesek, akkor vehetsz LCD-t is, de akkor mondd nekik azt, hogy a tévét csak szemüveg nélkül szabad nézni :)

(#36959) donald_boy válasza guriga1234 (#36958) üzenetére


donald_boy
tag

:) Köszi, de CRT-t biztos nem "fogadnak el". Az kilőve. Előbb megnéztem, hogy pontosan milyen jószágról is van szó:
Samsung LE-40B530P7W
Amúgy frankó a tv... :/
Ja és nem szemüvegesek :DDD

És milyen lesz a kép ha a digi műholdas szolgáltatására előfizetnek? Az digitális, azzal már élvezhetőbb lesz?

[ Szerkesztve ]

(#36960) JuliuS válasza tupacamaru (#36926) üzenetére


JuliuS
tag

csatornán belül szerintem nem változik a jel, max a tartalom miatt esetleg jobbnak/rosszabbnak tűnhet. ellenben két csatorna között vannak óriási eltérések. az RTL Klub pl. az egyik referencia a Digin, ellenben a TV2 valami borzasztó minőségben - kb fele sávszélességgel - jön. érdekes, hogy az HBO-t látod jónak, pedig az a Digi egyik legnagyobb szégyene, amilyen minőségben adják. aztán persze lehet, hogy másik kerületben/városban másként osztják ki a sávszélességeket, azért más nálad.
ha kikerül a doboz, akkor megúszol egy digitál-analóg és egy analóg-digitál átalakítást, bár nemsokára lesz HDMI-s box is a Diginél. Bővebben Digiről itt.

(#36961) johnny82 válasza anrab (#36953) üzenetére


johnny82
őstag

Ezt most nem csak Neked, hanem mindenkinek!
Nem tudom más otthon milyen digitális csatornát tud fogni, de cáfolom azt, hogy a samsungon szar a digitális adás. Nálam 576i a felbontása a digitális adásnak és nagyon jónak mondanám (persze ez erősen szubjektív). 1-1,5 méterről látszik valóban, hogy csak SD a jel, de ahonnan én nézem (2,5 méter), onnan igenis jó. Analóg szar. Philipset nem tudok elhozni hozzám, hogy ugyanolyan körülmények között tudjam tesztelni mindkét tévét, egyszerre, azonos tartalommal. Ezzel azt akarom csak mondani, hogy elhiszem, hogy a Philips a lehető legjobb választás SD-re, hogy az én 576i felbontású digitális jelem rajta mutat a legjobban. :R De! Azt nekem ne mesélje be senki, hogy abból az analóg jelből, ami nekem van (hangyás!, szellemképes műsor), látszatra HD-t csinál, mert ez nonszensz (maximum X hangyából 2X hangyát ;] ). Szóval, szvsz, mielőtt bárki olyan kijelentésekkel dobálózna, hogy a Philips (legyen bármilyen kategóriás is!) analógra is tökéletes, az gondolkozzon el egy cseppet azon, hogy analóg és analóg jel között rengeteg különbség lehet. Aztán nehogy XY csakis és kizárólag azért vegyen Philipset, mert Ő itt azt olvasta, hogy majd vadállat lesz, aztán csalódni fog, mert hiába a legjobb a Philips képjavító elektronikája, ha otthon egy rakás kaki a jel, amit fel tud használni. Peace! :R

(#36962) sagesz93 válasza tupacamaru (#36926) üzenetére


sagesz93
addikt

THX, engem ez érdekelt volna, hogy fullhd-n milyen képe van a diginek. 4:3-as arány? Az kicsit fura lehet. Miért nem lehet átállítani?
:R

(#36963) #03740288 válasza eax1650 (#36871) üzenetére


#03740288
törölt tag

Mondjuk én egy saját táp nélküli merevlemezről írtam. Az asztali DVD lejátszó USB bemenetéről tudom használni,de pl. mkv-t így nem játszik le. (És csak a Fat32-t ismeri) A tv usb-je valószínüleg kevés voltot/miliampert ad le,ezért kérdeztem,hogy lenne-e értelme egy usb-s töltővel megtámogatni.Így úgy működhetne mint egy saját tápos. Aki jártas elektronikában és ismeri a szabványokat az biztos meg tudja mondani,hogy ez lehetséges vagy jó esélyem van hazavágni a merevlemezt esetleg a tv-t.

(#36964) 5oultrain


5oultrain
aktív tag

A "Dark Knight"-ot (Sötét Lovag) szigorúan eredeti szinkronnal kell megnézni! :U

[ Szerkesztve ]

PSN ID: legalkriminalz

(#36965) n@p@lm válasza 5oultrain (#36964) üzenetére


n@p@lm
őstag

így van! :R

(#36966) guriga1234 válasza 5oultrain (#36964) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez talán filmes topic? :F

(#36967) szabi__memo válasza anrab (#36950) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

24p-nel a 3/2 es a 2/2 valaszthato? Vagy min mulik?

(#36968) tupacamaru válasza sagesz93 (#36962) üzenetére


tupacamaru
veterán

De át lehet állítani de nekem így sem zavaró egyáltalán. :N Nem szeretem a széthúzott képet, meg azt sem hogy ha belenagyítok akkor a tetejéből és az aljából is levág valamennyit. :B Meg így 4:3-ban észrevehetően jobb a képe.

5oultrain A Dark Knight-ot leginkább sehogy se kell megnézni. :W

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#36969) johnny82 válasza tupacamaru (#36968) üzenetére


johnny82
őstag

Mégis mi a bajod a Dark Knight-tal? :U

(#36970) 5oultrain válasza guriga1234 (#36966) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Nem, de mivel nem szoktam egész nap a gép előtt ülni, így másnap visszaolvasom a fórumot, és láttam, hogy volt szó a filmek szinkronjáról. Most tudtam hozzá szólni, de mint látod direkt Off topic-ba raktam.

PSN ID: legalkriminalz

(#36971) Hegyirabló válasza anrab (#36950) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszönöm a sok segítséget. Viszont amit belinkeltél két készüléket, mindkettő csak rendelésre. Ebből nekem az tűnik, hogy ezek kifutó szériák. Persze lehet, hogy tévedek. Esetleg tudnál javasolni nekem egy olyan üzletet, ahol nagy választék van Philipsből, és naprakészek, hozzáértőek az árulók?

Aquila non captat muscas.

(#36972) Hegyirabló válasza coolmpi (#36952) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de azt gondolom, ez lesz még rosszabb is. :(

Aquila non captat muscas.

(#36973) wesson válasza guriga1234 (#36829) üzenetére


wesson
csendes tag

Egy ideje tévedésben élsz. A W-s és P-s Samsungok firmware-jének méretében elenyésző a méretkülönbség. Valóban, a két letöltött exe kiterjesztésű tömörített file mérete között ~30 MB különbség van, ámde ha kitömöríted őket, mind a kettő ~ 80 MB.

(#36974) tupacamaru válasza johnny82 (#36969) üzenetére


tupacamaru
veterán

Lényegében semmi, és örülök hogy neked tetszett. A topik címe mindent elárul asszem. :K :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#36975) Hegyirabló válasza tupacamaru (#36974) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azért nem gondolod, hogy ez teljesen szubjektív vélemény?

Aquila non captat muscas.

(#36976) anrab válasza Hegyirabló (#36971) üzenetére


anrab
addikt

mindkettő 2009-es modell. május-június körüli mint a többi idei modell.
[link]
[link]
megnézheted másik üzletben, lehet hogy van nekik raktáron. viszont azt hiszem itt volt a legolcsóbb.
MM-ben vannak de jóval drágábban. az eladók készségesek és nem értenek hozzá, viszont nagy gyakorlatuk van a rábeszélésben. éppen milyen utasítást kaptak, miből van sok a raktáron.

(#36977) lackatwo


lackatwo
csendes tag

Hali! Lenne nehany suta kerdesem.
1. Nincs az LCD-kben beepitett HDD, amira at lehet masolni a filmeket, hogy ne USB-n keresztul nezzuk?
2. LAN-on nem lehet direktben masik PC lemezerol filmet nezni?
3. DIGIkabel, foleg sport es TV, valamint PC-re letoltott filmek (mkv es sokegyeb lehetetlen kontenerek es kodok) nezese .. jatek max probakeppen, aztan kitudja 1-3 meter kozott (melo ill. pihi kozben)
mi az ajanlat? 37B650 v. 37LH7000 v. 37LH5000 (a geeks.hu lehuzta a 200 Hz frisitest, mert sok esetben kockaz)
beszeljetek mar le valahogy a samurol
4. Ja es hol? jo szervizelessel, olcson megbizhatoan
Koszi

bocs a nemekezetelesek miatt

(#36978) nagynorbi válasza johnny82 (#36961) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Tisztelet!

Annyiban egyet értek veled, hogy analóg adás megjelenítésére tényleg nem tökéletes a Philips, ugyanúgy, ahogyan a többi márka sem. Ha valakinél csak analóg jel jön, akkor tényleg érdemes elgondolkodni azon, hogy beszerez egy jobbfajta crt-s tévét. De ha mindenképpen ragaszkodik az illető az LCD technológiához (esetlegesen azért, mert így hozzájuthat nagyobb képátlójú tévéhez, és ehhez ragaszkodik), akkor erős kompromisszumokat kell kötnie magával a megjelenítendő kép minőségét, és az igényeit illetően. De ha valaki BlueRay lejátszót, DVD-t, és/vagy PC-t is szeretne rákötni a tévére, akkor már érdemes LCD-t venni, persze mérlegelni kell az arányokat, hogy melyikkel mennyit fogja használja az illető.
Ha pedig valaki csak azért vesz tévét, mert itt azt olvasta valakitől, hogy az király, akkor vessen magára.

Üdv.:

(#36979) lackatwo


lackatwo
csendes tag

jajj 5. es mi a kulonbseg a
LE37B650T2, LE37B650T2WXXH, LE37B650T2W kozott?

bocs a nemekezetelesek miatt

(#36980) Hegyirabló válasza anrab (#36976) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azt hiszem meggyőztél, részben Te, részben pedig amit olvastam a Philipsről, a különböző oldalakon és a teljesen átláthatatlan sajátáján. Philipst veszek.

Egy kérédésem maradt már csak, a 42PFL7404H/12-el azonos tudású, 37 colos nem létezik?

Aquila non captat muscas.

(#36981) johnny82 válasza nagynorbi (#36978) üzenetére


johnny82
őstag

Én senkit nem akarok lebeszélni az LCD-ről, remélem nem ez jött le a mondandómból. :F

Hegyirabló (#36980): Igaz, a te döntésed, de légyszi mondd el, miért a 7404 mellett döntöttél és nem a B650 mellett?

[ Szerkesztve ]

(#36982) johnny82 válasza Hegyirabló (#36980) üzenetére


johnny82
őstag

Elfelejtettem, hogy van szerkesztés gomb is! :B

[ Szerkesztve ]

(#36983) wesson válasza johnny82 (#36961) üzenetére


wesson
csendes tag

A helyzet az, hogy aki még nem látott működés közben otthoni körülmények között Philips LCD tv-t, az általában szkeptikus az "ez a legjobb tvtnézni" típusú kijelentésekkel. Én is ilyen voltam. (Amúgy nekem 40B650-em van) Aztán apám vett egy 42PFL5604-es Philips tv-t. Csak analóg-ot tudnak fogni, mivel nincs digit. kábeltv előfizetésük. Higgyétek el, MEGLEPŐEN JÓ képet tud kihozni a sima analóg adásból, és érthetetlen módon, (ezt én nem hittem el) tényleg az egész képet kitöltve úgy csinál a 4:3-ból 16:9-et, hogy nem torzit a fejeken... stb.

(#36984) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

Samsung LE-40B650 szériában mindegyik Samsung paneles vagy akad másmilyen is? Sehol nem találtam konkrétan leírva, csak azt, hogy vásárlás előtt szemrevételezzem. Azt tudom, hogy SQ01, SQ04 vagy sima S a Samsung panel kódja. Külföldi fórumokon is kétfélét lehet olvasni: mindegyik 40-es Samsung paneles vs nem mindegyik az, ki kell válogatni.

Köszi!

(#36985) Hegyirabló válasza johnny82 (#36982) üzenetére


Hegyirabló
veterán

B650 az egy Csamcsung, ha jól sejtem?

Két dolog miatt nem az mellett döntöttem, 1.) koreai, 2.) nem is volt benne a "Hegyirabló lehetséges tévékészülékei" listában. :)

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#36986) guriga1234 válasza wesson (#36973) üzenetére


guriga1234
addikt

Megnéztem, tényleg. A P-sé akkor is kb. 1 MB-tal nagyobb.
Valószínűleg a W-sét tömörítették is, a P-sét meg csak store-olták. De hogy miért, azt nem értem.

(#36987) 5oultrain válasza wesson (#36983) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Igaz, nekem nem volt összehasonlítási alapom (csak a boltokat jártam sokáig), de én is ezt a Philips modelt használom. Nagyon elégedett vagyok mind az analóg mind a digitális csatornák megjelenítésével.

PSN ID: legalkriminalz

(#36988) ORCA58


ORCA58
addikt

Csak érdekesség:

Az új Philips 7404 42 colos valamivel kisebb méretű mint a Samu 40 colos B650. Szerintem szebb is a Samunál.
Hogy melyik jobb az más kérdés.

(#36989) wolfman válasza coolmpi (#36952) üzenetére


wolfman
veterán

Hogy ezzel mit lehet kezdeni, azt nem tudom, de jó lecke ez mindenkinek, hogy sose törölgessük izomból a TV képernyőjét, csakis óvatosan a hozzáadott törlőkendővel.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36990) anrab válasza Hegyirabló (#36980) üzenetére


anrab
addikt

azt hiszem nem, mert azokból hiányzik a 100Hz. vagy a dvb/t-c mpeg4 de van benne ambi. stb. apró külömbségek. de belinkeltem az oldalt végig bogarászhatod hogy mik a külömbségek. :Y
a tavalyiak D jelüek az idei mind mpeg4 dvb/t-c és H jelü.

[ Szerkesztve ]

(#36991) johnny82 válasza wesson (#36983) üzenetére


johnny82
őstag

Én elhiszem, hogy nagyon-nagyon jó, de a csodában nem hiszek. Az, hogy egy megjelenítő bármiféle torzítás nélkül adjon vissza egy 4:3 arányú teljes képet teljes 16:9-ben, (ha a pixelek tulajdonságaikban megegyeznek (tehát az egyik nem négyzetes, míg a másik téglalap alakú)), az fizikai képtelenség. Szóval vagy a széleit húzza picit széjjelebb (mint a Panasonic, vagy Sony smart), vagy téged jól atb@sztak. Amúgy számomra legtutibb beállítás a Samun a széles nagyítás lenne, ha nem vágna le az alsó-felső részéből egy kicsit.

(#36985) Hegyirabló: nem velem b@szol ki! :N

[ Szerkesztve ]

(#36992) Hegyirabló válasza anrab (#36990) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mindegy, döntöttem. 20K-val több, mint amit rá akartam szánni, de egye fene, lesz egy jó tévém. 3 év már a gari Pilicsnél?

Köszönöm a segítséget! :R :C :DD :))

Aquila non captat muscas.

(#36993) wolfman


wolfman
veterán

Most olvastam, hogy az új leendő 9000-es Samsung TV-k 480 Hz-es képfrissítésre lesznek képesek! Most komolyan, erre mi szükség lesz? A 100Hz se működik megfelelően egy TVben sem, akkor minek ennél is több?

Mennyivel szebb világ lenne, ha a TVket tulajdonságokként lehetne összetenni(nekem kell Local Dimming, de nem kell 100Hz. Kell a LED de nem kell hogy lapos legyen).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36994) ORCA58


ORCA58
addikt

LCD Tv-m még nincs de kérdésem annál több. Alaposan fel akarok készülni a vásárláshoz, nehogy a jövőben bánjam meg a döntésemet.

Kinek van Vidanet-es tapasztalata. Ugyan azt a GlobalTeq vagy Intek boxot használják, mint a T-kábel.
Valaki próbálta már ezek közül box nélkül a TV-jét.
Egyáltalán melyik szolgáltatónál kell CI+ slot?

(#36995) anrab válasza wesson (#36983) üzenetére


anrab
addikt

és az az alap az 56xx-os széria.
:R

(#36996) guriga1234 válasza ORCA58 (#36994) üzenetére


guriga1234
addikt

Nálunk (egyelőre) egyiknél sem kell CI+.

(#36997) anrab válasza johnny82 (#36991) üzenetére


anrab
addikt

" ha nem vágna le az alsó-felső részéből egy kicsit."
ott történnek a fontos dolgok! középre már nem is fókuszálok.
persze meg a rendezői elképzelések. na hagyjuk ezt.

(#36998) nagynorbi válasza johnny82 (#36981) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Nem, nem az jött le nekem sem.

(#36999) anrab válasza Hegyirabló (#36992) üzenetére


anrab
addikt

nem tudom! ez függ attól hogy hol veszed.
ha jól tudom 1+1 évet ad a philips, és általában az üzletek is. de van ahol lehet venni plusz garit. úgy hogy erre nem tudok konkrét választ.

[ Szerkesztve ]

(#37000) wesson válasza johnny82 (#36991) üzenetére


wesson
csendes tag

Pontosan erről beszélek. Nekem ne a fizikai képtelenséggel gyere, hanem nézd meg működés közben a saját szemeddel. Nyilván valóan fizikai képtelenség, és nem csak engem b@asznak át, hanem (és nem csak a Philips) mindannyiunkat, valahogy "csalni" kell, hogy egy ekkora felbontású adás szépen, és jól nézzen ki. Én sem hiszek a csodákban, de anélkül hogy látnád milyen, ne ragaszkodj a sziklaszilárd véleményedhez. Szerintem. Én mikor LCD tv-t vettem, nem tudtam elviselni a torzított képet, azt gondoltam 4:3-ban fogom csak nézni. Mivel a feleségemet nem zavarta egy minimális torzítás, ráhagytam hogy Széles Nagyítás módban nézzük a 4:3-mas adásokat. Az átb@szásról annyit, hogy mivel már egy jóideje így nézzük (Széles Nagyítás) Mostanában ha átrakom 4:3-ra, kajakra idegesítően hosszúkásnak látom az emberek fejét! Az emberi agyat szoktatni kell mindenhez, (a jobbaknál) úgyis a legjobbat hozza ki mindenből ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.