Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36301) johnny82 válasza tuso (#36300) üzenetére


johnny82
őstag

BD-nél pont, hogy nem jön jól, ott a real 24P a lényeg. Sportműsoroknál jó leginkább a 100Hz.

(#36302) tuso válasza johnny82 (#36301) üzenetére


tuso
tag

Az 1080/24p megjelenítésnél is nyugodtan bekapcsolhatod a 100 hz-et, ha nem akarod, hogy gyors mozgásnál "röcögjön" a kép. Ilyenkor ugyanis a megtöbbszörözi a képkockák számát két képkocka közé újakat számol (interpoláció). A moziélmény (a képsebesség a 24p kandenciája ) megmarad és a gyors mozgás is egyenletesebb.

(#36303) zhagyma válasza guriga1234 (#36290) üzenetére


zhagyma
őstag

Úgy gondolod. :)

(#36304) emre33 válasza tuso (#36302) üzenetére


emre33
addikt

Éppen nem.
Tudod mi a mozi élmény? Hogy gyors mozgású jelentnél a moziba is "akadozik" a kép...

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#36305) JuliuS válasza kásás (#36292) üzenetére


JuliuS
tag

no panik, a digi adja így. nekem samsungom van, és pontosan ugyanez a jelenség.

az m1 hd esetében ugye ha hirtelen 4:3-as műsor kerül adásba (mint mondjuk egy reklám), akkor torzan látod, míg a dunánál - ahol nagyságrendekkel kevesebb a 16:9-es adások száma (kb nem is emlékszem, hogy láttam-e már az alatt az egy hét alatt, amióta megvan a tévé) - ezt elkerülendő 4:3-ban adják ki a jelet.

(#36306) tuso válasza emre33 (#36304) üzenetére


tuso
tag

Ha te úgy szereted...... :)

(#36307) johnny82 válasza tuso (#36302) üzenetére


johnny82
őstag

Kétségtelen, be lehet kapcsolni, de akkor ugrott a moziélmény. Én egy sorozatot sem tudnék megnézni úgy, hogy 100Hz a maximumon van, nemhogy egy filmet.

(#36308) tuso válasza johnny82 (#36307) üzenetére


tuso
tag

Hál istennek általában kapcsolható (több fokozatban is), úgyhogy ki-ki eldöntheti mi számára a legjobb. ;)

(#36309) nagynorbi válasza nagynorbi (#35525) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Nos találtam megoldást, de csak félmegoldást, és nem tudom, hogy esetleg nVidia kártyáknál hogyan működik a dolog, de ATI-nál ha a CCC-ben a DTV menüpont alatt a pixel format-ot limited RGB-re (Studio RGB), vagy RGB PC Standard-ra (full RGB) állítom az alap YCbCr4:2:2 helyett (nekem legalábbis ez volt az alap a CCC telepítése után), akkor helyreáll a dolog, de viszont a fehér, szürke színek némely árnyalata kap egy ici-pici rózsaszínes beütést.
Nem éppen kielégítő, de közel sem annyira zavaró, mint az a borzalmas UV-zöld-rózsaszín.

Aki ilyen hibát tapasztal, az kérem, hívja fel a philips supportot (ahogyan én is tettem), mert minél több az ilyen bejelentés, annál valószínűbb, hogy hamarabb oldják meg a problémát (már ha ezt szoftveresen meg lehet oldani).
Azt hiszem, hogy ingyenes a szám: 06-80-01-81-89

(#36310) anrab válasza kásás (#36292) üzenetére


anrab
addikt

nálam is így műkszik. ahogy adják úgy nézzük. nem lehet baj a tv-vel mert az egyest-kettest kirakja ha ilyen a formátum akkor is.

(#36311) Sanyabá válasza guriga1234 (#36291) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Annyit szeretnék hozzá fűzni,hogy igazad van.Ma voltam az ElektroW.-ben megnézni a Samsung 40....LED tv.Eszméletlen gyönyörű képe volt. Igen de mikor szóba elegyedtem az eladóval az elmondta hogy direkt van a Samu-nak erre a célra egy bemutató demója ami tökéletes felvételeket foglal magában.No akkor mondom próbáljuk egy pendrive-ra töltött HD-s filmmel,mit ne mondjak katasztrófa volt a demóhoz képest a film.Ekkor kezd el gondolkodni a vevő hogy megér-e 400ezret a Led-s tv? Ja, az áruház dig.adásainál sem hozta azt a minőséget amit elvártam tőle.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#36312) anrab válasza piki1982 (#36299) üzenetére


anrab
addikt

nincs avval a kártyával semmi gond. nekem anno a 8600-al is ment. nagyon nem értek hozzá, biztos játék függő is a dolog.

(#36313) anrab válasza nagynorbi (#36309) üzenetére


anrab
addikt

az elején én is tapasztaltam de megszűnt. azt hiszem mikor elősszőr állítgattam. azóta nem, pedig most belekavartam rendesen a service menübe. a scenea azóta egy vastag fekete kerettel jelenik meg! mondjuk saját háttérrel még nem prógáltam. azt hiszem előtte teljes képernyős volt. nálatok hogy van? teljes képernyő? mert bizonytalan vagyok.meg még egy. csatorna váltásnál nem írja ki hogy mondjuk RTL KLUB vagy más csat. nevet. van ahol azt írja undefinied vagy semmi. de viszont lett egy legördülő feketés csík ami az EPG. váltásnál legördül és írja a jelenlegi és a következő műsórt és idejét. vagy ez a DIGI kábelszolgáltatótól függ?
más is válaszolhat! philips, vagy akinek ötlete van.

(#36314) toeki válasza anrab (#36312) üzenetére


toeki
senior tag

énis erre gondoltam gyakorlatilag filmnézésnél semmi különbséget nem fogsz érzékelni mert a tv-re ez a kártya is kinyomja a fullhd-t, ám ha ujabb játékokat is 1920*1080 ban akarsz ahhoz már nem árt valami izmosabb kari

akkor kicsit off:
40ezres kategóriában most a legjobb ár/érték arányban az ati 4870 -es kártyák 1gb ddr5 rammal szerelve, nvidia vonalon pedig a GTX260 - asok (árgép.hu vagy olcsobbat.hu-n lehet leskelődni hátha találsz olyat ami tetszik)
on

(#36315) piki1982 válasza toeki (#36314) üzenetére


piki1982
csendes tag

köszönöm a segítséget...megnyugtattatok

(#36316) dark/night


dark/night
csendes tag

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat (tuso, johnny82, emre33), bár abban még mindig nem sikerült dűlőre jutni, hogy v5500 vagy w5500, kell-e a 100 Hz, vagy sem...

Továbbra is várom a hozzászólásokat, illetve v5500/w5500 tulajok jelentkezését a tapasztalataikról, akár privátban is...

(#36317) Yany válasza tuso (#36300) üzenetére


Yany
addikt

Ez a "minden bemenetnek saját beállításai vannak" dolog ez hogy működik a Samu b650-en? Ott is hasonlóképp?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36318) tuso válasza Yany (#36317) üzenetére


tuso
tag

Passzolom, Samu tulajdonosok biztos segítenek... :F

(#36319) denes123s


denes123s
tag

Üdv!
Mint itt sokan, én is új tv vásárlása előtt állok. Két típust néztem ki magamnak. Az egyik a samsung 40b530, a másik pedig a 40b620. Abban kérném a segítségeteket, h érdemes lehet-e kifizetni a 40ezer forintos különbözetet a 100Hz-ért és a +1 hdmi és scart csatlakozásért, vagy általános felhasználás és képminőség szempontjából tökéletesen megefelelő a 40b530 is?
Előre kösz!

(#36320) johnny82 válasza denes123s (#36319) üzenetére


johnny82
őstag

Elmész egy nagyobb műszaki boltba, ahol sok tv van egymás mellett (én MM-ba szoktam járni, az van legközelebb hozzám). Ha szerencséd van, nem analóg adás megy rajtuk, hanem valami jó minőségű digitális akármi (általában ez így van, mert a tévéket így könnyebb eladni). Megnézel egy 100Hz-es tévét és egy nem 100Hz-es tévét (lehetőleg egymás mellett, hogy egyszerre tudd figyelni a tartalmat). A 100Hz-es sokkal folyékonyabban jeleníti meg a gyorsabb mozgásokat (ha be van kapcsolva persze a 100Hz), míg a nem 100Hz-es tévén kicsit úgymond "röcög" az adás. Na, ha ezt te észreveszed és zavar, akkor mindenképp megéri a +40K-t, mert aztán állandóan azt figyelnéd. Engem rohadtul zavart, de az asszony észre se vette. No, így lett nekem 40B650-em. :))

(#36317) Yany : ha usb-ről nézek filmet, annak a beállításai megmaradnak, ha visszarakom sima tv-re. Gondolom ez a többi bemenetnél is így van akkor, de inkább várd meg, míg valaki olyan ír, aki már több bemenettel próbálta.

(#36316) dark/night: szerintem kell a 100Hz. Egyébként miért Sony? Más típusokat is néztél?

(#36314) toeki
: HD5770. 4870 1GB szintjén van, de sokkal kevesebbet eszik és már DX11-es, időtállóbb.

[ Szerkesztve ]

(#36321) piki1982


piki1982
csendes tag

hali
szerintetek melyik?
SAMSUNG vagy LG
monitornak használva (játék/film)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36322) penene válasza johnny82 (#36320) üzenetére


penene
őstag

Hali, és a 100hz és 200 hz közötti röcögés is szerinted lehet ok a 200hzre? Vagy azért az már nagyon vájtszeműeknek való?

Nekem elég gáz, ha röcög, de eddig CRTn is 100 hz = 100 frame/seccel néztem mindent, és az jó volt.

150 hzen is próbáltam, az láthatóan folyamatosabb volt, szinte folyt a kép, de hogy ez nemtom pl. TVnél mennyire látszana.

Még mindig LG 37" LH5000 és LH7000 között vacilálok, de fél órán belül döntök.
Egyik oldalon a 200 hz, másik oldalon a kicsit fejlettebb dolgok állnak. 10e forint a különbség a 200 hz javára. :)

(#36323) johnny82 válasza piki1982 (#36321) üzenetére


johnny82
őstag

1-0 a Samunak.

(#36324) guriga1234 válasza Yany (#36317) üzenetére


guriga1234
addikt

Igen.

(#36325) Yany válasza penene (#36322) üzenetére


Yany
addikt

Én a helyedben írnék egy tételes listát pro és kontra a két típusról... és megosztanám a fórumon. Azon vitáznánk egy sort, amiből te is tanulnál, mi meg kapnánk tőled egy alapot hozzá. Mindenki nyer. ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36326) Yany válasza guriga1234 (#36324) üzenetére


Yany
addikt

ok, thx

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36327) penene válasza Yany (#36325) üzenetére


penene
őstag

Rendben!! Annyira nem vagyok profi, sőt... De amit látok, összehasonlítom, pill. :) :R

(#36328) piki1982


piki1982
csendes tag

szerintetek egy geforce 9600gt - vel (vagy újitva egy ati radeon hd 5770-ra) monitorra kötve egy 81centis full hd tv-t zavaró hogy nincs a tv-n 100hrz? a jelenlegi monitorom 60hrz-en van és eddig nem is figyeltem hogy "röcögne" a kép, csak itt olvasom. Vagy ez tök más dolog?

(#36329) penene


penene
őstag

Összehasonlítás: LG 37"
LH5000 vs. LH7000
Amit a leírásból látok, lehet, hogy az infó torz.
Főleg azokat állítottam szembe, amik számomra érdekesek, ill. amikről nem tudom, micsodák. :)

LH5000 mellett szól:
Dual XD Engine™ FullHD (ez mit jelent?) Másiknál nincs írva.
TruMotion (200Hz)

LH7000 mellett:
Dinamikus kontrasztarány: 100.000:1 (másik 80.000:1)
WCC (Széles szín ellenőrzés)
Színhőmérséklet választás
Anti-Dazzling (Szemkímélő rendszer)
xvyCC
Intelligens fényerő-szabályozás
Változó fényű LED (ez a led kikapcsolás sötétkor, hogy szebb legyen?)
Bluetooth (fotó küldés és headset)
DivX (HD/SD) lejátszás USB-ről
Dolby Digital Dekóder

A panel válaszideje ugyanaz mindkét típusnál.

Kérdés: esélytelen, hogy PCre kötve lehessen választani a truemotion 100hz 200 hzet, és csak a 60 hz megy?
Mert amennyiben valamelyiknél állítható,akkor a 100 hz elég a PChez, 200 hzben valszeg úgysem lehetne jól hajtani.
Ati HD4870 fogja hajtani.

Ami egyedül az LH5000 felé húz, az CSAK a 200 hz. Árkülönbözet nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#36330) penene válasza penene (#36329) üzenetére


penene
őstag

Annyi hozzátartozik a dologhoz, hogy korábban CRTn játszottam 100 hz és 120 hz összehasonlításán (gyakorlatilag FPSnél 100 fps vs 120 fps), és én nekem feltűnt, hogy a 120hz szinte folyik a 100 hzhez képest. 150 hz vs 120 hz már nem volt annyira szembetűnő.

Ergo a 100hz még "röcöghet" a 120hz-hez képest, de az már tényleg hab a tortán.
Inkább az zavar, hogy csak 60hz megy a PCn a TFTknél, így csak 60 frame/seccel lehet játszani. NFSnél eléggé röcög, bár haver hülyének néz, hogy ilyet látok. SAJNOS :( De attól még venni fogok TV-t, lecserélve a mostani 21es CRTm.

(#36331) penene


penene
őstag

Mit gondoltok?
a 7000 felé dőlök a sok egyéb különbség miatt, a 200hz helyett.

(#36332) hattorihanzo válasza johnny82 (#36320) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Marha egyszerű, egy tv-t kell venni, ha meg kettőt veszel, ne rakd egymás mellé őket.

(#36333) johnny82 válasza penene (#36322) üzenetére


johnny82
őstag

Megmondom őszintén nem nagyon néztem LG-ket a rossz feketéjük miatt, de szerintem a 100Hz elég. Mondom én csak sportot nézek 100Hz közép vagy maxra állításával, egyéb esetben minimumon van és így engem már nem zavar. Ezt olvasd el.

(#36332) hattorihanzo
: :DDD Ahhoz, hogy megtudja őt zavarja-e, el kell menni és meg kell nézni. Mert, ha zavarja, otthon is zavarni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#36334) anrab válasza anrab (#36313) üzenetére


anrab
addikt

na, most már írja a csatornát és a legördülő műsór info is megmaradt.

(#36335) penene válasza johnny82 (#36333) üzenetére


penene
őstag

32-37-esben milyen típus alternatívát ajánlasz akkor a SAMUból?

[ Szerkesztve ]

(#36336) 5oultrain válasza anrab (#36313) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Nos én pár napja látom most már mi is az az EPG így én még nem nagyon tudok ebbe segíteni, esetleg abban, hogy elmondod mit csináljak/nézzek meg, és én leírom a tapasztalataim :U

PSN ID: legalkriminalz

(#36337) johnny82 válasza penene (#36335) üzenetére


johnny82
őstag

Félre ne érts, nem belepofázni akarok a dolgodba és Samu marketinges sem vagyok, mielőtt bárki azt hinné! Én mindenképp B650-et ajánlom, én is amellett döntöttem, szerintem korrekt tv, korrekt áron. Bár 37-esben elvileg gyengébb panel van (guriga1234 mindjárt jön és elküld a picsába :D ), de szerintem olyan rossz és sok különbség nem lehet. Mindenképp meg kell nézni élőben. 40B650-nek tükrös a panelje, ami engem nem zavar, de másnak zavaró lehet. Nekem Philips 42PFL7404 volt még alternatíva, de azt kilőttem, mert nem tudja a real 24P-t, (szerintem) a feketéje is gyengébb, valamint B650 jobb multimédiában.
Mod: de az tükröződésmentes.

[ Szerkesztve ]

(#36338) penene


penene
őstag

[Samsung37B651]

Valóban többet tud az LGnél 37es méretben, tényleges real movie.
Viszont 6ms, míg az LG 2 ms, és nekem az input lag sokat számít, érzékeny a szemem.

Persze ez lehet semmit sem jelent, mert ez úgyis g2g, de ezt tényleg látnom kéne. Viszont arra most nem nagyon van lehetőség. :)

(#36339) penene válasza johnny82 (#36337) üzenetére


penene
őstag

őőő. Eléggé megkavartatok, de ennek örülök. :)

Elsődlegesen PCn fogom használni, játék, stb.
Grafika nem érdekel. A multimédiás dolgok egyelőre nem nagyon prioritásban érdekelnek, de azért néznék heti 1-2 filmet + TV.

Az input lagra baromi háklis vagyok, sajna nagyon érzékenyen érint.
Erről sajnos nem láttam még összehasonlítást/infót a B650-651-ről, csak annyit, hogy 6 ms, míg az LGLH7000 2 ms. Ami ugye lehet épp nem jelent semmit. Csak hát mégis parára ad okot. :)

Hát én néztem hétvégén 47es LG5000 (vagy 6) TVt ismerősnél, direkt teszteltettem, egyedül a videó darabossága, ami zavart, de hát PCről csak 60hz megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#36340) johnny82 válasza penene (#36339) üzenetére


johnny82
őstag

Talán ebben az egyben jobb az lg. De itt már lemérték a 40b650-et is. Több innen. A te döntésed.

(#36341) penene válasza johnny82 (#36340) üzenetére


penene
őstag

Köszönöm szépen, értékes infó.
Gondolom LG-t ilyen szempontból nem mérték be. Megpróbálok keresgélni. :)

(#36342) nagynorbi válasza anrab (#36313) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Miket kavartál össze a service menüben? :) Legördülő EPG? Csak aztán vigyázz, nehogy valami olyant állíts el, amit nem lenne szabad.
Nálam nincs fekete keret ha bekapcsolom a scenea-t

Üdv.:

(#36343) Yany válasza penene (#36329) üzenetére


Yany
addikt

Egyértelműen 7000 ha már LG, de én is inkább B650-et vennék. Bár ha a PC input lag nagyon prior, akkor jobb lehet az LG 7000. A 200Hz-et meg felejtsd el sztem. Én semmi különbséget nem láttam 100 és 200 között. Számítógépen láttam, éreztem, amikor a CRT-met még 160Hz-en hajtottam 800x600-ban, de itt egész másról van szó. Azért nem tudsz PC-n 60 Hz-től eltérni, mert ez nem az a Hz. A TV-k bevárnak a jelből 2-3 képkockányit (tehát inputlagol rendesen) és a kockák alapján interpolálnak köztes képeket és azt is beillesztik az eredeti képkockák közé. Ezt megtévesztően a Hz paraméterben jelzik, de valójában nem valódi frissítési frekvenciáról van szó.

PC-n tehát azért érdemes kikapcsolni a 100 és egyéb Hz-eket, mert az jelentős input lag-növekedéssel jár.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36344) hattorihanzo válasza penene (#36339) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Te kevered az input laget meg a kijelző válaszidejét. Az input lag több. 6 ms-os input lagtől minden játékos a földhöz verdesné a valagát örömében.

(#36345) anrab válasza nagynorbi (#36342) üzenetére


anrab
addikt

"Legördülő EPG?"
egy szürkés átlátszó sáv jelenik meg a képernyő tetején ha csatornát váltok. annyi időre mint a csatorna név, amiben írja a jelenlegi és a következő műsort és időpontját. úgy mint mikor megnyomod az info gombot és felül amit ír. u.a. gördül le csak ugye az ismertető nélkül.
számokat meg hasonlót nem állítottam el. csak amit vissza lehet kapcsolni.
szóval nincs gyászkeret, akkor kutakodhatok! ha beállítassz háttérképet azt egészben rakja ki? mindegy mivel fényképezted? mert nekem a képnézegetőbe a mobillal készített képeket csak középre egy bélyegkép nagyságú képet rak, pedig 1280x1024-es.

(#36346) penene válasza hattorihanzo (#36344) üzenetére


penene
őstag

Ha input lagot írtam volna 6 msre,akkor az elírás, épp mondtam, hogy az tök mindegy, mert g2g válaszidő. :)
Amúgy jah, jó lenne. :DDD

input lag mérésre olvastam dolgot, de nem nagyon tudom kivitelezni, amit a srác írt, 2 monitort összehasonlítva.. Megmérném az LGjét ha megjön. Viszont csak egy CRTm van összehasonlításra.
Tudtok valamilyen módszert, amivel kb. le lehet mérni akár 1 monitorral, vagy CRT mellett?

[ Szerkesztve ]

(#36347) penene válasza Yany (#36343) üzenetére


penene
őstag

Köszönöm a segítségeteket.
Ahogy megnéztem valóban a samunál profibbnak tűnnek a multimédiás dolgok, és valószínűleg a kép is szebb, erre jobban rámentek.

Viszont mégis az LH7000-et vettem (rendeltem meg), mert bízom az LG híres input lagjában, míg a Samunál ez tényleg probléma. Aztán lehet befürdök, majd kiderül. :)

Őőő, köszi az értékes infót. Tehát ha netán PCre is be lehetne kapcsolni a 100 hzet, bár valszeg nem lehet, akkor az sem igazi 100 hz. Akkor így egyértelmű.
Kár..Pedig már azt hittem, hogy hogy lehetnek olyan hülyék a gyártók, hogy nem csinálnak igazi 100 hzes PC bemenetet, hisz a TV már 100 hzes... De akkor ezért, mert nem nyerne vele az ember, csak rontana.

[ Szerkesztve ]

(#36348) 5oultrain válasza anrab (#36345) üzenetére


5oultrain
aktív tag

No, nekem sincs "gyász keret" a scenea bekapcsolásakor, igaz csak egy kép (pillangó) ál a rendelkezésemre.
Hogy lehet hátteret beállítani?
Meg még egy kérdés, te már úgy is jártas vagy a service menu ben :D
a MOP local contrast bekapcsolása mire jó?
Mert kipróbáltam de nem láttam, vagy nem vettem észre különbséget.
Nálam nem jelentkezett az a Gamma hiba az előre beállított képeknél( Játék, film, stb...)

PSN ID: legalkriminalz

(#36349) kásás válasza JuliuS (#36305) üzenetére


kásás
tag

Köszi mindenkinek!

(#36350) kásás válasza 5oultrain (#36348) üzenetére


kásás
tag

Itt már írja a használati [link] a scenea leírását a 141. oldaltól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.