Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37551) Lonsi válasza anrab (#37543) üzenetére


Lonsi
tag

Köszi, már összejött a dolog és megy szépen.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#37552) Scoobyka válasza Hegyirabló (#37550) üzenetére


Scoobyka
addikt

kartam belefolyni...nem tudom Te mit láttál.....,meg milyen beállításoknál....de a 40 colosnak szebb a képe..ez biztos.....feketében és színekben is veri a kistestvért.....fehérben meg pláne.....

azért nem kéne ilyen dolgokat leírni.....a 40es egy egészen más kategória már annak a képminősége veri simán a 32,37 colosokat....és ez nem csak a samsung márkára jellemző,hanem minden lcd-tvre.

Azért ,mert a 40esben az S-Pva panel valoban jobb,mint az AUO....a 8 bit vs 10bit dolog szép meg jó....papíron jol is hangzik és eleve azt várná az ember,hogy a nagyobb bitsázú a jobb,de itt kéremszépen gyártásbbeli eltérés is van....hogy pontosan mi is azt a goolge részletesebben szerintem eltudja magyarázni....

röviden nemcsak a számoknak kell hinni,hanem a mögötes gyártásnak is....

GazRic:na ez a marketing!!!!

méghogy az S-pva panel oldalról nem szürkül...ugyankéremszépen ilyen csak a mesékben van.....az S-pva panel is oldalról fakosabb ,mint szemből....kivilágodosik és ez sajnos csak az olednél fog megszünni...de addig itt csak nagyon mocskos marketing van! :W

[ Szerkesztve ]

(#37553) Hegyirabló válasza Scoobyka (#37552) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Minden tiszteletem mellett, de ez azért nem indoklás. Ez olyan, mint ha én azt írnám, hogy a Géza hülye, és ha megkérdeznéd tőlem, miért, akkor azt felelném, hogy csak. Mert én azt mondtam.

Tehát tényleg tisztelettel kérem, és nem kötekedés, kérlek támaszd alá érvekkel, adatokkal és tényekkel, amit leírtál!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#37554) Scoobyka válasza Hegyirabló (#37553) üzenetére


Scoobyka
addikt

(#37555) Hegyirabló válasza Scoobyka (#37554) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát félig-meddig világosabbá vált a dolog, köszönöm! :R

Viszont így már végképp megkavarodtam, s gőzöm sincs, hogy mit vegyek. :O

Aquila non captat muscas.

(#37556) Scoobyka válasza Hegyirabló (#37555) üzenetére


Scoobyka
addikt

amúgy AUO vagy S-PVA mind2 jó panel....az S egy hajszállal jobb....de ott van még az elekrtonika is....ha teheted a nagyobbat vedd....egy tvnél úgysincs elég nagy....elhiheted...mégha eleinte úgy tünik,hogy túl nagyott vettél...max 2 hét és már kicsit lesz az.

na és pár gyöngyszem aminek nem érdemes bedölni:

az a led-tv...mert sztem az úgy ahogy van elég nagy megtévesztés a samu részéről mivel ezek led oldalsómegvilágításúak,de nem led tv-k.....pfff...... az S-pva oldalról is úgyanúgy látszik mint szemből álíltása---ez is hülyeség.....hát igen a gyárak nagy kamusok.....kedvenc....a csillióbillió utlramegahiperszuper kontraszt ami valójában jó ha 10.000 vagy 8000.....de inkább 3000 az......meg még sokilyen van....mint a 200hz....sztem az is csak egy újabb lerántás a pénzes vevőkről.....és,hogy mi lesz jővőre....3d-s térhatású tv megjelenités.....

mi van japánba?.....valós led-tvk....és ultra hd képanyagok....

ennyit a papiradatokról.

[ Szerkesztve ]

(#37557) Hegyirabló válasza Scoobyka (#37556) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Oké, akkor így lesz, bár azt még mindig nem teljesen értem, hogy az alacsonyabb bitszámú hogyan ad jobb, szebb képet, ha egyszer minden gyártó úgy hangsúlyozza, ha az egyik készüléke 10bites. :U

Aquila non captat muscas.

(#37558) snipr válasza Hegyirabló (#37557) üzenetére


snipr
aktív tag

Marha egyszeru pedig... elmész és megnezed egymás mellett a két tv-t...

8-10bit témában keress rá a "T370HW02 Ve" és "T370HW02 Vx" "kifejezesekre" a google-al... van kavar rendesen :) de gyakorlatilag senkit nem erdekel, el kell menni meg kell nezni :) papiron akármit is leirhat bárki, a sajat szemednek higgy!

(#37559) Hegyirabló válasza snipr (#37558) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát saját szememnek hiszve a 37-es szebb volt, de visszaolvastam, annyian írják, hogy biztos nem, akkor tuti úgy van. Nem is akadékoskodom már tovább, mert tudom, hogy rontom-bontom! :)

Aquila non captat muscas.

(#37560) Brekecs válasza Scoobyka (#37554) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !

Tudtommal a Philips TV-ben IPS panel van :K jól tudom ?

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#37561) Scoobyka válasza Brekecs (#37560) üzenetére


Scoobyka
addikt

jól. :)

az ips-panel nagy előnye a remek színvisszadás....sztem lehet,hogy jobb is mint az SPVA ilyen téren...azonban gyengébb a fekéje....és kicsit oldalról már ezüstözik ,lilásodik....ergo kicsit a betekintési szöge.....

tökéletes márpedig nincs. :( ..igényeknek kell megfelelni.

[ Szerkesztve ]

(#37562) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

S ha vennék egy Pana-t? [link]

Aquila non captat muscas.

(#37563) Brekecs válasza Scoobyka (#37561) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Lehet hogy így van, de én nem veszem észre a lilásodást vagy az ezüstözést pedig nézem szemből, aztán oldalról ,de a fekete az oldalról is fekete vagy nem így kell néznem ? :D

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#37564) Scoobyka válasza Brekecs (#37563) üzenetére


Scoobyka
addikt

mindekinek más a jó....ezért szép ez a világ...ha mindenki egyfomra lenne marha unalmas egy sárkupac lenne a Föld.....

azt vedd amleiyk neked tetszik....mi csak maximum tanácsolunk.

(#37565) dh66e válasza Hegyirabló (#37562) üzenetére


dh66e
veterán

A végén még veszel egy jó kis sharpot. :)

(#37566) Brekecs válasza Scoobyka (#37564) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Ez így igaz mindenki magának vesz tv-t ! De nekem már van (Philips 42pfl9664H/12) én is rengeteget mentem utána, illetve olvastam és nézelődtem mielőtt meg vettem volna de úgy érzem/látom hogy jól választottam és ez a lényeg hogy nekem jó !! :K

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#37567) ProdyG válasza Scoobyka (#37561) üzenetére


ProdyG
senior tag

ebben a 24hz,100hz.... témában tudsz esetleg magyarázatot adni?
1080p-s filmeket szeretnék nézni, ehhez keresem a megfelelő TV-t. eddig a philips pfl7404h tűnik megfelelőnek. kipróbáltam a MM-ben, bevittem a laptopot és hozzákötöttük egy ilyen TV-hez. 60hz-vel történt meg a csatlakozás, csak azt nem értem, hogy jön ide a 100hz? a 60-ból hogy csinál 100at?
meg sokan írják, hogy 24hz-n csatlakoztassuk a sz.gépet, de ha 24hz-n csatlakoztatom, akkor abból hogy lesz 100hz? azt szeretném elérni, hogy ne legyen 24p probléma.
a kép és a mozgások így 60hz-s csatlakozatással majdnem tökéletesek voltak, de néhány másodpercenként beszaggatott a kép (24fps-es mkv filmet teszteltünk).

(#37568) guriga1234 válasza Scoobyka (#37554) üzenetére


guriga1234
addikt

A leírás alapján nem az derül ki, hogy az SPVA jobb lenne.
Sajnos mindig is voltak tévhitek, amit a "jól értesültek" mindig is szajkóznak. A számok viszont egyértelműek, azokon nincs mit félreértelmezni.
Mindezek mellett is azt mondom, hogy mindenki olyat vegyen, ami neki a legjobban megfelel. Tökmindegy, hogy melyik gyártó melyik termékét. Ami neki a legjobban megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#37569) Hegyirabló válasza dh66e (#37565) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Te, röhögni fogsz, de már ezen gondolkozom, a 77-esen.

Aquila non captat muscas.

(#37570) Chaser válasza Scoobyka (#37561) üzenetére


Chaser
titán

Ahogy mondod, ennek a 2 panelnek a keresztezéséből lenne meg a tökéletes hibrid:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37571) Hegyirabló válasza guriga1234 (#37568) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, kész! Én pöcsön szúrom magam.

Aquila non captat muscas.

(#37572) Scoobyka válasza ProdyG (#37567) üzenetére


Scoobyka
addikt

ProdyG:na most a 7403-as nem tudja a 24p-t csak pulldownnal...ergo mindenképp elöfordul majd ilyen kis recegés....amúgy a számitógépen át kellett volna állítani 60hz-ről 24hzre....és úgy kellett volna nézni,de megsugom úgy is lett volna kisebb recegés....a pulldown miatt...na most a 100hz meg úgy van,hogy a tv "okos"..és kiegészíti plusz képkockával a hiányzó részeket...ergo folyamatosabb képet eredményez....

azonban ha 1080as videk felé kacsingatsz én ha javasolhatom inkább valós 24p felé kacsingass,ott nincs akadozás megrecenés.

guriga1234:emlékeim ha nem csalnak neked 37es van....innetől kezdve veled nem akarok vitába szálni...én láttam otthoni körülmények között a 37b650est is és a 40b650est is...40est mindenki szebbnek találta kéügyileg.....savanyú a szőlő dolgot vélek felfedezni nálad....,mert ez a 37 kontra 40es vitába Te valahogy mindig belefojsz és nyomod,hogy 10bit...10bit...10bit....10bit....na én ebbe a gyerekes viselkedésbe nem veszek részt.....neked tetszik és kész slussz....örüljünk együtt....elégedett magyar ember....ritka :D

[ Szerkesztve ]

(#37573) guriga1234 válasza Brekecs (#37563) üzenetére


guriga1234
addikt

Normál esetben az ember szemből nézi a tévét, vagy legalábbis törekszik rá. Nem hiszem, hogy otthon mindenkinek úgy lenne kialakítva a szoba, hogy csak oldalról lehessen nézni a tévé képét (ezen egyébként könnyű segíteni, el kell forgatni a tévét). Szemből még egy sokat gyalázott TN panel is tud nézhető képet produkálni, még ha nem is olyat, mint a PVA-sok.

(#37574) Hegyirabló válasza Scoobyka (#37572) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Tőlem aztán távol álljon, hogy gurcsit védjem, de nekem is úgy tűnik, hogy a magasabb színmegjelenítéshez biza az kell, hogy, magasabb legyen a bitráta.

Aquila non captat muscas.

(#37575) tomic


tomic
addikt

Sziasztok! Valaki esetleg látta már egymás mellett a Samsung UE40B6000 és a b650 est ? Ha igen mi volt a tapasztalata? Én személy szerint a b650 est néztem normál tv adás képminősége valahogy nem fogott meg , lehet az jel nem volt megfelelő vagy tudom is én de hagyott kívánni valót.Full-hd vel nem volt bajom az tetszett. A (Led) tv volt lehetőségem nézni de csak full-hd ben, így nincs viszonyítási alapom ezért ha van valakinek tapasztalata a led normál tv adás minőségéről legyen kedves ossza meg velem. A Samsung UE40B6000 ben, milyen panel ill hány bites van?

(#37576) guriga1234 válasza Scoobyka (#37572) üzenetére


guriga1234
addikt

Semmilyen "savanyú a szőlőt" nem érezhetsz, vagy ha azt érzed, akkor rosszul érzed. Én tényeket írtam le, ha neked a számok és tények gyerekes dolognak tűnnek, akkor no comment.
Ez a "mindenki szebbnek találta" - rossz duma. Én sem találtam szebbnek a 40-est, a "mindenki" máris megdőlt. És még sokan nem találták szebbnek a 40-est, sőt...

(#37577) Brekecs válasza guriga1234 (#37573) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Egyértelmű hogy mint mindenki más is én is szemből nézem a tv-t csak az ips-panelröl volt szó hogy oldalról kékül meg lilul :D de én nem tapasztaltam, pedig oldalról is néztem direkt !

Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#37578) Scoobyka válasza guriga1234 (#37576) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ha elégedett vagy a készülékeddel,akkor nekem is jó....nem vitatkozom mondom,nem vagyok én pulya....használd egészséggel a készüléked és legyen benne sok örömöd.

(#37579) Hegyirabló válasza tomic (#37575) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na, kezdődik előről. :W

Aquila non captat muscas.

(#37580) snipr válasza Hegyirabló (#37559) üzenetére


snipr
aktív tag

Nem ertem a problemat akkor... ha a 37es tetszett jobban vedd azt :) ilyen egyszeru (en meg behuzom a második strigulát a 37es mellett a forumozok kepzeletbeli statisztikajan :DDD )

(#37581) tomic válasza Hegyirabló (#37579) üzenetére


tomic
addikt

Ha nem akarsz inkább ne segíts. És ne is írj hozzá te.. :C

(#37582) Hegyirabló válasza tomic (#37581) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Segítenék én, ha tudnék, de nekem is ez a dilemmám, csak két tűz közé kerültem.

Aquila non captat muscas.

(#37583) tomic válasza Hegyirabló (#37582) üzenetére


tomic
addikt

Vissza olvasva kicsit értelek már . Ezek szerint te is láttad élőbe a b650est? Tetszett? Tv műsorra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#37584) guriga1234 válasza tomic (#37575) üzenetére


guriga1234
addikt

(Nem csak neked)
Aki normál tévé adást tud csak fogni, az ne vegyen HD-s tévét, mert elátkozza a napot, amikor megvette a készüléket. Analóg adásra a CRT-k a legjobb választás.
HD-s tévét olyan vegyen, aki HD-s tartalommal is tudja etetni a tévéjét, legyen az tévéadás, Blu-ray (vagy abból rip-elt tartalom), vagy HD-s kamera felvétele. Ez persze szigorúan csak a magánvéleményem. Mindenesetre, ha valaki HD-s készülék vásárlása előtt áll, az kérje meg az üzletben, hogy mutassanak neki analóg tévéadást. Olyan helyen vásároljon (vagy előtte olyan helyen nézze meg a kiszemelt típust), ahol nem azzal jön az eladó, hogy azért szar az analóg adás képe, mert rossz náluk az antenna. Az analóg adás a legkiválóbb antennával is gagyi lesz, csodák nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#37585) tomic válasza guriga1234 (#37584) üzenetére


tomic
addikt

Nem nagyon értek az antennákhoz ill hogy milyen adás milyen. Én otthon UPS használok. Ezzel mi várható? Nagy többségben ezt használnám .

[ Szerkesztve ]

(#37586) Hegyirabló válasza tomic (#37583) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem, de csak egy analóg, szétosztott teve adást tudott az áruló mutatni.

Aquila non captat muscas.

(#37587) guriga1234 válasza tomic (#37585) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem UPC-t? UPS (Uninterruptible Power Supply) az szünetmentes táp, nem?

[ Szerkesztve ]

(#37588) tomic válasza Hegyirabló (#37586) üzenetére


tomic
addikt

Lehet igaza lesz Guriga1234 nek . Lehet várok még a vásárlással annyira nem sürgős csak most tudtam volna kamat mentsen venni 277ért led est, és most az újdonság ereje eluralkodott rajtam. De ha ennek is valami hasonló a képe akkor valóban csalódás lesz (saját vélemény).

[ Szerkesztve ]

(#37589) tomic válasza guriga1234 (#37587) üzenetére


tomic
addikt

Tököm tudja. Elírtam.

(#37590) dh66e válasza Hegyirabló (#37569) üzenetére


dh66e
veterán

Olvasgatom a fórumot rendszeresen,látom a szenvedésed-valóban jókat röhögök-nekem mindegy mit veszel csak azt kívánom hogy nehogy idő előtt romoljon el,mert tuti hogy a pszichiátriára kerülsz.Itt egy kis ajándék neked hátha hozzájárulok a káoszhoz.[link]

(#37591) guriga1234 válasza tomic (#37588) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha vársz, és csak analóg adást tudsz nézni, akkor jobban jársz, ha most nem veszel semmit. Egyrészt olcsóbbak lesznek a tévék, másrészt az újabbak a mostaniaknál feltehetőleg jobbak lesznek.

(#37592) Hegyirabló válasza dh66e (#37590) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Olvastam már, csak az tart vissza a Sharptól, hogy a szervízes haver totál hülyének fog nézni, hogy miután visszaszerezte nekem a rossz tévém árát, veszek újra egy Sharpot.

Aquila non captat muscas.

(#37593) Yany


Yany
addikt

Ez nagyon komoly!
[46b650]
46"-os és minnyá annyiba kerül, mint egy hónapja a 40-es!

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37594) snipr válasza guriga1234 (#37584) üzenetére


snipr
aktív tag

HD ready plazma lehet még jo valasztas... az analog adas majdnem olyan jo mint crt-n + cserebe azert ott a magasabb felbontás ha mégis van lehetoseg...

(#37595) guriga1234 válasza snipr (#37594) üzenetére


guriga1234
addikt

Ebben nem értünk egyet. A plazma is elemi képpontokkal dolgozik, mint az LCD, csak más technológia. Ilyen alapon HD ready LCD-t is írhattál volna. A crt viszont elmossa a hibákat, persze nincs is olyan éles képe, mint egy nagyobb felbontással etetett plazmának vagy LCD-nek. A plazmánál és az LCD-nél is nagyon erősen látszanak a hibák. Ha digitális adást tud valaki nézni, az már elgondolkodhat akár plazmán, akár LCD-n. Ha pedig HD-s tartalommal is tudja etetni a tévét, annak vagy plazma vagy LCD, ki mire esküszik. A tévé PC-s monitorkénti felhasználását sosem értettem, de ez legyen az én bajom.

[ Szerkesztve ]

(#37596) anrab


anrab
addikt

megint USB-ről néztem filmet, és hát... a háttér ujra mint a görbe tükör! néha még szédítő is. külön életet él. nagyon furcsa érzés. :)

(#37597) snipr válasza guriga1234 (#37595) üzenetére


snipr
aktív tag

LCD vs Plazma nem ide valo, de ha mar leirtam indoklom... analog sd adás plazmán jobb, sokak szerint... szerintem is (panát látok sokat, ok erre ráfekudtek keményen... szerintem meglepoen jobb)... meg kell nezni... a felbontás miatt meg nyilván a HD ready a nyerobb a full HD-val szemben! Ennyi erovel nem irtam HD ready lcd-t...

Megint azt tudom csak mondani: el kell menni meg kell nezni!... SZERINTEM a HD ready plazma egy nagyon jo kompromisszum analog sd adasra (böszmenagy ormotlan crt-vel szemben)...

[ Szerkesztve ]

(#37598) napata


napata
csendes tag

Sziasztok!

Philips 32PFL5604H tulajokat kérdeznék, hogy külső USB-s winchesterről lejátszik-e filmet, illetve csak FAT32-t ismer vagy felismeri az NTFS-t is?

(#37599) Jostikacska


Jostikacska
tag

Akik "led" tv-ben gondolkoznak www.csak1nap.hu .
Az árgép szerint 315.000 a legolcsóbb.

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#37600) Dzsano válasza ProdyG (#37567) üzenetére


Dzsano
tag

Ezt nézted már?
Philips 42PFL7864H
Még olcsóbb is, mint a 7404H

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.