Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) lúzer válasza N3gro (#12899) üzenetére


lúzer
veterán

jó ez!

privit dobok

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12902) lúzer válasza N3gro (#12899) üzenetére


lúzer
veterán

szerk

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12903) N3gro válasza lúzer (#12902) üzenetére


N3gro
aktív tag

köszi, ment a válasz.

(#12904) modflow válasza bigdigit (#12894) üzenetére


modflow
veterán

100.000 HUF-t alapból ki kell perkálni? Úr Isten!

(#12905) N3gro


N3gro
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy olcsón minőségi 10 méteres (jobb lenne 15-ös) HDMI-HDMI kábelt hol vegyek? Első ránézésre nagyon drágának tűnnek. :(

[ Szerkesztve ]

(#12906) bigdigit válasza modflow (#12904) üzenetére


bigdigit
addikt

hát ja..és ráadásul valami beetetős szerintem ez az egész.

(#12907) malacyka válasza modflow (#12904) üzenetére


malacyka
tag

Igen, de cserében tiéd a berendezés, és nincs hűség, bármikor lemondhatod. Aztán, hogy utána jó-e vmire azt nemtom.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12908) malacyka válasza bigdigit (#12906) üzenetére


malacyka
tag

Nem beetetős, de csak azoknak alternatíva, akiknél nincs Upc kábeltv elérés. Pl. a balatoni nyaralómba köttetem be, és a medencéből sört iszogatva egy 50"-os lcd-n full hd-ban nézem az olimpia eseményeit. :Y
Ahol van Upc ott felejtős, mert jóval több csatornát adnak plusz egy ezresért, a jelenlegi 3 HD csatorna pedig náluk is benne van a csomagban.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12909) bigdigit válasza malacyka (#12908) üzenetére


bigdigit
addikt

miért neked van ilyen előfizetésed?
vigye az UPC-it műholdról.sajnos nekem is csak műholdas lehetne :W de nem hallottam róla jókat...

(#12910) DemonDani válasza malacyka (#12907) üzenetére


DemonDani
addikt

Elvileg annak segitségével lehet megállítani az adást, meg ilyesmi! Van benne egy merevlemez. Semmi több. Csak kicsit baromi drága...

UPC háza táján hogy működik ez? Mármint a HD adás.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12911) malacyka válasza DemonDani (#12910) üzenetére


malacyka
tag

A UPC-nél is kapsz merevlemezes médiaboxot, a hd csomaghoz hdmi csatlakozóval. Nekem Digitv van, egy Toshiba lcd-n nézzük. Egész jó a képe, mondjuk sajnálom, hogy az EB az m1-en van, mert ugye ők még analógban adnak és a többszörös konvert miatt 3 méterre kell ülnöm, egyébként moslék a képe. De nem menjünk messze a topic témájától, ha ezzel kapcs. lenne kérdés tegyétek fel priviben.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12912) joti2


joti2
csendes tag

Tudna valaki véleményt mondani a Sony KDL-32V4500E tv-ről?

(#12913) DemonDani válasza malacyka (#12911) üzenetére


DemonDani
addikt

Elnézést, csak én azt a hitet vallom, h ha kérdésed van akkor ne privátozz. forumozz... és lehet h masokat is érdekel a dolog, és másnak is segítesz vele.

off off.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12914) bwoay


bwoay
nagyúr

Eljött az idő, megválok a TV-mtől azért,
hogy lehessen ugyanilyenem eggyel nagyobb méretben.
Aki olvasta a tapasztalataim a SamKung LE-37A656-ról,
az tudja, mennyire elégedett vagyok vele,
ezért ragaszkodom továbbra is a 6-os szériához.
Bátran ajánlom akárkinek, aki 32"-es méretben
és ebben az árkategóriában gondolkodik
(aki viszont 37"-esben, az vegye inkább kapásból a 40-est, ha elfér/belefér,
tanuljon az én hibámból, nem lesz az túl nagy :D)

A TV a szerviz menü szerint 35 órát ment mostanáig.
Tegnap frissítettem a fw-t, akinek hasonló típus van, azoknak mondom:
nem kell fosni, sima ügy ;]

Az ára 275e. Ft. A helyszín Győr.
Privátban keressen meg, akit érdekel.
A komolytalan népeket elhajtom! :((( :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12915) lúzer válasza bwoay (#12914) üzenetére


lúzer
veterán

3"-ért kifizetnél 100.000 ft-ot? :Y

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12916) Paraglider


Paraglider
csendes tag

Sziasztok!

Megfogalmazódott bennem 1-2 böszmeség, elnézést érte de én 1 építész vagyok a magam gondolkodásmódjával, akit érdekel a tv/videó/fotó/pc technika is, és nem éri be annyival, hogy "itt kell bekapcsolni......"

1. a gyakorlatban miért jobb a 25p az 50i-nél (vagy nem jobb, csak bizonyos esetekben, pl. gyors mozgásoknál?-sport-)
2. a mai plazma és lcd panelek mijen fényerővel rendelkeznek a crt-khez képest (3db átlagos adatra gondoltam pl. , vagy ezt így nem lehet/kell értelmezni?)?
3. a 100Hz-es technológiák hogy jelenítik meg a 25p 50i anyagokat? (4szereznek, ill. 2szereznek és közben interpolálnak is?)
4. a panelek válaszideje elvileg a fekete-fehér-fekete adat kellene hogy legyen? Ezt jól tudom? Akkor ennek min. 20ms-10ms -nek kellene lenni? Tényleg van ennyi?
5. kontraszt és dinamikus kontraszt helyes értelmezése is problémát okoz, örülnék egy rövid érthető magyarázatnak, vagy linknek.

Egyelőre ennyi, de lesz még ;-)

(#12917) lúzer


lúzer
veterán

philipsnél mi a sorrend?

Philips 42PFL7662 - ez milyen kategória?
42PFL7603-hoz képet hol áll?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12918) Daneeka válasza malacyka (#12911) üzenetére


Daneeka
senior tag

Soha nem értettem az aláírásodat, de ma véletlenül megvilágosodtam, nekem ma a carving síelés ugrott be belőle, még ha neked mást is jelent. :)
De jó lenne ha már tél lenne. :U

(#12919) Daneeka válasza Paraglider (#12916) üzenetére


Daneeka
senior tag

Szerintem tökéletes válasz az 1. kérdésedre ez a link: Ehhez elöljáróban annyit, hogy a p a progressive, az i az interlaced rövidítése.[link]
Ebből a linkből azt hiszem választ kapsz a 3.ra is, vagy segít elképzelni.

(#12920) Paraglider válasza Daneeka (#12919) üzenetére


Paraglider
csendes tag

Köszi a linket, de nem beszélni csak magyar :-)
Azért olvastam már ezt-azt de megrekedtem, nem tudok hosszú órákat/napokat gép előtt tölteni, ami meg nagyon szakmai azt meg úgy sem értem, persze nem is akarok ebből diplomázni, de jobban megérteni azt igen. Szerintem a magyar anyag nagyon kevés vagy bénán keresek. :(

(#12921) Badb0y


Badb0y
addikt

Mi a véleményetek erről a TV-ről (Philips 37PFL5603)? Itt vannak a technikai jellemzői.

Azért kérdem ezt, mert korrekt árban elvileg hozzá tudok jutni, és ahogy néztem mindent tud, amit tudni kell.

Köszönet.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12922) lúzer válasza Badb0y (#12921) üzenetére


lúzer
veterán

hogy a fenébe van a philipsnél a számozás? :F
bizonyos magasabb számú modellek olcsóbbnak tűnnek

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12923) Papichulo válasza Paraglider (#12920) üzenetére


Papichulo
tag

Itt van Cifu úr LCD alapozója: [link] ezt olvasd el és választ kapsz a kérdéseidre

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#12924) Papichulo válasza Spidee (#12896) üzenetére


Papichulo
tag

Spidee

Szerintem sehogy,én is mindig átállítom,ami valljuk be nem egy félórás meló :D Engem inkább az idegesít hogy ha pipnél megnyomom egy csatorna gombját akkor visszalép tv üzemmódba,azt nem tudod hogy lehet hogy a pipen váltsa a csatornát?

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#12925) Spidee válasza Papichulo (#12924) üzenetére


Spidee
senior tag

Hát tényleg nem egy félórás meló. De azért jó lett volna. :))
A távkapcs jobb alsó sarkában van egymás felett két gomb, amin egy fel és egy le nyíl van, azzal tudsz PIP-ben csatornát válltani.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#12926) Papichulo válasza Spidee (#12925) üzenetére


Papichulo
tag

Azt tudom,de ott csak lépegetni lehet,én meg azt akarnám hogy a csatorna számot beütve átkapcsoljon oda ahova akarom,nem lépegetni 10 percen keresztül

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#12927) oldbone'76


oldbone'76
tag

Jó estét, sziasztok!

Hátha valaki tapasztalt már ilyet közvetve, vagy közvetlenül és tud ajánlani vmit a problémámra. Bár kétlem.
Kb. egy hónapja kitaláltam, h jó lenne 1 nagy screen a szobába. És ha már van sz.gép és BR-rippek is elérhetőek, hát akkor legyen FullHD. És milyen jó is lehet egy 40" fullHD-s monitor. Annyit olvasgattam, h arra az LCD a jobb választás a Plazma "gyengeségei" miatt.
Túrtam a netet: 40", FullHD, LCD, legyen olcsó.. találtam egy Samsung, LG refurbished termékeket forgalmazó boltot. Cimborámmal bementünk Pestre megtekinteni a kiszemelt M86 vagy. 87-es tvt. Ami még a weboldalon kiírt árnál is kedvezőbben 206k összegért megvásárolható 1 év garral. (gari időt most hagyjuk)
Én előtte élőben nem is nagyon figyeltem a flat tv-ket. Max egy szemvillanásra a multiknál ahol 1080as demók mentek rajtuk. De csak ránéztem. Szép éles, részletes. (ami nem ujdonság. DTP-zek, egy 24"es Dell 1920*1200-as monitoron, 50-80cm-ről. Van egy 30"as Samu is ami 2500*akárhányas felbontással bír.. Munkagépek... Tehát tisztában vagyok a részletességgel, a natív felbontás tűéles képével.)
De tv adást még nem néztem rajtuk!! Megérkezünk bekapcsoljuk. Jött az első sokk. Nagyon gáz volt!! Kása és diavetítő. Akkor nézzük meg az N-est. Az egy kicsit gyorsabb volt, jobb volt a sárgája. De továbbra is számomra moslék kép. Aztán állítgattam kicsit. színe beállítva nagyjából. M-esen jobb volt a fekete de keményen letörte a sötétebb részleteket. Ami nem biztos, h szerencsés. Akkor még az F-est is kapcsoljuk be mellette. Akkor még nem tudtam, h LCD-n a 100Hz mennyire kell a szememnek, nem is kerestem. Jó, már ment a 3db 40es Samu. Alattuk egy 50es FullHDs Plazma figyelt. 50P96os. Akkor ha már úgy is ott van az is, kapcsoljuk be. Nézzük meg azt is.... Hát... Ordítóan jobb kép. Nincs az a furcsa szaggatás, Nincsenek idegen színű zajos maszatok a szürke zakóban, bőr színű az emberi bőr...
Úgy mentem oda, h megveszem az LCD-t. De eléggé elkenődve kijöttünk. Amúgy a plazma 6hónap garival volt 350k. Akkor ez még jó ár volt. Ma ugye már 400ért ott az 50PF96os FullHD LG (Eworld) és 428 körül a Samu PS 50A5xx. (sokhelyen)
Elkezdődött a sakkozás. Pro és kontra mind2 oldalnál. Elkezdtem járni a műszaki boltokat. Sztem a Plazmáknak sokkal életszerűbb a képvisszaadása. De ez ugye LCD topik szóval:
-LCD-k: Már tudom, h amit először láttam TV adást, annál azért van jobb is. Valamint, h 40" kevés nekem 2,5-3 m-ről. És itt jön a bajom: iszonyatosan bántja a szemem ha nagyobb változás van a képernyőn. Megnéztem már töviről hegyire amiket kapni lehet. Sony, Sharp(sztem a legéletszerűbb képet ezen láttam), JVC, Samu M, N, F, A- 4es, 5ös sorozat, a 656 ost még nem kapcsolgattam az még lehet kivétel, bár kétlem. Árkád MM-ben ott az 52w4000, "friss" modell. DVDről talán a Karib3 ment rajta. Hát egyáltalán nem tudtam élvezni amit láttam.
Nem a brandek, hanem ez a technológia számomra katasztrófa. És elsősorban nem a fekete ill esetlegesen annak hiánya, hanem a mozgás miatt. a kedvező ár miatt az Mes szériát elég sokat nyúztam az F-essel egyetemben. De sajna állíthatok én mindent. Szaggat. És sajnos ez nem csak úgy jön elő, h egymás mellett van sok-sok tv és az egyik roszabb a másiknál. Sok üzlet, különböző jelforrások. Sajnos rohadtul látja a szemem ha kevés a frame/sec. Vagy nem tudom, h mi okozhatja.
A 100 Hz sokat segít rajta! Viszont a Philips AUREA LCDje volt talán az egyetlen ahol a folyamatosság nem ment annyira látványosan a kép egyes területeinek romlására. Ott is volt azért, de szinte elhanyagolható. Vmi ps3-as játék ment rajta mondjuk és nem TV adás, vagy film. (de ez az ára miatt kukás nálam) Ha minden igaz nemsokára lesz egy Philips fal az egyik műszakiban. Ott kint lesznek az új 2 mseces modellek is. Hát kíváncsi leszek.
Eddig nem vettem észre de a mozi vetítés sem folyamatos nekem. Nem folynak össze a képkockák. BR rippek is slideshow-k. Ez nagyon rossz érzés.
Annyira ráállt a szemem/agyam, h ha nagyon figyelem, az itthoni 72-es pana 50 Hz-esen sem folyik rendesen a kép.
Annó azért nem vettem 100Hz-es CRT-t mert nem tetszett a kép. Néztem samut, panát, sonyt. Kásás volt a bőr, és a mozgásnál mintha változott volna a részletesség.
A számítógép által generált mozgásnál nem látom ezt a zavaró jelenséget. Azért gondolom, h az fps lehet a gond.
A plazmáknál nem érzem ennyire ezt a fajta szaggatást. De ott meg ghosting, beégés, és olajradiátornyi fogyasztás :)
Summa summárum: megmozdulásig lenne miből válogatni. De ha megmozdul a kép, hát akkor felborul a pH érték a számban. Az új modelleknél azért érzek némi javulást a pl: A4xx A5xx.
Valami komoly 5let?

(#12928) Alex91 válasza oldbone'76 (#12927) üzenetére


Alex91
félisten

Kisebb meret vagy nezd messzebbrol :DDD!

Esetleg a filmet elvezd, es ne azt keresd, hogy hol szaggat a kep...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12929) malacyka válasza Daneeka (#12918) üzenetére


malacyka
tag

Nekem is azt jelenti. :K

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12930) malacyka válasza lúzer (#12922) üzenetére


malacyka
tag

Mert van amelyik magasabb szériaszámú, de régebbi modell. Pl. 7762vs5603 egy eklatáns példa. Konkrétan írd meg melyikre gondolsz, akkor tudunk pontosan válaszolni.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12931) malacyka válasza Badb0y (#12921) üzenetére


malacyka
tag

Ez egy nagyon jó kis tv! De mit jelent a korrekt ár? Mert az dönt el mindent végülis.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12932) oldbone'76 válasza Alex91 (#12928) üzenetére


oldbone'76
tag

"... ne azt keresd, h hol szaggat.."

LCD-n sajnos egyáltalán nem kell keressem. A kisebb méretről meg: egyedül a képátló mérete miatt vennék laposat.

(#12933) malacyka válasza oldbone'76 (#12927) üzenetére


malacyka
tag

Ha már ennyire ráállt a szemed a hibákra, felesleges pénzt áldozni rá. Csak bosszankodnál, mert tökéletes darab nincs.
Az a helyzet, hogy a képmegjelenítők jelenlegi technológiai fejlettsége több szinttel meghaladja sztem a megjelenítendő képek 80%-ának színvonalát. Ezért van az, hogy van egy jó tv-m, de gyakorlatilag nincs rajta mit nézni. Vagy ha igen, akkor azt kompromisszumokkal. Bevallom a saját felhasználási szokásaimat nézve soha nem vettem volna lcd tv-t, de mivel a 15 éves crt már eléggé a végét járta, meggyőztem magam és vettem egy alap modellt 100K-ért, és nem bántam meg. Ha viszont kiadtam volna rá 300-400K-t igencsak vakarnám a fejem. Úgy gondoltam most amíg nem tisztázódnak a viszonyok (DVB sugárzás, HD adások) jó lesz ez is, ha lesz előrelépés műsorszolgáltatásban és a nagyfelbontású lejátszók, filmek ára is közelíti a normális szintet, akkor beruházok egy komolyabb készülékbe, ez pedig mehet a hálószobába. Tudom, sokan nem értenek velem egyet, de ez a véleményem. :U

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12934) Alex91 válasza malacyka (#12933) üzenetére


Alex91
félisten

Na, en is ugyanigy tettem :D!

Nem vagyok egy film rajongo, TV-t se nezek gyakran. De a 8 eves 37 cm-es TV mar kicsi volt. Mivel nem 1 evre vesz az ember, meg ha mar veszek, akkor -viszonylag- nagy legyen. Igy lett veve egy 32"-os 100k-ert itt is. Latszik, hogy egy alap modell, de ugy erzem, hogy nekem jelenleg meg felel. Ugyis csak SD megy ra, es ha lesz HD, akkor is valameddig jo lesz. Aztan majd lehet cserelni, addig meg kiszolgalja az arat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12935) cyanID


cyanID
tag

szervusztok

egy 32s62bx funkcionál olyan jól mint egy 32r72es?

leginkább pc monitorként gondolom....

(#12936) Cifu


Cifu
nagyúr

:-I

Kösz, igen átlagos használatra venném főleg normál, analóg tévézésre.
Csak pont ez néz ki rosszul egy LCD tévén.

Annyira azért nem néz ki rosszul egy komolyabb LCD TV-n, főleg ha jó minőségű jel van, vagy digitális adás.

foppa:

Az x.v.Colour vagy Deep Collour mennyit számít? Mert ahogy nézem, a Sonynál és a Samsungnál megtalálható, a Philipsnél meg csak RGB-t írnak!

Ezek csak elnevezések általános dolgokra, mint a 10bites panel.

modflow:

És az jó, vagy rossz hír?

Sajnos nehéz megmondani. CPT paneles TV-vel én nem is találkoztam eddig, az R70-es szériában állítólag elég gyengén muzsikáltak, ennyit tudni róla.

lúzer:

melyik samu típusnál szűnik meg a panel lottó?

Korábban azt hittem, hogy a közép-felső és felső kategóriánál, mint a tavalyi M87 vagy F86 már igen. Ehhez képest láttam már AUO paneles M87-est és többen láttak AUO paneles F86-ost is. A550-es szériában biztos van AUO panel, az A650-es szériában 37"-ban szintén, 40"-ban még csak Samut láttam.

Honnan lehet letölteni full HD tartalmat?

Microsoft WMV bemutató videók.
Apple Quicktime bemutató videók.

3"-ért kifizetnél 100.000 ft-ot?

Szerintem nincs 100e Ft a LE-37A656 és az LE-40A656 között. Viszont méretben is nagyobb, és elvileg egy fokkal jobb a panel benne.

hogy a fenébe van a philipsnél a számozás?

Na erre én is kíváncsi lennék. ^^
A 7603 és 7403-asnál már örültem annak, hogy úgy tünt értem. Erre megjelentek újabb modellek 3-as véggel. Annyit tudtam meg, hogy a 3-as végűek valószínűleg a 2008-as modellek.

A legjobb megoldás, ha a Philips.hu oldalán szépen összehasonlítod őket, szerencsére elég jó az oldal ebből a szempontból, így a technikai paraméterek jól összevethetőek.

Spensers:

Az LE-37M87-est max. akkor éri megvenni, ha jóval olcsóbb, mint az A551-es (ie.: 200e Ft alatt van). A kettő közül mindenképpen az A551-es amúgy, mert újabb a belső elektronikája, jobb az SD képminősége, gyorsabb a menüje, biztos hátterő az 1080p/24p lejátszás kezelése.
Az A451-es HD Ready csak, ha átlagos dolgokra (TV nézés, DVD) szánod, 2 méternél messzebbről, akkor jó alternatíva. Az A551-es inkább, ha Blu-Ray filmeket akarsz nézni, vagy számítógépről 1080p rippeket, illetve számítógépen játszani.

bigdigit:

Nekem 10m-es DVI-HDMI kábelem van, általában a kapható hossz 2, 3, 5, 10 méter.

Kecuhun:

Grat a TV-dhez, majd írj róla tapasztalatot. ;)

pollai:

Az elektromos részegységek, vagy a táp hangja. Nem kötelező jellegű jelenség, de sok TV-nél előfordul. Olykor azonos típuson belül is van olyan, amelyik zúg, és van, amelyik nem. :S

headhunter:

Kevesen jeleztek vissza Grundig TV-vel kapcsolatban, de ha jól tudom csak a név létezik, mögötte egy Tajvani cég gyártja, talán Törökországban a Grundig márkajelzésű TV-ket. Ezeket összegezve ajánlani külön nem merem, de ettől még lehet jó TV - csak mivel nem tudok róla biztosat, ezért látatlanban nem merek rá semmit mondani.

A technikai adatai viszont egy 2007-es átlagos értéket képviselnek, az LG 37LF65-öshöz meglehetősen hasonló értékekkel (lehet, hogy ugyanaz a panel is van benne...). Sajnos nincs információ, hogy mi a helyzet a számítógéppel való összekötéssel, így pedig ha ilyen céljaid vannak vele, akkor ez egy elég komoly ellenérv. Hiába jó TV amúgy, ha pont arra nem tudod rendesen használni, amire akarod.

Ha viszont ezek fényében nincs ellenérv, láttad és tetszik, akkor igen, ár/értékben ennyiért megéri hangulat.

N3gro:

Ha sokat kötöd PC-re, és közelről nézed, akkor mindenképpen az A550-es széria, számít a felbontás...

Kábel ügyében ezt találtam. Csináltatni lehet 15 méterest is, szvsz a Kácsa Audio-nál megcsinálják, de az ára kicsit húzós lesz (szvsz valahol 16-20e Ft körül).


ikerek
:

Grat a TV-dhez. Általános használatra tényleg nagyon jó egy Kuro plazma, az más kérdés, hogy finoman szólva megkérik az árát azért a minőségnek.

Hozzá kell tenni, hogy a Pioneer is lassan leáll a plazma panel gyártásról (durván veszteséges lett tavaly a Pio TV gyártó részlege), a panelgyártó sorát átadja a Matsushitának (Panasonic), és a fejlesztő részlege is összeolvad velük. Idén ősszel pedig bemutatják a Pioneer Kuro LCD TV-ket, amikben Sharp panelek lesznek. A plazma technológia szépen lassan haldoklik, és már csak a Panasonic tartja benne a lelket igazából...

sirdani:

Bermi itt írt róla. Ha nincsenek nagy elvárásaid, és nem bánod, hogy csak VGA-n tudja a natív felbontást, akkor ennyi pénzért nem rossz vétel.

joti2:

Nagyon új TV, nem hiszem, hogy bárkinek is első kézből lenne vele tapasztalata.
A technikai adatai alapján egy jó közepes tudású (bár a megadott kontraszt értéket kicsit sokallom) HD Ready LCD TV.

Jó lenne tudni, hogy mire akarod használni. Az MPEG-4 tuner használhatóság szempontjából nem rossz dolog (de még mindig csak akkor, ha ingyenes lesz a DVB-T szolgáltatás), fogadja és stabilan játsza le a 24p-s forrást (Blu-Ray).

A nagy kérdés az ára. Az MPEG-4 tuneren túl csak a kontrasztarányban jobb a Samu LE-32A450-es szériájánál. Képminőségben nem tudom jobb-e, hiszen nem láttam még. Viszont annyival drágább is.

Paraglider:

1. a gyakorlatban miért jobb a 25p az 50i-nél (vagy nem jobb, csak bizonyos esetekben, pl. gyors mozgásoknál?-sport-)

Nos leginkább azért, mert az interlaced (váltotsoros) kép esetén a TV elektronikájának valahogy meg kell oldani, hogy a gyors mozgásoknál ne legyen észrevehető a páros és páratlan soroknál "fésüs" törés a képben. itt találsz egy nagyon bő és alapos leírtást a váltotsoros képalkotás problémáiról, és a vele kapcsolatos megoldásról.
Gyakorlatilag a progresszív képnél biztos stabil lesz a mozgás, független a TV elektronikájától.

2. a mai plazma és lcd panelek mijen fényerővel rendelkeznek a crt-khez képest (3db átlagos adatra gondoltam pl. , vagy ezt így nem lehet/kell értelmezni?)?

Sajnos egyszerűsíteni nem nagyon lehet. Most lehetne azt mondani, hogy az LCD-knél és a plazmáknál is átlagos érték az 500cd/m2, a CRT-k esetén mondjuk 300cd/m2, de ez egyfelől nem korrekt megállapítás, hiszen modellről modellre eltérő, ráadásul maximális fényerőn való üzemeléskor igaz csak.

3. a 100Hz-es technológiák hogy jelenítik meg a 25p 50i anyagokat? (4szereznek, ill. 2szereznek és közben interpolálnak is?)

Ismét azt kell mondani, hogy típusfüggő. Az olcsó plazma TV-k esetén is jellemző a 100Hz, hiszen a CRT-khez hasonlóan némileg vibrál a képük, és ezt így próbálják csökkenteni. De ez csak képduplázás / sokszorosítás, effektíve a képpel nem csinálnak semmit. LCD TV-k esetén a 100Hz szinte mindig mozgásjavító technológiával vegyül, tehát mozgás-interpolációt hajtanak végre két képkocka között létrehozva n számú mesterséges képkockát. Jellemzően a 100Hz ilyen alkalmazása csak a felső kategóriás modellekben található meg (LG 42LG6000 vagy nagyobb, Samu LE-37A656 vagy nagyobb, Sony X széria, Sharp XL2 széria, stb.).

4. a panelek válaszideje elvileg a fekete-fehér-fekete adat kellene hogy legyen? Ezt jól tudom? Akkor ennek min. 20ms-10ms -nek kellene lenni? Tényleg van ennyi?

A monitoroktól átvették a g2g (szürkéből-szürke) adatot. A valós b2b érték általában 12-20ms körül lehet.

5. kontraszt és dinamikus kontraszt helyes értelmezése is problémát okoz, örülnék egy rövid érthető magyarázatnak, vagy linknek.

Nickem alatt logout blog, benne LCD TV alapozó, ott kifejtettem. Röviden:

Kontrasztérték: a képernyőn egy időben a legvilágosabb és legsötétebb pont közötti fényerőkülönbség.
Dinamikus kontraszt: a képernyőn a dinamikus kontrasztal elérhető legsötétebb és legvilágosabb fényerő közötti különbség. Értelemszerűen itt nem egy időben, hanem két időpontban lehet elvégezni a mérést.

A dinamikus kontraszt esetén az elektronika fogja, és a kép átlagos fényereje által megpróbál belőni egy ideális háttérvilágítási értéket, ha sötétebb tónusú a kép, akkor lejjebb veszi, ha világosabb, akkor feljebb. Ám nem csak erről van szó, mert közben ügyelni próbál arra is, hogy a kép fényereje lehetőleg ne ugráljon túlságosan, tehát az egyes pixelek fényerejét igyekszik közel stabil értéken tartani.

oldbone'76:

Sajnos az igazi megoldás az lenne, ha a filmeket nem 24, hanem inkább 50 vagy 60 fps (képkocka per másodperc) vennék fel. A TV még egy fokkal jobb a 25 vagy 30fps-el (ill. 50i/60i), de az sem 100-as. Ezen van túllendülsz, vagy nem. :)

Szerintem nézz meg 100Hz-es TV-ket (LG6000, Samu A650-es széria, Sharp XL2E, Sony X3000), ott egy fokkal jobb a helyzet, de a 100Hz-es mozgás-interpolációnak ára is van, ez pedig az, hogy néha hibázik az elektronika a közbenső képek kiszámításakor.

A Samunak van a közép felső ktegóriás, nem 100Hz-es TV-iben egy Movie+ technológia, ami ugyancsak a mozgás folyamatossabbá tételén dolgozik. A többségnek nem jön be, egyeseknek igen.

Viszont egy dolgot leszögeznék: ne alkoss véleményt a bevásárlóközpontokban kiállított kép alapján. Az nem mérvadó...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12937) Cifu válasza cyanID (#12935) üzenetére


Cifu
nagyúr

Inkább az R72-es, de az is csak VGA-n fog natívban menni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12938) Badb0y válasza malacyka (#12931) üzenetére


Badb0y
addikt

180 :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12939) Mrs. Lovett


Mrs. Lovett
tag

Nekem egy Samsung SyncMaster 920N TFT monitorom van, kb 1 éve van meg, eddig még nem volt vele semmi probléma, de kiváncsi lennék másnak van-e?

[ Szerkesztve ]

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#12940) malacyka válasza Badb0y (#12938) üzenetére


malacyka
tag

Az tényleg korrekt. Annyiért megéri sztem. De azért nézz körül, pl. a 7762-es modell is tud annyit, de jóval olcsóbb, mert tavalyi.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12941) Larry303 válasza Mrs. Lovett (#12939) üzenetére


Larry303
addikt

tán ha a megfelelő topicban kérdezed még választ is kapsz rá ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#12942) Kecuhun válasza N3gro (#12905) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Szia N3gro!

Én éppen most vettem egy 10m-es HDMI-HDMI kábelt 5.590 HUF-ért itt. (Postáznak is!) Nagyon korrekt cég, korrekt árakkal!

Üdv. Kecu

Privátba akartam, de ide sikerült, sorry. :R

[ Szerkesztve ]

(#12943) PLacc válasza Kecuhun (#12942) üzenetére


PLacc
senior tag

Elég friss árlistákkal dolgoznak... :D

"Friss árlista - 2004.07.23."

(#12944) Kecuhun válasza PLacc (#12943) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Írsz egy E-mailt, vagy felhívod őket telefonon, ennyi... Nem szeretem a gúnyos megjegyzéseket. :)

U.i: Amúgy meg ott van hogy "Honlapunk jelenleg fejlesztés alatt áll!"

[ Szerkesztve ]

(#12945) lúzer válasza malacyka (#12930) üzenetére


lúzer
veterán

pl ez:

Philips 42PFL7662
42PFL7603-hoz képest hol áll?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12946) Alex91 válasza lúzer (#12945) üzenetére


Alex91
félisten

Mekkora az arkulonbseg koztuk?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12947) Paraglider válasza Cifu (#12936) üzenetére


Paraglider
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :R elovastam a linkeket...

1. az én paraszti eszemmel még most azt gondolom, hogy a gyorsan változó tartalomra jobb az 50i a 25p nél ( elvileg kevésbé szaggat), az "állóképnél" pedig egyértelmű hogy progresszív.

4. van ma piacon olyan lcd tv amelyik tudja b2b-t 10ms (vagy kevesebb) alatt az összes pixelen (értelemszerűen 1 kép megjelenítésekor), akár 100Hz-nél is, és még jó kontraszttal is rendelkezik?

5. kontrasztnál mi volna az az érték ami jó feketét és fehéret eredményez 1 képkockán belül. Nekem ez a dinamikus hókusz-pókusz kontraszt elvi síkon nem nagyon jön be, persze a gyakorlatban lehet hogy jó ( nem vagy kevésbé venni észre), de hülyén hangzik hogy folyamatosan változik, a színhelyességnek nagy pofon.

(#12948) bwoay válasza lúzer (#12915) üzenetére


bwoay
nagyúr

miből gondolod, hogy 100'000-et kellene kifizetnem érte? ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12949) lúzer válasza bwoay (#12948) üzenetére


lúzer
veterán

275-ért adod, az új tv meg kb. 375 - legalábbis nekem annyi lenne, simán boltban

Más:
valaki írta hogy alkudozott MM-ban, van ilyen? :Y

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12950) lúzer válasza Alex91 (#12946) üzenetére


lúzer
veterán

sok :D

42PFL7603 a drágább, a számozása meg lejjebb van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.