Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37651) anrab válasza einstein (#37645) üzenetére


anrab
addikt

a H jelüek 2009-es modellek.
a D jelüek 2008-as modellek.
az ideiben van DVB-T MPEG4, a tavalyi pedig MPEG2 földfelszini.
[link]
egyébként a tavalyi 7-es is jobb szerintem mint az idei 5-ös. a 7-es már tavaly is 100Hz-s volt pixel plus 3 HD-vel és HD Natural motionnal, míg az idei 5-ös csak Pixel Plus HD.
még ott van külömbség hogy a 7-es csak 1366 x 768 p sajnos.
bocs de csak most jöttem haza.

(#37652) kittycat


kittycat
csendes tag

Hello,

Van valakinek tapasztalata Led háttérvilágítású Tv-vel?
LCD (Sam B650 vagy Sony w5500) és ue32b6000 között bizonytalankodom.
Tv és DVD nézésre valamint monitorként laptopra kötve szeretném használni.
Nekem fontos szempont lenne még az energiatakarékosság is. Tényleges fogyasztásról van tapasztalat?

:F

(#37653) kittycat


kittycat
csendes tag

Hello,

Van valakinek tapasztalata Led háttérvilágítású Tv-vel?
LCD (Sam B650 vagy Sony w5500) és ue32b6000 között bizonytalankodom.
Tv és DVD nézésre valamint monitorként laptopra kötve szeretném használni.
Nekem fontos szempont lenne még az energiatakarékosság is. Tényleges fogyasztásról van tapasztalat?

:F

(#37654) Tyca


Tyca
senior tag

Az normális, hogy egy Philips LCD TV (37PFL5604H) 13 Watt-ot fogyaszt Standby-ban? Ez még hagyján, de kikapcsolva is ugyanannyit :F ??? Akárhol nézem a neten, mindenütt 0,15 Watt-ot írnak a Standby fogyasztásra erre a típusra.

[ Szerkesztve ]

(#37655) 100hz


100hz
csendes tag

Sziasztok,

nem akarok új topicot nyitni, mert gondolom itt együtt van, aki esetleg segíthet.
Számos 100 hz-es leírásban találok ilyesmit: "Personally I leave 100hz and Film Mode Off when viewing both HD and SD content."

Őszintén: megéri megvenni a 100hz-es tvket akkor, ha alapvetően tv-t és aviba tömörített filmeket nézünk?

És ha nem, akkor egy fullhd-s tv esetén hány ms-os frissítésűt érdemes megvenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#37656) anrab válasza Tyca (#37654) üzenetére


anrab
addikt

és a kikapcsolt állapotra mennyit írnak? csak hogy jó e a 13W.

(#37657) Tyca válasza anrab (#37656) üzenetére


Tyca
senior tag

Azt sehol sem írják.
Csak a működés közbenit meg a standby-t. Hirtelen ezeket találtam:

[link]

[link]

[link]

De ez a 13 watt baromi soknak tűnik, főleg "kikapcsolt" állapotban...

[ Szerkesztve ]

(#37658) einstein válasza anrab (#37651) üzenetére


einstein
senior tag

Nem, a D az Mpeg2, a H az Mpeg4.
Valószínű ezt a tévét később adták ki Mpeg4-es tunerrel is, de attól még ugyanaz, mint a régi D-s.
A 2-es végűek 2007-esek, a 3-as végűek 2008-asok a 04-esek meg 2009-esek.

(#37659) dabadab válasza Tyca (#37654) üzenetére


dabadab
titán

Mivel merted?

DRM is theft

(#37660) Tyca válasza dabadab (#37659) üzenetére


Tyca
senior tag

egy ilyennel:

[link]

(#37661) dabadab válasza Tyca (#37660) üzenetére


dabadab
titán

Aha, akkor valószínűleg a műszer gagyi, és nem a valós, hanem a látszólagos fogyasztást mutatja.

DRM is theft

(#37662) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Valaki a 37648-ra válaszolna pls.Már 3x írtam le , de valahogy elsiklunk felette.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#37663) Tyca válasza dabadab (#37661) üzenetére


Tyca
senior tag

Más fogyasztóknál elvileg normálisan működik. Most próbáltam ki a hajszárítóval 880 Watt-ot mutatott működés közben, kikapcsolás után meg 0-at. Olvasólámpával is reális értékeket mutatott. Mondjuk ezekben nincsen elektronika, az biztos.

Mi ez a látszólagos fogyasztás amúgy?

(#37664) snipr válasza 100hz (#37655) üzenetére


snipr
aktív tag

Kicsit szappanopera filinged lesz bekapocsolt allapotban :) en sem szeretem, sportmusoroknal hasznalom foleg, de ez szubjektiv erosen, meg kell nezni sajat szemeddel...

(#37665) nagynorbi válasza einstein (#37658) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Ez így igaz.

Üdv.:

(#37666) 100hz válasza snipr (#37664) üzenetére


100hz
csendes tag

igen, olvastam, hogy ez ilyen kalkulált dolog. és a forrást ahogy jellemeztem... azoknál jól gondolom, hogy nem ér túl sokat?

(#37667) anrab válasza einstein (#37658) üzenetére


anrab
addikt

nem nézted meg a linkemet? rögtön az első a háromból. 2009-es modell.
egyébként leírtad ugyan azt mint amit én.

(#37668) snipr válasza 100hz (#37666) üzenetére


snipr
aktív tag

Tv-nezes alatt ha 90%-ban sportmusorokat nezel akkor mindenkeppen jo ha van... ha szappanoperakat akkor tok mindegy :)... a "filmek" szerintem elveszitik a filmes jelleguket tole, de mondom ezt en gondolom igy, mások mást mondanak, ha tudod nezd meg ne miattam donts!

[ Szerkesztve ]

(#37669) ProdyG válasza 100hz (#37655) üzenetére


ProdyG
senior tag

szerintem nagy hülyeség ma olyan LCD TV-t venni, ami nem 100hz-s. egyszerűen pénzkidobás.... de tudom, hogy sokan nem így gondolják :)

(#37670) Tyca válasza dabadab (#37661) üzenetére


Tyca
senior tag

A műszer leírásában azt írják, hogy a hatásos teljesítményfelvételt mutatja, tehát számol a cos(phi) faktorral...

(#37671) Scoobyka


Scoobyka
addikt

amúgy annyit mondanék,hogy win7 és samsung 40b650essel lesz egy két öröm pár embernek...úgyanis újabb funkciók nyiltak meg :D....

részletek később....

(#37672) dabadab válasza Tyca (#37663) üzenetére


dabadab
titán

A gond főleg az elektronikus cuccoknál szokott lenni és főleg kikapcsolt állapotban tudnak hajmeresztő értékeket mutatni a gagyibb fogyasztásmérők.

DRM is theft

(#37673) ERPY válasza Scoobyka (#37671) üzenetére


ERPY
őstag

Kíváncsian várjuk.

[ Szerkesztve ]

(#37674) tupacamaru válasza Scoobyka (#37671) üzenetére


tupacamaru
veterán

Már ha összekötötted a géppel akkor nem fényképeznél egyet?? [link] Csak kiváncsiság képpen?? Ugyan ez csak 40B550-es.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37675) hattorihanzo válasza anrab (#37651) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

a H jelüek 2009-es modellek.
a D jelüek 2008-as modellek.
az ideiben van DVB-T MPEG4, a tavalyi pedig MPEG2 földfelszini.

Nem egészen.

A 'D' az mpeg2 a 'H' az mpeg4, tavaly így volt legalább is.

(#37676) hattorihanzo válasza hattorihanzo (#37675) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Látom már leírták ezt, bocs..

(#37677) ERPY


ERPY
őstag

Csináltam én is egy inputlagtesztet. (46b650)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37678) Scoobyka válasza ERPY (#37677) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem kisebbnek tünik,mint egy 46os...de lehet csaloka a kép....inkább néztem volna 40nek...vagy pedig az asztali moncsid sem aprojoszág :B

(#37679) einstein válasza ERPY (#37677) üzenetére


einstein
senior tag

Ezek szerint teljesen alaptalanok az inputlagos félelmek, mert még jobbat is produkál mint egy sima asztali - gondolom TN-es - Samsung monitor....

Más kérés: Lemérnéd nekem a 46-os Samu szélességét? Mármint nem a képernyőt, hanem az egész tévét, tudom elvileg a hivatalos adatot, csak kíváncsi vagyok hogy az helyes-e, hogy vajon elférne e nálam. Előre is köszi. :B

(#37680) ERPY válasza einstein (#37679) üzenetére


ERPY
őstag

1119mm széles, és 783mm magas talpastól.
A beállítások az inputlagról normális mozizásra állított beállítások mellet készültek, szal semmi pc mód meg ilyenek. A 100hz motion plus normálon volt.

(#37681) anrab válasza hattorihanzo (#37675) üzenetére


anrab
addikt

igen, végül is a tavalyi csúcskategóriában /meg régebben is azt hiszem/ már volt vagy háom H-s tv MPEG4 DVB-T/C tunerrel ezt el is felejtettem. :R
de a 32"7403H akkor is idei. :)

[ Szerkesztve ]

(#37682) AngelZ76 válasza dnsgtr (#37646) üzenetére


AngelZ76
csendes tag

2+1 év Samsung garit az Extreme ad először (Ők kivételek a lent írtakból mivel ekkora tételben már nem számít Magyarországon semmi), ill. van még néhány cég aki ad de azzal ki lehet törölni, mivel a Samsung nem fog vele foglalkozni. 250 eFt alatt a 40B650-et nem lehet hivatalos forrásból beszerezni kereskedőtől Magyar garival.
Sajnos Magyarországon divat a vásárlók megtévesztése 1000-rel, és még mindig van aki hisz a sok kamu cégnek, akik ajándékot adnak a legjobb árakon szereplő tévékhez, ill. EU garit amit a szerviz szintén nem fogad el, vagy mint a PCdream "ha sikerül beregisztrálni a Samsungnál akkor 3 év"!!!!!!!!!!! ilyen nincs!!!!!!! egyébként jelenleg Ausztriában 180 eFt körül mozog nagykerekben a 40b650 (áfa nélkül) tehát így fér ez bele kamu számlával és saját vagy szerzett Samsung garival, a 210000 Ft eladási árba.
A Samsung szervizek általában még a hivatalos hologramos garival sem végzik el a javítást, csak ha a kereskedő bizonyította a termék származását, ez webáruházokra még inkább igaz.
Bocs, ha valakit bántok a leírtakkal, csak sajnos napi szinten ebben élek, és már nagyon gáz ami pici hazánkban folyik ebben a témában

(#37683) einstein válasza anrab (#37681) üzenetére


einstein
senior tag

Attól még a 2008-as "generáció"....

#37680: ERPY: Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37684) ProdyG válasza einstein (#37683) üzenetére


ProdyG
senior tag

ez érdekes, ezeknek a dolgoknak utánakérdezek én is.

(#37685) anrab válasza einstein (#37683) üzenetére


anrab
addikt

majdnem mert már 2006-ban is volt 74xx-es széria! :DDD

(#37686) anrab válasza einstein (#37683) üzenetére


anrab
addikt

egyébként ez a lényeg.
"egyébként a tavalyi 7-es is jobb szerintem mint az idei 5-ös. a 7-es már tavaly is 100Hz-s volt pixel plus 3 HD-vel és HD Natural motionnal, míg az idei 5-ös csak Pixel Plus HD."

(#37687) sanyi150 válasza luckyboi82 (#37610) üzenetére


sanyi150
tag

Valaki szokott itt DTSből AC3-at készíteni 1080p-s filmek esetén? Ha két DTS sáv van, akkor mivel tüntetem el az angol sávot az mkv-ból? Aztán kellene a magyarból Popcorn-al AC3-at csinálnom. Valaki egyszerűbbet?

[mkvmerge GUI] (mkvtoolnix) segítségével egyszerűen eltávolítható a felesleges audio-sáv. Utána jöhet a Popcorn

[ Szerkesztve ]

(#37688) dnsgtr válasza AngelZ76 (#37682) üzenetére


dnsgtr
csendes tag

Köszönöm a választ! Tényleg gusztustalan ami itthon megy kereskedés néven/szinten...
Végülis 20-al több az extremben, mint a legolcsóbb, nekem ennyit ér a biztonság.

(#37689) nightshadow válasza dnsgtr (#37688) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem, ha csak egy szemszögből nézzük a kérdést, akkor igazatok van a kereskedelemmel kapcsolatban. Viszont nézzük meg egy másik szemszögből. Pár hónapja, mikor voltam a MediaMarktba, akkor láttam egy Samsung tévét (pontos típusára már nem emlékszem), arra viszont igen, hogy kb. 130k-val volt drágább, mint pl. amennyiért akkor az AVPlanet-nál lehetett kapni. (Jelenleg is az AVPlanet általában az egyik legolcsóbb webshop.) Viszont csak saját garanciát ad, tehát meghibásodás esetén a boltba kell vinni, s ők viszik vissza abba az országba (pl. Ausztria vagy Németország), ahol vették.
Szerintem azzal különösebb gond nincs, hogy a tudatos vásárló eldöntheti, hogy a magyar garancia megér-e neki +130k-át. Ha igen, akkor megveszi a MM-ba, ha nem, akkor a webshop-ba. Tehát valamit valamiért. Nekem pl. nem éri meg.
Akkor sincs tragédia, ha webshopos garanciát kell érvényesíteni, mert az unokatestvérem pont az AVPlanet-nál vette pár éve a Samsung 40R8x-es LCD tévéjét, s gyári hibásat kapott, ami csak otthon derült ki, visszavitte, s gond nélkül kicserélték. Azóta sincs semmi baja a tv-nek, viszont akkor is valami 60k-át megspórolt a MM-hoz képest.
Abba persze igazatok van, hogy elméletileg, mivel az unió egy közös piac, nem szabadna jelentősége lennie annak, hogy az unión belül hol vette az ember az adott terméket, ugyanúgy elkellene fogadnia a magyar Samsung szerviznek az unión belül vásárolt Samsung tv-ét javításra.

[ Szerkesztve ]

(#37690) dnsgtr válasza nightshadow (#37689) üzenetére


dnsgtr
csendes tag

Mondjuk az is igaz, hogy pl apple vilaggaranciat ad. Adhatna a samsung is.
Nemkem csak az az egy félelmem van, hogy egyszer az AVPlanet is Mistral lesz :(

Azonban 130K különbségnél, már más lehet a léányzó fekvése...

(#37691) szabi__memo válasza dnsgtr (#37690) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mivel lenne masabb ha vilaggaranciat adna es azt sem venne figyelembe? EU garanicanak is elegnek kene lennie, de...
Mod: nem is vagyok benne biztos, hogy egy NFH vagy GVH vizsgalatot nem kene rajukverni.

[ Szerkesztve ]

(#37692) gtr8


gtr8
csendes tag

Üdv.
Szerintetek ez kábelon pl focimecs alatt szagat, esetleg valakinek tapasztalat?
Philips 37PFL5604H
Kép:
Felbontás: 1920x1080
Dinamikus kontraszt arány: 50.000:1
Képarány: 16:9
Képátló: 37" (94cm)
Fényerő: 500 cd/m²
Válaszidő (tipikus): 5ms
Köszi

(#37693) n@p@lm válasza AngelZ76 (#37682) üzenetére


n@p@lm
őstag

"A Samsung szervizek általában még a hivatalos hologramos garival sem végzik el a javítást, csak ha a kereskedő bizonyította a termék származását, ez webáruházokra még inkább igaz."
ez nem igazán állja meg a helyét ugyanis mi van ha én nem a kereskedőhöz viszem vissza javíttatni a készüléket hanem a szervizt hívom ki egyből.

"A Samsung szervizek általában még a hivatalos hologramos garival sem végzik el a javítást, csak ha a kereskedő bizonyította a termék származását, ez webáruházokra még inkább igaz"
itt megint csak nem tudom miért emlegeted a kereskedőt? mi van ha az megszűnik? attól még ott a termék, nem a földből nőtt ki hanem a samsung gyártotta.

(#37694) hcs57 válasza gtr8 (#37692) üzenetére


hcs57
őstag

Ez nem a tv, hanem a vétel hibája..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#37695) Tyca válasza gtr8 (#37692) üzenetére


Tyca
senior tag

Szia! Pont ez a modell van nekem is. Szaggat egy kicsit. De szerintem minden 50-60 Hz-es tv ugyanígy szaggat...

(#37696) Jostikacska


Jostikacska
tag

Írtam a Samsungnak a gari miatt, a választ majd berakom a fórumba. Remélhetőleg Ők pontot tesznek a végére.

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#37697) 5oultrain válasza gtr8 (#37692) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Szia!
Nekem ilyen tv-m van.
Kedden néztem a Ac vs Real meccset.
Nem szaggatott semmi.

Vagy mit nevezel szaggatásnak?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: legalkriminalz

(#37698) Tyca válasza 5oultrain (#37697) üzenetére


Tyca
senior tag

Szerintem a gyorsan repülő/guruló focilabda szaggatására gondolt...

(#37699) 5oultrain válasza Tyca (#37698) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Nyilván, gyorsan repülő labdánál nem tű éles a képe, de nekem ez elfogadható és élvezhető.

PSN ID: legalkriminalz

(#37700) Tyca válasza 5oultrain (#37699) üzenetére


Tyca
senior tag

Szerintem se gáz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.