Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37601) GazRic


GazRic
senior tag

40B650 vagy 40B6000 lehet jobb választás? ( ha kb 20at kéne rátennem)

Okosabb LCD vagy "butább LED"??

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#37602) ProdyG válasza Dzsano (#37600) üzenetére


ProdyG
senior tag

letettem ezekről a philips-ekről, mert nem támogatják a valós 24p-t, így nem jutnék előbbre, mert maga LCD TV-m már van.

(#37603) szabi__memo válasza Jostikacska (#37599) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jónak tünnek ezek az akciók, ezért feliratkoztam én is de sz....ik bármit is küldeni. :(((
Egyébként van már valakinek náluk vásárlással kapcsolatban tapasztalata??

Mod: Yany: ez egy ilyen játék...

[ Szerkesztve ]

(#37604) VGYke válasza Scoobyka (#37572) üzenetére


VGYke
addikt

inkább valós 24p felé kacsingass
És ez a TV adatlapjából honnan derül ki, mert szerintem nem egyértelmű.
Egyáltalán van olyan hogy 24Hz-el (illetve 23, valamennyi) játsza le a filmeket? Mert még a moziban sem 24, hanem 72.
Itt egy jó kis szakmai leírás a témával kapcsolatban, meg pl. itt

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37605) Hegyirabló válasza ProdyG (#37602) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nálam ugyan ez a helyzet.

Aquila non captat muscas.

(#37606) einstein


einstein
senior tag

Mik ezek a nagy Samsung akciók. :Y
Csak nem jönnek az újak? :)

(#37607) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Electro World-ben 100k-ért kapható LG 32LF2500 (vagy 2510) full HD LCD TV. Nagyon úgy néz ki, hogy fogok venni egyet, de előtte szeretnék informálódni. Van valakinek tapasztalata ezzel, vagy hasonló TV-vel?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#37608) anrab válasza VGYke (#37604) üzenetére


anrab
addikt

"Mert még a moziban sem 24, hanem 72"
ezt írtam hátrább én is hogy közé nyomja a fekete képet, kitakar vagy mi!.
még nem olvastam el de gondolom erről van szó.
az LG pl. 5.5 pull down-al játszik. azt mondják az a valós 24p reál!, vagy mi a szar.
ki érti ezt?
minden gyártó játszik, külömben nézhetetlen lenne. de ezt már egyszer leírtam.
ez olvasatlanul az én véleményem, emlékezetből. úgy hogy ha abszolút nincs igazam nyugodtan hurrogjatok le. mármint nem te, csak a tieddel kapcsolatban írtam hozzá. de egyszer már írtam valami hasonlót, azt hiszem Hegyirabló-nak. mikor még philipset akart. :)

(#37609) einstein válasza anrab (#37608) üzenetére


einstein
senior tag

[link]
Olvasd el ezt, hátha ad egy kicsit tisztább lesz a kép.

A 3:2 pulldown képhibákat okoz, amit persze lehet javítani különböző algoritmusokkal, de -gondolom- tökéletes nem lesz. Az más kérdés, hogy az ember mennyire veszi ezeket észre / mennyire feltűnő, de attól még létezik. Míg 5:5 pulldownnál nincs ilyen.

Szerk. És ha jól emlékszem az előző generációs Philipsek még nem tudták a 24p-t, (5:5 pulldown), a mostaniakkal nem tudom mi pontosan a helyzet, de gondolom ugyanez, mert egyrészt nem reklámozzák, másrészt ha rákeresek neten pl a 7404-re vagy a 8404-re csak a 3:2 pulldownról találok utalást... Ez persze még nem jelenti, hogy 100%-ra így van.

[ Szerkesztve ]

(#37610) luckyboi82


luckyboi82
tag

Valaki szokott itt DTSből AC3-at készíteni 1080p-s filmek esetén? Ha két DTS sáv van, akkor mivel tüntetem el az angol sávot az mkv-ból? Aztán kellene a magyarból Popcorn-al AC3-at csinálnom. Valaki egyszerűbbet?

(#37611) einstein válasza einstein (#37609) üzenetére


einstein
senior tag

Az első mondatba egy kissé belezavarodtam. :DDD

(#37612) ORCA58 válasza Hegyirabló (#37550) üzenetére


ORCA58
addikt

Látom elég zavaros a kép a 8 é 10 bites panel területén.
Néhány dolog, amit tisztázni kell. Elméletileg mindkét panelnél a fekete esetén mindhárom alapszín 0 értéket ad R=0 G=0 B=0. A fehérnél pedig a maximális értékeket kell venni. 8bit esetén R=256 G=256 B=256. 10Bit esetén R=1024 G=1024 B=1024
8bit 256*256*256=16.7 Millió. Szín
10 bit 1024*1024*1024=1073,7 Millió szín
Ez nem azt jelenti, hogy a 10 bites fehérebb. Ha mindkét panel azonos anyagokból és technológiával épül fel, akkor a feketéje és fehér színe is azonos lesz.
A fekete akkor fekete, ha panel gyakorlatilag fekete kép esetén nem engedi át a háttérvilágítás fényét. (ilyen panel nem létezik). Fehér esetén a maximális fényt engedi át a panel (ilyen sincs).
A kettő közti érékek térhetnek el a 8 és 10 bites panelek esetén.
Mint fentebb már látszik 8 bites színenként 256 míg a 10 bites esetén 1024 árnyalatot tud megkülönböztetni
Az IPS paneleknek kisebb a fényáteresztő képessége, ezért erősebb háttérvilágítás kell a megfelelő fényesség eléréséhez. Többek között e miatt is világosabb a feketéje.
A fehér pedig nem csak a fényességtől, hanem a három színszűrőtől is függ, azaz ha más színű a három alapszín, másnak hat a fehér is.
A kontrasztot a legsötétebb és a legvilágosabb érték hányadosa adja. Ez az alkalmazott technológia függvénye. Befolyásolja az LCD kristályok szerkezete, mennyi a ”holt” felület a panelen, mennyi fényt enged át a színszűrő, az üveglap és felületi fólia stb.

Legjobb tudásom szerint (több helyen is olvastam) digitális filmek csak 256 színt különböztetnek meg alapszínenként, azaz kvázi 8 bitesek. Tehát hiába 10 bites a panel, attól több árnyalatot nem tud megkülönböztetni. Ráadásul bizonyos technikai okok miatt a fekete esetén soha sem alkalmazzák a 0 0 0 értéket, és fehér esetén sem a maximális értékeket.

(#37613) Yany válasza szabi__memo (#37603) üzenetére


Yany
addikt

Mod: Yany: ez egy ilyen játék...

Ha megnézed, a következő legjobb ár is 25 ropival magasabb és az is csak pixmania-s... csak emiatt érdemelt meg egy linket a dolog.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37614) guriga1234 válasza ORCA58 (#37612) üzenetére


guriga1234
addikt

Így igaz, leszámítva az utolsó bekezdést.

(#37615) Yany válasza ORCA58 (#37612) üzenetére


Yany
addikt

Legjobb tudásom szerint (több helyen is olvastam) digitális filmek csak 256 színt különböztetnek meg alapszínenként, azaz kvázi 8 bitesek. Tehát hiába 10 bites a panel, attól több árnyalatot nem tud megkülönböztetni. Ráadásul bizonyos technikai okok miatt a fekete esetén soha sem alkalmazzák a 0 0 0 értéket, és fehér esetén sem a maximális értékeket.

Ez nem így van. A Gyártók nem jópofaságból alkalmaznak nagyobb színfelbontású paneleket. Képzeld el, hogy vagy egy végtelenül egyszerű paneled, ami megjelenít 8 bitet és mindenféle algoritmus nélkül eredetiben hagyja a képpontokat, akárcsak egy szimpla monitor. Akkor kapsz egy pontosan olyan megjelenítést, amit a film pixelei mondanak. De most akkor képzeld el, hogy állítasz valamit a kijelzőn, mondjuk a színhőmérsékletet: legyen 9200K helyett 6500K. Ekkor mi történik? Belenyom a film eredeti színeibe egy adag pirosat, kevesebb kéket enged ki, stb. Nem is lényeges, hogy pontosan mi történik. A lényeg, hogy ha 8 bitnyi színinformációt akarsz megjeleníteni egy 8 bitet ábrázolni képes panelen, akkor azon bármit is akarsz változtatni (kontraszt, fényerő, színek, stb) csak színtorzítással képes végrehajtani. Egy 10 bites panel számára ott van 2 extra bit arra, hogy az eredeti (a filmanyagba rögzített) színinformáció módosítása nélkül legyen képes befolyásolni a megjelenített kép paramétereit.

A 10 bit nem önmagában hozza a jobb képminőséget, hanem a TV beállításainak negatív hatását csökkenti. Pl. fényerő csökkentésekor nem kell a sötét tónusokat levágnia, mivel 4x annyi lépcsőfok áll a panel rendelkezésére színkomponensenként.

Mondjuk még az is lehet, hogy egy felskálázott képet egy 10 bites panel szebben jelenít meg, mert az interpolált képpontok finomabb árnyalatot kaphatnak, de nem hiszem, hogy ez a legfőbb indok a 10 bit alkalmazása mellett.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37616) anrab válasza einstein (#37609) üzenetére


anrab
addikt

3:2-2:2 mozgás lebontást használt és most is azt használja.
ne feledkezzünk meg a [link]
[link]
mondtam én nem vagyok annyira igényes, és ez nekem tökéletesen megfelel.

(#37617) anrab válasza anrab (#37616) üzenetére


anrab
addikt

még ezt azért hozzá tenném, mert szerintem nagyon fontos a kép szempontjából: [link]

(#37618) Brekecs válasza anrab (#37617) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia I

Azt még tedd hozzá hogy annyira /sz...k/rosszak/ a Philips TV-k hogy az év TV-je idén a Philips lett :DD
[link]

Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#37619) anrab válasza Brekecs (#37618) üzenetére


anrab
addikt

na, azt hiszem egy darabig hallgathatunk mert amit most kapunk... :N tesszük zsebre!
előre is :R az építő kritikákat. :)

(#37620) dabadab válasza anrab (#37617) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem meg tok lenyegtelen, mert minden LCD ilyen. Vagy tudsz mondani olyan LCD-t, ami nativan nyomna az interlace-t?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37621) gtr8


gtr8
csendes tag

Üdv.
Ezek közül melyiket ajánlanátok töbnyire kábelon használva
Philips 32PFL7403H LCD televízió 119.900 Ft
Philips 32PFL5604H LCD televízió 139.900 Ft

(#37622) guriga1234 válasza Brekecs (#37618) üzenetére


guriga1234
addikt

Tegyük azt is gyorsan hozzá, hogy a " What Hi-Fi" szerint. Ezen kívül még sokan osztogatnak díjakat :)

(#37623) anrab válasza einstein (#37609) üzenetére


anrab
addikt

egyébként mit ér az LG az 5:5 pulldown-al ha pl. a feketéje szürke és ezért sokan nem veszik. legalábbis akinek van az majdnem mindenki ezt mondta a saját tv-jéről.
félre értés ne essék, senkit nem szeretnék megbántani és eszem ágában sincs a philipset se promózni. sőt nekem is tetszik sok tv.

(#37624) anrab válasza dabadab (#37620) üzenetére


anrab
addikt

akkor szerinted a többi tv is egyszerre teszi ki progresszíve a képet, interlaci fasza nélkül? mert más gyártónál még nem olvastam ezt, csak azt hogy az 1080-at teszi ki p-be. azért maszatolják a képet szerintem tv adásnál.
ezért van a pixel plus is... és szerintem ezért is jó a philipsnek a sima tv adása is. ha tévedek sorry. azért vagyunk hogy tisztán lássunk, és az is igaz hogy mindenki a sajátjával van inkább tisztába, mivel az után olvasgat a legtöbbet.

(#37625) Krisz_82


Krisz_82
tag

Olvastam a fórumon hogy alapvetően 3 fajta TFT paneltechnológiát különböztetünk meg. (Twisted Nematic; In Plane Switching; Multidomain Vertical Alignment; )
Abban kérném a segítségeteket (mert a google-val nem találtam )hogy ha valaki meg tudá mondani az én LCD-ben melyik fajta figyel azt nagyon tudnám értékelni...Ja a Tv-tipusa:LG42lh4000; Ha nem túl nagy kérés link is jó lenne az infó mellé.Előre is kösz. :R

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#37626) anrab válasza gtr8 (#37621) üzenetére


anrab
addikt

az olcsóbbat.

(#37627) szabi__memo válasza Krisz_82 (#37625) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

IPS: az infó, hogy al LG azt gyárt. Legtöbbször 176fok a betekintési szögük.

[ Szerkesztve ]

(#37628) guriga1234 válasza Brekecs (#37618) üzenetére


guriga1234
addikt

[Ez kicsit rangosabb díjakat oszt], bár sokszor eléggé elfogult egyik-másik gyártóval.
De persze ott van még a TIPA is.
Olyan ez kicsit, mint a profi box világszervezetek. Ahány szervezet, annyi bajnok.
Ha Te létrehozol egy díjat, akkor te is minősíthetsz, rangsorolhatsz. De ettől még egy termék nem lesz sem jobb, sem rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#37629) Krisz_82 válasza anrab (#37623) üzenetére


Krisz_82
tag

Az én LG-készülékemből előcsalogatható a mély fekete megjelenítés csak egy darabig szöszölnöm kellett a beállítási opciók között!! :K Ez az egymást követő második LG LCD Tv-m.Ez a probléma a korábbi modelnél is orvosolható volt , ami egyébként valóban észlelhető alap beállításokal korom sötét szobában éjszaka!Üzenem az LG-tulajoknak ha ilyen tapasztalattal küzdenek,szivesen segítek egy beállítási screen shot-al! ;)

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#37630) gtr8 válasza anrab (#37626) üzenetére


gtr8
csendes tag

Mert olcsobb vagy a 100 HZ miatt?

(#37631) anrab válasza guriga1234 (#37628) üzenetére


anrab
addikt

ja és ezt minden évben megkapja! pontosan azokért a funkciókért amelyekből egy párat linkelgettem.

(#37632) dabadab válasza Krisz_82 (#37629) üzenetére


dabadab
titán

Igazan jo feketeje soha nem lesz, ez az IPS panelek gyenge pontja. Cserebe viszont oldalrol nezve sem masznak el ugy a szinek, mint xVA paneleknek. :)
(A TN-nek meg a feketeje is rossz, a szinei is elmasznak, ilyet nem is raknak rendes TV-be.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37633) anrab válasza gtr8 (#37630) üzenetére


anrab
addikt

mert jobb technológia.
hogy miért olcsóbb nem tudom. üzlete válogatja.
de mint a széria száma is mutatja a 7000-es újjabb fejlesztés. az 5000-es a belépő szint. van 3000 is de azok nem használják azokat a képjavító funkciókat amit elkezdtek az 5000-nél és mennek felfelé.

(#37634) Scoobyka válasza guriga1234 (#37628) üzenetére


Scoobyka
addikt

eisa valóban rangos,de a 21:9es philips tévével én baromira nem értek egyet...nekem az nem adja...max annyi ,hogy újító,de akkor sem győzőtt meg.

[ Szerkesztve ]

(#37635) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Megnézném a cikk aljsó képén szereplő Samsung tvt!!

(#37636) ORCA58 válasza guriga1234 (#37614) üzenetére


ORCA58
addikt

Az csak jó, ha ebben téves az információm (sajna nem találom hol olvastam, be akartam linkelni)

(#37637) guriga1234 válasza anrab (#37631) üzenetére


guriga1234
addikt

Sokat nyom a latba a termékek mellett, hogy a főszerkesztőt melyik cég utaztatja pl. nyaralni, vagy ad "szerényebb" ajándékot.
Ismerek orvosokat, akik pl. azért írnak fel bizonyos gyógyszereket, mert a gyógyszergyár fizette a nyaralását. De mondhatnék cégeket is, akik a megfelelő döntéshozókat "támogatják". Nesze neked korrupció elleni hadjárat!
Hiteles forrás csak egy van: amit magadban alakítasz ki a saját tapasztalataid, és nem mások véleménye alapján.

(#37638) guriga1234 válasza ORCA58 (#37636) üzenetére


guriga1234
addikt

DVD-re és a DVI csatlakozóra igaz is, de sem Blu-ray-re, sem HDMI-re nem igaz. A fényképezőgépekre és HD-s kamerákra sem igaz.
Csak a példa kedvéért: a DVI 8 bites, a HDMI 10, vagy 12 bites.

(#37639) Scoobyka válasza guriga1234 (#37637) üzenetére


Scoobyka
addikt

ezzel egyetértek teljes mértékben.... :K

(#37640) guriga1234


guriga1234
addikt

A 8 és a 10 bit közötti különbségről meggyőződhet mindenki a saját szemével egy megfelelő tesztkép segítségével.

(#37641) ORCA58 válasza Yany (#37615) üzenetére


ORCA58
addikt

Ebben igazad van. Ha pl. egy színt kisebb intenzitásra veszek, akkor 8 bit esetén elveszhetnek információk mivel 2 egész szám között kell választani, vagy a nagyobb, vagy a kisebb.
10 bit esetén a 2 szomszédos 8 bites jel között még három lehetőség közül lehet választani.

A Samu 37B650-re visszatérve. Nem lehet, hogy az elektronika csak 8 bites, ezért írja a SAMU 8 bitesnek a panelt? Úgysem kaphat több információt?!

(#37642) dabadab válasza guriga1234 (#37638) üzenetére


dabadab
titán

A BR-re pont igaz, ott 8 bites szinmelyseg van, ahogy a HD videokamerak AVCHD formatumanal is.

Egyebkent a csatornankent 8 bittel onmagaban veve semmi gond nincs, a problema abbol adodik, hogy ha vegig 8 bites a rendszer, akkor a kepbeallitasok soran ohatatlanul informaciovesztes lep fel, igy a vegen megjeleno kepben mar nem lesz meg a 8 bitnyi informacio (ahogy azt mar Yany leirta :D ).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37643) ORCA58 válasza guriga1234 (#37638) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi. Erre való ez a fórum. Most én is okosabb lettem.

(#37644) tothl válasza Scoobyka (#37639) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem is az S-PVA a jó, csak hogy tápláljam a tüzet ! :)

(#37645) einstein válasza anrab (#37633) üzenetére


einstein
senior tag

De vigyázz, az olcsóbb tévé amit írt az 7403-as! Tehát tavalyi.
Így érdekesebb, hogy melyiket vegye, az újabb 5-öst, vagy a tavalyi 7-est...

(#37646) dnsgtr


dnsgtr
csendes tag

Megvizsgaltam az argep altal dobott lehetosegeket a samsung le40b650-re. Meg tudnatok mondani, hogy melyik ceg ad magyarorszagi garanciat az elso 20bol? Elore is koszonom!

(#37647) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Sziasztok adott egy monitor [link] Mivel a játékokban szeretném használni a V-Syncet ezért felraktam 60-ról 75Hz-re a képfrissítés frekvenciáját. A kérdés az hogy nem árt-e a monitornak ha hosszútávon 75Hz-en frissít az eddigi 60 helyett? Mert ugye nem elég ha az ember a játékban 75-re állítja a képfrissítést mert a monitor attól még 60-on frissít.

"Cogito ergo Sum."

(#37648) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok !
Kinéztem egy Samsung LE37B530P7 tévét 140K most az ára.Az lenne a kérdésem ,hogy én ezt összekötném számítógéppel és néha hd filmeket néznénk rajta .Véleményt kérnék mennyire jó stb.Elég sürgős lenne mert vásárlás előtt állok.
Köszi

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#37649) malisonX válasza dnsgtr (#37646) üzenetére


malisonX
aktív tag

Mediaplanet biztosan. Ha szükséged van azokra a dolgokra amiket kapsz hozzá ingyen, akkor szerintem árban is ez az üzlet az egyik legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#37650) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

Akinek LG 37LH3000-es LCD TV-je van, megnézné nekem, hogy milyen VESA szabványú fali konzol kell hozzá?
Azért kérdem mert én is is ilyen TV-t veszek a jövő héten, viszont nem tudom, hogy a fali konzolomra jó lesz e!
(mert ha nem vennem kell abból is egy újat)
Szóval az lenne a kérésem, hogy mérje már meg nekem valaki légyszi a TV hátoldalán, hogy a fali konzolra felfogható 4 lyuk között mennyi a távolság milliméterben!?
Az én tartómhoz VESA 100x200 ill. 200x200-as TV-k jók...

köszi előre is!

üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.