Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37501) einstein válasza dabadab (#37495) üzenetére


einstein
senior tag

Nem semmi ötlet volt Samsungnál ez a "LED TV" elnevezés. Az más kérdés mennyire tisztességes...

(#37502) einstein válasza Hegyirabló (#37499) üzenetére


einstein
senior tag

Egyébként mi a baj a koreaival? :)

(#37503) anrab válasza dabadab (#37494) üzenetére


anrab
addikt

akkor a 120Hz-s jelet is kirakja?
és miért nem írja a tv-k speckója?
írtál már erről? küldj egy linket légyszi, mert vagy egy éve itt vagyok de ezt így még te se írtad le egyszer se ha jól emlékszem. pedig sokszor volt róla szó hogy hiába nyomatod te gépről a filmet 24Hz-n, a tv úgy is 60Hz-n nyomja. tényleg jó lenne most már tisztán látni :K
a tv tudja hogy sz.gép van rákötve. ugyanis társítod és a menüben azt választod mikor bemenetet váltassz. de gondolom érzékeli is mint ahogy a sz.gép a tv-t. :F

[ Szerkesztve ]

(#37504) anrab válasza GazRic (#37496) üzenetére


anrab
addikt

hát remélem én még sokáig húzom! :K

(#37505) anrab válasza ProdyG (#37497) üzenetére


anrab
addikt

•Számítógépes formátumok
Felbontás
Frissítési sebesség
640 x 480
60, 72, 75, 85 Hz
800 x 600
60, 72, 75, 85 Hz
1024 x 768
60, 70, 75, 85 Hz
1920 x 1080i
60 Hz
1920 x 1080p
60 Hz
A HDMI/DVI bemeneten keresztül
•Videoformátumok
Felbontás
Frissítési sebesség
480i
60 Hz
480p
60 Hz
576i
50 Hz
576p
50 Hz
720p
50, 60 Hz
1080i
50, 60 Hz
1080p
24, 50, 60 Hz
1080p
24, 25, 30 Hz
[link]
Tavaly ez a tv-m volt és nincs rajta DVI v. VGA bemenet.
na most akkor hogy van? :F

(#37506) Moric


Moric
aktív tag

Miért jó, a tvét számítógépről 24Hz-zel hajtani?

Amennyire én tudom a lcd-k, másképp működnek, mint a crt-k. Itt nincs pásztázási frekvencia. Egy képpont folyamatosan világít míg meg nem változik a színe. Ezért nem villog az lcd még 50Hz-n se, míg egy crt-t, ott erősen vibrálónak látunk.

(#37507) ProdyG válasza anrab (#37505) üzenetére


ProdyG
senior tag

nem tudom, de az nem igaz, hogy csak 60hz-n képes megjeleníteni a TV a számítógépes jelet.
van egy alap lcd tv-m és ki tudom választani, hogy 25,30,50 vagy 60hz-t szeretnék, amikor a TV-hez hozzákötöm a laptopot. és 25hz-nél látszik is, hogy nagyon vibrál a TV képe.

(#37508) szabi__memo válasza einstein (#37501) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kifejezeten ellenszenvesnek és szemétségnek tartom.
Kiváncsi leszek én is mi lesz ha tényleg lesz (o)LED, kitalálják, hogy az elöző nem is volt LED? Remélem minden más gyártó LED névven kezdi árulni a sajátját és akkor a naiv vásárlók az üzletekben ezzekkel a Samsung 'LED'-esekkel hasonlitják majd össze azokat. :D

(#37509) GazRic válasza Hegyirabló (#37499) üzenetére


GazRic
senior tag

Látod ez engem is érdekelne!

Én megy 30B650 és B6000 között vacillálok. Jobb-e a butább "LED" mit egy "fullos" LCD!

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#37510) Moric válasza Bellovits (#37500) üzenetére


Moric
aktív tag

Sajnos a PS3 formátumát nem ismerem. Amennyiben a m2ts az blu-ray rip, akkor az általam ismert módszerek közül választhatsz.
Átteszed mkv-ba. Ts-be is jó lenne, de nekem van olyan filmem ami akad.
Ehhez szükséged lesz tsmuxer és a mkvtoolnix programra. Az elsővel szét tudod szedni a m2ts streamet videora, hangra és felíratra. Majd a másodikkal mkv-ba át tudod emelni.
Az a hang legyen az elsődleges, amit hallgatni szeretnél, mert a tv-n már nem tudsz hangolt kiválasztani az mkv-ból. Felíratot sem kell betenni, mert nem tudja kivenni a file-ből. Az tedd mellé, ugyan olyan néven, mint az mkv.
Egy dologra kell még figyelni, hogy 40mbps feletti mkv-t nekem nem játszotta le, ismeretlen formátumra hivatkozott. Ebben az esetben sajnos újra kell kódolnod a videot.

A másik módszer a tversity. Ez menet közben képes átkódolni a filmet, olyan formátumra, amilyet a tv elfogad. Nagy számítási igénye van egy ilyen átkódolásnak, így erős proci nem árt alá.

(#37511) Hegyirabló válasza einstein (#37502) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Dömping. Tegnap az Euronicsban az áruló azzal érvelt, hogy a piac 55%-át a két koreai tévé uralja. Nos, nálam ez nem egyenlő a minőséggel, mert Borsodi sörből adják el a legtöbbet nálunk, még sem jobb, mint a Tuborg, Becks, Carlsberg, stb.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#37512) Hegyirabló válasza Bellovits (#37500) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi, de ebből nem gyüttem még rá, hogy 10bites-e a panelja. :U

Aquila non captat muscas.

(#37513) dabadab válasza anrab (#37503) üzenetére


dabadab
titán

"akkor a 120Hz-s jelet is kirakja?"

Nem, 60 Hz a max (ill. ha jol lattam, van olyan TV, amelyik tudja a 75 Hz-et is).

"miért nem írja a tv-k speckója?"

Passz, a tamogatott uzemmodok listajat valahogy mindig sikerul ugy osszeallitaniuk, hogy azzal csak osszezavarjak a usereket.

"te se írtad le egyszer se ha jól emlékszem. pedig sokszor volt róla szó hogy hiába nyomatod te gépről a filmet 24Hz-n, a tv úgy is 60Hz-n nyomja."

Biztosan nem lattam ezek a hozzaszolasokat. (Vagy arra gondolsz, hogy a nem 100 Hz-es TV-k a 24p-t 3:2 pulldownnal jelenitik meg? Mert ez igaz, viszont ez nem csak a PC-t erinti, hanem minden lejatszot.).

"a tv tudja hogy sz.gép van rákötve"

Nem, nem tudja. Azt erzekeli, hogy van jel a HDMI-n, de hogy az most PC-bol, BR lejatszobol vagy papucs orran gombolyagbol jon-e, arrol mar fogalma sincs.

DRM is theft

(#37514) einstein válasza szabi__memo (#37508) üzenetére


einstein
senior tag

Valóban ellenszenves, de leginkább azért mert még a boltok is átveszik ezt az elnevezést. Edigitalnal, ami nem is olyan kicsi bolt, pl. már eleve három kategóriából lehet választani. Plazma, LCD, meg LED... És persze LED-ben csak a Samsungok vannak. :DDD Nem tudom, hogy ez részükről saját ötlet, vagy a Samu ad hozzá támogatást... de ha most Samu marketinges lennék, nagyon veregetném saját vállamat. :)

Ettől függetlenül maguk a tévék jók.

(#37515) jkutya


jkutya
tag

Sziasztok,

46-os LCD vásárláson töröm a fejem, a kört már leszűkitettem 2 tipusra:

SAMSUNG 46B650, ill. SONY 46W5500

Kérdésem a samsunggal kapcsolatos:A tipust 3 féle LCD panellal gyártják - van-e ezek közt képminőségben különbség, érdemes-e hajtanom az S-PVA panelre, vagy nem lényeges.

Ill: A SONY képminősége indokolja-e az árban a + 200Euro környéki különbséget?

(#37516) Bellovits válasza dabadab (#37513) üzenetére


Bellovits
csendes tag

Ha jól emlékszem a "LCD panel" sorban szerepel hogy 8 bites.

(#37517) guriga1234 válasza Bellovits (#37516) üzenetére


guriga1234
addikt

Ami a #37500-ban látható, az már vicc kategória.
LCD Panel: 8 bit
Display Colors: 1.07B colors
8 bitből hogyan jön ki 1.07 milliárd szín?

Ez kb. ugyanolyan hazugság, mint a LED tévé elnevezés.

[ Szerkesztve ]

(#37518) Hegyirabló válasza guriga1234 (#37517) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Egyetértek.

Aquila non captat muscas.

(#37519) guriga1234 válasza Hegyirabló (#37518) üzenetére


guriga1234
addikt

A 37B65*-nél viszont az olvasható, hogy:
LCD Panel: 8 bit (a panel gyártójának oldalán ez 10 bit!)
Display Colors: 16.7 million colors (ez akkor lenne igaz, ha csak 8 bites lenne a panel. De mivel 10 bites, itt teljesül az 1.07 milliárd szín)

(#37520) Hegyirabló válasza guriga1234 (#37519) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na igen, de melyik a hazugság? A 8bit, vagy az 1,07 milliárd szín!?

Aquila non captat muscas.

(#37521) szabi__memo válasza Hegyirabló (#37520) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet mindkettő :D

(#37522) guriga1234 válasza Hegyirabló (#37520) üzenetére


guriga1234
addikt

8 bites panelen 1.07 milliárd szín egyértelmű hazugság.
A 37"-osban viszont nem 8 bites panel van, hanem 10 bites. Meg lehet nézni a gyártó oldalán.

(#37523) GazRic válasza guriga1234 (#37519) üzenetére


GazRic
senior tag

és vajon a 40 colosnál, az megint másik panel

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#37524) szabi__memo válasza GazRic (#37523) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ott a quadbitek miatt már százezertrillió szint látsz ;-)

(#37525) Hegyirabló válasza GazRic (#37523) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mint ha lett volna már eszmecsere itt a fórumon erről, állítólag költségcsökkentés miatt gyártanak idén 8bites paneleket, amire valaki meg azt írta, hogy ez logikátlan, hiszen a gyártósorok 10bites panelekre vannak állítva.

Aquila non captat muscas.

(#37526) Moric válasza Moric (#37510) üzenetére


Moric
aktív tag

Egy dolgot felejtettem el, a hang.
Nem tudom milyen hangkódolással van az audio.

Dts-t, át kell konvertálni, mert a tv nem támogatja. Itt a program hozzá: eac3togui

(#37527) guriga1234 válasza Hegyirabló (#37525) üzenetére


guriga1234
addikt

Én nem a gyártásról írtam, hanem az adatlapról, ami nyilvánvaló hazugság.

(#37528) anrab válasza dabadab (#37513) üzenetére


anrab
addikt

és akkor mi van a 3D-vel, mert mintha azt írta volna valaki hogy a 100Hz-s tv-k tudják majd játszani ezeket, és a 100 helyett olyankor 120-on mennek. vagy valami ilyesmi volt. biztos olvastad te is. de lehet hogy rosszul emlékszem.

na, ha lesz kedvem kipróbálgatom ezeket a herz-eket. én idáig úgy néztem ahogy nyomta a sz.gép 60Hz-n. nekem nincs ilyen mozifilm gondom. ha jó a film akkor hagy menjen. attól hogy 24Hz-n nyomja és eszem a popcont a 42"-os tv-ből nem lesz mozivászon.
most akkor nekem 24 képkockát kell majd látnom ha kikapcsolom a Perfect Pixel HD-ban a Perfect Natural Motion-t, ami kikapcsolja a 100Hz-t is. illetve most kapcsolok, ha átrakom mozi módba az automatikusan kikapcsolja ezeket és a többi képjavító funkciókat. akkor csak a gépen kell a 24-et beállítanom?

[ Szerkesztve ]

(#37529) nRu3 válasza Hegyirabló (#37499) üzenetére


nRu3
addikt

Ja csak nem biztos hogy a kiszemelt model made in hungary ! :) mielött megvenéd és van rá lehetőség néz rá a dobozra!

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#37530) Hegyirabló válasza guriga1234 (#37527) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Várj, ezt nem tudom követni, mert hát természetesen szellemileg én vagyok nudli! De ha 10bitesen gyártják, akkor miért írnák rá, hogy csak 8bites? Mert akkor nem hazudnak, hanem simán csak hülyék.

Aquila non captat muscas.

(#37531) ProdyG válasza anrab (#37528) üzenetére


ProdyG
senior tag

ha neked olyan philips Tv-d van, amiben van "perfect natural motion" akkor neked tutira nincs semmi problémád :D akkor sztem ne foglalkozz ezzel a 24p dologgal.
vagy próbáld meg 24hz-n adni a jelet a sz.gépedről és nézd meg látsz-e valami különbséget.

(#37532) ProdyG válasza Hegyirabló (#37530) üzenetére


ProdyG
senior tag

hazudnak és hülyék :DD

(#37533) guriga1234 válasza Hegyirabló (#37530) üzenetére


guriga1234
addikt

A hülyeség és a hazugság nem egymást kizáró dolgok.
A 37"-osban lévő panelra mondtam, hogy az biztos, hogy 10 bites, és azt nem is a samu gyártja.

(#37534) anrab válasza ProdyG (#37531) üzenetére


anrab
addikt

igen az van benne,nincs is semmi gondom és mint írtam csak kipróbálás képpen megnézem ezt a 24-es dolgot.

(#37535) Jeromoss


Jeromoss
csendes tag

Sziasztok! Szakmai vélemény szertnék kérni erről a Tv-ről: SAMSUNG LE32B530 Ez lenne az első ilyen tv-m és nem akarok zsákbamacskát venni, több pénzem nincs így ez tűnik a legjobb megoldásnak. Mennyire időtálló? A jövőben tudok rajta nézni mindenféle digitásis adást? Előre is köszi! :R

(#37536) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Valakinek nincs infója véletlenül arról hogy a LE40B550-es TV-ben milyen panel lehet? Elég sok helyen CMO-t írnak, de a CMO honlapján nincs is 40"-os panel. Lehet hogy valamit én nézek be? :B :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37537) kisgee


kisgee
csendes tag

Tudja valaki, hogy mi a különbség a Philips 5604 és 5624-es sorozat között? A honlapon két minimális különbséget látok a spec. alapján: hang kimenő teljesítmény: 10W vs 12W, valamint a hangrendszer: az 5624-nél a Nicam Stereo mellett van BBE is. Ezek szerint a hangrendszeren finomítottak?

(#37538) luckyboi82


luckyboi82
tag

Elméletileg ez a panel van a 37B650-ben, nem? http://www.auo.com/auoDEV/products.php?sec=lcdTV&func=info&product_id=165&items_id=8

(#37539) Fidel76


Fidel76
tag

Nov. 1-től sony-nál elérhető az 5 éves garancia. Bővebben a itt a hivatalos oldalon olvashattok:
[link]
Mielöt bárki rohanna sony-t venni vagy meglévőjére hosszabítani elsőnek érdemes elolvasni.:)

Jól olvasom, hogy a "LED" tv-k közül csak a samsungba és a philips-be van pip?

(#37540) Lonsi


Lonsi
tag

Sziasztok!
Van esetleg valakinek tapasztalata CI modul berakásával? Mert én már vagy 5 perce szarakszok és nem jön össze. Próbáltam már másik tv-vel is, de abba sem akar belemenni. Lehet én cseszek el valamit, vagy a modul lehet hibás? :F

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#37541) guriga1234 válasza luckyboi82 (#37538) üzenetére


guriga1234
addikt

Annak kéne lennie.

(#37542) Lonsi


Lonsi
tag

Na sikerült beletenni a modult, most már csak a csatornákat nem találja :) Akinek van esetleg ilyen megoldása az írjon nekem privátba egy pár tanácsot. Köszönöm! :R

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#37543) anrab válasza Lonsi (#37542) üzenetére


anrab
addikt

nekem nincs de talán a menüben lehet hogy be kell állítani hogy avval kódolsz.

(#37544) Cadal


Cadal
őstag

Hello!

Az mitől lehet, hogy egy HD Ready (Philips 22"-es 22PFL3403/10) TV (amit monitornak használok) ha rákötök egy HD 4850-es vagy egy GTX275-ös videókártyát, kitolja a képet a kereten kívülre, és így nem látni a teljes megjelenített képet?

Egy fotó a problémáról!!!

Kérem, ha valaki tud segítsen! :R

(#37545) nagynorbi válasza Cadal (#37544) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Szia!

Próbáld a frissítést 60Hz-re rakni, valamint keress egy olyan opciót, hogy "underscan", "overscan" (ATI-nál), vagy nézd meg az "asztal méretének, és helyzetének beállítását" (nVidia) és azzal játszadozni, amíg nem lóg túl a kép.

Üdv.:

[ Szerkesztve ]

(#37546) Hegyirabló válasza guriga1234 (#37533) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Éppen ezért azt fogom venni, azt hiszem.

Aquila non captat muscas.

(#37547) kerlas


kerlas
tag

Üdv!

Lassan rábeszélem magam egy normális TV vásárlására, a kört jelenleg két típusra szűkítettem le: Philips 42PFL7404H és Samsung LE-40B650.
A Samsungal kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy a 40 colosnál kell nézni azt, hogy milyen panel van benne, tehát lehet-e minőségbeli különbség látszólag ugyanazon típusok között?
A Philipsről meg úgy általában túl sok infót a technikai adatlapon kívül nem találtam, a kérdésem az, van-e valakinek tapasztalata, minőségben felveszi-e a versenyt a Samsungal?
Esetleg ebben az árkategóriában (200-230ezer) van-e valami olyan típus, amit érdemesebb megvenni, mint az általam kiválasztottakat?

(#37548) Hegyirabló válasza kerlas (#37547) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ja, ezt el is felejtettem írni, nem csak Neked, hanem mindenkinek.

Voltam ma a Westendben a Csamcsung mintaboltban, megnéztem a B650-es 40-est (8bit) és a 37-est(10bit). Igenis van különbség a képek között, a kisebb javára. Legszembetűnőbb nekem a fehér volt.

Egyébként az áruló is azt mondta, hogy valóban van látható különbség, és ezt a vevők is észre szokták venni.

Vagyis én a helyedben nem vennék 8 bitest.

Aquila non captat muscas.

(#37549) GazRic válasza Hegyirabló (#37548) üzenetére


GazRic
senior tag

Érdekes, mert ugye a 40-esbe jobb panel van. És szinte mindenki a 40-est veszi mert összességében sokkal szebb, fordítottját még nem is hallottam.

Elvileg ez: [link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#37550) Hegyirabló válasza GazRic (#37549) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mindenki a 40-est veszi? Ki?

Én nem vonom kétségbe, hogy Neked lehet igazad, de akkor légyszíves magyarázd el nekem, mint ha két éves gyerek volnék, hogy adhat jobb képet egy 8bites panel, mint egy 10-es, mert én ezt fizikai és matematikai képtelenségnek tartom. Hangsúlyozom, lehet, hogy elsikkadtam valamilyen részlet felett, és én tévedek.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.