Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37801) Tyca


Tyca
senior tag

5oultrain-nak és akinek még Philips 5604H-s tv-je van: Tapasztaltatok már olyat, hogy kikapcsoljátok oldalt a tv-t este, és reggelre mégis világít a piros LED, mintha Standby-ban lenne. Viszont ha ilyenkor megint megnyomom a kikapcs gombot, akkor meg bekapcsol a tv, ami arra utal, hogy mégsem Standby-ban volt. Nem vágom mitől lehet ez...

(#37802) gg72


gg72
veterán

Szerintetek egy 46-os LCD (Samsung LE46B650) 2,5 méterről nézve jó megoldás lehet? Jelenleg egy 42-es LCD-m van, és azon "aggódom", hogy nem lesz a 46-os túl nagy? TV-t nemigen nézek, csak DVD-t (1080p-re skálázva), illetve BD-t.

(#37803) guriga1234 válasza gg72 (#37802) üzenetére


guriga1234
addikt

HD-s tartalom (nem felkonvertált) esetén nem lesz túl nagy. Minden más esetben túl nagy lesz (szerintem).

(#37804) anrab válasza -zaki- (#37794) üzenetére


anrab
addikt

letöltöttem az azonosítót, beraktam a gépbe és ki írta hogy:
"Jelenleg nincs letölthető elérhető.
További információért kérjük, látogasson el a support oldalon, a termék számára, és ellenőrizze a letöltés részleghez."
jó csávók! vagy olyan mértékű az uj fw hogy még nincs kész? de akkor minek írták át a dátumot.

(#37805) anrab válasza Tyca (#37801) üzenetére


anrab
addikt

minden reggel azt hiszem ötkor frissít /7-8-sorozat/ de hogy kikapcsolt állapotban is, azt nem hinném.

(#37806) 5oultrain válasza Tyca (#37801) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Szia!

Én még nem tapasztaltam ilyet.
Mikor oldalt kikapcsolom akkor ténylegesen kikapcsol és nem világit a led.
Nem tudom mitől lehet. Beállításoknál nézted esetleg vagy szerviz menü?

Nekem is lenne egy kérdésem.
Létezik valami megoldás arra, hogy a tv ét teljesen kikapcsoljam (nem standby-ra) távirányítóval?

PSN ID: legalkriminalz

(#37807) anrab válasza 5oultrain (#37806) üzenetére


anrab
addikt

"Létezik valami megoldás arra, hogy a tv ét teljesen kikapcsoljam (nem standby-ra) távirányítóval?"
válasz:
"Mikor oldalt kikapcsolom akkor ténylegesen kikapcsol és nem világit a led."

(#37808) wrox válasza Rossi (#37607) üzenetére


wrox
senior tag

Hello,

Na, ma megvettek a LG32LF2500-at, este kipróbálom, ha érdekel, hogy mit tud sz.géppel, akkor elmesélem tapasztalataimat.
Kurvára viszik, volt egy raklapnyi, és az utolsó darab jutott nekem. :) Ez Debrecenben van.

(#37809) napata2 válasza guriga1234 (#37798) üzenetére


napata2
tag

1.) A UPC telefonos ügyfélszolgálatát felhívva azt mondták, hogy a smart kártya és a konverter össze vannak rendelve, nem lehetséges, hogy csak a kártyát egy CAM modulba beletegyem a TV oldalába...
Lehet, hogy még levélben is meg kellene kérdezni őket, hogy tényleg így van-e?!

2.) UPC-s fórumosok közül - ezek szerint - senki nem használja CAM modullal a TV-jét konverter nélkül?

3.) A DigiTV-nél mennyi csatornát adnak kódolatlanul a digitálisak közül?
Ott megengedik, hogy az ő smart kártyájukat CAM modullal a TV-be téve dekódolhassa az ember a kábelen érkező adást?

4.) Valakinek van tapasztalata a "UPC Digital Gold DVR" vagy "UPC Digital Gol DVR HD" csomaggal?
- A Digital Gold DVR-vel műsorrögzítős konvertert adnak, viszont azt hallottam, hogy van valamennyi hangja a ventilátornak, ami esetleg kissé zavaró lehet...

- A Digital Gold DVR HD-nél meg az lehet az érdekes, hogy HDMI-vel lehetne összekötve a TV és a konverter. Ez digitális adásoknál számít valamit a gyakorlatban (vagy csak elvileg jobb)?

(#37810) Tyca válasza anrab (#37805) üzenetére


Tyca
senior tag

Ez a hajnali 5 óra gyanús, mert ma pont ránéztem 4 után és akkor még nem világított a led, 6.30-kor meg már igen. Mi ez a frissítés konkrétan?

(#37811) -zaki- válasza 5oultrain (#37806) üzenetére


-zaki-
tag

kérdés, hogy van-e értelme oldalt kikapcsolni a TV-t?
gyári adat szerint standby-ban 0.15W-ot eszik, nem hinném, hogy kikapcsolva nem eszik semmit, mert nem mechanikus a kapcsolója...
le kellene mérni vmi rendes műszerrel.

(#37812) Tyca válasza 5oultrain (#37806) üzenetére


Tyca
senior tag

Nekem is ténylegesen kikapcsol ha oldalt kikapcsolom. De valamiért reggelre (de nem minden reggel, csak jópárszor) mégis világít a led.

Szervíz menüt hogy lehet elérni?

(#37813) anrab válasza Tyca (#37810) üzenetére


anrab
addikt

leellenőrzi vannak-e ujjabb csatornák-frissítések-szolgáltatói üzenetek...

(#37814) Tyca válasza -zaki- (#37811) üzenetére


Tyca
senior tag

lemértem pár napja, kikapcsolva is annyit mutatott mint standby-ban, ráadásul nem is keveset (13 watt), de arra jutottunk itt a fórumon, hogy a műszer mért szarul. Másnap reggel leteszteltem a villanyórával úgy, minden más fogyasztót kikapcsoltam-kihúztam, és se Standby-ban se kikapcsolva meg sem mozdult az óra. Szóval gyakorlatilag mérhetetlenül kicsit fogyaszt Standby-ban

(#37815) guriga1234 válasza napata2 (#37809) üzenetére


guriga1234
addikt

Én T-Home-os vagyok, így sem a UPC-ről, sem a Digi-ről nem tudok érdemben nyilatkozni.

(#37816) anrab válasza -zaki- (#37811) üzenetére


anrab
addikt

"nem hinném, hogy kikapcsolva nem eszik semmit, mert nem mechanikus a kapcsolója..."
még feszültség mentesíti is magát. mikor kikapcsolom oldalt, kialszanai a led-ek, sötét a képernyő egy darabg /kb. 2mp./ és utána bejön a philips bejelenkező képernyője majd kialszik. de ha ez nem fesztelenítés akkor bocs.
"le kellene mérni vmi rendes műszerrel."
ahogy írod. semmi sem biztos.

(#37817) Jostikacska válasza napata2 (#37809) üzenetére


Jostikacska
tag

A Diginél nincs egyik digitális csatorna sem kódolva, együtt jön az analóggal a kábelen.

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#37818) 5oultrain válasza anrab (#37807) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Én valami olyanra gondoltam, hogy ne kelljen a tv hez menni és ott kikapcsolni, hanem pl lenne egy olyan opció hogy ha 3mp ig nyomom a távirányítón a kikapcsoló gombot akkor a tv ne standby ba lépjen, hanem abba az állapotába mikor oldalt kikapcsolom.

Remélem érthető volt :))

PSN ID: legalkriminalz

(#37819) anrab válasza Tyca (#37814) üzenetére


anrab
addikt

nem volt előtte egy nulla? 0.13W, készenlétibe? mert a 13W még egy hifi erősítőnek is elég sok.
nem megy a konnektorrol valami más is? bár nem értek hozzá.

(#37820) guriga1234 válasza anrab (#37816) üzenetére


guriga1234
addikt

Csak mechanikus kapcsolóval lehet teljesen áramtalanítani úgy, hogy ugyanazzal a kapcsolóval vissza is lehessen kapcsolni.

(#37821) anrab válasza 5oultrain (#37818) üzenetére


anrab
addikt

teljesen érthető így!
vannak készülékek amik tuják ezt. viszont a philinél nem olvastam még idáig ilyet. de ki kell próbálni. mikor a másik gépet akarom a távirányítójához adni, mondjuk a dvd-t akkor is azt hiszem vagy öt másodperc mire beindul.

(#37822) guriga1234 válasza 5oultrain (#37818) üzenetére


guriga1234
addikt

Létezik távirányítható elosztó is. Vegyél egy olyat.

(#37823) anrab válasza guriga1234 (#37820) üzenetére


anrab
addikt

ez valami mechanikus lehet mert koppan egy kicsit amit hallani lehet. olyan lehet mint egy kis micro kapcsoló. elég az megszakítani.

(#37824) anrab válasza guriga1234 (#37822) üzenetére


anrab
addikt

és esetleg még időzíthető is? mint mondjuk a tv.
mert ugye nem ér semmit ha elalszom.

(#37825) 5oultrain válasza guriga1234 (#37822) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Köszi a tippet!

PSN ID: legalkriminalz

(#37826) wrox válasza 5oultrain (#37818) üzenetére


wrox
senior tag

Távirányítós aljzat. Hátránya, hogy van még egy távkütyü.
De viszont nincs olyan rossz árban, eléggé kényelmes.

(#37827) napata2 válasza Jostikacska (#37817) üzenetére


napata2
tag

Azt látom a DigiTV honlapján, hogy a digitális csatornák feleannyiba kerülnek, mint ugyanez a UPC-nél most nekem (2.900 Ft vs. 5.800 Ft).
Másrészt a Digi-nél kódolatlanul adják a digitális adást, így nincsen szükség smart kártyára sem, és beltéri egységre (dekóder) sem, mivel mindent tudnék fogni a saját TV-m tunerével.
Ha jól olvastam, akkor olyan beltérit is tudnának adni (1.000 Ft/hó bérlet), amibe nemcsak egy smartkártya, hanem az akár egy CAM modulban is belemegy, nem felvevős (ez nekem nem is kell), és HDMI csatlakozó is van rajta.
Akkor ezek szerint érdemes lenne váltanom UPC -> Digi? (Úgysincs most hűségem a UPC-nél és mindkettő kábele bennt van a társasházunkban.)

Van különbség a DigiTV digitális adásai és a UPC digitális adásai között?

(#37828) guriga1234 válasza anrab (#37824) üzenetére


guriga1234
addikt

Passz. Lehet, hogy van olyan is. Nekem egy olyanom van, ami elektromechanikus, és be lehet állítani negyed órás lépésközzel, hogy mikor adjon/ne adjon áramot, illetve van egy főkapcsolója is, amivel ez felülbírálható. De ez nem távirányítós, igaz, már lassan 20 éves.

(#37829) Cha-b válasza anrab (#37824) üzenetére


Cha-b
senior tag

Van távirányitós , illetve időzíthető is, de ami mind2őt tudja, olyat én még nem láttam. Persze ez nem jelenti azt hogy ne létezne olyan is. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#37830) wrox


wrox
senior tag

A PCMCIA aljzat mire jó a tévén? Miket lehet ott csatlakoztatni?

(#37831) anrab válasza guriga1234 (#37828) üzenetére


anrab
addikt

de végül is programozható.
az tök jó, nem baj ha nem távirányítós.
csak ezt találtam. [link]

(#37832) n@p@lm válasza guriga1234 (#37828) üzenetére


n@p@lm
őstag

24 órás bontásban is meg tudod adni neki mikor adjon áramot és mikor ne?

(#37833) dabadab válasza napata2 (#37827) üzenetére


dabadab
titán

Talan a DVB topikban vannak errol pontosabb adatok, de azert azt sem szabad elfelejteni, hogy a Digi joval alacsonyabb bitrate-eket hasznal, mint a T vagy az UPC.
(Persze az is igaz, hogy ha az UPC a kodolgatos moka miatt nem hasznalhato, a Digi meg igen, akkor onnantol kezdve a bitrate sokat nem szamit :) )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37834) anrab válasza napata2 (#37827) üzenetére


anrab
addikt

ide átnézhetsz. [link]

(#37835) wrox válasza anrab (#37831) üzenetére


wrox
senior tag

Ez egy kicsit jobban megéri, szerintetek?
[link]

(#37836) dabadab válasza wrox (#37826) üzenetére


dabadab
titán

Elonye viszont nincs, mert ilyenkor a TV helyett (ill. amikor be van kapcsolva, akkor mellette) az aljzat fogyaszt :)
Komolyan, a mostani TV-knek annyira kicsi a standby fogyasztasa, hogy csak emiatt nem erdemes ilyen kutyukkel vacakolni, mert csak novelik a fogyasztast, nem csokkentik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37837) guriga1234 válasza n@p@lm (#37832) üzenetére


guriga1234
addikt

24 órában, negyed órás lépésközzel.

(#37838) Cha-b válasza anrab (#37831) üzenetére


Cha-b
senior tag

ez távirányitós , de nem programozható. :) Elöbb azt írtad hogy hiába távirányitós, ha elalszol tvzés közben. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#37839) n@p@lm válasza guriga1234 (#37837) üzenetére


n@p@lm
őstag

teljesen jó, de közben valaki dobott be egy lidl-s linket ami szintén egy programozható dugalj.
az sem rossz.

(#37840) anrab válasza napata2 (#37827) üzenetére


anrab
addikt

itt egy kis upc teszt: [link]

(#37841) anrab válasza Cha-b (#37838) üzenetére


anrab
addikt

azért írtam gurigának hogy jó az övé, attól függetlenül hogy nem távirányítós.

(#37842) anrab válasza wrox (#37835) üzenetére


anrab
addikt

mivel kettő!

(#37843) Cha-b válasza anrab (#37840) üzenetére


Cha-b
senior tag

sztem az se programozható, csupán távvezérelhető.
[link]
Így néz ki egy programozható, bár nemtom milyen minőség, most ezt találtam. Ezen mondjuk beállítod hogy minden nap 24:00kor kapcsoljon le és minden nap 06:00kor kapcsoljon be. nemtom mikor fexel meg mikor kelsz... de a tvdet beallitod sleepre, elalszol es akkor kikapcsol majd 24kor a konnektor hiaba alszol el. bár nemtom hogy mennyire tesz jót a tvnek, ha standby alatt mindennap kikapcsol alóla a konnektor, nem értek hozzá. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#37844) wrox válasza dabadab (#37836) üzenetére


wrox
senior tag

Milyen igazad van, ezen nem is gondolkoztam. :)
De viszont lehet, hogy van benne gombelem, akkor nem a hálózatról szedi a cuccot.
Mondjuk én sem használok ilyet, feleslegesnek tartom.

Ha 1000 Watth (1KWh) kerül kb.50 Ft-ba, akkor
1 Watt=0,05Ft.
Akkor 0,13 Watt=0,0065 Ft, ami 1 napra 0,156 Ft, 1 évre 56,94 Ft.
Ha egy kapcsolós kütyű kerül 4000 Ft-ba, akkor 70 év múlva jönne vissza az ára.

Na szóval, szerintem is felesleges. :D

Illetve a LIDL -nél ugye 2 db adnak 4000-ért, akkor 35 év múlva már pluszban leszünk. Ez már elgondolkodtató. :)

[ Szerkesztve ]

(#37845) Hawk984


Hawk984
csendes tag

Sziasztok!

Lcd-tv vásárlása előtt állok, csak pár dolgon még hezitálok, és a segítségeteket szeretném kérni.
Egy Samsung LE40B650 -s lcd-t néztem ki magnak. A gondom csak az lenne és it most a tulajok segítségét kérném, hogy olvastam a hdtvtest oldalán ,hogy eléggé nagy a tv inputlag-ja .Arra lenneék kíváncsi, hogy ez mennyire jelentkezett másoknál, és hogy mennyire zavaró, mivel X360 + PS3 -om is lenne a tv-re kötve?!
Mivel ha tényleg annyira gáz akkor lehet inkább megveszem a 40B530 kipróbálás után, mivel arról tesztet még nem találtam.
Válaszaitokat előre ia köszönöm. :R

(#37846) napata2 válasza anrab (#37834) üzenetére


napata2
tag

Köszönöm anrab, elolvastam s ezek szerint akkor mielőbb érdemes váltanom Digi-re:

- olcsóbb lesz
- nem kell konverter
- nem kell smart kártya
- kapok ingyen 3 HD adást

(#37847) anrab válasza Cha-b (#37843) üzenetére


anrab
addikt

a gurigáé jobb mert negyedórás bontásai vannak!
nálam a tv-sz.gép-minitor-a két hangszóró-az asztali lámpa-router-dvd-video egy konnektorból megy!!!
még jó hogy bírja a 40 éves alu vezeték. /panel/ még földelés sincs rajtuk.

(#37848) guriga1234 válasza Cha-b (#37843) üzenetére


guriga1234
addikt

"Max. kapcsolható teljesítmény: 3200W (14 A) cosΦ=1, 660W (2A) pl. izzólámpa"
Ezt most akkor hogyan kell értelmezni?

(#37849) tothl válasza napata2 (#37827) üzenetére


tothl
addikt

A UPC egy köcsög lehúzós banda. Ezer éve van előfizum náluk, kb. 17 rugót fizetek nekik havonta, és mindíg azt látom, hogy szart sem érek, nem tudok semmilyen akcióban részt venni, csak az új ügyfelek számítanak. Még külön le is van írva, hogy ha lemondom, ugyanarra a lakcímre nem kérhetek akciósat még a feleségem nevén sem. Nem normális dolog, hogy ugyanazt amit most fizetek jelentősen tudnám olcsósítani ha akciósra fizethetnék elő még a mostani hűségnyilatkozatossal is, vagy ugyanennyiért kaphatnék jobbat, HDsat, digitálisat. De nem ez nem megy. A régi ügyfelek kizárólag drágábban juthatnak hozzá ugyanahhoz, amihez az utcárol éppen betért friss nevenincs joe jóval olcsóbban.
Megpróbáltam tárgyalni velük, de simán lepattintottak, én meg nem vagyok az az alkudozós fajta. Szerintem jövő héten bemegyek a frissen nyílott csepeli irodájukba és lemondom az egész hóbelevancot, kenjék a hajukra, ha ez nekik így jobb.

(#37850) wrox


wrox
senior tag

Pontosan milyen hátrányok vannak, ha nagy az inputlag? Mit lehet olyankor a képernyőn látni, illetve mikor jelentkezik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.