Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29539) DigitXT válasza ilyen_85 (#29537) üzenetére


DigitXT
félisten

A 100 hz után gondolom ezért kezdték el a 200hz-es változatot telepakolni mindenféle képjavítókkal, zajcsökkentéssel, meg elmosás csökkentéssel, meg ilyenek.
Hát nem tudom, hogy ez mit tud segíteni (mivel ha a már interpolált képkockák alapján akar még egyet interpolálni, annak szinte biztosan rosszabb lesz az eredménye, mint a két eredeti képkockából interpoláltnak), de azért kíváncsi vagyok.:D De hogy ennek mekkora input lagje lesz...:DDD (Bár gondolom PC módban be sem lehet majd kapcsolni, mert kiszaladna a user a világból.:K)

Így gyakorlatilag kicsit szögletesen ugrál az íven a labda
Na ez mondjuk kellemetlen.:( De amúgy azt nem árt tudni, hogy egy sima PAL formátumú videónál azért nem 25 FPS-t kell felkonvertálni, hanem 50 félkép/s-t, ami pedig effektíve 50 FPS, ezért látszik igen folyamatosnak alapból is egy hagyományos TV-n a közvetítés.:B (Egyébként nekem a Sony KDL-32L4000K-mon 100 Hznélkül is tetszik az F1, egészen más, mint anno, amikor a TV tunerrel vettem fel a futamot, ezért csak az egyik fieldet tudta mutatni, tehát valóban 25 FPS-t láttam, ami azért eléggé röcögött.:DDD)

A 24p azért fontos, mert ha van egy 24 FPS képsebességű forrásod (mozifilm, pl.), akkor ahhoz egy olyan kijelző kell, ami tud ilyen időközönként frissíteni, mivel ha csak úgy ráeresztjük egy 60Hz-en frissítő LCD-TV-re, akkor tipikusan nem azonos ideig fognak látszódni a képkockák (3:2 pulldown), ez pedig az erre érzékenyebbeket nagyon zavarhatja. Szóval a 24p is röcög, de legalább egyenletesen, és a moziélmény megmarad.:R (A moziban meg pörög a film kockáról kockára: amíg a köztes állapotban van a vetítőben, azt nem kéne a mozinézőnek látni, ezért azt kitakarják. De így csak 24x villanna fel másodpercenként, ami viszont szinte mindenkinek "agyhalál" lenne: nem a mozgásélmény folyamatossága miatt, hanem a villódzás miatt.)

Szerk: amúgy anno nem paráztak, nyomták a filmeket a TV-ben 25 FPS-sel (kicsit felgyorsítva tehát): ezért volt minden TV-ben vetített mozifilm pár perccel rövidebb, mint a moziban. (Megtehették, mert ilyen kicsi gyorsítás az átlagembernek észrevehetetlen, de legalábbis nem zavaró. De NTSC rendszernél ez nem ment, mivel a 24->30 már nagyon durva lett volna, ezért ott alkalmazni kezdték a 3:2 pulldownt, tehát tulajdonképpen az amcsik már megszokhatták.:DDD) Érdemes lehet ebbe beleolvasni.:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.