Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36051) anrab válasza tuso (#36045) üzenetére


anrab
addikt

csak nehogy rosszakat álmodj :)

(#36052) johnny82 válasza anrab (#36051) üzenetére


johnny82
őstag

Én is pont erre gondoltam. ;]

(#36053) tuso válasza Fidel76 (#36047) üzenetére


tuso
tag

És ha olcsóbban vettem mint a w5500-as modellt, akkor is kiszámolnád....megköszönném :R

(#36054) tuso válasza anrab (#36051) üzenetére


tuso
tag

Ha Philipsem lenne biztos nem aludnék nyugodtan.... ;]De hát ízlések és pofonok ;)

[ Szerkesztve ]

(#36055) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Elromlott a TV-nk és sürgősen kellene max 50.000Ft-ért valamilyen jó ár/érték arányú.

Kérlek segítsetek!!

undefined

(#36056) Fidel76 válasza tuso (#36053) üzenetére


Fidel76
tag

Kiszámolnám én, de a ha, meg az olcsobbat nem tudom beilleszteni a képletbe. :N
Magyar bolti viszonylatokat néztem, most ilyenekre mint:
-ha EUba vettem
-ha kézalól vettem
-ha lopottat vettem
-ha jövőre veszem
-ha 5 év múlva veszem akkor tizedét fogyasztja
és olcsobb volt ilyeneket nem tudok számolni és nem is akarok.
Én csak felhívtam 1 példával a forumozók figyelmét, hogy mennyi is az annyi és talán tisztábban látnak. Most az, hogy neked pont ilyen tv-d van nem azt jelenti, hogy én támadni akartalak a postommal. Legtöbb ember még csak utána se néz mi,merre tv vásárlás elött. Ők azok akiket olyan szépen megvezetnek a különböző cégek véletlen otttermett eladói akik épp azt látják, hogy nem az ő termékükkel szemezgetnek.:)
Csak azért írtam, hogy a gyári megadott fogyasztások senkit se tévesszenek meg akár kicsi akár nagyobb az érték.

[ Szerkesztve ]

(#36057) gerigeri


gerigeri
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy Samsung 37B650-et.
Automatikusan behangoltam a csatornákat. Sikerült behoznom 60-nál több analóg és 50-nél több digitális csatornát.
Minden tök jól működött.
Majd beállítottam az internet tv-t (LAN kábellel).
Viszont ez után minden digitális csatornám eltűnt: azt mondja, hogy "Gyenge vagy nincs jel".
Van valami ötletetek, hogy mi történhetett ill. hogy induljak el a probléma elhárításában?

Köszönöm előre is!

geri

(#36058) szabi__memo válasza wolfman (#36029) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ebben van igazság, de azért nem teljesen. Csak azt nem érdemes megvenni ami aktuálisan a csúcsot képviseli és tudható, hogy a reális ára felett van. És azért ez tudható. Egy B6000es ma ilyen. Pl egy B650 már nem igazán. Ez utóbbit sosem fogod jelentősen olcsóbbért megkapni. Jobbat később fogsz ennyiért, ez tény, de én nem erre gondoltam.
Persze, hogy ezt ki, hogy nézi az már emberfüggő. Valakinek semmit nem jelent hogy 2-3 hónappal a vásárlás után elbukja egy ilyen készülék árának a felét. De szigorúan objektiven nézve az első bekezdésben kifejtett dolog igaz.

[ Szerkesztve ]

(#36059) guriga1234 válasza gerigeri (#36057) üzenetére


guriga1234
addikt

Feltételezem, hogy kábeltévéd van, mert különben nem tudnál annyi adót behozni.
Elő kell fizetni a digitális csatornákra. Ingyenesen csak pár csatorna megy. Érdeklődj a szolgáltatónál a lehetőségekről.

(#36060) anrab válasza szabi__memo (#36058) üzenetére


anrab
addikt

"... 2-3 hónappal a vásárlás után elbukja egy ilyen készülék árának a felét..."
a digital-ko júniusban hozta a pfl 42"8694-et. akkor volt 330ezer a netes áruk mikor megrendeltem. 290ezerért hozták nekem, amit már egyszer leírtam. ill. belinkeltem az e-mail-eket. most 308700 ft. az MM-ben még most is 370000 ft. a 8654-es.a készülék májusban jelent meg a piacon. úgy hogy nem olyan durva az az esés és ha vársz mindig ugyan ott vagy hogy jön a jobb, újabb.

(#36061) VGYke válasza Yany (#36004) üzenetére


VGYke
addikt

Én is bénázok a kiválasztással pár hónapja és nálam is sokat számít a fogyasztás (pénz és tudatosság miatt is). A Sony KDL-??WE5W tévéket mint alternatíva nem nézted?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36062) VGYke válasza Yany (#36004) üzenetére


VGYke
addikt

Hoppsz, most látom Tuso meg és beelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36063) szabi__memo válasza anrab (#36060) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Helyesbitsem a 2-3 hónapot kicsit nagyobb számra?? :-D

(#36064) Csabi8507


Csabi8507
tag

Urak egy kérdésem lenne.
Az már 80%-ban eldölt,hogy Samu B650-et veszek.
Az lenne a kérdésem,hogy érdemes-e internetes áruházban vásárolni.
Ugyan is most 220 000 forint körül mozog a B650 40"-ben de a MM 300 000 forint.
Ennyiért nem tudom megvenni viszont 220000-ért megtudom.
Van valami veszélye ha neten rendelem.Melyik most a legjobb bolt-azoktól kérdezném akik neten vették vagy akarják venni a tv-ét.
Előre is köszi a válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#36065) johnny82 válasza Csabi8507 (#36064) üzenetére


johnny82
őstag

Ez alapján tudsz elindulni. Én a pc-dream kft-től vettem, mert adtak hozzá kábeleket is és olcsó is volt. Nem magyar samsung hologramos garanciajegyet kaptam, de segítőkészek voltak nagyon, mondták, ha bármi baj van, nyugodtan forduljak hozzájuk, ha magyar samsung szervíz szarakodna. Pc-dream keresőbe és többet megtudhatsz. Ha gondolod, telefonáld végig az összes boltot és így könnyebb lesz választani. Én semmiképp nem adnék +80, de még +30 ezret sem ugyanazért a tévéért, ha meg lehet venni olcsóbban is. Manapság már teljesen normális dolog netről rendelni, semmi rendkívüli nincs benne.

Mod: pixmania-tól semmiképp se rendelj, arról a cégről még jót nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#36066) Csabi8507 válasza johnny82 (#36065) üzenetére


Csabi8507
tag

Köszi Johnny82.Ha jól olvasgattam neked Samu 650-sed van?
Láttam élőben szép kis tv.Ugye a 40"-ban Samsung panel van?

(#36067) pH érték


pH érték
aktív tag

Fogas kérdés:
150 körül vagy alatta lehet kapni olyan LCD-t ami kb 100 centis és viszonylag jó képet ad?
Főleg filmezésre kellene.

(#36068) anrab válasza Csabi8507 (#36064) üzenetére


anrab
addikt

nekem jó tapasztalatom volt a digital-ko val.

(#36069) pH érték válasza pH érték (#36067) üzenetére


pH érték
aktív tag

ezt néztem ki:
[link]

Tévedtem, ez plazma.

[ Szerkesztve ]

(#36070) Brekecs válasza johnny82 (#36065) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !

Teljesen igazad van én sem szívesen adnék egy ugyanazon tv-ért több tíz ezer forintot csak hogy mások jól érezzék magukat. Elég sokat vaciláltam a vásárláskor de szerencsémre elég jól sikerült vennem egy ( Philips 42pfl9664h) típusú készüléket,néha megnézem az aktuális árát és nem kis megnyugvással tölt el hogy igazán jó vétel volt ! :D

Üdv

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#36071) johnny82 válasza Csabi8507 (#36066) üzenetére


johnny82
őstag

Nekem is az van, igen. Tudomásom szerint a 40-eseket csak samu panellal szerelik, de az enyémben biztos az van. Bár még nem sok ideje van meg nekem, de én bátran merem neked ajánlani ezt a típust.

(#36070) Brekecs: akkor ebben egyetértünk. :K

[ Szerkesztve ]

(#36072) Drag77 válasza gerigeri (#36057) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

HA Digi tv a szolgáltató hangold újra. Most variálnak a kisoztással több digi csatorna lett.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#36073) Csabi8507 válasza johnny82 (#36071) üzenetére


Csabi8507
tag

Nagyon köszi a válaszokat.Én is így vagyok vele,nme fogom megvenni 300 000-ért az biztos.

(#36074) JuliuS


JuliuS
tag

Végre megvan a B650, végül 40-es lett. Minden nagyon klassz, a feketéje pazar, bevilágítási gond nincs, pixelhibát sem látok rajta (nem is keresem), és még a Digi adásait is egész szépen hozza.

"P"-s alváltozat, a matricán AA 04 szerepel. A médialejátszója fergeteges, bár eddig csak USB-vel próbáltam. Egyetlen dolog ami zavar benne, hogy a feliratokat fehér betűkkel jeleníti meg, mindenféle keret vagy körvonal nélkül, ami világos részeknél azért elég olvashatatlan (legalábbis én nem találtam beállítást arra, hogy másként rakja ki a feliratot, csak a betűméretet lehet változtatni).

Most készülök rákötni a routerre, remélem nem lesz probléma azzal sem. Rákötés után automatikusan frissíti a firmware-t, vagy ez hogyan működik?

Összekötöm házimozi erősítővel is, ebben a témában 0 tapasztalatom van, de most találtam egy érdekes mondatot a tévé kézikönyvében, miszerint ha hdmi-vel kötöm a tévére a külső eszközöket (BD, DVD stb), akkor a tévé optikai kimenetén csak 2.1 hang jön majd ki. Ez igaz?!
És még ha igaz is, ugye a DNLA-n illetve USB-n lejátszott hatcsatornás AC3 mkv-kat azért 5.1-ben lövi ki az optikai kimenetre? Nem tudom elképzelni, hogy nem, de azért valaki erősítse ezt meg.

Sajnos a DVD lejátszómon nincs HDMI, se koaxiális hangkimenet, csak optikai meg scart és komponens videó (meg nyilván kompozit): azt hogyan érdemes rákötni a házimozira? gondolom komponens videó és optikai audio lesz a legjobb minőség, de ott nem léphet fel hangcsúszás? vagy az mikor jelentkezhet?

(#36075) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Eddig ugy volt, hogy B650/B750-es 46"-es Samut veszek, de most kivancsisagbol megneztem a LED-es TV-k arat is es egeszen "olcsoak".

Egy Samsung UE40B7000WWXXH modell ara gyakorlatilag a 46"-es B650 modell aran van. Volt mar valakinek ezzel kapcsolata? Tudja ugyan azon dolgokat mint a B650 (ugy neztem igen)?

(#36076) johnny82 válasza JuliuS (#36074) üzenetére


johnny82
őstag

Szerintem az hülyeség, hogy ha hdmi-vel kötöd össze a dvd vagy bd lejátszóval, akkor csak 2.1 jön ki max optikain. Én pendrájvról nyomattam full hd filmet (mkv + AC3) 5.1 dd hanggal, amit a tv szépen át is küldött az erősítőnek optikain.

Szerintem is dvd lejátszó tévébe komponens videóval + dvd lejátszó erősítőbe optikai kábellel.

(#36075) adriankoooo: olvastad már?

[ Szerkesztve ]

(#36077) JuliuS válasza johnny82 (#36076) üzenetére


JuliuS
tag

én sem gondoltam volna, de ez van a leírásában:

"Connect the Optical cable between the DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) jack on your TV and the Digital Audio Input on the Home Theatre.
When following the connection above, the Optical jack only outputs 2 channel audio. You will only hear sound from the Home Theatre's Front Left and Right speakers and the subwoofer. If you want to hear 5.1 channel audio, connect the DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) jack on the DVD / Satellite Box (ie Anynet Device 1 or 2) directly to the Amplifier or Home Theatre, not the TV."

na mindegy, hamarosan összedugom, aztán kiderül.

(#36078) adriankoooo válasza johnny82 (#36076) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Koszi a linket! Nagyon jo vetelnek tunik, remelem meg apad egy kicsit az ara karacsonyig :) Kar, hogy utanna tul nagy az arres a 40"-es meg a 46"-os kozt, de talan a 40"-es is eleg lesz :))

(#36079) johnny82 válasza JuliuS (#36077) üzenetére


johnny82
őstag

Hát nehezen hiszem még mindig. Szerintem ha a dvd lejátszót csak a tv-be kötöd hdmi-vel, és a tv-t optikaival erősítőbe, akkor 5.1-nek kell szóljon a házimozin. Ha össze van kötve a dvd hdmi-vel a tv-vel is és az erősítővel is külön-külön és a tv is össze van kötve az erősítővel optikain, akkor talán elképzelhető, hogy csak 2.1 szól. De az első esetben én nem tudom elképzelni, hogy miért ne 5.1-ben szólna a házimozi! :F
Mod: Persze csak abban az esetben, ha a forrás dvd-n 5.1 AC3 audio van, nem pedig csak 2.1 vagy DTS.

Mod2: most ezek szerint, ha pc vga-ból kiviszem hdmi-vel a jelet (audio+video hd4850-nel) tv-be, akkor az nem küldi tovább optikai audion az erősítőbe az 5.1-et??? Nonszensz.

[ Szerkesztve ]

(#36080) johnny82 válasza johnny82 (#36079) üzenetére


johnny82
őstag

"Ha össze van kötve a dvd hdmi-vel a tv-vel is és az erősítővel is külön-külön és a tv is össze van kötve az erősítővel optikain, akkor talán elképzelhető, hogy csak 2.1 szól."

Bocsi, ehelyett azt akartam írni, hogy: ha össze van kötve a dvd hdmi-vel az erősítővel, és az erősítő össze van kötve a tv-vel hdmi-vel is és optikai audioval is (erősítő hdmi out + tv hdmi in, valamint tv opt out és erősítő opt in), akkor elképzelhetőnek tartom, hogy csak 2.1 szól a házimozin.

Bocsi, csak már kezdek összezavarodni, néha már összeszavakatakeverem. :))

[ Szerkesztve ]

(#36081) JuliuS válasza johnny82 (#36080) üzenetére


JuliuS
tag

hát ez az, csakhogy az tök életszerű, amit leírtál

dvd --> hdmi --> erősítő --> hdmi --> tv
ez ugye ahhoz kell, hogy szép (akár hd, ha mondjuk BD és nem dvd) képed és csúszásmentes 5.1 hangod legyen

tv --> opt --> erősítő
ez meg ahhoz, hogy a tv adás, illetve a tévé médialejátszós filmjei is 5.1-ben szóljanak.

szóval remélem, hogy csak az erősítőn átjövő hangok azok, amikre vonatkozik a kézikönyv (bár azt sem igazán értem, hogy miért).

legkésőbb ma este vagy holnap összerakom, és kiderül :) hacsak addig valaki, aki már próbálta hdmi-s erősítővel a b650-et, meg nem válaszolja nekünk

(#36082) johnny82 válasza JuliuS (#36081) üzenetére


johnny82
őstag

Szerintem rakd össze, mert most már rohadtul kíváncsi vagyok!!! :D

(#36083) nagynorbi válasza johnny82 (#36080) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

De ha már egyszer a DVD játékosból viszed a jelet HDMI-n az erősítőn át a TV-be, akkor miért akarod a TV-ből visszavezetni a hangot optikán keresztül az erőlködőbe?
Miközben ezt írtam, meg is született a válasz a fejemben :B : nem mindegyik erősítő képes levenni a hangot a HDMI-ről. De amelyik igen, abban az esetben felesleges visszavezetni a hangot.
Amelyik képes levenni a hangot, ott viszont be kell állítani némi-nemű hang-lejátszási késleltetést (kb. 200 msec), hogy megmaradjon a kép-hang szinkron.

Üdv.:

(#36084) emre33


emre33
addikt

T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_NewAge_v2.7z

This firmware modification tries to fix (or at least make it better) the picture scaling option of the media player in Samsung B650.
In the tools menu of the media player the "Picture Size" menu item now has these options:

Fit.............. same as in original firmware (fit the video to full screen by assuming 1:1 pixel aspect ratio)
Original......... same as in original firmware
Full Screen...... stretch the video to full panel screen (1366x768 or 1920x1080)
4:3.............. 4:3 pixel aspect ratio
Non Anamorph..... non anamorph aspect ratio (the average of PAL and NTSC non anamorph ITU-R BT.601 Standard aspect ratio)
16:9............. 16:9 pixel aspect ratio
Anamorph......... anamorph aspect ratio (the average of PAL and NTSC anamorph ITU-R BT.601 Standard aspect ratio)
1.85:1........... 1.85:1 pixel aspect ratio
2.35:1........... 2.35:1 pixel aspect ratio
2.37:1........... 2.37:1 pixel aspect ratio
2.39:1........... 2.39:1 pixel aspect ratio
2.76:1........... 2.76:1 pixel aspect ratio

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#36085) johnny82 válasza nagynorbi (#36083) üzenetére


johnny82
őstag

Vagy: nem azért kötöd össze külön a tv-t és az erősítőt optikaival, hogy kizárólag az erősítőről hdmi-n érkező hangot optikain visszaadja az erősítőnek, hanem egy másik eszközről (pl: stb, usb pendrive) akarod a hangot az erősítőbe vinni és nem akarod állandóan bedugni/kihúzni az optikai kábelt. Ez elég hosszúra sikeredett.

(#36086) guriga1234 válasza emre33 (#36084) üzenetére


guriga1234
addikt

Tegyük hozzá, hogy az csak a W-sekhez jó.

A P-snél nincs az a hiba, ami miatt kellett az a hack.

(#36087) Scoobyka válasza guriga1234 (#36086) üzenetére


Scoobyka
addikt

T2p-re gondolsz?

(#36088) JuliuS válasza nagynorbi (#36083) üzenetére


JuliuS
tag

nem azt a hangot akarjuk visszavezetni, ami az erősítőt már megjárta, hanem ami közvetlenül a tévébe jön (usb-n, dnla-n vagy neten).

nem az van, hogy ha hdmi-n van összekötve minden, akkor nem kell a késleltetéssel bajlódni? én pont azt hittem, hogy az az egyik előnye :F

(#36089) Scoobyka


Scoobyka
addikt

esetleg nincs meg valakinek az a link amiben lcd-tvkről vannak képek otthoni körülmények között vagy hasonló...valami bilder nevezetű volt.....ha valakinekmegvan pmben vagy itt linkelje már be ...köszi.

(#36090) ludsimon válasza ludsimon (#36055) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem kaptam választ.

Ez jó lenne?

undefined

(#36091) Yany válasza VGYke (#36061) üzenetére


Yany
addikt

A Sony TV-kkel az a bajom, hogy +20~30% névadó. Csak azért, mert Sony, többet kell fizetnem ugyanazokért a szolgáltatásokért mondjuk egy Samsung ellenében. Márpedig minőségben nekem a B650 pl. tökéletesen elég. Sőt. Nem tudom, hogy melyik Son TV veszi fel a versenyt képességekben a B650-nel (40"), de szívesen fogadok 5leteket erre. Viszont egyetlen petákkal nem vagyok hajlandó többet fizetni azért, mert Sony, miközben ugyanazt, vagy még kevesebbet nyújt.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36092) johnny82 válasza ludsimon (#36090) üzenetére


johnny82
őstag

Mindenképp kicsi lcd-t szeretnél venni ennyiért? Én lehet inkább vennék ilyet olcsóbban.

(#36093) n@p@lm válasza johnny82 (#36065) üzenetére


n@p@lm
őstag

hali!
nekem is meghozták pénteken, fergeteges készülék, azon lógtam majd egész nap, élvezkedtem a hd filmekre.
a tv adás szar, nálunk hagyományos analóg a kábel szolgáltató;(
próbáltad a készüléket regisztrálni a magyar samsung weboldalon?

(#36094) nightshadow válasza Yany (#36091) üzenetére


nightshadow
veterán

A B650 nagyjából a W5500-al van párban.

(#36095) johnny82 válasza n@p@lm (#36093) üzenetére


johnny82
őstag

hali! Gratula hozzá! Nem próbáltam regisztrálni. Fontos amúgy?

(#36096) n@p@lm válasza johnny82 (#36095) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi;)
igen, mert akkor tuti a 3 év gari.
ha elfogadja a weboldaluk a tv-d serialját akkor már nem dobhatják vissza (ha esetleg neadjisten valami garis gond lenne) hogy "szürkeimport".

[ Szerkesztve ]

(#36097) johnny82 válasza n@p@lm (#36096) üzenetére


johnny82
őstag

Uh! Jó hogy mondod, köszi! Ezt nem is tudtam! Holnap megpróbálok regisztrálni. Neked sikerült?

(#36094) nightshadow: tudásban esetleg, árban semmiképp. 256K kontra 215K. Ráadásul a Sonyról olvashattunk itt már cloudingról.

[ Szerkesztve ]

(#36098) johnny82 válasza johnny82 (#36097) üzenetére


johnny82
őstag

Bocsi, éppen lejárt a mod idő, csak linket akartam beszúrni sonyról.

(#36099) n@p@lm válasza johnny82 (#36097) üzenetére


n@p@lm
őstag

szívesen.
először a samsung klubba kell egy regisztráció, majd utána oda beloggolva kell a készülék regisztrációt megcsinálni.
[link]

(#36100) guriga1234 válasza Scoobyka (#36087) üzenetére


guriga1234
addikt

Olyan nincs, hogy T2p, Van pl. B650T2P, vagy mint az enyém, B652T4P, stb.
A P-sekhez nem jó az a firmware, csak a W-sekhez. A P-seknek a legutolsó firmware (2004.8) tökéletes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.