Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36901) n@p@lm válasza guriga1234 (#36883) üzenetére


n@p@lm
őstag

wd my passport.
konkrétan ez:
[link]

(#36902) JuliuS válasza guriga1234 (#36896) üzenetére


JuliuS
tag

akkor jó. na majd ki-be huzigálom még, hátha egyszer csak jó lesz. csak azért furcsa, mert a Digi set top boxon (mondjuk ott is kézzel kell belőni az időt) jó az EPG.

(#36903) Petyolino


Petyolino
csendes tag

szeva,
gyors kerdes:
sony vagy philips?
es miert?
cse

(#36904) guriga1234 válasza n@p@lm (#36901) üzenetére


guriga1234
addikt

Valószínűleg attól nem leszel beljebb, ha elmondom, hogy én Western Digital My Book Essential 2.0 1TB-os külső, USB2-es winchestert 27 ezerért vettem.
Szerintem kérj kölcsön kipróbálásra egy USB-s Y kábelt, és próbáld ki azzal. Ha azzal jó lesz, akkor vegyél egyet.

(#36905) guriga1234 válasza anrab (#36900) üzenetére


guriga1234
addikt

Analóg adásnál biztosan a teletext-ről veszi. Digitálisnál nem tudom, utána kéne néznem.

(#36906) guriga1234 válasza JuliuS (#36902) üzenetére


guriga1234
addikt

Nálam a STB (INTEK) is automatikusan beállt a jó időre.

(#36907) guriga1234 válasza Petyolino (#36903) üzenetére


guriga1234
addikt

Gyors válasz:
Amelyik neked megfelel. Más nem ismerheti a szempontjaidat, hogy mire akarod használni.

[ Szerkesztve ]

(#36908) n@p@lm válasza guriga1234 (#36904) üzenetére


n@p@lm
őstag

ja-ja, attól nem;)
de nem különösebben izgat a dolog, nem hdd-ről mozizok, hanem hdmi-ről (már csak a dts hang miatt is amit ugye nem eszik meg ez a dög), csak próbaképp dugtam rá a passportomat. :))

[ Szerkesztve ]

(#36909) sagesz93


sagesz93
addikt

Hi!
valaki válaszolja meg nekem ezt a kérdést.(igazából az érdekel hogy szép kép lesz-e a TV-n a digitv-vel.
:R :R

(#36910) guriga1234 válasza n@p@lm (#36908) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem azért, de én annyira nem vagyok elájulva a DTS-től.
Van olyan filmem, amiben DTS-ben is és AC3-ban megvan a hang, ráadásul a hangzásért OSCAR díjat is kapott a film. Másképp szól egy kicsit a DTS, de csak nüansznyi különbségeket vettem észre. Még csak jobbnak sem mondanám, pedig elvileg jobbnak kéne lennie. Talán nagyon profi hangrendszerrel jobban kijönnének a különbségek, de nekem az AC3 is tökéletesen megfelel.

(#36911) Hegyirabló válasza talentum (#34400) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Bocs, nem válasz talentum (#34400) üzenetére, hanem új!

Sziasztok!

Ez úton jelentem (dh66e-nek is), hogy mivel nem tudták a Sharpomat megcsinálni, 10 hónap után visszakaptam tegnap a pénzemet, mind a 180 ezret.

Veszek egy új tévét, ehhez kérnék tanácsot. A kritériumok:

- 220 ezernél ne legyen több
- MPEG-4 legyen benne
- 24p legyen benne
- 10 bites panel
- legalább 94cm

A kérdéseim:

- a koreai márkákat mennyire kell óvatosan kezelni?
- az olyan üzleteket, mint AV Planet és 220Volt mennyire lehet komolyan venni?
- a nem agyon reklámozott márkákról (JVC, Toshiba) mit lehet tudni?

Egyáltalán mit ajánlotok ennyi pénzért (koreait kerülném)?

Előre is köszi, BÁRKITŐL fogadok tanácsot!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#36912) dh66e válasza sagesz93 (#36909) üzenetére


dh66e
veterán

Szia ezt max a barátod tudná megmondani nekünk ha vett egy ilyet.Nem túl nagy a képátmérő gondolom nem lesz vele probléma,ha mégis rossz akkor vesz helyette másikat.

(#36913) tuso válasza BTom1970 (#36888) üzenetére


tuso
tag

A videókártyád szoftverébe kellene beállítanod a másodlagos monitort (megjelenítés, felbontás...stb) . vagy windovs-vezérlőpult- képernyő beállítás- 2. monitor engedélyezés.
A HDMI eszközök keresése opció csak a "Bravia sync" -nél van jeletősége, vezérlés szempontjából. Sony kamera,házimozi vezérlés a tv-távirányítójáról. Remélem tudtam segíteni. ;)

(#36914) n@p@lm válasza guriga1234 (#36910) üzenetére


n@p@lm
őstag

én azért részesítem "előnyben" a dts-t mert az eredeti (nyelvi) hangsávok abban vannak.
jobban szeretem a filmeket eredeti nyelven nézni mint szinkronosan.
párat kivéve.

például a transformers mindkettő része.
hallottad már a szinkronját? katasztrófa.
az eredeti meg dts :D

[ Szerkesztve ]

(#36915) guriga1234 válasza sagesz93 (#36909) üzenetére


guriga1234
addikt

Ezt csak olyan fogja tudni megválaszolni, akinek pont olyan tévéje van, és a Digi a szolgáltatója. Szerintem nincs sok ilyen fórumozó, de ne legyen igazam.

(#36916) dh66e válasza Hegyirabló (#36911) üzenetére


dh66e
veterán

Talán írtam hogy ez a végső megoldás,örülj neki ez szerintem így korrekt a cégtől.Köszi hogy ezt megosztottad.Sok sikert az új tv-hez.

(#36917) anrab válasza Hegyirabló (#36911) üzenetére


anrab
addikt

mióta a philips elvált az LG-től a paneljait kínában gyártják.

(#36918) Hegyirabló válasza dh66e (#36916) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Amúgy nagyon jó tévé és márka a Sharp, én fogtam ki egy hibás és javíthatatlan tévét, de érthető, hogy ezek után Sharpot nem akarok venni, már csak azért sem, mert bár nem éreztették velem, a szervízben nem repestek, hogy cserélni (pénzt vissza) kell.

Aquila non captat muscas.

(#36919) Hegyirabló válasza anrab (#36917) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, de azért a minőségbiztosítás akkor is Philips, attól még gyárthatnák a Holdon is. Egyébként pont a Philipsel szemezgetek, árban, minőségben ez az elérhető nekem, Sony-t Pana-t nem tudnám megfizetni.

Aquila non captat muscas.

(#36920) tuso válasza Hegyirabló (#36911) üzenetére


tuso
tag

Mindkét említett cég "szürke import"-ból szerzi be az LCD-k 90%-át ,mint az árgépen az első 10-15 is, sajnos kis hazánkba abszolút nincs szabályozva ez a kérdés. Bárki hozhat be kintről LCD-t , letölti hozzá a magyar nyelvűt, meg ad hozzá egyedi garanciát. Ennyi.....Csak ha gond van akkor borul a bili.... :K

[ Szerkesztve ]

(#36921) guriga1234 válasza n@p@lm (#36914) üzenetére


guriga1234
addikt

Eredeti hanggal valóban más élmény nézni a filmeket, de azt el kell ismerni, hogy tudnak nagyon jó szinkront is csinálni (persze csak a jobb filmekhez). Egy csomó filmnek jobb a magyar szinkronja, mint az eredeti! Pl: Torrente filmek, Brutti sporchi e cattivi, stb. Kb. 2400 filmem van, van összehasonlítási alapom.
Konvertáld át a DTS-t AC3-ra, és máris nézheted a tévével eredeti hanggal, :)

(#36922) dh66e válasza Hegyirabló (#36918) üzenetére


dh66e
veterán

Hidd el sem nekik nem jó,sem neked,de te nyertél így is vele mert 100k-ért sem tudtad volna eladni most meg vehetsz egy újabb,jobb tv-t.
Másik fórumon olvastam:2és fél évesen tönkrement a srác tv-je (samu)280.000.-bukott hát szerinted miket írt a samuról?Ki volt rendesen.Remélhetjük a mai lcd-k tovább tartanak.

(#36923) Hegyirabló válasza tuso (#36920) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi a tippet, akkor ezeket felejtem. :R

Amúgy ezt ma meg lehet tenni Magyarországon? Hülye kérdés, persze, hogy meg lehet, Akácfa utcában utcafrontos üzletből lehet árulni a matrica nélküli adathordozókat.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#36924) Hegyirabló válasza dh66e (#36922) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát a lutri persze benne van, mindenhol ki lehet fogni rosszat, de hol vannak azok az idők, hogy a 97-ben vett Technics CD lejátszóm most is mint az új, úgy néz ki és működik.

Aquila non captat muscas.

(#36925) mad1


mad1
veterán

Sikerult beszereznem 1 Samsung LE46A656-t.
Mi ez a technologia emberek?Egyszeruen felelmetes. :C
Olyan mint ha minden 60 fps el menne...Valami kepfeljavito tech,de eddig azt sem tudtam hogy van ilyen.Ezt csak samsung tudja?

Ne szemetelj ! = Steam

(#36926) tupacamaru válasza sagesz93 (#36909) üzenetére


tupacamaru
veterán

Hát nekünk Digi-TV van de nem a parabolás fajta. Egy 40B550-es TV nézzük 4:3-as arányban általában. :B 2,5-3 méterről már elég szép képet ad de ez nagyban függ a műsortól is. Pl. van olyan hogy egy csatornán belül van jó adás ami szinte tökéletes még közelebbről is, de van olyan is hogy gyengébb minőségű. A HBO az majdnem mindig jó.

#36925 mad1 Nekem az egész hsz-ed kódolva van. :Y

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#36927) tuso válasza Hegyirabló (#36923) üzenetére


tuso
tag

Hát persze. A trükk nagyon egyszerű: behoz a cég 200db TV-t, de papíron csak 100db-ot, fináncok megvéve( mondjuk egy-egy LCD-vel). A 100db után fizet Áfa-t, (ami a papíron van) ,de 100db bejön nettóba. Ha rátesz 20-25%-ot, még akkor is, a hivatalos m.o.i forgalmazó beszerzési áránál van. Senki nem piszkálja őket. Ezért van az, hogy a közkedvelt B650 210 eFt és 260eFt között van. Az első trükkös, a második meg hivatalos Samsung kereskedő.

(#36928) guriga1234 válasza mad1 (#36925) üzenetére


guriga1234
addikt

Ráadásul a tied nem is idei modell. Gondolj bele, hogy az ideiek milyenek! :))

(#36929) guriga1234 válasza Hegyirabló (#36923) üzenetére


guriga1234
addikt

Ne bántsd őket, mert évek óta ott vásárolok! Bár pár éve még szemközt voltak :)

(#36930) dh66e válasza Hegyirabló (#36924) üzenetére


dh66e
veterán

Na azt felejtsd el,főleg lcd-nél. :)

(#36931) Hegyirabló válasza guriga1234 (#36929) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én már nem veszek náluk, mert tahók, mint a föld, és úgy néznek rám, mint a szardarabra, hiába, hát a Don képzőben nem tanítanak vevőközpontúságot.

Szóval persze, én is vettem már ott, de ez akkor is botrány, legalább csinálnák már suttyomban, híd alatt, mint a dáma nyer a tizes veszít játékot. :D

Aquila non captat muscas.

(#36932) Hegyirabló válasza dh66e (#36930) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Úgy érted Pana LCD trágya?

Aquila non captat muscas.

(#36933) guriga1234 válasza tuso (#36927) üzenetére


guriga1234
addikt

Szerintem még a butábbak sem így csinálják. Van sok módszer, de nem adok tippeket

(#36934) guriga1234 válasza Hegyirabló (#36932) üzenetére


guriga1234
addikt

A Pana a plazmára feküdt rá.

(#36935) dh66e válasza Hegyirabló (#36932) üzenetére


dh66e
veterán

Nem,nem.Úgy értem hogy a mostani szériák közül egy sem fog menni 10 évig.Már nem azok az idők vannak.Pana valahogy nekem plazma,de lehetnek jók lcd tv-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#36936) Hegyirabló válasza guriga1234 (#36934) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Abba meg beleég a Retek Klub lógója! :DD

Aquila non captat muscas.

(#36937) guriga1234 válasza Hegyirabló (#36936) üzenetére


guriga1234
addikt

Rossz poén, előre is elnézést, de aki azt nézi, az meg is érdemli.

PS: nem lógó (nem lóg semmi), hanem logó. :)

[ Szerkesztve ]

(#36938) Hegyirabló válasza guriga1234 (#36937) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Vicc volt a lógó, utalni találtam arra, hogy az egész csatorna, olyan, mint egy méretes lógó. :)

Ehhez mit szóltok? [link]

Aquila non captat muscas.

(#36939) dh66e válasza Hegyirabló (#36938) üzenetére


dh66e
veterán

Olvass vissza valaki tud szerezni 100k ilyen tv-t a gyárból.Anrab meg segít bemutatni talán neki volt ilyen.

(#36940) hattorihanzo válasza sagesz93 (#36909) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Nekem digi tv-m van egy h-s filipszen megy, így a digitális is jön "doboz" nélkül.
A kezdeti "nem az igazi, de 3000-ért jó"-hoz képest mára néhány adónak szenzációs a képe, vagy csak hozzászoktam. A haverod zseb tv-én ( fú de nagyképűen hangzik ) tökéletes lesz.

(#36941) Hegyirabló válasza dh66e (#36939) üzenetére


Hegyirabló
veterán

100K, ez elég gyanús. Honnan gyün, Szlovákiából?

Amúgy Philipséknél ez a Pixel Plus HD akarja jelenteni a 24p-t?

Aquila non captat muscas.

(#36942) tupacamaru válasza hattorihanzo (#36940) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem még dobozon át jön az adás decemberig. Nem tudom hogy lesz-e képminőségbeli különbség ha a doboz kikerül a TV elől. :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#36943) anrab válasza dh66e (#36939) üzenetére


anrab
addikt

7613-as volt nekem, de vannak itt akiknek 5xxx-es van.

(#36944) dh66e válasza anrab (#36943) üzenetére


dh66e
veterán

köszi!

(#36945) dh66e válasza Hegyirabló (#36941) üzenetére


dh66e
veterán

Lehet,de a gari inkább az érdekes ha az ok akkor mért ne?Itt van anrab kolléga sokkal de sokkal többet tud a philips-ről,kérdezd bátran segítőkész emberke. :)

(#36946) anrab válasza Hegyirabló (#36941) üzenetére


anrab
addikt

nem az a képjavító. 1080 pixelt csinál mindenből úgy hogy a hozzá legközelebb eső pixelhez igazítja a pótlást.
"A Philips által kifejlesztett képjavító áramkör, amely a mellet, hogy képes a normál (SD) videojel felbontását úgy megnövelni, mintha azt eleve HD jelként rögzítették volna"
[link]
itt mindent megtalálsz a technológiákkal kapcsolatban ha érdekel a philips.

(#36947) Hegyirabló válasza anrab (#36946) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kedves Anrab!

Köszönöm! Ha Te tényleg Philipes vagy, segíts nekem kérlek, melyik lesz az a tévé, amelyik

- nem kerül többe 220K-nál
- veszi az MPEG4-et
- van benne 24p
- a panelja legalább 10 bites
- (esetleg tudhatja a 100hz-et is)
- nem kisebb, mint 94cm?

Köszönöm a segítséget!

Aquila non captat muscas.

(#36948) bizi990


bizi990
senior tag

Ma megvettem a Samu 40B650-öt T2P-s. Köszönöm az infókat!
Ez az első lcd tv-nk és a tv része nekem nagyon gáz, bár biztos még hozzá kell szokni és beállításokon is végig kell menni. A kép iszonyat szemcsés, sokszor szinte rossz nézni :(
Adattáramban sajna elszállt a vincsi így csak pendrive-ra másoltam fel egy 1,4GB-os avit. Ez viszont eszméletlen volt, tűéles kép, szinte semmi elmosódás... El se tudom képzelni milyen lehet egy jobb fullhd-s film :Y
Analóg tv beállításokban van vmi trükk vagy alap beállítás, ami tud javítani rajta? Sajna arcunkra fagyott a mosoly :( Gondolom sokat nem számít, de tv-t 4:3-ban fogjuk nézni.

(#36949) anrab válasza Hegyirabló (#36947) üzenetére


anrab
addikt

(#36950) anrab válasza anrab (#36949) üzenetére


anrab
addikt

[link]
a 24p-t 3/2-2/2 mozgás lebontásban jeleníti meg minden philips tv.
ebbe már van internet és DLNA is. na meg net tv és ambilight.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.