Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37251) guriga1234 válasza VGYke (#37247) üzenetére


guriga1234
addikt

W vs P

(#37252) guriga1234 válasza gere (#37250) üzenetére


guriga1234
addikt

Inkább linket adtál volna meg neki, mert ez a fordítógépes szöveg iszonyú. Ráadásul - ahogy a németet is -, az angolt is hagyhattad volna eredetiben.

(#37253) gere válasza guriga1234 (#37252) üzenetére


gere
tag

Köszi, a 3. beírásomra már kritizálsz. Nem vártam mást visszaolvasva a topikot.

Eredetiben ott a német szöveg, angolt nem találtam.

Érdemben esetleg: mi a különbség a CI és a CI+ között? Ez megy?

Sokszor a drága olcsóbb...

(#37254) gere


gere
tag

A magyar maualból:

COMMON INTERFACE-nyílás
Amennyiben nincs behelyezve a ,CI(CI+) CARD' kártya, néhány csatorna esetén a ,Scrambled Signal'(Kódolt jel) felirat
jelenik meg a képernyőn.
Körülbelül 2–3 perc múlva megjelenik a telefonszámot, a ,CI(CI+) CARD’ kártya azonosítóját, a készülék azonosítóját és
egyéb adatokat tartalmazó párosítási információ. Ha hibaüzenet jelenik meg, lépjen kapcsolatba a szolgáltatóval.
Ha a csatornaadatok konfigurálása befejeződött, megjelenik az ,Updating Completed' (Frissítés kész) üzenet, amely jelzi,
hogy a csatornalista frissítése megtörtént.
A „CI(CI+) CARD” kártya a helyi kábelszolgáltatótól szerezhető be. Óvatosan távolítsa el a „CI(CI+) CARD” kártyát, mivel
ha leesik, károsodhat.
A jelzett irányba helyezze be a ,CI(CI+) CARD' kártyát.
A COMMON INTERFACE nyílás elhelyezkedése típustól függően különbözhet.
A ,CI(CI+) CARD' bizonyos országokban és régiókban nem támogatott. Tájékoztatásért forduljon márkakereskedőjéhez.
A CI+ funkció csak az UE********P modell esetén elérhető.

Sokszor a drága olcsóbb...

(#37255) guriga1234 válasza gere (#37253) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha visszaolvastál, akkor azt is olvasd el, hogy mi a különbség.

(#37256) szabi__memo válasza gere (#37248) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ennél nincs olcsóbban ami megfelel egy ilyen vékony tvnek???

(#37257) Gei


Gei
csendes tag

Üdv!
Euronicsban a Sharp LC42SB55 tv most 140k, érdemes 2009-ben még ilyen tv-t venni monitornak?

(#37258) gere válasza guriga1234 (#37255) üzenetére


gere
tag

Írtam:

"Eredetiben ott a német szöveg, angolt nem találtam."

Ha már reagálsz akkor egy sorry is jár, hogy valóban, nem vettem észre...

Különben engem felejts el.

Sokszor a drága olcsóbb...

(#37259) gere válasza szabi__memo (#37256) üzenetére


gere
tag

Nem találtam és azt hiszem ez csak samuhoz jó.

Sokszor a drága olcsóbb...

(#37260) csaabz


csaabz
őstag

LG 42LH4000 LCD tv vásárlásán gondolkozok, láttam a neten 3 és 5 ms válaszidővel.
Melyik az igaz?

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#37261) Pópa


Pópa
senior tag

Hello nép :)
Megjött a gyermek. Samsung LE46B650 T2W XXH

Bedugtam a sima koax kábelt, és csak 8 csatornát ismert fel. Amikor választani akarom a módokat, akkor PIN kódot kér. Mi a meglátásotok? :U

Szerk.: Sima UPC kábeltévé van egyelőre. És gépről fogom hajtani HDMI-n.

[ Szerkesztve ]

Trust is good, control is better!

(#37262) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is megjött a TV-m: Samsung 40B650T2PXZG. Túl sokat gondolom nem kell már beszélni róla, így a vásárlásról írnék pár szót. Szentendrén a Media Planet Kft.-nél rendeltem, kb. 1 hét volt mire megérkezett. 215900Ft lett volna ingyen kiszállítással, de mivel személyesen vettem át, ezért lejött belőle 1900Ft. Jah, és kaptam hozzá egy fix fali konzolt+egy 2,5m-es HDMI kábelt+3 éves hologramos Samsung garit. Végig nagyon segítőkészek voltak. Ha valaki TV-t szeretne venni, javaslom, hogy vásárlás előtt tekintse meg az ő honlapjukat is.

Pópa: 0000 a gyári PIN

[ Szerkesztve ]

(#37263) GazRic


GazRic
senior tag

UE40B7000WW-ről van valakinek tapasztalata?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#37264) Pópa válasza malisonX (#37262) üzenetére


Pópa
senior tag

Szuper, megy is. Gyönyörűen fut a keresés. Kösz.

Trust is good, control is better!

(#37265) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Sziasztok!

Arra az esetre ha visszaadnák a pénzt, milyen TV-t javasoltok?

150e forint kb. a keret, amikre használnám:

- főleg film nézés gépről HDMI-n keresztül (60%)
- TV nézés, analóg TV adással (30%)
- képnézegetés, windows használat (10%)

Elvileg elég lenne 37" is, de 40" körüli TV-nek jobban örülnék :) Gondolkodtam plazmán is, full HD-s filmeket nem nagyon nézünk, néha előfordul 1-1 720-as film.

Mit ajánlotok most?

(#37266) anrab válasza coolmpi (#37265) üzenetére


anrab
addikt

[link]
[link]
[link]
de itt [link] szét tudsz nézni és utána kérdezni.

(#37267) tupacamaru válasza coolmpi (#37265) üzenetére


tupacamaru
veterán

Esetleg ha meg tudod pótolni egy 20-assal akkor én a Samsung LE40B550-est ajánlanám. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37268) VGYke válasza gere (#37250) üzenetére


VGYke
addikt

gere, köszönöm! :R Egyébként nem tudom miért gondoltam, hogy a B7000 jelölései másabbak mint a 650, mert ott tudtam hogy a P=CI+. Talán azért mert feltételeztem hogy a drágább TV alapból CI+-os.
Viszont B70xx WP TV itthon nincs (vagy én nem találok rá egy boltban sem :F )

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37269) VGYke válasza VGYke (#37268) üzenetére


VGYke
addikt

lejárt az időm.. Ja és nem is jelölik a boltok a 70xx utáni betűsort, pedig (ezek szerint) nem lényegtelen :(((

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37270) johnny82 válasza GazRic (#37263) üzenetére


johnny82
őstag

(#37271) Csabi8507 válasza Pópa (#37261) üzenetére


Csabi8507
tag

Milyen a kép,ha megkérdezhetem.Egyenlőre nekem is csak sima Upc kábel van.
Olyan 3,5 ről nézném majd a 40B650-est.Előre is köszi a választ.

(#37272) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Megismételtem azt az input-lag tesztet, amit justaview kolléga az ő 40B650-es TV készülékén elvégzett. Én a 40B550-es készülékünkön végeztem el ugyanezt. Az eredmény teljesen megegyezik az ő mérésével. Tehát összekötöttem a laptopot a TV-vel a PC (VGA) csatlakozón keresztül, és klón módban végeztem a tesztet. Három féle képpen is végeztem méréseket. Az elször nem adtam nevet a TV-n a PC bemenetnek, így kb 50 ms-os lag-ot mértem ami kb 3 képkockának felel meg. Másodjára a TV PC bemenetét átváltottam Játék módba, így kb 30 ms-os késést mértem a kb 2 képkocka. Végül a PC bemenetet átváltottam PC-re, így 20 ms-os késést sikerült elérnem ami kb 1 képkocka. Pár nappal ezelőtt még csináltam egy tesztet úgy is hogy a laptopot és a TV-t HDMI porton keresztül kötöttem össze, így nekem 0 ms-os lag-ot sikerült kifényképezni ami legrosszabb esetben is kevesebb mint 1 képkocka. Nagyjából ennyi. :B

Esetleg ha valaki el tudná otthon végezni a HDMI port-tal az input lag tesztet az nagyon jó lenne. :R

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37273) coolmpi válasza tupacamaru (#37267) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Az annyira nem vészes, de kifjetenéd miért lenne jó vétel ez a TV? :) Ezek az USB bemenetelek, kezelnek avi-t meg feliratot? HD filmekkel hogyan boldogulnak?

[ Szerkesztve ]

(#37274) tupacamaru válasza coolmpi (#37273) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha nem riadsz vissza egy kis hack-től akkor az USB kezeli az avi és az mkv-s filmeket és a felíratokat is. Azt még nem sikerült kipróbálni hogy az mkv-s filmekkel hogy boldogúl mert csak 1 gigás pendrive-om van, és csak videó klippet próbáltam ki rajta. Az elindult szépen, de azt nem tudom hogy a 720p-s és az 1080p-s mkv-k hogyan futnak. Viszont megnéztem a Public Enemies filmet DivX kódolással .srt felírattal, azt nagyon szépen lejátszotta és elég jó minőségben is. HD filmet csak laptoppal összekötve HDMI porton keresztül próbáltuk és nagyon szépen vitte. ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37275) Brekecs válasza tupacamaru (#37272) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Input-lag tesztek : [link]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#37276) Pópa válasza Csabi8507 (#37271) üzenetére


Pópa
senior tag

Szia!

Enyém 46-os, közelről a sima tyúkbeles analóg csatornák ocsmányak. Tényleg.
Node, ezt tudjuk, ilyen felbontás / minőség mellett a tévé már nem tud csodát tenni. Viszont ha távolabb mész néhány métert, akkor a színek élénkek, és tényleg kellemesen nézhető az adás.

Már rögtön egy 720-as anyagnál is látványos a javulás.
Nem kell félni, a tévé szuper. :))

Trust is good, control is better!

(#37277) Csabi8507 válasza Pópa (#37276) üzenetére


Csabi8507
tag

Köszi az infót.
Az már eldöntött tény,hogy samut veszek.
Neten vetted vagy áruházban? :C

(#37278) Pópa válasza Csabi8507 (#37277) üzenetére


Pópa
senior tag

Nálam a digitalko nyerő. Egyébként neten.
Természetesen.

Pár napja beséltáltam a szfehérvári MM-be, és a 40-es B650-et adták 23x -ért!
Mondom rendben, legalább megnéztem milyen szép a feketéje.

Trust is good, control is better!

(#37279) JuliuS válasza guriga1234 (#37196) üzenetére


JuliuS
tag

"Itt jegyzem meg, hogy tegnap egy spanyol fórumon volt egy kép, ami állítólag német oldalról származik, és az oldalsó matricán az olvasható, hogy az LE40B653-ban AA01 a verzió (ez állítólag a panelra utal, viszont az nem samu az itteni hozzászólók többsége alapján, pedig annak kéne lennie)."

az én Németországból származó 40B650-esem oldalán is AA04-es matrica van.

(Scoobyka szerint ennek már nincs akkora jelentősége az idei modelleknél, szemben a tavalyi modellek esetével, itt már nem utal közvetlenül a panel gyártójára.. mivel ezt más sem megerősíteni sem megcáfolni nem tudta, hát ez van - úgy is az a lényeg, hogy szép és jó a tévé)

(#37280) guriga1234 válasza JuliuS (#37279) üzenetére


guriga1234
addikt

Köszi a megerősítést. Őszintén szólva nem tudtam eldönteni, hogy a látott (nagyon rossz minőségű kép) kamu, vagy valós, de ezek szerint valós lehetett.
Csak halkan jegyzem meg, hogy amikor korábban le mertem írni, hogy az AV fórumos hozzászólások szerint többféle panellel gyártják a tévéket, akkor pár itteni "okoska" nagyon lehurrogott. Na mindegy, ennyit a nagyszájú okostojásokról.
Mellesleg, arra még mindig nem adtak választ azok az "okosok", hogy 8 bites panelből hogyan jön ki az 1 milliárd szín...

(#37281) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Jó estét Uraim!

Toshibáról mi a vélemény?

Aquila non captat muscas.

(#37282) guriga1234


guriga1234
addikt

A samu P-sekhez is kijött a 2005-ös fw. Újdonságot nem láttam, de mivel már a 2004.8 is hiba nélküli volt, nem tudom, hogy mit módosíthattak. Rosszabb nem lett, az biztos. DTS támogatás továbbra sincs. A lejátszott filmek képaránya eddig is jó volt, most is jó. Új widget most nincs. Dnla-n próbáltam a legutolsó PC share manager-rel (2.3), minden ugyanúgy (jól) működik, mint a korábbi verzióval. Ugyan a PC share manager-ből próbáltam a 2.0, 2.1, 2.2 és 2.3 verziókat, semmi változást nem észleltem. Mindegyik ugyanúgy működött.

(#37283) G.I.JOE válasza Pópa (#37276) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Én is attól tartok leginkább hogy a normál tv adás csúnya lesz és visszasírom majd a képcsöves Samut! Azt mondod hogy azért mondjuk 4m-ről (nálam ennyi lesz kb) élvezhető a képe? (40B650-t szeretnék jelen állás szerint)

(#37284) Moric válasza coolmpi (#37273) üzenetére


Moric
aktív tag

A B550 és a B650 ugyanavval a Frimware-rel rendelkezik. Multimédiás képességekben nem különböznek.
Nekem nincs olyan filmem, amivel eddig ne boldogult volna. A felíratot és a nyelvet mkv-ből nem lehet választani. A DTS miatt általában úgy is szerkeszteni kell az Hd mkv-t. Egyszerre el lehet intézni mindent.

Mostanában belefutottam olyan nagy bitrátás filmekbe, amikkel már nem boldogult a tv hardvere. Először csak a hang megy el, majd ha ez is kevés, akkor szétesik a kép.

(#37285) guriga1234 válasza Moric (#37284) üzenetére


guriga1234
addikt

"Mostanában belefutottam olyan nagy bitrátás filmekbe, amikkel már nem boldogult a tv hardvere. Először csak a hang megy el, majd ha ez is kevés, akkor szétesik a kép." - Tudnál pár példát írni a bitrátát is jelöle? Nálam még ilyen nem fordult elő.
Miről játszod le?

[ Szerkesztve ]

(#37286) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Köszönöm az infókat. Kezdek beleszeretni :)

TV adásnál "normálisan" be lehet állítani a képernyő arányát? (4:3-as adásoknál)

Kis hack-től soha nem riadok vissza :) Alapvetően divx-es avi, és srt a lényeg. És istenkirály lenne, ha TV távirányítóval lehetne nyomkodni az avikat! :) -1 távirányító :D

Külső vinyókat is kezel akkor gondolom. Van egy 250-es (samsung ;) ) vinyóm, jó volna ha kezelné.

Esetleg olyan változat amiben PIP is van? Akár 1 v. 2 tuner-es.

Jah, eddig amilyen Full HD-s tv-t láttam minden rosszabb volt a TV adás minősége, sima HD ready TV-khez képest. Ezt megerősítitek, v. rosszul/rossz helyen láttam?

[ Szerkesztve ]

(#37287) Moric válasza guriga1234 (#37285) üzenetére


Moric
aktív tag

Azt hittem erre könnyen válaszolok, de nem.
Nem találok olyan programot ami kiírja a bitrátát. Valamiért csak annyit írnak, hogy H264. Ezt bírtam kiolvasni:
CREATION COLORATION FASCINATION [LG]
VIDEO CODEC: H.264 HIGH@4.1
RESOLUTION: 1920:1080p
FRAME RATE: 29,97
AUDIO CODEC: AC3
BITRATE: 640Kbps
SAMPLE RATE: 48KHz
CHANNELS: 6

Rákeresel a névre, le fogod tudni tölteni. Nekem mindegy honét játszom Lan, Usb, elmegy a hang, szakaszosan. Pc-n lejátszva jó, tv-n nem.

(#37288) guriga1234 válasza coolmpi (#37286) üzenetére


guriga1234
addikt

A samukon be lehet állítani a jó képarányt.
A B650-hez nem kell hack, (a P-sekhez), A W-sekhez kell(ett), az új fw-t nem tudom, hogy a W-sen milyenre sikerült. Lejátszani viszont le tudott a W-s ugyanúgy, mint a P-s, csak képarányrontás volt. A P-sek valamivel kevesebbet is fogyasztanak.
USB-s külső winchestereket kezel (meg persze PEN drive-ot)
A Moric által ajánlott B550-ben nincs PIP. A B650-ben van.
Milyen tévé adást láttál? Full HD-s tévén jobb a HD-s adás képe, mint a HD Ready tévéken. Sima analóg, vagy digitális adásnál tökmindegy, mert a HD-hez képest az gagyi.

(#37289) guriga1234 válasza Moric (#37287) üzenetére


guriga1234
addikt

(#37290) #09634560 válasza guriga1234 (#37289) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszi,ez nekem is bejön ez a progi!
Látom sokat segitesz a többieknek,ez rendes töled!

(#37291) Moric válasza guriga1234 (#37289) üzenetére


Moric
aktív tag

Köszi!

Érdekes, a 'hibás' videók is 35.5Mbps, mit a többi ble-ray rip. Valószínűleg a kódolásnál lesz valami. A pc megbirkózik vele, a tv hardvere nem.

(#37292) guriga1234 válasza #09634560 (#37290) üzenetére


guriga1234
addikt

Köszi az elismerést. De sajnos van egy-két hozzászóló, aki azt hiszi, hogy ez itt szeretetotthon, vagy valami tánc- és illemiskola, és beszólogatnak, utána meg sír a szájuk, ha visszakapják. :)

(#37293) guriga1234 válasza Moric (#37291) üzenetére


guriga1234
addikt

A Blu Ray rip-ek sokfélék lehetnek. Nálam még nem volt olyan film, ami akadt, vagy szétesett volna. Persze én elhiszem, hogy nálad szétesik, lehet, hogy nálam is szétesne.
Milyen fw van nálad?

(#37294) bodola válasza nightshadow (#37203) üzenetére


bodola
csendes tag

Kösz.

(#37295) bodola válasza GazRic (#37263) üzenetére


bodola
csendes tag

Szia! Hivatalos gyári garancia? Pecséttel, aláírással? "és kaptam hozzá egy fix fali konzolt+egy 2,5m-es HDMI kábelt+3 éves hologramos Samsung garit."

(#37296) guriga1234 válasza Moric (#37291) üzenetére


guriga1234
addikt

A hivatalos adat szerint max 25 Mbps lehet.

(#37297) hattorihanzo válasza coolmpi (#37286) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Jah, eddig amilyen Full HD-s tv-t láttam minden rosszabb volt a TV adás minősége, sima HD ready TV-khez képest. Ezt megerősítitek, v. rosszul/rossz helyen láttam?

Ez így van. Ezért dicsérték a régi plazmák ( 1024 x 768 és a kisebb, talán 854 x n ) analóg tv adás képét.

(#37298) coolmpi válasza hattorihanzo (#37297) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Köszönöm :( Háát nemtudom. Mire HD adás lesz az valszeg nem 1-2 év.... (jó biztos lesz a mostani 3-4 helyett, több adás, de biztos, hogy extra felárért...)

1 280 képpont x 720 képpont -os filmek, hogy mutatnak 1024*768-as felbontáson? Ezt is nézegettem, csak félek tőle, hogy számítógéppel összekötve hogy fog menni.

BTW, nagy pofátlanság bevinni egy laptopot egy boltba, és összekötni egy TV-vel? :D

(#37299) GazRic válasza bodola (#37295) üzenetére


GazRic
senior tag

Hogy viselkedik a készülék?

MKV-vat milyen biztonsággal viszi?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#37300) Poplacsek válasza guriga1234 (#37282) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hali!

Nekem plazmám van (PS58B680T6P), de a Samu download centerben szerintem rossz firmware került fel hozzá. Eleve gyanús, hogy az új 30MB, míg a régi 85MB körüli volt. Lehetséges, hogy egy másik P-s TV, például egy LE55B650T2P-s LCD firm-je ugyanaz lenne? Nemtom mennyire univerzálisak ezek a firmwarek, de biztos nem programoznak minden egyes típusra külön...

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.