Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37301) TZoZ


TZoZ
csendes tag

Üdv!

Van egy Sony KDL-37V5500 LCD TV-m. Eddig a PC analóg D-Sub csatlakozóval volt rákötve, volt hang is, de kicsit zajos volt a kép ezért vettem egy DVI-HDMI kábelt.
Nem is csalódtam a képminőségben, sokkal élvezhetőbb, viszont nincs hang a TV-n!
Ugyanaz az audio input van a D-Sub és HDMI 1 csatlakozóhoz hozzárendelve, és az analóg bemeneten így is van hang, a HDMI-n pedig nincs akármit csinálok. Már átneveztem PC-re a HDMI 1 bemenetet, de ez sem segít, igaz a kézikönyv sem utal semmi ilyesmire, elvileg a HDMI 1 bemeneten meg kellene szólalnia a külső hangnak.
Ha valaki tapasztalt már hasonlót vagy van valami használható tippje akkor kérem segítsen!

[ Szerkesztve ]

(#37302) TZoZ


TZoZ
csendes tag

Ja és amikor kihúzom a HDMI kábelt a TV-ből akkor egyből megszólal a hang.

(#37303) Pópa válasza G.I.JOE (#37283) üzenetére


Pópa
senior tag

Aggodalomra semmi ok. Majd készítek pár fényképet, hogy érezd.

Trust is good, control is better!

(#37304) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Rákötöttem a a gépemet a TV-re. A TV-m tudja a 24p-t.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen frekvenciájú jelet érdemes küldeni a TV-nek?
60Hz vagy 24Hz?

(#37305) guriga1234 válasza Poplacsek (#37300) üzenetére


guriga1234
addikt

A fw lehet azonos egy típuson/sorozaton belül. Eltérő típusnál már nem biztos. Arra nem tudok választ adni, hogy az új miért kisebb. Lehet, hogy azt tömörítve rakták fel? Sajnos a samunál nem konzekvensek ebben a tekintetben. Van, amit tömörítve, van, amit tömörítetlenül tesznek fel.
Szerintem hívd fel a samu ügyfélszolgálatot (ingyenesen hívható), hátha tudnak válaszolni. Ha az ügyfélszolgálatos nem tudna válaszolni, valószínűleg megadja a szerviz számát, tőlük biztosan kapsz választ.

(#37306) guriga1234 válasza G.I.JOE (#37283) üzenetére


guriga1234
addikt

Kinek mi az élvezhető. Az biztos, hogy a képcsöves tévék jobbak az analóg adás megjelenítésében.

(#37307) gaborh


gaborh
aktív tag

Sziasztok. esetleg megtudná nekem valaki mondani hogy a Daewoo DLP32B1 tipusu tvben miilyen tuner van. tehát mpeg2-es vagy mpeg4-es? köszönöm.
gábor

Gábor

(#37308) Morphy


Morphy
csendes tag

Jó pár napot olvasgattam a fórumot mire eljutottam a végére. Sok tapasztalat, sok vita és még több kérdésen rágtam át magam. Köszönöm a segítséget!

Van viszont egy kérdés amire nem kaptam választ és nem is nagyon olvastam, hogy fejtegettétek volna:

olyan tv-t keresek ami tudja kezelni az USB-n csatlakoztatott HDD-t. Máshol olvastam, hogy vannak olyan tv-k amik csak 4 könyvtárat látnak vagy nem játszanak le minden filmet...
Javarészt film nézésére használnám a tv-t, nem sima tv-zésre. HD filmek 1080p angol és magyar felirat. Tehát kezelnie kell a feliratokat és a 1080p-t is.

42-46-ban gondolkozok, esetleg 40-ben.
Nem azt kérem, hogy ti találjátok ki, hogy mire költsem a pénzem, hanem a tapasztalatotokra vagyok kíváncsi az USB-s HDD-s filmnézéssel kapcsolatban.

Köszönöm!

(#37309) tuso válasza TZoZ (#37301) üzenetére


tuso
tag

A HDMI bemenethez nem tartozik analog audio bemenet.(csak a PC bementhez). Ezért nincs hang a TV-en. Egyetlen megoldás ha a PC audió kimenetét rákötötöd valami erősítőre vagy aktív PC-s hangfalra. A TV-n lévő bemenetet bármire átnevezheted nincs jelentősége, az csak bemenet elnevezésére szolgál. üdv.

(#37310) guriga1234 válasza Morphy (#37308) üzenetére


guriga1234
addikt

A Samu B650-es sorozat mindazt tudja, amit leírtál. Sok könyvtárat is kezel. A 1080p-t simán tudja.

Megkötések:
- csak külső feliratokat tud megjeleníteni.
- a DTS hangot nem tudja.

(#37311) Kraptor


Kraptor
őstag

Érdemes LED-es TV-t venni vagy annyira nem éri meg az ára a "hagyományos" LCD-hez képest?

(#37312) tuso válasza TZoZ (#37301) üzenetére


tuso
tag

Közben megnéztem a HDMI 1 bemenethez tényleg van analog audio bemenet rendelve. Kipróbálom a TV-men hátha tudok segíteni.

(#37313) guriga1234 válasza Kraptor (#37311) üzenetére


guriga1234
addikt

Szerintem nem, de neked kell eldöntened, hogy neked mi éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#37314) Moric válasza guriga1234 (#37296) üzenetére


Moric
aktív tag

Én 50-ről tudok, de most ez annyira nem is érdekes.

Kisérletezgettem, úgy néz ki valami szinkron probléma lehet. Átrakom mkv-ba, akkor nem megy el a hang. Nem kódoltam át semmit, csak a konténer formátumot cseréltem le.

(#37315) tuso válasza tuso (#37312) üzenetére


tuso
tag

Nálam a laptop hangkártyáján kellett az analog audio kimenetet aktiválni, mert amint rádugtam a HDMI-t ,automatikusan erre a kimenetre (HDMI) állította a digitális hangot, és az analógon nem jött semmi. Szóval kösd össze DVI-HDMI kábellel, illteve a hangot Jack.jack kábellel és a PC-n állítsd be az analog audió kimenetet.
Bár nálam HDMI-HDMI kábellel van összekötve a laptop és a TV, így a kép-hang egy kábelen jön digitálisan, de hogy tudjak segíteni összekötöttem analog hanggal is.

(#37316) guriga1234 válasza Moric (#37314) üzenetére


guriga1234
addikt

A tévénél lehet max 25 (nem írtam félreérthetetlenül, bocs), és ez a gyári adat.
De te eddig is mkv-ról írtál! Miről raktad át mkv-ba?

(#37317) Moric válasza guriga1234 (#37316) üzenetére


Moric
aktív tag

Én Blue-ray ripről beszéltem, formátum megnevezés nélkül. A Blue-ray rip programok általában Transport Stream konténerbe csomagolnak. Felépítésében hasonlít az mkv konténeréhez.

[ Szerkesztve ]

(#37318) guriga1234 válasza Moric (#37317) üzenetére


guriga1234
addikt

Milyen kiterjesztésű volt az, aminél akadozott?
A Blu (nem Blue!) Ray ripek-et tipikusan mkv-ban készítik, ha 720p-t, vagy 1080p-t csinálnak.

(#37319) Moric válasza guriga1234 (#37318) üzenetére


Moric
aktív tag

Itt van a médiainfo:
General
ID: 1
Complete name: creation_coloration_fascination.m2ts
Format: BDAV
Format/Info: Blu-ray Video
File size: 360 MiB
Duration: 5mn 26s
Overall bit rate: 9 239 Kbps
Maximum Overall bit rate: 35.5 Mbps

Copy-paste, megnézed itt is Blu-ray van irva. :)

Az az mkv, amit megnézel, egy megdolgozott Blue-ray rip. Azon valaki(k) nem keveset dolgoztak. 50gb-ból készítenek, egy jellemzően 8gb-os file-t. Látszólag a kép minősége se romlott sokat, az eredet verzióhoz képest.

(#37320) guriga1234 válasza Moric (#37317) üzenetére


guriga1234
addikt

A H264 transport stream max 40 Mbps lehet.

(#37321) guriga1234 válasza Moric (#37319) üzenetére


guriga1234
addikt

Egy szépséghibája van csak, hogy az m2ts-nél csak kép van (de az is csak akkor, ha átnevezed TS kiterjesztésre). Vagyis nem igazán értem, hogy hogyan volt nálad akadozó hang, mikor az m2ts kiterjesztést a tévé lejátszója fel sem ismeri.
Megjegyzem: az MTS-t is le tudja játszani, ha átnevezed TS-re, de csak kép lesz, hang nem.
Egyedül a TS kiterjesztést ismeri, ha transport stream.
A Samsung demo (letölthető) TS kiterjesztésű (és formátumú), ott van kép is és hang is.

[ Szerkesztve ]

(#37322) anrab válasza gaborh (#37307) üzenetére


anrab
addikt

csak analóg!
[link]

(#37323) TZoZ válasza tuso (#37315) üzenetére


TZoZ
csendes tag

Köszi a segítséget, de mint írtam az analóg hang átmegy a TV-be, tehát szól az, de amikor bedugom a HDMI kábelt akkor elhallgat. Attól tartok, hogy a videokártyám támogatja az audiokimenetet DVI-n keresztül, és ezt a jelet kiküldi a TV-nek ami miatt letiltja az analóg hangot. Csak az lehet a gond hogy nincs összekötve VGA és a hangkártyám, ezért "audio ok" jelet kap, de hang még sincs. De ez csak tipp egyelőre, hogy biztosra menjek szét kell kapjam a PC-t.

(#37324) anrab válasza tuso (#37309) üzenetére


anrab
addikt

a philinél az audio bemenetet hozzá kell rendelni ahhor a HDMI bemenethez amilyikkel szeretnéd használni. vagyis hogyha a videokari nem tudja a hangot kiadni de HDMI-vel van összekötve, akkor hozzá kell rendelni a jack audio bemenetet. nekem így volt a régi karimmal.
bocsa ha valaki válaszolt de csak most léptem be.

(#37325) guriga1234 válasza Moric (#37319) üzenetére


guriga1234
addikt

A kamerám MTS-t készít, nem két pillanat a konvertálás, nem kell bemutatni.

(#37326) malisonX


malisonX
aktív tag

40B650P-re honnan lehet widgeteket letölteni? Vagy hogy lehet a többit elérhetővé tenni? Nálam csak a Youtube, és az AccuWeather látható. Előre is köszi! :R

(#37327) Moric válasza guriga1234 (#37321) üzenetére


Moric
aktív tag

Mert a m2ts és a ts között van különbség, a sima átnevezés ezért nem működik. Át kell tenni ts-be, de inkább mkv-ba, akkor jó lesz.

(#37328) anrab válasza TZoZ (#37323) üzenetére


anrab
addikt

a hangtulajdonságoknál be kell állítani az alapértelmezett hangkimenetet ha megy a DVI-ről.

(#37329) guriga1234 válasza Moric (#37319) üzenetére


guriga1234
addikt

Sem a #37317-ben, sem a #37319 utolsó bekezdésében (amit te írtál) nem Blu-ray-t írsz, hanem Blue-ray-t. Nem kell az "e". Érted már?
Én is tudom, hogy egy baromság, mert kék lézerről van szó, a kék pedig blue, de mégis a formátum elnevezése Blu-ray, nem pedig Blue-ray.

(#37330) guriga1234 válasza malisonX (#37326) üzenetére


guriga1234
addikt

Az az eredeti állapot, ahogy megvetted. Frissíts fw-t, akkor lesznek új widgetek.
Új widget csak fw frissítéssel kerül fel a tévére.

(#37331) laci06 válasza guriga1234 (#37330) üzenetére


laci06
senior tag

nemrég lett nekem is a kistesó meg (Le32B653), megmondanád, hogy pontosan hogyan kell fw-t frissiteni? honnan kell letölteni, hogyan lehet feltelepiteni (pen drive oké?)?

(#37332) guriga1234 válasza Moric (#37327) üzenetére


guriga1234
addikt

Köszi, én is tudom, hogy van különbség, nem véletlenül van eltérő kiterjesztés. Majd kérdezek, ha valamit nem tudok, oké? Az átnevezéseket egyedül azért írtam, hogy ilyen trükköt lehet csinálni (vagyis kép lesz, de hang nem).
Még mindig nem válaszoltál arra, hogy hogy a francba tudtál m2ts-t lejátszani (akadozó hanggal), ha a tévé fel sem ismeri. Ez volt ugyanis az eredeti problémád.

(#37333) malisonX válasza guriga1234 (#37330) üzenetére


malisonX
aktív tag

2004-es volt gyárilag rajta, 2005-öst tegnap raktam fel. Távirányítón benyomom az Internet gombot, utána pedig a kék (widget galéria) gombot. Itt kéne lennie az összesnek, ugye? :F

(#37334) guriga1234 válasza laci06 (#37331) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha W-s, akkor akár a magyar samus oldalról is le tudod tölteni. A fw frissítés menetének leírását is ott találod. Ha P-s, akkor írj, és adok linket. A W-s és P-s frissítésének menete megegyezik. Megvan kb. 2-3 perc alatt.

(#37335) nightshadow válasza TZoZ (#37301) üzenetére


nightshadow
veterán

Szia, tudnál írni egy kis beszámolót a tv-ről, képminőség stb. Előre is köszi.

(#37336) tomic


tomic
addikt

Sziasztok! Érdeklődnék van-e tapasztalata valakinek Samsung 40b6000 led tv-vel kapcsolatban. Érdemes -e a led tv választani ha nem nagy az árkülönbség (150euro kb) a 40B650 el szemben. Esetleg mik a led tv hibáik amik eddig kiderültek?

Köszi

(#37337) gaborh válasza anrab (#37322) üzenetére


gaborh
aktív tag

SZia. köszönöm szépen.

Gábor

(#37338) guriga1234 válasza malisonX (#37333) üzenetére


guriga1234
addikt

Internet gomb, az stimmel. A kék gomb nálam nem Widget Gallery, bár tény, hogy ott vannak a widgetek. A Widget Gallery-n belül All Widgets, és ott tudod beállítani, hogy a választékból melyeket akarod használni (Add Widget to My Profile)

(#37339) guriga1234 válasza tomic (#37336) üzenetére


guriga1234
addikt

Már volt róla szó.

(#37340) nightshadow válasza tomic (#37336) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt van egy magyarnyelvű teszt a nagyobb testvérről, a Samsung UE40B7000-es Led tv-ről, hátha érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37341) malisonX válasza guriga1234 (#37338) üzenetére


malisonX
aktív tag

A Widget Gallery-n belül nincs nálam olyan, hogy All Widgets :F Keresgettem kicsit a fórumban, először azt írták hogy állítani kell hozzá valamit a szervizmenüben, utána pedig azt hogy a sima menüben kell átrakni az országot. Country-t United Kingdomra raktam, menu language-t pedig English-re, de ugyanaz maradt a helyzet. Más menüpontban kéne próbálkoznom?

[ Szerkesztve ]

(#37342) JuliuS válasza guriga1234 (#37329) üzenetére


JuliuS
tag

Állítólag ez azért van, mert a Blue nem lehetett volna védjegyeztethető.

(#37343) guriga1234 válasza JuliuS (#37342) üzenetére


guriga1234
addikt

Az most mindegy, akkor is illik jól írni.

(#37344) guriga1234 válasza malisonX (#37341) üzenetére


guriga1234
addikt

A szerviz menüben semmit sem kell átállítani.
A sima menüben is maradhat minden magyar (ország, és nyelv). A widgetnél kell beállítani, hogy angol, és a területhez UK-t beállítani.
A kiválasztott widgetek először települnek, és utána lehet használatba venni őket.
Profilt állítottál már?

[ Szerkesztve ]

(#37345) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Olyat lehet csinálni ezekkel az USB bemenetekkel, hogy usb-s wifi adaptert teszek bele, és akkor látom akár a win-es hálózatot routeren keresztül?

Láttam, hogy Samsung-nak van külön internetezős aplikációja.

(#37346) guriga1234 válasza coolmpi (#37345) üzenetére


guriga1234
addikt

Igen, a samunak van. De csak samus USB-s wifi adaptert használhatsz.

(#37347) TZoZ válasza anrab (#37328) üzenetére


TZoZ
csendes tag

Köszi, fél nap után megoldottam :)
Nem volt összekötve SPDIF kábellel a VGA és a hangkártya, ezenkívűl át kellett állítani digitális kimenetre a hangkártyát. Most az analóg erősítőmön nincs hang, mindig vissza kell állítani ha a monitort használom:)

(#37348) malisonX válasza guriga1234 (#37344) üzenetére


malisonX
aktív tag

Tudom hogy béna vagyok, de nem találok a widgetek beállításainál ilyen lehetőségeket. Igen, csináltam profilt. Csináltam pár képet a widgetes dolgokról, kérlek ha ráérsz, nézd meg hogy nálad is így néz-e ki. [link]

(#37349) anrab válasza gaborh (#37307) üzenetére


anrab
addikt

téves

[ Szerkesztve ]

(#37350) guriga1234 válasza malisonX (#37348) üzenetére


guriga1234
addikt

Gyanítom, hogy nem frissítettél 2005-re, csak azt hiszed. A fw verziód mi? Leellenőrizted? A képek alapján ez még a régi fw.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.